Wervingsaktie van De Leidse Courant WASSENAARSE RECHERCHE ARRESTEERDE ANTIEKDIEF POLITIE ONTVANGT VELE TIPS IN SCHEEPSBERICHTEN MOORDZAAK 7 DECEMBER 196* DE I.ETDSE COURANT Na maandenlang onderzoek TROUWRING NA 24 JAAR TERECHT Mevr. Dcxnidieirl-de Groot (59) uit Alkmaar heeft na ruim 24 jaar de trouwring teruggekregen, die aan haar eerste man, de heer J. P. Com mandeur, heeft toebehoord. De ring werd gevonden in de kist van de re serve eers'üe-iuiteniamt F. P. de Jager, wiens stoffelijk overschot in Moerdijk is opgegraven om op het ereveld in Loenen te worden bijgezet. De ring is thans in het bezit van de oudste zoon van wijlen die heer Comman deur. De op 10 mei 1940 gevallen luite- n/anit De Jager kreeg posthuum de militaire Willemsorde omdJat hij in een stelling geheel alleen achter een kanon tot het laatste toe jland hield tegen de Duitsers. Soldaat Comman deur was kort daarvoor reeds in de nabijheid gesneuveld. Men vermoedt, dat hij zijn trouwring voor zijn over lijden aan luitenant De Jager in be waring heeft gegeven. Foto onder: de dozen levens middelen en broden worden de man in het ophaalnet vanaf het vaartuig toegeworpen. Foto boven: woensdag werd het REM-eiland bevoorraad door de kleine draagvleugel boot „Speednik" van het in genieursbureau Heerema. BEURSSLUITING OP OUDEJAARS DAG Gezien het voorstel van de Com missie van Bijstand voor de Uitvoe ring van de Beurswet 1914, ingediend ingevolge het verzoek van het be stuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel, heeft de minister van Financiën besloten, dat de beur zen voor de geld- en fondsenhandel op donderdag 31 december 1964 ge sloten zullen zijn. Die dag zal voor de geldleningen als bedoeld in afde ling V der beursvoorschriften 1914 niet als werkdag worden beschouwd. Toen in een onbewaakt ogen blik de driejarige Ronald Kuyt zijn ouderlijke woning in Wormerveer uitliep is hij in een sloot gevallen en verdronken. Grote hoeveelheid antiek in beslag genomen De theoriezaal van het Wassenaar- se politiebureau is op het ogenblik herschapen in een magazijn van an tiquiteiten. Rechercheurs zijn al en kele dagen en nachten bezig met het catalogiseren van honderden voor werpen van allerlei aard, waaronder vermoedelijk een aantal zeer kost bare. De enorme verzameling werd maandag weggehaald uit de wo ning van een 49-jarige Hagenaar, die zaterdag kon worden gearresteerd na een onderzoek dat vele maanden beeft geduurd. De voorwerpen of althans een gedeelte ervan zijn afkomstig van diefstallen, die de laatste 4 jaren in Wassenaar en wellicht ook elders zijn gepleegd. Sindis 1960 kwamen regelmatig in braken en diefstallen ter kennis van die recherche, waarbij antieke voor werpen uit huizen of uit tuinen wer den gestolen. Veelal werden deze diefstallen gepleegd uit huizen, die op het punt stonden verkocht te wor den maar nog niet waren ontruimd, of pasverkochte huizen waarin wel meubilair, maar nog geen bewoners aanwezig waren. In het afgelopen jaar is het tweemaal voorgekomen, dat aanstaande bewoners van deze woningen of buren van een nog niet bewoond huis een man aantroffen, die rond het huis rondscharrelde. In beide gevallen trad de man die keurig gekleed was en een zeer be schaafde indruk maakte zeer autoritair op en wist hij zijn aanwe zigheid te verklaren door te zeggen dat hij aannemer was of namens een aannemer optrad. Aan de hand van signalementbeschrijvingen van de man het bleek al spoedig dat men beide keren met dezelfde persoon te maken had kon door een des kundige van het departement van Justitie een portret worden vervaar digd, dat volgens de getuigenverkla ringen wel zo ongeveer het type van de gezochte weergaf. MAN IN DE TUIN Op zaterdag 5 december werd door een man die het toezicht had op een leegstaande villa in de buurt van de Groot Haesebroekseweg by zijn we kelijkse bezoek aan het huis een man aangetroffen. De man wist zijn aan wezigheid» weer met een of ander verhaal te verklaren. Later bleek dat verhaal met be kloppen en wend de de opzichter zich tot de politie. Hij had gezien dat de man op 'n zwarte bromfiets vertrokken was. Gewapend met deze wetenschap en met het ge reconstrueerde portret besloot de Wassenaars recherche tot een groot scheepse speurtocht. Omdat gebleken was, dat de gezochte bij voorkeur op zaterdag optrad, werd j.l. zaterdag met een groot aantal politiemannen een speurtocht door de gemeente ge houden. Een van de patrouilles trof op de Groot Haesebroekseweg bij een leegstaande villa een zwarte bromfiets aan. De eigenaar van de bromfiets bleek wel ongeveer te be antwoorden aan het signalement. Hij werd aangesproken, men liet hem zich identificeren en liet hem gaan, met de bedoeling hem verder te scha duwen. Dat mislukte echter. Op een gegeven ogenblik was de man met de bromfiets verdwenen. Maar men wist zijn adres en zaterdag nog werd in samenwerking met de Haagse poli tie een bezoek aan het huis gebracht Daar trof men een enorme collectie antieke voorwerpen aan. De man werd gearresteerd, weigerde aanvan kelijk elke verklaring maar heeft gisteravond enkele feiten bekend. Het onderzoek is nog in volle gang. Vanmiddag zou de man voor de of ficier van Justitie worden geleid. NOG VELE VRAGEN Vele vragen moeten nog worden opgehelderd, onder meer of de man handelde uit winsbtbejag of uit een soort verzamelwoede. Intussen lig gen in de theoriezaal van het politie bureau honderden voorwerpen, netjes genummerd en geteld, uitgestald. Men vindt er tapijtjes in allerlei ma ten, schilderijen, beeldjes, antieke lantaarns, koperen en zilveren voor werpen, serviezen, glaswerk, vele sie raden, een collectie oude munten, een enorme verzameling antieke tegel tjes, een kist vol antieke deurknop pen, enzovoorts. Het zal nog lange tijd duren voordat de recherche precies heeft uitgezocht, welke voorwerpen van de vele diefstallen van de laat ste jaren afkomstig zijn en zo ja, van welke diefstal. Dat zijn voorliefde niet alleen naar antiek en sieraden uitging blijkt uit het feit, dat hij vrij dagavond j.l. in Wassenaar uit een geparkeerde auto enkele zakagenda's en notitieboekjes ontvreemd heeft. Een kostuum kopen Is geen sinecure. Moderne mannen keuren hun kostuum op klas» sieke wijze. Perfekte pasvorm, i exclusief dessin en kwali teit creëren een persoonlijke stijl. Dat alleen willen mannen van vandaag mannen met smaak. Wij adviseren u graag bij uw keuze. (Advertentie) Het Poliitebureau aan de Rotter damse Boezemsingel, vanwaar uit het onderzoek in de moordzaak IJsclub- dwarsstraat geleid wordt, heeft gis teravond een stroom van telefoon tjes ontvangen met tips over de „stil le getuigen" van de moord. Nadat eerder de dagbladen 'n foto van het halskettinkje en de manchet knoop hadden laten zien, werden deze gijieravond ook nog door de NTS vertoond. Evenals na de publi catie verwekte dit een stroom van gegevens. Ieder detail zal onderzocht worden, opdat deze mysterieuze moordzaak zo spoedig mogelijk zal worden opgelost. Door een auto is gistermiddag de 3-jarige Josje van der Ven uit Nistelrode op de Loosbroekseweg on der Nistelrode aangereden en ge dood. Het jongetje liep aan de hand van een 7-jarig zusje met enkele broertjes aan de kanit van de weg. Plotseling rukte de kleuter zich los en remde de weg op. Acmaea 15 160 ml zw Ouessant n. Rotterdam; Alcor 16 te East London verw.; Alkes 16 te rede ras El Khaffi; Aludra pass 15 Rio grande do Sul n. Santos; Area 14 v. Caltutta n. Bom bay; Asterope 15 590 ml n. Faval n. Rotterdam; Bovenkerk 14 te Barce lona; Castor 15 dw Kp. St. Vincent n. Antwerpen: Colytto 15 430 ml w. Fastnett n. Huil; Jagersfontein 15 380 ml z. Teneriffe n. Teneriffe: Japa ra 15 50 ml nw. Majorca n. Marseil le; 16 te Marseille; Kennemerland 15 120 ml z. Itajai n. Itajai; Kermia 15 460 ml no. Azoren n. Rotterdam; Kloosterdijk 15 450 ml nno Bermuda n. Le Havre; Kopionella 15 te Balik Papan; Korenia 14 te Melbourne: La- don 15 750 ml zw. Azoren n. Amster dam; Loppersum 16 te New Orleans; Medon 15 740 ml. no San Juan n. Wilemstad; Merwelloyd verm. 17 v. Mombasa n. Djibouti; Montferland 15 n. Victoria n. Salvador; Rotterdam 15 320 ml. zzo. New York n. New York; Togokust 15 v. Hamburg n. Antwer pen; Ulysses 15 v. New Orleans n. Mobile; Willem Ruvs 15 350 ml no. Bermunda n. Southampton; Wonoso- bo 15 te Hamburg; Wonosari 16 v. Beira n. Dar es Salaam. Ondergetekende Uit de stijging van het aantal abonnees blijkt hoezeer DE LEIDSE COURANT bij het lezerspubliek in de smaak valt. Help uw lijfblad groot maken en breng een nieuwe abonnee aan. Wij honoreren uw aktiviteit met een LUXE KALENDERBLOK (100 vel prima schrijfpapier met jaarkalender als omslag) Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: plaats Op doorreis van Stockholm naar Brussel heeft de befaamde Italiaanse Datum filmactrice Claudia Cardinale woensdagmiddag bijna een uur op Schip- hol vertoefd. Op de foto zien we haar uit het vliegtuig stappen, omringd Dit formulier na Invulling opzenden urn Bureau De Leidse door journalisten en fotografen. Namens de Nederlandse circuswereld Courant, Afd. Abonnementen, Papengracht 32, Leiden, werd zij welkom geheten door de clown Fantasio. De filmster maakt momenteel een rondreis door Europa om publiciteit te maken voor haar nieuwste film, een circusfilm. naam adres plaats Betaling zal geschieden per week maand kwartaal x Doorhalen wat niet verlangd wordt

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9