HET Ei INGENIEUR, DIE EIGEN RECHTER SPEELDE, VOOR KANTONRECHTER Inhaalsnellet'es op Rijksweg BAYER ligtvoet DONDERDAG 4 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 RADIO TELEVISIE Geen heer in waterverkeer ,JJadat ik hem had ingehaald en weer naar rechts was gegaan, haalde hij op zijn beurt mijn auto in en sneed mij daarna bijna de weg af. Toen ik hem even later weer inhaalde, stuur de hij onverwacht naar links en drukte mij naar de rijbaan van het tegenliggend verkeer. Door sterk af te remmen en bij te sturen kon ik nog net een aanrijding met een te genligger voorkomen" Aldus de ver klaring van een der getuigen in de zaak teoen een 54-jariae ingenieur uit Voorburg, die terecht stond om dat hij bovenvermelde stunt op rijks weg 4 onder Oeostgeest had uitge haald. ..Hij was waarschijnlijk kwaad omdat hij door de vorioe aetuige werd ingehaald en ging toen op een ge vaarlijke manier min of meer eiaen rechter spelen", was de volgende ae tuige tot de conclusie gekomen Te meer omdat er zijns inziens voor ver- dachtes manoeuvres absoluut geen „verkeersnondmkelijke redenen" aan wezig waren De ingenieur ontkende beide ten laste gelegde feiten zonder meer. „Ik ben mij van niets bewust en heb hem niet opzettelijk gesneden noch naaT links gedrukt", zo verze kerde hii de kantonrechter, mr. W de Koning, die overigens duidelijk liet merken, dat hij verdachte het spelen van eigen rechter zeer kwalijk nam. .Zo ook trouwens de officier, mr. N J. Out. die na een zeer scherp ge steld requisitoir naast twee geldboe ten van 75subs 15 dagen even eens de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar eiste. „Ik rijd al vele jaren auto en heb zoiets nog nooit uitgehaald", bleef verdachte ook in zijn laatste woord de feiten ontkennen. De kantonrechter zag geen reden om aan de getuigen-verklaringen te twiifelen en vond derhalve, dat ver dachte zich ernstig had misdragen. Zijn vonnis luidde dan ook 150. boete subs 30 dagen alsmede voor waardelijke ontzegging van verdach- tes rijbevoegdheid voor de tijd van 1 jaar met een proeftijd van 2 jaar. Drukte Een 47-jarige magazijn-chef uit Kaf'djk reed met een bestelauto op de Rijnmond ter plaatse tegen een -voor hem rijdende personenauto op. „17 verklaarde tegen de politie, dat 'u het destijds zo druk had. dat u zelfs oeen tijd had om te slapen en te eten en de botsing was ontstaan omdat u in slaap was gevallen", las' de kantonrechter in het proces-ver baal. „Mijn collega was ziek en ik was daardoor steeds druk in de weer", aldus verontschuldigde ver dachte zich „Dat was toch hoogst onverantwoordelijk tegenover andere weggebruikers"vond de kanton rechter. „U had wel een paar borreltjes ge dronken", onthulde de officier nog. „Maar twee in totaal omdat m'n moe der di* dag jarig was". „Niet slapen en eten doch wel borrels drinken is Leidse Bioscopen De films in de week van 4-10 maart zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: James Bond contra dr. NO (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Hebzucht in de Zon (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9 15 uur Luxor: Winnetou, het grote opper hoofd (14 j.). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9 15 uur Studio: De nacht van de leguaan (18 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 00 en 9 15 uur Trianon: Gejaagd door de wind (14 j) Geprolongeerd. Dagelijks, ook zondag, 2.00 en 7 30 u. Rex: Samson en de piraten (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. dubbel slecht", merkte de kanton rechter hierna nog op. Bij wijze van ernstige waarschu wing voor een eventuele herhaling van het feit, eiste de officier naast een geldboete van 75.— subs 15 dagen de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Verdachtes verzoek om clementie wees de kantonrechter van de hand. „U reed nu tegen een auto op maar het had ook een mens kun nen zijn met alle gevoleen van dien", zo verklaarde hii de reden waarom hii vprdachte conform de eis veroor deelde. Wél of géén zwenking Een 23-jarige kantoorbediende uit Sasseriheim moest ^ich verantwoor den voor het feit. dat hij met zijn auto op de Rijnshurgerwea te Oeast- aeest onverxoacht een zwenking naar links had nemaakt en zodoende met een tegenligger in botsing was ge komen. „Ik maakte neen zwenking maar kwam in de bocht van die weg iets te veel naar links" voerde ver dachte als een ziins inziens verzach tende omstandigheid" aan Zowel uit de verklaringen van de getuigen als de situatieschets kwam echter duidelijk naar voren, dat ver dachte wel degelijk een zwenking had gemaakt. Od grond hiervan konden de magistraten verdachtes chauffeurs kunst beoaald niet waarderen Na de eis van 100.boete subs 20 dagen en de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 3 maanden, proeftijd 2 jaar. ging het vonnis hier in zoverre bovenuit dat de tijd van 3 maanden tot 6 maanden verlengd werd. Prof. dr. Klasens besprak Nederlandse zen opgravingen in Nubië De nieuwe stuwdam bij Assoean nadert zijn voltooiing. Reeds vormt zich het geweldige waterreservoir in het gebied ten zuiden van de dam. het oude Nubië. Het Nubische land is reeds ontvolkt en de overblijfse len van meer dan 5000 jaar Nubische geschiedenis worden overspoeld. Reeds jarenlang wordt in een voor beeldige internationale samenwerking de Nubische bodem op oudheden on derzocht; de tempels zijn verplaatst, terwijl rondom de rotstempels van Aboe Simbel een nooddam is gebouwd om de redding ook van dit monument in de komende jaren te kunnen vol tooien. Een Nederlandse expeditie onder leiding van de spreker en gefinan cierd door de Nederlandse Organisa tie voor Zuiver-Wetenschappelij k On derzoek (Z.W.O.) heeft gedurende twee winterseizoenen in de nabijheid van de tempels van Aboe Simbel op gravingen gedaan. Daarbij zijn twee objecten bloot gelegd: een dorp uit de eerste eeuwen onzer jaartelling en een Christelijke kerk met muur schilderingen uit de 10e eeuw. Een kenmerk van de Nubische be schavingen is een gevoel voor monu mentaliteit. In het dorp dat tot de zgn. Meroïtische beschaving behoort is de huizenbouw monumentaal met hoge gewelfdaken, gebruik van na tuursteen voor deuromlijstingen en trappen. Op een kilometer ten noorden van het dorp ligt een ruïne-heuvel uit de christelijke tijd, Abdallah Nirqi, waar zich drie kerken bevinden. Van twee kerken zijn alleen de fundamenten bewaard gebleven, de derde kerk was tot op een hoogte van drie meter on der het zand bewaard gebleven. De kerk heeft de vorm van een koptische basiliek, met alle bijzonderheden van dien, die door spr. met lichtbeelden werden verduidelijkt. Zowel uit het proces-verbaal als het onderzoek ter zittina kwam dui delijk naar voren, dat een 46-jarioe schipper uit Hazerswonde zich op 14 juni van het vnria jaar niet bepaald als „een heer in het waterverkeer" hnd nedranen Als geraavoerder van oen vassaaiershnnt was verdachte ten laste nelend dni de door hem be- tuurde boot in de Dieve Poel onder Wnrmond tijdens een inb aalmannen- re tenen oen mntorhontie was or>- nevnrtm Hnewei rtP -nnssaniers van dit bontin te motor raakten en bij- na verdronken ipas verdachte doornenaren en had hij ook nadien niets van zich laten horen noch de moeito non om en om naar de toestand van do drenkohnnen te informeren. „Ik ben wel gestopt maar weer doorgevaren toen ik zag. dat er vol doende hulr» aan de drenkelingen werd heboden De naam van m«n schiD en rederii waren duidelijk ilees baar dus was dit geen noring om mij aan de vevolgen te onttrekken. Later vergat ik naar de toestand van die mensen te informeren" Aldus probeerde verdachte de in druk. dat hii zich nergens om had bekommerd weg te nemen Voor de aanvaring zelf had hij geen verkla ring. ..De man aan het roer moet een zwenking vlak voor mijn boeg heb ben gemaakt want anders zou er echt niets zijn gebeurd", luidde zijn mening. On een desbetreffende vraag van de officier moest bij overigens wel toegeven dat mede door de vele oassa«ners die hii destiids aan boord bad. zijn uitzicht od kleinere vaar tuigen niet bepaald ideaal was ge weest. „Dan had u vooral omdat het die dag stralend weer en zeer druk op het water was een uitkijk voorop moeten plaatsen" weerlegde de offi cier beroep op de vele „uitzicht-be lemmerende passagiers". Hij achtte zowel het feit, dat ver dachte niets had gedaan om die aan varing te vermijden als een grove onverschilligheid tegenover het lot van de drenkelingen duidelijk bewe zen en eiste derhalve twee geld boeten van resp. f 40.subs 8 dagen en 60.subs 12 dagen. „Als ik in dat bootje had gezeten zou ik niet zijn overvaren maar had ik tijdig genoeg de kant opgezocht", aldus bewees verdachte ook in zijn laatste woord, dat hij een en ander nogal lakoniek opvatte. De kantonrechter laakte in het bij zonder verdachtes handelwijze na de aanvaring. Daar vonniste hij inzake de aanvaring met 25-subs 5 da gen en legde verdachte voor het doorvaren hierna een boete van 75 gulden subs 15 dagen op. Zonder rijbewijs in krenkelwngen Een 23-jarige matroos uit Noord- wijkerhout bezat geen rijbewijs Ook geen auto Die leende hij zo nu en dan van zijn broer. Dat deze wel een auto maar ook neen rijbewijs had, was de matroos uiteraard niet ten laste gelend Wel was hem ten laste nelend, dat hij op een van zijn clan destiene ritten op de Gooweg onder Noordwijk achteruit rijdende tegen een andere auto was opgereden, dat de handrem van de geleende auto niet deugde en dat hij zoals reeds gezegd geen enkele rijbevoegdheid bezat. "U had blijkbaar ook nog een biertje op", las de kantonrechter in het proces-verbaal. „Ik had maar twee biertjes op en was dus heus niet dronken" verze kerde de matroos en bewaarde over de andere feiten het stilzwijgen. Inzake de aanrijding eiste de offi cier zowel 60.boete subs 12 dagen als de voorwaardelijke intrekking van verdachtes eventueel toe komstige rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden, proeftijd twee jaar. Voor het ontbrekende rijbewijs en de ondeugdelijke handrem eiste hij eveneens twee geldboeten van 60. subs. 12 dagen Het vonnis werd drie maal 50.subs 30 dagen en de on voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. „Als u nu weer gaat auto rijden maakt u zich schuldig aan een misdrijf", lichtte de kantonrechter de term „onvoorwaardelijk" nader aan verdachte toe. GANGETJE TEL. 23005 (Advertentie) Autobestuurder zou eens een leste geven Toen in de avond van 16 juni een assistent-bedrijfsleider uit Koude kerk aan de Rijn met een auto in de buurt van Alphen aan den Rijn reed, maakte de bestuurder van een andere auto een verkeersfout. Daarover maakte de bedrijfsleider en twee inzittenden van zijn auto, zich heel erg kwaad. De auto werd gekeerd en een achtervolging inge zet. Enkele pogingen om de auto te passeren mislukten, doch uiteinde lijk in Voorschoten 9topte de ach tervolgde. Daarop speelde zich kennelijk 'n klein wild-west gebeuren af, want twee inzittenden van de auto, een 30-jarige chauffeur en een 44-jarige vertegenwoordiger, beiden uit Al phen aan den Rijn, rukten het por tier der auto open en sloegen de autobezitter waar zij hem maar kon den raken. Het tweetal had zich reeds eerder voor de Haagse politierechter te ver antwoorden terzake van mishande ling, doch toen werd de zaak aan gehouden, omdat een getuige niet Nu GRIEP veelvuldig voorkomt... ...is het verstandig u daar zo goed Mocht u dan toch nog'griep krij- mogelijk tegen te wapenen. Mijd, gen> neem dan tijdig Aspirin van als het enigszins kan, dichtbevolk te ruimtes, voorkom overmatige inspanning en zorg voor vitamine- Bayer in. Want bij griep vinden was verschenen. Thans kon die be handeling voortgezet worden. De bedrijfsleider werd als getuige gehoord en gaf toe de achtervolging te hebben ingezet. „Met de bedoe ling, om hem eens goed te pakken te nemen," veronderstelde de poli tierechter. Op deze vraag en ook op verschillende andere gaf de getuige zoveel mogelijk ontwijkende ant woorden zodat de rechter hem een waarschuwing gaf, dat een vervol ging terzake meineed mogelijk was. Want van mishandelen zou de ge tuige weinig of niets hebben ge zien, doch bij het eerste verhoor door de politie had hij medegedeeld te hebben gezien dat het slachtoffer door te trappen zich zijn aanvallers van het lijf probeerde te houden. De rechter vond het een ergerlijk gedrag van het drietal. Er was ge constateerd dat het een auto was met een Amerikaans nummerbord. „Tegen vreemdelingen is -men in het algemeen welwillend, indien zij vaak door onbekendheid met de situatie, een verkeersfout maken," aldus de rechter. „Motten ze het maar weten," re pliceerde de bedrijfsleider. De officier vond het optreden van de beide verdachten zo schandalig, dat hij tegen ieder een maand ge vangenisstraf eiste. De rechter ver oordeelde elk tot twee weken. Aetherklanken HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00— 24.00 VARA. meer mensen baat bij Aspirin rijke voeding en goede nachtrust, dan bij enig ander middel. 0DAAR STAAT ACHTER 20% voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. 7.00 Nieuws. Aansluitend: ochtend gymnastiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Lichte grammofoonmuziek (7.25 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.13 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te water: informatief pro gramma voor weg- en waterwegge bruikers. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammofoonmuziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Opening Congres P.v.d.A. 12.00 Lichte orkestmuziek (gr.) 12.17 (Advertentie) Overheidsvoorlichting: Voor de land- Een vervolgverhaal van Suske en Wiske bouw. 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Tentoonstellings agenda. 12.35 Elektronisch orgelspel. 12.55 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.10 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Stereo: Tenor en piano: klassieke liederen. 13.55 Bij de tijd en bij de thee: gevarieerd programma. 15.30 Lichte orkestmu ziek (opn.) 16.00 Nieuws. Aanslui tend: In eigen persoon: interview. 16.15 Oude kamermuziek (gr.). 16.30 Nieuwsdienst voor nieuwsgierige kinderen. 16.34 Voor de jeugd. 17.00 Muziekkalender. 17.30 Voor de rij pere jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht instrumentaal trio. 18.30 Sportspie- gel. 18.40 Jazz-rondo. 19.00 Kiosk: artikelen uit de weekbladen. 19.10 Nieuwe grammofoonplaten. 19.30 Een aardig deuntje op een koperen hoorn klankbeeld. 19.55 Eerste kolom, praatje. 20.00 Nieuws. 20.05 De op graving, hoorspel. 20.25 Hobo, pia no en slagwerk, moderne muziek. 20.50 Boekbespreking. 21.00 Dansmu ziek. 21.45 Tiid van werken, docu mentaire. 22.15 Stereo: Liedjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Reportage Congres P.v.d.A. 23.10 Lichte grammofoon muziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 M. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Dagopening. 7.10 Klassieke orkestmuziek (gr.). 7.30 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 7.40 Ra- diakrant. 7.55 Lichte grammofoon muziek. 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.40 Meisjeskoor met instru mentale begeleiding (opn.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Klassieke en semi-klassieke orkestmuziek (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke grammofoonmuziek. 11.15 Voor de oudere luisteraars. 12.00 Populair or gelconcert. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Lichte muziek en reportages. 13.30 Amsterdamse Politiekapel. 14.05 Schoolradio. 14.25 Amusements muziek (opn.). 14.45 Voordracht 15.05 Moderne muziek (opn.) 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Musiciana: mu zikale herinneringen. 16.30 Duizend schoon: programma over bloemen en planten. 16.45 Muziek uit de twinti ger en dertiger jaren (opn.). 17.00 Verzoekprogramma voor de middel bare school. 18.00 Halte: programma voor de twintigers. 18.30 Muziekver eniging (opn.). 18.50 Overheidsvoor^ lichting: Geef ze de ruimte V.: De laatste van een serie uitzendingen, waarin zowel aan regionale activi teiten op industrieel gebied, als op het terrein van ambacht, detailhandel en toerisme aandacht wordt besteed. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Van horen zeggen en zingen. 19.35 Stereo: Nederlandse folkloristische muziek (10). 19.50 Moderne orkest muziek (gr.). 20.05 Prisma: geva rieerd programma. 20.50 Geestelijke liederen (opn.). 21.20 Toonkamer: veertiendaags muziektijdschrift in klank. 22.20 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld: internationale oriëntatie in kerk, zending en oecumene. 23.00 Klassie ke en moderne liederen. 23.30 Lichte grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE NEDERLAND I VARA: 11.05— 12.00 Schooltelevisie. NTS: Eurovisie: Wereldkampioenschappen kunstrij den op de schaats (paren), te Colo rado Springs. KRO/NCRV: 19.30 Ba rend de Beer. KRO: 19.35 De Flint- stones, tekenfilm. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Duel, wedstrijdpro gramma. 21.30 Kapel van de Konink lijke Luchtmacht. 22.00 De rode Ma donna, Duitse documentaire over de verhouding tussen Kerk en Staat in Polen. NTS: 22.35 Journaal. 22.40 22.55 Socutera. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Zonder for mules: populair wetenschappelijk magazine. AVRO: The Saint, TV- film. 21.20 Reportage over het mili taire Oefenterrein De Harskamp. 21.5022.10 Parlementaire Spiegel. op en neer lopen, juist, zoals 2e voor Waldstaefcten zat bij haar binnenkomst De maan scheen zo helder of 't over- hij; „Schiet een beetje op, Treesje. het naar bed gaan ail gedaaht had. al aan de tafel en las ijverig de dag was." Wat is er met mijn schoonzoon aan Het jonge paar sliep niet, er moest krant. „Toch vergis je je. Dat moet wel. de hand?" iets onverwachts gebeurd zijn, dat „Goede morgen, Bertha", zei hij. Want ik zeg je nog eens, ik ben van- De keukenmeid begon te huilen, beiden uit de slaap hield en in on- „Heb je goed geslapen?" Hy keek niet nacht niet uit mijn bed geweest". „Ze hebben hem vermoord! In onze rust bracht. Was Rosemarie ziek ge- eens uit de krant op. Tante Bertha Hij had snel zijn kopje leeggediron- tuin. Hij ligt doodstil en ijskoud op worden en had Burghauser iemand schonk koffie in, smeerde voor haar ke, vlug een paar broodjes gegeten het pad bij het bosje doodgesto- naar haar vader gestuurd? Maar broer broodjes met honing en merkte en stond toen op om de knecht te bel- ken De slagersjongen heeft hem wie? Ze hadden daar toch niemand, op, dat hij er opvallend bleek uitzag len, die meteen kwam. daarnet gevonden O onze arme En dan zou Heinz haar toch zeker ge- en een vreemde harde trek om zijn „Heeft Johann de wagen klaar? Ik juffrouw gisteren getrouwd en waarschuwd hebben. Trouwens Ro- mond had. uju hAm cncrWAn «ataovT ^ot ;ir rvm vandaag ai weduwe, dat overleeft SemanLZT °0kJ?rSt "far.haf „Waar ben je vannaeht eigenlijk hS aXt naar de Smoel? u gevraagd hebben, dat wist tante geweest, Heinz", vroeg ze na een „De auto staat nog in de garage, »^,e Politie moet direct gehaald Bertha zeker. Bovendien zou Heinz ogenblik. „Ik?" Waldstaetten keek mynheer, en Johann heeft zich nog worden. Bertha, gaijy alsjeblieft naar d tuinhek. Nauwelijks was hij weg, met de minste reden gehad heb- verbaasd op. „Waar zou ik geweest niet laten zien". Rosemarie. Ik zeLf blijf by het lyk A ARNEFELT of Waldstaetten kwam uit zijn schuil- bfn. v0?r f ver^€rgen' zijn? Natuurlijk in bed. Ik ben toch „Dan heeft hij zich verslapen. tot «P0 komt. Betty, ga zeg- plaats te voorschijn en ging vlug het hlJ van,zljn dochter *erug kwaim meteen gaan slapen, toen de kinderen Maak hem alsjeblieft meteen wak- fen- dat J* de auJ° binnen laten, nu «v huis binnen. moest dus ergens anders geweest gasten weg waren." ker. Hij moet opschieten". kan lk met naar de stad natuurlijk Wat gek' Wat had hij op deze tijd Tante Bertha streek zich over het Z1JP en. bfPaalde n dlt gle" „Dan ben je toch later weer opge- Juist wilde tante Bertha het afge- Waldstaetten sprak rustig en be- beneden in de tuin te maken? En voorhoofd. Wat had dat te beteke- neun «ouden. staan en naar buiten gelopen, want ik broken gesprek weer opnemen, toen slist Hij was opmerkelijk kalm by ze had tevoren immers de hele tuin nen? Waarom wilde haar broer niet Maar waar.. Lange tyd pie- heb je midden in de nacht door de de deur van de serre werd openge- dit voor zijn dochter zo schokkend afgezocht zonder iemand te zien. gezien worden? En wie was er op kerde tante Bertlha er over na, maar tuin thuis zien komen." rukt, en de keukenmeid en het ka- bericht. Hij liep de serre uit. Zijn zus- Ze wilde de heer des huizes roepen, deze tijd uit het poortgebouw geko- ze kon geen antwoord bedenken. Pas „My?" Je droomt, Bertlha". mermeisje binnenvlogen. Ze waren ter ging hem achterna. Bij het eerste die snel naar het huis toekwam, en men. De oude Johann kon het niet tegen de morgen viel ze in een on- „Niets ervan, ik was even wakker doodsbleek en beefden van opwin- woord van de meid had ze nauwe- toen zag ze tot haar verbazing,dat geweest zijn, en Martin, de knecht, rustige slaap, maar dat verhinderde als nu. Je hebt je nog verstopt ach- ding. lijks een kreet kunnen ond erdruk- hii met een vertwijfelde sprong ook niet, want die was veel groter, haar toch niet, precies om half zes ter de struik naast het grindpad, toen „Mijnheer, mijnheer lieve he- ken, en als gehypnotiseerd in het achter een struik vluchtte. Daar Toevallig viel haar oog op het dok- op te zyn en door de telefoon, die iemand uit het poortgebouw de tuin mei kom toch gauw", stamelde de krijtwitte gezicht van haar broer ge bukte hij zich en spande zich in om tershuis aan de overkant, en opnieuw naast haar bed stond, de twee dienst- uitliep". keukenmeid, naar adem snakkend. keken, ze dacht nu niet aan Rose- met behulp van slingerplanten zich schrok zij. De maan was intussen meisjes, die op zolder sliepen te wek- Waldstaetten schaterde van het Mynheer Burghauser hij is marie, ze kon helemaal nergens aan nog beter te verbergen. verschoven en de voorkant van het ken. lachen. hy ligt een verschrikkelijk ongt- denken. De gedachten zwermden door Tegeliikertijd bemerkte tante Ber- huis lag in de schaduw. Zodoende Op de klok af zeven uur verscheen „Maat lieve Bertha, wie heb je luk haar hoofd. Nu wist ze, dat die nach- tha op 't andere pad een man. die kon zij duidelijk zien, dat achter de ze, toen, zoals elke dag, in de gla- toch met mij verwisseld?" Waldstaetten schrok en keek hen telijke schreeuw door Burghauser van het poortgebouw kwam en snel ramen nu en dan licht te zien was. zen serre aan de achterzijde van het „Ik kan me niet vergissen, Heinz, doos aan. was uitgestoten, en dat het zijn verdween in de richting van het Iemand moest daar met een lantaarn huis, waar ontbeten werd. Heinrich ik heb je even duidelijk gezien als nu. „Wat voor een ongeluk?" vroeg doodskreet was geweest. van een na<

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2