hei ïmmEi RUZIES WERDEN MET BROODMES BESLECHT Daverende dingen op Oegstgeests kindercarnaval „GRIEP? NEEM DIREKT EEN AKKERTJE" Schaduw over Maastrichts Carnaval SLACHTOFFER ÏN LEVENSGEVAAR NU OOK BEN DREW VRIJ MAN DOODT ECHTGENOTE Leidse Bioscopen Korter dienen bij luchtmacht POPULIEREN IN DE STORM DINSDAG 2 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Enkele uren nadat de 47-jarige Elisabeth Romans - Semmeling aan de Maastrichtse Statensingel het le ven verloor in een echtelijke ruzie, klaarde dat de man zijn echtgenote is in de Boschstraat een andere in- met één steek door het hart om het »'oner van Maastricht in een vecht- leven heeft gebracht. Geruime tijd partij eveneens met een broodmes later is hij naar de politie gegaan, gestoken. Het slachtoffer verkeert in waar hy een bekentenis heeft afge- ievensgevaar. Zondagavond is, zoals wij reeds in een gedeelte van onze-editie van gis- De twee kinderen van het echt- Op de binnenplaats van een café teren meldden, de 47-jarige Elisabeth paar, een zestienjarig meisje en een kreeg deze man de politie geeft Romans - Semmeling, wonende aan jongen van vijftien jaar, waren niet alleen op dat zijn achternaam met de Statensingel in Maastricht, tijdens bij de noodlottige ruzie aanwezig, een K. begint om half twee 's een echtelijke ruzie door haar man Omwonenden hebben tegenover de nachts ruzie met de 20-jarige J. R., om het leven gebracht. De ruzie ont- politie verklaard dat het echtpaar eveneens uit Maastricht. Deze ver stond thuis nadat het tweetal carna- Romans vaak onenigheid had. Ruzies klaarde later dat hij zich door K. val had gevierd, waarbij beiden nog- en vechtpartijen waren aan de orde bedreigd had gevoeld. Hij was naar al wat drank tot zich hadden geno- van de dag. De gerechtelijke arts de keuken gegaan en had daar het men. De man, die postbode is, heeft dokter Hollman heeft gistermorgen broodmes gegrepen. J. R. bracht K. zich na de moord bij de politie ge- sectie verricht. De kinderen van het een steek in de longen toe. De po- echtpaar zijn bij familieleden onder- litie heeft J. R. ter plaatse aange- gebracht. houden. De wapensmokkelzaak meld. De man, de 42-jarige Willem Ro mans had met zijn vrouw enkele café's bezocht. Op de terugweg naar huis is hij zijn vrouw kwijtgeraakt. De man heeft een raampje ingesla gen om binnen te komen. Om half tien toen de vrouw thuis kwam ontstond een ruzie, waarbij de man een broodmes greep. De politie ver- Jhr. mr. Van Kinschot eervol ontslagen als curator Universiteit Metingang van 1 november 1964 is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan de ex-burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, als lid van het college van curatoren van de Leidse Universiteit, met dank betuiging voor de belangrijke diens ten in die functie den lande bewe zen. CANGETJEj_TÏL23005 (Advertentie) De films in de week van 25 febr. tot 4 maart zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Het programma van deze week moet worden ontraden. Lido: Meisjes zonder remmen (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Winnetou, het grote opper hoofd (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De nacht van de leguaan (18 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Gejaagd door de wind (14 j) Geprolongeerd. Dagelijks, ook zondag, 2.00 en 7.30 u. Rex: De tijger lust ze rauw (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Twee uur lang hebben gisteren middag Prins Swiebert II en zijn ge malin Lokie-Lokie geregeerd in het mooi versierde Oegstgeester Patro- naatszalenrijk, waar honderden kin deren hebben gedanst, gehost, ge sprongen en gezongen. Het was een wervelend Carnaval dat al direct om drie uur startte met een grote ver rassing! Het prinselijk paar deed on der luide toejuichingen zijn intrede voorafgegaan door de Wil- bert Drummers; een drumband in wording, gepresenteerd door de heer W. Driessen, die grote plannen koes. tert voor de toekomst. 38 jongens en meisjes, majorettes en trommelaars, die vast van plan zijn Oegstgeest straks bij festiviteiten „leven in de brouwerij" aan te bieden. „Nieuwe leden én financiële steun voor de aanschaf van instrumenten zijn bij zonder welkom", vertrouwde de heer Driessen ons tussen twee daverende „Hoempa's" toe. Origineel was zeker de binnenkomst van Prinses Lokie- Loki, die gezeten in een badkuip door een aantal „arabieren" de zaal werd rondgedragen. Prins Swiebert II las de „prokla- matie" voor: „Bij grote uitzondering willen wij het jubilerende fanfare corps „TMumph" op deze middag welkom heten en huldigen voor alle slag- en blaaswerkzaamheden, die zij heden en nog in de toekomst hopen te mogen verrichten". Hierna nam de heer C. v. Velzen, een pikeur in het carnavallen, de feesttouwtjes in handen en zette de jeugdige schare, bestaande uit indianen, pipo's, cow boys, ruimtevaarders, elfjes, ve*_ pleegsters, Parijse-wafelenbakkertjes en zelfspastoors, in beweging. Het was voor „Triumph" een blazen of barsten en de dirigent, de heer P. Baart, haalde van alles uit zijn on vermoeibare Harmonieleden: van de „Zevensprong" tot een echte „Hoki- Poki". Alle kinderen ontvingen een tractatie en een korte adempauze werd benut om op het toneel een schimmenspel op te voeren getiteld: „Het verhaal van de Tovenaar". De jeugd genoot ervan, maar een klein „vlindertje" verbaasde zich alsmaar dat het „doek" niet openging. Men had de kinderen eens moeten zien, paraderende voor de jury, aan wie het gegeven was de mooiste, ori gineelste en de leukste er uit te ha len! Want eigenlijk waren ze alle maal kostelijk! Een moeilijke opgave. De heer C. van Velzen maakte de uitslag bekend: de mooiste: Negerin netje - Anneke Kallenberg; de origi neelste: Zeemeerminnetje - Petertje v. d. Berg; de mooiste groep: De twee Zorro's - Ruud Nieuwenhuizen en Wil v. d. Hoeven; de origineelste groep: Barend de Beer - Felix en Thekla Meyknegt. De extra prijs voor de jongste carnavalsvierder was voor de tweejarige Robert Kimman, een kaboutertje dat alles nog niet hele maal begreep maar de zaal middels een krachtig „Boe boe" door de microfoon nog eens extra aanvuurde. Veel te vroeg kwam er een eind aan het feest, vele kleintjes wilden nog lang niet naar huis. Eentje wilde zelfs blijven eten! De KJJC, die dit alles organiseerde past een woord van hulde voor deze daverende middag waaraan ook de ouders veel plezier hebben beleefd. Ouders die wij de opmerking hoorden maken: „Dat zouden wij nu ook wel eens willen". Als zij het temperament bezitten dat de jeugd ten toon spreidde: Welaan, Oegstgeest, wat let u Hagenaar reed op agent in In Den Haag is gisteravond een 19-jarige jongeman aangehouden, die eerder op de avond met zijn auto op een agent is ingereden. Twee agenten van politie in Den Haag constateerdën om 9 uur op de Nieuwe Haven, dat een zwarte auto met groot licht hen tegemoet reed. Ze wilden deze auto een stopteken geven om de bestuurder erop te wij zen, dat hij in overtreding was. De ene agent ging hierop op de straat staan en gaf hem een duidelijk teken om te stoppen. Toen hij vlakbij was, gaf de bestuurder vol gas en de agent kon nog op het laatste moment opzij springen. De andere agent had kans gezien het nummer op te nemen, terwijl de bestuurder meteen zijn lichten doof de en wegreed. Op dit nummer is om twintig voor tien op de Heren gracht aangehouden de 19-jarige ver warmingsmonteur B. W. de J. uit Den Haag. Hij werd meegenomen naar het bureau en wordt thans verhoord, verdacht van poging tot doodslag. Het is al de tweede keer, dat hij voor een dergelijk feit wordt aangehouden. De rechter-commissaris te Maas tricht heeft maandag afwijzend be schikt op de vordering van de offi cier van Justitie, mr. W. Moors, om de voorlopige hechtenis van Ben Drew te verlengen. Drew, ex-directeur van de opgeheven Amerikaanse lucht vaartmaatschappij Seven Seas Air ways, werd sinds de vorige week don derdag in voorlopige hechtenis ge houden op verdenking van overtre ding var, de Uitvoerverbodenwet 1935. Hij zou op of omstreeks 3 fe bruari j.l. 100 parachutes per Super- constellation van vliegveld Beek naar Praag hebben uitgevoerd. Voor alle dienstplichtigen bij de Koninklijke Luchtmacht beneden de rang van sergant zal de duur van de eerste oef*ning nu 24 maanden worden verkort tot 21 maanden. Minister De Jong en staatssecretaris Den Toorn (beiden defensie) delen dat mee in een brief aan de Tweede en de Eerste Kamer. De bewindslieden menen, dat het aantal vrijwillig dienende militai ren bij de luchtmacht deze verkor ting wel toelaat. Zij verwachten niet dat de wervingsresultaten de eerst komende jaren ongunstiger zullen uit vallen. Voor het invoeren van deze dienst tijdverkorting is ook vergroting van het contingent dienstplichtigen voor de luchtmacht noodzakelijk. De ver korting zal ingaan zodra dit extra- contingent is opgekomen. Dienstplichtige korporaals en sol daten die n-a 1 april vorig jaar voor eerste oefening bij de luchtmacht on der de wapenen zijn gekomen, zullen het eerst van de verkorte oefenings- duur profiteren. De dienstplichtigen die tussen 1 januari en 1 april vorig jaar zijn opgekomen, zullen echter niet later afzwaaien dan de lichting van 1 april. SCHEVENINGS CIRCUS WORDT THEATER De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, drs P. C. W. M. Bogaers heeft zijn goedkeuring ge recht aan de verbouwing van het Scheveningse circusgebouw tot een theatergebouw dat het afgebrande gebouw voor Kunsten en Weten schappen zal vervangen. De kosten van de verbouwing zullen ongeveer ƒ5 miljoen bedragen. Deze nieuwe Haagse zaal zal de gemeente vermoedelijk geld kosten. Insiders schatten het jaarlijkse ver lies op circa een half miljoen gul den, indien Den Haag niet financieel zal bijspringen. KIND MET HOOFD KLEM IN HEK De heer Charmant in Amersfoort vond gisteren zijn zoontje Johannes met het hoofd zo beklemd tussen een hekwerk dat het kind schijndood was. De vader paste, na zijn zoontje bevrijd te hebben, kunstmatige adem haling toe, waarna de levensgeesten terugkeerden. De jongen werd later naar het ziekenhuis gebracht. (TeL) Bij werkzaamheden aan de be graafplaats Selwerderhof in Gronin gen en de bouw van een aula aldaar is gistermiddag de 56-jarige grond werker J. Wessels uit Nieuw Weer- dinge onder een auto terecht geko men en op slag gedood. Ter plaatse rijden auto's af en aan voor het stor ten van zand. Enkele arbeiders slech ten regelmatig vlakbij de stortplaats een zandspoor. Tijdens het achteruit rijden van een zandauto is het slacht offer niet tijdig opzij gegaan en over reden. De politie onderzoekt de toe dracht. Aetherklanken WOENSDAG 3 MAART 1965 HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. aansl. ochtend- gymn. en social, strijdl. 7.20 Gram. 7.25 Vam de voorpagina, praatje. 7.30 Lichte gram. 8.00 Nws. en social, strijdl. 8.13 Lichte gram. en report. 8.50 Gymn. voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klas. gewijde mu ziek (gr). 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Ro mantische orkestwerken (gr). 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Ste reo: Tango rumba ork. en zamgsol. 12.10 Lichte orkestmuz. (gr). 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Elektron, orgelspel. 12.55 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Kalender. 13.20 Stereo: Promena de - orkest en radiokoor: amus. muz. 13.45 Gesproken por tret. 14.00 Stereo: Radio Kamerork. mod. en klas. muz. 14.50 Politieke lezing. 15.00 Voor de jeugd. (Om 16.00 Nws.). 16.50 Voor de zieken. 17.20 Stereo: Metropole-ork.amus. muz. 17.50 Overheidsvoorlichting. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitz. v. d. PSP. 19.00 Voor de kinde ren. 19.10 Stereo: Meisjeskoor met pianobegeleiding. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Dansorkest en zangsolisten. 20.40 Licht instrumenetal kwartet. 21.00 Dit is uw leven. 22.00 Lichte gram- mofoonmuziek. 22.10 Radio kamer orkest en solisten: moderne muziek (opn.). .2230 Nieuws. 22.40 Piano en viool: klassieke muziek (opn.). 23.05 Reportage Vrouwencongres P. v. d. A. 2315 Jazzimagazine. 23.3524.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 M. 7.00—24.00 NCRV NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Klas sieke grammofoonmuziek. 7.30 Nws en herhaling SOS-berichten. 7.40 Ra diokrant. 7.55 Lichte grammofoon muziek. 8.15 Gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte grammofoon muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Moderne or- kerstmuziek (gr.) 10.30 Morgen dienst. 11.00 Klassieke muziek (gr.). 11.30 Lichte grammofoonmuziek met instrumentale begeleiding (opn.). 12.27. Mededelingen, t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nieuws. 12.40 Lich te muziek en reportages. 13.30 Licht instrumentaal trio (opn.). 14.00 Boe ren en burgers in Bui ten veen, hoor spel: 2. De bondgenoten van Jan van 't Hof (herhaling vam 25 februari j.l.). 14.25 CLavecimbelrecital: Oude mu ziek (-gr.). 14.50 Moderne orkestmu ziek (gr.). 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 18.10 Koorzang (opn.). 18.30 Het spektrum nieuws uit de protestants-christelijke organisaties. 18.45 Nieuwe grammo foonmuziek. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Leger des Heils. 19.504 Lioht instrumentaal trio. 20.05 Concertgebouworkest en solist: Klassieke en moderne mu ziek (opn.). (In de pauze: 20.5521.15 „Pleit voor de straat": klankschets). 22.00 Amusementsmuziek (gr.). 22.20 Sport. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Pianorecital: Moderne muziek (opm.). 23.10 Pleit voor de straat?: Lezing. 23.25 Lichte grammio- foonimuziek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NTS: 17.00 De Verrekijker, interna tionaal jeugdjournaal. KRO: 17.10 17.45 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Teleac Ongevallen in en om de woning, TV-academie. AVRO: Mr. Magoo, tekanfiim. 19.35 De Dick van Dyke-show. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: Sportpanora- ma. 20.50 De Danny Kaye Show. 21.40 AVRO's Televizier. NTS: 21.55 Nog niet helemaal één filmdocumen taire over de EEG. 22.2522.30 Jour naal. 22.4023.10 Teleac: Moderne onderwijsmethoden en didactiek, TV- academie. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND H NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 Theater 65. 20.20 Onze mam in Parijs. 20.4522.10 39 stap pen (39 steps), spionagefilm (beide keuringen boven 14 jaar). Een vervolgverhaal van Suske en Wiske .door )omien van Eietvelil 85 Ga er bij. Ge kunt nooit weten, ik heb het gevoel, dat hier overal volk rondsluipt. Ik ga bij de vrouwen in huis. Vyncke schuift langs de keet naar de varkenshokken en over 't pleintje naar de schuur toe. Stefaan gaat het huis in. De vrouwen zitten in de dui sternis bij de kelderdeur gereed om naar beneden te lopen. Alles is stil, zegt Stefaan, jullie kunnen gerust naar bed gaan. Ik blijf toch hier. Zijn de dekens goed voor het venster gespannen? Ja. Waar staat de kaaire? Op de schouw. Stefaan zit alleen bij het kaarslicht en rookt zijn pijp. Hij denkt aan Hektor, Kristin en Airie, aan nonkei Manmaert en zijn volk, aan Marie Reinsert. Als er niets in de weg komt wil hij haar vragen en deze zomer nog trouwen. Het is oorlog, maar het leven staat niet stil. Dom dat ik het vee niet op stal gebracht heb, of tenminste van de vaart weg. Vyncke dacht ook al, dat ze achter dat stuk dijk veiliger zouden zijn. Dat moet te doen zijn, van 't een naar 't andere jagen. Hij luistert. Stilte. Kwart over drie. Het vrouw volk slaapt allicht, doodop, en de laatste nachten niet veel rust gehad. Er gebeurt toch niets meer. Hij sluipt naar buiten. De deur knarst even. Hij houdt de adean in en wacht. Niets. Dan gaat hij verder, over het achterhof, voorzichtig. Bij de haag blijft hij staan en luistert weer. De wereld ligt als uitgestorven. Och, kom. Hij loopt door tussen de dijk en de Keiweg op de graskant om het geluid van zijn stappen te dempen. Geweerschoten over de vaart, vlug achter elkaar, nijdig en kort, dan weer de stilte. Stefaan hurkt neer en wacht. Weer een schot, nog een, over de vaart. Is er dan niemand aan deze zijde, vraagt de boer zit' af. 'k Weet won der wie eigenlijk in het voordeel is, de aanvaller of hij die uit de aarde aliles ligt af te spieden? Ik zou zeg gen de laatste, maar de gebeurtenis sen bewijzen het tegenovergestelde. De boer gaat voorzichtig tot aan het einde van de dijk. Het heeft geen zin, bromt hij, ik moet wachten tot het lacht wordt. Nu krijg ik de koeien niet bijeen. Hij gaat in 't gras tegen een boom stam zitten, spiedt om zich heen en wacht. Vaag ziet hij de zwarte ge- van de dieren, hier en daar over de weide verspreid. De bomen langs de vaart vormen één donkere wolkenbank, hun stammen zijn haast niet te onderscheiden. Aan de kant waar Liebaert zit, ligt, tussen hem en de weide, een stuk voeder- beet, ongeveer dertig stappen breed. Juist achter de draadomheindmg de roerloze gestalte van een liggende koe in het lange gras. De weide is pas sinds enkele dagen in gebruik genomen. De boer boort de blikken door de duisternis. 't Beest lijkt wel dood, denkt hij, de poten zo van het lijf weg. Hij staat op, schrijdt over de weg door het lage loof der jonge beten. Weer knallen er schoten over het kanaal, een paar honderd meter ver der. Langs de elzenkant voor het Reigershof sluipt een gestalte naar de dijk toe. Ze beklimt een helling staat een ogenblik bij de eerste po pulier, komt over de ddjkbrug de grintweg het hof op. In het Oosten breekt de eerste schemering van de komende dage raad door. Een staMeur knarst open, slaat met een korte knal weer dicht. Tastend langs de ruwe planken sluipt de gestalte in de volslagen duisternis naar de slaapplaats der knechten. De paarden morrelen en snuiven in de kribbe. Dof bonzen hun hoeven op de sfcrobedekte bo dem. Vyncke, Vyncke, verduiveld donker hier. Vyncke! Een deur vliegt open. Iemand springt uit het bed op de vloer. Maak licht, Vyncke, ik ben het, Hektor. Dju! zegt Vyncke, ik schrok me een ongeluk, juist ingedommeld met mijn kleren aan. Hij knipt het licht aan. Valke staat voor hem in een blauwe over all vol olievlekken, een oude alpen - muts op een oor. Als de Duitsers je te pakken krijgen, stoot de knecht uit, er is vannacht gevochten langs de vaart. Valke lacht. Ze zijn er nu al over en pakken doen ze mij niet meer, dat hebben ze drie dagen ge leden al gedaan. Ik ben ertussen uit gegaan. Ze bekommeren zich niet veel om hun gevangenen. Ik wil naar mijn eenheid toe. Je lijkt wel gek man! Wat heeft dat nog voor zin. Ik ben soldaat, Vyncke. Haal Stefaan hier. Lieva moet mjj nog niet zien, eerst met Stefaan spreken. Een ogenblik. De knecht trekt zijn schoenen aan, geeft zich geen moeite om de veters vast te maken. Valke gaat op het bed zitten, steekt een cigaret op en rookt. De jonge Podlevijm in het andere bed heeft geen ogenblik de bla zende ademstoten stop gezet. Die kan nogal maffen, denkt Valke. Hij ademt de rook vam zijn cigaret diep in de longen. De ga se nacht nog geen trekje gedaan, dat ziet men te ver in de donkerte. Eindelijk zit hij hier. Wat nu? Armen en be nen wegen als lood. Een dag en twee nachten onderweg van ergens boven Moerbeke en vóór die tijd drie nachten niet geslapen. Bij steekt een tweede cigaret op, staart naar de vloer, de ellebogen op de uitgespreide knieën, rookt en wacht. Stefaan b'lijft lainig weg, niet mogieiiyk dat hij uitgekleed naar bed was. Kon allang hier zijn. Valke wordt ongedurig, staat op, gaat weer zitten, bekijkt het rode gezicht van de kleine Podevijn. Dan komt Vyncke. Nergens te vinden. Hij is niet in bed geweest. Kan hij ergens in een hoekje ingedommeld zijn? In huis met, ik heb alles afge zocht, alleen niet in de vrouwen kamers. Verdomme! Hé, luiwammes, Kar, Pode vijn De knecht schudt de slapende knaap dooreen. Opstaan, helpen zoeken waar de boer zit. Laat, zegt Hektor, we zoeken samen wel. Pas op voor de Duitsers, jij. Klets niet man, ze blaffen te veel om te bijten. Maar jij bent soldaat! Dat kunnen zij ook niet rie ken. Vooruit, waar hebben wij kans hem te vinden? Ja waar? Bij de koeden mis schien, ja, dju, hij liep er heel de nacht mee in zijn kop dat ze van de vaart weg moesten! Zou hij toch..? Daar moeten we in alle geval gaan kijken. Podevijn kruipt slaapdronken uit zijn bed. Kruip maar terug, zegt Valke. Neen, eerst de paarden een schepel voeder geven, dan mag hij weer maffen. De mannen verlaten de stallen. Het wordt al licht, bromt Vyncke. Ze gaan behoedzaam Langs de nieuwe keiweg, de polderin. De bo men van de vaartdijk duiken donker op uit de wegschuivende morgen schemering. Ik zie de beesten al, fluistert de knecht. Hij heeft ze nog niet overgejaagd. Aan het einde van de dijk blijven ze staan, naast elkaar, en kijken over de weide heen. Die koe ligt dood, zegt Hektor. Hun ogen staren over het beten- loof naar het logge lijf, dat opbult uit het lange gras, achter de draad- omheining. De poten zijn stijf van het lijf weggestrekt. De mannen lo pen door het jonge giro en van de beten. Bij de koe ligt Stefaan Lie baert. Vyncke wringt zich tussen het prikkeldraad door. Dan volgt Valke. Zijn handen sidderen. De kop van de koe ligt in een bruin rode vettige plas. O, Stefaan! kreunt Hektor. Liebaert heeft de linkerhand op zijn borst liggen. Bloed klontert tus sen zijn vingers door, loopt met stre pen langs zijn pols tot in de mouw. Valke zit verstard naast hem op de knieën. De jonge boer opent de ogen. Hij glimlacht. Het wordt weer een Beer op het Reigershof, Beer Valke, fluistert hij moeilijk Met de Liebaerts is het uit! Hij schuift de band op Valke's arm. 't Is dat God het zo gewild heeft. Tor. Maak er een goeie boer van.. Lieva's zoon.. Beer Valke! De hand valt slap in het gmas. In het Oosten Licht een zwak schijnsel op, de voorbode van de zon. EINDE

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2