Zo willen de Franse Modebaronnen DINSDAG 2 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 boven: Dit ia een getailleerd beige-kleurig pakje van de Franse mode-ontwerper Oonagh-Ferreras De rok reikt tot de knieën en heeft twee diepe plooien Een breedgerande, zwarte hoed, zwarte handschoenen en schoenen completeren het geheel. Links midden: ,^A.quareele". Deze middagjurk uit de collectie Dior werd gemaakt van bedrukte mousseline in bleek blauw en bleek rose. De rok komt tot even onder de knie. Linke onder: „373" is een middag-tailleur uit de nieuwe collectie van Pierre Cardin. Het is vervaardigd van wit wollen materiaal. Het jasje heeft een ronde kraag, mouwen, een rij knopen en een suede ceintuur, welke op de normale heuphoogte WQrdt gedragen. Onder midden: „Trouville". Dit tailleur uit de nieuwe lente-zomer collectie van Dior is gemaakt van blauw-wit gestreepte flanel en is bestemd voor de namiddag. Het jasje, tot op de heupen vallend, heeft een grote marineblauwe strik. Het ceintuurtje is van dezelfde kleur, evenals de rand om de witte zeemanshoed. Midden: deze avondjapon met een lange, tot op de grond reikende, rose zijden rok en een kanten lijfjedat enigszins gedecolleteerd is, zou volgens ontwerper Oonach-Ferreras uitstekend geschikt zijn voor zeer formele gelegenheden. Rechts midden: dit is een cocktailjurkje, ontworpen door de Frans man Pierre Cardin, van wit-rose zijde. Het japonnetje heeft een gestreept motief. Halverwege de heupen zit een brede strook van de zelfde stof. De kraag gaat op de rechterschouder over in een grote strik. Rechts onder: uit de lente-zomercollectie 1965 van het huis Dior komt dit jeugdige pakje, met als blikvanger de stroken nertz-bont langs de heupen en de polsen. Het is gemaakt van witte organdie en is kraagloos. Bijpassende witte schoentjes en een klein dopje maken het tot een aantrekkelijk - kostbaar - geheel.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4