Kangeroes had het beste spel maar verloor spannend duel 3»! NIEUW CLUBHUIS WETERINGSE BOYS VOOR AAN DE RADIO xz as» r 3-1 winst op KVC Hazerswoude geeft geen subsidie voor Humanistisch Thuisfront WEEKELYCKSE CRONYCKE Gemeenteraad van Rijnsater woude had weinig praats en veel banket Scheepsberichten ZATERDAG 5 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 TSa 2-0 en 13-10 voorsprong Het hoofdklasse herenteam van Kangeroes heeft zich gisteravond door het Haagse Zandvliet de winst uit handen laten nemen. Een 20 voorsprong en 1310 in de 3e set was niet voldoende voor de zege. Met lichte hulp van Vrouwe Fortuna sleepten de Hagenaars uiteindelijk een zwaarbevoch ten 23 overwinning uit het vuur. Met inspanning van alle krachten heeft VVS gisteravond de derby tegen KVC op zijn naam weten te schrij ven. De bijzonder fel spelende Katwijkers bleken vooral verdedigend goed op dreef, maar moesten na een 1315 winst van de le set toch met 31 het onderspit delven tegen de harde VVS-aanval. dé surprise... gezond, lekker! Goede start De felle Haagse ploeg heeft Kan geroes in dé le en 2e set in de be slissende fase net niet kunnen weer staan. De le set ging via 3-0 en 8-8 met 15-12 naar Kangeroes, waarbij vooral Jaap Broersma en Bert van der Leeden hun kunnen aan het net duidelijk konden demonstreren door de goede set-ups van Koos Taconis en Gerard Nap. Ook de 2e set le verde winst voor de Leidenaars op. De na het verlies van de le set wat minder goed spelende Hagenaars moesten nu met 15-9 hun meerdere erkennen in Kangeroes. Nadat Kangeroes in de 3e set een 3-6 achterstand had weten om te zet ten in een 11-8 en later zelfs een 13-10 voorsprong, leek er niets meer te kunnen gebeuren. Zandvliet gaf VOETBAL Door alle afgelaste wedstrijden kan Sint iedereen verblijden In verband, met de slechte gesteld heid van de terreinen is het gehele amateur voetbal-programma van de KNVB voor vandaag ajgelast. Dit geldt ook voor de wedstrijden in de afdelingen. De Koninklijke Ned. Hockeybond heeft alle wedstrijden voor zaterdag 5 en zondag 6 december afgelast in verband met de gesteldheid van de terreinen. BADMINTON Veglo-teams in competitie naar een betere positie Veglo 3 behaalde deze week een mooi resultaat door stadgenoot Shut- teliers een punt afhandig te maken. Een 8-0 overwinning* van Veglo 2 op Kortenaer 6 en een nederlaag van Racketeers 1 met dezelfde cijfers te gen NIVO hielden voorts wat de eerste klasse betreft de balans in evenwicht. In de tweede klasse kwam Smash 4 niet verder dan een 4-4 ge lijkspel tegen de reserves van NIVO. Ook Smash 2 bleef met een 6-2 over winning op het Delftse Icarus onge slagen. Minder goed vergaat 't LUSV dat zijn derde nederlaag in successie leed. Shutteliers 2 gaf Excelsior 5 een lesje (6-2), terwijl de reserves van de studenten met 6-0 van hun Delftse collega's (Icarus 2) klop kregen. Shutteliers hoefde zich tegen Veg lo 3 aanvankelijk geen zorgen te ma ken, daar in de enkels alleen de jeugdige T. v. Wijk van Veglo tot een overwinning op H. v. Tongeren kwam, wat voor de Shutteliers een 3-1 voorsprong betekende. Daar ech ter in de dubbels de Veglo-combina- ties beter klopten, werd het toch nog 4-4. Bij Shutteliers viel mej. M. Was senaar in, bij Veglo B. v. Wijk. Icarus 1 trad tegen Smash 2 wat sterker aan dan toen de Delftenaren thuis speelden, maar van een reële bedreiging voor Smash is toch geen sprake geweest. J. Meijers had in de eerste H.E. nogal wat moeite met A. Muller, en het herendubbel A. Post-J. Segijn kon het tegen de Delf tenaren I. Thung-R. Ludert niet red den. LUSV 1 kwam tegen het nog on geslagen Mariahoeve in zijn sterkste opstelling uit, maar dat heeft de stu denten niet mogen baten. Zij kwa men slechts in de beide herenenkels er. in het eerste mixed-dubbel tot winst (3-5). Hagel, regen, harde storm hinderen wedstrijden enorm De selectiewedstrijden voor de Ne derlandse kampioenschappen schaat senrijden, die vrijdagmiddag in De venter werden gehouden, zijn door slechte weersomstandigheden voortij dig afgebroken. De 29 deelnemers, uitgenodigd door de KNSB. reden wel de 500 meter, maar niet de 5000, omdat de sterke wind, hagel en regen dit beletten. De keuzeheren hebben dan ook weinig houvast gekregen aan de gemaakte tijden, temeer daar enkele rijders door de wind uit de bocht werden geduwd. Het ligt dan ook in de be doeling van de technische commissie om nieuwe selectiewedstrijden te houden. Ard Schenk uit Anna Paulowna was vrijdag de snelste op de 500 meter met een tijd van 45.1 sec.; Harry Hart man uit 's-Gravendeel werd tweede in 45.7; Halfweeg derde in 45.8 sec.; en Rudy Liebrechts werd vierde met 46.7. echter de moed niet op en kwam naast Kangeroes: 13-13. Een misser in de defensie van Kangeroes en een machtige smash van de Hagenaar Keyzer bracht Zandvliet een 13-15 setzege. Duidelijk bleek Kangeroes in de 4e set aangeslagen door het verlies van de 3e set. De eerst zo soepel draaiende Leidse aanval bracht er nu weinig van terecht en Zandvliet liep uit tot 1-10. Een machtige eindsprint van Kan geroes bracht toen de spanning vol ledig terug: 11-12, maar verder liet Zandvliet het niet komen: 11-15. Het spectaculaire werk van beide (Advertentie). LETDSCHEND AM ST.-NICOL AAS VIERING KATH. BEJAARDEN OUDE-WETERENG De bouw van het nieuwe clubhuis met kleedkamers van de v.v. Wete- ringse Boys in Oude Wetering begint nu in het eindstadium te komen. Het geheel is nu uit de steigers en met de afwerking van het interieur is men bereids begonnen. Het gehele gebouw, waarin een kantine van 78 m2, vier kleedkamers Dat St.-Nicolaas niet alleen voor met wasinrichtingen en douche's, de jongeren een feestelijke stemming mede kleedkamers voor vier scheids- weet te wekken, hebben de leden rechters eveneens met afzonderlijke bejaardenbond St. Josef-Opifex wasgelegenheid en douche, wordit ge heel door eigen leden opgebouwd. ondervonden. In de/ grote zaal Freddie's Hoeve waren een groot aantail leden bijeen om bij de van- teams in de 5e set bracht onophou- oude bekende St-Nicolaasviermg te- gaven zien geeft en dat het onge. Ook pastoor van M „1^0 Leiding heeft daarbij penningmees ter Herman de Jeu, die zelf elk vrij uur doorbrengt bij het gebouw. Hij is de bezielende figuur bij deze bouw en kan tevens als de uitvoerder wor den beschouwd. In 't geheel is voorts nog een ruime bestuurskamer en een hal. In de kantine is een buffet met daarachter een keuken. Men hoopt het clubgebouw met de kleedkamers na de competitie offi cieel in gebruik te nemen. De mate rialen voor de bouw worden alle tegen inkoopsprijs verkregen. Niette min zal het gehele complex straks een waarde vertegenwoordigen van rond 50.000. Het nieuwe clubgebouwzoals het er nu reeds uitziet. Het bestuur heeft een renteloze le ning uitgeschreven, waarvan 't hoopt dat deze geheel wordt volgeschreven. Schandalig noemde het bestuur het dat het afgelopen weekeind enkele vandalen zich toegang hebben weten te verschaffen tot de oude kantine en zich daar voor een totaal bedrag van ƒ40.aan eet- en drinkwaren heb ben toegeëigend. Bovendien hebben de smeerpoetsen de kantine nog op misselijke wijze bevuild. evenwicht tusen inkomsten en uit- delijk de handen van het dankbare genwoorddg te zijn. dekt nadelig saldo voor deze dienst worden verwacht van der Kolk en pater Verschure gaven publiek op elkaar. Kangeroes kreeg wyk v!m moe't aanvankelijk de beste kansen op de Na een door allen meegezongen Tot dlt rosultaat zljn b. en w. slechts zege, maar moest deze tenslotte via mu^ekrie van de vanouds bekende kunnen komen door behalve het be- 8-6. 10-, en 13-12 met 13-15 afstaan aan Zandvliet, doordat de Leidenaars Van Meurs die tevens mededeelde, len VOQr te stelleJn met het doe] gde juist in de slotfase faalden in de af- dat uit de leden een oomite was ge- inkom9ten zo hoog mogeujk op te a m ZT S ™Illedl« maatregelen zijn: m TTi Tn |*i A suaaga. JNaaat ae leaen een nummei V V.N fllli tPVFPP hadden getrokken, kregen zij het op TU vv«o um dat nummer betrekking hebbend pre- 1. Het achterwege laten van reser veringen voor het gemeentelijk lichtbedrijf 15.000,- het achterwege laten van rente bijschrijving op de daarvoor in aanmerking komende reserves 65.864,99 het afvoeren c.q. verlagen van di verse subsidies 1.191,25 Vorig jaar 50 miljoen. OUD-ADE IJSCLUB Dezer dagen vergaderden bestuur gemeenteraad, „zult u zich gevleid en leden van de IJsclub „Oud-Ade". hebben met de gedachte, dat het De voorzitter verheugde zich in de eindresultaat van de financiële prog- aanwezigheid van veel leden en van nose nog. wel zal meevallen. Het zal de penningmeester van het gewest u dan ook niet bevreemden te ver- Zuid-Holland, de heer Maat. Ook nemen, dat de gewone diienst geen bracht de voorzitter verslag uit van sentje, waarvan enkele voorzien waren van zeer toepasselijke rijmp jes, zoals dat in vroeger jaren ook gebruikelijk was. Ook de rondge- Tot 9-5 wist VVS in de le set een brachte kopjes thee en de heerlijke voorsprong te houden door steeds in echte boterletters gevolgd door bon- oliL,olvllca 1.iw w de aanval te blijven. Toen KVC ech- bons en borstplaat bebben de feest- 4 het van uitgaven naar ter de aanval wist over te nemen, stemming bij onze oudere broeders en ^et grondbedrijf 73.085,33 bleek al spoedig dat de verdediging zusters in hoge mate verhoogd. 5 het verbogen van diverse plaatse- niet de sterkste zijde was van VVS. Voor het bestuur van de afdeling lenke belastingen en retributies Piet en Dik Parlevliet van KVC groei- het een grote voldoening dat het 102.840,- den in de slotfase van deze set naar m steeds meerdere mate aan de ver- totaal 257.931,57 hun°h^rteêfSiik 'aanvalswerk ^ns clebejaarde1! kan' he- Bfrflalve het tek()rt d won KVcTet 13-15 aanValSWerk Omstreeks Kerstmis diengt rekenen en Qok won KVC met 15. wnrdt door de afdeling een buiten- kort Qp de van f 36 En KVC ging door. Via 6-11 kwa- kerkelijke kerstviering gehouden met De kapitaaldienst eindigt op men Piet Guyt c.s. op 11-14, maar daaraan voorafgaand» H. Mis in een totaal uitgaven van 60.542.375,-. deze voorsprong bleek niet voldoende die St. Josef-kerk. voor setwinst. VVS zette alles op „„.ven,™. alles en won met 16-14. BELANGRIJK TEKORT OP DE BEGROTING Gesteund door dit succes trok VVS „Evenmin als wij bij het samen- in de 3e set direct weer ten aanval. yan de begTOtill(g VOOT 1965» KVC verdedigde zich prachtig, maar zeggen b. en w. aan de leden van de moest voor het geweld van de VVS- aanval, waarin vooral Gerard Kool schijn, Kees Monster en Frans Sie- val excelleerden, met 15-6 wijken. KVC ging gelukkig niet bij de pak ken neerzitten en nam in de 4e set spoedig het heft in handen. Tuinstra en Dik Parlevliet scoorden aanval lend diverse punten en weer bleek de WS-defensie uiterst kwetsbaar. Tot 3-8 liep KVC uit, voordat WS zich wist te herstellen. Een mach tige smash van Koolschijn leidde het De stichting militaire tehuizen van meerderheid van b. en w. een voor herstel van VVS in en door rake het humanistisch thuisfront zal in stel tot subsidie-verlening ter tafel klappen van Monster en Kleingeld 1965 uit Hazerswoude geen subsidie kwam. Hij wees er in (fit verband werd de stand 9-9. Beide teams lie- tegemoet kunnen zien. En dat on- op, dat er in het leger verschillende ten in de slotfase menig steekje val- danks het voorstel van de meerder- personen zijn, die zich noch bij aal- len, vooral bij de opslag. VVS maak- heid van b. en w. om een bedrag van moezenier noch bij vèldprediker te de minste fouten en won tenslotte 125.per jaar beschikbaar te stel- thuisvoelen. „Ik vind het billijk, dat de wedstrijd met 31 door de 4e len deze mensen onze steun krijgen", zo set met 15-13 op zijn naam te schrij- De heer F. J. Kouwenhoven vond verduidelijkte hij. „Ook humanisten ven. het gunstig, dat in deze tijd van de hebben recht op onze medewerking", zo eindigde dit raadslid, die wel toe gaf in het verleden ook tegen sub sidieverlening te zijn geweest. SGP'er F. J. Kaashoek daarentegen vond het abnormaal, „dat christenen atheïsten gaan steunen. Wij als rechtse gemeenteraad, dienen alles bij het oude te houden", zo zei hij. (Zoals bekend vormt de PvdA'er M. Zanen de enige „linkse" vertegen woordiger in Hazerswoudes gemeen teraad). De heer P. de Vogel (ARP) op zijn beurt verklaarde het standpunt van de heer Kaashoek volkomen te delen. Hij ging nog verder: „Wij moe ten de subsidie niet verlenen, dit ook gezien op taktische gronden. Bin nenkort komt er weer een andere stroming, die om subsidie vraagt" En dit raadslid noemde dan met na me de nudistenEn hoe burge meester C. G. van Dobben de Bruyn ook zei, dat dat niet bepaald een geest^troming was als in de zin die het humanisme beoogt en hoe de heer Kouwenhoven ook te berde bracht, dat de AR-vertegenwoordi- gers in de Tweede Kamer wel over gingen tot een subsidieregeling voor het humanistisch thuisfront, de heer De Vogel bleef bij zijn mening. En zo ook zes andere raadsleden van de prot.-chr. groepering, zodat het voor stel niet doorging Sint komt laat Zondagmiddag komt St Nicolaas op uitnodiging van de organisatoren van dancing Groe nendijk naar de Groenendijk. Om 3 uur arriveert hij met zijn knechten aan de losplaats nabij restaurant Groenendijk. Vandaar trekt hij naar het parochiehuis, waar de jongste jeugd op verscheidene wijzen zal worden beziggehouden. „Samen Sterk" verloor Het eer ste team van de damvereniging Sa men Sterk heeft in zijn wedstrijd tegen ADC uit Alphen danig teleur gesteld. Met 128 trokken de Ha- zerswouders aan het kortste eind en met die resultaat is het nu zo, dat Samen Sterk nog niet geheel van de- gradatiezorgen is gevrijwaard. BEKERPROGRAMMA Sittardia-PSV Hilversum-Excelsior NAC-Telstar Holland Sport-DWS Go Ahead-GVAV Veendam-Fortuna (VI.) Velox-Spcl. Ennschede WV-Roda JC Ensch. Boys-Elinkwijk Sinter Claes, als ghy vanaevond by ons komt voor een besoeck, dan verwachten wy toch seecker marsepeyn en peeperkoeck, speculaes in dicke broeken en een vryster van taey-taey en veel strooygoed, welck Uw Pieter binnengooyt met veel lawaey. 'k Heb soo veel staen op myn lystjen, we leeven in de welvaertsstaet, selfs in kinderhanden, cleyn nogh, teegenwoordigh soo veel gaet. Ick ben vreesélyck nieuwsgierigh wat voor myn komt uyt uw sack, 'k hoope t is geen gard of plack. Dit jaer waeren wy echt braefjens, een enckel keertjen slechts wat stout. Maer dat waeren cleynigheeden, legh op elcke slack geen zout; siet U, sondighen is mensch'lyck, heyligh isser vast niet by. Selfs u doet wel eens een zonde, neem dat rustigh aen van my. Weet u nogh? Een jaer geleeden, wat ick u toen heb verzocht? Ick neem het u nogh altyd quaelyck, ick voelde me toen echt bekocht. Nix van wat ick graegh wou hebben, bracht u die nacht in myn schoen. Beste Sint, dat moet ghy ditmael liever toch maer niet meer doen. Wilt ghy dus uw naem behouden van een bestebraeve Sint, sorgh danick in myn schoentjen al myn schoone droomen vind. Meer dan dat en is niet noodigli, maer myn geld moet er toch uyt. Doet u 't niet, wel Sinter Claesjen, heyt u het by myn verbruyd. diverse bijgewoonde vergaderingen, o.a. ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afd. De Kaag. Jaar verslag en financieel verslag oogst ten veel waardering. De heer Maat prees de activiteit van de vereniging. De heer H. S. P. Vrijburg, 41 jaar lid van het bestuur, werd verrast met het ere-insigne van de prov. Zd.-Holl. bond en ontving van de heer Maat en van de voorzitter veel hartelijke dankwoorden. De scheidende secre taris, de heer Vrijburg, sprak woor den van dank en hoopte dat uit de vereniging nog grote schaatsenrijders naar voren zouden komen. De heer J v. d. Poel Dz., was niet herkies baar en was ook het voorwerp van veel dankwoorden. Drie bestuursle den, die herkiesbaar waren, werden bij acclamatie herkozen. In de beide bestuursvacatures werd voorzien door de verkiezing van de heren Jac. Koek en A. J. v. d. Poel Dz. In de kascom- missie werden benoemd de heren Jac. Olyerhoek en Koos Pennings. De wisselbeker van de club is thans definitief in handen van de heer Piet v. d. Poel. Voor de heren komt er 'n nieuwe wisselbeker en voor de da mes een medaille. Bij de rondvraag werd de heer Vrijburg benoemd tot ere-lid. 24 en 28 dec. is de kunstijsbaan te Deventer beschikbaar voor jongeren tot en met 18 jaar. Inlichtingen bij de penningmeester. Contributiever hoging werd uitgesteld naar volgend jaar. Aan het einde der vergadering had er een uitgebreide verloting plaats en volgde geanimeerd prijsjas- sen. KVP Op de vergadering van maandag 7 december verwacht men als spreker de heer C. v. d. Ploeg uit Haarlem, lid van de Tweede Kamer, voorzitter Kath. Landarbeidersbond SW-ADO Heerenveen-RCH Volendam-DHC Blauw Wit-Heracles NOAD-Limburgia EDO-Feijenoord Wageningen-Volewijckers De vetgedrukte wedstrijden zijn opgenomen in de KNVB- toto. SVV-ADO en EDO-Feij- enoord zijn reserve-wedstrijd en en lid van het Europese Parlement. Besproken worden de actuele poli tieke vraagstukken. Het belooft een interessante avond te worden. ALKEMADE UIT DE RAADSSTUKKEN Het R.K. Kerkbestuur van de pa rochie van de H. Jacobus de Meer dere te Oude Wetering heeft aan het gemeentebestuur van Alkemade het verzoek gericht om t.b.v. de bouw van een nieuwe kerk met pastorie een in het Meerkreukplan gelegen perceel grond ter grootte van 6000 cA te mogen kopen. Bij het vaststel len van het uitbreidingsplan is hier mede reeds rekening gehouden, zo dat b. en w. geen bezwaar maken tegen deze verkoop. Met de prijs van f 15.- per cA in totaal dus voor een bedrag van f 90.000,- heeft het kerk bestuur zich inmiddels akkoord ver klaard. De raad wordt derhalve ge adviseerd tot genoemde verkoop te willen besluiten. Een belangrijk voorstel krijgt de Raad ook te behandelen voor de dor pen Rijpwetering en De Kaag, nl. de aanleg van een rioolwaterzuiverings installatie, met bijkomende werken. Voor Rijpwetering is een en ander begroot op f95.000,- en voor de Kaag op f 75.000,-. De raad wordt derhalve verzocht hiervoor een krediet van in totaal f 170.000,- beschikbaar te willen stellen. Aansluitend hierop komt ook het voorstel in behandeling om van de Exploitatie Maatschappij Bakhuizen N.V. te Hilversum over te nemen in eigendom, beheer en on derheid van de wegen c.a., de in- steekhavens en het rioolgemaal in het bungalowdorp te Kaag. Slechts een half uur was de raad gisteravond in openbare zitting bij een. De te behandelen punten waren bijna alle van formele aard, zodat de agenda in snel tempo kon worden afgewerkt. Voor het informele deel zorgde burgemeester Kammenga, dlie vanwege St. Nicolaas bij de koffie op banketletter trakteerde. Gesterkt door koffie en banket keurde de raad een geldlening van 50.000 bij de Bank van Nederlandse gemeenten zonder commentaar goed. Hij ging er verder akkoord mee, dat de bezoldiging voor de ambte naar van de burgerlijke stand ad ƒ110.voortaan aan twee ambtena ren zal worden uitgekeerd en wel in de verhouding 80.en 30.De kantooruren van de ambtenaren van de burgerlijke stand zullen voortaan zijn maandag en vrijdag van 4.30 5.30 en verder voor zover nodig. De algemene politieverordening met betrekking tot het kamperen onderging een kleine wijziging, waar door een doeltreffender controle kan worden gehouden. De heren Blaazer, De Boer, Broek huizen, Van Dofp en Van Rijn wer den bij acclamatie herkozen in de adviescommissie voor de woonruim- tewet. Op voorstel van b. en w. zul len de aanvragen voor bijstand vol gens de Algemene Bijstandswet uit sluitend worden behandeld door b en w. Het aftredende lid van de commissie tot wering van schoolver zuim, de heer S. J. Visser, werd bij acclamatie herkozen. De rondvraag leverde ook al wei nig stof tot spreken op. De voorzitter deelde op een vraag van de heer Van Spijkeren mede, dat men binnenkort met het aanleggen van een parkeer terrein hoopt te beginnen. Over de plannen met het nieuwe bouwterrein van de gemeente wilde de voorzitter in de openbare verga dering geen verdere mededelingen doen. Alamak 4 te New York verw., Al- cor 3 te Durban; Area 3 180 no Ochin n. Cochin; Asterope 3 te Three Ri vers; Aurelia 4 te Rotterdam verw., Bovenkerk 3 40 zo Messina n. Genua, Calamares 3 150 no Pto Limon n. Ar- muelles; Castor 3 v. Kavalla n. Izmir, Eerbee k3 te Kotka, Garoet 3 v. Aden, 4 te Pt. Sudan verw., Jagersfontein 2 te Kaapstad, Japara 4 te Antwerpen, verm. 4 v. Antwerpen n. Rotterdam, Katsedijk 3 750 w Landsend n. Bos ton, Kennemerland 2 te Paranagua, Koratia 3 300 ozo Es Salaam n. Dur ban, Korendijk 3 te Boston, Lopper- sum pas. 3 Bahamas n. Houston, Maasdam 4 te Rotterdam, Maashaven 3 te Londen, Meerkerk 3 v. Avon- mouth n. Rotterdam, Memmon 3 v. Nassau n. Freeport, Montferland 1 van Buenos Aires n. Santos, Nashira 5 te Piraeus verw., Overijsel 3 te Tanga verw., Parkhaven pas. 3 Las Palmas n. Rio de Janeiro, Rotterdam 3 480 zzw Bermuda n. New York, Scheldelloyd 4 te Timaru verw., Ylus- ses 1 v. Pto Matias de Galvez n. Pto Barrios, Willem Ruys te Callao, Wo- nosari verm. 4 v. Durman n. Lorenzo Marques.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8