SOWJET-UNIE KOMT WEER MET ONTWAPENINGSVOORSTELLEN Paus zelf twijfelt aan volkomen juistheid verklaring godsdienstvrijheid Nederlandse vrachtboot ernstig beschadigd Wilson en Johnson overleggen Nederland staat tegenover de MLF volstrekt vrij DINSDAG 8 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 MLF EN EéN DUITSLAND KUNNEN NIET SAMENGAAN GEMATIGDE REDE VAN GROMIKO De Russische minister van buiten landse zaken, Andrei Gromiko, heeft gisteren een memorandum van elf punten ingediend bij de algemene vergadering der Verenigde Naties. Met betrekking tot de kwestie- Duitsland pleitte Gromiko voor nor male betrekkingen tussen Oost- Duitsland en de bondsrepubliek, en toelating van beide staten tot de Verenigde Naties. Hij waarschuwde echter, dat de voorgestelde multila terale kernmacht en een hereniging van de twee Duitslanden niet samen kunnen gaan. Het beste middel om de betrekkin gen tussen de landen van het Wes terse en het Oosterse blok, de Navo en het Warschau-pact, te verbeteren zou een akkoord zijn om alle strijd machten die in het buitenland zijn gelegerd terug te trekken. De Sow jet-Unie is bereid haar strijdkrach ten in Oost-Duitsland en andere Europese landen te verkleinen wan neer de Westerse mogendheden zulks doen met hun in West-Duitsland en elders gestationeerde troepen. Het ontmantelen van militaire bases in de gehele wereld zou bij dragen tot vermindering der span ningen en de onafhankelijkheid van de landen in Azië, Afrika en Latijns- Amerika vergroten. Rusland stelt een internationaal verdrag voor dat zou verhinderen, dat de landen die niet over kernwa pens beschikken hiertoe in de ge legenheid komen, rechtsstreeks oi via militaire bondgenootschappen. Zij is voorstandster van een inter nationale conferentie, zoals is voor gesteld door de Afrikaans-Aziatische staten, om óver een verbod van kernwapens te spreken. De instelling van kernwapen vrije zones acht de Sowjet-Unie van drin gende betekenis voor die gebieden waar voorraden kernwapens zijn ge concentreerd en waar het gevaar van een conflict groot is. Zij schaart zich achter het Poolse voorstel de jj kernbewapening in Midden-Europa - te bevriezen en hier een kernwapen- vrije zone te vormen. Zij is ook voor standster van de vorming van der gelijke gebieden in het Middelland- se-zeegebied, in Noord-Europa, in de Balkan, in Afrika, in de Indische oceaan, in het Midden-Oosten en andere delen van de wereld. „Vreugdevuur van bommenwerpers". Hoewel bommenwerpers verouderd zijn vormen zij nog een belangrijk Joodse getuige in proces zakt ineen Een Joodse getuige uit Amerika zakte maandag in Düsseldorf in de rechtzaal ineen toen hij wilde opstaan om de man aan te wijzen die zijn li zwangere vrouw in het Poolse ver- nietigingskamp Treblinka had dood geschoten. De $6-jarige Moses Rapa- port uit Fair Lawn in New Jersey had tevoren de rechtbank verteld hoe een SS-bewaker zijn vrouw toen zij het kamp binnenkwam had neerge schoten omdat zij niet hard genoeg kon lopen. Toen hij opstond om een van de tien beklaagden aan te wijzen werd hij plotseling onwel en viel be wusteloos achterover. Hij moest naar het ziekenhuis worden overgebracht en de zitting werd verdaagd. In het proces staan tien oud-SS'ers terecht voor moord of medeplichtigheid daar aan op 700.000 Joden in Treblinka. V.S.-BIBLÏÖTHEEK IN SOERABAJA GEPLUNDERD Ongeveer 1000 Indonesiërs hebben I gisteravond de bibliotheek van de j Amerikaanse voorlichtingsdienst in Soerabaja geplunderd, zo heeft een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in Djakarta meegedeeld. De Indonesiërs, die betoogden te gen het Amerikaanse optreden in Kongo en de Amerikaanse steun aan Maleisië, gooiden de ruiten in, sloe gen meubilair stuk en vernielden on geveer een kwart van de 16.000 boe ken. Er werd niemand gewond. Het enige Amerikaanse personeelslid was tijdens de demonstratie niet in het gebouw. De bibliotheek van de Amerikaanse voorlichtingsdienst in Djakarta werd vrijdag door ongeveer 400 leden van een communistische jongerenbewe ging geplunderd. Westduitse hulp voor Indonesische t.v. De Westduitse regering is van plan in Djakarta een centrum voor de op leiding van televisietechnici en pro grammaopstellers op te richten. Hier mee zal een bedrag van 3,5 miljoen mark gemoeid zijn. Volgens een mededeling van de Indonesische ambassade in Bonn zul len per jaar in Djakarta 65 technici en 20 programmasamenstellers voor de televisie „afgeleverd" worden. element in het kernwapenarsenaal. De Sowjet-Unie zou een „vreugde vuur van bommenwerpers" een be langrijke stap vinden naar het op heffen van het gevaar van een kern oorlog. De grote mogendheden dien den volgens haar hierin voor te gaan. Gromiko zei voorts, dat zijn land bereid was tot een verdrag inzake een verbod op het houden van on dergrondse kernproeven. De Sowjet- Unie is bereid om een niet-aanvals- verdrag te aanvaarden tussen de landen van de Navo en die van het verdrag van Warschau. Hulp onderontwikkelde gebieden De Sowjet-Unie stelt verder voor tien tot 15 procent af te trekken van de defensie-begroting van de grote mogendheden en dit geld te beste den aan hulp aan de onderontwik kelde gebieden. (Paus Paulus heeft zoals bekend, in India eveneens ge pleit voor het inkrimpen van de de fensiebudgetten ten bate van de hulpbehoevende landen, red.). Waarnemers vonden de toon van de Russische verklaring gematigd. Hoewel Gromiko een herhaling gaf van de bekende Russische kritiek op de Westerse politiek deed hij zulks in beleefde termen, wat naar hun mening contrasteerde met polemie ken. bij vorige gelegenheden. In officiële Amerikaanse kringen merkte men op, dat Gromiko, wan neer hij werkelijk nieuwe voorstel len inzake ontwapening in petto heeft, deze aan president Johnson kan voorleggen wanneer hij hem woensdag een bezoek brengt. In de rede in de algemene vergadering zagen wy geen enkel nieuw element. Oostenrijkers vervangen Duitsers in Egypte De Westduitse geleerden en tech nici die aan Egyptische bewapenings projecten werken, worden geleide lijk vervangen door Oostenrijkers, volgens het Israëlische blad „Maa- riv". Het vraagstuk van de vervaar diging van een geleidesysteem voor raketten is door Egypte opgelost, zegt het blad. Amerikaanse tegenspraak over uitlating De Gaulle Een woordvoerder van de Ameri kaanse ambassade in Parijs heeft naar aanleiding van desbetreffende pers berichten verklaard niets vernomen te hebben van uitlatingen van pre sident De Gaulle van Frankrijk te genover ambassadeur Bohlen in Pa rijs over een mogelijk uittreden van Frankrijk uit de Navo of opzegging van het Frans-Duitse verdrag door Frankrijk. In kringen die nauw contact onder houden met president De Gaulle zei men, dat deze geen enkel besluit heeft genomen ten aanzien van de multilaterale kernmacht. Uit zijn uit latingen is tot dusver alleen geble ken, dat hij vijandig staat tegenover het project. In Bonn verklaarde men in officële kringen, dat Frankrijk niet heeft ge dreigd met opzegging van 't vriend schapsverdrag. In 2550 kan het gezellig worden De Russische professor D. Y. Martynov heeft gisteren in Can berra gewaarschuwd, dat voor tedere aardbewoner tegen het jaar 2550 nog slechts ander halve vierkante meter beschik baar zal zijn wanneer niet in de gehele wereld geboortebeper king wordt doorgevoerd-de we- nUbevolking zou zonder ge boortebeperking tegen die tijd zes biljoen zielen tellen. DE VERZAKTE SPOORBAAN Ten gevolge van het feit dat we gens de baanverzakking de treindienst over enkel spoor moet worden uitge voerd, is de dienstregeling tijdens de spitsuren op het trajekt Rotterdam/ Hofplein-Pijnacker enigszins beperkt en wordt overdag een enkele trein tussen Den Haag en Pijnacker op geheven. De reizigers worden door mededelingen op de stationsborden over een en ander ingelicht. Kardinaal Ritter „razend" op minderheidsmethode Niet alleen de oppositie van een kleine minderheid heeft voor uitstel van stemming over de verklaring over de godsdienstvrijheid gezorgd, maar ook de Paus zelf, die van me ning is, dat de verklaring nog gebre ken vertoont. Tegenover de Ameri kaanse kardinalen, die in de laatste ruchtmakende Concilieweek onder steund door meer dan 1000 Concilie vaders, bij de Paus protesteerden te gen het uitstelbesluit, zou de Paus verklaard hebben: „Wij willen geen foutieve verklaringWij willen een verklaring op gezonde beginselen". AANVARING BIJ HOEK VAN HOLLAND Navo-defensie en MLF hoofdschotel Gisteren is in Washington 't over leg begonnen tussen president John son en de Britse premier, Harold Wil son, met als hoofdschotel de Navo- defensie en dan in het bijzonder de door Amerika aangeprezen multila terale keimihacht. Nederlandse bruidjes in trek bij Westduitsers Volgens een maandag gepubliceerd rapport van het bureau voor statis tiek in Düsseldorf zijn in 1963 in Noordrijn-Westfalen 2000 Duitsers met 'n buitenlandse vrouw getrouwd. 41 procent van de uit het buitenland afkomstige bruidjes kwamen uit Ne derland, 14 procent uit Oostenrijk en 6 procent uit Italië of Spanje. Van de 4200 buitenlanders die 'n Duitse huwden waren 18 procent Italiaan en 18 procent Nederlander. Onlusten in Soedan De regering van Soedan heeft voor het gehele land een verbod afgekon digd voor demonstraties en politieke bijeenkomsten nadat zondagavond bij onlusten in Chartoem 23 doden en 400 gewonden waren gevallen. Auto's en benzinestations werden vernield en een Amerikaanse zendingsuitge verij in de as gelegd. In dit gebouw hadden zuidelijke Soedanezen, die achtervolgd werden door noordelij ken, hun toevlucht genomen. Noorle- lijken verhinderden, dat de brand weer het vuur van het in brand ge stoken gebouw bestreden. Premier Sirr el Kham Khalifa deed gistermiddag over de radio opnieuw een beroep op de bevolking kalm te blijven. Hij maakte het jui9te aantal slachtoffers bekend en zei, dat er onder de 400 gewonden verscheidene zeer ernstig aan toe zijn. MENSELIJK Een Rotterdamse automobi list, die zaterdag j.l. met een in valide dame ilit Lekkerkerk in de Rotterdamse binnenstad zijn auto verkeerd parkeerde, heeft gistermiddag een telefoon tje gekregen van de politie, dat hem zijn „verkeerszonde" is vergeven. De man had zijn gast .afgezet voor een groot warenhuis en haar daar naar binnen geholpen. Zijn auto had hij geparkeerd la ten staan onder een verbods bord. Toen hij met de dame terugkwam, zag hij, dat er on der zijn ruitenwisser een bon zat. Aangezien hij weinig tijd had om het uit te leggen op het bureau, vertelde de man zijn wederwaardigheden aan een straatagent. Daarna reed hij snel weg, omdat de invalide dame sneil een injectie nodig rad. Van de Rotterdamse politie ■creeg hij gisteren te horen, dat iet de Rotterdamse politie ernst s met het streven naar een zo nenselijk mogelijk optreden. De Britse premier, die zijn eerste officiële bezoek aan Washington brengt sinds de Labour-regering in oktober jl. gekozen werd, vond dat het thema van de komende bespre kingen het best aangegeven kon wor den met „onderlinge afhankelijk heid". President Johnson wees in zijn toe spraak op de hechte banden tussen Amerika en Engeland. „Voor u en mij persoonlijk zijn de. posities en verantwoordelijkheden wat- veran derd sinds uw laatste bezoek aan deze stad. De betrekkingen tussen onze beide landen zijn echter ongewijzigd gebleven. Uw bezoek zal zeker on derstrepen, dat er ook geen wijziging in zal komen". Hoopvolle tijd Hij verklaarde verder: „De proble men van onze beide landen, die de problemen van alle landen zijn, zijn groot in aantal. Toch kunnen we met recht geloven, dat dit een hoopvolle tijd is voor de mensheid, de hoop volste die er ooit is geweest". De Westduitse minister van buiten landse zaken, Schroder, verklaarde gisteren op een bijeenkomst van de christen-democratische unie in Düs seldorf te geloven, dat het overleg van premier Wilson in Washington zal leiden tot een defensieakkoord, aanvaardbaar is voor Frankrijk. Kardinaal Alfrink via Pakistan en Rome naar huis Kardinaal Alfrinik van Utrecht is gisteren uit Bombay vertrokken om via een omweg over Pakistan en Rome vrijdag in ons land terug te keren. De kardinaal zal eerst nog een be zoek brengen aan de missie van de Nederlandse Franciscanen in Pakis tan in het bisdom van Mgr. van Mil tenburg. bisschop van Hyderabad. Hij heeft hierbij tevens de gele genheid enkele projecten te bezichti gen die met behulp van de Neder landse vastenactie totstand zijn ge komen, terwijl hij tegelijkertijd van meer nabij kennis zal kunnen maken met het werk van leken-missionaris- sen in Rawalpindi en Hyderabad. Alvorens naar Nederland terug te keren zal kardinaal Alfrink ook Ro me aandoen. Kardinaal Alfrink zal eerste kerk in Flevoland inwijden Kardinaal Alfrink zal zaterdag 19 december tot nu toe enige kerken in Oostelijk Flevoland inwijden. Het is de katholieke kerk in Dronten, die plaats biedt aan ruim 700 mensen. De kerk heeft een aantal bijgebouwen en een 40 meter hoge toren, die tot nu toe de enige is in het vlakke pol derlandschap. In Dronten wordt op het ogënblik eveneens gebouwd aan een hervorm de kerk en binnenkort begint men met de gebouw van een gereformeer de kerk. Voor de kerkenbouw in de overige dorpen zijn nog geen con crete plannen. Bij de ingang van de Nieuwe Wa terweg is vanmorgen het Nederland se vrachtschip Alhena (7289 brt) van Van Nievelt, Goudriaan en Co, Rot terdam, van voren ernstig beschadigd bij een aanvaring met de Noorse tan ker Sigvik (12.859 brt.) Het Neder landse schip h*eft een groot gat in de boeg van de kluis tot onder de waterlijn. Doordat het schip water dichte schotten heeft bestaat er geen gevaar voor de opvarenden. Twee sleepboten van L. Smit en Co'^ Internationale Sleepdienst, de Steenbank en de Schouwenbank, zijn ter plaatse. Ook de reddingsboot van Hoek van Holland is uitgevaren, doch er zou niemand zijn gewond. De Alhena die binnenkwam, is gela den met eetbare oliën. Het Noorse schip was uitvarend. Het heeft de reis naar Emden kunnen voortzet ten. Het scheepvaartverkeer op de Nieuwe Waterweg is 10 minuten ge stremd geweest. Verwacht wordt, Metro-chaos in Rotterdam tot einde 1966 Op de Coolsingel in Rotterdam is men gisteren begonnen met het asfal teren van het wegdek boven het me trostation Stadhuis. Drommen Rot terdammers zijn er naar gaan kijken. Met verheugde gezichten, want men kan dit feit gevoegelijk een mijlpaal noemen, terwijl het bovendien zo op het oog althans de indruk wekt dat er een einde zal komen aan de chaos, die nog altijd in de Rotterdamse bin nenstad heerst. n. Het zal echter nog wel even duren vöbrdat de zaken klaar zijn, want uit een toelichting die ir. G. Plantema, chef afdeling tunnelbouw, gaf, bleek dat het nog wel tot eind 1966 zal du ren voordat men werkelijk weer nor maal over de Coolsingel kan lopen en rijden. In april van het volgend jaar zal het Hofplein, dat de Coolsingel aan de noordzijde afsluit, weer een nor maal verkeersplein zijn geworden, al zal het tot september 1965 duren voordat men van het Hofplein op de Coolsingel zelf kan komen. De West- Blaak en het stukje Blaak dat er op aansluit blijven nog veel langer een probleem, terwijl het stuk Coolsingel, van de Meent tot de Blaak, ook pas in een veel later stadium gereed zal komen. Wat de metro zelf betreft, in sep tember 1965 zullen alle stukken zijn afgezonken en op hun plaats gelegd, behalve daar waar nu bouwdokken zijn. Deze hiaten worden voor eind 1966 opgevuld en tegen die tijd zal dan ook het station Beurs gereed zijn. In de rivier worden in maart de laatste twee stukken gelegd en eind 1965 zal men kunnen beginnen met in de tunnel onder de rivier door rails te gaan leggen. De metro-bouw in het zuidelijk deel van de stad, dus op de linker- Maasoever, is zeer vlot verlopen. Men is er op sommige punten een half jaar tot een jaar op het schema voor en gaat daar de constructie wat af remmen, hoewel ook daar wat de betonconstructies betreft het werk in 1966 klaar moet komen. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Michel P. A., zn van H. C. P. Rusman en W. A. van Graven; Hendrika M., dr van J. G. J. Hulse bosch en Q. M. Meskers. Ondertrouwd: L. van der Niet en J. Pouw; W. C. Zonneveld en H. E. M. Duijndam. Getrouwd: F. H. Pach en P. C. T Weijers, S. W. J. van der Holst en W. A. M Edelaar; N. J. M Duiven voorden en G A. Kortekaas; G. J. M. de Groot en H. M. Zuiderduin; T. J. de Lange en M. A. J. van Parera; W. J. G. van den Oetelaar en G. M. Keller; P. C. Clemens en G. J. M. van der Klugt; H. M de Groot en J. M. J de Groot; H. de Ridder en C. J. A. Broekhof. Overleden: Cornelis M. Kraan, 78 jr, wn. v. N. Verhoef; Antonius T. J. Sino, 53 jr, ongeil. dat het binnenslepen van de Alhena als gevolg van de stormachtige wind en het vallende water moeilijk zal zijn. Bij een uitwijkmanoeuvre is de 49.320 brt metende Franse tanker Si- vella een mijl buiten het Noorder- hoofd van Hoek van Holland aan de erond gelopen. Verwacht wordt dat de „Sivella" niet voor het hoog wa ter van twee uur vanmiddag vlot zal komen. Het schip levert geen gevaar voor de scheepvaart op. GAT VAN ZES METER De „Sigvik", die later om sleep- bootassistentie heeft gevraagd is door de sleepboot „Europa" binnenge- sleeot en afgemeerd aan boei 2 in de Botlek. Later op de morgen is de Noor op eigen kracht onder het toe ziend oog van de sleepboot „Europa" naar de scheepswerf van Verolme in het Botlekgebied gevaren. Dit schip heeft een gat in de bak boordboeg van zes meter breed, dat wigvormig doorloopt tot onder wa- tei De brug is eveneens zwaar be schadigd. Ook het vrachtschip Alhena is op weg naar Rotterdam. Het zal afme ren in de Lekhaven, Waar het gelost zal worden. De Alhena is nog ernsti ger beschadigd dan de „Sigvik" De boeg van het schip is aan de onder- ziide zeker zes meter ingedrukt, zo- da* de bak boven een gat hangt. Het eerste waterdichte schot houdt het schip drijvende. Aldus heeft kardinaal Ritter, een der protesterende kardinalen, meege deeld in St. Louis, Missouri. De ver klaring over de godsdienstvrijheid is afkomstig van het Secretariaat voor de Christelijke Eenheid en had de in stemming van praktisch alle Conci lievaders. Desondanks besloot het presidium op 19 november, dat het stuk op verzoek van een honderdtal Concilievaders overeenkomstig de Concilievoorschriften niet in stem ming zou worden gebracht, teneinde meer gelegenheid te geven voor be studering. De behandeling van de verklaring zou worden uitgesteld tot de vierde zitting. Kardinaal Ritter vertelde over de ontmoeting met de Paus: „Hij zei, dat hij twijfelde over enkele delen van de verklaring. Ik had die twij fels helemaal niet. Maar toen herin nerde hij ons eraan, dat de tegen standers van de verklaring handelden overeenkomstig de Conciliereglemen ten". Kardinaal Ritter verklaarde ver der, dat hij „razend" was geweest over de methoden, die de kleine min derheid had toegepast om uitstel te verkrijgen: „Wij kunnen de wereld niet langer in het gezicht zien, wan neer wij over godsdienstvrijheid geen beslissing bereiken". KRACHTIGE VERKLARING NODIG De kardinaal zei tenslotte, dat een krachtige verklaring over de gods dienstvrijheid in de vierde zitting onvermijdelijk zal zijn. „Het resul taat van het incident in de laatste week van de derde zitting zal zijn", aldus kardinaal Ritter, „dat de meer derheid van het Concilie haar poging zal verdubbelen om een krachtige en betekenisvolle verklaring over de godsdienstvrijheid te produceren in de vierde en laatste zitting". Amsterdam aanvaardt het Bijlmermeerplan B. en W. van Amsterdam hebben de raad voorgesteld de regeling voor de kwestie Bij lereneer, zoals die is ontworpen door minister Toxopeus, maar te aanvaarden. Ze betwijfelen weliswaar of het juist is dat een herindeling van een deel van de agglomeratie Amster dam voor over tien jaar wordt vast gelegd, maar gezien de grote belan gen die voor de Amsterdamse bevol king op het spel staan, menen B. en W. zich niet tegen het ontwerp te moeten verzetten. Zwaar weegt daarbij dat de door de minister voor gestelde regeling de continuiteit in de woningbouw waarborgt. Minister Luns bij Adelbertvereniging „Europa op de tweesprong" was de titel van een voordracht, die de minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns in Krasnapolsky te Amsterdam heeft gehouden tijdens een lunchbijeenkomst van de St.-Adelbert-vereniging tezamen met de Nederlandse Katholieke Werk gevers Vereniging. De minister begon met te weerspreken wat hij „een veel verbreide mythe" noemde, namelijk dat Nederland steeds neen zegt. Nederland levert wel degelijk positieve bijdragen en als het eens „neen" heeft gezegd, heeft het achteraf gelijk gekregen. Het doel van de Nederlandse buitenlandse politiek, aldus de bewindsman, blijft een op democratische leest geschoeide federale Europese eenheid, vast verbonden met onze ge allieerden over de oceaan en met instandhouding van de militaire alli- nties. bepaald niet trachten de huidige, inderdaad verwarrende, situatie nog gecompliceerder te maken. De mi nister besloot: de Nederlandse re gering blijft alle plannen en voor stellen op het gebied van de buiten landse politiek toetsen aan het doel dat ze zich daaromtrent heeft ge steld. Zijn zij dat niet, dan zal ernstig worden gepoogd ze te doen wijzigen in harerzijds gewenste zin. Als voorbeeld van positieve bij drage in de richting van dit doel noemde de minister de Nederlandse initiatieven terzake van de verster king der politieke invloed in de EEG en de bundeling der gemeenschap pen. Nederland heeft op dit ogen blik geen behoefte initiatieven te nemen in de richting van politieke samenwerking, die nog verder gaan dan die welke recentelijk van Bel gische zijde zijn genomen. Nederland heeft wel ideeën, doch wil geen standpunten innemen dan na toetsing van hoe de kaarten lig gen. Met betrekking tot de militai re, nucleaire samenwerking met de Verenigde Staten, zei minister Luns dat Nederland tegenover de plannen tot oprichting van een MLF (multi lateral force) volstrekt vrij staat. Vaststaat z.i. intussen dat nucleaire samenwerking met Amerika van eminent belang is. De minister is er van overtuigd dat Amerika ons niet in de steek zal laten, doch als Europa zich tot een aparte politieke nucleaire eenheid zou ontwikkelen, dan zouden de Verenigde Staten daar zonder twijfel consequenties uit trekken. De ontwikkeling van nieuwe wapenen kan er toe leiden dat Amerika voor zijn verdediging Europa niet nodig heeft. Amerika heeft thans wel zo veel megaton nucleaire kracht in Europa, dat een minstens even goede verdediging ge waarborgd is als een eigen Euro pese kernmacht zou kunnen bieden. De Nederlandse regering is van oordeel zeer voorzichtig te moeten zijn in het doen van nieuwe stap pen. Voorts meent zij dat zo weinig mogelijk politieke, agrarische, defensieve problemen met elkaar moeten worden verbonden. Dat zou leiden tot stilstand. Nederland zal I.ISSE Geboren: Dymphina Cornelia Mar- garetha Maria dr van A. J. M. Men- se en M. J. van Stijn, Nassaustr. 15. Sabine dr van B. F. Schotel en M. Worm, 3e Poellaan 38. Cornelis Pie- ter Leonardus Maria zn van L. A. v. d. Meij en A. G. A. Timmers. Kanaal straat 164. Caroline Marja dr van M. de Rooij en M. T. van Blitterswijk, Leliestraat 7. Ondertrouwd: Johannes H. v. d. Broek, wonende te Alkemade, Kerk straat 35 en Maria M. J. van Stein, wonende te Lisse, Oranjelaan 60. Teije Medemblik, wonende te Hoofd dorp. Concourslaar 16 en Adriana A. Schouls, wonende te Lisse, Heere- weg 27. Karei van de. Waal van Dijk, wonende te Lisse, Julianastraat 1 en Geertruida M. F. Werner, wonende te Lisse, Gladiolenstraat 24. Jacobus Walkier, wonende te Haarlemmer meer, Narcissenstraat 4 en Irene B. J. W. in 't Veld, wonende te Lisse, Vreewijk 34. Gehuwd: P. C. van den Berg en J. A. van der Meij. L. H. de Jeu en W J. E. Kortekaas. J. A. van Teijlin- gen en A. C. van der Zwet. L. G. M. Damen en J. C. E. Kapiteijn. Overleden: Johannr Grimbergen, oud 51 jaar, echtgenote van Petrus H. Kortekaas.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5