GEMEENTERAAD VAN WOUBRUCGE hoorde van oponthoud bruggebouw GROTE BELANGSTELLING VAN JEUGD VOOR NOORDWUKSE IJSCLUB PLANBUREAU TE GROTE ROL BIJ LOONBEPAUNG «KMS* SSS Voorzitter Faase („Bloembollencultuur") vraagt zich afEinde maken aan terugkerende areaaluitbreidingen NOORDWIJKERHOUTS BEGROTING HEEFT TEKORT VAN EEN TON o L>ü.^jdiMBER 1964 HF i E1D6 Zuidelijke oprit blijft verzakken De raadsvergadering van maandag avond in Woubrugge was er één van gevarieerde surprises. Kon de voorzit ter tot zijn genoegen mededelen, dat de gemeente over 1964 en 1965 als nog van het Rijk uit het Gemeente fonds resp. ƒ9000 en ƒ21000 zal ont vangen, ook waren er onverwachte tegenvallers, zoals een bijzondere aan vraag om medewerking van het be stuur der R.K. school te Hoogmade, om 2800 beschikbaar te stellen voor de reparatie van de afschilfe rende plafonds in twee lokalen. Door de eerste verrassing kon het tekort op de gemeentebegroting 1965 van ƒ47000 worden teruggebracht tot 33.000. Bij de ingekomen stukken wanen pnder meer de door G.S. goedge keurde raadsbesluiten, om 17000 uit te geven voor de aanleg van een centrale verwarmingsans talaltie in de C.N,-school Voorts was er een meevaller voor de gemeente, doordat het aandeel in de kasten van verbetering van het Noordeinde te Hoogmade (opgeno men in het tertiair wegenplan) was teruggebracht van 25 toot 12V* per cent, hetgeen bij een totaal geraamde uitgave van ƒ250.000 nog al wat be tekent. De brug. Desgevraagd deelde het raadslid- aannemer van Lulling mede, diat nog sbeedis niet precies te voorspellen valt, op welik tijdistip de nieuwe brug over de Does in Hoogmade (die reeds volibooid had moeten zijn) eens op geleverd zal worden. Daar het zand- lichaam van de zuidelijke oprit door de zeer slappe veenbodem, steeds blijft zakken, kan men het werk nog niet afmaken. De kosten door Grond voor de woningbouw Ook besloot de raad voor de ver koop van grond aan het Europiant- soen te Hoogmade, optie te verlenen an de N.V. Delf- en Schieland voor een bedrag van f 20.000,een en artder voor die bouw van een viertal premiewoningen aldaar. Aan dezelf de N.V. werd eveneens optie ver leend voor de aankoop van een stuk je grond op de Husson's Hoek, waarde f 1.000,alwaar nog een extra ga ragebox zal kunnen verrijzen. Voor de bouw van resp. 20 en 11 vrije-sectorwoningen werd aan de zelfde N.V. en de N.V. Nijbouw eveneens optie verleend voor de aankoop van grond in het uitbrei dingsplan Woubrugge-West, waarbij de verkoopprijs later alsnog nader vastgesteld zal worden, uiteraard na goedkeuring van G.S. Verpachting weiland Toen het agendapunt Verpachting gemeentelijk weiland aan de Kerk- weg voor de komende zes jaar aan de heer D. Hoogendoorn ter sprake kwam, waarbij de pacht tot f 350, per jaar werd verhoogd, opperden enkele raadsleden nogal wat bezwa- i Den Her- ,toog betwijfelden het ten sterkste, of deze pachter wel de eigenlijke pach ter was, daar één van zijn zoons mo gelijk onderpachter is, hetgeen de pachtwet verbiedt. De heer Schra- verus wenste daarom dit stuk land vanaf 1965 uit de pacht te houden. De voorzitter betoogde, dat controle op een en ander zeer moeilijk is. Verder moeten wij als gemeente bestuur er buiten blijven, hoe het land wordt gebruikt. Het voorstel werd tenslotte aangenomen, zij het met het tegenstemmen van drie voornoemde raadsleden. Bij de begrotingswijziging ont ving de pas opgerichte bej aardensoos te Hoogmade nog een subsidie van f 250.'s jaars. De kwestie over het al of niet in principe medewerking verlenen, om f 2.800,beschikbaar te stellen voor herstel van de pla fonds in enkele lokalen vam de R.K.-Parochieschool te Hoogmade, achtte, de voorzitter wel heel laat in gediend en daardoor voor B. en W. nog moeilijk te beoordelen. De heer Van Lunimg vroeg zich af, of het hier onderhoud don wel vernieuwing be trof, terwijl de voorzitter de sugges tie deed, de kosten deels via art. 72, deels via art. 101 der L-O wet te fourneren. Na breedvoerige discus sie verleende de raad toch haar medewerking. Bij de rondvraag ontstond nog tus sen de voorzitter en het raadslid Van Luiing een levendig debat, over de kwestie, wie uiteindelijk de onvol doende drainages op het nieuwe sportveld zal aanleggen en betalen en evenzo een afdoende omheining rond de Christelijke kleuterschool. gen, terwijl de heer Van der Weij- den penningmeester is geworden. Uit de door de heer Van Dam uit gebrachte verslagen, bleek, dat de IJsclub groeit en bloeit. Zij telt 676 leden. Trainer Van den Oever kreeg woor den van hulde voor zijn werk. De heer Van Dam deelde mede, dat voor jongens en meisjes tot en met 17 jaar, die lid van de N.IJ.C. zijn, gelegenheid bestaat om op 24 en 28 december a.s. 's morgens van 10 tot 12 uur ,te schaatsen op de kunstijs baan te Deventer. Alle verenigingen in Zuid-Holland kunnen met een be paald aantal deelnemers komen. Men kan zich opgeven bij de secretaris, de heer P. C. van Dam, Kerkstraat. De reiskosten ad f 2.per persoon moe ten bij de opgave worden voldaan. Begeleiders en supporters genieten voor de reiskosten geen bijdrage van de N.IJ.C. De financiële resultaten van het af gelopen jaar gaven een nadelig sal do aan. Namens de kascommissie verklaarde de heer F. van Bohemen lof te hebben voor het gevoerde be heer. De nieuwe commissie bestaat uit de heren J. van Schooten en J. van den Berg. De aftredende bestuursleden, de heren C. van den Berg, A. Bierman, P. C. van Dam en S. Waal werden bij enkele kandidaatstelling herbenoemd. Wegens de gestegen kosten was het noodzakelijk de entree van de Kogo- baan voor senioren- niet leden (bo ven 14 jaar) tot f 1.te verhogen. Voor de kinderen blijft de entree op f 0.50 maar dit geldt uitsluitend voor de middaguren. PRESTATIES Ruim Zicht (N.K.V.) meent Als lid van de technische commis sie, maakte de heer A. G. Schoor dijk bekend, dat de door de heer Siebers beschikbaar gestelde beker voor de man of vrouw in de N.IJ.C., die de beste prestatie van het jaar Op de jaarvergadering van de dit probleem worstelt. Het heeft over had geleverd, was toegekend aan Noordwijkse IJsclub, welke in „Flo- de zaak van een nieuwe ijsbaan een Wally van Schooten. Deze had o.m. ra" werd gehouden, werd vooral door onderhoud gehad met wethouder Vo- als „ondergeschoven" schaatsenrijder de jongeren bezocht. gelaar. Men hoopt op toewijzing van zich in de kernploeg weten te plaat- Voorzitter H. P. M. van der Voort een stuk grond, dat voldoen zal aan sen. Mej. Anta van Bohemen, die kon dan ook terecht in zijn openings- de wedstrijdeisen. De noden en wen- twaalfde was geworden bij de Ne- de gemeente te betalen bovenbouw woorti zeggen, dat de IJsclub, on- sen van de N.IJ.C. zijn dus bij het derlandse kampioenschappen, volgde vam deze brug, zijn inmiddels geste gen tot f 194.600, zich accoord verklaarden. De voorzitter deelde verder mede, dat in de vacature op de openbare- danks zijn 73 jaren, niet ouder maar gemeentebestuur bekend, waarmede G. S. jeugdiger bleek te worden. Hoe groot Het bestuur heeft goede hoop het ge- de belangstelling van jong-Noord- meentebestuur overtuigd te hebben jaar een beker beschikbaar, terwijl wijk voor de grijze N.IJ.C. is, kwam van de noodzaak en rekent op haar de heer J. van Bohemen twee tro- tot uitdrukking in de toename van steun. feeën uitloofde, te verrijden in de school is voorzien, door de tijdelijke het ledental. Niet minder dan 200 Aan de training onder leiding van wedstrijd om het kampioenschap van benoeming van een gehuwde onder- nieuwe leden konden in het afgelo- de heer Egb. van den Oever nemen Noordwijk. wijzeres uit Alphen a.d. Rijn, althans pen jaar \Vorden ingeschreven, voor die periode van Kerstmis tot de momenteel een twintig jongelui deel grote vakantie. Voorts, dat na een het optimisme van de voorzitter. De vienhoeikswoniinigruil het thans "zo Kogo-baan ligt sedert 1 december Uit een bestuurmededeling bleek, dat ten behoeve van de Noordwijker- C. houtse leden van de N.IJ.C. bij sla- Er waren nog meer redenen voor maakte de voorzitter bekend. in Dam mocht voor zijn verdien- ger Koot bekend gemaakt wordt of ver is gekomen, dat de postdirecteur klaar, in tegenstelling met vorig jaar sten voor de N.IJ.C. een daverende de Kogo-baan open dan wel dicht is. eindelijk de dienstwoning "aan de toen het wat minder vlotte en koning ovatie in ontvangst nemen. Om ge- Een suggestie om een hardrijderij winter de schaatsliefhebbers overviel, zondheidsredenen bleek diens func- te organiseren voor jongens en meis- Uit het verslag van de secretaris-pen- tie te zijn gesplitst. De heer van Dam jes op kunstschaatsen zal door het pingmeester, de heer P. C. van Dam zal het secretariaat blijven beharti- bestuur worden besproken. dokter Lothlaan zal kunnen betrek ken op zeer korte termijn. Door B. en W. zyn de vijf woning- - wetowoningen aan de Van Dordtstraat later, dat de Kogo-baan 3 toegewezen aan de families K. Kos- .poter was gemaakt en van tor, D? Lange, J. Brunt, Koeleman rietmatten was, voorzjen. en Postuus. Tevens is op grond van de hinderwet aan de N.V. Ver. Graanhandel weer vergunning ver- Tijdens de gedachtewisseling in formeerde enkele leden naar de toe komst van de ijsbaan. Deze ligt beperkende anti-stank bepalingen. renburg en zal wel moeten verdwij nen, zeker nu met de komst van het De reeds door ons gepubliceerde Estecproject de uitvoering van dit voorstelen, om de frauderisicover- bouwpian waarschijnlijk nog zal zekering tot f. 24.000,to verhogen worden versneld, en f. 3000.te voldoen voor het la ten karteren van een saneringsplan WAARHEEN? Onder voorzitterschap van de heer wijst dat de afzet van bollen beperkt G. Faase kwam gisteravond de afde- is en of het niet de hoogste tijd is ling Noordwijk van „Bloembollencul- om te proberen aan de telkenjare te- voor de kom van Hoogmade, werden Voorzitter Van der Voort antwoord- tuur" bijeen in „Het Hof van Hol- rugkomende areaaluitbreiding opge- zonder meer aangenomen. Verbetering van verkeer bij St.-Jozef kerk De gemeente-begroting van Noord- wijkerhout voor de dienst 1965 ver- de, dat het bestuur al drie jaar met land", waarvoor grote belangstelling legd door het Productschap een einde bestond. Nadat het verscheiden was te maken, aldus de heer Faase. herdacht van de heer Jacobus de Groot hield de voorzitter een korte In behandeling kwam de beschrij- beschouwing over het afgelopen jaar. vingsbrief voor de 238e algem verga- De exportcijfers geven aan dat ten dering op 14 dec. a.s. te Haarlem, in opzichte van 1962 deze met 5% zijn de vacature Kapteijn werd als can- achteruit gegaan, terwijl de opbrengst didaat gesteld de heer Timmers uit in geld met 12% is gestegen. Over Breezand. Het voorstel van het H.B. deze stijging in geld behoeft men over te gaan tot contributieverho- echter nog niet enthousiast te zijn, ging om hierdoor een vast bedrag ring van verschillende kapitaalswer- want in die twee jaar is het bollen- van f 60.000 over te kunnen brengen ken, die voor de voorzieningen van areaal met 15% uitgebreid en door naar de Reserve Nieuwbouw, kon toont op het eerste gezicht een tekort de gemeenschap onmisbaar zijn ter de verschillende loonronden zijn de geen genade vinden en werd met al- van niet minder dan 204.902.67. hand worden genomen. teeltkosten sterk gestegen. Wii moe- eemene stemmen verworoen. Op grond van na het samenstellen genomen. teeltkosten sterk gestegen. Wij moe- Daarbij komt nog, dat de vaste fi- ten ons daarom afvragen of de ach- van de begroting bekend geworden nanciering van kapitaalswerken aan teruitgang van de export er niet op cijfers kan echter nog op een verho- strenge regels is gebonden. Voor de ging van de algemene uitkering uit periode van 1 november 1964 tot 1 het gemeentefonds worden gerekend november 1965 moet voorhands wor- INOOROW1 IK van 85.790.91 en tevens nog op een den gerekend op vaste financierings- volledige dekking van de reeds in de middelen tot een bedrag van niet meer dan 1.734.600. begroting opgenomen salarisverho ging per 1 januari- 1965 (algemene loonronde), waarvoor een te verwachten van 24.469.79. ST.-NICOLAASFEEST VOOR KINDEREN VAN N.K.V. Het Sint-Nicolaasfeest voor de kin- gemene stemmen verworpen. Over de begrotingspost „Orgaan" welke van f 42.000 was gestegen tot f 75.000 werd de vraag gesteld de mogelijkheid te onderzoeken de drie vakbladen in één uitgave te doen verschijnen en de kosten gezamen lijk te dragen, waardoor de exploita tiekosten aanmerkelijk lager zullen zijn. „Als de werkgevers er op gespe culeerd hebben dat de regering voor hen de kastanjes uit het vuur zou halen, zijn zij nu bedrogen uit ge komen", aldus het blad van het Ne derlands Kath. Vakverbond „Ruim Zicht", dat schijft dat de werkgevers het overleg tussen werkgevers en werknemers in de Stichting van de Arbeid - misschien niet alleen voor het komende jaar - wezenlijk heb ben aangetast. Aan de bedroevende onderhande lingen over de lonen ligt een rap port van de Sociaal Economische Raad ten grondslag, aldus „Ruim Zicht". Voordat de SER zijn opvat tingen in dit rapport had neergelegd, legde het Centraal Planbureau zoals gebruikelijk een aantal prognoses en becijferingen over. De vakcentralen willen het nut van het Centraal Plan bureau niet ontkennen, maar zij heb ben volgens „Ruim Zicht" moeten constateren dat dit bureau vele ma- lyen salto mortales heeft moeten ma ken. Bovendien was in de laatste rapporten van het Centraal Planbu reau volgens het NKV een door de regering geïnspireerd standpunt neergelegd. Het NKV meent dat daarom de becijferingen van het Planbureau een te grote rol zijn gaan spelen in hetgeen thans is gebeurd. Te veel bestaat bij regering en Planbureau de opvé/ting dat wij in Nederland het economisch gebeuren volledig naar onze hand kunnen zet ten. Het NKV had verwacht, dat de RIJPWETERING BEZOEK VAN ST. NICOLAAS Nadat St. Nicolaas en zijn zwarte knechten vrijdag j.l. de jeugd had verrast door een bezoek te brengen aan de lagere- en kleuterschool waarbij de kinderen met gulle hand werden getracteerd, hebben de le den van de W.S.V. „De Rippers" zon dagmiddag op triomfale wijze de goedheiligman ingehaald om te mid den van „De Rippers" enkele uren in een bijzonder gezellige sfeer zijn verjaardag te vieren. Voorafgegaan door de in smetteloos uniform ge stoken leden, die een keurige stoet hadden geformeerd, reed de Sint op zijn paard gezeten het gehele dorp door, om tenslotte in de zaad vam cafe „Rustoord" hartelijk verwel komd te worden door d'e voorzitter, de heer A. H. Disseldorp. Hierna volgde een feestelijk programma vam muziek, zang en voordracht, alles voortreffelijk gebracht door de leden zelf, dat door de Sint en zijn knecht bijzonder werd gewaardeerd. Het ge hele program verliep keurig en vlot, dank zij de bekwame conferences van voorzitter Disseldorp. Leden, die door het uitvoeren van verschillende acties, de vereniging bijzonder had den gediend, kregen hiervoor van St. Nicolaas een stevige handdruk en een goedkeurend woórje. In de pauze werden allen getracteerd op een verfrissende drank en een spe culaaspop. Aan het slot van het pro gram werden alle leden nog een leuk cadeautje overhandigd. Hierna besloot de heer Disseldorp deze prachtige geslaagde viering met een afscheidswoord tot de grote kinder vriend en zijn zwarte knecht, waarin hij hem o.m. hartelijk dank bracht voor zijn komst. Erg leuk was het voorts nog, dat Sinterklaas en zwarte Piet een drietal zieke leden van „De Rippers" aan huis ging bezoeken om ook hen in deze feestviering te laten delen. Tenslotte hebben ook de leden van de handbalver. N.I.O. gisteravond in cafe „Rustoord" in een gezellige en intieme sfeer het Sinterklaasfeest ge vierd. regering een meer realistisch stand punt zou innemen en niet alleen re kening zou houden met wat men graag zou willen, maar met de reali teiten van de dag. De werkgevers hebben volgens het NKV niet onderhandeld maar zij hebben zich verscholen achter de re gering. In verband met het feit dat op 17 december in de Kamer nog wel eens een hartig woordje over de loonpolitiek van de regering zou kun nen worden gesproken is het volgens het NKV misschien nu al een teken aan de wand dat de kamerleden de minister van Sociale Zaken gevraagd hebben om een afschrift van de brief die hij aan de Stichting van de Ar beid heeft gestuurd, de brief, waarin de regering haar standpunt over de loonpolitiek bekend maakte. M. Hobert; Frank z.v. C. T. Rom- bouits en W. den Heijer; Nicolaas z.v. C. van Vllimmeren en J. M. Zonne veld; Amdiré Peter z.v. D. van Wel en J. ten Wolde; Marijmes Michael z.v. M. van Pelt en J. A. Wielema: Marco Willem z.v. W. Grauwelman en E. W. Rose vink; Anna Maria d.v. A. A. J. Spruijt en E. E. Majoor; Karin Elisabeth d.v. R. J. G. Huijsimg en S. A. H. Verhagen; Marcel Geang z.v. K. Stilllebroer en E. B. de Zwart; Loïs Eundse d.v. E. J. de Vries en A. Wiersma; Stefanus Lucas Michael Hu- bertus z.v. J. H. de Vos en J. A. M. de Zwart; Wilhelmina Maantje d.v. J. H. Tamboer en A. K. Brak; Arie Jan z.v. W. die Klerk en H. W. C. Blom; Marina Francisca José d.v. M. L. Blommendaol en C. van Bronk- horst; Sebastian Gerrit z.v. J. van Tienderen en A. G. Galis; Ronald Georg z.v. J. G. Koese en P. van Lulinig; Amkje d.v. A. Groenewoud en A. F. van der Molen: Johannes Cornells Jozef z.v. H. van Saase en P. C. M. van Nierop; Andreas Mar- tinus z.v. C. van Beek en W. M. van der Laan; Catharina Cornelia Anna Maria d.v. J. P. Zwager en F. C. Kwanten. Ondertrouwd: Anitondus F. Roze- meijer 21 jaar en Brigitte M. de Lely 21 jaar; Anthonius M. Kauffman. 28 jaar en Helena A. Vesseur. 23 jaar; Cornells L. Onder de Linden. 24 jaar en Cornelia van Kuijk, 22 jaar; Wil lem Johannes Ooms, 29 jaar en Neel- tje A. Kranenburg, 22 jaar; Abraham van Tol, 26 jaar en Christina J. Jan sen, 25 jaar; Abraham J. Bisschoü, 23 jaar en Cornelia A. van Groenin gen, 19 jaar; Hendrik Jung. 22 jaar en Grietje van der Weele, 20 jaar; Johannes Meijer, 21 jaar en Johanna H. van Groeningen, 23 jaar; Gijsbert J. Vreeken, 27 jaar en Hendrika H. Pols, 23 jaar; Jan Goudriaan. 24 jaar en Huiberdina C. C. Turien, 22 jaar; Jacob Slegt, 25 jaar en Petronella J. M. van Seumeren, 21 jaar; Hubertus J. Heus, 26 jaar en Maria C. Warmer dam, 21 jaar. Gehuwd: Johan B. Timmer en Jo- ahnna Poortvliet; Adrianus Turnhout en Maria T. Breed; Robert Verwoest en Gemma M. V. van Rooij; Antonius M. Lamboo en Elisabeth Dam: Jan Elgersma en Hendrika E. Naatje Zwiebel; Abram Schreuders en Trijn tje G. Klaassen: Ronald Doorn en Marion H. Udo; Henricus S. Slenders en Adriana B. van der Putten. Overleden: Jacobus W. Rujjgrok, 92 jaar, wed. van E. Goorden; Jo hanna A. A. Veldhoven. 62 jaar, echtg. van J. Verwer; Gerben Bak ker, 73 jaar. wed. van A. T. Slooten; Het tekort is op deze maniër terug leen reeds in de begroting opgeno- deren van de leden van het NKV Aan de afgevaardigden werd op- te brengen tot het altijd nog respec- men kapitaalswerken als aanleg pa- afd. Noordwijk is zaterdagmiddag in dracht gegeven deze gedachten in de rallelweg langs de Langevelderweg, de grote zaal van het Royal Theater rondvraag der algem. verg. ter spra- aanvulende rekonstructie van de wederom een groot succes geworden. ke te brengen. Het ingekomen be- Zeestraat, de wijziging van de riole- Ruim 250 kinderen tussen tabéle bedrag van ruim 94.500. dat door de saldi-reserve van bijna zes ton moet worden opgevangen. In de begroting is nog slechts een reserve van 25.000 opgenomen als onvoorziene uitgave. De loonposten en de kapitaalslas- ten nemen een belangrijke plaats in koop van gronden in andere uitbrei- en van de NKVB wisten er al spoe- zwaarschrift van de Bond van make de becijfering van het tekort in, ring in de Kortenbaehstraat en de jaar namen hieraan deel en het was ^aar*j m bloembollenbedrijf over Dorpsstraat, enz., maar ook de kos- een lust om de glunderende gezich- de door het H.B. verhoogde contn- ten van het bouwrijpmaken van het ten te zien van de in spanning leven- butie om te kunnen handelen op de uitbreidingsplan Guldemond, de aan- de jeugd. De dames van het bestuuT beurs werd voor kennisgeving aan koop van gronden in andere uitbrei- on van de NKVB wisten er al spoe- genomen. Tot afgevaardigden werden dingsplannen de kosten van uitbrei- dig de stemming in te brengen en gekozen de heren H. v. Loo en P. Steenvoorden, secundi G. Faase en P. van riolering van de Herenweg en klaasliedjes. Intussen werd de jeugd Lindhout. Het voorstel van het be- zoveel andere taken meer allereerst onthaald op chocolademerk met spe- stuur om de contributie met 10% te gefinancierd worden. culaas en by de binnenkomst van de verhogen voor extra afdracht aan de Over deze en andere plannen de- goed-heiligman was de ontvangst in afdeling om de kosten voor deelna- waartegenover een stijging van de ding van de Irene-school, de kosten de zaal daverde soms van de Sinter uitkeringen uit het gemeentefonds -:«•—=A A- staat met bijna ƒ310.000. De „verrekeningen" buiten be schouwing latende vertoont het to- «««.e «iucic yiowicu uc- ----- taal van de uitgaven gewone dienst len b. en w. de raad nog mede, dat één woord geweldig. Het is begrij- me aan net corso etc. te Kunnen aeK- een bedrag van ƒ389.218.64 méér dan de plannen voor de riolering van de Pelijk, dat St.-Nicolaas enkele wijze ken werd met algemene stemmen in 1964. Een stijging met bijna 13Vs%. Herenweg technisch *»ond zijn en lessen uitdeelde. Nadat de Sint was aangenomen. Als slot volgde nog een Het aandeel in de totale uitgaven dat in de volgende vergadering een vertrokken werden nog enkele dol- komt voor rekening van: algemeen voorstel tot het uittrekken van een komische filmpjes van Charlie Chap- veiligheid krediet kan worden verwacht. Ook lin- Stan Laurel en Olivier Hardy hoopt het college, dat spoedig met en meerdere komieken vertoond, beheer 15,2%, openbare en volksgezondheid 4,8%, volkshuis- WARMOND vesting 12,23%-, openbare werken de bochtafsnijding van de Herenweg waarvan de jeugd volop heeft geno- at**** Vnnmit" üv ic rvn ra 9K KI nmsJai-iirGc miUniir' on7 nahil Hf» P/%T-rio.l I Quran b-or, ten. RÜ het VPrtrpk OTlt.vinPPn alle „owcua TUV1UU r/1 lö up 25,51%, onderwijs, cultuur, enz. 18,24%, maatschappelijke zorg 18,21%, overigen 5."" De totale inkomsten zijn 274.510.41 den doorgezet. nabij de Corneliawes kan worden ten- het vertrek ontvingen alle -j begonnen, zodat dan ook de ver kinderen nog een zakje snoep en pe- ^rdagmiddag een Sint-Nicolaasnud lichtingsplannen daar kunnen wor- pernoten. hoger dan in 1964, hierbij de extra- uitkering van ruim ƒ85.000.- buiten beschouwing gelaten. Een nieuw object op de z.g. urgen- Geboren: Cornelis, z.v. K. M. Hor- tie-staat vormt de verbetering van dÜk en M. Barnhoorn; Leuntje C. dag gehouden voor die junioren. Er is gespeeld om verschillende surpri- ces. In de winnaarsronde werd no. 1 A. Koek; 2e werd A. Hulst; 3e N. van de verkeerssituatie nabij de St. Jo- J. d.v. G. C. de Witt enA. v. d. Niet R8»; 4e A. Broxsterman Io de ver- Noordwijkerhout komt in aanmer- zefkerk. Met het r.k. kerkbestuur St. Helena A. E. M., d.v. Ch. H. G. v. hezersronde werd n°.1 Fr. Sikking; king voor de z.g. belasting-uitkering, Jozef zijn besprekingen gaande om- Steijn en J. C. E. Aanhane; Jacobus 2e werd^.^WeLsink^oe I. Schrijvers, omdat de plaatselijke belastingcapa- trent de verbetering van de ver- da Lange en H. B. T rw i citei/t - op basis van de hoofdsommen keerssituatie van de Herenweg, van personele- en grondbelasting - lager af de Brink tot tegenover het ge Hattink. Ondertrouwd: D. M. H. De competitiewedstrijden voor de vol gende week zijn: Heren 1ste klas: 19 Mosies dec-: Steeds Vooruit 1St. HTSB 3. is dan het landelijk gemiddelde, meentehuis. Tegelijk moet een op- (Hillegom) en A. J. Oranje: H. Bak- ^ereP 26 k as.: dec' Te Werve 3 Maar de achterstand wordt ingelo- lossing gevonden worden voor de ker en A. v. d. Gugten. 9 Wfle- 14 pen. Bedroeg in 1963 de plaatselijke gevaarlijke splitsing Schoolstraat/ Getrouwd: P K. Berkhout en E. P. capaciteit nog ƒ7.10, in 1965 is deze Julianastraat/Herenweg. Er is hier- J. de Groqt; S. W. v. d. Holst en W. Het over echter nog zo weinig definitiefs A. M. Edelaar; N. J. M. Duivenvoor- bekend, dat nog geen kosten ge- den en G. A. Kortekaas; W. A. v. 3.12, een stijging met 14,44% landelijk gemiddelde steeg in dezelf de periode van 9.74 tot f 10.55, met noemd kunnen worden, 8.32% dus. Uitvoering kapitaalswerken. In de met een ruim tekort sluiten- Steeds Vooruit 2. Heren 4e klas: 14 dec. Steeds Vooruit 3Reflex 3. 17 dec. ATTC 6Steeds Vooruit 4. 14 dec. Steeds Vooruit 5TTCS 2. Dames 3e klas: 14 dec. Steeds Voor- Gervën en C. H. Groen;N. L. Th! u" 1—WSB 1. Dames 4e klas: 14 Op de urgentie-staat prijken ook Duindam en M. A. P. Janseh; M. H. <*ec- Steeds Vooruit 2Baronie 3. een nieuwe brandweerwagen en een de Rooij en Y. D. Wychgel; R. H. nieuwe vuilniswagen voor bij elkaar Raabe en J. H- Smit; F. H. v. d. Bosch Junioren Meisjes 2e klas: 19 dec. ƒ110.000.en C. E. A. Dael; L. Haasnoot en T. Steeds Vooruit 2Baronie 2. 19 dec. Het ligt in de bedoeling, dat op vrij- M. L. Sperling. Steeds Vooruit 3Baronie 3. Junio- de begroting is dus een reserve aan dagavond 18 december a.s. rond deze Overleden: Neeltje Korbee, 70 jaar ren Jongens N.C.: 19 dec. PIT '54 3 werd van de Jong; Jacobus P. J. de Steeds Vooruit 1. Er is op maan- onvoorziene uitgaven van 25.000. opgenomen. En toch moet de uitvoe begroting de algemene beschouwin gen gehouden worden. Groot, 67 jaar. dagavond 14 december geen training. KATWIJK Inenting. Donderdagnamiddag a.s. om half vier zal ten raadhuize wederom gelegenheid gegeven wor den tot kosteloze inenting en herin enting tegen pokken. Geboren: Johanna M. E. H. d. v. J. G. Siecker en T. C. W. Kroon. Helena d. v. A. Hartevelt en M. D. van Dijk. Cornelis A. z. v. G. Haas noot en K. W. Zuyderduyn. Martin z. v. J. J. Romijn en M. C. van der Wiel. Geertruida A. d. v. H. C. de Mooy en E. C. Tor. Jannetje L. d. v. H. Haas noot en L. Kuyt. Dirkje J. d. v. H. van Leeuwen en D. van Duyvenvoor- de. Hermine H. d. v. A. van der Hoe ven en F. Steenwijka Johanna M. d. v. G. van der Plas en G. van Duy- venbode. Cornelis z. v. M. H.j Hoog- dalem en J. V. Geijteman. Jacobus z. v. G. Kuyt en K. van Duyn. Fre- derika B. d. v. A. van Duyn en A. v Rijn. Leendert D. z. v. D. A. van Bee- len en N. Harteveld. HILLEGOM Geboren: Petra d.v. G. Walraven en J. de Vreed; Johannes C. z.v. H. van der We9ten en T. van der Hulst; Johannes G. J. z.v. J. H. C. Berbee en C. C. van Dijk. Ondertrouwd: E. K. M. Dekker en W. J. M. de Groot; G. J. Vink en A. W. M. Funcke; J. B. Does en C. C. M. Brouwer; H. Voorhoof en A. S. Seis; T. W. Klinkenberg en K. M. C. van der Hoorn. Getrouwd: T. van Os en H. M. E. Nichten; L. P. Schelvis en C. C. Blok ker; A. J. C. Koelemans en J. M. Hobo; V. M. J Segers en N. L. K. Lei. Overleden: H. Camphorst, weduwe van G. We9terlaken 72 jaar; P. A. Boon, m. 66 jaar. HAARLEMMERMEER Geboren: Aafke Margriet d.v. G. Kleppe en C. A. de Bruijn; Irma Ma ria d.v. H. J. H. vaji Buchem en E. SASSENHFfM KVP ledenvergadering Op maan dag 14 december a.s. wordt de jaar lijkse ledenvergadering van de KVP afd. Sassenheim gehouden, aanvang 20.00 uur precies. Verschillende be langrijke punten zullen aan de orde worden gesteld, zodat op aller aan wezigheid prijs wordt gesteld. Geboren: Renatus Aloysius Johan nes Maria, z.v. Jacobus Gerardus Vink en Helena Johanna Weijers. Ondertrouwd: Gerard Dirk Meul- blok, oud 27 jaar, carrosseriebouwer, wonende te Haarlemmermeer. Abbe- nes en Huberta Margaretha Emeren- tiana Preenen. oud 22 jaar. zonder beroep, wonende te Sassenheim; Ber- nardus Cornelis Maria van der Hoorn, oud 22 jaar, bloembollenarbeider en Hanna Elizabeth Uphoff, oud 21 jaar kantoorbediende, wonende te Lei den. Getrouwd: Jacobus Johannes Pe- rtus Goldenberg, oud 27 jaar mon teur, wonende te Leiden en Stijntje Maria Visscher, oud 23 jaar, verkoop ster; Petrus Hermanus van Eeuwijk. oud 23 jaar. bloemistknecht, wonen de te Haarlemmermeer, Abbenes en Johanna Sophia Maria van Kesteren oud 23 jaar, zonder beroep; Nicolaas Johannes Hermans, oud 23 jaar, bloe mist, wonende te Noordwijk en The odora Petronelle Maria Zoet, oud 24 jaar. zonder "beroep en Cornelis Jo hannes van Maris, oud 30 jaar, wo ninginrichter. wonende te Hillegom en Catharina Cornelia van Leeuwen, oud 24 jaar, zonder beroep; Gerar dus Kerkvliet, oud 29 jaar, handelaar, wonende te Noordwijkerhout en Ma ria Hendrika van Tol, oud 26 jaar. zonder" beroep en Petrus Johannes Maria van Dorp, oud 25 jaar, bloe mistknecht en Agatha Elisabeth Ma ria Beijk, oud 19 jaar, hulp in de huishouding; Antonius van den Berg, oud 74 jaar, wonende te Noorwyker- hout en Johanna Warmerhoven, oud 75 jaar. ZOETERWOUDE (Dorp) Kath. Vrouwengilde. Door om standigheden zullen de convocaties voor de Kerstavond op dinsdag 15 de cember a.s. eerst tegen het weekend bezorgd kunnen worden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11