Kerstsamenzang in Alphen op de vooravond van Kerstmis DINSDAG 22 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Als donderdag 24 de cember een einde is ge komen aan de veelheid van kerstbijeenkomsten en wijdingen, wordt de burgerij van Alphen a. d. Rijn, voor zover zij daartoe in staat is, nog uitgenodigd voor en verwacht bij de Kerst samenzang aan de voet van de Adventskerk in de Julianastraat. Deze samenzang begint des avonds om acht uur. Er is reeds eerder ge schreven over dit ini tiatief van burgemees ter Z. Bruins Slot, die hiervoor direct bijval kreeg van de stadsbei- aardier, de heer Rien Ritter, en vertegen woordigers van enkele zang- en muziekvereni gingen. De burgemees ter heeft het niet ge zocht in comité-vorming of andere breed-opge- zette voorbereidingen. Het gaat hier om een heel bescheiden opzet, in de hoop, dat die weerklank zal vinden en met een zekere spontaneïteit beant woord zal worden. Een ieder wordt uitgeno digd voor deze samen zang, niemand hoeft zich gepasseerd te voe- JSjr» len. Dat er enkele ver- enigingen direct bij in- geschakeld zijn, die mo gelijk volgend jaar door andere vervangen wor den, heeft niet dan een stimulerend doel. Mede werkenden zijn de reeds genoemde samen"; 4) „Nu sijt wellecome", beide beiaardier; de muziekvereniging voor samenzang; 5) „Een roze fris „Crescendo", voor de begeleiding van ontloken" (beiaard en trombone de samenzang; de Christelijke Ora- kwartet); 6) „Stille Nacht", samen- toriumvereniging „Hosanna", de R.K. zang; 7) ..In Bethlehems stal" (bei- Gemengde Zangvereniging „St. Bo- aard en trombonekwartet); 8) bei- nifacius", en de afdeling B van het aardspel; 9) „Ere zij God", samen- meisjeskoor „De Lenteklokjes". zang. Gestencilde programma's met de PROGRAMMA te zingen liederen zullen worden uit gereikt. Bij ongunstig weer, regen Het programma is als volgt: of felle kou gaat deze samenzang 1) beiaardspel; 2) „O, hoe heer- niet door. lijk" (beiaard en trombonekwartet, vanuit de toren); 3) „Komt allen te- Foto: De nieuwe Adventskerk. Stemmige Kerst-viering in Zoeterwoude Wie van de aanwezigen bij de kerstviering verzorgd door personeel en leerlingen van de St. Aloysius- jongensschool nog niet in kerststem ming verkeerde, was dat toch wel na afloop. Het Don-Boscohuis was sfeervol Ingericht voor deze gelegenheid en ademde al geheel de kerstsfeer. De heer Vink, hoofd der schoot, begroette in zijn openingswoord de genodigden, waaronder verschillen de leden van het bestuur, van het oudercomité en vooral ook de in groten getale opgekomen ouders, voor wie deze avond niet het minst bedoeld was. Kerstmis moet niet gevierd wor den met krentenbollen of kerstkal koen. Met de gedachte dat het Licht schijnt in de duisternis, kan Kerstmis een feit met betekenis worden, aldus de heer Vink in zijn inleiding. Hierna volgde de eigenlijke kerst viering, die uit twee gedeelten be stond, geïnspireerd op de bijbel en bijbelteksten. Het eerste gedeelte, vier stukken op zichzelf, werd heel toepasselijk bijeengehouden door het beeld van de adventskrans, waarvan telkens een kaars ontstoken werd, die ieder een eigen betekenis had. Deze vier ge deelten bestonden alle uit bijbelle zingen en gedichten en zang, kerst- en adventsliederen, stuk voor stuk ge ïnspireerd ook op de bijbel. De bij bellezingen werden voorgedragen door het personeel en de liederen werden gezongen door een aantal leerlingen van de Aloysiusschool met orgelbegeleiding van de heer M. L. Opdam. Na de pauze voerden leerlingen van de Aloysiusschool een' kerstspel op, ook geïnspireerd op de teksten in de bijbel aangaande de geboorte van Het middelpunt in het Kerstspel van de St. Aloysiusschool te Zoeterwoude. Christus. Met groot kinderlijk enthou siasme werd er gespeeld, spontaan maar tevens ernstig en doorleefd. Duidelijk was te merken, dat er alle aandacht aan besteed was, dat de kinderen ook de betekenis zouden begrijpen van wat zij zeiden. Het verhaal van het spel was als volgt: Het is de tijd van de volkstel ling in Palestina. Een engel komt op en kondigt aan dat Christus nu wel gauw geboren zal worden, want het is al weer een lange tijd geleden dat hij Maria de Boodschap bracht. Een herbergier heeft het dan over de drukte. Hij verdient er wel aan, zelfs zo, dat hij geen arme drommels zoals „die twee daar" wil hebben. Jo zef en Maria komen dan op maar er was geen plaats voor hen in de herberg en zij brengen in een stal de nacht door. Vervolgens volgen de aanbidding der engelen, de aankon diging van Christus' geboorte aan de herders etc., alles echter voor de kinderen op een zeer bevattelijke ma nier voorgesteld. De verschillende scènes werden daarbij nog aangevuld en ook wel ingeleid door liederen, gedichten en verbindende teksten. Een zeer mooie avond, waarvoor alle eer toekomt aan het onderwij zend personeel dat ongetwijfeld geen moeite heeft gespaard het Kerstfeest voor hun leerlingen een zo groot mo gelijke betekenis te geven, en daarbij tevens ook de ouders in heeft willen wijden in de sfeer van het komend Kerstfeest. Ziektekostenregeling rijksambtenaren stuit op bezwaren Gebleken is dat een groot aantal rijksambtenaren bezwaren heeft te gen de voor rijksambtenaren en on derwijzend personeel voorgekomen en straks verplichte ziektekostenre geling. Een comité van ambtenaren nam de taak op zich deze bezwaren te formuleren en liet onder 3000 ambtenaren een schrijven circuleren waarmee 2100 hunner door het plaat sen van hun handtekening inmiddels al adhaesie hebben betuigd. In dit comité namen o.m. zitting de heren J. W. Abelman te Den Haag, hoofdcommies a, mr. A. W. G. Maz- zola te Wassenaar, referendaris, en drs. D. van der Werf te Den Haag, wetenschappelijk ambtenaar. Dit co mité bracht de bezwaren tegen de ontworpen regeling reeds onder de aandacht van de personeelsdelegaties in de centrale commissie van georga niseerd overleg in ambtenarenzaken. Kort samengevat komen deze be zwaren neer op het volgende: Voor ongehuwd en en een aantal middelbare en hogere ambtenaren ontstaat het nadeel, dat zij voortaan een hogere premie voor ziektekosten verzekering zullen zijn verschuldigd, dan thans het geval is. Daarenboven is men er in het bijzonder van ge schrokken, dat van de kosten wegens ambulante medische hulp - dat zijn alle kosten, welke buiten het zieken huis worden gemaakt - door de be trokkenen een percentage van 13 in enkele gevallen zelfs meer, zal moeten worden gedragen. Weliswaar zijn bedoelde kosten en de te betalen premie beperkt tot 5 van het jaar inkomen der verzekerden, doch der gelijke eigen risico's zijn voor de laagst gesalarieerden, wanneer zij of hun gezinsleden een ziekte van enige betekenis krijgen, bijzonder zwaar. Amsterdamse vrouw vergiftigt kinderen en zichzelf met onbekend gif In het O.L.V.-gasthuis te Amster dam zijn gisteravond de 33-jarige mevr. D. B. en haar twee kinderen opgenomen met zeer ernstige vergif tigingsverschijnselen. De vrouw, die ontoerekeningsvatbaar is, heeft om nog onbekende redenen haar 13-jarig dochtertje en 11-jarig zoontje een grote dosis vergif toegediend en dit daarna ook zelf ingenomen. De heer B deed deze ontstellende ontdekking, toen hij te circa negen uur thuis kwam. Hij waarschuwde onmiddel lijk de politie. De toestand van moe der en kinderen is nog steeds zorg wekkend. In de woning van de familie B. aan de Josephus Jittastraat heeft de po litie geen spoor van vergif gevonden. Wel heeft ze alle etenswaren en dranken in beslag genomen. Deze worden thans onderzocht. Zolang niet bekend is welk gif werd gebruikt en welk tegengif dus moet worden toegepast, blijft de be handeling experimenteel, d.w.z. bij zonder moeilijk en tijdrovend. 4I.PHEN A/\N RIJN Overwegend winst voor ATTC. Hoewel die Alphensche Tafelten nis Club over het algemeen genomen winst heeft behaald, leed haar eerste team zijn eerste nederlaag. Van T.O.V. I werd met 8-2 verloren. Alleen W. Baerveldt was enigszins tegen het ge weld van de gastheren opgewassen; hij behaalde twee overwinningen. Wessel en v.cL Boom konden niet tot winst komen. Ook het dubbelspel was voor T.O.V. A.T.T.C. 2 blijft winnen. Deze keer werd Aparkler 1 met een 7-3 neder laag naar huis gestuurd. De Graaf won driemaal, Roggeveen tweemaal en Heemskerk eenmaal. Ook het dub belspel werd in winst omgezet. A.T.T.C. 3 maakte korte metten met zijn rivalen. Nu werd D.S.B. 3 met 6-4 verslagen. Van der Hurk was in goede vorm en won driemaal; Verkerk behaalde twee overwinnin gen en E. Baerveldt won eenmaal. Door deze overwinning bezet A.T.T.C. nu de eerste plaats. A.T.T.C. 4 kwam door een 7-3 overwinding op den Burght op de tweede plaats. Van den Hoek won driemaail Jongeleen en Verheul moes ten beiden alleen aan Verkerk de eer laten. A.T.T.C. 6 behaalde een klinkende overwinning van 9-1 op St. Vooruit 4. Verheul en Van Breemen wonnen beiden driemaal; Keizer behaalde twee overwinningen. Ook het dubbel spel bleef gewonnen in eigen huis. Na een aanvankelijk slechte start begint het eerste damesteam zich te herstellen. Detas 2 werd met 7-3 ne- dierloog huiswaarts gestuurd. Mej. v.d. Boom had geen moeite met haar tegenstandsters en won driemaal. Mevr. De Groot-Verheul verloor al leen, na een spannende strijd (21-8(1), 19/21, 18/21), van mej. J. Pruysers. Mejuffrouw Van Benkei behaalde een overwinning. Vermeldenswaard is verder nog, dat J. Roggeveen was uitgenodigd voor de wedstrijd im de 2e. klasse Den Haag tegen de rest van de afde ling. Ondanks difie overwinningen van de A.T.T.C.'er werd met 6-4 van Den Haag verloren. Fanfani trekt kandidatuur in Amintore Fanfani heeft zijn kan didatuur voor het presidentschap in- getroken, zo is aan het begin van de elfde stemming voor een Italiaanse president vanmorgen in Rome be- kendgeworden. Het bericht wekte veel opzien in de nationale vergade ring. Fanfani is de tweede christende mocratische kandidaat die zich te rugtrekt. maandagavond had Giulio Pastore dit al gedaan. De enige christendemocratische kandidaat die nu nog ter beschikking staat is de 56-jarige Giovanni Leone. De chris tendemocraten hadden hun stemmen tot nu toe over de drie verdeeld. Naar verwachting zal Leone bij deze elfde stemming de 390 stemmen van zijn partij krijgen met de 57 van de cen trum-rechtse liberalen. Er zijn 482 stemmen vereist NOOROWIJK Postzegelverzamelaars kwamen bij een De maandelijkse bijeenkomst van de Postzegelvereniging „Noofd- wijk" gisteravond gehouden in Rest. Flora mocht zich zoals gewoonlijk in een goede opkomst verheugen. Zoals de uitnodiging aangaf, werd op deze avond de grote gratis jaarlijkse verloting van zegels gehouden, waar bij degenen, die het trouwst de ver gadering hebben bijgewoond, de voorkeur hadden. De hooggeplaat- sten hierbij waren Jac. Vink, M. Turk, Jac v. d. Voort, Th. Zet Pau en N. van Schie. De heer H. Heruer opende deze bij eenkomst en deelde mede dat de vol gende bijeenkomst de jaarvergade ring zal zijn en dan aftredend zijn de voorzitter en de secretaris, de heer Jac Vink. Wegens drukke werk zaamheden was het de voorzitter niet mogelijk een herbenoeming te aanvaarden, zodat een nieuwe voor zitter gekozen zal moeten worden. De veilingmeester, de heer A. Schoordijk, bracht deze keer een groot aantal zeer goede kavels ze gels, waaronder meerder zeldzame, voor aannemelijke prijzen aan de man, waardoor de leden hun verza meling konden aanvullen of com pleteren. Voor de jaarver loting had de heer Jac. v. d. Voort gezorgd voor een keurige collectie zegels. Een be stuursvoorstel, de contributie te ver hogen wegens de stijgende kosten van het maandblad en de overdracht aan het bondsbestuur, werd aange houden tot de jaarvergadering na het uitbrengen van het financieel overzicht van de afdeling. De pre mie, bestaande uit zegels voor die gene, die de meeste nieuwe leden had aangebracht, werd toegekend aan de heer N. v. Schie. In de rond vraag bracht de heer Haakman dank aan de heer v. d. Voort voor de sa menstelling van de jaarverloting en aan het bestuur voor de vele werk zaamheden. De volgende bijeenkomst werd vastgesteld op 18 januari 1965. WASSENAAR GETUIGEN GEVRAAGD Zondagavond heeft zich omstreeks 23.10 uur op de Rijksstraatweg tussen De Deyl en de Rozenweg een aan rijding voorgedaan tussen een onbe kende personenauto, licht van kleur (beige of crême-wit), vermoedelijk van het merk Kharmann-Ghia en 'n andere personenauto, een Opel met kenteken ZK-88-28, tengevolge waar van laatstgenoemde auto zwaar werd beschadigd terwijl inzittenden ver wondingen opliepen. Eventuele ge tuigen van deze aanrijding worden verzocht zich voor het geven van in lichtingen in verbinding te stellen met de verkeerspolitie te Wassenaar tel. 01751-3333 toestel 45. A. DE REKKER uit Voorhout burgemeester van Eemnes Onder dit motto voerde de mid denstand van Zoeterwoude tijdens de St.-Nicolaas-inkopen een actie, waarbij bonnen werden uitgereikt. Als men voor f 2,- had gekocht kreeg men één bon. Bij sommige winke liers echter kreeg men als voor f 1,- een bon. Dit is al niet redelijk. De prijzen, die men kon winnen, waren geldprijzen. Nu kwam na de loting aan het licht, dat onder de middenstand zelf ook prijzen waren gevallen. Is dit nu niet erg onredelijk. Zo'n actie wordt gevoerd t.b.v. de cliënten, maar de organisatoren gaan zelf met de prijzen strijken. Volgens mij zouden de middenstanders zelf van loting moeten worden uitgesloten. Zoals dit nu gaat is het geen actie van winkelier voor cliënt, maar van winkelier voor winkelier. Een inwoner van Zoeterwoude Naschrift redactie. Wij zien niet in hoe bij een verloting een onder scheid kan worden gemaakt. ZOETERWOUDE WEIHNACHTSORATORIUM Op woensdagavond 23 dec. a.s. te 8 uur zal in de N.H. Kerk alhier het Weihnachts-oratorium van H. F. Mül- ler worden uitgevoerd. Hieraan ver lenen medewerking de R.K. Gemeng de zangvereniging „Sancta Lucia", de Chr. Gemengde zangvereniging „Zingt den Heere", beide uit Zoeter woude, het dubbelmannenkwartet „Euphonie" uit Alphen a. d. Rijn en het Koudekerks Koperkwartet. Als solisten treden op mevr. Janny Godt- help, en de heren Jan Koot en Piet Loos. Het koor staat onder leiding van de heer B. Siereveld. Orgelbegelei ding door mevr. A. F. Henstmangers- Dijkstra en de heer H. van den Berg Jr. Gratis entree. Gymnastiekvereniging SJZ. In verband met de inrichting van hel Don Boscohuis voor de viering van de Nachtmis is er woensdagavond a.s. geen gymnastiek. De gymnastiek lessen beginnen weer op 6 januari. JAZZ-PRIJS VOOR BOY EDGAR In de VARA-studio te Hilversum is gisteravond de grote "prijs van de Nederlandse jazz uitgereikt aan de Amsterdamse orkestleider Boy Edgar. De voorzitter van het comité Grote Prijs van de Nederlandse Jazz", de journalist Ben Bunders, overhandig de de heer Edgar een geldprijs van f 2000.die ter beschikking was gesteld door het Prins Bemhard- fonds. De omroepsecretaris van de VARA, de heer J. B. Broeksz, bood de prijs winnaar namens de omroepvereni gingen de wisseltrofee aan: een bron zen plastiek van Jan Wolkers. Ten slotte werd de heer Edgar een muzi kale hulde gebracht door het orkest van de prijswinnaar van vorig jaar, Herman Schoonderwalt. Bij K. B. is met ingang van 1 jan. 1965 benoemd tot burgemeester der gemeente Eemnes (Utrecht) de heer A. C. H. N. M. de Bekker te Voor hout. De heer De Bekker, die twee envijftig jaar is, is ontvanger der ge meente Voorhout sinds 1947. Hij is katholiek en lid van de KVP. De heer De Bekker, geboren te Vught 27 september 1912, is sinds 1935 werkzaam op de gemeente-se cretarie te Voorhout, aanvankelijk als hoofd van dienst van de water leiding, sinds 1947 als gemeente-ont vanger. Bovendien is hij directeur-econoom van de R.K. Stichting Bijz. Gezins- werk en Jeugdzorg te Leiden sinds 1 januari 1957. Hier werkte hij halve dagen. PTT-BESTELLER VERONGELUKT Vanmorgen is de 62-jarige PTT- besteller W. J. A. Lindenberg uit Rotterdam, toen hij op de Kralingse- weg met zijn fiets links af wilde slaan, om een inrit in te rijden, aan gereden door een juist passerende motorfiets. Lindenberg werd tegen de straat gesmakt, waardoor hij een schedelbasisfractuur opliep. Hij werd overgebracht naar het Dijkzigtzie- kenhuis, waar hij kort na aankomst is overleden. De bestuurder van het motorrijwiel liep geen letsel op. Grofsmederij ver wacht lager resultaat De directie van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij heeft meegedeeld dat het bedrijf de be langrijke stijging van de produktie- kosten voor een groot deel kon op vangen door produktieverhoging. Een remmende werking werd uitgeoefend door het nog steeds heersende werk nemers-tekort. De directie verwacht dezer dagen door uitbreidng van het aantal buitenlandse arbeiders hier aan enigermate tegemoet te kunnen komen. De prijzen, welke het bedrijf kon verkrijgen geven slechts een be scheiden verbetering te zien. Voor enkele afdelingen was het gedwon gen verliesgevende prijzen te hand haven. „Vermoedelijk is enige terug gang in het totaalresultaat te ver wachten", aldus de directie. Marktberichten R'DAM, 22 dec. Vee. Totale aan voer 2220; weekaanvoer 3675; vette koeien, ossen 175; gebruiksvee 381; vette kalveren 150; graskalveren 206; nuchtere kalveren 968; lopers 110; biggen 24; paarden 22; veulens 4; schapen, lammeren 159; bokken, gei ten 21; vette koeien 370-400 340-370 310-335; vette kalveren 415-435 400- 415 350-400; graskalveren 550 470 380; nuchtere kalveren 260 250 240; lopers 100 95 85; biggen 53 50 45; slachtpaarden 300 220 200; schapen 130 110 95; lammeren 135 125 100; kalf-, melkkoeien 1500 1300 1000; vare koeien 1075 900 800; vaarzen 1000 900 800; pinken 800 700 600; vette koeien: kort - stil - als gisteren, worstkoeien 2.85-3.05 per kg; vette kalveren: korter - vlot - onveran derd, prima's van 4.35-4.45 per kg; graskalveren: iets minder - kalm - onveranderd; nuchtere kalveren: kor ter - stroef - even lager, mestkalve- ren 180-280 per stuk; lopers, biggen: iets meer - kalm - niet hoger; slacht paarden: als vorige week - stil - goed prijshoudend; schapen, lammeren: korter - tamelijk - goed prijshoudend; kalf-, melkkoeien: matig - tamelijk - stabiel; vare koeien: kleiner - kalm - prijshoudend; vaarzen, pinken: korter - redelijk - constant. R.A.VEEN, 21 dec., Bloemen Freesia Golden Yellow 70-1.70, Nar cissen Carlton 67-68, Early Glory 57- 94, Fortuna 68-78, Tulpen: Krelage 1.20-1.70, Emmy Peek 1.75-1.80, White Sail 1.50-1.55, Preludium 1.55-1.60, Lustige Witwe 1.80-1.95, Christmas Gold 1.75-1.80. Troschrysanthen: Or chid Beauty 98-1.41, Thelma 1.17- 1.40, Red Rolinda 1.10-1.48, Long Is land 1.15-1.38, Vibrant 1.20-1.35 per bos, idem geplozen 7-21, Am. Anjers Sim Rood 48-75, Sim Rose 38-67, Sim Wit 36-57, 'Sim Arthur 50-55, Rozen 28-1.45, Euphorbia 66-96, Hyacinthen l'Innocence 25-32 p. st. RIJNSBURG, 21 dec Bloemen Tulpen: Abricote Beauty 325, Super- ba 225-235, Tommy 180-200, Pink Trophy 200-220, Christmas Gold 170- 180, Lustige Witwe 220-225, Krela- ge's' Triumph 210-215. Narcissen: Golden Harvest 130-140, Helios 75- 100, Early Glory 110-115, Cragfora 120-130, Yellow Sim 110-120 aller per bos. Tulpen (met bol) Brillant Star 1400-1800; Joffre 1600-1900. Hyacin ten; eerste soort Anne Marie 4000- 5000, l'Innocence 2800-3400, Delft Slauw 3200-3500, Colosseum 3000- 3300, Ostara 4000-4200. Am. Anjers: Sim rood 480-7000, Sim rose 4000- 3000, Sim wit 3000-3600, Arthur 4000 3000 alles per 100. BODEGRAVEN, 22-12. Kaas Aanvoer 21 partijen Goudse kaas; prijzen (in guldens per kg.): Ie kwal. 3.00—3.06, extra kwal. 3.15. Handel kalm.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3