t medewerkers ö"D jj D medewerker poliklinieken I voor inwendige graslinnen lakens en slopen §95 £9 Ie en 2e monteurs leerl.-monteurs „HET FRUIT- PALEIS" 'Sggassss- 3Allééntj dinsdag en woensdag: Zevenduizend gulden kwijt na feest Maatschappelijk werk voor prinses Beatrix MAANDAG 14 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Voorzien van het H. Sacrament der Zieken over leed, geheel onverwacht mijn innig geliefde vrouw en onze lieve zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma, behuwddochter, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw Apolonia Aanhane op de leeftijd van 54 jaar. G. C. van Houten P. G. M. van Houten J. C. J. van Houten-Mourits Lia Jacqueline W. P. J. van Houten A. C. van Houten-Zonneveld Paola J. A. C. M. van Houten en verloofde Leiden, 14 december 1964 Morsstraat 34 De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St.-Elisabeth-ziekenhuis, Hooigracht 15. Be zoekuren aldaar: van 10-11, van 3-4 en van 6-7 u. Rozenkransgebed: maandag-, dinsdag- en woens dagavond te 7.30 u. in de rouwkapel. De plechtige H. Mis van Requiem wordt opgedra gen donderdag 17 dec. a.s. te 11 uur in de parochie kerk van O.L.Vr. Onbevlekt Ontvangen (Harte- brug) waarna de begrafenis in het familiegraf te 12.30 u. op de r.k. begraafplaats „Zijlpoort". Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze vriend en collega, de heer G. DE BOER Zijn nagedachtenis zal voor ons onvergetelijk blij ven. Het personeel van de Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveilingvereniging „Leiden en Omstreken" g.a. Leiden, 13 december 1964 Heden ontsliep in haar Heer en Heiland, na een langdurig doch ge duldig gedragen lijden, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zorg zame moeder, behuwd moeder en oma CATHARINA ELISABETH VAN LEEUWEN— LUIJKENAAR op de leeftijd van 58 jr. J. van Leeuwen Enschede: W. van Leeuwen C. W. van Leeuwen- Steeneveld Liesbeth Leiden: W. N. van Leeuwen en verloofde N. van Leeuwen. Leiden, 13 dec. 1964 Van Speijkstraat 43 Geen bezoek en geen bloemen De rouwdienst zal D.V. gehouden worden don derdag 17 december a.s. in de Petrakerk a. d. Surinamestr., aanvang 10.45 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden te 12 uur op de begraafplaats „Rhijn- hol". J. J. VAN DEN BOSCH te Sassenheim. Zijn moedige en on baatzuchtige hulp is ons tot grote steun ge weest tijdeiu de oor logsjaren. Zijn daadwerkelijke houding zal ons altijd tot een bijzonder voor beeld zijn. D. Benima, Camden U.S.A. L. Benima, Amstelveen Heden overleed na een langdurige ziekte, no? geheel onverwachts, on ze zeer gewaardeer Ie medewerker, de heer G. D"~ BOER Wij zullen ziin nage dachtenis in hoge ere bewaren. "Bestuur en directie van de Coöp. Groen ten-, Fruit- en Bloe menveiling „Leiden en Omstreken" g.a. Leiden, 13 dec. 1964 GEVRAAGD: Geheel onverwacht ging van ons heen on ze lieve man, vader, behuwd- en grootvader JAKOBUS JOHANNES VAN DEN BOSCH in de leeftijd van 66 jr. C. G. van den Bosch- Overvoorde J. J. van den Bosch J. C. van den Bosch van Calmthout Sassenheim, 12 dec. '64 W. Warnaarlaan 70 De begrafenis zal plaats hebben op woensdag 16 dec. a.s. op „Rhijnhof" te Oegstgeest n.m. 2 u. Liever geen bloemen Voor de zeer vele blijken van deelneming ontvangen na het plotseling verlies van onze lieve man, va der, behuwd- en grootva der, broer, zwager en oom JAN MASSAAR betuigen wij onze welge meende dank. Een woord van hartelijke dank aan de begrafenisonderneming Van der Luit voor de bui tengewoon keurige wijze waarop de begrafenis werd verzorgd. Uw belangstelling en uw medeleven bij het over lijden van onze onvergetelijke echtgenoot, vader en grootvader PETRUS JOHANNES WESTERHOVEN heeft ons diep getroffen en gesterkt. Wij betuigen U daarvoor onze oprechte dank. Mevr. M. G. S. WesterhovenSchouten kinderen en kleinkinderen Voorhout, december 1964 Teylingerlaan 2 Een gezongen herdenkingsmis zal worden opge dragen op zondag 20 december a.s. om 8.45 uur in de parochiekerk van de H. Pancratius te Sassen heim. fg Kunstkerstbomen, kerstiboomstandaards, kerstboom ballen, kerst boomfiguren, kerstboom- pieken, tonsterren, ijsla- metta, lamettaslingers, kralenslingers, ijspegels, feeënhaar, bussen spuit- sneeuw, kerstmannen, sneeuwpoppen, paddestoe len, kersttulpen, zilverpa pier, brons. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 2? Kerstlakens, kerstlo pers, kerstservetten, kerst- druppelvangers, kerstpa pier, crêpepapier, grotten- papier, rood cellofaanpa- pier, kerstkaarten, nieuw jaarskaarten, kerst zegels, kerstlabels, kerstlint, cel- lofaanlint, goudkoord, zil- verkoord, fröbelsterretjes, kerstpoëzieplaatjes, kerst, transfers. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Dames 'n avondje uit? De ster van de avond bent U op de partij en U voelt zich zelfverzekerd na ten schoonheidsbehandeling verzorgd door onze gedipl specialiste. Salon Rita, Lage Rijndijk 92 telefoon 34851. 3? Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. Overhemdenreparatie nieuwe boorden 2.95. in nylon 3.75. Nieuwe enk. manchetten 2.35, in nylon 3.-. Warnecke, Haarl.straat 158. Off. Dealer Leiden e.o. voor Glas, Isar, Goggomobil Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl „De Tipgever' post bus 21, Hendrik Ido Am bacht. Vanaf heden begint de verkoop van speciaal KERSTFRUIT alles per 2"j kg Sterappels (kerstfruit) 1.40 Lombart Calvil (kerstfruit) 1.30 Jonathans edel (kerstfruit) 1.20 Goudreinetten edel (kerstfruit) 1.40 Present van Engeland (kerstfruit) 1.20 Cocks Orange (kerstfruit) 1.40 Golden Delicieux (kerstfruit) 1.40 Burée Clazoor extra handpeer 1.50 Brederode extra stoofpeer 1.40 GEWOON FRUIT Jonathans prima 0.65 Present van Engeland 0.90 Golden Delicieux huishoud 0.75 Golden Delicieux 1ste 1.10 Goudreinetten huishoud 0.65 Goudreinetten 1ste 0.93 Goudreinetten extra 1.10 Glorie van Holland h.h. 0.65 Cocks Orange h.h. 1.00 Winterjannen (stoofpeer) 1.00 St. Remev extra (stoofpeer) 1.20 Leopolds handperen 1.40 Kroon sinaasappels zonder pit, 10 stuks 1.00 Navel sinaasappels (reuze) 6 stuks 1.00 Grote aanvoer van MANDARIJNEN Literblik perziken zeer fijn 1.25 „Het Fruit Paleis" de speciaalzaak van Leiden Haarlemmerstraat 75 ADVERTEREN DOET VERKOPEN De Poliklinieken voor Inwendige Ziekten van Het Academisch Ziekenhuis te Leiden In dit nieuwe en moderne gebouw zijn gevestigd de Poliklinieken voor Inwendige Ziekten.Hierkunnen enthousiaste medewerkers een belangrijke bijdrage leveren aan de ontwikkeling van de geneeskun de en haar vele specialismen. Bij de afdeling STERILISA TIE voor het bereiden van voedingsbodems en overige laboratoriumwerkzaamheden. Bij dit werk is nauwgezetheid van groot belang, terwijl de studie voor het diplo ma analist Ie gedeelte tot aanbeveling strekt. die opgeleid zullen worden voor het werk In de donkere kamerenhet bedienen van een monitor, bestemd voor het demonstreren van röntgen foto's. Leeftijd tot 50 jaar CRM Sollicitaties (onder vermelding van de in de adverten tie genoemde letters) te richten aan de Directeur-Ge neesheer van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Voorhetbedienenvande centrale apparatuur van de buizenpost een A.Z.L. ziekten Leiden Alweer zo'n fantastische aanbieding van Gerzon. Prachtige lakens met brede zoom en slopen met hotelsluiting van prima Twents graslinnen (op tisch wit, royaal van lengte!) - speciaal voor Gerzon gemaakt! Slechts: 2 dagen fantastisch lage prijzen: 1 -pers. (150x240) 2-pers. (180x240) sloop met hotelsluiting 1.85 HAARLEM LEIDEN DEN HAAG (g Kerstkleurboeken, kerstkleurpakketten, kerstboeken, kerstvul- doosjes, kerstcorsages, mi niatuur kerststal, kerst mos, pepers, diamantine, cellofaan plakband, gom, tuben lijm, kleefpasta, kwastjes, penselen, bloe- mendraad, chenilledraad, plakkaatverf. Papierhan del Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. IJspegel-gui rlandes, kerstklok-gui rlandes, snfeeuwwatten, sneeuw vlokken, sneeuwplaten, kerstklokken, kersthulst, verlichtingssterren, elec- trische snoeren, keret- kransdozen, kerststolzak- ken, kerstkoekzakken, Ïilasticzakken, fruitscha- en, fruitnetten. zilveren schaaltjes, cellofaanwol. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 3? Postzegels. Geeft uw kennissen postzegels ten geschenke. Wij geven ge schenkbonnen tot elk be drag. De begunstigde kan dan zelf komen uitzoeken. Van Leeuwen's postzegel- handel, Lokhorststraat 27 t/o Pieterskerkgracht Heeft u iets op te ruimen Plaatst een Telefoontje Een 63-jarige Tilburgse antiquair heeft aangifte gedaan van vermissing van 7.000 uit enige portefeuilles. Het bedrag was verdwenen nadat een samenzijn in een café was voortgezet ten huize van een 36-jarige koopman te Tilburg. Bij dat voortgezette sa menzijn waren verder tegenwoordig de 22-jarige huishoudster, een 37-ja rige bedrijfsleider, een 25-jarige en een 56-jarige koopman. De politie heeft aanvankelijk, op de antiquair na, alle anderren opge sloten, maar inmiddels twee daarvan vrijgelaten. Nu worden nog vastge houden d'e huishoudster, de 36-jarige gastheer en de 56-jarige koopman. Prinses Beatrix, zo deelt de Rijks voorlichtingsdienst mee, wenst zich in de naaste toekomst in verschil lende aspecten van het maatschap pelijke en culturele leven in Neder land te verdiepen. Daartoe zal zij in eerste aanleg een aantal maanden deelnemen aan de besprekingen in de nationale raad voor maatschappe lijk werk en in de academische raad, waarna zij haar aandacht ook op an dere terreinen zal richten. Requiem voor vermoorde ISeder- Door deel te nemen aan het beraad in de belangrijkste organen, alsook door het meemaken van verschillen de werkzaamheden in de praktijk wil prinses Beatrix inzicht verkrij gen in de voornaamste actuele vraag stukken op deze terreinen. De aktiviteiten van de prinses op bovengenoemd terrein zullen geen representatief karakter dragen. In verband met het bovenstaande zal j 1 zij haar overige werkzaamheden zo- landse missionarissen veel mogelijk beperken. Maandag 21 december zal kardi naal Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, om 11.00 uur in de kerk van St. Jacob, Parkstraat te Den Haag, een pontificale H. Mis opdragen voor de zielerust van de onlangs in de Kon go omgekomen 7 missionarissen. Te vens zal gebeden worden om spoe dige bevrijding van hen, over wie nog onzekerheid bestaat. Bij deze plechtigheid zijn uitgeno digd de familieleden van de omge komen missionarissen en uit Kongo teruggekeerde missionarissen, alsook de bisschoppen, de in het land ver blijvende missiebisschoppen, katho lieke regeringsautoriteiten, alsmede Provinciale Oversten van de missio nerende Orden en Congregaties en de missieprocuratoren. De bisschoppen zullen zich nader beraden over de wijze waarop de ge hele katholieke bevolking in de ge legenheid kan worden gesteld om door gebed en offer him landgenoten te hulp te komen. Directeur Ned. Export Papierfabriek tijdens feestavond overleden Dr. J. M. E. Engelen, directeur van de Nederlandse Export Papier Fa briek NV is zaterdagavond te Nijme gen overleden tijdens een feestavond voor het personeel, die werd gehou den ter gelegenheid van het feit, dat hij zondag 70 jaar zou worden. Dr. Engelen kreeg landelijke be kendheid toen hij enkele jaren gele den uit eigen privé-vermogen 100 aandelen ten bedrage van 350.000 stortte in een fonds dat vermogen- aanwasdeldng voor zijn personeel be oogde. In zijn dankwoord tot het per soneel, enkele ogenblikken voordat hij overleed, vertelde dr. Engelen ter gelegenheid van dit feest nog eens 100 aandelen uit eigen vermogen aan het fonds te hebben overgedragen. AMERIKAANSE MILITAIR IN AMSTERDAM GEMOLESTEERD In de Amsterdamse binnenstad, ver moedelijk in de Oude Hoogstraat, is zondagochtend vroeg de 31-jarige in West-Duitaland gelegerde Amerikaan se militair Ronald L. B. door twee onbekend gebleven mannen neerge slagen en van zijn gelxl, 500 gulden en 250 dollar, beroofd. Tegenover de politie verklaarde de Amerikaan met een ploertendoder te zijn geslagen. Htij kreeg een bloedende wond in zijn nek en moest in een ziekenhuis wor den verbonden. Mededirecteur met 17.000 handschoenen spoorloos verdwenen De 42-jarige koopman J. van D. uit de hoofdstad, mededirecteur van een Amsterdamse groothandel in hand schoenen, wordt door de andere di recteur verdacht van verduistering van 720 dozijn handschoenen (in- koopwaarde 22.000,-). De mededi recteur, een fabrikant uit Raams- donkveer heeft tegen van D., die sinds enige dagen spoorloos is, bij de politie aangifte gedaan. In de zaak trof men alleen een aanitad lege kis ten aan. De mededirecteur is voor Van D. als geldschieter opgetreden, voor de door hen samen gestichte groothandel, een NV. Van D. kreeg beperkte procuratie. Auto door rukwind van de weg tegen een boom Even buiten het dorp Laag-Keppel in de richting Doesburg is zondag middag de auto van de 38-jarige lood gieter J. Sigtenhorst uit Doetinehem door een rukwind van de weg ge raakt. De wagen ramde enkele bo men en kwam tegen een boom tot stilstand. De heer Sigtenhorst over leed ter plaatse. Zijn echtgenote werd ernstig gewond. Verplichte verzekering voor gezinsverzorging De Gezinsraad wil een wettelijke regeling tot verzekering van de fi nanciële gevolgen van tijdelijke ver vanging van zieke huisvrouwen. De ze verplichte volksverzekering moet de gezinsverzorging op een betere ba sis brengen. De totale kosten van een wettelijke voorziening worden geraamd op 150 miljoen gulden per jaar. Dat bedrag zou kunnen worden opgebracht door een verhoging van bijvoorbeeld de AOW-premie met 0.75 percent tot een maximum van 1.50 gulden per week. Voor hulp zouden alleen in aanmerking dienen te komen de huisvrouwen, die minstens acht da gen en tèn hoogste zes weken hun gezinstaak niet kunnen vervullen. In een rapport zegt de Gezinsraad, dat vroegere gezinnen waarvan de huisvrouw ziek was geworden, hulp van buren en verwanten kregen. Deze vrijwillige hulp kan nu niet meer in voldoende mate worden ver leend met het gevolg dat hier en daar noodsituaties ontstaan. VURIGE ADEM In het Britse medische tijd schrift beschrijft een chirurg 't geval van een geestelijke, wiens adem in brand vloog telkens als hij de kaarsen op het altaar uit blies. De man bleek een zweer aan de twaalfvingerlge darm te hebben, waardoor zich een brandbaar gas ontwikkelde. Na een operatie was het euvel ver holpen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7