ST.- ELISABETHZIEKENHUIS HEEFT EIGEN RADIO-OMROEP „VRIJE LIJN" DONDERDAG 17 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURA.. PAGINA 3 ISsMsli WOENSDAGAVOND KLOKSLAG 7 UUR: „U luistert naar Uw program ma op de vrije lijn, tot stand gekomen in samenwerking met de geestelijke verzorgingsdienst van het St. Elisa- bethziekenhuis. Wij spraken met de heren D. Wij nen en H. Jansen in de omroepstudio van het ziekenhuis over het ontstaan van dit eigen wekelijkse programma. Het is al weer enkele jaren geleden dat enige hobby-isten in het Acade misch ziekenhuis alhier begonnen aan deze uitzendingen die dra onder de patiënten een zekere populariteit ver wierven. Het is een prachtige vrije tijdsbesteding die overal weerklank vond. Maar de organisatie „De vrije lijn" wil méér. Het ligt in de bedoeling de drie Leidse ziekenhuizen van weke lijkse programma's te voorzien. On derhandelingen met het Diaconessen- ziekenhuis zijn nog gaande. Enige tijd geleden werd contact op genomen met de Eerw. Zuster Eco noom Filicitas, die direct enthousiast was. Met de heer A. van Dijk, hoofd van de technische dienst, werden de mogelijkheden besproken hetgeen vo rige week dinsdag heeft geresulteerd !n een proefuitzending. Gisteravond weerklonk de herken ningsmelodie „In the mood" over een groot aantal luidsprekers, welks to tale aantal 65 bedraagt. De medede ling dat de patiënten zelf verzoek platen kunnen aanvragen werd geest driftig begroet. De afdelingen wor den alfabetisch afgewerkt en zo was gisteravond de Assisia aan de beurt. LEIDSE KLANKBEELDEN DE HEER WIJNEN heeft vele pij len op zijn boog, o.a. klankbeelden van Leidse gebeurtenissen, opnamen van Leen 't Hart op het carrillon van het raadhuis, Wim Kan, Walden en Muiselaar, Wim Sonneveld, operette- LEIDSE AGENDA DONDERDAG 17 DECEMBER Mater Amabilisschool Kerstviering. 19.30 H. Mis in de St. Lodewijkskerk; daarna bijeenkomst in de Stadsge hoorzaal. K O Kerststukjes maken in Huis over 't Hof (gerecht), 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Vervolgcursus, 20 uur, ge bouw GG en GD, Roodenburgerstraat Kath. Bond van Bejaarden en Ge pensioneerden Kerstviering in het St-Antonius Clubhuis, aanvang 14 u. Dameskontakt Zuid-West Kerst avond in „Het Honk", aanvang 20 u. Gemeenteraad. Openbare begro tingsvergaderingen in de Raadzaal van het tSadhuis. Aanvangstijd 14 en 19.30 uur. VRIJDAG 18 DECEMBER Ned. Bond van Slechthorenden Kerstviering, Rehoboth, Rapenburg 10, 20 uur. K O/L.J.A. Toneelvoorstel ling voor de Leidse scholen van „De prins uit het zuiden", in de Leidse Schouwburg. Aanvang 14.30 uur. Gemeenteraad Openbare begro tingsvergaderingen in de Raadzaal van het Stadhuis. Aanvangstijden 14 en 19.30 uur. Parochie Herensingel Avondmis in de parochiekerk, 20 uur. Leidse Smalfilmliga Bijeenkomst in Restaurant Van der Heijden, Bree- straat. Aanvang 20 uur. ZONDAG 20 DECEMBER Stadsgehoorzaal Oecumenische Kerstbijeenkomst. Aanvang 20.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENSTEN APOTHEKERS Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallenbroek te Leiderdorp is geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 12 december gesloten van 8 uur tot 24 uur. Apotheek Voorscho ten is op zondag 12 december gesloten van 8 tot 22 uur. melodieën enz. enz. Technisch ge zien was men in het bezit van goede opnameapparatuur (zie foto) en het beloofd voor de toekomst veel pret tige dingen. Ook de radio-collega de heer D. L. J. Koster (A.Z.L.) was zeer belangstellend. Het laatste kwartier van de uitzen ding is gereserveerd voor een geeste lijk woordje, een epiloog die gister avond toevertrouwd was aan Zr. Ma ria Assumpta. De heer W. A. Verhoogt, lid van de technische dienst van het Elisabeth- ziekenhuis nam ons vanuit de studio mede voor een korte rondgang langs de afdelingen. Zo kort na het bezoek stonden slechts hier en daar de luid sprekers aan, waarbij wij dachten aan het woord van de heer Wijnen: „Het moet allemaal nog groeien. De geluidskwaliteit was echter van prima gehalte, waar er wél geluisterd werd. En gezien de resultaten in A.Z.L., het enthousiasme en het élan waar deze mensen te werk gaan, kun nen wij gerust zeggen: Proficiat Eli- sabethzi ekenhuis met deze „Vrije Lijn". Foto: De studio, waarin de heer H. Jansen (technische verzorging) en programma-leider D. Wijnen (achter de microfoon) hun uitzendingen tot stand brengen. Drie miljoen schade bij fabrieksbrand in Someren In de afgelopen nacht is een felle brand uitgebroken in Berkvense Spaanderplaatfabriek N.V. te Some ren. De brandweerlieden konden ten gevolge van de hitte niet in de fa briek doordringen. Zij konden wel de kantoren en de grote houtopslag redden. De spaanderfabriek, machines en ongeveer 1500 kubieke meter spaanderplaat werden een prooi van de vlammen. De kantoren leden veel waterschade. De gehele schade wordt op ongeveer drie miljoen gulden ge schat. De fabriek is verzekerd. De oorzaak van de brand wordt gezocht in het feit dat metaaldeeltjes tussen de spaanders oververhit zijn geraakt door de messen van de machines. De brand werd ontdekt door PTT- ambtenaren, die in de nacht kabels legden. Vermiste Arnhemse burgemeestersketen is terecht Een uit 1853 daterende burgemees tersketting van de gemeente Arnhem, die reeds voor 1940 werd vermist, is terecht. Hij is ontdekt tussen anti quiteiten van de Amsterdams juwe liers Premselaar en Hamburger. Het gemeentebestuur van Arnhem heeft de ketting gekocht voor f 1000. Toen de oude ketting destijds verdwenen bleek, heeft men een nieuw laten maken. Arnhem bezit, nu dus twee burgemeesterskettingen. Het staat nog niet vast wat men met net terugge vonden exemplaar gaat doen. AANVARING OP DE NOORDZEE De Nederlandse kustvaarder „Thal- lo" (499 brt.) en het Nederlandse motorvrachtschip „Zonnekerk" (10 duizend brt.) zijn vanmorgen ter hoogte van de Schouwenbank op de Noordzee met elkaar in aanvaring gekomen. Beide schepen liepen scha de boven de waterlijn op. De „Thal- lo", die op weg was van Rotterdam naar Dublin, keert naar Rotterdam terug en zal voor herstel afmeren bij de werf „Waalhaven". De „Zonne kerk" stoomt eveneens op naar Rot terdam en gaat naar de werf van Wilton Fijenoord in Schiedam. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. LISSE Zestig jaar getrouwd Feest werd gevierd met vier generaties Een Lisse's echtpaar heeft deze week het diamanten huwelijksfeest mogen vieren: de heer en mevrouw A. de Jong-Hogewoning uit de Meer en Houtstraat waren zestig jaar ge trouwd. In Salvatori is het feest luis terrijk gevierd. De bruidegom is Katwijker van ge boorte. Hij woonde tot zijn een en twintigste jaar in zijn geboortedorp en koos als vak: voerman. Toen hij naar Lisse kwam, werd hij trouwens de paarden niet ontrouw. Hen werk te bij stalhouderij v. d. Putten en bij expeditiebedrijf Scheepmaker. Vervolgens ging de heer De Jong naar de fa. Gebrs. Driehuizen. Aan dit bloembollenbedrijf was hij ruim dertig jaar verbonden. Vervolgens trad hij in dienst van een ander be kend Lisse's bollenbedrijf: Gebrs. Segers. De bruid aanschouwde 86 jaar ge leden het levenslicht in Rijnsburg. Ondanks haar hoge leeftijd is zij nog Bij de foto: Een glunderende opa De Jong neemt een bloemenhulde van een zijner kleinkinderen in ontvangst. Of was het een achterkleinkind? Oma slaat het tafereeltje een beetje ont roerd gade. kras. De bruidegom, die 85 lentes ach ter de rug heeft kan ook nog behoor lijk uit de voeten. Uit het huwelijk werden drie kin deren - twee dochters en een zoon - geboren. Een dochter en een schoon zoon kwamen tijdens de oorlog van 1940-1945 om toen een bom hun wo ning aan de Broekweg trof. Elf kleinkinderen en zes achter kleinkinderen zijn opa en oma we zen gelukwensen in Salvatori en heb ben daar het grote feest met het dia manten echtpaar meegevierd. De bruidegom heeft dus een druk leven achter de rug. Zijn schaarse vrije tijd vulde hij met het mesten van varkens. LEIDEN HOOGSTE PUNT Marktberichten St.-AGNESLYCEUM NIEUWBOUW BEREIKT SCHUILGELEGENHEDEN Op verzoek van en in overleg met de gemeente Leiden zal in 1965 een groot aantal haltes van overdekte wachtgelegenheden worden voor- zien. Bij b. en w. is een plan inge diend dat o.m. voorziet in de plaat sing van schuilgelegenheden op de volgende punten: Hoge Rijndijk/Meerburg, Hoge Rijndijk/Wilhelminabrug, Hoge Rijn- dijk/HBS, Burggravenlaan/Hoge Rijn dijk, Burggravenlaan/Lyceum, Tuin- stadwijk, Lammenschansweg, Roose- veltlaan, Vijf-Meiplein, Corn. Schuyt- laan, Boshuizerkade/Vijf Hoven, Ter Haarkade, Lage Mors weg, Rijnsbur- gerweg/Posthof, Rijnsburgerweg-Ac. ziekenhuis, Houtlaan/Diaconessen - huis en Kooipark/Javastraat. T entoonstelling Zaterdag en zondag a.s. wordt in een zaal van café „De Grot", op de hoek van de Beestenmarkt en de Oude Singel, een tentoonstelling ge organiseerd dóór de Leidse Postdui venvereniging „De Reisduif", waar aan 180 vogels zullen deelnemen. Als keurmeester zal optreden de onder duivensportliefhebbers bekende Ha genaar K. Kruse. De openingstijden zijn op zaterdag van 9 tot 22 uur en zondag van 9 tot 18 uur. Zondagoch tend zullen bonnen worden verkocht van bekende vliegers, o.a. van D. van Nieuwendijk en H. Mooten. Examens „Endegeest" Bij de Psychiatrische Inrichtingen „Erdegeest" o.a. te Oegstgeest slaag den op 9 december voor het le over gangsexamen voor het diploma zie kenverpleging B: zr. M .R. van Breukelen; zr. M. Buitenhuis; zr. E. M. Mulder; zr. G. A. Wijnands. Voor het 2e overgangsexamen voor het diploma ziekenverpleging B: zr. E. Cranskens; zr. G. M. Geveke; zr. R. v. Noort; zr. G. de Poortere. Op 10 december voor het diploma ziekenverpleging B: zr. A. Devos; zr. J. C. Harskamp; zr. J. B. I. Koolwijk; zr. M. M. A. Kramer; zr. A. Ottersberg; zr. A. Tau- ran; zr. R. M. G. Vanevken; zr. M. M. Vruggink; zr. H. J. Wassink; zr. P. A. G. Peeters. Enthousiast Kerstspel van leerlingen St.-Barbaraschool In het St. Antoniusclubhuis, waar men toch al veel gewend is, keek men gisteravond met gTote ogen naar het Kerstspel, dat daar door de ruim driehonderd kinderen van de St. Bar- baraschool werd opgevoerd. Onder regie van mevrouw C. Geijer-Lange- meijer speelden de kindgeren het stuk, dat geschreven was door de heer P. Onderwater en kapelaan J. van Niienhof. Het is een enthousiaste opvoering geworden. Op de dag voor Kerstmis houden de mensen zich meer bezig met mate riële zaken, dan met het werkelijke kerstgebeuren. De Leidse waren markt werd er met al zijn bonte fi guren opgevoerd: marktkooplui, keu rende huisvrouwen, slenterende mi litairen, een spelend draaiorgel, een pastoor en de zuster, een meisje met een accordeon, een politieagent en een heilssoldaat. Ook de levende ha ve was niet vergeten naast een koop man met kippen, liep er ook een jon gen met een hond. Het hele spel stond het armefeest maar matig aan. Op verschillende tijden verstomde het geroezemoes van de kopende en ver kopende mensen, bij het voorbijtrek ken van Jozef (Rinus Kerkvliet) en Maria (Willeke Flik) op zoek naar onderdak. Toen deze eindelijk onderdak had den gevonden kwameh van alle kan ten kinderen, engelen, de drie Konin gen met hun gevolg om het kindje te zien. Ingrid Moerer, die de eerste rol van haar nog prille leventjes speelde, ontroerde alle kijkers toen zij het op een huilen zette. Nadat allen geza menlijk een (Latijns) kerstlied had den gezongen werd deze geslaagde ouderavond gesloten. Japanse prenten voor Leids museum Op de veiling bij Paul Brandt zijn gisteravond 38 Hekusai-prenten ge veild voor een recordbedrag van 56.000. Op deze veiling van uitslui tend Japanse prenten stond Hokusai het hoogst genoteerd. Voor één prent werd 5700 neergeteld. Een boekje van Utamaro bracht 4100 op De be langrijkste prenten gingen naar bui tenlandse kopers. Het Rijksmuseum voor Land- en Volkenkunde te Lei den kocht ook enkele prenten aan. Hedenmorgen is bij de nieuwbouw van het St. Agneslyceum in 't „scho lenkwartier" nabij de Leidse Hout het hoogste punt bereikt. Het eerste stadium van de bouw van dit enor me pand, waarin vermoedelijk om streeks Pasen 1966 de Leidse katho lieke M.M.S. zal kunnen worden ge huisvest, is hiermee afgesloten. Naast het nu reeds in grote lijnen opgetrokken bouwwerk zal echter nog een gedeelte komen te staan, waarin, zo deelde de rector van het St. Agneslyceum, drs. J. J. A. Zonne veld, ons hedenochtend mede, nog enkele leslokalen, een tweede gym nastieklokaal en een overblijflokaal annex aula zullen worden onderge bracht. Bovendien moet nog begon nen worden met de bouw van een concierge-woning. BARNEVELD 17 dec. Eiermarkt - Aanvoer 2.55.000 stuks, handel rede lijk. Eieren van 50-57 gram 12.00 12.90 kg prijs 2.40—2.60; eieren van 58-65 gram 13.25—14.50 kg prijs 2.28 —2.23. BARNEVELD, 17 dec. Pluimvee- maikt. Aanvoer ca. 38.000 stuks, han del redeelijk. (Prijzen in f per kg). Slachtpikken lichte 1.401.60, zware 1.651.80. Slachtkuikens 1.601.75; Kalkoenen 3.253.75; Tamme konij nen 2.402.70. BOSKOOP, 16 dec. Kerstveiling Per. kg.: Zilverbonte Hulst 8.509.10, Gele Hulst 6.20—8.30, Beshulst J. C. van Tol 3.604.70, Groene Hulst met bes le srt. 3.905.30, id. 2e srt. 2.80 36.0, id. 3e srt. 1.702.20, Beshulst- koppen 3.80, Nordman-groen 3.30, Ce- drusgroen 1.30, Coniferengroen 75 95, Mistletoe (per bos) 1.00, Blauwe Spargroen 1.803.00, per Bos: Bes hulsttakken kort 2.20, Wilgenkatjes 801.20, Mahoniablad 851.00, Tros- chrysanten 651.35, per stuk Skim- mia 2.804.40, Ilex verticilatakken le srt. 1.101.20, 2e srt. 85, 3e srt. 4269, idem vertakt 1.302.20, idem per bos (kort) 1.43—3.20, Pernttyta- takken 1.402.90, per bos 1.402.90,.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3