NIEUW! VAN NIEMEYERi proef nu voor het eerst...echt verse koffie voor het eerst koffiebonen in vacuumpak Gemeenteraad van Warmond sprak over oude regentenmentaliteit Sfïoomta koffie om mee fe geuren U PIECK PLANJE W0ZN5DAG 23 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COUKANT PAGINA 4 Th. R. de Vroomen ontving zilveren erepenning Onder voorzitterschap van burge meester drs. Langemeijer kwam de raad van Warmond in openbare ver gadering bijeen. Afwezig met kennis geving waren de heren J. G. van Vliet en mr. V. C. Groenendijk. Na de gebruikelijke opening kwam aan de orde een brief van het bestuur van de Partij van de Arbeid inzake uitkeringen uit het gemeentefonds voor 1965. De heer Scheltens zei het volkomen eens te zijn met hetgeen door genoemde partij wordt beweert. De gemeenten moeten steeds grotere bedragen uitkeren willen zij hun taak naar behoren kunnen verrichten en spr. achtte het daarom niet meer dan billijk dat ook de uitkeringen uit het gemeentefonds worden verhoogd. De voorzitter antwoordde hierop dat het hier landspolitiek betreft, waarin de gemeenten als zodanig geen zeggings schap hebben. Besloten werd het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Naar aanleiding van het rapport van de postcommandant der rijkspo litie inzake een eventueel wachtver- bod voor voertuigen in de Dorps straat op het gedeelte tussen het pand Dorpsstraat 97 en de stal van het pand Dorpsstraat 101, meent de heer v. d. Voet, dat iedereen wel een parkeerverbod voor zijn winkel aan kan vragen, maar waar blijven wij dan? De heer Scheltens merkte ech ter op dat het hier het smalste ge deelte van de Dorpsstraat betreft waar parkeren uit veiligheidsoverwe gingen ten sterkste moet worden ont raden. De voorzitter deelde mee, dat terzake andere maatregelen in voor bereiding zijn. „REGENTEN-MENTALITEIT Aan de orde komt vervolgens een brief van de heer K. Rote inzake toe wijzing van het pand Herenweg 55. De heer Willemsen vond in dat schrij ven een bedenkelijke mentaliteit van betrokkene; hij zou liever zien, dat de brief naar de papiermand verhuist. Een dergelijke brief zou geschreven kunnen zijn in de vorige feuw, toen een bepaalde klasse het nog alleen voor het zeggen had. Adressant stelt dat hij het pand aan een buitenlan der kan verhuren voor f 5000 en stelt de verkoopwaarde van het huis op f 75.000. Hij spreekt in zijn schrijven ook over „roodgetinte raadsleden", die alleen oog hebben voor mensen, die de huur niet kunnen betalen maar geen rekening houden met de belangen van beter gesitueerden. De voorzitter voerde aan, dat met be trekking tot de toewijzing van deze woning advies is gevraagd aan de woonruimte-advies-commissie en hierop is nu het wachten. De heer Van der Kroft vertrouwt er op, dat na de gestelde termijn van 1 januari door b. en w. die maatregelen getroffen zullen worden, die met een rechtvaar dige woonverdeling rekening houden. VARIA Goedgekeurd werd het voorstel van b. en w. tot het beschikbaar stellen van een krediet van f 14.000 voor de vervanging van de riolering en de bestrating van de Waagdam nadat de burgemeester nog had toegelicht waarom het raadzaam was niet tot een openbare besteding over te gaan. De vergoeding per leerling ingevolge de lager onderwijswet over 1965 voor de bijzondere scholen werd vastge steld op f 80.waarbij de heer Van der Kroft b. en w. dank bracht voor de wijze waarop zij met de belangen van het onderwijs rekening hadden gehouden. Goedgekeurd werd het voorstel van b. en w. tot verdaging van .de beslissing op het ontwerp partiële herziening 1964 der regeling bebouwde kom (gronden bij het be drijf N.V. Houthandel K. W. v. d. WiRik). Bij de gebruikelijke rondvraag vroeg de heer Van Schie aandacht voor de verlichting van de Zijldijk. De voorzitter merkte op dat hier ook andere gemeenten in het geding zijn. Nog vroeg de heer van Schie aan dacht te willen schenken aan de ge ringe druk op de waterleiding waar door op bepaalde tijden geen water verkregen wordt. De voorzitter zegde een onderzoek toe. De heer Willem sen sprak zijn waardering uit voor de wijze waarop reeds thans rekening wordt gehouden met vriezend weer door het strooien van zand, vooral bij de brug aan de ingang van het dorp, hetgeen de veiligheid daar ter plaat se zeer ten goede komt. HULDIGING TH. DE VROOMEN Na het vraag-en-antwoordspel van de rondvraag werd overgegaan tot uitreiking aan de heer Th. R. de Vroomen van de hem toegekende erepenning der gemeente in zilver. De heer De Vroomen was met zijn echtgenote en dochter uitgenodigd de behandeling van dit laatste agenda punt bij te wonen. De voorzitter gaf een overzicht van de vele functies, die de heer De Vroomen in het maat schappelijk en culturele leven van Warmond heeft vervuld". U hebt dit gedaan op een wijze, die de grootste waardering vraagt. Dit heeft niet al leen onze bewondering, doch het ver wondert ons ook, dat u dit alles kon doen, gezien de vele aktiviteiten die door u ook op het nationale vlak Burgemeester drs. Langemeijer over handigt de heer Th. R. de Vroomen de zilveren erepenning der gemeente Warmond worden verricht". De burgemeester somde vervolgens de voornaamste functies op van de heer De Vroomen in het organisatieleven van Warmond; „die alle te noemen zou veel te veel tijd eisen", aldus spr. De heer de Vroomen dankte de burgemeester voor zijn vriendelijke woorden en de raad voor de hem toegekende onderscheiding, die hij zeer op prijs stelde. Ik heb aldus spreker, als geboren en getogen in Warmond, mijn functies in het maat schappelijk en culturele leven van Warmond steeds met liefde vervuld. Dit werd mij gemakkelijk gemaakt omdat ik steeds kon rekenen op de medewerking van mijn medebestuur ders, besloot de heer de Vroomen. Na deze aanbieding van de penning bleef men nog een tijdje bijeen, waar bij veel nog eens de revue passeerde. LETDSCHENDAM TWEE KATHOLIEKE SCHOLEN OFFICIEEL GEOPEND Toen de voorzitter van de Stich ting R.K. Schoolbestuur, dr. S. P. Perquin, omringd door hoofden van de scholen en een aantal belangstel lenden, bij de nieuwe scholen arri veerde, werd hij begroet door een zestal kleuters die hem vroegen hun school officieel te openen. Dr. Per- quin voldeed aan dit verzoek door in een lokaal van de lagere school een schilderij te onthullen van Paus Johannes XXIII, naar wie deze school is genoemd. Hierna werd de school op plechtige wijze ingezet enTdoor pastoor H. L. Nederstigt van de parochie H. H. Pe trus en Paulus. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de belendende „Angeli"- kleuterschool, waar de heer Perquin bij wijze van openingsceremonie als eerste zijn handtekening plaatste in het fotoboek, dat hem onder zang van enige kleuters werd aangeboden. Ook hier verrichte pastoor Neder stigt de inzegening. Tijdens het in deze school gehou den gezelligsamenzijn werd dank ge bracht aan het gemeentebestuur voor de grote spoed, welke was betracht voor de stichting van deze school, welke echter nog slechts een nood- school is. De lagere school is onder leiding van het hoofd der school, de heer Th. J. M. van der Meer in september j.l. gestart met ruim dertig leerlingen. Daar de toeloop tot de kleuterschool zeer groot is (nu reeds 80 leerlingen) is ook de toeloop tot de lagere school verzekerd. Mede wegens de steeds toenemende bevolking van 't Nieuw- straat-gedeelte zal in de naaste toe komst de stichting van een definitie ve school noodzakelijk zijn. Reeds nu moet de lagere school voor 't nieuwe schooljaar met een lokaal vergroot worden. 21 Postzegels. Grote voor- raad postzegels met af beeldingen van bloemen, dieren, ruimtevaart, enz. Ruime keuze nieuwtjes Van Leeuwens postzegel- handel, Lokhorststraat 27 (Pieterskerkgr.). Geopend van 8 tot 6 uur. Dinsdags tot 1 uur. 2* Dames 'n avondje uit? De ster van de avond bent U op de partij en U voelt zich zelfverzekerd na een schoonheidsbehandeling verzorgd door onze gedipl. specialiste. Salon Rita, Lage Rijndijk 92, telefoon 34851. 2* Gevraagd: beschaafde meisjes in de functie van hostess-receptioniste. Ken nismaking met het bedrijf en uitvoerige inlichtingen worden persoonlijk ver strekt, liefst na telefoni sche afspraak. Hotel-rest. De Nachtegaal, Lisse, tel. 4447 i 1530). 2* Gevr.: winkelmeisje. Ervaring geen vereiste. Overdevest, levensmidde- lenibedrijf, Herenstraat 96. Na 6 uur Zeemanlaan 9. 2* le kl. moderne bank stellen v.a. 155.-; 2 mod. clubfauteuils met 4 stoe len 95.-; eethoeken compl. 125.-; linnekasten 35.-; boekenkast 9.-; dressoirs 25.-; schrijfbureau 17.50; kachels 19.-; stalen stoe len, enz. Nieuwenburg, Hooigr. 55 (geen winkel). 3? Het gezelligste licht is kaarslicht, maar let op kwaliteit! Slechte kaarsen geven meer narigheid dan gezelligheid. Bijna een halve eeuw verkoopt Pad denburg, Nieuwe Rijn 11, echte Goudakaarsen van zuivere stearine. 2* Noordwijk opgelet. Donderdagmarkt. Kinder- ondergoea 0.69; dames- slips, alleen 40, 0.69; lange onderbroeken, borstrok ken vijf, zes, zeven 2.98, 2 stuks 5.50; herenflanellen, dubbele borst 3.98; gemol- tonneerde directoirs 2.98. Japie. 2* Solide rijwielen v.a. 25.-; 2-pers. kapokbedstel len 35.-; 1-ners. 19.-; schuiftafels 12.50; ledikan ten: dekens; vloerkleden; clubfauteuils; stapelbed den; ronde tafels; auto peds; schaatsen; wandel wagen, als nieuw: scheer- apparaat, enz. Nieuwen burg, Hooigr. 55 (gesloten huis). 21 Noordwijk opgelet. Donderdagmarkt. Leuke jongens en meisj espyam a's tot 14, nu alle maten 3.P°- leuke damespyama's 6.! vlotte herenpyama's 7.! katoenen onderjurken tot 50, nu 3.98. Japie. Pakken oude couranten 5 kg. 0.75 ^4 l^nffiohAiian Hot Je r\oo ochlo l/nffio w/~il orftirio Cn ni Koffiebonen, dat is pas echte koffie, vol aroma. En nu heeft Niemeyer daarvoor een bijzondere verpakking: voor het eerst krijgt U gave, glanzende koffiebonen in een vacuumpak, een luchtvrij, luchtdicht pak. Voor het eerst geniet U van alle geur en smaak die koffie - zó van de brander - bezit. Voor het eerst proeft U...echt VERSE koffie. Niemeyer Gala koffie. SPAAR DE WAAROEPUNTEN, DIE U AANTREFT OP IEDER PAK, VOOR FRAAIE GESCHENKEN (ZIE ONZE GESCHENKENLIJSTI) Rit» i 1/ VIOLIER Elegant model in satijn- nylon. Ziet u de fraaie bloemranken, op de robe zélf geborduurd? In wit, saffier, rood en marine. Maten 40-46 14.25. Jupon 9.75. lit* fó. GERBERA Een bijzondere creatie in nieuwe Hollandia brus hed nylon, nylon met de warme donskant binnen. Gerbera: met een ton- sur-ton dessin over de gehele stof. In rose en ïlt»' NIEUW! Het neusje van de zalm voor de moderne man: Hollandia Rhovyl/Acryl. O.a. elastisch, motvrij. antl-rheuma en haast on verslijtbaar. In maten 5, 6 en 7. Shirt of sport- broek 5.95. Shirt korte mouw 7.50 Driekwart of lange broek 9.75.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4