„VOORDORP" WAS NOG EENMAAL DE „STEEN DES AANSTOOTS" Maatschappij voor Toonkunst zoekt irewe aktiviteiten Nieuwe luchtaanval N.-Vietnam Weerbericht GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP DISCUSSIE OVER HET VOOR EN TEGEN VAN EEN „LOSBOL" Dansavond KWJ Leidse Universiteit DE BEURS Laatste berichten RAJAKOWITSJ SCHULDIG Verdwenen meisje op carnaval Mijn opgebaggerd in Noordzee-kanaal Marktberichten Het weer in Europa PUZZEL DINSDAG 2 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De traditie, dat de vergadering van de Leiderdorpse gemeenteraad een zeer langdurige pleegt te zijn, is ook gisteren weer in stand gehouden. Het was ten minste middernacht, toen burgemeester mr. R. M. Gallas het laat- tot verbreding en aansluiting van de ste punt van de lijvige agenda kan afkloppen. Een lijvige agenda met veel Achthovenerweg op de Mauritssingel punten, die tot een uitgebreid debat aanleiding gaven. Om de voornaamste en nadat de burgemeester had ver te noemen: het aangaan van een gemeenschappelijke regeling voor de kXaard. dat de oude Doesbrug ge- drinkwatervoorziening in de Gouwe-Rijnstreek had nogal wat voeten in handhaafd^zal ^lyven, ontspon zich de aarde; het voorstel b. en w. te machtigen dit jaar voor 8 miljoen aan leningen te sluiten ging sommigen wel wat te ver; de aankoop van „Voor dorp bleek, evenals eertijds het gebouw, een steen des aanstoots; een voorstel van b. en w. tot instelling van een voorrangskruising op de Aca cialaan-Ericalaan kwam „gehavend" uit de strijd; het voor en tegen van bolletje waarop de letters zijn aan- „losbollen" werd uitvoerig besproken en tot slot kregen b. en w. niet een gebracht. eenstemmige raad achter zich bij het voorstel een concert door het Leids Jeugdkamerorkest te subsidiëren. Met de stem van de heer Kleiss tegen werd tenslotte het voorstel tot aan koop en afbraak aanvaard. AANKOOP .LOSBOL" Nada de raad nog haar fiat had gegeven aan het voorstel 5000.te geven voor het maken van een plan een levendig gesprek over een ..los bol" voor de gemeentesecretrie. Voor de niet-deskundigen zij gezegddat een ..losbol" een electrische schrijf machine is met een verwisselbaar DRINKWATER vierkante meter grond. Het overleg is voorts in een goede verstand'hou- Niet fel omstreden, doch wel een ding gevoerd en het plan tot 't stich- punt van langdurige behandeling ten van een verpleeginrichting voor werd de gemeenschappelijke rege- langdurig zieke bejaarden - ling voor de drinkwatervoorziening waarvoor men optie vroeg in de Gouwe-Rijnstreek. De heer A. instemming door b. en w. ontvangen. De heer Tieken was na zijn bezoek aan het Rijksinkoopbureau tot de be vinding gekomen, dat b. en w. het duurste aüparaat (ruim ƒ2000.—) hadden uiteezocht De raad zag ech ter de redelijkheid in van de eisen, die door b. en w. aan een schrijf- machine nestelde worden en besloot op grond tot aankoop is met Het had tenslotte wel voeten in dé aarde, maar de subsidie (ƒ500. Kleiss (KVP) kon instemmen met Dat de gemeente per se „Voordorp" een regeling in groot verband, aan- wilde kopen en dit niet overliet aan vo<>r het vermoedelijk tekort) voor gezien hij met b. en w. overtuigd is, particulieren, vindt zijn oorzaak in een concert door het Leidse Jeugd- dat de eigen Leiderdorpse watervoor- twee redenen: „Voordorp" ligt in kamerorkest haalde het, nadat bur- ziening over 10 jaar niet meer toe reikend zal zijn. uitbreidingsplan van de gemeente en temeester had betoogd, dat men ook de plaats in het centrum is te belang rijk dan dat de gemeente niet een de kans op een mislukking moet ac cepteren, als men zijn fiat geeft aan Hij vroeg zich echter wel af, of het flink woordje wil meespreken over bestuur van een culturele stich- redelijk zou zijn dat Leiderdorp van de toekomstige bebouwing. ting, in dit geval da afdeling Leider- het nieuwe orgaan een vergoeding krijgt voor het offer, dat men De burgemeester achtte het tenslot- dorp van K. O. te niet juist de rapporten van de „Moet men per brengen. „Is het niet billijk, dat wij taxateurs aan te vechten. B. en w. van het nieuwe instituut een zelfde staan volledig achter de conclusie en De heer P. Evers (KVP) stemde te- rentevergoeding krijgen over het te voelen zich bepaald niet overvraagd, gen het voorstel, storten kapitaal als de rentevergoe ding, die de gemeente moet betalen voor de lening welke daarvoor moet worden .afgesloten?", aldus de heer Kleiss. De voorzitter antwoordde, dat vaststelling van een percentage voor af zal moeten geschieden, doch men kan gerust zijn: het verschil tussen het percentage dat de gemeente moet betalen en wat men krijgt zal niet verontrustend zijn. Ten aanzien van fluoridering is nog geen standpunt bepaald- Binnen kort zal hierover de mening van de raad gevraagd worden, aldus luidde het antwoord van de burgemeester aan drs. W. van der Sluys (een voor vechter sinds jaren op dit punt), die met ir. R. Poels zitting zal nemén Br. C. C. Vlam werd nieuwe voorzitter jhr. ir. A. van Weiier de muziekschool in een tot erelid benoemd ff aan var stichting. De heer H Geirnaert, directeur van de muziekschool, sloot zich aan bij de hulde, die de voorzitter werd ge- bracht. Voorzitter Von Weiier laat Nu de kern van de werkzaamheden een bloeiende muziekschool achter namens Leiderdorp in het voorlopig voor de Maatschappij voor Toonkunst mPt o^on Wrlmppn en fin dorenten algemeen bestuur. is weggevallen (doordat de muziek- Sfvoorzitte?k?eeg\n dichtv^ een 8 miljoen vond de heer Kleiss wel school een stichting is geworden, be- betuiging van dank toebedeeld van wat aan de hoge kant, temeer daar zint het bestuur Zich op nieuwe acti- de secretaresse mevr. M. H- J. Tee- enkele kostbare projecten dit jaar viteiten in het kader vail de doelstel- ba al-Hulsekamp. van het urgentieprogramma moes- Ungen van de verenigingu Dit was ten worden afgevoerd. De voorzitter gisteravond in „De Doelen" het meest Het nieuwe bestuur van de Maat- achtte het bedrag, dat de gemeente besproken onderwerp tijdens de al- schappij voor Toonkunst vwrdt thans dit jaar zal moeten lenen niet te oemene ledenvergadering van de gevormd door dr C. C. Vlam (voor hoog. Tegenover posten, die moesten Maatschappij voor Toonkunst Bij zitter), mevr. M. H. JTeebaal-Hulse- worden geschrapt, zijn weer nieuwe haar streven naar „de bevordering kamp (secretaresse)mevr M. van werken op de urgentielijst gezet. De Van muz}kale opleiding voor de Heurn-Heyneii (oenninnmeesteresse), machtiging door de raad aan b. en w. jeugd" zal zij trachten naast de be- de heren prof dr F R Noske, mr> om dit jaar 8 miljoen te lenen staande activiteiten, nieuwe wegen j q Bergm.eyer. G. A A van Mas- vindt haar oorzaak in het feit, dat de te slaan. Uit het jaarverslna bleek triot (namens het koor). J J- Roelofs vertrouwde procedure wel eens te onder meer dat de concerten over (namens het orkest), J C. v. Schaik tijdrovend kan zijn. Het gehele voor- bet alaemeen slecht bezocht worden. en h Geirnart Het is nog niet be stel beoogt een versnelling van de Men beraamt zicli ernstig om voor kend wie de functie van vice-vóor- leningsprocedure, aldus de voorzitter. VOORRANGSWEG Psychologisch is het niet juist als men na een.serie voorrangskruisin- gen ineens voorrang moet gaan ge ven, zo betoogden de heren A. Kleiss, dit probleem een oplossing te vinden Aan de propaganda of de hoogte van de toegangsprijs is het geringe be zitter zal bekleden. Het bestuur van Toonkunst berei ken klachten over koude en vooral BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacob Magnus Gerardus zn v. B. A. Verheij en E. H. Ulrich; Olaf Anton zn v. A. A. van Ameron- gen en A. Fakkel; Wilhelmina Maria dr v. M. J. Hoogkamer en C. C. M. van Kampen; Odilia Hilje Esmeralda drv U. M. Ubbens en G. E. Meima; Jolanda dr v. N. Apon en T. W. Zon neveld; John Frederick zn v. F. L. Roddy en J. A. Broadfoot; Margare- tha Johanna dr v. T. J. van Pijpen en M. E. Cornelisse; Ronald Gerar dus Petrus zn v. J. H. Vermeulen en A. C. Verberg; Gertraud Wilhelmine dr v. F. J. Hofer en W. Passchier; Maartje Monique dr v. J. de Ruiter en C. Chaudron; Franciscus Hendri- cus Andreas zn v. J. Plu en N. van Geenhuizen; Willemina dr v. C. Berk- heij en W. de Does; Johan Piet Dirk zn v. P. E. J. Prins en C. Franken; Jolanda Catharina dr v. A. van de Wijngaard en C. van de Poll; Cor nells Johannes zn v. C. van den Hoek en B. de Bruijn; Eric Arno zn v. R. D. van Delft en J. A. Mantel; Anita Maria dr v. J. Booij en M. Wester huis; Johan Dick zn v. H. L. Boter en J. Matze; Yvette Maria Philippina Theresia dr v. J. P. L. M. Michalides en M. L. T. Krowinkel; Paulina Jose- phina dr v. T. Nijssen en IJ. H. Schip pers; Eric Jan zn v. J. H. Neuteboom en M. C. Kooi; Leendert Cornelis zn v. C. de Mos en A. Vogelenzang; Er- win zn v. L. Koster en A. L. Beem; Petronella Johanna dr v. J. W. M. Oostdam en C. P. M. Libochant; Ma ria Margeretha dr v. L. Mula en A. J. M. van Galen. Overleden: M.M. van der Sluis, 85 jaar, wed. v. G. van Rhijn; C. M. Vogelezang, 70 jaar, echtgen. v. J. F. M. Pont; S. Wassenaar, 53 jaar, man; C. Gerrits, 54 jaar, echtgen. v. G. A. Meerts; J. Verra, 74 jaar, man; L. Jansen, 43 jaar, man. Gehuwd: A. C. G. van Haastregt en P. J. T. Baars; L. Zonderop en E. A. van Mook; H. J. Bliekendaal en E. J. M. T. Walkaart; F. J. Postma en A. Anker; A. Hoekstra en C. J. Holle beek. De KAJ staat weer aan het einde van een aktie. De uurloonaktie van de KAJ (Kath. Werk. Jongeren) 1965 in Leiden is op een haar na gevild. De laatste loodjes komen a.s. zondag 7 maart aan de beurt. Zondag 7 maart om 8 uur is er een dansavond in de Grote Burcht, waar zal optreden de aan velen bekende band „The Resounds", waarbij ook de liefhebbers van twist enz. aan hun trekken zullen komen. Wat de resul taten tot nu toe zijn is nog niet pre cies te zeggen, .maar velen zullen er dit jaar wel iets van hebben gemerkt. Want hoe velen hebben niet een zakje thuis ontvangen? U komt toch ook a.s. zondag in de Grote Burcht? De toegangsprijs voor de Grote Burcht is f<L-. Wilt u nu al kaarten? Dit kan bij de volgende adressen: P. W F. Sierat, Woonark „Zaandam 203", Utrechtse Veer, Leiden; Henny de Jeu, Haarlemmerstraat 138, Leiden; Diny Kop, Spanjaardslaan 6, Leider dorp; Toos Vogelezang, van Hogendorpstr 82, Leiden; Jos Hoogenboom, Sweelincklaan 15, Leiden; Harry Castelein, Buys Ballotstraat 71, Leiden. - - aan de door de Maatschappij georga- P. Andrik (PvdA) en mr. J. de Groot niseerde ienqdconcerten- Een jeuad- (VVD). B. en w. lieten zich overtui- gen en wijzigden een voorstel betref fende het kruispunt Hoogmadeseweg- Acacialaan in deze zin, dat voortaan de gehele Mauritssingel-Erica- laan-Acacialaan een voorrangsweg zal zijn. (Komende vanaf de richting zoek niet te xbijten. meent het he- tocbt in de Stadsgehoorzaal. Dit ver stuur. Men vermoedt dat de concur- srhijnsel komt voor, sinds bij de laat- rentie de laatste jaren te groot is ge- s^e verbouwing air-conditioning is worden. Optimistische geluiden kun- aangebracht. Het bestuur acht het nen worden geuit over het bezoek wenselijk deze klachten ter kennis van de gemeente te brengen. Der halve verzoekt het de leden, die op concert kan rekenen op gemiddeld dit punt slechte ervaringen hebben. 950 toehonrers. dergeliike klachten schriftelijk ken baar te maken. Vergezeld van een begeleidend schrijven zullen de aan merkingen doorgestuurd worden aan Een belangrijk punt van de agenda het gemeentebestuur van Leiden, was ook de bestuursverkiezing De BESTUURSVERKIEZING Koudekerk heeft men dus ook voor- voorzitter, jhr. ir. A von WHW, sprak over plaats maken voor een jonger bestuur Met hem nemen af- sche'd mej A Coehergh en de heren W. H. B. van Dunné en Th. J. rang op het verkeer van de Berken kade en de Hoogmadeseweg.) De reorganisaties in het gemeente huis en de inrichting van het pand Hannema, Als nieuwe leden werden Hoofdstraat 9 tot kantoor voor de af- benoemd mevr. M. van Heurn-Fev- deling Sociale Zaken stuitte op grote nen, prof. dr. F. R. Noske en dr. C C. bezwaren van de heer J. Tieken Vlam De aftredende voorzitter jhr. (KVP). „We gaan goed geld naar Von Weiier dankte mej Coebergh NjfittWKOOP „REA" VAN DER VOORN NAM AFSCHEID ALS KABOUTERLEIDSTER De in het parochiehuis gehouden jaarlijkse ouderavond voor de gid sen en kabouters van de St. There- was tevens af- kwaad geld gooien. Ook na dure res- voor het vele werk. dat zij voor de si?cI"b te Nieuwkoop, tauraties zal het behelpen blijven tot vereniging heeft verricht, niet in het scheid van de leidster mej Agatha hot v.io,.xiro rtoY-oo/i ie» wii „1-jui; van der Voorn. die in het huwelnk het nieuwe raadhuis gereed is". Hij minst als orde-commissaris bij de stelde voor de panden Hoofdstraat 7 jeuigdconcerten. Een soortgelijke hul- treedt. en 9 af te breken en houten de viel ten deel aan de andere schei- Alle aanwezigen, in het bijzonder noodgebouw te plaatsen en rekende dende bestuursleden. De woorden pastoor A. C. J. van Rooyen en pa- daarbij voor, dat dit nog een goed- van waardering werden vergezeld ter Vredebregt O.P. werden welkom kopere oplossing zou zijn. De heer van geschenken. Het bestuur op zijn geheten door de leidster van de Gid- Tieken kreeg alleen de heer Kleiss beurt wilde echter ook niet achter sen mej. R. Leliveld. mee voor zijn voorstel; de overige blijven. Hij had het besluit genomen De kabouters begonnen met een raadsleden waren er met b. en w. in dit geval zonder de voorzitter te dansje en daarna twee toneelstukjes, van mening, dat de gerestaureerde raadplegen jhr. ir. A. van Weiier die heel aardig ten tonele werden panden t.z.t. zeker hun geld nog wel het erelidmaatschap van de vereni- zullen opbrengen. ging aan te bieden. Ir. Dunné huldig- gebracht. Hierna werd de Rea van de ka- STEEN DES AANSTOOTS j 1 i 1 iiiCI Ud W CI U UC llCd Vail UC Ifcd' de de voorzitter voor het feit dat hy bouters> mej. A. v. d. Voorn, gehul. meer dan 19 jaar m verschillende digd en bedankt voor het vele werki perioden v^n de jaren twintig tot dat zij geurende zeven jaar voor De aankoop van Voordorp (b. en heden bestuurslid was geweest. de jeugdleiding heeft gedaan. Als vroegen daarvoor 248.000 beschik- Maar niet om kwantitatieve redenen eerste deed dit de pastoor, daarna baar te stellen) vond weinig genade sprak hij zijn waardering uit, doch Hopman Boekhorst en tenslotte de in de ogen van de heren Kleiss en vooral ook voor de wijze waarop jhr. j^dster van de gidsen mej. R. Leli- Tieken- „Uit alles blijkt, dat we met von Weiier de vereniging heeft ge- vejd. Een en ander ging vergezeld keiharde zakenmensen te doen gehad diend. Dank bracht hij voor „de aan- van enjge geschenken en een bou- genarne geest" in de vergaderingen QU&t bl(£m°n> hebben. Het is een compensatietrans actiemaar welke zekerheid heeft de gemeente, dat de Diaconie ook inder daad de grond elders in Leiderdorp koopt, waarop men optie heeft ge kregen?" zo vroeg de heer Tieken. voor het. grote aandeel, dat BRIDGECLUB DDS d^ quet bloemen. De nieuwe leidster mej. R. Eijs vroeg aan de ouders een zelfde ver trouwen als deze in de vorige leidster gesteld hadden. Nadat ook mej. Van der Voorn De heer Kleiss, dde eveneens be zwaar maakte tegen de prijs sprak Verboog 4-18; 4 team Eichhorn 4 bovendien zijn bevreemding uit over 18; 5 team mevr. Verboog 5-18; Stand na de vijfde viertallenwed- strijd: 1 team mr. Hollanders 5-23; 2 team mevr. Visser 5-19; 3 team nog dankwoorden tot de ouders had gericht, werd de avond met muziek en spel voortgezet. De muziek werd het feit, dat de drie deskundigen in team mevr. Beek 4-12; 7 team Krul verzorgd door de dames A. van Dam, oen - Züns inziens te beknopt. - 4 - 6; 8'team Kluit 5 - 6; 9 team mevr. van Bergen Henegouwen 4 - 0. en gltaarbegeleidlng. Van het leuke spel van. de gidsen „Zoals de ouden zongen had men meer kunnen genieten, als het in de zaal minder rumoerig was geweest. Hierdoor ging vooral voor hen, die rapport tot een unaniem advies wa ren gekomen. Hij betwijfelde voorts de noodzaak, dat de gemeente de grond moest aankopen. De opmerkin gen van de heren Tieken en Kleiss waren aanleiding tot een gloedvolle Aan de Leidse Universiteit is ge- waren aanleiding xox een gioeuvune wc ucmoc &■- uiteenzetting door de burgemeester, slaagd voor het volgende examen: achterin zaten, veel van het gespro» liet te hoog, aldus de Doet. ex. Ned. Recht de heer F. H. kene verloren. ijlt na afbraak rust er de Vries (Leiden). Zoals gewoonlijk was de verloting vain pijn. 46.— op een voorzatter heeft gehad in het over- weer een daverend succes. KLM FLAUW Amsterdam 2-3. Evenals giste ren heeft ook vandaag de handel in de internationale waarden weinig om het lijf gehad, de stemming was we derom lusteloos tot flauw. Dit laatste voor aandelen KLM als gevolg van de teleurstellende slotkoersen maan. dag in Wall Street, ook voor de Ne derlandse hoofdfondsen. KLM daal de er M dollar. Dientengevolge was de gang voor deze aandelen er van middag- in Amsterdam volkomen uit. Het fonds zette in op f 100 doch toen bleek reeds dat de vraag voor Amerikaanse rekening aan de geringe kant was. Het aanbod kreeg dan ook spoedig de overhand waardoor de prijs inzakte tot f 97,50. De stukken verlieten de markt op circa f 99,30. De slotkoers van gisteren was f 105. Philips, Unilever en Kon. Olie daal den ieder circa een gulden tot resp. 155,40, 136,20 en 157,80. Het aanbod in deze hoeken was gering, de vraag nog geringer. Het publiek hield zich afzijdig met het verstrekken van kooporders terwijl de arbitrage al leen wat te doen had in aandelen KLM. Hoogovens en AKU ontmoet ten weinig vraag. Ook hier had het aanbod licht de overhand waardoor beide fóndsen circa twee punten in zakten De scheepvaartsector trok na een kalm begin later op de middag aan door speculatieve vraag van het pu bliek. Hierdoor lagen de fondsen in deze groep uiteindelijk goed gedispo neerd in de markt. Voor Paketvaart werd een punt meer betaald tot 1641/» op de dividendverhoging tot negen (acht) pet. Scheepvaart-Unie verbe terde twee punten. Met de leidende cultures wilde het ook vandaag niet al te best vlotten. HVA en Amster dam Rubber werden iets lager ge waardeerd. Na een vaste opening liepen de koersen op de staatsfond- senmarkt later een weinig terug bij afnemende affaire. Rotterdam wil tot éen bedrag van f 22,5 min onder hands lenen a 5Vi pet, tot de koers van circa 100. Voor de inschrijving op de 5pet obligaties Groninger Industriële Credietbank, tegen 99 pet, bestond een zeer behoorlijke belang stelling. De 5% procent pandbrieven North Western and Pacific Hypo theekbank, tegen 99 pet, vonden ook vandaag zeer goede aftrek. De beurt is van mening dat de uitgifte van deze pandbrieven spoedig zal wor. den gestaakt. Op woensdag 10 maart worden ter beurze geintroduceerd certificaten „ampex corporation" (Californië). De jury van de Weense arrondis sementsrechtbank heeft de voormali ge SS-leider dr. Erich Rajakowitsj schuldig verklaard aan daden en na latigheden die leven, welzijn en vrij heid van drieentachtig Nederlandse Joden in gevaar hebben gebracht. Tweeentachtig van hen stierven als gevolg daarvan in het vernietigings kamp Auschwitz. Rajakowitsj werd tot tweeen een-half jaar gevangenisstraf veroor deeld. De zeventienjarige Johanna Maria Klootwijk heeft vannacht aan de Pa- pendrechtse politie het verhaal van haar verdwijning verteld. Uit wat zij verklaarde bleek, dat zij zondagmid dag omstreeks vier uur met de drie jarige Ella van Giersbergen, 'n buur meisje, was gaan wandelen en dat toen haar twintigjarige verloofde J. T. uit Zevenbergen had ontmoet. Spoedig kregen zij ruzie. Het meisje is daarop naar Dor drecht gegaan. Daar ontmoette ze de 25-jarige W. van V. uit Zwijndrecht, die haar voorstelde naar Brabant te gaan om carnaval te vieren. Pogin gen om een taxichauffeur er toe te bewegen de driejarige Ella onder zijn hoede te nemen mislukten. Daar om werd het kind mee naar Brabant genomen, waar de juist plaats staat niet vast carnaval werd ge vierd. Diep in de nacht kwam het drie tal terug. Van V. nam het meisje en het kind mee naar zijn ouderlijke woning. De vader van Van V. ver trouwde de zaak niet. 's Morgens ging hij naar de Zwijndrechtse politie. Toen hij, vergezeld van een recher cheur, terug kwam, bleken zijn zoon en de meisjes alweer op pad te zijn gegaan. Ze waren naar Rotterdam gelift en zwalkten daar rond. 's Middags keerden ze naar Dordrecht terug en brachten een bezoek aan familieleden van Van V. Toen een politiebericht over de verdwijning van de meisjes via de televisie werd uitgezonden, herkende een man ze. Hij waarschuwde de po litie van Papendrecht. Korte tijd la ter werden het meisje en het kind aangehouden. Johanna Maria Klootwijk verblijft thans in het politiebureau van Pa pendrecht. De kinderrechter zal moe ten beslissen, wat er met haar moet gebeuren. Ook de 25-jarige Van V. is door de politie aangehouden. Tijdens normale baggerwerkzaam- heden in het Noordzeekanaal, in de z.g. Velzer Kom bij de noordersluis, ongeveer ter hoogte van het logies- schip „Arosa Sun" van de Hoogovens, is een Duitse magnetische mijn naar boven gekomen. Het scheepvaartver keer werd tijdelijk stilgelegd. Dat zal omstreeks half twee op nieuw gebeuren, wanneer de mijnop- ruimingsdienst van de Koninklijke Marine de mijn onschadelijk komt maken. Het gevaarlijke oorlogstuig werd opgebaggerd door een bagger molen. De mijn is nog volkomen in tact. Toen deze op de baggermolen lag, mochten de schepen weer voor zichtig passeren. Bij rijkswaterstaat veronderstelt men dat in dit gebied nog wel meer van deze, in 1940 door vliegtuigen uitgeworpen mijnen kun nen liggen. Twintig Zuidvietnamese vlieg tuigen, ondersteund door Ame rikaanse straaliagers en straal- bommenwerpers, hebben van morgen militaire doelen in het zuiden van Noord-Vietnam aan gevallen, zo is in Saigon bekend gemaakt. Het Franse persbureau AFP meldt, dat Kweng Khe op 100 km ten noor den van de zeventiende breedtegraad, en Xon Bong, dat een twintigtal ki lometers ten noorden van de grens ligt, zijn gebombardeerd door Zuid vietnamese Skyraiders en Ameri kaanse B - 57 bommenwerpers, die werden beschermd door straaljagers van de Amerikaanse luchtmacht. De Zuidvietnamese toestellen zou den zijn opgestegen van de lucht machtbasis Danag en de Amerikaan se vliegtuigen van Bien Hoa. Kweng Khe is de thuishaven van Noordvietnamese motortorpedoboten en Xong Bong een dépot waar naar wordt aangenomen veel benzine ligt opgeslagen. ROTTERDAM, 2 maart. Vee To taal 4407, weektotaal 6305. Slacht- runderen 300, gebruiksvee 673, vette kalveren 220, graskalveren 236, nuch tere kalveren, 2674, lopers 70, biggen 42, paarden 41, veulens 2, schapen (Medegedeeld door het KNMI. Gel dig van dinsdagavond tot woensdag avond. Opgemaakt te 11.15 uur) LICHTE TOT MATIGE VORST Op de meeste plaatsen droog weer met opklaringen. Tot matig of zwak afnemende wind, aanvankelijk tus sen noordoost en noord, later krim pend naar richtingen tussen, west en zuid. In de nacht en ochtend lichte tot. matige vorst, morgenmiddag tem peraturen om het vriespunt. HELSINKI zw. bew. —6 -11 STOCKHOLM h. bew. —-5 -15 OSLO onbew. —5 -11 KOPENHAGEN onbew. —3 —7 ABERDEEN 1. bew. 1 -16 LONDEN onbew. 6 —4 AMSTERDAM motsneeuw 1 —3 BRUSSEL geh. bew. 2 —3 LUXEMBURG sneeuw 2 —3 PARIJS geh. bew. 4 —2 BORDEAUX onbew. 5 —2 GRENOBLE regen 10 4 NICE regen 9 6 BERLIJN sneeuw 7 —5 FRANKFORT sneeuw 4 1 MüNCHEN zw. bew. 3 —4 ZüRICH sneeuw 3 —1 LOCARNO regen 4 0 WENEN regenbui 5 1 INNSBRUCK h. bew. 8 1 BELGRADO zw. bew. 3 1 ROME regen 15 10 BARCELONA zw. bew. 15 MADRID 1. bew. 10 1 MALLORCA zw. bew. 16 10 LISSABON regenbui 13 6 P A V ZE Morgen: Aswoensdag. „Gedenk, mens, dat ge maar stof zijt DE LAATSTE LACH En gelachen dat we hebben Wanneer de Comedy Capers elkaar met roomsoezen bombarderen, wan neer Lucy Ball door het bed zakt, wanneer oma uit Californië met de pannekoekenpan zwaait, wanneer Toon Hermans geniaal gek doet, kan ieder mens tranen met tuiten lachen. Het is gezond te lachen; het is on gezond altijd te lachen. Licht rijst dan de verdenking, dat het rijtje verkeerd staat. Het is minder grappig ook wel eens gezond te huilen, geen tranen met tuiten, maar inkeer en berouw omdat we ieder op eigen terrein zulke sukkels zijn. Aswoensdag is 'n dag van gees telijk evenwicht. Aswoensdag wil zeggen: wie het laatst lacht, lacht het beste. Nr. 508. Hor.: 1 bijna, 5 oude bena ming voor liter, 6 vaartuig, 8 muziek noot, 9 mak, 11 voorzetsel, 13 nauw, 15 vuur (Mal), 16 afzonderlijk, 17 priem, 19 bijrivier van de Drau, 21 deel van de mast, 22 lichaamsdeel, 24 vervoeging van een hulpwerkw., 25 optelling, 27 niet dicht opeen staande, 29 rijkaard. Vert.: 1 uitroep, 2 voorvoegsel," 3 jongensnaam, 4 scheik. element (afk)„ 5 deel van het gelaat, 7 hoen derachtige vogel, 8 lengtemaat, 10 wijnmaat, 12 water in Limb., 14 ver standig (bargoens), 15 bergweide, 18 tussenzetsel, 20 voegwoord. 22 vriend (Fr.), 23 meisjesnaam, 26 voorzetsel, 28 boom. Oplossing morgenavond. 127, lammeren 12, bokken 10 Slachtrunderen 425440 385—410 345365 320335. vette kalveren 370 —380 350—360 330—350 300—330, stieren 4.004.20, worstkoeien 3 15 3.30, melkkoeien 9751425, vare koeien 9251250, vaarzen 9001225, pinken 650925 graskalveren 400 675, nuchtere kalveren 1.401.50, mestkalveren 90140, slachtpaarden 2.903.55, lopers 100115, biggen 48 60, schapen 100160, lammeren 110—170. Slachtrunderen iets meer, lui, als gisteren; melkkoeien gewoon, stil. ge drukt; vare koeien even groter, kalm, onveranderd; vaarzen en pinken ta melijk, matig, stabiel; graskalveren als vorige week, lui, vooral niet ho ger; vette kalveren kleiner, redelijk, prijshoudend; nuchtere kalveren groot; tamelijk, als vorige week; sl - paarden ruimer, goed, ruim prijshou dend; lopers en biggen groter, rede lijk. onveranderd; schapen en lam meren iets meer, goed, wat stijver. BODEGRAVEN. 2 maart, KAAS Aanvoer 7 partijen Goudse kaas: prijzen (in per kg) 3.10-3.21. Han del goed. TER AAR, 1-3. Groente Witlof 1 58-84, id. 2 39-52, id. stek 6-30, sprui ten A 76-84, id. B 32-58, ld. C 21-35, id. D (klein) 79 alles p. kilo, sla A 20-28, id. C 15, komkommers D 31 alles p. stuk, radijs 25 p. bosje, sel derij 8-9 p. bosje, spruiten export: 94-1.11 p. kilo.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5