Veense Technische school te Oudewetering voorziet in een behoefte Concert van „Werkmans Wilskracht" zeer goed geslaagd Yw Srn> v. i ,7 11' - dI?' M S' f," majoor. Per 3 febr. 1940 kwam hij W.jd.cks, Witte Singel 17, tel. rug Kon Wühelmlnalaan 64 tel. bü de generale staf. Nét voor de mei- 52i77,; ,dl?io,J/n!fun; 5,Un?b™geTeg S9,1v W«kVfrplegmg Groen Kruis, dagen e1940 werd hu aangewezen als 298, tel. 53024; dkt. Meel, Thorbec- Willibrordusstraat 2, tel. 3449. Tand- niaat,vervaneend snnverheur der re kestraat 5 tal. 22522^ arts tel. 070-543035: Ambulance tel. Politie zoekt onbekende caranavalsvierder WIJ WETEN HET.. Handel heeft bezwaar tegen veilingconcentratie in het Westland Medische diensten KINDEREN SPEELDEN MET VUUR Hooitas bij boerderij „Nieuw Bethlehem" te Hazerswoude voor groot deel afgebrand Woonhuis en stallen bleven behouden ZATERDAG 6 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Den Haag: «en bakkers-delegatie heeft de Zweedse am bassadeur Brynolf Eng vrijdagochtend wittebrood aan geboden. Dit ter herinnering aan het feit, dat het Zweedse Rode Kruis twintig jaar geleden wittebrood schonk voor de uitgehongerde mensen in Nederland. boy - Rhapsodie van Martin Gould, arrangement van Colmar, gediri geerd door kapelmeester Blom gebaseerd op volksliedjes en vrije fantasie een tikje romantiek, rhyt- me, melancholie en jolijt. Alles in juiste sterktegraad verklankt. Zo had ook de selectie uit de ope- DE GEHOORZAAL was gisteren solistisch als in groepsverband. Orff niet druk bezet, toen onze Leidse heeft in zijn composities gezocht naar Harmoniekapel „Werkmans Wils- nieuwe uitdrukkingsmogelijkheden rette Showboat van Kern - Mellema kracht" haar eerste concert in 1965 door ithyfcme en volksliedachtige ®n wellicht meer nog de selectie uit gaf. De indruk, die dit gezelschap melodiek te gebruiken. j|e musical „My Fair Lady van Fre- ~*~V derick Loewe groot succes. En dit m»akt is die van correctheid emjIk- W(j hebben respect voor deze zeer terecht, want er werd goed gespeeld, cipline en streven naar goed spelen actjeve kapel die onder de straffe Solisten als fluit, clarinet, koper, van de muziek, waaruit t program- muzikale leiding met zo'n enthou- tromoet slaswerk elk van deze ma is samengesteld vakkundig en siasme de rhytmische moeilijkheden stond vóor zijn taak zonder enig „op to date door de dirigent de heeft overwonnen, die dit werk zo effectbei ae maar eeslaaed heer W. Blom. Nu ging als ouver- kénmerken. Zowel het p.p. als het etIectDe]ag maar gaslaa«a- ture de mars „Punchonallo" van Run- forte waren draagkrachtig en nooit De twee laatste werken van Yoder mer, gedirigeerd door de tweede ka- ru„. en de muzikale lijn, door de en Walters hebben wij niet meer i jer y®? Hiirg. dirigent aangegeven, werd voortdu- gehoord, maar wij twijfelen er niet Na de geelaagde start gaf de eer- rend aangehouden door solisten en aan, of na het herhaald (zelfs wat dirigent uitvoering van de Tutti. véél herhaald) applaus tijdens dit „Athletic festival march van Serge concert, zullen aan het einde van Prokofief, die niettegenstaande ge- l^A DE PAUZE werd een lichtere deze avond de dirigent en zijn in- matigd modern te zijn, toch vasthoudt 1^1 toets aangeslagen en belandden strumentaal ensemble naar waarde aan de oude structuur. Toegankelijk wjj in de Amerikaanse muziek. Zeker gehuldigd zijn. 't Was een goed ge- als diens muziek is, heeft 't niet aan niet onaardig als deze zo beschaafd slaagd concert. melod/iek en rhytme ontbroken. De wordt gespeeld. Eerst ging dan de Aanwezig waren o.a. wethouder bewerking was van R. F. Goldman, tweede dirigent voor in een mars Sannes en afgevaardigden van KL en Heel gunstig en niet minder boeiend van Harold Walters „Latin Ameri- O. en van de 3-October Vereniging, s-laagde onder de zeer muzikale lei- cana", aardige muziek, vlot gespeeld. ding van kapelmeester Blom de Suite Dan kon men genieten van de Cow- J. KORTMANN uit Smetana's opera „Die verkaufte Braut", voor harmonie getoonzet door Zurmühle. De tempo-wisselingen in de muziek van Smetana (die het Tsjechische scheppende muziekleven tot bloei heeft gebracht) hadden de medewerkenden goed onder de knie, en de zangttiema's kwamen uitste kend tot hun recht. Heel enthousiast klonk de grandiose mars „Gamma- tique" van onze talentvolle landge noot Gerard Boedijn, die aan de re pertoirevernieuwing van de harmonie en fanfarecorpsen zo hard en gron dig gewerkt heeft. Raak typeerde de dirigent en met hem zijn orkestle den het energisah rhytme van de door Cerl Orff gebruikte middeleeuw- Levensbeschrijvingen Kunt u astronautén hopen wij u nog nader se studentenliederen in zijn koor- mij helpen aan de levensbeschrijvin- in te lichten. Voorts vroeg u naar de werk Carmenia burana, dat nu, door gen van de tweede en derde groep staat van dienst van generaal baron Jos. Moerenhout zeer geslaagd be- van de Amerikaanse astronauten en H. F. M. van Voorst tot Voorst. Deze werkt door instrumentalisten, werd van Generaal H. F. M. baron van werd in 1903 cadet bij de Koninklijke gebraaht. De orkestleden stonden Voorst tot Voorst?, aldus T. R. Militaire Academie voor het wapen stuk voor stuk voor hun taak, zowel Antwoord: Over de Amerikaanse der cavallerie hier te lande en ach- tereenvolgens korporaal-titulair, kor poraal, sergeant-titulair, sergeant, tweede luitenant, eerste luitenant en diende als zodanig bij verschillende onderdelen van het leger. In 1924 werd hem de titulaire rang van rit- LEIDEN EN OMGEVING meester toegekend en nog hetzelfde jaar werd hij benoemd tot ritmeester A T_ bij de staf der cavalerie. In 1929 werd Leiden - Gedurende het komende verpleging, zie Koudekerk a. d. R})n. hij benoemd tot majoor en lg34 tot weekend nemen waar: dkt. Schaef- Apotheek: Haven Apotheek, Leiden, iuitenant_koionel. 1 november 1938 fer, Rynsburgerweg 11, teL 50481, zie Leiden. volgde zijn benoeming tot generaal- dokterstelefoon 22222. Geopend voor 3923. Apotheek, Prins Bernhardlaan kriieseevaneene naar Duitsland spoedeisende gevallen; Doeza Apo- 214 .Voorburg te!- 070-864883. ljS ?945 ™ar theek, Doezastraat 31, tel. 21313. Ha- Lisse dkt. J. M. v. Duk jr. Ach- d - J Met i„MnB van i d._ vlAr*h!t»iHar telva2u°de 'tT"? u 3? *poibf,elt en tand' member 1945 werd hem eervol ontslag SmSJs arts Bollenstreek, zie Hillegom. verleend uit de militaire dienst, zulks tandartsen, zie de raamborden. N'enwkoop en Noorden - Dkt. op zijn ei k. Met j In het jaarverslag 1964 van de La gere Technische School voor de Veen- streek te Oude Wetering schrijft het bestuur, dat op 31 augustus van het verslagjaar begonnen werd met het tweede leerjaar, hetgeen tot gevolg had, dat de aanwezige leerlingen uit 't eerste algemene leerjaar him vak richting moest bepalen, te weten tim meren of algemene metaalbewerking. Meer leerlingen dan aanvankelijk op grond van gemiddelde ervaringscij fers was verwacht, kozen de houtrich ting, wat waarschijnlijk zijn oorzaak vindt in de grote vraag naar bouw vakkers in de streek. Er konden twee klassen timmeren en twee klassen metaalbewerken worden geformeerd. ACHT KLASSEN Er meldde zich weer een aantal leerlingen aan, voldoende voor vier klassen eerste algemene leerjaar, zo- dart; in de school thans acht klassen zijn ondergebracht met een totaal van 161 leerlingen. Deze belangstelling voor het technisch onderwijs in de Veenstreek toont duidelijk aan, dat de school in een behoefte voorziet, al dus de samenstellers van het jaar verslag. Mét de directeur mee zijn 12 leraren aan de school verbonden, als mede een administrateur en een con cierge. De huisvesting van het perso neel vormt nog een groot probleem. Hoewel het zich aanvankelijk liet aanzien, daft men voor het einde van 1964 tot een oplossing kon komen, maar men tegenslagen kreeg door vertraging in de bouw van een groot aantal woningen in Alkemade, is voor de leraren geen enkele woning beschikbaar gesteld kunnen worden. SPREIDING De herkomstspredding der leerlin gen naar woonplaats ziet er als volgt uit: Haarlemmermeer 4, Hoogmade 1, Lamgeraar 3, Leimuiden 27, Nw. We tering 8, Oud Ade 9, Oude Wetering 36, Rijnsaterwoude 7, Rijpwetering 16, Roelofarendsveen 47 en Ter Aar 3. Merkwaardig is het aantal zonen van zelfstandige agrariërs onder de leeriingen, rul. 22. Verder is de ver deling naar het beroep van de va der: vrije beroepen en werknemende middenstand 7, neringdoende mid denstand 6, ambacht en dienstver lening 45, arbeiders 63 en overige groepen 18. Het jaar 1965 zal voor de school een bijzonder jaar worden aange zien ze dit jaar geheel gereed zal komen en in gebruik genomen. DE MOORD IN ZUNDERT WILT L IETS WETEN Van de kant van de handel zijn bedenkingen gerezen tegen het plan, het aantal groenteveilingen in het Westland van twaalf tot drie k vier terug te brengen. Het plan was ge opperd door een studiecommissie, in gesteld door het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen en de „Bond Westland", de .overkoepeling van de Westlandse veilingen. Expor teurs, binnenlandse kooplieden, com missionairs en groothandelaren in groenten en fruit uit dit gebied heb ben ook eei> commissie gevormd. Deze ziet, blijkens het rapport dat zij thans heeft uitgebracht, geen noodzaak om tot vermindering van het aantal veilingen te komen en ad viseert de veilingbesturen, zich ern stig te beraden alvorens in dezen een beslissing te nemen. Een man die in carnavalscostuum, een boerenkiel en pet, in de nacht van 2 op 3 maart tussen twaalf en twee uur getracht heeft een lift te krijgen van Bernhout naar Zundert, is waarschijnlijk een sleutelfiguur in de zaak van de moord op de 31- jarige boer Martin van Hasselt te Zundert. Van Hasselt, gehuwd en vader van 5 kinderen, werd op de laatste carnavalsdag 3 maart, op beestachtige wijze met een bijl ver moord. De rijkspolitie te Zundert heeft de 31-jarige Van de B. uit dezelfde plaats, die met het slachtoffer aan het carnaval heeft deelgenomen, aan gehouden. De man ontkent. Vandaag zou hij worden voorgeleid aan de officier van Justitie te Breda, mr. Louet-Feisser. De rijkspolitie wil zó graag achter de identiteit van de carnavalsvier der komen, omdat zijn getuigenis waarschijnlijk andere getuigenver klaringen „waterdicht" kan maken. De man zelf wordt er dus niet van verdacht iets met de moord te ma ken te hebben. Degenen, die inlichtingen kunnen verstrekken over deze carnavals figuur of over de bestuurder en eventuele inzittenden van het voer tuig dat hem een lift gaf, wonden verzocht zich in verbinding te stel len met de rijkspolitie te Zundert (tel. 01696-2390) of met de plaatse lijke politie. Scheepsberichten Grote vaart: ACMAEA 4 maart 900 nno Tfinidad naar Trinidad; ALA- MAK 4 maart 80 no Bahrein naar Karachi; ALCOR 4 maart 300 m. nno Mogadiscio naar Mombasa; ARCA 2 maart te Vuda; CALAMARES 3 maart 90 m. zw San Diego naar Wil mington; CASTOR 5 maart te Bre men; KENNEMERLAND 5 maart Rio Grande do Sul verwacht; KER- MIA 4 maart te Cliftonpier ver wacht; KOPIONELLA 4 maart 150 m. zw Ouessant naar Trinidad; KO- RATIA 3 maart te Pulu Bukom; KO- RENIA 4 maart 300 m. o Aden naar Port Sudan; LADON 4 maart van Hamburg naar Rotterdam; MEDON 5 maart te Willemstad verwacht; MEMNON 4 maart van Philadelphia naar New York; MERWELLOYD 4 maart 300 m. zo Kaap Sao naar Kaapstad; MUSILLOYD 4 maart 225 m. zotz Havanna naar New Orleans; NIEUW AMSTERDAM 4 maart van Montegobay naar Nassau (Bahamas); PARKHAVEN 4 maart van Rotter dam naar Lissabon; ROTTERDAM 5 maart van Singapore naar Bangkok; SIRRAH 4 maart 750 m. w Azoren naar Willemstad; TOGOKUST pas seert 4 maart Las Palmas naar Da kar; ULYSSES 4 maart van Santo Domingo naar Curasao; WONOSOBO 4 maart van Rabaul, 6 maart te Lae verwacht; ZAFRA passeert 4 maart Azoren, 11 maart Puerto Miranda verwacht. Kleine vaart: EERBEEK 4 maart te Bordeaux; JURJEN DE VRIES verm. 5 maart van Santander naar Bayonne; VOLHARDING 4 maart 10 m. z Barcelona naar Valencia. Politie te Rotterdam zoekt straatrover De Rotterdamse politie is een in tensieve speurtocht begonnen naar de man, die de afgelopen weken in Rot terdam-Zuid twee vrouwen heeft be roofd van hun handtassen. Volgens het vage signalement, dat de twee slachtoffers konden geven, betreft het een man met donker haar van normaal postuur, gestoken in een grijze jas. Eén van de twee berovingsgevallen ging gepaard met geweld. In de Ho merusstraat werd een vrouw door 'n man tegen een muur gedrukt. De vrouw kreeg een klap op het hoofd, waarna haar tas uit haar handen werd gerukt. De tas is later aan het politiebureau De Slinge als gevon den voorwerp gedeponeerd. Een be drag van 4.weid vermist. In het andere geval griste de dader een tas met f 450.uit de handen van een vrouw, die juist haar fiets tegen de gevel van haar huis had ge zet en de deur wilde openen. De lege tas is later teruggevonden voor het Posthuis Lombardijen. Zeventig ton hooi, tien ton droogd gras en acht ton stro zijn vrijdagmiddag in vlammen opgegaan over het Westeinde reed, van de brand in de hooitas op de hoogte gesteld. De heer Kaptein waarschuwde on middellijk het plaaitselijk vrijwilli gerskorps van de brandweer, die dan ook binnen enkele minuten ter plaat se was om het vuur te bestrijden. Ondier leiding van de heer W. R/ tengevolge van een uitslaande brand Soeters werd met zes stralen het in de hooitas van de boerderij „Nieuw vuur bestreden, terwijl tegelijkertijd Betlehem" aan het Westeinde in Ha- de aangrenzende stal en het woon- zerswoude-dorp. Aangenomen wordt, huis van het vuur werd gevrijwaard dat twee kinderen van de leeftijd dioor het afgeven van water. Overi- van vijf jaar de rode haan tot kraaien gens hadden de heer Kaptein en en- hebben gebracht. kele anderen ondertussen veilligihedds- De veehouder J. A. W. Kaptein halve het zaah in de stal bevindend werd omstreeks kwart over vier door vee naar buiten gedreven, maar al de heer B. de Kooter, die met de autoheal gauw konden de dieren weer naar hun warme beschutte plaats te rug. De spuitgasten waren het vuur na verloop van tijd meester, maar toen was voor de brandweerlieden en voor de vele toegeschoten vrijwilligers een andere taak weggelegd: al het niet meer bruikbare hooi, stro en gedroogd gras diende naar buiten te worden gebracht en op een nabij gelegen weiland te worden uitge spreid. Behalve het verlies van genoemd veevoer ondervond de heer Kap tein zeer ernstige schade wat de hooitas betreft (een groot gedeelte hiervan brandde volledig uit). De be lendende stal en het woonhuis on dervonden enige waterschade. van 1 mei 1948 werd hem de titulaire rang van luitenant-generaal toege- Alkemade en Leimuiden dkt. Visser, Noorden, tel. 01724-1 v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwete- Noordwijk dkt. Goudriaan, tel. ring, tel. 01712-202; dkt. v. Haselen, 2333. WGK, tel. 2338. Groen Kruis. Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. tel. 2907. Apotheek alleen De Duin- 01713-217. rand, zondag 12-13 en 17-18 uur. Wisselprijs Als een wisselprijs Alphen aan den Rijn Dkt. Plat- Noordwijkerhout dkt. B. C. C. wordt uitgeloofd zonder nadere om- teschor, Visserpark 4, tel. 2858. Apo- Wösten, Kerkstraat 28, tel. 02533- schrijving, hoeveel keer moet deze theek Somberg, Wilhelminalaan 67, 2285. Tandarts J. K. Werkman, zie dan worden gewonnen voordat hij tel. 3500. Tandarts Vroege, Kievit- Hillegom. WGK, Rusthof 1, tel. 2468. eigendom wordt?, vraagt J. A. W. straat 35, tel. 4299. Spreekuur van 12 Oegstgeest dkt. J. B. Hugenholtz, Antwoord: Wanneer een wisselprijs —12.30 uur. Wilhelminapark 2, tel. 51390. WGK, wordt uitgeloofd, is het meestal Bodegraven dkt. C. v. Beek, zr. Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. usance dat men deze drie keer achter Vijverlaan, tel. 2268; zr. A. de Groot, 22222. Apotheek: NVilhelminapark 8, elkaar moet winnen om haar tot uw Irenestraat 3, tel. 2599. Dierenarts tel. 53274. eigendom te kunnen maken. Vooral J. H. v. Oosterom, Vijverlaan, tel. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. 2136. Sassenheim dkt. H. Kwint, Boskoop dkt. De Wilde, tel. 2740. Hoofdstraat 324, tel. 7253. Wijkver- Wijkverpleging, zr. De Haan, tel. pleging „Bethesda" en WGK, zuster 2805. Groenestege, Hoofdstraat 82, tel. 7645. Hazerswonde zie Leiderdorp. Groene Kruis Sassenheim en Om- Hillegom dkt. C. M. Wijkmans, streken, zr. Konijn, Kerkdam 3, War- b.v. vast dan heeft hij verloren Stationsweg 74, tel. 5771. Tandarts mond, tel. 01711-250. Tandarts Bol- Wanneer men met een dam of met J. K. Werkman, Hoofdstraat 322, Sas- lenstreek, zie Hillegom. een steen evenveel kan slaan, dus senheim, tel. 02532-7457. Apotheek Valkenburg zie Katwijk a. d. R. b.v. twee stenen, mag men kiezen. Hillegom en Lisse: Hillegomse Apo- Voorhont dkt. L. J. H. Lempers, Dus alleen meerslag gaat voor. theek, Hoofdstraat 76, tel. 02520-5272. Julianalaan 82, tel. 02532-6140. Tand- Route Oude Wetering-Venraij WGK wijkverpleging, zr. J. E. Bak- arts Bollenstreek, zie Hillegom. ker, M. Tromstraat 39, tel. 6657. Voorschoten Dkt. van Dam, Katwijk a. d. Rijn dkt. C. J. Ha- Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Apo- gen, tel. 3222. Apotheek, Princestraat theek zie Leiden. Tandarts Spreij, 3, tel. 2755. Voorstraat 36, zaterdag en zondag Katwijk a. Zee dkt. A. G. de Ja- 9.30 uur. ger, tel. 3777. Apotheek, zie Katwijk Warmond zie Voorhout.- Wijk- rtlt1, verpleging Groene Kruis, zie Sassen- Oude Wetering - Nieuwveen -* Ze- hri"1- venhoven - Kamerik - Woerden. Wassenaar dkt. J. A. Romer, Route Sassenheim-Hilversum ging WGK, zr. v. d. Holst, Hoge Rijn- Lange Kerkdam 56, tel. 2501. Dkt. K. Sassenheim - Oude Wetering - Nieuw- dijk 200, Hazerswoude. tel. 01714-255. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apo- veen uithoorn - Loenersloot - Kor- Langeraar en Nieuwveen WGK. theek, Langstraat 86, tel. 2141. tenhoef - Hilversum zr. Eijs, tel. 01725-777. Dkt. A. M. v. Woubrugge zie Langeraar en Dongen, Nieuwveen, tel. 01723-101. Nieuwveen. Route Sassenheim-Amersfoort Leiderdorp dkt. G. de Bruyne, Zoeterwoude Zie Hazerswoude- Sassenheim - zie boven - Kortenhoef Hoofdstraat 8, tel. 01710-22208. Wijk- Rijndijk. - Amersfoort. a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn dokters- dienst, zie Leiderdorp. Wijkverple- Dammen Bij dammen is slaan verplicht. Wanneer een speler geen goede zet meer kan doen hij staat Oudewetering - Alphen a. d. Rijn - Bodegraven - Utrecht (Oude Rijn) - Den Bosch - Veghel - Handel - Ven- raij. 165 km. Route Voorhout-Woerden (buiten wegen) Voorhout - Sassenheim Poellaan) - langs Ringvaart naar

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3