Philidor 2 maakte toch geen fout tegen Alphen Moet Joan Haanappel schaatscarrière afbreken? Wéinig verrassingen bij clubkampioenschap PIT '54 DINSDAG 29 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Competitie Leidse Schaakbond De sensatie, die op komst scheen bij de wedstrijd Philidor 2-Alphen is niet gekomen. Met 5'/»4»/« trokken de Leidenaren tenslotte aan 't lang ste end, zodat het dappere Alphen zelfs geen gelijkspel kreeg. De strijd in de eerste klasse van de LSB gaat daarom nog altijd tussen Philidor 2, Sassenheim en LSG 3, die nog allen zonder verliespunten zijn. De wed strijd Sassenheim-LSG 3, die in ja nuari wordt gespeeld, is in dit ver band dan ook zeer belangrijk. De stand in de eerste klasse luidt: 1. LSG 3 3-6-21; 2. Philidor 2 3-6-19; 3. Sassenheim 2-4-141/»; 4. Philidor 3 2-2-9'/»; 5. Noordwijk 2-0-5'/»; 6. Bos koop 3-0-11; 7. Alphen 3-0-91/». Bodegraven aan de leiding Ook in de tweede klasse A leverde arbitrage een belangrijke beslissing. Bodegraven behield namelijk de voor sprong tegen Leithen en won met 5'/»4'/», waardoor de Rijnstreekbe woners de leiding namen. Alphen 2 won met dezelfde cijfers van Phili dor 5 en kan ook nog gaan meetellen. Voor Philidor 5 zullen de cijfers 41/»—5'/» wel een obsessie worden: de Leidenaars verloren alle gespeelde wedstrijden met deze minimale cij fers. Hazerswoude-Bodegraven is het duel uit de volgende ronde. Stand: 1. Bodegraven 2-4-121/»; 2. Hazers woude 3-4-16; 3. Nieuwkoop 3-4-15'/»; 4. Alphen 2 3-4-14'/»; 5. Leithen 2-2- 10; 6. Leiderdorp 2-0-7'/»; 7. Phili dor 5 3-0-13'/». In 2B won Rijnsburg met uitein delijk 73 van Philidor 4, waardoor de stand in deze afdeling luidt: 1. Voorschoten 2-4-15; 2. Rijnsburg 3-4- 17; 3. SPW 3-4-15'/»: 4. Katwijk 2-3- 11; 5. Black and White 3-2-14; 6. Philidor 4 2-1-8; 7. Koudek. 3-0-9'/». In 3A won LSG 4 met tenslotte 6'/»3'/» van Leiderdorp 2 en nestelde zich derhalve bij de koplopers. De Leidenaren kunnen echter nog een matchpunt kwijtraken, want Revan che ging in hoger beroep tegen een partij uit de wedstrijd LSG 4-Re- vanche (55). De wedstrijd Revan che-Alphen werd opnieuw uitgesteld, nu kwam Revanche niet op. De stand luidt: 1. Bodegraven 2 3-6-23; 2. LSG 4 3-6-19'/»; 3. Boskoop 2 3-4-18'/»; 4. Aarlanderveen 3-4-16; 5. L'dorp 2 3-1-11; 6. Koudekerk 2 3-0-8; 7. Re vanche 2 2-1-9'/»*; 8. Alphen 4 2-2- 42 punten in mindering wegens niet opkomen. In 3B waren geen wedstrijden meer te beslissen uit de derde ronde, maar in 3C vond nog een verrassing plaats: Katwijk 2 verraste het hard van stapel gelopen Sassenheim 2 met de kleinst mogelijke cijfers (5'/»-4'/») en behield daardoor zelf 'n (kleine) kans. In de eerste week van januari wordt hier de belangrijke, misschien reeds beslissende wedstrijd Voor hout-Zwarte Pion gespeeld Stand: 1. Voorhout 3-6-22; 2. Zwarte Pion SCHAKEN Jeugdtoernooi in Groningen gestart Onder grote belangstelling en in tegenwoordigheid van tal van geno digden heeft de commissaris van de koningin in de provincie Groningen maandagmiddag het derde internatio nale jeugdschaaktoernooi geopend. Wegens ziekte moest de Zuidsla- viër Bojkovic verstek laten gaan; hij wordt vervangen door Algera uit Stadskanaal. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Koelbaek (Den.) - Hoelzl (Oost.) 10; Woodcock (GB)-Ver- straeten (B.) 10; Huebner (W.Dld)- Noorda (Ned.) 10; Ree (N.)-Sibe (Zwe.) 10; Glauser (Zwi.)-De Ha- seth (Ned. Antillen) 10. Ook Nijmeegse studenten krijgen sportcentrum In navolging van het sinds 1959 be staande sportcomplex van de Tech nische Hogeschool in Delft zal in '66 in Nijmegen een Sportcentrum ver rijzen, bestaande uit een grote hal van 28x40m, twee turnzalen van 12 x 21 m, een schermzaal, een dojo, een «aal voor tafeltennis, terwijl onder gronds kleedkamerruimten en dou checellen een plaats zullen krijgen. Men rekent op jaarlijks zo'n 4500 deelnemers, die diverse takken van sport beoefenen, hetgeen nu op ver schillende velden in en rond Nijme gen moet gebeuren. De totale kosten van dit complex, waarvoor reeds rijksgoedkeuring werd verleend, zijn geraamd op f2.900.000.-. Hierin is niet begrepen de kosten voor aanleg van een half verhard oefenveld, een groen oefen- veld en een hoofdveld voor voetbal en hockey. De aanvankelijke plannen om ook een zwembad en een sintelbaan aan te leggen zijn gestuit op te hoge uit gaven. Onder leiding van professor dr. E. J. A. Kreutzer zal in de sporthal een physiologische afdeling worden op genomen, die onderzoekingen gaat verrichten bij sportmensen. Er wordt gedacht aan metingen die een in zicht geven over de trainingstoestand van de sportman, zoals kracht, snel heid, uithoudingsvermogen en tech nische vaardigheid. Deze methoden zullen zodanig worden notwikkeld, dat zij gemakkelijk toe te passen zijn door trainers en coaches. De afdeling physiologie van de Nijmeegse Univer siteit zal hierover contact opnemen met de Nederlandse Sportfederatie. 3-6-21; 3. Sassenheim 2 3-4-21; 4 Katwijk 2 3-4-17'/»-; 5. Noordwijk 2 3-2-12'/»; 6. Voorschoten 3 3-1-12; 7 Valkenburg 3-1-101/»; 8. Leithen 3 3-0-3'/». Grote deelname aan jeugdwedstrijden Een ongekend groot aantal jonge schakertjes (80!) uit Leiden en om streken bevolkt deze dagen 't club gebouw van Philidor en LSG aan de Steenschuur, waar wordt gespeeld om het jeugdkampioenschap van de Leidse Schaakbond. Hiervoor zijn de op papier sterkste zestien geselec teerd; de overigen spelen in 't jeugd toernooi. Jammer is, dat de kwaliteit niet met de kwatiteit hand in hand gaat: de kampioen van vorig jaar J. Toor- man (LSG) is te oud geworden, zijn clubgenoot Kijne zag wegens studie redenen van deelname af en ook de Philidorspeler H Verberg schreef niet in. De verwachtingen over het resultaat, dat de Leidse kampioen in het Nederlands jeugdkampioenschap zal behalen zijn dan ook niet al te hoog gespannen. Het jeugdkampioenschap wordt verspeeld in vier poules van vier spelers, waarvan de winnaars de fi nalevierkamp zullen vormen. De standen na de eerste dag zijn: Groep A: 1. C J. Freeke 1-1 en 1 afg.; 2. S. Hilarius en P. Rauman 2-1; 4 K. Verbree 1-0 en 1 afg. Groep B: 1. K. Scherpenisse 2-2; 2. J. Bolhuis en R. Brunia 2-1; 4. M. Menken 2-0. Groep C: 1. H. van Loon 2-1'/»; 2. K. de Wilde en S. Rupenaars2-1; 1. H Ruit 2-'/». Groep D: 1. D. Samkalden 2-2: 2. P. Lincewicz en E. Bongers 2-1; 4. Z. S. Rotteveel 2-0. De derde en beslissende ronde in deze groepen wordt vandaag ge speeld. Totalisator steeg Alle records gebroken op iedere renbaan De gunstige ontwikkeling van de draf- en rensport in ons land heeft zich ook in het afgelopen jaar voort gezet. Op een totaal van 205 gehou den meetings steeg de totalisatorom- zet van f 21.211.140,50 tot f 26.819.022 een vermeerdering van f 5.607.881,50. Deze vermeerdering is voorname lijk ontstaan door de uitbreiding van het aantal draverijen en rennen, dat ten opzichte van vorig jaar resp steeg met 168 tot 1369 en met 11 tot 133. De baan te Hilversum droeg met 59 meetings het leeuwedeel bij met een totale omzet van f 10.331.553,50 (v.j. f 7.383.018,-). Hierop volgt Duin- digt, dat op 50 wedstrijddagen een omzet bereikte van f 8.020.314,50 te gen f 6.814.437.60 in 1963. De Utrecht se baan Mereveld zag op dertien meetings f 2.659.360,50 (v.j. 2.530.250 gld) door de kassa's gaan. Alkmaar met negen dagen f 1.704.704,- (v.j. f 1.358.143,50). Groningen passeerde voor het eerst sinds het herstel van de paardesporttotalisator de een mil joen gulden en kwam met elf mee tings op een totaal van f 1.429.780,50 tegen f 981,809,50 in het voorgaande jaar. Opvallend is ook de stijging van de omzet op de kleine banen, welke op 48 gehouden wedstrijddagen hun omzet vermeerderd zagen met f 532.617 tot een totaal van f 2.584.989 De zgn. 300 meter-banen, waarvan er nog een 15-tal in ons land be staan, zorgden voor een omzet van f 88.320 hetgeen bijna f 2.000 meer is dan in 1963. Van de ingezette bedragen gaat 80 procent terug naar het publiek. Hoe wel de overige cijfers - uitgeloofde bedragen, fokpremies enz., nog niet definitief bekend zijn staat nu wel reeds vast, dat zij alle bestaande re cords hebben gebroken. JAN HAJER WON IN ADELAIDE In de eerste ronde van de Zuid- Australische tenniskampioenschap pen, die in Adelaide worden gehou den, heeft Jan Hajer de Fransman Govin met 6-3, 6-3 verslagen. Tom Okker ging zonder te spelen over naar de tweede ronde, doordat zijn tegenstander, de Australiër J. Sharpe, zich terugtrok. In het herendubbelspel verloren onze landgenoten Tom Okker en Jan Hajer met 3-6 7-9 van de Australiërs Phillips en Stone. SCHAATSEN Voorlopig nog geen elfstedentocht De elfstedentocht zal voorlopig niet worden gehouden. Er bestaat alleen een kleine kans, wanneer het ko mende weekeinde het scheepvaart verkeer drie dagen lang stil ligt en het zo hard blijft vriezen, dat,de ka nalen niet meer zoals maandag morgen geschiedde kunnen wor den opengebroken. De grote Friese kanalen van Har- lingen naar Groningen en van Lem mer naar Groningen, die een mooi ijsoppervlak vertoonden, werden maandag opengebroken en men zal zolang mogelijk proberen de vaar geulen open te houden. De start van een eventuele elfste dentocht zal niet zoals gebruikelijk op het Harinxkanaal plaats vinden, doch de deelnemers zullen over dit kanaal moeten worden vervoerd naar de Sneekervaart. Halverwege de rou te, bij Harlingen, is nogmaals het Harinxmakanaal een groot obstakel, waarvoor men nog een oplossing zoekt. In Leeuwarden zelf, heeft men door middel van plastic gordijnen de grachten aan de noordzijde van de stad afgesloten in verband met de afwatering van de fabrieken, zodat de mogelijkheid om de finish bij de Oldenhove te kunnen houden, blijft bestaan. Deelnemers aan de Nederlandse Kampioenschappen Tot de Nederlandse Schaatskam pioenschappen op de lange baan, die zaterdag 2 en zondag 3 januari a.s. zullen worden gehouden op de Jaap Eden-baan te Amsterdam, zijn door de technische commissie van de KNSB de volgende 26 rijders en 14 rijdsters toegelaten: Heren: Rudie Liebrechts (Vlaar-, dingen), titelhouder; Cees Verkerk (Puttershoek), Ard Schenk (Anna Paulowna), Peter Nottet (Loosdui nen), Joop v. d. Berg (Woerden), Jan Halfweeg (Wieringen), Piet Modder (Warmenhuizen), Siebold de Vries (Harich), Piet Kiewit (Veenendaal), Jorrit Jorritsma (Rotterdam), Piet Meijer (Katwoude), Frits Bartling (Amsterdam), Jan Hilgersom (Lin- schoten), Klaas Blokker (Akersloot), Arnold Vrpege (Woerden), Jan Hoor neman (Brunssum), Jan van Swaay (Wageningen), Leen Meijering (Arn hem), Jeen Wester (Eernerwoude). Wim van Heijst (Haarsteeg), Geale Lourens (Zutphen), Wim Hartman Cs-Gravendeel), Dick Vos (Midla- ren), W. Beukers (Bergen), A. Hoog- schagen (Alkmaar) en W. v. Os (Waarder). Dames: Stien Kaiser (Delft), titel- houdster; Carry Geijsen (Amster dam), Ans Schut (Apeldoorn), Bep Geijsen (Amsterdam), Willy Burg- meijer (Nieuwveen), Wil van1 Dijk (Kampen), Corry Ruben (Amster dam), Mia Bos (Maasdam), Alie Groot (Medemblik), Tineke Hamstra (Amsterdam), Gerry Luchies (Rus tenburg), Wil van Wees (Muiden), Hennie Hondeveld (Laren-Gld.) en Nel Lamers (Angeren). De loting heeft plaats vrijdag 1 ja nuari om 15.00 uur. WIELRENNEN TIEMEN GROEN LID VAN DTS-ZAANDAM Tiemen Groen uit het Friese Fol- lega, wereldkampioen achtervolging bij de amateurs, is lid geworden van de wielervereniging DTSin Zaan dam. Tiemen Groen en zijn vader bedankten enige tijd geleden voor het lidmaatschap van de Friese wie lervereniging. Wanneer de training voor 't weg- seizoen weer begint zal Tiemen Groen zich vestigen bij een familielid in Heiloo. W ereldtoernooi Zaalhandbal voor studenten De Nederlandse studentenploeg, die zal deelnemen aan het wereld-stu- denten-zaalhandbaltoernooi van 31 december tot en met 6 januari a.s. in Spanje er wordt gespeeld in Ma drid en Barcelona bestaat uit de volgende spelers: P. Been (Amster dam), W. Blom (Delft), M. Koers (Delft), H. Menninga (Groningen). G. v. d. Meulen (Delft), Nic. de Wa genaar (Delft), W. Wang (Delft). E v d. Welle (Utrecht) en J. Wester- veld (Delft). Trainer is G. Achterde- bosch, terwijl mr. J. Reuder als chef de mission optreedt. Behalve Nederland nemen aan het toernooi deel: Spanje, Duitsland. Fin land, Frankrijk, België, Luxemburg. Zwitserland, Zweden, Japan, Roeme nië en Tsjecho-Slowakije. Steeds meer hinder van nierstenen Moet de 24-jarige Haagse succesvolle schaatskampioene en topster in de Wiener Eisrevue Joan Haanappel binnenkort de schaatsen aan de wilgen hangen? Joan heeft de laatste jaren steeds meer last van nierstenen, waar door ze nu al weer 3'/» week op de ziekenlijst van de Eisrevue staat. Giste ren is ze weer voor onderzoek in het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag geweest. Volgende week woensdag volgt er een stofwisselingsonderzoek en dan zullen de doktoren definitief beslissen over Joan Haanappel's toe komst als Eisrevue-ster. Als de doktoren een medische streep onder Joan's carrière zullen plaatsen, wil ze in ieder geval haar laatste Nederlandse toernee voltooien. Die begint 6 januari met een reeks voorstellingen in de Margriethal van de Utrechtse Jaarbeurs (tot 19 januari) waarna de Wiener Eisrevue nog in Brussel gaat optreden om tenslotte de Europese toernee op 25 februari met een serie voorstellingen in de Houtrust Hallen in Den Haag te beëindigen. Joan Haanappel wil daar in ieder geval ook van de partij zijn, want zegt ze: „Ik treedt het liefst in Nederland op". NAAR DE TELEVISIE Anderhalf jaar is Joan Haanappel nog aan de Wiener Eisrevue gebon den. Of ze haar contract bij goede gezondheid zal verlengen weet ze no'? niet. Ze voelt veel voor een baan tje bij de televisie. Van verschillen de kanten is ze daarvoor al bena derd, zo vertelde ze ons. Vijf jaar staait Joan Haanappel nu al op de ijsvloer van de Eisrevue en ze heeft al eens eerder aan verande ring gedacht, maar steeds bezweek ze voor de vorstelijke gages die de Weners haar als viervoudig Neder lands kampioene en medaille-winna res bij Europese en Wereldkampioen schappen aanboden. De Wiener-Eisrevue zal het van nu af moeten doen zonder de aan staande moeder Marika Kiilius en waarschijnlijk ook zonder Hans Jur- gen Baumler, die vooralsnog geen genoegen wenst te nemen met een gage gelijk aan dde van Joan Haan appel. In de Duitse pers wordt Joan Haanappel reeds gedoodverfd als de toekomstige partner van Baumler. Joan Haanappel zegt er zelf dit van: „Als ik de opdracht krijg met hem te schaatsen dan moet ik dat natuur lijk doen, maar ik zou liever met Norbert Felsingen blijven optreden. We zijn op elkaar ingesteld en bo vendien heb ik met hem meer gele genheid voor solo-werk". STERROL Jan Kerstens, manager van de Wiener-Eisrevue, is niet zo teleur gesteld over het vertrek van Kilius en Baumler. „Ze gaven een sport- demonstratie, maar in de handeling van de revue speelden ze geen rol", meent hij. Bovendien heeft hij door de permanente aanwezigheid van echtgenoot-miljonair Zahn nimmer geloofd in een langdurige carrière van Kilius als eisrevue-ster. Vast stond trouwens reeds dat Ki lius en Baumler in Utrecht en Den Haag niet meer van de partij zouden zijn. Joan Haanappel vervult nu de sterrollen samen met Norbert Fei- singer, Milena Kladirubska, het Ada-- gia-paar Katrin en Fred Emanuel („veel beter als Kilius en Baum ler") vindt Joan Haanappel en 65 andere schaatsers. De complete Ween- se schaatsgroep is 110 mannen en vrouwen sterk. TAFELTENNIS In de paar weken rust in de com- competitie had PIT '54 zondag haar clubkampioenschappendie dit jaar helaas wegens het gebrek aan ruimte in het Don Boscohuis niet samen konden gaan met de Zoeterwoudse kampioenschappen. Er is „op leven en dood" gevochten in het nog van vrede op aarde ademende Don Bos cohuis, waar le Kerstdag nog een Nachtmis gevierd was. In de voorronden waren al enkele zeer goede wedstrijden te zien. Bij de jongens waren wel enige verrassingen. Henri van Teylingen won, zij het in drie games van Ge rard van Velzen in de poule, maar werd een ronde verder door outsider Cas Koeman geklopt en kreeg in de herkaring tegen Gerard van Velzen geen voet aan de grond. Ook bij de meisjes deed zich een dergelijke verrassing voor, waar An neke Koek in de voorronden door Marian v. d. Helm geklopt werd, doch haar later, nadat Marian v. d. Helm door Ria Ammerlaan gewipt was, weer in de verliezersronde ver sloeg en zo in de finale terecht kwam Het damesenkel liep zoals dat te verwachten was. Bij de heren, ingedeeld in vier poules van drie, kwamen ook enige zeer goede wedstrijden voor en ook wel enige kleine verrassingen. De fi nalisten werden Ton v. d. Helm en Piet v. d. Raadt, waarbij vooral Piet v. d. Raadt 't niet gemakkelijk kreeg. Na in zijn poule overtuigend van G. en H. van Veen te hebben gewon nen, waarbij Henk van Veen met de grootste moeite zijn broer Gijs van Veen van het lijf kon houden, kreeg v. d. Raadt overtuigend klop van Cees van Teylingen, die op zijn beurt gewipt werd door Ton v. d. Helm. In de herkansing kreeg Henk v. Veen allereerst Joop v. d. Helim, een partij die door Henk gewonnen werd; ver volgens weer P. v. d. Raadt, die dit maal Cees van Teylingen wel van zich af wist te houden. Na 'n uiter mate spannende strijd (2325, 21 11, 19217 veroverde Piet v. d. Raadt zijn finaleplaats. Om acht uur begonnen de finales. De leukste was ongetwijfeld de fi nale meisjes tussen Ria Ammerlaan en Anneke Koek (21-16, 23-21). Te vens gaven zij aantrekkelijk spel ten beste, wat niet steeds beweerd kan worden van de partij tussen Cas Koe mans en Gerard van Velzen, die soms wel met wat te veel nonchalance achter de tafel stond, maar waarbij hij sterk genoeg wasom Cas met 2114 2114 te verslaan. Bij de dames had de niet mooi spe lende maar zeer geroutineerde Annie Beereboom niet zoveel moeite met Cobi v. d. Helm, die de laatste jaren steeds als tweede eindigt (2114 21 16). De finale heren leverde een zege op voor Ton v. d. Helm, die met 219 2117 Piet v. d. Raadt achter zich liet. Na de pauze volgde de strijd om de beker van de clubkampioen, die weer voor dit jaar, zoals te verwach ten was, de prijzenkast van Ton v. d. Helm mag sieren. Op zijn eigen gees tige mander reikte ere-voorzitter J. W. Vink de prijzen uit. Ook de beker voor het beste lid, een trofee die twee jaar lang ver geten bij Wim Hoogeveen gestaan had, werd dit jaar weer uitge reikt. Zoals dat alle voorgaande ja ren het geval geweest was, ging deze nu niet naar een senior-lid, maar naar de junior Henri van Teylingen. Smid je Verholen en de sport- computer 101. Eelco Eelkema was niet in staat uit te maken in welke richting hij moest gaan om de open lucht weer te bereiken. Het mag dus geen ver bazing wekken, dat hij nog een beetje suffig niet naar buiten kroop, maar juist naar binnen. Nu was op dat zelfde ogenblik ook de kleine Yokito de tunnel ingekropen om achter de inbreker aan te gaan. Voor de tweede maal vond er dus een krakende botsing plaats: pats daar vlogen Eelco en de kleine uit vinder met de koppen tegen elkaar. „Vooruit, mee naar de smidse, schurk!!" krijste Yokito. Eelco was niet dadelijk in staat hier iets tegen in te brengen en ging dus gehoorzaam mee. Nu begrepen smidje Verholen en dr. Yokito er helemaal geen snars meer van. „Nou breekt mijn klomp!" riep smidje Verholen uit. „Was jij dat, Eelco, die we zojuist door de tunnel zagen wegvluchten?" „Ik kist niks van een tunnel af", mopper de Eelco, bij wie de aardkluiten nog op de uniformpet lagen. „Ik sting buut'n te kiek'n naar een tentje van gemeentewerk'n, toen d'r plotseling een vreemde manskerel uut naar buu t'n kwam stormen. Die liep mien zó hard met de kop in de maagstreek, da'k een paar tell'n onmogelijk in staat was adem te haal'n. En voorda'k van de schrik bekoom'n was, greep die manskerel mien beet en gooit mien de tunnel in! Toch kon ik nog eeV'n opneem'n, dat hij gekleed was in het uniform van de lijndienst van de P.P.T.! Afijn, ik wou weer uut de tunnel kruip'n en wat gebeurt er? Ik vlieg pardoes met de kop teeg'n de Japanse buut'nlander op. En nou moet'n jullie me maar 'es eev'n ver- tell'n wat dat te betekenen heeft, die tunnel van de straat naar de smidse hier „Dat betekent inbrekers, Eelco", antwoordde de smid ernstig. „Ze jagen achter een uitvinding van dr. Yokito aan. Foreholte toonde duidelijk klasse Tegen Eridos heeft Foreholte een goede wedstrijd gespeeld. Zij startten snel en wisten na 2 minuten al te scoren, maar helaas had de schutster de cirkel net betreden. Het zou ech ter 1 minuut later wel raak zijn 0-1. Hierna zette Eridos een heftig offen sief in en Foreholte had tweemaal de hulp van paal en lat nodig om de gelijkmaker die op dat moment wel verdiend was te voorkomen. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en vooral de keepsters sta ken in goede vorm. Met deze kleine voorsprong voor Foreholte werd van doel gewisseld. Na rust begon Eridos weer fel en wist na 2 minuten de Foreholte-keep- sfer te verrassen 1-1, maar de vreug de was wel heel kort want Fore holte ging van de afworp af regel recht op het Eridos-doel af en het schot was onhoudbaar 1-2. Een paar minuten later werd het door een scherp opgestelde speelster van Fo reholte 1-3. Deze voorsprong was kostbaar, omdat Eridos er ook duch tig op los schoot en Foreholte ver dedigde^ met man en macht. Toen 5 minuten voor het einde wederom een vooruit opgestelde Foreholtster de stand op 1-4 wist te brengen lieten zij de teugels wat vieren en namen te veel risico's waardoor de hechte verdediging wat verslapte en Eridos nog kans zag de achterstand tot 2-4 te verkleinen. De overwinning van Foreholte is na rust echter geen ogenblik in ge vaar geweest en mag dan ook zeer (Wordt vervolgdverdiend genoemd worden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9