i? VAN en OVER DE KLUBS DAMMEN e> b i a o In De Zilk zal dorpscentrum worden gebouwd Trams en bussen in Rotterdam nog niet duurder Dr. W. de Kort voorzitter Ziekenfondsraad Postzegels in verband met het Boek der boeken VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 uvs Tegen TSC komt UVS zondag als volgt uit: doel: Vermeer; achter: Balkhoven en van der Kaay; midden: Witteman, Lardé en Koren; voor: Kantebeen, Zuma, Teske, Van der Starp en Van Schooten. SJZ Zondag speelt SJZ de thuis wedstrijd tegen Boskoop in de vol- B I G B h c s ra I B i H 1 I Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te zenden aan onze damredakteur, de heer J. A. J. Wortman, Molenlaan 6, Hazerswoude BIJ ONZE PROBLEMEN Deze week plaatsen wij een fantasie- pre bleem van de heer Geerlings. Het vraagstuk is moeilijk op te lossen. Wij zijn benieuwd wie er uit komt. Auteur G. Geerlings, Leiden le publikatie 171 Zwart: 1, 10, 19, 20, 23, 25, 28, 29fc 33, 36, 40, 45; dam op 2, 46. Wit: 6, 7, 12, 17, 22, 27, 30, 31, 32, 34, 37, 42, 48, 49; dam op 43. Voor de fijnproevers plaatsen wij een heel mooi vraagstuk van Arie v. d. Stoep. Vooral de eindspel-lief hebbers kunnen van dit vraagstuk volop genieten. Auteur A. v. d. Stoep, Poortugaal le publikatie 172 m P a» O - P B fi B Zwart: 5, 9, 18, 19, 24, 26, 29, 33. Wit: 15, 28, 30, 81, 38, 39, 41. Op verzoek van enige lezers van deze rubriek volgt hier dan het pro bleem waarmee ik in Frankrijk een tweede prijs in de wacht sleepte. Zwart: 3, 7, 8, 11, 22, 24, 27, 28. 35. Wit: 31, 37, 38, 39, 40, 41, 44, 45, 50. Eindspel-liefhebbers kunnen hun hart ophalen aan dit vraagstuk van Arie v. d. Stoep. Na een dwangzet volgt een boeiend eindspel. Auteur A. v. d. Stoep, Poortugaal le publikatie 174 Zwart: 3, 5, 8, 10, 15. Wit: 14, 18, 25, 30, 35. Voor alle problemen, wit speelt en wint. OPLOSSINGEN 168. 26-21, 39-33, 50-45, 28x17, 45x1. 169. 39-33, 28-23, 46-41, 22-17, 27x9, 9-4, 4x2. 170. 37-32, 42x31, 43-39, 40x34, 26 gedw., 48-42, 48 gedw., 46x6, 40, 45x34, 25x34. gende opstelling: doel G. van Crom- voirt, achter: G. Overdevest en L. v. d. Ham; midden: G. v. d. Geest, L. Bosman en J. Olsthoorn; voor: Fr. Pieterse, R. Backevoll, P. Beereboom, Jac. Slingerland, J. v. d. Geest. R s.: J. v. d. Maat, L. v. Veen en W Vink. Wet. Boys Voor de derde maal is zondag de vriendschappelijke wed strijd tegen Rtfpwetering 1 vastge steld, aanvang 2.30 uur. Opstelling ongewijzigd. Zaterdag a.s. spelen de pupillen en de adspiranten (c3) en kele oefenwedstrijden. Alle pupillen en c3 worden te 2 uur op het veld verwacht. Woensdag 23 december zal in café Klein te Oude Wetering een kaartavond worden gehouden voor leden en donateurs zoveel mogelijk met dames. Wij rekenen op veel be langstelling. Aanvang 8 uur. Altior Zondag VEP-Altior, aan vang 2.30 uur. Leider is C. Pieterse. Gespeeld wordt op het terrein Hel- voortlaan. Vertrek van het eerste elf tal met een bus van Koppenol om 1 uur vanaf café 't Veer, om 1.05 van af Pulmot, om 1.10 vanaf de kantine, om 1.20 vanaf het parochiehuis om 1.25 vanaf de Grote Brug en om 1.30 vanaf Aardam. GDS Wanneer de gesteldheid der terreinen dit toelaat zal zondag worden gespeeld Gr. Ammers-GDS, aanvang 2.30 uur, GDS 2-Nieuwer- kerk 4, aanvahg 2.30 uur, Gouda 7- GDS 3, aanvang 2.30 uur. De opstel ling van het eerste elftal luidt: doel: J. Mathot; achter: A. Vermeulen en C. Bontje; midden: A. Benschop, J. de Wit en G. Snabel; voor: J. Bontje, J. Verbakei, J. Streng, C. Bosman en L. Engels. Foreholte. Voor de thuiswed strijd tegen HBS komen de Voorhou- ters in de volgende opstelling uit: doel: D. van Dijk; achter: P. v. Dijk en P. v. Werkhoven; midden: C War merdam, P. Warmerdam en P. van Wouw; voor H- van Dijk, J. v. Wouw, W. Borst, M. van Dijk en P. van Res teren. Res.: Jac. van Schooten en H. Duijndam. SJC Zondag gaat SJC 1 op be zoek bij VVSB 1 waarvoor het elftal als volgt is samengesteld: A. de Lan ge, A. de Winter. Jac. van Resteren, Jacq. Hiep, G. v. d. Berg, G. Brekel- mans, Q Caspers, J. de Haas, A. Weij- ers, J. Wabbijn, J. Alkemade. Ver trek per bus Lindenplein 1.30 uur. In verband met de konijnenveiling vervalt de training van dinsdag. De donderdagtraining wordt verschoven naar woensdag 23 dec. De trekking van de loterij en de konijnenveiling ten bate van het jeugdwerk van SJC wordt gehouden op dinsdagavond a.s. in hotel Royal. De jeugdcommissie verwacht niet alleen vele ouders maar ook alle seniorleden van SJC. Lugdunum In de thuiswedstrijd tegen Blauw Zwart komt Lugdunum zondag a.s. als volgt, uit: doel: Kerk vliet; achter: Van Meygaarden en Crama;midden: Bavelaar, Teeuwen en Leget; voor: De Cler, Collé, Bek kering, Redel en Pet. Roodenburg De opstelling voor de thuiswedstrijd tegen Velo is als volgt: doel: Keereweer; achter: B de Jonge en Wiggers; midden: v. Roijen, Hensen en Van Weerlee; voor: Klink hamer, Den Os, De Kelerk, v. Leeu wen en E. de Jonge. VVSB Zondag speelt VVSB 1 op eigen terrein om 14.30 uur tegen SJC 1. VVSB komt in de volgende opstelling uit: doel: P. Peeters; ach ter: E. Slingerland en A. Zonneveld; midden: J. van Paridon, H. van Pari don en H. Heemskerk; voor: J. Haze- noot, Th. Oostdam, M. Marneth, G. Rotteveel en J. van der Voort. VVSB 2 gaat op bezoek bij Blauw Zwart 2. Voor de overige elftallen geldt een rustperiode tot 15 jan. Jeugdafd.: alle pupillen worden zaterdagmiddag om 2 uur op het hoofdterrein verwacht. Dan spelen op terrein WSB c3 tegen VVSB c4. Rijpwetering Zondag gaat Rijp - wetering voor een oefenwedstrijd op bezoek bij Wet. Boys. De opstelling is als volgt: doel: G. ten Cate; ach ter: J. Heemskerk en P. v. d. Geest; midden: Th. Hoogenboom, G. Schrij vers en A. v. d. Meer; voor: G Zoe temelk, J. Jansen, L. v. d. Zwet, G. Weenink en C. Zoetemelk. Res.: W. Schoo en J. Brugman. Aanvang 2.30 uur, vertrek 2 uur. A.s. zondag ge legenheid om contributie te betalen in café Bakker van 10.30 tot 11.45 uur. HANDBAL Foreholte Zondag a.s. spelen de junioren 2 en de senioren. De senio ren spelen op Houtrus}, veld 2 tegen WIK 2 en kunnen winnen mits jullie volledig zijn. De wedstrijd begint om 16.00 uur. De opstelling is als volgt: doel: Ans Turnhout; veld: Corry Rot teveel, Corry van Werkhoven, Hanny van Dijk, Gerda Floor, Cecilia v. d. Berg. Ellen v. d. Poll; wissels: Thea Huyts, Maria v. Schooten en Nettie Blom. Res. Dorry Koster. Eveneens om 16.00 uur spelen de junioren 2 tegen Animo 2; hout 3. 'Opstelling: doel: Ans van Resteren; veld: Cilia Noordermeer, Liz. Vroon hof, Lida Oostdam, Mary la Groene- wegen, Corry Zwetsloot, Nilca van Leijen. Wissels: Toos van Dam, Ria Appelman Toos Meijer. Res. Nelly van Velzen Vertrek van beide elftal len om 15.00 uur. SVLV Zondag a.s. Hercules- SVLV om 13.55 uur en de adspiran ten spelen om 14.50 tegen Gona. VVSB De dames-senioren heb ben vorige week tegen Tonegido hun eerste nederlaag geleden en moeten dus zondag fiks aanpakken tegen NIO. De wedstrijd begint om 13.55 u. en voor VVSB komende volgende da mes uit: A. v. d. Berg, A. Augustinus, In. Vrolijk, W. v. d. Berg, J. Vrolijk, A. de Jong, N. v. d. Berg, A. v. Dijk, A. Duivenvoorden en R. v. cL Berg. De meisjes-junioren spelen om 1205 tegen Flamingo's. NIO Zondag spelen de senioren in Houtrust op veld 3 tegen WSB aanvang 13.55 uur, vertrek 12.45 u. Opgesteld zijn: R. v. d. Poel, C. Wee nink, T. Deleman, R. Daleman, R. Duivenvoorden, T. Borst, T. Wee nink, A Weenink, A. Juffermans en R. Jansen. HOCKEY Siseo Dames 1 treedt zondag middag om 13.15 aa» tegen het eer ste team van buurvrouwe Zuidwijck welke derby de Siseo-dames in hun voordeel kunnen beslissen. Dames 2 reist naar Rotterdam om aldaar 2 winstpunten op RBC 3 te veroveren. Heren 1 ontvangt om 14.30 uur Alk maar 2 en wel voor een bekerwed strijd die een gerede kans biedt om ook de volgende ronde weer te halen. Heren 2 speelt om 12 uur eveneens op eigen veld tegen Ring Pass 5 en zal zich ook nu wel ten volle geven om in de running te blijven. Voor de junioren staat alleen de ontmoeting jongens A-Cartouche A (zaterdag 15 uur) op het programma. De opstellingen zijn: dames 1: Ral ly Wohl, Nel v. Brussel, Ankie Bark, Joke Aalders, Thea Nieman, Olga Kruisman, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Marijke Aalders, Joke de Vrind, Emy van Brussel. Dames 2: Mary Leliveld, Lea van Brussel, Ank van Putten, Truus Verschragen, José Kriek, Henny Meijer, Ieteke Kriek, Leny v. d. Maat, Carla v. d. Meer, Marian Zandbergen, Beatrijs Hille- brand. Heren 1: Frans van Adrichem, Hans Malmberg, Ben van Adrichem, Ben van Brussel, Gijs Groenewegen, Hans Smiet, Pim Doove, Theo van Schaik, Jacques Gerris, Chris Malm berg, Evert Bus. Heren 2: Jan Stol wijk, Vincent Bus, Ben Ramakers, Frans Stikkelorum, Carl Köllmann, Wim Stolwijk, Dick Hoogeboom, Cees van Dijk, Michel Gerris, Pim Rama kers en Wim Ouwerkerk. KORFBAL Crescendo Het eerste twaalftal gaat het zondag in Den Haag opne men tegen Phoenix. Het is een zeer belangrijke wedstrijd, want 't gaat om de verovering van de bovenste plaats. Om de spelers en speelsters van de nodige morele steun te verzekeren is de mogelijkheid opengesteld het eerste per bus te vergezellen. Sup porters en leden die belangstelling hebben gelieven zich op te geven bij de voorzitter, Beestenmarkt 12, tel. 23575. De kosten per persoon bedra gen ƒ2.Vertrek van de bus(sen) 12.45 uur vanaf het station. Opgesteld voor deze belangrijke wedstrijd zijn de dames Leny Kok, Truus Noorder meer, Riekje de Heiden, Marianne Luysterberg, Ank van Dam, Joke Ha- zebroek en de heren Kees en Frans Cornelissen, Ton Ouwerkerk, Jan Hensing, Wim Mulder en Aad schou ten. Voor Crescendo ziet 't program ma er voorts nog als volgt uit Cres cendo 4-Danaiden 4, 12 uur; Crescen do 2-Madjoe 1 (zaterdag 14.15 uur); Jun. A-Fluks B (zondag 2 uur); ad- spiranten: De Algemene a-Crescendo a (zeterdag 2 uur); De Danaiden d- Crescendo c (zaterdag 2 uur). Programma Leidse clubs. - KNKB: Overgangsklasse: Vicus O.-HKV 2; le klas: Zuiderkwartier-DKC; 2e kl.: De Algemene-Hoogvliet; De Danai- den-Ons Eibernest 3. Leidse Korfbalbond. le klas: Cres cendo 2-Madjoe 1; De Danaiden 3- Zuiderkwartier 3; KNS 3-Vicus O. 4; De Algemene 3-Fluks 4; 2e klas: Crescendo 4-De Danaiden 4; Jun. A: Olympiaan-Fluks a; Zuiderkwar. a- Ons Eibernest; De Danaiden a-De Algemene a; Jun. b: Madjoe a-Vicus O. a; Noorderkwart. a-KNS a; Cres cendo a-Fluks b. Adspiranten: le kl.: Noorderkwartier a-Vicus O. a; 2e kl.: De Algemene b-Madjoe a; 4e kl.: De Danaiden b-Crescendo c; Zuiderkw. d-De Danaiden e; Zuiderkwartier e- Noorderkwartier c. Den Haag beslist De tariefsverhoging, die de gemeen te Rotterdam voor haar vervoersbe drijf had vastgesteld, is door Den Haag vertraagd. De minister van Eco nomische Zaken deelde de gemeente Rotterdam mee, dat een verhoging al; leen doorgang zou kunnen vinden^ wanneer zij in twee etappes zou wor den doorgevoerd. Donderdag, dus vlak voor het in gaan van de eerste etappe op zater dag, werd het Rotterdamse gemeente bestuur weer uitgenodigd om naar Den Haag te komen, omdat het minis terie bezwaren had tegen de hoogte van de prijzen voor de kinderkaartjes, de schoolabonnementen en de tarie ven voor de buitenlijnen. In het gesprek, dat gisteren gevoerd is, hebben de regeringsvertegenwoor digers bereikt, dat de prijs voor het kinderkaartje van twintig cent op vijftien cent is teruggebracht. Het schoolabonnement van f 7.50 tot f 6.25. De gemeente zal nu deze wijzi gingen door de regering zijn aange bracht een nieuw besluit moeten vast stellen. Daarom zal zaterdag het oude tarief nog gehandhaafd blijven. Kerstnacht in Geref. Kerk In de gereformeerde Maranatha- kerk-in Nijmegen wordt in de Kerst nachts een H.Mis opgedragen voor in de omgeving wonende katholieken. Het verzoek hiertoe is uitgegaan van een pastoor, wiens kerk vorig jaar niet groot genoeg bleek te zijn om plaats te kunnen bieden aan alle pa rochianen die de kerkelijke kerst viering wilden bijwonen. Het mode- ramen van de Gereformeerde kerk had geen bezwaar, waardoor het mo gelijk is geworden, dat in de Kerst nacht in de parochiekerk èn in de Gereformeerde kerk gelijktijdig een H.Mis wordit opgedragen. Stichtingsbestuur maakte plannen bekend In de buurtschap De Zilk, de plaats waarin al vanouds de zo snel opge klommen voetbalvereniging Van Nis pen speelt, is vanuit de gemeenschap de van oorsprong Zilkers en de zich daar de laatste 8 jaren geves- tigden een stichting in het leven geroepen. Deze stichting stelt zich ten doel het oprichten, exploiteren, en in standhouden van een centrum, waar in sport en lichamelijke oefening zo veel mogelijk kunnen worden be oefend, alsmede gelegenheid wordt gegeven tot het bedrijven o.a. van jeugdbewegingsaktiviteit, het biblio theekwerk, ontspanning voor bejaar den en voor het houden van verga deringen en bijeenkomsten van stands-, vak- en andere maatschap pelijke en kerkelijke organisaties ten algemene nutte, in het bijzonder ten Benoeming te verwachten Op de nominatie voor het voorzit terschap van de nieuwe Ziekenfonds raad staat Dr. W. de Kort, lid van de Tweede Kamerfractie van de KVP en burgemeester van UI venhout. Zijn eventuele benoeming zou 1 mei in gaan, wanneer zijn voorganger, de heer Ph. van der Burg, een maand eerder met pensioen is gegaan. Op 1 mei zal de Ziekenfondsraad gevormd zijn naar de nieuwe bepa ling en van de Ziekenfondswet van minister Veldkamp. Deze nieuwe wet zal het door de Duitsers ingevoerde Ziekenfondsenbesluit vervangen. De nieuwe raad zal bestaan uit 35 leden in vijf groepen met elk zeven ver tegenwoordigers. De groepen, die in deze raad zijn vertegenwoordigd zijn de regering, de werknemersvakcen trales, de werkgeversbonden, de me dewerkers (artsen, specialisten, enz.) en de ziekenfondsorganisaties. „NAVIDAD> VLOT Dé Liberiaanse boot „Navidad", die enkele dagen geleden bij Ameland op het strand gelopen is, is door de sleepboten „Holland" en „Storte- melk" van rederij Doeksen vlot ge trokken. Het schip zal naar Schiedam gesleept worden. De enige Spoorbio van ons land in het Utrechtse Centraal Station gaat op 30 december voor goed dicht. De exploitante, mevrouw Corsmit uit Den Dolder, houdt er dan mee op. nutte van de plaatselijke bevolking van De Zilk. Aan zulk een centrum bestaat in De Zilk grote behoefte. Men wil in De Zilk méér sport dan alleen maar voetbal: de voetbalvereniging Van Nispen is uit gegroeid tot een sportvereniging, waarin naast voetbal een ruime plaats is ingeruimd voor tafeltennis, lawn- tennis, gymnastiek enz. Men wil in De Zilk voorts verga derruimte om de gegroeide culturele interesse de gelegenheid te bieden vruchtbaar te zijn voor de gehele ge meenschap en bovenal, de aanleg van een goed sportpark maakt de bouw van goede kleed- en douchegelegen heden met eigen vergaderruimte dringend noodzakelijk. Woensdagavond heeft de stichting, die de naam draagt van „stichting Wassenaar" naar de vroegere boeren plaats, op de gronden waarvan het sportpark verrijst, zich aan de ge meenschap van De Zilk gepresen teerd met haar plannen. Die plannen omvatten de bouw en de exploitatie van een centrum, met als middelpunt een ruime zaal van ongeveer 1000 m3 inhoud ondier een oppervlakte van 200 m2, aan weers zijden voorzien van vleugels, waarin aan de ene kant kleed- en vergader ruimte voor de afdeling voetbal en aan de andere kant kleedruimte voor de afdeling tennis op het sport parkcomplex komen enkele tennis banen bergingsruimten, toilet- en douchegelegenheden. Het geheel zal centraal verwarmd dienen te worden. De kosten van een en ander, hoewel nog niet geheel omlijnd, zullen komen op een bedrag van ongeveer f 150.000. BEHOEFTE Voordat het huidige stichtingsbe stuur met plannenmaken begon, is een enquête gehouden naar de be hoeften in De Zilk. Deze behoeften, in overeenstem ming gebracht met het financieel mo gelijke, heeft tot het resultaat geleid, dat het stichtingsbestuur thans aan de Zilkergemeenschap bekend kon maken. Voor dit doel heeft deze buurtschap zelf al bijna f 21.500,- bijeen gebracht en de aanwezigheid van het voltallige gemeentebestuur van Noord wij ker- hout en een meerderheid aan raadsle den, geeft die gemeenschap de zeker heid, dat ook de gemeentelijke over heid voor de totstandkoming van dit centrum ruime financiële medewer king zal willen verlenen. Burgemeester P. M. M. van der Weijden uitte zijn verheugenis over dit streven en het gemeentebestuur heeft in dit bestuur der stichting alle vertrouwen. Zonder op de komende raadsver gaderingen) vooruit te lopen sprak hij als zijn overtuiging uit, dat de ge meenteraad met alle haar beschik bare middelen zoveel mogelijk aan de totstandkoming van dit project zal medewerken. Ds. A. H. Smits, uitte, mede namens pastoor dr. Ka Steur en de Zilker ka pelaan Kerkelaan, zijn beste wensen voor het werk van de stichting. Nog een korte tijd en het is weer kerst! Over een ver zameling postzegels en poststem pels, die op het kerstfeest betrek king hebben, vertelde ik u al eens iets. Deze keer wilde ik met u in de kerststemming komen door u te wijzen op een verza meling „postzegels in verband met het boek der boeken". Als uitgangspunt de hierbij afgebeel de eerste-dag-envelop (wij Anglomanen noemen dat te genwoordig „first-day-covers"!) van de Ver. Staten met de in 1952 uitgegeven postzegel (op lage 115 miljoen stuks!) ter her innering aan het feit, dat Johann Gutenberg uit Mainz, 500 jaar geleden met het drukken van zijn 42-regelige bijbel was be gonnen. Op de postzegel staat rechts: „500th Anniversay of the printing of the first book, The Holy Bible from movable types by Johann Gutenberg". Links staat een detail van het schil derij van Edward Laning voor stellende: Gutenberg met een van zijn medewerkers, terwijl hij aan Adolf II van Nassau een proefvel van zijn Bijbel laat zien. Op de envelop staat links: het portret van Gutenberg met een bladzijde uit dit werkelijk fraaië werk, waarvan hij er ongeveer 200 drukte (150 op papier en ongeveer 35 op perkament). In 1943 waren er nog 45 exempla ren over, t.w. 33 op papier en 12 op perkament. Geen wonder dat zo'n exemplaar reeds voor de eerste wereldoorlog ongeveer f 120.000 opbracht. Deze volle dige Gutenberg-Bijbel nam twee geweldige foliobanden in beslag en telde 648 resp. 654 bladzijden. Het aantal losse letters, dat hij voor de druk nodig had bedroeg meer dan 3 miljoen, terwijl het gehele zet-, druk- en bindwerk meer dan twee jaar in beslag nam. Het werk kostte toen reeds f 60, hetgeen overeenkomt met een jaarinkomen uit de middel klasse in die tijd. West-Duitsland gaf in 1954 ook een postzegel voor deze Gu tenberg-Bijbel uit, waarop een 15e-eeuwse drukker aan de Gu- tenberg-handpers staat afge beeld: 4 Pf.-waarde; ontwerp prof, Walter Brudi. West-Duits- land vierde dus a.h.w. het feit. dat de Bijbel klaar was. Een bijzonder fraaie zegel met een bijbel bevindt zich op één der zegels van de door Oosten rijk in 1953 uitgegeven serie ten bate van de wederopbouw van de „Evangelische Schule" te We nen. Op de zegel van 1,50 Schil ling staat de titelpagina van de „Luther-Bijbel" afgebeeld. Even eens uiterst fascinerend is de Finse postzegel van 1942, uitge geven t.g.v. het feit, dat het toen 300 jaar geleden was, dat de boekdrukkunst in Finland werd ingevoerd. Vandaar dat op de 2e zegel uit de serie een drukker uit de 17e-eeuw aan een oude handdrukpers staat afgebeeld. De door mij bedoelde zegel toont ons de eerste Finse Bijbel open geslagen op een altaar en door zonnestralen beschenen. Australië en de Norfolk-eilan- den gaven reeds enige keren een kerstzegel uit met teksten, die op het kerstfeest betrekking heb ben, t.w. Lucas 2, het door zijn eenvoud steeds weer ontroerende kerstverhaal, dat straks weder om in alle christelijke kerken ter wereld zal worden voorge lezen. Maar er zijn nog veel meer zegels, die op de Bijbel betrek king hebben, zowel zegels met bijbelse voorstellingen als zegels met teksten uit de Bijbel, terwijl er ook verschillende bijbelver talers op postzegels voorkomen: ik noemde reeds Luther. Daar naast echter de bekende aposte len der Slavische volken, de ge broeders Cyrillus én Methodus (die juist vorig jaar zijn her dacht, o.a. door Vaticaanstad, met een drietal zegels), bisschop Mi- kael Agricola ('n leerling van Luther) die de Bijbel in het Fins vertaalde, Kristofforidhi, die het heilige boek in het Albanees, en Caspar Karoly, die het in hef Hongaars vertaalde. Kortom, zegels voldoende voor een opbouw van een dergelijke verzameling, waarvan ik u prin cipieel niet meer wil vertellen. Ik heb n.l. een hekel aan al die cliché-verzamelingen. Een uit het goede hout gesneden ver zamelaar gaat zelf op onderzoek uit. Succes daarbij! Ik zou willen eindigen met u te wijzen op twee zegels van Vaticaanstad van 1954 ter ere van de grote kerkvader Augus tinus (bisschop van Hippo in Noord-Afrika), omdat hij toen 1600 jaar geleden werd geboren. Hy staat naast een boek afge beeld, dat de tekst: „Tolle Lege" (Neem en lees) bevat. Voor ve len van u wellicht een onnodige wenk, voor enkelen van u wel licht een prikkel, om op de kerst dagen toch eens Lucas 2 te lezen. K. E. KöNIG 1KB AN6M NOSniUM c£9 QUOÏÏÖÏANUM t>A Nobis hööie

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13