Drie medewerkers van Lisser bedrijven koninklijk onderscheiden Verffabriek te Alphen vanmorgen uitgebrand LEIDSE AGENDA DINSDAG 2 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT Een felle brand heeft vanmorgen Het greep bijzonder snel om gewoed in de verffabriek De Graaff zich heen. Hoewel de Alphense brand en Baas aan de Gouwestraat. Om ze- weer, geholpen door collega's uit ven minuten voor half negen kreeg Zwammerdam en Aarianderveen, de Alphense politie de melding bin- vrijwel direct ter plaatse was, kon i»en, dat bij verwarming van olie de fabriek niet worden gered. Inte- plotseling brand was ontstaan. gendeel, de door de wind aangewak kerde brand dreigde zich uit te brei den over de belendende percelen. Niettemin kon de brandweer het overslaan van de vlammenzee ver hinderen en het vuur binnen de aan de Rijn staande fabriek houden. De vlammen hadden zo'n kracht, dat om 10 uur het pand geheel was uitge brand. Rond die tijd kon men met de nablussingswerkzaamheden gaan beginnen. De belendende percelen liepen ehige water- en brandschade op. Het was vandaag nog niet mo gelijk een juist beeld van de aange richte schade te krijgen; deze zal in elk geval aanzienlijk zijn. Maandagmorgen precies 12 uur heeft in de raadszaal van Lisse de uitreiking plaats gehad van een Ko ninklijke onderscheiding aan drie medewerkers in bloembollenbedrij- ven. Dat waren de heren J. H. Was senaar, werkzaam bij 't N.V. Bloem- Zonen, J. Schrier, werkzaam bij de firma M. Veldhuyzen van Zanten Zonen, W. Buurman, werkzaam bij de Kon. Bloembollenmaatschappij H. de Graaff Zonen. Zij waren gis teren, 1 maart, precies 40 jaar bij hun werkgever werkzaam. De jubilarissen met him echtge noten werden door de burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, hartelijk welkom geheten. Het lijkt voor de betrokkenen zelf eigenlijk 'n gewone zaak: iedere dag gewoon naar je werk gaan, aldus de burge meester, je plicht doen, en zo gaat het geleidelijk weg naar 'het aantal van 40 jaren. Voor de werkgevers is dit een minder gewone gebeutrenis, want het is in deze tijd niet zo een voudig om personeel zo'n lange tijd aan het bedrijf te binden. Maar het wordt daarom des te meer op prijs gesteld, dat men in trouwe dienst bij het bedrijf werkzaam is. De di recties van de genoemde bedrijven hebben dan ook terecht alles in het werk gesteld om een Koninklijke on derscheiding voor him trouwe mede werkers te mogen ontvangen. Deze poging is met succes bekroond en wel voor de heer J. H. Wassenaar de ere - medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau en voor de heren J. Schrier en W. Buur man in brons. De burgemeester speldde de on derscheidingen bij de jubilarissen op, waarna woorden van gelukwens volg den aan betrokkenen en him echt genoten, terwijl voorts de aanwezige directies met dit feit gecomplimen teerd werden. In de verschillende bedrijven had vervolgens de huldi ging plaats. Drie- jubilarissen te Lisse welke een Koninklijke onderscheiding ont vingen na 40 jaar trouwe dienst in bollenbedrijven: v.l.n.r.: W. Buur man (H. de Graaff Zonen), J. Schrier (bij fa. Veldhuyzen van Zan ten Zonen); burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf van Lisse; J. H. Was senaar (bij fa. J. J. Grullemans Zonen); allen te Lisse. WASSENAAR „DE VRIENDSCHAP" SPEELDE „DIE LIEVE DAMES GROEN" De R.K. Toneelveren. „De Vriend schap" heeft zondagavond in het Ver enigingsgebouw haar trouwe bezoe kers een vrolijke avond Laten bele ven met de klucht „Die lieve dames Groen". Onder regie van Albert van der Krogt heeft „De Vriendschap" 'n vlot te voorstelling gegeven. Jaap van dien Barselaar, Loes Gerse, Kees v. d. Horst en Nel Straetemans vormden het kwartet jongelui. Kees v. d. Horst en Ben Meershoek die de rol speelde van de oude trouwe huis knecht Nachtegaal verschijnen op het kritieke moment ten tonele als de oude dames. Vooral Ben Meers hoek maakte van zijn rol als de be jaarde bevende juffrouw Groen een kostelijke vertoning! Lucie Orie was de nieuwsgierige moeder van een van die meisjes, Piet Noordoven een neef, die op een ongelukkig moment slaags raakt met een van de oude tantetjes en dan door het andere tantetje met behulp van een ploertedoder buiten gevecht wordt gesteld. Gerda West- geest speelde de rol van de predi- kantrrouw, die de dametjes komt be danken voor alle weldaden die zij het dorp hebben bewezen. Chris Werner JEUGDLEIDER VAN WET. BOYS GETROUWD In de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Nieuw-Vennep traden in het huwe lijk mej. R. van Diemen en de heer D. de Blanken. De heer De Blanken is voor de jeugd van Oude Wetering geen onbekende. Als secretaris van de jeugdvoetbalafdeling van Wete- ringse Boys heeft hij veel baanbre kend werk verricht. Dit kwam op de trouwdag dan ook tot uiting want ruim dertig jonge voetballers waren in tenue aanwezig toen het bruids paar bij café Klein arriveerde, waar het feest werd gevierd. De jeugd was voorzien van spandoeken en een ere. boog. In de middag was er een re ceptie waarbij de heer v. d. Tang namens de jeugd van Wet. Boys, het bruidspaar een schrijfbureautje aan bood. was de poliitie-inspecteur en Cor Noordoven „Kees de Kraker". Een bijzonder effect werd bij de opvoering van deze klucht bereikt door de spelers op te laten komen via de zaai. „De Vriendschap" mag met voldoe ning op dit optreden terugzien. Na afloop van de voorstelling was er nog een uurtje gezellig dansen. Mevrouw Geertsema, echtgenote van de burgemeester woonde de uit voering bij. Wethouder Rogaar van Alphen ridder van de verwaterde sport In een tot de uiterste hoeken en de hanebalken Versierde bovenzaal van het paviljoen Avifauna heeft de nauwelijlö enkele maanden bestaan de cgmevalsvereniging „De Cascar- vieten" het bijzonder geslaagde ge- costumeerde carnavalsbal gehouden. Tijdens dit grootse festijn heeft Prins Cascar de Eerste een aantel gasten tot Ridder van de Cascarvieten be noemd. De eerste die daarvoor het toneel betrad was wethouder Ph. H. Rog aar, die na een gevatte toespraak van de Print tot Ridder in de Orde van de Verwaterde Sport werd be noemd. Omdat de wethouder naast de sportzaken ook wethouder is van de water- en lichtbedrijven merkte de Prins op dat het licht deze avond wel nodig is, maar het water kon men tijdens dit luisterrijke feest best missen. Voorts reikte de Prins nog onderscheidingen uit aan een ver tegenwoordiger van Van Olfens wijn handel, de onderneming die zich voor de activiteiten van de Cascarvieten garant heeft gesteld. Ook Jaap Valk hoff werd het ridderschap van de Cascarvieten aangeboden evenals de heren C. Uittenbogaart en v. d. Berg die zich bijzonder hebben ingespan nen voor het behoud van Zwammer dam. Zij werden benoemd tot ridder in de Orde van de Zwammerdamse Doordouwers, resp. tot Ridder in de Orde van het Zwammerdamse Zwem- mertje. ^Ook de heer Klein, dirigent van het huisorkest „De Boerenhofkapel" werd naar het toneel gedirigeerd en be noemd tot Ridder in de Orde van de verdroogde tuba. Na dit alles hebben de ruim 300 Cascarvieten tot diep in de nacht feest gevierd. Naast de Boerenhofkapel waren het The Westpias Melodians met Jaap Valkhoff, die de stemming steeds weer tot grote hoogte wisten op te voeren. Een op dit festiin door Jaap Valkhoff gemaakt lied werd uit volle borst door allen meegezon gen. Een jury bestaande uit de heren Uittenbogaart, v. d. Berg, mevrouw Valkhoff, mevr. Rogaar en de vice- voorzitter Ruud van der Meer maak te een keus uit de talrijke costuums en reikte vervolgens de prijzen aan de winnaars uit. NOOKDWIJK SJC'ERS VIERDEN CARNAVAL In de feestelijk versierde zaal van hotel „Roval" hebben de senior-le den van SJC met hun dames op ge- past-vrolijke wijze carnaval gevierd. De tweede voorzitter, de heer H. Steenvoorden opende deze bijeen komst met een woord van welkom, in het bijzonder tot ere-voorzitter L. J. v. d. Meer, trainer Neuteboom met echtgenote, de voorzitter van de jeugdcommissie de heer Selhorst, de bestuursleden en de elftalcommissie. Het was hem een genoegen aan de aanwezigen voor te stellen het orkest „De Mixers", dat in Noordwijk reeds grote bekendheid verkreeg. Spreker wilde deze avond tevens benutten om officieel afscheid te ne men van twee verdienstelijke leden van SJC en wel van de heer P. Bre- kelmans, die zich gaat vestigen in Julianadorp en van de heer P. Gree newoud, die na een loopbaan van bijna 25 jaar als voetballer, waar van 15 jaar in het egrste elftal, de voetbalschoenen aan de wilgen heeft gehangen. Als dank werden fruit manden aangeboden. Een klein voorproefje hadden „The Mixers" reeds gegeven, maar hierna zorgden zij dat niet alleen de been tjes van de vloer gingen, maar ook door de vrolijke melodiën er een uit bundige stemming in kwam. Tot aller verrassing kwam halverwege 't feest een gedeelte van het Fanfare korps „Excelsior" de zaal instappen met hun blaasinstrumenten, waarbij de grote „hoempa" niet ontbrak en het echte carnavalsidee aan het feest gaf. DINSDAG 2 MAART Bevolkingsonderzoek TBC Hal Bevrijdingskerk, Montgomerystraat. 14 tot 16.30 en 19 tot 21.30 uur. R.K. Harmoniekapel afd. Muziek. Repetitie in zaal Maria Gij zen- steeg. Aanvang 20 uur precies (voor bereiding op concert). Stadsgehoorzaal Libelle-mode- show. Aanvangstijden 14.30, 19 en 21.15 uur. Kath. Werkgeversver. Vergade ring in Rest. Van der Heijden. Aan vang 16.45 uur. Stadhuis Openbare raadsverga dering in de raadszaal. Aanvang 14 uur. Toneelgroep Oud-Studenten „Mixed Pickels" (drie eenakters) in de Schouwburg. Aanvang 20 uur. WOENSDAG 3 MAART Bevolkingsonderzoek TBC Hal Bevrijdingskerk, Montgomerystraat. 9 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 4 MAART Bevolkingsonderzoek TBC Hal Bevrijdingskerk, Montgomerystraat. 14 tot 16.30 en 19 tot 21.30 uur. R.K. Harmoniekapel, afd. Drum band. Repetitie in de St. Jans- school, Rapenburg 48, aanvang 19.30 uur precies. VRIJDAG 5 MAART Bevolkingsonderzoek TBC Hal Bevrijdingskerk, Montgomerystraat. 9 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Schouwburg Fons Jansen en Michel Plemper brengen „De Lach ende Kerk". Aanvang 20 uur. Stadsgehoorzaal Concert door „Werkmans Wilskracht". Aanvang 20 uur. Opgave scheepsberichten Onder de rubriek „Scheeps berichten" vermelden wij gaar ne de gegevens van hel schip waarvoor o zich interesseert. Indien zich onder uw gezins leden. familieleden of kennis sen zeevarenden bevinden die u op hun reis wilt volgen, schrijf ons dan een briefkaart met de naam van het betref fende schip Regelmatig zullen wij dit dan onder „Scheepsbe richten" opnemen. Verandert de betrokkene van schip, dan is bet natuurlijk wel noodzakelijk ons de naam van het nieuwe schip op te geven en telkens het oude te laten vervallen. Als het niet zo best gaat met de pogingen het roken te staken kun nen inwoners van Hartford (Con necticut) een speciaal telefoonnum mer draaien. Zij horen dan een be moedigende boodschap, waarin wordt gewezen op de nadelige invloed van het roken op de gezondheid. Schiphol: De Indonesische ambassadeur Soedjarwo Tjondronegoro met zijn echtgenote bij land. Links mevr. Sjarif, echtgenote van de scheidende zaakgelastigde. hl Neder- Gistermorgen vond in het raadhuis van Benthuizen de installatie plaats van de nieuwe burgemeester, de heer L J. P. Keijzer. Op de foto: de wethouder-loco-burgemeester, de heer C. van Gaaien (rechts) hangt de nieuwe burgemeester de ambtsketen om. Achter burgemeester Keijzer diens echtgenote, mevr. E. Keijzer-Nieborg.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10