Hachelijk avontuur in de lucht Fotograaf Robert Simmons, die in Amerika een grote bekendheid geniet, wil er altijd graag bij zijn als er iets bijzonders gebeurt maar hij wil niet graag zelf het onderwerp worden van der gelijke gebeurtenissen. Tijdens een luchtvaart show in Dallas in de Ver. Staten werd hij dit echter wel en hoe! Hij wilde proberen enige ongewone luchtfoto's te maken en met mede werking van Marion Cole, een internationale kampioen-acrobaat, die tijdens deze show op trad, liet Simmons zich vastbinden aan een ver ticale stang van de vleugel van de eenmotorige dubbeldekker, die door Cole werd gevlogen. Uitgerust met een parachute, die niet bleek te werken, vertrokken Simmons en Cole. Op een hoogte van 450 meter begon het vliegtuig echter hevig te slingeren en bovendien weigerde plot seling de motor. Terwijl de fotograaf in doods angst allerlei hachelijke situaties kreeg te door staan maakte de piloot een perfecte noodlan ding. Simmons had niet veel commentaar na dit sensationele avontuur want toen hij weer behouden op de grond gekomen was, viel hij flauw i iiMim Robert Simmons uit Dallas nam deze luchtfoto van het landschap terwijl hij op de vleugel van het vliegtuig stond. Om ongewone foto's te kunnen maken, moest het vliegtuig tot grote hoogte stijgen. Fotograaf Simmons, die op de vleugel staat, brengt zijn fototoe stel in gereedheid terwijl het vliegtuig over het veld taxiet. r'l/" ■■M:- 'rfv: Het lijkt wel of de fotograaf tot de piloot, Marion Cole, zegt: „Kijk eens naar het vogeltje..." Links: Simmons, die goed met foto-apparaten weet om te gaan, wordt plotseling een sensatio neel onderdeel van de show als het vliegtuig, waarop hij staat, in grote moeilijkheden komt te verkeren. Midden: De nutteloze parachute werd alleen maar gebruikt om officiële goedkeuring voor de vlucht te krijgen. Met de riemen van de parachute werd de fotograaf namelijk vastgebonden aan de stang. Boven: Sim mons maakt de parachute los, nadat de piloot een noodlanding heeft gemaakt. Tien seconden later viel hij flauw

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6