Medische diensten VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 STAKING BIJ DE FRANSE SPOORWEGEN Het verkeer in de omgeving van Parijs was vanmorgen in de war als gevolg van een staking onder een deel van het Franse Spoorwegperso neel. Op enkele grote lijnen was het treinverkeer normaal, maar op an dere viel een aantal treinen uit. Het onder communistische invloed staande algemeen vakverbond (CGT) heeft de „actiedag" uitgeroepen uit protest tegen het sociale beleid van de regering. De directie van de Spoorwegen had verwacht, dat de omvang van de sta king van kleinere orde zou zijn, daar de andere grote vakbonden zich niet bij het CGT hadden aangesloten. Kongo-rebellen blij ven Paulis aanvallen Volgens donderdag in Leopoldstad ontvangen berichten hebben troepen van het nationale lager Kalima, in het noordoosten van de provincie Kindoe, op de opstandelingen her overd. Er moest hevig om gevochten worden. Militaire kringen in de Kongolese hoofdstad verklaarden, dat de op standelingen, met steun van locale stamleden, zware aanvallen blijven uitvoeren op de stad Paulis, in het noorden van Kongo. Paulis is vrij wel geheel door opstandelingen om singeld. Deze tegenstand maakt de uitvoering van een plan om vijftig j blanke huurlingen en tweehonderd Kongolese soldaten te laten doorsto ten naar de steden Watsa en Wa- mamba, waar nog Europeanen als gijzelaars gevangen worden gehou den, voorlopig mogelijk. Militaire waarnemers in Leopold stad menen, dat de opstandelingen bevoorraad worden en veel steun krijgen van plaatselijke stammen. VEILIGHEIDSRAAD Intussen is het debat over Kongo in de Veiligheidsraad donderdagmiddag I voortgezet. De Rus Fedorenko zei o.a. met het oog op het gebruik, dat van 't eiland Ascension gemaakt is als tussensta tion voor de Belgische parachutisten, idat aan het „onwillig gebruik" van dergelijke kleine koloniale bezittin- j J gen als militaire basis een eind moet 'bi worden gemaakt. Hij steunde de S Afrikaanse eis tot terugtrekking van 1? de huurlingen, die volgens hem te- r zamen met de militaire raadslieden de troepen van Tsjombe aanvoeren om „wettige" Kongolese strijdkrach ten, die het land van koloniale over heersing willen bevrijden, te onder drukken. Onder de 500 huurlingen in Kongo zijn meer dan 120 Belgen en er zijn 250 Belgische adviseurs, die in feite de operaties van 't Kon golese leger leiden, zei hij. Westelijke waarnemers vonden de rede van Fedorenko betrekkelijk ge matigd. Hij stelde geen formele eis België, de Verenigde Staten en En geland door de raad te doen veroor delen. SPIONAGE VOOR RUSLAND? Noorse luchtiuachtkapitein in arrest Het opperbevel van de Noorse luchtmacht heeft donderdag bekend gemaakt, dat een kapitein van de luchtmacht, die verdacht wordt van spionage voor een vreemde mogend heid, op 2 december is gearresteerd. Van welingelichte zijde werd gezegd dat verondersteld wordt, dat de be trokken vreemde mogendheid de Sowjet-Unie is. In de mededeling van het opperbevel wordt nog gezegd, dat voor zover thans kan worden nage gaan, de zaak niet van ernstige aard schijnt te zijn. De kwestie zou in militaire krin gen niet ernstig worden opgevat; de kapitein van de luchtmachtbasis Rygge, ten zuiden van Oslo is een „nogal praterige, dorstige ziel". Een inspecteur van de Noorse vei ligheidspolitie zei, dat er geen aan wijzingen zijn dat de kapitein mede plichtigen had. Acht jaar voor Novak MEDEWERKER VAN EICHMANN Een rechtbank in Wenen heeft gis teren de 51-jarige Franz Novak, voor malig kapitein van de S.S., tot acht jaar gevangenisstraf veroordeeld, 'n Jury van acht bevond hem met vijf tegen drie stemmen schuldig aan handelingen en verzuimen, die het leven van veel Joden, vooral in Hon garije, in gevaar brachten. De mees te stierven in concentratiekampen. Met algemene stemmen was de jury van oordeel, dat Novak niet mede plichtig is aan moord op duizenden Joden. Novak hield zich onder Eichmann bezig met transportaangelegenheden. Hij beweert niet te hebben geweten, wat het lot was van de Joden, die uit Hongarije naar Auschwitz wer den gebracht; De bijna vier jaar, die Novak in voorarrest heeft doorgebracht, wor den in mindering van het vonnis ge bracht. Tot zijn straf behoort, dat hij elk jaar twee dagen moet vasten en twee nachten op een hard bed moet slapen. Oost-Duitsland levert Britse bankrover uit De autoriteiten van Oost-Duits land hebben woensdag de Britse bankrover Patrick Meechan, die in augustus uit een Britse gevangenis ontsnapte en naar Duitsland gevlucht was, aan de Britse autoriteiten over geleverd. Meechan is tijdens zijn ver blijf in Oost-Duitsland in verzekerde bewaring gehouden. Op eigen ver zoek is hij uitgeleverd, nadat een Westberlijnse en een Oostberlijnse advocaat drie weken lang over zijn terugkeer naar Engeland onderhan delingen gevoerd hadden. VLIEGTUIGONGELUK IN U.S.A. Een KC-97 vliegtuig van het Ame rikaanse leger is met elf inzittenden donderdagavond bij de landing op 'n vliegveld bij Forth Worth in de Ame rikaanse staat Texas verongelukt. Vier militairen kwamen om en ze ven werden gewond. Atoommijnen in West-Duitsland De Amerikaanse minister van de fensie, McNamara, heeft donderdag bij zijn terugkeer uit Parijs in Wash ington tegen verslaggevers gezegd, dat de geallieerde opperbevelhebber over plannen beschikt voor toepas sing van atoommijnen in W.-Europa, wanneer dit nodig mocht zijn. Woens dag werd in Parijs gezegd, dat der gelijke atoommijnen in Duitsland lig gen voor het geval een vijandelijke opmars door passen en dalen tot staan gebracht zou moeten worden. „Deze mijnen vormen slechts één van de series kernkoppen ter be schikking van de Navo". Reeds eer der had McNamara gezegd, dat de voorraad kernkoppen in West-Euro pa voor de Navo de laatste drie jaar met ongeveer 60 pet. is vergroot. De V.S. beschikken volgens kringen in Washington reeds ongeveer vijf jaar over atoommijnen. Atooin samenwerking Washington-Parijs De Verenigde Staten en Frankrijk zullen in de toekomst de strategie van hun kernstrijdmachten coördi neren, zo is donderdag in Ameri kaanse Navo-kringen in Parijs ge zegd. In politieke kringen acht men de. afspraak een succes voor presi dent Johnson, die de verhouding tus sen beide landen weer op het oude peil wil brengen, na de verkoeling sedert de besprekingen over 't ont werp voor de Navo-kernvloot. Generaal De Gaulle zou minister Rusk echter te kennen hebben ge geven dat Frankrijk het MLF-voor stel militair en politiek nutteloos en zelfs gevaarlijk acht. EEN STERK STAALTJE BRUSHED NYLON DAMES NACHTHEMDEN 11.50 met korte mouwen 17.95 met lange mouwen NATUURLIJK BIJ.... HAARLEMMERSTRAAT 172—174—179 HERENSTRAAT 9 MIDZA Europees accoord over aetherpiraten Het comité van ministers van de Raad van Europa heeft donderdag in Straatsburg een Europees akkoord inzake bestrijding van piratenzenders goedgekeurd. Het akkoord, dat de mi nisters op hun volgende bijeenkomst in januari voor ondertekening zullen openstellen, heeft betrekking op ra diostations, die buiten het nationale grondgebied zijn gevestigd, b.v. aan boord van een schip, een luchtschip of eventueel zelfs op een kunstmatig eiland. De landen die het akkoord zullen ondertekenen en bekrachtigen, ver plichten zich om maatregelen te ne men tegen deze zenders. Niet alleen het vestigen en exploiteren ervan zal strafbaar worden gesteld, doch ook alle medewerking, zoals het leven» van proviand, transportmiddelen, re clamediensten en het bestellen en vervaardigen van produkties, die uit gezonden zullen worden. De overeenkomst zal van kracht worden als ze door drie landen is bekrachtigd. Italiaanse journalisten Nederland ver voor Telefoon- en GSW-regeling 15 jaar draadomroepmoties weer in staking (Advertentie) De federatie van Italiaanse journa listen heeft gisteren een staking van onbepaalde duur uitgeroepen, die geldt voor alle bij haar aangesloten journalisten in het hele land. De staking is vanmorgen begonnen. Men wil op deze manier een hoger salaris en betere arbeidsvoorwaarden voor de journalisten zien te krij gen. De vorige week zijn de 11.000 journalisten die Italië rijk is, een staking van een week begonnen. De ze werd echter na drie dagen opge schort in verband met de hervatting van het overleg met de uitgevers. Landbouw in de EEG Frankrijk wil spoed met regelingen Frankrijk heeft er bij de Europese Economische Gemeenschap op aange drongen spoed te betrachten bij de verdere uitwerking van het gemeen schappelijke landbouwbeleid. De Franse regering heeft in Brussel voor stellen ingediend voor de werkzaam heden op dit gebied voor 1965. In kringen van de Europese Commissie en in het bijzonder bij de diensten voor de landbouw van vice-voorzitter dr. S. L. Mansholt worden echter de Franse voorstellen als een onmoge lijke opgave beschouwd, omdat de toegemeten tijd veel te kort wordt geacht, gezien de personeelsituatie en de ingewikkeldheid van de vraagstuk ken. De Fransen wensen, dat de euro- markt voor 15 februari al beslissin gen neemt over de gemeenschappe lijke zuivel- en rundvleesprijzen, voor 28 februari het groenten- en fruitre- glement uitwerkt (waartoe op de jongste „marathon" ten behoeve van Italië werd besloten), voor 1 mei over de gemeenschappelijke finan ciering van de Europese landbouw politiek en voor 1 juni over de defi nitieve vaststelling van de voorschrif ten voor een gemeenschappelijke markt voor suiker beslist. Twee oude mannen voerden kleuter (21/2) dronken Voor de Almelose politierechter stonden gisteren de 75-jarige S. H. en de 78-jarige J. M., beiden uit En schede, terecht, omdat zij hun buur jongetje van twee-en-een-half jaar alcohol te drinken hadden gegeven. De twee oude mannen werden door de politie ingerekend, toen bleek, dat het knaapje een ernstige alcohol ver giftiging had opgelopen; zij hadden zich buitengewoon goed vermaakt, toen het jongetje dronken werd. Een snelle ingreep in het ziekenhuis red de het slachtoffertje op het nippertje. De oude mannen werden veroor deeld tot 75 en 50 gulden boete en daarnaast tot 20 dagen hechtenis, waarvan vijftien voorwaardelijk met aH rek, een een proeftijd van drie jaar. Bedrijf afgestaan Eerste boer met vervroegd pensioen Door de handtekening te zetten onder een contract met de Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds is de 64-jarige Hepke Taekema uit Frie se Palen de eerste boer in Nederland die met vervroegd pensioen gaat. Hij krijgt nu f 380 per maand en als hij 65 jaar geworden is zullen hij en zijn 64-jarige vrouw bovendien nog f 80 boven hun a.o.w.-uitkering ont vangen. Dit nieuwe fonds heeft uit Fries land met zijn vele kleine boeren reeds 839 aanvragen. Dat is ongeveer een vijfde van de aanvragen uit ge heel Nederland. Een boer, die zijn land beschik- baai stelt mag het zelf verkopen, mits de provinciale adviescommissie zich met de nieuwe bestemming kan verenigen. Het fonds wil namelijk de vrijgekomen grond het liefst toege voegd zien aan de grond van een kleine boer, zodat deze er een rede lijker bestaan door kan krijgen. Voorwaarde om voor deze regeling in aanmerking te komen is, dat men 54 jaar is en ten hoogste f 6500 per jaai verdient. 569 aanvragers hebben tot nu toe in Friesland een voorlopige goedkeu ring ontvangen en 134 hebben een voorstel tot overdracht van de gron den ingediend. Reeds in 77 gevallen heeft de adviescommissie zich met de nieuwe bestemming verenigd. Nederlandse scholieren overhandigen petitie voor Oe Thant De 19-jarige Reinout Burgerjon uit Leiderdorp en de 18-jarige Hugo Ger- sie uit Den Haag hebben donderdag in het VN-gebouw een oorkonde met 50.000 handtekeningen overhandigd aan de heer Chakravarthi Naram- simhan, hoofd van het kabinet van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. In deze oorkonde, waarvan de handtekeningen werden verzameld onder de jeugd van Suriname, België en Nederland, maakt de „anti-rassen- discriminatieklub", een jaar geleden door een 14-jarig half-Surinaams meisje in Amsterdam opgericht, haar „zichtbaar bewijs van de afschuw, die in Nederland leeft over alle uitingen van rassendiscriminatie" kenbaar. De twee Nederlandse scholieren werden bij de overhandiging van het document vergezeld door enige leden van de Nederlandse VN-delegatie. Door ziekte kon secretaris-generaal Oe Thant zelf de oorkonde niet in ontvangst nemen. De Amsterdamse politie heeft van nacht de 33-jarige classificeerder P. J. B. aangehouden, die ervan wordt verdacht in vereniging met de vorige week reeds gearresteerde 19-jarige monteur R. Z. verscheidene goederen te hebben gestolen uit een 25-tal auto's in Amsterdam, Amstelveen en Badhoevedorp. De arrestanten heb ben reeds een aantal diefstallen be kend. De recherche heeft een grote part»; gestolen goederen in beslag genomen. IJshockey Het Russische ijshoc- keyteam heeft donderdag in de* Ca nadese stad Winnipeg nog eens dui delijk aangetoond, dat het ook voor het volgend jaar in Finland te hou den toernooi om de wereldtitel als de grootste favoriet geldt. De wereld en olympische kampioenen versloe gen voor 8600 toeschouwers Canada met 6-1 (3-1, 0-0, 3-0). Het drama van Putten Onderzoek naar rol van Christiansen Het ministerie van justitie van de Westduitse deelstaat Sleeswijk-Hol- stein zal een onderzoek instellen naar een beschuldiging, welke korte lings in een Duitse televisieuitzen ding is geuit tegen de voormaliee Duitse luchtmachtgeneraal Fried- rich Christiansen, die in de oorlog als toenmalig bevelhebber der Duitse troepen in Nederland het bevel on dertekende ter deportatie van 107 mannen uit Putten en na de oorlog door een Nederlands gerecht tot twaalf jaar gevangenisstraf veroor deeld werd maar in 1951 vervroegd ontslagen. In bedoelde tv-uitzending „Panorama" werd een brief getoond, waarin een jood, van wie een been geamputeerd was, de generaal ver zocht van deportatie te worden vrii- gesteld. Christiansen zou dat verzoek hebben afgewezen met de woorden: „Een jood blijft een jood". Christiansen woont in Wijk op het Noordzee-eiland Foehr. Prof. Kuin bursemeester van Rotterdam In kringen van het bedrijfsleven in Rotterdam is met stelligheid verno men dat prof. dr. P. Kuin, lid van de Raden van Bestuur van Unilever NV en Unilever Ltd., gepolst zou zijn voor de functie van burgemeester van Rotterdam als opvolger van mr G. E van Walsum. Prof. Kuin ontkende zelf desge vraagd niet een gesprek met de com missaris der koningin in Zuid-Hol- laid, mr. J. Klaasesz, te hebben ge voerd, maar weigerde op het ge sprokene in te gaan. Prof. Kuin is lid van de Partij van de Arbeid. KERKBOUW IN DE BIJLMERMEER Een commissie onder voorzitter schap van de Amsterdamse deken, mgr. J. van der Hoogte, bestudeert thans de zielzorgelijke situatie zoals die in de Bijlmermeer zal moeten worden. Ook de hervormden hebben een dergelijke commissie in het leven geroepen. Achtergrond van deze ac tiviteiten is de unieke toestand waar voor de Bijlmermeer alle betrokke nen plaatst: in een volkomen leeg gebied moet een geestelijk en mate rieel leefbare samenleving tot stand worden gebracht. Dit houdt demogelijkheid van proefnemingen in. In de katholieke commissie wordt onder andere over de mogelijkheid gesproken in de Bijl mermeer kleinere kerken te gaan bouwen. „Landbouwschap blijft" zegt voorzitter LTB De voorzitter van de R.K. Lim burgse Land- en Tuinbouwbond, de heer C. G. A. Mertens, verwacht niet, dat in verband met de ontwikkelin gen in de EEG het Landbouwschap binnen afzienbare tijd zal gaan ver dwijnen. Hij zei dit op de algemene vergadering van de LLTB in Roer mond. Al kan het Landbouwschap als zodanig niet deelnemen aan het EEG- overleg in Brussel, dit neemt niet weg, dat het schap als belangenbc- hartigend toporgaan een zeer be langrijke taak zal behouden. De LLT i-voorzitter, meende dat er voor het landbouwschap nog vele belangrijke taken overblijven, maar meer op binnenlands terrein, zoals zaken betreffende grondgebruik, ge zondheidszorg voor dieren, structuur- gebied, de sociale aangelegenheden voor ondernemers en werknemers. De Gemeentelijke Sociale Werk voorzieningsregeling bestaat dezer dagen vijftien jaar. Gistermiddag hield de heer P. N. de Leeuw van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid ter gelegenheid van dit jubileum een persconferentie, waarop hij de geschiedenis van de GSW aan een terugblik onderwierp. Na de oorlog, toen men met man en macht moest streven het verloren terrein goed te maken, bleek een groot aantal gehandicapten niet in staat op gewone wijze in het arbeids proces te worden opgenomen en voor deze mensen werd in 1949 de GSW in het leven geroepen. De rijksuitga ven ten behoeve van de GSW stegen van een half miljoen in 1950 tot 110 miljoen in 1964. Op het ogenblik werken in ongeveer tweehonderd sociale werkplaatsen en op vele bui tenprojecten rond vijfentwintigdui zend lichamelijke en geestelijke ge handicapten. De heer De Leeuw noemde tenslot te de sociale werkvoorziening een .nationale zaak, waarop wij trots kun nen zijn. Geen enkel land ter wereld is zo ver als het onze in dit verband en nergens is de sociale werkvoor ziening zo'n nationale zaak als bij ons". Compensatie voor alle werknemers twee procent Het staat vrijwel vast, meldt „Trouw" dat van de 5 procent loonsverhoging in 1965 in elk geval 2 procent op 1 januari a.s. als verplichte compensatie zal moeten worden gegeven aan alle werknemers, die onder een c.a.o. of loonregeling vallen. De verplichte verhoging zal maxi maal 240.- per jaar bedragen, du3 2 procent van 12.000.- Aan werk nemers met een hoger inkomen mag ook over het bedrag boven 12.000.- een compensatie van 2 procent wor den toegekend, maar diit is vrijwillig. Bovendien zullen de werkgevers vrij zijn aan werknemers met een inko men boven 10.900.- een extra com pensatie toe te kennen van 6,6 pro cent over het bedrag tussen 10.900.- en 12.000.-, dus ten hoogste 72,60 per jaar. Deze ingewikkelde compensatie regeling houdt verband met de ver hoging van de premiegrens voor a.o.w. en a.w.w. De regeling is vast gelegd in een ontwerp - beschikking, waarover de Stichting van de Arbeid advies zal uitbrengen aan minister Veldkamp. DRIE GEWONDEN BIJ AUTO-ONGELUK Gistermorgen omstreeks kwart voor zeven is op de autosnelweg Rot- lerdam-Gouda, ter hoogte van de op rit Moordrecht een Volkswagenbusje met aanhangwagen over de kop ge slagen. Vermoedelijk heeft de be stuurder de macht over het stuur ver loren. Drie van de zeven Inzittenden, op weg naar hun werk, werden ge wond. Twee van de drie gewonden, de 34-jarige T. Dekkér en de 18- jarige B. van Vliet, beiden woonach tig te Capelle a. d. IJssel moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Tijdens de openbare behandeling van de begroting 1965 van het staats bedrijf der PTT in de Tweede Kamer zijn, van socialistische zijde, twee mo ties ingediend. In een van deze moties wordt de regering gevraagd een meerjarenplan voor de (versnelde) aanleg van telefoonaansluitingen aan de Kamer over te leggen en voor de uitvoering van dat plan de nodige maatregelen te nemen. In de tweede motie wordt de regering gevraagd haar besluit tot een geleidelijke liqui datie van het landelijk draadomroep- net nog een jaar aan te houden. De beide moties zullen eerst maan dag aanstaande in stemming komen. Wel is reeds, tijdens de behandeling, komen vast te staan dat de fracties van de WD, van de CHU, van de ARP en van de KVP de zogenoemde „telefoon-motie" niet zullen steunen. Woordvoerders van de eerste drie ge noemde fracties zeiden voorts ook geen behoefte te hebben aan de „draadomroep-motie". De KVP- woordvoerder liet zich over deze mo tie nog niet uit. Minister Van Aartsen, die de be groting verdedigde, noemde beide moties „bepaald niet nodig". Hij deelde mee, dat de produktie van telefoonaansluitingen niet dalende is. Verwacht wordt, zo becijferde hij, dat in 1964 ongeveer 96.000 tot 97.000 nieuwe aansluitingen gereed zullen komen. Hij deelde mee, dat bereids een meerjarenplan voor de telefoon aansluitingen is opgesteld, geldend tot 1972, waarover contact plaats heeft met het departement van Finan ciën. Met betrekking tot de draadomroep deelde de minister nee, dat sinds 1 juli van dit jaar het aantal aange slotenen met 17.000 is verminderd. Hij merkte op, geen redenen te zien, waarom bezwaar zou bestaan tegen de overname van de tiraadomroepnet-ex- ploitatie door particulieren. „Als zij zich melden zal ik open staan voor een gesprek", aldus minister Van Aartsen. Uitslaande brand bij V D te Heerlen In het centraal magazijn van Vroom en Dreesmann in de Klompstraat te Heerlen is gisteravond omstreeks half twaalf een felle brand uitgebroken, waardoor een groot gedeelte van de bovenste en eerste etage totaal werd verwoest. Hoe groot de schade bedraagt valt nu nog moeilijk te zeggen, daar m verband met de Kerstdagen de top- voorraad van het jaar was opgesilia- gen. Omstreeks half twee had de brand echter een dergelijke omvang aangenomen, dat het vuur over de gehele lengte van het centraal maga zijn woedde. Verscheidene butagasflessen, die op de kampeerafdeling stonden, vlo gen door de hitte uit elkaar. Het be tonnen gebouw zette door de enorme hitte sterk uit, zodat gevaar voor in storting niet denkbeeldig was. De brandweer van Heerlen, die 't vuur met groot materieel bestrijdt, wordt geassisteerd door de brandweer van Maastricht. De brand heeft een grote belangstelling. Ook de burgemeester van Heerlen is op de plaats van de brand aanwezig geweest. Vanmorgen woedde het vuur nog. Het treinver keer tussen Heerlen en Schaesber- gen was gestremd. LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende het komen de weekend nemen waar (wijzigin gen voorbehouden) de artsen: Sas- trowijoto, Toscaninilaan 18, tel. 34779; dkt. Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481; dkt. Verhoef, Zoeterwoud- sesingel 4, tel. 32505; dkt. De Bruyne, Hoge Rijndijk 19, tel. 26866; dkt. Pos tel, Witte Singel 69, tel. 23089. Voor weekenddiensten van de tandartsen, zie raamborden. Apotheek: „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Boskoop dkt. Jongeneel, tel. 2019; wijkverpleging: zr. Beks, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. C. M. Wijkmans, Stationsweg 174, tel. 5771. Tandarts Bollenstreek: dkt. Werkman, Hoofd straat 322, Sassenheim, tel. 02532- 7457. Apotheek Hillegom en Lisse: Hillegomse Apotheek, Hoofdstraat 76, tel. 5272. Wit-Gele Kruis: zr. E. E. Bakker, Maarten Trompstraat 29, tel. 6657. Katwijk a. d. Rijn dkt. J. Berg man, tel. 2921. Apotheek, Kon. Ju- lianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dkt. A. F. Beij- dervelle, tel. 2182. Apotheek, zie Kat wijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Wijkver pleging: zr. v. d. Holst, Hoge Rijn dijk 200, Hazerswoude, tel. 1714-255. Ook voor Hazerswoude- en Zoeter- woude-Rijndijk en Leiderdorp. Bij on gevallen aan de Hoge Rijndijk, tel. 01714-278. Langeraar en Nieuwveen dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139. Wit-Gele Kruis: zr. Ver haar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-245. Leiderdorp dkt. Hennink, Mau- ritssingel 166, tel. 33686. Apotheek, zie Leiden. Wijkverpleging, zie Kou dekerk a. d. Rijn. Leidschendam dkt. J. H. Uhl, Schout van Eijklaan 82, tel. 3039; wijkverpleging Groene Kruis, WiUi- brordusstraat 2, tel. 3449; tandarts, tel. 070-543. Ambulance, tel. 3923. Apotheek Koster, Oosteinde 79, Voor burg. Lisse dkt. F. J. L. M. Haase jr., Heereweg 337, tel. 3685. Apotheek en tandarts Bollenstreek, zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden dkt. M. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-555. Noordwijk dkt. De Beer, tel. 2751. Wit-Gele Kruis: zr. N. Brou wer, tel. 2338. Groene Kruis: zr. Roe- meling, tel. 2907. Apotheek, alleen De Duinrand, zondag 12-13 en 17-18 uur. Noordwijkerhout en De Zilk Dorp: dkt. H. C. de Groof, Eijken Donck 52, tel. 02533-2910. Zilk: dkt. A. G. T. v. d. Lugt, Hoogduinweg 20, tel. 02520-5707. Wijkverpleging Wit- Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Tandarts, zie Hillegom. Oegstgeest dkt. H. A. Reterink, Joh. Evertsenlaan 14, tel. 50394. Wijk verpleging Wit-Gele Kruis, zr. v. d. Kleij, tel. 52426, b.g.g. 33773. Oegst- geestse Apotheek geopend. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. W. de Graaf, Hoofdstraat 167, tel. 8479. Wijkver pleging Bethesda, Wit-Gele Kruis, zr. Vriend, Beekbrug 459. tel. 7453. Wijk verpleging Groene Kruis (Sassen heim en Omstreken) zr. Mühlhaus, dr. Kuyperlaan 3, 'Voorhout, tel. 8122. Tandarts Bollenstreek, zie Hillegom. Valkenburg zie Katv/ijk a. d. R. Voorhout en Warmond dkt. L. J. H. Lempers, Julianalaan 82, tel. 6140. Tandarts Bollenstreek, zie Hil legom. Voorschoten dkt. J. M. Abar- banel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Tand arts (alleen spoedgevallen) G. Man schot, zaterdag en zondag 9.30 uur v.m. Apotheek: Leidseweg 66, tel. 2525. Wassenaar dkt. J. A. J. Pauli- des, Van Zuilen van Nijeveltstraat 42, tel. 4561; K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheek: Wassenaarse Apotheek, Schouw weg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Langeraar en Nieuwveen. Zwammerdam dkt. P. K. v. d. Ent Braat, Aarlanderveen, tel. 01725-

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7