Mening van Spaanse regering: universitaire situatie weer geheel normaal Kwestie over pijpen aan flatgebouw te Hazerswoude Fanfani minister buitenlandse zaken Kosmos-58 een ,spionagesatelliet'? N.K.V. Lisse koos J. Salman tot voorzitter Russen blijven enkele maanden onder water Kardinaal Cardijn afgetreden als aalmoezenier KAJ Fusie in Haarlem weer van de baan Nog bijna 1000 windmolens ZATERDAG 6 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 HOOGLERAAR GEARRESTEERD; VERDERE BETOGINGEN dat het ontslag van vijf hoogleraren wordt ingetrokken en dat een einde wordt gemaakt aan strafmaatrege len tegen studiegenoten. De eisen dienen vóór dinsdag te zijn ingewil ligd. In Saragossa en Pamplona werden betogingen van studenten gehouden. In Pamplona protesteerden de stu denten tegen de „partijdigheid" van de pers tegenover de jongste gebeur tenissen in de studentenwereld. Zy wierpen stenen naar het gebouw van nemen om inmenging van politiek, het blad Pensamiento Navarro", ondermijnende krachten te voorko- men, die „de «er rnlme academl- Zeïen,ien Enropese „ngeressen sche rechten en autonomie» mabra. en 2ullen 20 maart deel. ken voor politieke doelemden, aldus nemenBaim de wedatriid om „de gro n te Eurovisieprijs voor het chanson" ïv,,, ,ri, die in Napels gehouden wordt. De Fraga Inbarne zei verder, dat de nppm^tAr is C!r»nnv Nederlandse deelneemster is Conny van den Bos, die het Liedje „Het is Spaanse regering overweegt om per fectionering van de universitaire zinepn structuur en het vraagstuk van de j De Spaanse minister van voorliet) universitaire vertegenwoordiging te ting, Manuel Fraga Iribarne, heeft bestuderen. De minister bagatelli- gisteravond na afloop van een mi seerde de agitatie van de afgelopen nisterraad onder voorzitterschap van weken en zei, dat slechts tien pro- Generaal Franco gezegd, dat de si cent van de studenten agitatie heeft tuatie in de universiteitswereld weer gevoerd. normaal is geworden. De Spaanse 't Spaanse persbureau EFE meldt regering zal alle nodige maatregelen dat Bernard Schreiner, voorzitter Am in tore Fanfani, voormalig pre- van de Franse studenten-unie, uil mier van Italië, heeft zich gisteren Spanje is uitgewezen. Schreiner had bereid verklaard de leiding van het donderdag studenten van de univer ministerie van buitenlandse zaken in siteit van Barcelona toegesproken. Rome op zich te nemen. Premier Moro, evenals Fanfani een christen- Professor José Garcia Calvo van democraat, bood hem de pc t aan die de faculteit der letteren aan de uni- vakant is sinds de sociaal-democr a- versiteit van Madrid is gisteren door tische Giuseppe Saragat eind decern- De redacteur voor wetenschappe- de Spaanse politie gearresteerd we ber tot staatshoofd werd gekozen, lijke zaken van de Londense Eve- *ens "1° activiteiten voor een vnje Fanfani behoort tot de linkervleu ning Standard" Fairley meent dat studentenbeweging en hervorming gel van de christen-democraten. Zijn de onbemande Russische kunstmaan van officiële studentenvereniging benoeming geschiedde op grond van Kosmos-58" die vorige week in een »>Seu (Spaanse universiteitsvereni- een akkoord tussen de vier regering - ging). partijen - christen-democraten, so- De studenten van de Madirileense cialisten, sociaal-democraten en re- universiteit hebben gisteren geëist, publikeinen. baan om de aarde is gebracht, een „spionagesatelliet" is. Fairley ver wacht, dat de Kosmos-58 in de ko mende 36 uur in de Sowjet-Unie zal landen en dat de Russen dan een door dit ruimtevoertuig opgenomen film zullen bergen. Fairley schrijft verder, dat deskun digen van de Westerse inlichtingen dienst menen, dat dit de veertiende Russische kunstmaan is, dlie voor spionagedoeleinden werd gelanceerd. koningin louise slechter Wordt K.A.B.-gebouw aan de gemeente verkocht? De toestand van koningin Louise van Zweden is enigszins slechter ge worden, zo is gisteravond per offi cieel communiqué in Stockholm be kendgemaakt. Volgens het communi qué is haar hart onregelmatiger gaan slaan. bosbranden in australië Op enkele honderden kilometers ten noordoosten van Melbourne woe den zware bosbranden. Vanochtend vroeg gingen 26 woonhuizen in vlam men op terwijl er honderden werden bedreigd. Meer dan 2.000 mannen, onder wie 300 militairen, bestrijden het vuur dat zich over een gebied van 150 km heeft uitgebreid. Ook de grootste stad in dit gebied, het 11.000 inwoners tellende Bairfisdale, werd door het vuur bedreigd. Het bestuur van de staat Victoria heeft de noodtoestand afgekondigd. Ook in 1939 werd de staat Victoria door zware branden getroffen. Er vielen toen 60 doden te betreuren. Thans bedraagt het aantal dode lijke slachtoffers drie terwijl een on bekend aantal personen verwondin gen opliep. Vier Russische geleerden bereiden zich voor op een verblijf van enkele maanden onder water. Dit zal in de zomer gebeuren in een tank op de bodem van de Zwarte Zee. Het voornaamste doel van dit ex periment is, de uitwerking na te gaan van een langdurige afzonde ring onder water op het menselijke organisme. Verder worden biologi sche en hydrologische onderzoekin gen verricht. De tank wordt veran kerd op een diepte van 15 meter voor de kust van de Krim. Af jn toe zullen de Russen de tank, uitge rust met ademhalingsapparaten ver laten voor een onderzoek van de zeebodem. Zü zijn alle vier lid van de Moskouse duikersver. „Dolfijn". Paus Paulus heeft benoemd tot op volger van kardinaal Cardijn als in ternationaal aalmoezenier van de KAJ, de Belg Marcel Uylenbroek. Hij is 45 jaar oud en geboren in Drogenbosch in België. Tot zijn be noeming was hij de rechterhand van kardinaal Cardijn, die vanwege zijn ouderdom ontheffing uit zijn functie had gevraagd. De nieuwe aalmoezenier van de Internationale KAJ ie kantoorbe diende geweest, op 17-jarige leeftijd kwam hij bij de KAJ als afdelings leider, later werd hij districtsleider en in 1938 vrijgestelde voor Brus sel In 1941 ging hij naar het groot seminarie, na de voorafgaande jaren door zelfstudie, o.a. Latijn, de no dige ontwikkeling opgedaan te heb ben. In 1946 ging hij naar Rome om zijn studies af te maken en werd in 1947 daar priester gewijd. In 1948 werd hij benoemd tot nationaal aal moezenier van de KAJ in België. In 1959 werd hij als assistent interna tionaal aalmoezenier van de KAJ toegevoegd aan de internationaal poimnPTonipr Mct. Cardijn. De Kath. Arb. Beweging (KAB) is omgezet in het Ned. Kath. Vakver bond (NKV) in welke vorm vrijdag avond de eerste jaarvergadering werd gehouden en een definitief be stuur voorgesteld en geaccepteerd. Van dit bestuur is de heer J. Salman, voorzitter van de voormalige KAB, ook thans voorzitter is geworden bij algemene stemtnen. Dee heer Salman wees als .demis sionaire" voorzitter op de ombuiging van KAB naar NKV als gevolg van een veranderde structuur in de maat schappij- De vakbonden hebben om verantwoordelijkheid gevraagd en zullen deze verantwoordelijkheid nu ook móéten dragen. In het afgelopen jaar zijn al enige keren contactver gaderingen gehouden met de afde lingen Lisse van het CNV en NVV inzake gemeenschappelijke belangen, waarvan spreker noemde de benoe ming van leden in de Commissie van Advies van het Gew. Arbeidsbureau, de G.S.W.-commissie, de W.W.V.- commissie e.a. Wanneer de vakbon den in goede samenwerking met het bestuur van de plaatselijke centrale van het NKV hun roeping verstaan, zal ongetwijfeld meer activiteit naar buiten uittreden. GEEN VERGOEDING REISKOSTEN VOOR BIJWONEN 10 MEI- HERDENKING Minister De Jong (defensie) is niet bereid de reiskosten te vergoeden van de oud-militairen, die de inval van de Duitsers op 10 mei 1940 heb ben meegemaakt en thans op 10 mei de herdenkingsbijeenkomsten willen bijwonen, die in verscheidene plaat sen van ons land zullen plaatsvinden De minister verklaart in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Beernink (CHU) dat de gevolgen van een dergelijke algeme ne maatregel niet geheel zijn te over zien. Hiervoor zouden dan ongeveer 400.000 oud-militairen in aanmer king kunnen komen. Hoewel het voorstel de minister sympathiek is, meent hij dat hij voor het gevraagde doel geen rijksgelden ter beschikking kan stellen. Pogingen om de Haarlemse tweede divisieclub EDO, Haarlem en RCH bij elkaar te brengen in een fusie hebben wederom geen succes gehad. Hoewel de ledenvergadering van EDO zich met grote meerderheid uit sprak voor een fusie (100 voor, 5 te gen) werd een fusie door de twee andere clubs afgewezen. Bij RCH waren slechts vier stem men voor en 164 tegen; bij Haarlem toonden zich 30 leden voorstander van een fusie, doch er waren 77 te genstanders. De heer P. Voskuilen, Haarlems wethouder van sportzaken en voor zitter van de fusiecommissie, betitel de het torpederen van het fusieplan als volgt: „Het sentiment heeft weer eens gezegevierd. Vroeg of laat zal het echter toch eens tot een fusie moeten komen." Wat RCH betreft kan dit nog enige tijd aanlopen, want een bliksemactie, die de laatste weken is gevoerd, heeft een kapitaal van twee-en-een-halve ton opgeleverd. Binnen vijf jaar zal RCH daarmee de schulden kunnen aflossen. NIEUW BESTUUR Hierna werden de jaarverslagen uitgebracht. De heer C. Bon deed dit als penningmeester en kon melding maken van een voordelig saldo. Hij ontving ditmaal niet alleen de dank voor het werk in het afgelopen jaar, aangezien hy reeds 25 jaar bestuurs lid is geweest. De voorzitter plaatste hem even in de schijnwerper. Door het bestuur werd hem een rookstoel aangeboden. Secretaris Warmerdam gaf een keurig overzicht van alle activiteiten in het afgelopen jaar. Na de pauze werd de bestuursver kiezing aan de orde gesteld. Daarin zijn door de vakbonden aangewezen de volgende heren: J Baak (St. Deus Dedit), L. van Dijk (St. Jozef), Th. de Klerk VervoerspersoneelC. Warmerdam (Houtbewerkers), H. Wassenaar (St. Joris), J. Veek (St. Deus Dedit, Lisserbroek), J. Brug man (St. Eloy), G. van der Berg (ACI), A. Zwetsloot (St. Willibror- dus), en Th. Reeuwijk (KABO). Voorts moesten er nog drie bestuur ders worden aangewezen door de algemene vergadering. Daarvoor wa ren candid a at gesteld de heren J. Salman, G. Bon en W. Hoogkamer. De vergadering benoemde deze he ren bij acclamatie, waarna de heer G van der Berg even de leiding nam en aan de vergadering vroeg of men er mede accoord ging dat de heer J Salman de voorzittershamer zou blijven hanteren. De vergadering on derstreepte dit met een applaus. De heer Van der Berg sprak namens de vergadering de wens uit, dat de heer Salman nog vele jaren de leiding op zich zou kunnen nemen, hetgeen de heer Salman eerst aarzelend toe gezegd had doch thans zich daartoe bereid verklaarde, als hij op aller medewerking zou mogen rekenen. De voorzitter richtte een woord van afscheid tot de heren W. Meijer en P. Reeuwijk, die in het NKV niet meer als bestuursleden terugkeren. Met woorden van dank overhandig de hij hen een enveloppe met inhoud. Beide heren wilde deze enveloppe wel aanvaarden, doch ze wilden de inhoud aan het Lourdesfonds schen ken, maar daar kwam niet van in! De voorzitter (en de gehele ver gadering met hem) stelde het op prijs wanneer beide heren aan de inhoud van de enveloppe een be stemming wilde geven als herinne ring aan hun arbeid voor de KAB. HET K.AJS.-GEBOUW Bij de rondvraag werd gevraagd wat er met het KAB-gebouw gaat gebeuren. Wordt het gebouw ver kocht aan de gemeente? De voorzitter zelde, dat er een commissie is gevormd voor deze zaak, welke commissie aan het be stuur zal adviseren wat in deze te do enstaat. De heer Salman drnfde nu al wel te zeggen, dat de gedach ten niet uitgaan naar verhuren, zoals verleden jaar naar voren werd ge bracht. Wat het geboow als zodanig betreft zijn inderdaad onderhande lingen met de gemeente gaande. Wanneer deze „rond" zijn, ontvangt men als leden van het NKV over de definitieve voorsteHen (eventueel verkoop) nadere mededelingen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de gedachten van de commissie en het bestuur wel uitgaan naar de stichting van een klein eigen plaat selijk NKV-kantoor, waar alle acti viteiten van de aangesloten vakbon den kunnen plaats vinden. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank aan de pro- pagandacommissie en hoopte op al ler medewerking voor de verdere opbouw en uitbouw van het NKV, afd. Lisse. Kort geding voor Haagse rechtbank Voor de president der Haagse rechtbank, jhr. mr. R. Witsen-Elias diende vrijdag een kort geding, dat aanhangig was gemaakt door de Flat-coöperatie „Rhijnenburch 2" te Hazerswoude, tegen de N V. Groot stad te Voorburg. Het betrof hier het. feit, dat laatstgenoemde tegen de buitenmuur van genoemd flatgebouw een tweetal pijpen had doen aan brengen, welke dienen als afvoer der dampen van een snackbar, ge legen in een winkelpand van de N".V Deze daad werd onrechtmatig ge acht. Naar mr. P. J. de Ruyter de Wildt namens eisers mededeelde, had men op 9 febr. gedaagde gesommeerd de pijpen te doen verwijderen. Hieraan was echter op 17 febr., de verval datum, geen gevolg gegeven, waarna is medegedeeld, dat een kort geding aanhangig zou worden gemaakt. Ge daagde had medegedeeld, dat de pij pen wel los van de gevel konden worden gemaakt, doch dat zou een en ander lelijker maken, doordat een installatie op het dak van de zaak gemaakt moest worden om de pijpen vast te maken. Er zou ook nog een mogelijkheid zijn de pijpen aan te brengen aan een tegenover gelegen flatgebouw, dat eigendom is van de N.V., doch geopperd werd, dat ook dit bezwaren zou geven. Men kan het zo maar niet goed vinden, dat pijpen aan een eigen gebouw wor den bevestigd. Want voor een en an der zijn ook gaten in de muur ge maakt om de pijpen te bevestigen PI. wees erop, dat in deze de Hin derwet geen uitkomst kan bieden. Mr. R. Weny die voor gedaagde het woord voerde deelde mede, dat de huurder van de snackbar voor 80% van zijn omzet gebruik moet maken van de oven en hij dus niet buiten de afvoerleiding kan voor het be drijf. Reeds is een pijp verwijderd, waardoor de hinder, die werd on dervonden, door dat een raam niet kon worden geopend, is opgeheven. Volgens pl. is gedaagde bereid om, in samenwerking met eisers en de gemeente Hazerswoude. naar een op lossing van deze kwestie te zoeken. Mr. de Ruyter de Wildt constateerde nog, dat de snackbar reeds was ge opend, alvorens een vergunning in gevolge de Hinderwet was verleend. De president meende dat deze zaak zich bijzonder leent voor onderling overleg, doch bepaalde de uitspraak op 12 maart. Th. J. van der Heijden lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden Telef. 23405 Aan het 41ste jaarverslag van de vereniging „De Hollandsche Molen", dat te Amsterdam op de jaarlijkse algemene ledenvergadering werd uit gebracht, wordt ontleend, dat in het afgelopen jaar 81 molens behouden werden; 49 molèns waren in res tauratie of zouden spoedig worden gerestaureerd. Er zijn op het ogen blik in Nederland nog 960 windmo lens. De vereniging heeft pogingen on dernomen er toe te geraken, dat bij onverhoopte sloop van een molen, door de verschillende provincies de onderdelen opgeslagen zullen wor den teneinde voor restauraties van andere molens dienst te kunnen doen. Tijdens de vergadering werden weer de jaarlijkse certificaten aan enkele molenaars uitgereikt als „blijk van waardering voor het gebruik van de wind als drijfkracht en het instandhouden van de oud-Hollandse windmolen, die Nederland groot heeft gemaakt en thans nog eerbied afdwingt. Met hoopvolle verwachtin gen voor de toekomst". De onder scheidingen gingen ditmaal naar de molenaars A. Rem te Wormer, J. van der Wilt te Oud-Zuilen, J. Posch te Stompetoren, A. Mooy te Zaandam en W. B. J. van Wijngaarden te Noor- derhogebrug (gemeente Noorddijk). Nieuwe wetsontwerpen HILLEGOM TWEE ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ OPENBARE WERKEN Donderdag werden de heren N v. Beelen en Th. van der Reep in hotel Rutten gehuldigd vanwege hun zil veren ambtsjubileum bij het bedrijf van Openbare Werken te Hillegom. Daarbij waren aanwezig, behalve burgemeester J. Ch. I. van Niekerk en wethouder W F. van Dam, een aantal raadsleden, hoofden van dienst en ambtenaren van andere bedrijven De beide jubilarissen waren verge zeld van hun vrouwen De burge meester noemde de samenhang die er tussen de twee jubilarissen bestaat, door hun aanstelling op dezelfde dag. 4 maart 1940 en het feit dat zij ook op dezelfde dag hun verjaring vieren Hij overhandigde hun de gebruike lijke enveloppe De directeur, de heer Chr. de Jong sprak tot de jubilarissen een afzonderlijk woord Hij bood de heer Van der Reep een schilderij aan en de heer Van Beelen een badka- merstraalkachel, terwijl hij dank bracht aan de beide echtgenoten van de jubilarissen en hun als blyk van waardering een prachtig bloemstuk aanbood De jubilarissen dankten daarna voor alle goede woorden en de cadeau's. Men bleef daarna nog geruime tijd gezellig bijeen. Geboren: Antoon Chr. zv J. G. M. Spijker en J. ïlbrink; Henricus J. J. zv A. J. van den Bosch en E. W. M. Broens; Ineke dv J. Beutick en C. Koopman. Getrouwd: B. W. van Berk en H Bol; F. L. Hoogkamer en H. C. M. Stroombergen. Wat lezers schrijven „ST. MICHAEL" Hazerswoude, 5 maart 1965 Geachte N.N., Hoewel het medium „krant" een contactmogelijkheid bij uitstek is, moet het ons toch van het hart, dat wij Uw kritiek in deze rubriek op het doen en laten van de vereniging Sint Michaël Liever persoonlijk, of op z'n minst niet anoniem hadden ont vangen. Een terminologie als „boeman" en „ronselt" is ons, zacht uitgedrukt, bijzonder onaangenaam voorgekomen. Wat betreft de eerste tot en met de vijfde alinea menen wij, dat U reeds voldoende van repliek voorzien bent door de ons zeer sympathieke reactie van de heer G. G. van Elburg. (Leid- se Courant, 5 maart 1965). Wij, het bestuur van de gemengde toneelvereniging Sint Michaël nodi gen U daarom uit om U bekend te maken om Uw mening in een per soonlijk gesprek duidelijker uiteen te zetten. Het bestuur der R.K. gemengde toneelvereniging Sint Michaël. (De redactie wil er nogmaals de aandacht op vestigen, dat ingezonden stukken, welke niet of niet voldoende zijn ondertekend, niet worden ge plaatst). Voor 2e keer: „Lachende Kerk Met de slagzin „Een avondje uit - Goed voor u" zal iedereen instem men die vrijdagavond in een stamp volle Schouwburg Fons Jansen het programma „De Lachende Kerk" nog eens heeft zien brengen. Begeleid door Michel Plemper schonk Jansen met dit vele hoogte punten bevattende optreden een avondje uit van een uitzonderlijk ka rakter aan allen die een plaats had den weten te bemachtigen. Met veel gelach en applaus rea. geerde men op kerkelijke toestan den, opvattingen en misvattingen, zoals Jansens humor die duidelijk maakte. Bijl mermeer De oplossing die minister Toxopeus in november koos om uit die impasse te komen, heeft hij vastgelegd in twee nieuwe wetsontwerpen. Gisteren dien de hy die in bijd e Tweede Kamer. De minister wil Amsterdam voor tien jaar de beschikking geven over het westelijk deel van Weesperkar- spel plus een stuk van Ouder-Am- steL Na de eerste dinsdag van sep tember 1974 moet dit gebied over gaan naar Diemen. De gemeenteraad van Amsterdam had de uitweg, die minister Toxopeus onder zware druk van de Tweede Kamer insloeg, in december al stil zwijgend goedgekeurd. De beide wets ontwerpen, die nu het oude plan- Bijlmermeer moeten vervangen, zijn helemaal in de lijn van het „haal bare" in de Tweede Kamer gehou den. V ij f -en-een-half jaar wandelen De Siberier Alexei Polikarpow heeft in vyfeneenhalf jaar te voet een afstand "an 34.669 kilometer afgelegd. Gisteren kwam hy in de stad Chaba rowsk, in het verre oosten van de Sowjet-Unie, aan. Polikar pow, die spoedig 66 jaar zal worden, is dokter. Voordat hy met pensioen ging werkte en woonde hy in Omsk en van daar ook vertrok hij voor zijn voetreis door de Sowjet-Unie. Hy is van plan ermee te stop pen wanneer hy de 40.000 kilo meter heeft bereikt. KATWIJK Duivensport. Onder leiding van voorzitter M. Souverein hield de postduivenvereniging „De Rhijnmon- ders" een goed bezochte ledenver gadering in hotel „De Roskam". In het jaarverslag van secretaris Van Zanten werd voldoening uitgesproken over wat in het jaar 1964 alzo had plaats gehad. Behoudens één vlucht, die van jonge duiven uit Roosen daal, waarbij veel duiven verloren gingen, kwamen alle duiven op hun hokken terug. Het ledental bedraagt thans 45. Ook over de gehouden ten. toonstelling in het B B.-gebouw was de secretaris zeer tevreden. Het fi nancieel verslag van penningmeester C. van Doornwees gaf een batig sal do aan De periodiek aftredende be stuursleden M. Souverein. M. Junge- rius en H. Smit werden met bijna algemene stemmen herkozen. Voorts had de prijsuitreiking plaats door de voorzitter. 1ste Generaal G. Note- boom, 2de H. Smit, 3de B. Pauw, 4de M. Souverein, 5de J. Jungerius, 6de W. Heemskerk, 7de J. Meulen- dijk. Kampioen Vitesse (tot 200 km): B. Pauw, Midfond (tot 50 km) J. v. Zanten, Fond (tot 900 km) G. Note- boom, jonge duiven G. Noteboom na vluchten G. Noteboom, en oude duiven G. Noteboom. Bij de jeugd werd A. van der Plas kampioen en tweede werd A. de Vreugd. Bij de fehouden tentoonstelling had K. chaap de mooiste postduif en de beste doffer oud. De beste duivin oud had de heer L. van der Plas, de beste duivin jong de heer S. de Graaf. Eerste pryswinnaars waren de heren T. de Mooy, J. Dykhuyzen, A. Ros. molen en P. Heemskerk. Tenslotte was er een aardige verloting. Vannacht is omstreeks kwart voor twee brand uitgebroken in de Kat- wykse kunstharsfabriek „Synthese" De brand ontstond, toen 'n slang van een koppeling aan een ketel, waarin het uiterst brandbare materiaal cetal zou worden overgepompt, losschoot. De cetal spoot met grote kracht in het by na uitgedoofde vuur onder de ketel en vatte vlam De heer Comelis van der Oever, die belast was met het toezicht, wist zich via een nood- trap in veiligheid te stellen Hy sloeg onmiddeliyk groot alarm, waarop de brandweren van Katwijk aan Zee, Katwijk a. d. Rijn en Rynsburg met groot materieel uitrukten. Omstreeks vier uur had men het vuur zo ver in bedwang, dat men met de nablussing kon beginnen. De schade is nog niet vastgesteld, maar zal waarschynlyk zeer groot zyn. JONGETJE STICHTTE BRAND Een zevenjarig jongetje heeft gister middag brand gesticht in een opslag schuur op het terrein van de veiling .Katwijk en Omstreken", waarin een grote hoeveelheid veilingkisten en papier was opgeslagen De loods i9 in gebruik van een Haagse firma Door snel optreden van de brand weer kon de schade beperkt worden tot enkele honderden guldens. De verzekering dekt de schade. LISSE Wandeltocht DJO. Door de wan delsportvereniging DJO te Lisse wordt een wandeltocht georganiseerd op zaterdag 10 april a.s. rond de bloemententoonstelling Keukenhof te Lisse, en wel op afstanden van 5, 10 en 15 km. Voor deelname kan men zich aanmelden by de volgende adres sen: G. Lubbers, Meer en Houtstraat 28; mevr. De Ridder, Doormanplein 28; mevr Eeuwyk, Heereweg 188, al len te Lisse. NOORD WIJK EMMER-ACTIE HANDBAL M.S.V. In juni 1965 wordit een monster handbal-toernooi gehouden in het Goffert stadion te Nijmegen voor da mes junioren en aspiranten, waaraan de Noordwykse Handbal vearen. M.S.V. gaarne met twee jeugd teams zou wil len deelnemen. Een dergelyke uit zending kost echter een bom duiten welke de draagkracht van de deel- nemertjes verre te boven gaat. Daar om heeft het bestuur van M.S.V. afd. handbal een actie op touw gezet, waarbij de leden door zelfwerkzaam heid de gelden hiervoor zullen trach ten by een te brengen. Onder het mot to „Emmer mee met M.S.V." heeft men een grote actie op touw gezet voor het inzamelen van „Persil-am- mertj«6". Wil de uitzending voor alle meisjes mogelijk zijn, dan zullen 30.000 em mertjes bijeen gebracht moeten wor den. Opgave kan men doen bij de adres sen, welke op de raambiljetten staan aangegeven, terwyi men de emmertjes ook kan deponeren by de heer C. v. d. Berg, St.-Jeroensweg 10. De meis jes zullen voorts gaarne de emmer tjes komen afhalen. SASSENHEIM RAADSSTUKKEN De gemeenteraad van Sassenheim komt donderdag 11 maart bijeen voor het behandelen van een korte agenda. Aan de orde komt o.a. de subsidiëring van de plaatselijke kruisverenigingen. Het Groene Kruis zal volgens het voorstel van b. en w. 1.119,80 aan subsidie ontvangen; „Bethesda" 4.757,60; het Wit-Gele Kruis 4.341,76. De afdeling Beek brug van het Wit-Gele Kruis heeft ondanks herhaald verzoek tot op heden geen subsidie-aanvraag inge diend. De N.V. Bakhuizen heeft het ver zoek gedaan grond naby de Willem de Zwygerlaan te mogen kopen ten behoeve van de bouw van 9 garages. B. en w. stellen voor de grond te verkopen tegen een prys van 5.400 Ook is er het voorste] aan de Gebrs. Demmenie een perceeltje grond, groot 72 m2 aan de Fresiastraat te verkopen tegen een prijs van 3.400. Op deze grond kunnen 4 garages ge bouwd worden. Nog steeds is de bouwrijpe grond in Ter Leede-noord bestemd voor luxueuze bouw niet verkocht. Van de 33 kavels zyn er slechts 10 ver kocht Daar gebleken is, dat onder de Sassenheimse bevolking geen be langstelling of koopkracht ten aan zien van de betreffende grond meer bestaat stellen b. en w. aan de raad voor ook al omdat de financiële status van de gemeente het niet lan ger gedoogt, dat de gronden rente loos biyven liggen de grond vrij te geven voor verkoop aan niet-in- gezetenen en niet-economisch gebon- denen. De prys dient dan wel van 35 tot 65 verhoogd te worden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10