LTB-voorzitter Kolfschoten (op vergade ring te Haarlem) over 'Eenheidsorganisatie' en samenwerking Verweer tegen NKV-secretaris Coppes Overstromingen in Engeland Cuba wil betere betrekkingen met Verenigde Staten PERON WELKOM OP CUBA treffeFin straat malakka KERK BRANDDE AF NA MASSALE VECHTPARTIJ EéN DODE TEEKENS brengt 3 dagen RUND- gulden G 0 E D- VLEES I per 2 pond KOPER RUNDERLAPPEN doorregen 1.98 0.98 RUNDERLAPPEN m- kl- randje 2.60 1.60 RIBLAPPEN botermals vlees 3.10 2.10 MAGERE LAPPEN erg mooi 3.20 2.20 ROSBIEFLAPPEN helemaal 3.50 2.50 SUCADELAPPEN heel leider 3.30 2.30 HACHEEVLEES heerlijk gerecht 1.98 0.98 GEHAKT h.o.h. 'n kwaliteitsproduct RUNDERGEHAKT 1.79 0.79 1.50 GELDERSE ROOKWORST 98, de 2e 49 TEEKENS MAANDAG 14 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Voor de aanvang van de algemene jaarvergadering van de LTB, heden rehouden in Haarlem, heeft de heer E. J. M. Kolfschoten, burgemeester van Alkemade en algemeen voorzitter van de LTB, in zijn openingsrede enkele belangrijke zaken aangesneden, zaken die de laatste tijd nogal beroering hebben gebracht in agrarische kring. Na gewezen te hebben op het gouden bestaansfeest van de bond, dat 14 juni 1965 zal worden ge vierd in tegenwoordigheid van minister mr. B. W. Biesheuvel, zei de voor zitter („De aktetas met bommen ten spijt") niet teleurgesteld te zijn in de trouw van de leden, al verdriet het hem persoonlijk wel, dat enkele verdienstelijke en gewaardeerde leden sedert de vorige jaarvergadering, uit teleurstelling in ons beleid, hebben bedankt. „Wij reiken hen nog immer de vriendenhand en laten de deur voor hen wijd open. Zij blijven dus welkom". Ledendaling gaat langzaam door Het aantal leden schommelt al meerdere jaren rond de 13.000, t.w. jaarvergadering 1962: 13.032; 1963: 12.984 en thans: 1-12-1964. 12.621. Op 1 januari 1958 bedroeg de leden stand 13.164. Ons aantal wordt kleiner, dat is al jaren duidelijk. Prof. dr. J. P. Thijsse, ook wel genoemd de Ne derlandse Jules Verne, heeft in mei van dit jaar bij het gouden iubileum van het Departement Zuthken van de Ned. Mij. van Nijverheid en Han del gezegd dat hij, als gevolg van een verdergaande rationalisatie, me chanisatie en automatisering wel een toenemende daling verwachtte van de agrarische beroepsbevolking, nl. van 90% nü tot 2*/«% in het, jaar 2000. EENHEIDS ORGANISATI7? „Zo af en toe gaan er stemmen op, die pleiten voor oprichting van een algemene of eenheidsorganisatie voor alle boeren en tuinders van ons land. De voorstanders van een dergelijke organisatievorm gaan er van uit, dat zo'n eenheidsorganisatie een aanzien lijke versterking van de Nederlandse* Tuinbouw zou betekenen". MERTENS, VOORZITTER KNBTB „Ik heb de stellige indruk", aldus de heer Mertens, „dat de voorstan ders van deze eenheidsorganisatie niet geheel op de hoogte zijn van de werkelijke situatie. Op de eerste plaats zjou ik er op willen wijzen, dat het ook nu, met de huidige orga nisatievorm, zeer wel mogelijk blijkt, dat de Nederlandse georganiseerde landbouw als één geheel optreedt. Dat er wel eens een afdeling of een gewestelijke organisatie een van een der centrale landbouworganisaties af wijkende mening inneemt of verkon digt, doet niets af aan het feit, dat de 3 C.L.O. en het Landbouwschap in vrijwel alle belangrijke beleidskwes ties met één voorstel of standpunt naar buiten zijn getreden". Op de tweede plaats", zo gaat de heer Mertens verder, „zou ik wil len opmerken, dat onze standsorgani satie een zeer belangrijke taak ver vult, welke naar onze opvatting niet past in een algemene of eenheidsor- nisatie". „Het streven naar één eenheids organisatie wijzen wij dan ook vol strekt af, maar wij blijven ten volle bereid met andere organisaties nauw samen te werken, zoals dat in het verleden ook is gebleken". Dit lijkt duidelijke taal, aldus mr. Kolfschoten en ons bestuur onder schrijft dit dan ook onverkort. Wij hebben geen behoefte aan een front alléén van 9% der bevolking tegenóver 91%. Afgezien van deze numerieke verschillen staat het voor ons onomstotelijk vast dat een land bouworganisatie alléén niet tot stand kan brengen waar het platteland- met zijn bevolking behoefte aan heeft. Wü staan in een gemeenschap samen met industrie, vakbeweging en klein bedrijf. Wij staan niet alleen voor de verbetering van de agrarische struc tuur, doch evenzeer voor de algeheel sociaal-economische structurele ont wikkeling van het platteland. SAMENWERKING Na gesproken te hebben over de goede samenwerking tussen de drie Centrale Landbouworganisaties, ver volgde de heer Kolfschoten: „Doch er blijft op dit gebied nog van alles te doen, er kunnen wel licht nog meer sectoren van ons be drijfsleven volgen. Wanneer vakgenoten bij elkaar ge bracht worden in één verband ten einde meer specifiek hun eigen pro blemen te bespreken dan kunnen de ze vraagstukken van tweeërlei aard zijn, n.1. die welke alleen voor de ei gen bedrijfstak van belang zijn en die welke ook voor andere produc tierichtingen niet van belang ontbloot zijn. Een strikte scheiding tussen deze beide is niet altijd te maken en zeker is het moeilijk om de mate van het belang af te wegen dat de verschil lende bedrijfssectoren bij een bepaald vraagstuk hebben. Tóch brengt het stichten van af zonderlijke vakbonden niet alleen mee een intensievere behartiging van de eigen belangen, maar daarbij ook een grotere verantwoordelijkheid, met name bij die vraagstukken waar bij ook de belangen van andere groe pen in het geding zijn. Deze verant woordelijkheid brengt mee dat deze vakbonden bij hun beslissingen om trent dergelijke aangelegenheden reeds rekening houden met deze be langen van anderen of er althans ruimte voor open laten. KNELPUNTEN Met betrekking tot de voornaam ste knelpunten in de land- en tuin bouw voor de toekomst, meende de heer Kolfschoten twee punten in het bijzonder in ogenschouw te moeten nemen te weten: de bundeling van het aanbod van de agrarische producten i.v.m. de af zetmogelijkheden en de moeilijke financiële positie van de beginnende boer en tuinder. „In de zuivelsector hebben wij reeds een vér gaande concentratie kunnen waarnemen. Toch zijn wij ook hier nog ver verwijderd van het ideaal, dat namelijk beoogt het con- contreren van het aanbod in één af zetorganisatie". „De concentraties van de vleesaf- zet coöperaties vordert gestaag, doch is nog geen gesloten keten. Moeten wij zo langzamerhand ook niet meer gaan denken aan een stevige uitbouw van een topcoöperatie op het gebied der granen, evenals voor andere ak kerbouwproducten? De tijd is meer dan rijp om in ons gewestelijk ver band te beginnen met bredere oriën tering van de bestaande aan- en ver koopinstellingen". VEILPLICHT Na het vervallen - per 1 januari 1966 - van de Tuinbouw-Af zet-Veror dening, hetwelk wij niet betreuren, aldus spr., krijgen de veilingen en het Centraal Bureau voor Tuinbouw veilingen er o.m. een handelstaak bij. Met deze verordening verdwijnt dus niet alleen de publiekrechtelijke veil plicht, doch komen er evenzeer wij zigingen in het distributie-proces. Hieraan kan naar mijn mening de tuinbouw niet zonder meer voorbij gaan en ik ben dan ook benieuwd naar de reacties van de Financieel Directeur van het genoemde Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen, die op de Coöperatiedag 1962 van onze Bond hier in Haarlem zich nog af vroeg „Waarom zouden we tiental len miljoenen gaan investeren om een omzetvermeerdering van enkele honderdduizenden guldens te krij gen?" Dit was 2 jaar geleden mis schien juist doch de afzet aan de consument gaat nu meer en meer lopen langs andere kanalen dan vroe ger gebruikelijk was. Daarbij komt nog het één maken van de markt, óók van groenten en fruit, in de E.E.G.". MARKT- EN PRIJSBELEID Het markt- en prijsbeleid voor landbouwproducten is een belangrij ke zaak, die veel aandacht verdient en ook krijgt. Dit geldt evenwel niet alleen voor de zelfstandige onderne mers in de landbouw, doch ook voor die in de winkelnering en de am- bachtsbedrijven. Ook in deze bran ches verdwijnen er tallozen en de in komens in vele bedrijfstakken blij ven achter bij de algemene inko mens-ontwikkeling. Het is een schra le troost maar de landbouw staat hierin niet alleen, het is het pro bleem van de uitstervende zelfstan dige ondernemers. Het is ook voor ons wel eens instructief om te weten dat in het eerste halfjaar 1954 739 kruideniers, 482 groentehandelaren, 249 melkslijters, 207 slagers, 554 tex tielhandelaren, 281 sigarenwinkeliers, 152 bakkers, 202 schoenmakers, 84 kleermakers, totaal 2950 middenstan ders hun winkeldeur definitief heb ben moeten sluiten. Het heeft wel andere oorzaken, zoals moderne ver kooptechnieken, verandering van koopgewoonten, ontvolking van het platteland en in de steden de trek naar buitenwijken, doch het is daar om niet minder opvallend. Ook is ge bleken dat voor vele kléine onder nemers het bouwbedrijf evenmin lan ger een bestaansmogelijkheid kan bieden. De bouwwereld is er wel vol doende van doordrongen dat ook hier een pijnlijke aanpassing onafwend baar is. Het markt- en prijsbeleid in de landbouw beoogt een zodanige renta biliteit te bevorderen dat de conti nuïteit van landbouwondernemingen, die wat betreft de organisatie van de produktie aan bepaalde minimum voorwaarden voldoen, gewaarborgd KAPITAAL EN ARBEID De totaal gewijzigde verhouding tussen kapitaal en arbeid vereist alle aandacht voor de financiering van de investeringen en met name voor de talrijke verouderde bedrijfsgebouwen in de rundveehouderij en de overna me van bedrijven door de jonge boe ren. Hoe bezwaarlijk dit dikwijls kan zijn blijf ik van mening dat een adequaat markt- en prijsbeleid zon der subsidies op produktiemiddelen of eindprodukten, de eerstgenoemde investeringen via normale financie ringen moeten kupnen worden ge daan, behoudens uiteraard voor inves teringen in de produktie-sfeer op in dividuele bedrijven, in zoverre het gaat om voorbeelden voor de omge ving via de ontwikkelingskant van het O. en S.-fonds. Tijdens de begrotingsbehandeling 1965 heeft het Landbouwschap zich ook in deze richting uitgesproken. De problemen zijn daar niet ontlo pen, maar wel tegen elkaar afgewo gen. En daarom intrigeert het vraagstuk van de jonge boer n.l.: hoe hij de enorme lasten, welke hij bij bedrijfs overname op zich moet nemen, kan opbrengen, ons méér? Het is nauwe lijks meer aan te nemen dat dit kan worden opgebracht langs de weg van het normale markt- en prijsbeleid. Weliswaar biedt de praktijk finan- cieringsmogelij kh eden boerenleen banken, borgstellingsfonds, zeer lang lopende aflossingsvoorwaarden), dcoh een bijkomstige knellende omstandig heid kan nog zijn dat de jonge boer verouderd gebouwen moet overne men. Hier demonstreert zich weer 'n na deel van de steeds maar gestegen grondprijzen en de subjectieve be oordeling van de hoogte der ver- keerswaarde in elk geval afzonder lijk. Ik geloof daarom ook dat het ver antwoord is wanneer de georgani seerde landbouw zich inspant om het subsidiebeleid voor individuele be drijven, in het kader van het O. en S.-fonds te leiden via het vraagstuk van de overname van bedrijven door boerenzoons. Ook in het kader van datgene, wat in. andere E.E.G.-landen op grote schaal schijnt te gebeuren lijkt mij deze poging tot een oplossing in de vorenomschreven zin alleszins wen selijk. BOERENLEENBANKEN Het krediet-apparaat van de land en tuinbouw werd door spr. zeer gun- tig beoordeeld. Vooral had hij daar bij de coöperatieve boerenleenban ken. Ook deze instellingen zijn van en vóór U en Uw belangstelling daar voor is bekend. Ik kan mij daarom ook voorstellen dat enkelen Uwer zich al eens hebben afgevraagd: Hoe zit het toch met die 2 Centrale Ban ken? Is het wel efficiënt dat op één dorp van elk een biikantoor is, er is zelfs gesignaleerd dat dit het geval was in één straat! Wanneer wij de mond vol hebben over concentratie, integratie en rationalisatie en dit openingswoord ook voor een belang rijk deel in dit teken moet staan, zou toch ook de vraag gewettigd ziin of een studie aan deze werkmethode niet goed besteed kan zijn. Nog veel meer studies zijn er te verrichten over knelpunten, waarme de wij dagelijks worden geconfron teerd. aldus de voorzitter. Ik moge slechts noemen de steeds stii°ende kosten van de wetersehanpen. Geluk- ki" is het al vanaf 1961 in voorbe reiding zijnde wetsontwern Wegen- financiering. waarbij ook de polder wegen meer dan tot nu toe zijn be trokken, in het laatste stadium. Ho pelijk wordt het dezer dagen in het parlement behandeld. Het heeft lang geduurd, doch de verbeteringen mo- genr er - dank zij de voortdurende parlementaire druk - dan ook zijn. Over de jaren 1963, 1964 en 1965 is volgens het huidige ontwerp voor nietDlanwegen ruim f 63 miljoen ter beschikking. Door toeneming van het aantal motorijtuigen zal dit beschik bare bedrag gemiddeld per jaar met 10% stijgen, waarbij dan voor 1965 wordt gerekend op ruim f 23 mil joen. Tot nu toe was het nauwelijks één miljoen per jaar! Voorts heb ik verwachtingen van de beide wetsontwerpen: Samenwer king Gemeenten-waterschappen en da. tegen Verontreiniging vna opper vlaktewateren, waar de waterschap pen behoorlijke bevoegdheden kun nen krijgen om de vervuiling te laten betalen door de vervuilers, t.w. de industrie, gemeente ea. POLDERCONCENTRATIE Waar de heer Kolfschoten heel nadrukkelijk voor wilde pleiten is de concentratie van de vele polder- tjes en waterschappen. Schaalvergro ting is ook hier onvermijdelijk! Dat kost functies, autonomie en misschien aanzien in sommige gemeenschappen maar wel wat veel van het goede wanneer we in Noord-Holland op 235.000 ha 260 gereglementeerde wa terschappen e.d. tellen en in Zuid- Holland op 250.00 ha. ruim 500 waterschappen. Ruimtelijke ordening De heer Kolfschoten vervolgde: Wij worstelen vervolgens nog met aller lei vraagstukken, verband houdende met de Ruimtelijke Ordening. Ik las dat voor Zuid-Holland een structuur schets in de maak is en als de ont wikkeling, zoals die zich thans afte kent, voorzet, Zuid-Holland lang voor de eeuw-wisseling, laat ons zeggen rond 1980 vol zal zijn. Vol dus in de betekenis van „Geen ruimte meer biedend aan bevolkingsgroei, indien die gepaard moet gaan met allerlei voorzieningen die daarvoor thans reeds nodig zijn". Het ligt daarom zonder meer voor de hand daaruit te veronderstellen dat dus in de ko mende jaren steeds sterker naarmate 1980 nadert, druk op de landbouw gebieden zal ontstaan, teneinde die te veranderen in woongemeenten, in dustriekernen, havens, wegennetten, recreatie-gebieden. Dit is een zorg waarbij wij tennauwste zijn betrok ken. VERWEER TEGEN COPPENS De N.K.V.-secretaris, drs. Th. Cop pes, die nogal graag in het nieuws schijnt te zijn, is al klaar met zijn eis voor een aparte minister voor Ruim telijk Beleid. Hij is bovendien gepor teerd voor socialisatie van alle grond. Hij zei het natuurlijk wat netter, doch het kwam er op neer, wanneer ik tenminste de persberichten over de studiedagen van het N.K.V. te Oud- Leusden begin november 1964, goed heb begrepen. Het klinkt overigens uit de mond van drs. Coppert aller minst vreemd. Andere bestemmingen van de grond dan landbouwgrond wordt steeds belangrijker, aldus deze geïnteresseerde inleider. De grote verdienste van dit be toog vind ik dat de landbouw ge dwongen zal zijn hierop een duidelijk antwoord te geven. Hoe weet ik nog niet, aldus spreker, in dit opzicht kan men met zijn conclusies niet onmid dellijk klaar staan. Socialisatie van de grond en een specifieke bewonds- man ter regeling van deze materie acht ik voorshands onaanbaardbaar. Deze held zou in de kortste keren geestelijk gevierendeeld worden en worden geofferd op het altaar waar aan - om in concilie-termen te blijven - de concelebreerd wordt door de ge hele regering. Ik zou het vooralsnog in handen willen laten van de be windsman van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en die van de pro vinciale besturen en lokaliteiten. Of, als het toch in hoorfdzaak gaat over landbouwgronden: Wij hebben toch een Ministerie van Landbouw en Vis serij? Een zware regenval, gepaard met hevige storm, die de afgelopen dagen ook Engeland heeft getroffen, heeft in Wales en in het noorden van het land tot overstromingen geleid, die een ware ramp dreigden te worden. Talrijke wegen en ook verschei dene spoorwegverbindingen zijn af gesneden en in enkele graafschappen ligt het wegverkeer praktisch geheel still. Het leger heeft amfibievoertuigen ter beschikking van plaatselijke auto riteiten gesteld om te worden inge zet bij de evacuatie van bewoners van afgelegen boerderijen. In Llanid loes moest een ziekenhuis worden ontruimd. In Wales werden zes spoor- en verkeersbruggen door het opge zweepte waiter van de rivier de Se vern weggeslagen. TWEE DODEN In het graafschap Durham werd een vrachtautochauffeur door het water uit de cabine gesleurd. De man kwam om voordat hulp kon worden geboden. Elders kwam een zes-jarig kind om het leven. De Cubaanse minister voor de in dustrie dr. Ernesto Guevara, heeft gisteren in een vraaggesprek voor een Amerikaanse televisie-uitzending ver klaard, dat Cuba prijs zou stellen op normalisatie der betrekkingen met de Verenigde Staten, zij het niet tegen elke prijs of op door de Verenigde Staten gestelde voorwaarden. Minister Guevara zed, dat die om standigheden zijn veranderd, sinds premier Fidel Casbro verklaarde, dat Cuba zijn primaire landbouwproduk- ten niet meer aan de Verenigde Sta ten wilde verkopen. Thans is de Cu baanse regering daartoe wel bereid. ARRESTATIES IN HONGARIJE In Hongarije zijn negen burgers ge arresteerd op beschuldiging van sa menzwering te^en de staat, zo meldt het Hongaarse nieuwsbureau. De Cubaanse premier Fidel Castro heeft verklaard, dat Juam Peron, de Argentijnse ex-president die thans in Spanje is en daar mog blijven, naar Cuba mag komen als hij dat wenst. Hij zal dan de gast van de Cubaanse regering zijn, hetzij als politiek vluch teling, hetzij als toerist. Castro zei dit in antwoord op een vraag van een AFP-correspondent. Vietnamees vliegtuig neergestort38 doden Twee Amerikaanse adviseurs en 36 Vietnamese militairen zijn om het leven gekomen toen hun Cl23 trans porttoestel kort na het opstijgen van het vliegveld Da Nang, ruim 600 kilo meter ten noordoosten van Saigon tegen een berg vloog. Het ongeluk is met een waas van geheimzinnigheid omhuld. Van Ame rikaanse zijde wilde men alleen zeg gen, dat een C123 met een Vietname se bemanning tijdens een trainings- vlucht was verongelukt en dat nie mand de ramp had overleefd. Het wordt niet onwaarschijnlijk geacht, dat de militairen voor gevechtsop drachten buiten Zuidvietnam werden opgeleid. Dit wordt afgeleid uit het feit, dat Zuidvietnamse piloten het vliegtuig bestuurden, wat zeer onge bruikelijk is. Verhoogde aktiviteit van Indonesiërs Het Britse fregat „Ajax" is zondag avond in Straat Malakka betrokken geweest bij een gevecht met onge ïdentificeerde vaartuigen, waarvan verondersteld wordt dat ze uit Indtie- sië kwamen. Een woordvoerder van de Brise marine deelde mee, dat op de radar ongeïdentificeerde vaartui gen waren waargenomen. Volgens onbevestigde berichten zouden zes schepen zijn gesignaleerd. Gisteren werd in de kerk van Net- zahualcoylot, in Mexico, het feest van de Maagd van Guadeloupe gevierd. De pastoor van de parochie was juist begonnen met de H. Mis te lezen, doch hij moest hiermee ophouden, omdat hij zich ziek voelde. Zijn plaats werd daarop ingenomen door een man, die gekleed was in een Fran ciscaanse pij en die verklaarde pater Lucio Olvera te heten. De Francis caan ging verder, waar de pastoor gebleven was. Plotseling riep een der kerkgangers echter „dat is een valse gelovige". Onmiddellijk brak er een reusach tig tumult los. De tweeduizend per sonen die zich in de kerk bevonden, begonnen te redetwisten, waarop ten slotte een algemeen handgemeen ont- Stenen Schaduiv" als herinnering aan Havank In Leeuwarden bestaan plannen om ter nagedachtenis van de in juni 1964 overleden Hans van der Kal len, als schrijver van detective-ver halen beter bekend onder zijn pseu doniem Havank, een standbeeldje op te richten van monsieur Charles C. M. Carlier, alias de Schaduw, de beroemde speurdersfiguur uit de ro mans van Havank. Tijdens een za terdag gehouden bijeenkomst is een comité opgericht dat zal trachten gelden in te zamelen voor het beeld je, waarvoor intussen reeds een ont werp zal worden gemaakt in over leg met uitgeverij Bruna te Utrecht. Tij dons de bijeenkomst werd aam een twintigtal vrienden van Havank, waaironder de Leeuwarder wethou der H. Pal®, een exemplaar aange boden van de posthuum versohenen roman van Havank „Menuet te mid dernacht", die bij zijn overlijden half voltooid was. De Leeuwarder auteur P. Terpstra, aan wie de heer Van der Kallen kort voor zijn diood de intrige van het boek had verteld, heeft dieze roman voltooid. stond, waarbij van stenen, stokken en andere gelegenheidswapens ge bruik werd gemaakt. De gewaarschuwde politie wist ten slotte een einde aan het gevecht te maken. Doch even tevoren was de kerk in brand gestoken. Zij arresteer de Olvera de echte of de voorge wende en voorkwam daarmede tevens, dat hij door de menigte werd gelyncht Ongeveer een uur na het ingrijpen van de politie was de rust weerge keerd. De balans: zes ernstig- en bijna honderd licht gewonden en een in de as gelegd kerkgebouw. De ernstig gewonden zijn in een zieken huis opgenomen, terwijl de minder ernstig gekwetsten, na aldiaar te zijn behandeld, huiswaarts konden keren. Vuurwerkfabriek in de lucht gevlogen Een fabriek van vuurwerk is zater dag in de lucht gevlogen. Tweeën twintig personen kwamen om het leven en vele anderen werden ge wond. In de fabriek werd koorts achtig gewerkt aam vuurwerk be stemd voor het feest vam de heilige Maagd vam Guadeloupe. Auto tegen lichtmast In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks vijf uur is onder Delft op Rijksweg 13 (Rotterdam-Den Haag) de 26-jarige J. P. M. van der Lans uit Den Haag bij een ongeluk met een door hem bestuurde auto om het leven gekomen. Zijn passagiere, de 23-jarige mej. H. J. S. uit Amster dam, is ernstig gewond in het gast huis te Delft opgenomen. Het ongeluk moet zijm gebeurd, toen de bestuurder de macht over het stuur vam de met grote «neülheid in de richting Den Haag rijdende auto ver loor, nadat die liimkerwielen de mid denberm raakten. De auto schoot dwars over de weg tegen een licht- Dinsdag - Woensdag - Donderdag Teekens heeft steeds iets bijzonders en laat Leiden en omstreken steeds weer profiteren als de markt laag is. Profiteer van deze zeer voordelige vleesprijzen en deze dure maand. Dit kan nu: le 500 gr. 2e 500 gr. mager helemaal O CA maserJ.Z.jU voor dieet IEDERE OCHTEND VERS 250 gram zachte Runder BIEFSTUK 2.25 Mager Pekelspek 1.69 - Varkenslappen 2.98 MAGERE SPEKLAPPEN 1.69 EXTRA TRACTATIE 250 gram Palingrookworst of Leverworst 59 ct Verwen uw gezin met heerlijke boterhammen. LAMSVLEES met been per kg 2.98 - LAPPEN2.68 CARBONADE 2.38 BOUT 2.98 LOONT A L T IJ D DE WEG NAAR Lange Mare 90 5 Meiplein 144 Haarlemmerstraat 216 Steenstraat 18 Hogewoerd 19 Hoofdstraat 11, Leiderdorp

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5