D AM"ME N Vriend met zakmes gestoken K' 'oud weer VRIJDAG 4 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Internazionale uit Milaan, de Ita liaanse houder van de Europese be ker voor landskampioenen, heeft zich donderdag in Boekarest na FC Köln, Real Madrid en DWS geplaatst voor de kwartfinales van het toer nooi om de Europa Cup. De Italianen versloegen de Roemeense kampioen Dynamo Boekarest met 10. Het eerste treffen tussen beide teams was eveneens in een zege voor In- ter geëindigd. Alleen was het verschil toen rui mer: 60. De 70.000 toeschouwers zagen in de 57ste minuut rechtsbui ten Domenghini scoren lüt een lage voorzet van de naar de vleugel ge lopen middenvoor Gori. In het kou de, mistige stadion had vooral in het begin van de strijd Dynamo het bes te van het spel. In het eerste half uur hadden de Roemenen zeker met 30 voor kunnen staan, maar de voorhoede van de gastheren liet ve le goede kansen ongebruikt. In de slotfase van de strijd, toen Dynamo een laatste offensief ontketende, toonde doelman Sarti zijn grote klas se bij twee schitterende reddingen op schoten van rechtsbuiten Popescu en rechtsbinnen Pircalab. Hoge prijs voor een jaar voetbal Gemiddeld worden er iedere zon dag op de Nederlandse voetbalvelden 15 benen gebroken. Het voetbalsei zoen 19631964 kostte in totaal acht doden en 10.816 gewonden. Deze schokkende cijfers werden gister avond door het Tweede Kamerlid J. C. Wilmans (PvdA) aangevoerd in de openbare commissievergadering van O. K. en W. De heer Wilmans illustreerde daarmee de z.i. slechte lichamelijke conditie van de Neder landers. Helmuth Rahn moet geopereerd worden De bekende Duitse voetballer Hel muth Rahn, diie in de Bundesliga- olub Meidricher S.V. speelit, zal be gin volgende week een voetoperatie moeten ondergaan. Dinsdag jJ. liep Rahn een gescheurde achillespees op. Na de operatie zal hij een maand of drie moeten rusten voordat hij weer aan training kan gaan denken. Wedstrijd zonder buitenspelregel stuit op bezwaren Het plan van Helenio Herrera, de trainer van Internazionale, om met zijn ploeg een wedstrijd te spelen tegen Atletico Madrid, waarin de buitenspelregel geheel zou worden verwaarloosd, gaat niet door. Zowel van de zijde van de Itali aanse voetbalbond als van de inter nationale voetbalorganisatie, de FI FA, was er oppositie tegen het plan van Herrera gekomen en daarom is besloten, de voor dinsdag 8 decem ber vastgestelde wedstrijd in Mi laan nu onder normale regels te houden. Herrera wilde zijn theorie, dat zonder de buitenspelregel het spel sneller en aantrekkelijker zou zijn, in deze wedstrijd in de prak tijk te brengen en het bewijs van de juistheid van deze theorie leve- EUROPESE BEKER VOOR BEKERWINNAARS De Turkse club Galatasaray en Le- gia Warschau (Polen) zullen een derde wedstrijd moeten spelen om uit te maken, wie overgaat naar de derde ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaais. Galatasaray won donderdagavond in Istanbul de returnwedstrijd met 10 door een doelpunt in de eerste helft. Legia had de eerste ontmoe ting met 21 in zijn voordeel be slist, zodat het doelgemiddelde over beide wedstrijden tezamen geen win naar aanwijst: 22. TENNIS Tom Okker tennist De vereniging van Britse sportjournalisten heeft in Londen een bijeenkomst gehouden ter ere van mevr. Fanny Blankers-Koen, die er op de spelen van Londen (in 1948in slaagde het goud op vier verschillende nummers te winnen. De foto toont mevr. Blankers-Koen (midden) met Ann Packer (rechts) winnares van het goud op het nummer 800 meter voor dames in Tokio en Mary Rand (links) winnares van het goud bij het verspringen tijdens de Olympische Spelen te Tokio. Van en over de klubs voetbal De neerslag in de afgelopen dagen en de ongunstige vooruitzichten heb ben ons doen besluiten vandaag de rubriek „Van en over de clubs" niet te plaatsen. Mocht er in de loop van vandaag echter toch nog een verbe tering intreden in de weerssituatie dan zullen wij morgen alsnog tot plaatsing overgaan. VOETBAL Inter plaatst zich voor de kwartfinale m m B m b m weer en wint Tom Okker tennist weer. De Ne derlandse kampioen, die zich vo rige week woensdag wegens de „rode hond" had moeten terugtrek ken uit het* toernooi om de tennis kampioenschappen van Nieuw- Zuid-Wales te Sydney, komt thans uit in de kampioenschappen van Victoria te Melbourne. De Haarlem mer vierde zijn rentree op de baan met een overwinning in de eerste ronde van het heren-enkelspel op de Australiër N. Holland met 63, 6—4, 6—4. Ook onze landgenoot Jan Hajer kwam in Melbourne met succes door de eerste ronde. Hij versloeg de Australiër Prior met 63 63 10 8. Zonder al te grote moeite bereik te Nederlands tennisser nummer 1, Okker, ook de derde ronde van het toernooi. In straight sets versloeg hij één van Australiës topjunioren, Tony Richards, met 6—0, 8—6, 63. BOEIEND DUEL Jan Hajer vocht in die tweede ronde van het herenenkelspel een boeiend diuel uit met oud-Wimbledonkampi- oen NeaLe Fraser. Helaas werd de strijd ontsierd door een groot aantal arbitrale blunders, dae vooral bij Ha jer grote ontstemming wekten. De Nederlander verfoor na vijf ener verende sets met 46, 97, 5—7, 6—3, 6—4. ATLETIEK Nieuw wereldrekord Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te zenden aan onze damredakteur, de heer J. A. J. Wortman, Molenlaan 6, Hazerswoude BIJ ONZE PROBLEMEN Het onderstaand vraagstuk is van de heer Geerlings. De meerslag-regel is fraai bewerkt; leuk is hoe schijf 28 naar 17 gebracht wordt. Auteur G. Geerlings, Leiden le publikatie 168 Zwart: 3, 6, 7, 9, 11, 12, 16, 18, 23, 35. Wit: 14, 19, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 39, 48, 50. De heer Colier laat door meerslag en een mooie tempo-zet het cana- lejos-motief te voorschijn komen. Auteur L. Colier, Maastricht le publikatie 169 Wat kost een status Voor het Haags Ambtenaren gerecht werd gisteren de sta tus van een burgemeester en de prijs, die men daarvoor moest overhebben, behandeld. De burgervader van het Bra bantse Best reed namelijk in een tweede-handsauto, hetgeen GS een doorn in het oog was. De auto van een burgemeester behoorde een statussymbool te zijn en om hem in deze zaak wat tegemoet te komen ver hoogden zij de jaarlijkse on- kostenrekening van f 1400 tot f 2000. Hierop kocht Bests eer ste burger een geheel aan de nieuwe aanwijzing beantwoor dende auto. Enige tijd geleden werd ech ter zonder waarschuwing of overleg de vergoeding terug gebracht tot f 1400. Dat nam de burgemeester niet en hij liet protest aantekenen, zodat de zaak gisteren voor het Amb tenarengerecht kwam. GS ver dedigden hun zaak door te be togen, dat f 2000 eigenlijk toch te hoog was, terwijl de burge meester zich met deze gang van zaken niet kon verenigen. Het Ambtenarengerecht zal 24 december de prijs van een status moeten vaststellen. Dode en twee gewonden bij anto-ongeluk Omstreeks vijf uur is gistermiddag op de rijksweg Utrecht - Amsterdam onder Ouder-Amstel de 55-jarige mejuffrouw F. J. Werner uit Amster dam bij een ernstige autobotsing om het leven gekomen. Twee anderen, de 55-jarige heer J. Huis uit Rotter dam, secretaris van de Nederlandse Kappersbond, werd levensgevaarlijk gewond. De 49-jarige heer H. Harnas uit Amsterdam liep minder ernstige verwondingen op. De drie slachtof fers zijn naar het O.L.V.-Gasthuis vervoerd. De heer Harnas reed vanuit de richting Amsterdam met een snelheid van 80 km over de inhaaLbaan, toen een onbekend gebleven groene bestel auto 10 meter voor hem plotseling naar links uithaalde. De wagen van de heer Hamas 9loeg over de kop door de middenberm en kwam boven op de udit Utrecht komende auto te recht waarin de heer Huis en mejuf frouw Wenrier zaten. Naar aanleiding van dit ongeluk verzoekt de vervangend groepscom mandant der rijkspolitie te Ouder- Amstel de bestuurder van de groene bestel auto, alsmede andere getuigen zich met hem in verbinding te stel len. telefoon (02963) - 1429 of 1393, of met de plaatselijke politie. Prins Bernhard opent World Press Photo '64 Voor de Haagse politierechter Ze waren al lange tijd vrienden, de 37-jarige monteur uit Leiden en een 33-jarige collega. Maar in de avond van 20 april gebeurde er toch be slist iets, dat minstens „onvriende lijk" moet worden genoemd. De oudste monteur gaf n.l. zijn vriend met een zakmesje een steek in de zij. Het was geen zware verwonding doch voldoende om de monteur we gens zware mishandeling voor de Haagse Politierechter te brengen. Het was de drank, die een kwade rol in deze vrienden-affaire had ge speeld en overigens bleek de steek aan de vriendschap geen einde te heb ben gemaakt. Daarmee rekening houdend eiste de officier een maand gevangenisstraf omdat steken met een mes toch altijd kwade feiten zijn. De reohter veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf. Op staande voet ontslagen. „Jullie zijn op staande voet ontsla gen", zo had een scheepsbouwer uit Sassenheim medegedeeld aan twee van zijn werkwviers. Evenwel was dat ontslag verbonden aan één voor waarde, n.l. dat de werknemers tij delijk elders zouden gaan werken. Doch de mededeling, die door de scheepsbouwer nu zelf voor de Haag se Politierechter werd herhaald, was voor deze voldoende om beide werk nemers vrij te spreken van het ten- laste gelegde. Dat was het zondier toestemming verwisselen van werkgever. Zij beriepen zich op het gezegde van de baas. Er waren n.l. moeilijk heden ontstaan over betaling van het loon en de werknemers waren van mening, dat zij waren ontslagen. Geen gratificatie voor ambtenaren in Eindhoven B. en w. van Eindhoven zijn van mening, dat nu de Toxopeus-ronde de ambtenaren A op gelijk niveau heeft gebracht met de werknemers in de vrije beroepen, het niet nodig is om de ambtenaren aan het einde van het jaar een royale gratificatie te geven. Zij willen liever terug naar een be loning die in de loop van het jaar voor opmerkelijke prestaties gegeven kan worden. Zoals te begrijpen valt is de stemming onder de Eindhoven- se ambtenaren behoorlijk gezakt. Bij K.B. is aan mr. J. L. van der Kun en F. van Dongen, ambte naren van de buitenlandse dienst der 4de klasse, ter zake en voor de verdere duur van hun werkzaamhe den aan de gecombineerde Neder landse permanente vertegenwoordi ging bij de Noord-Atlantische Raad en bij de Organisatie voor Economi sche Samenwerking en Ontwikkeling te Parijs, de persoonlijke titel van ambassaderaad verleend. De werkgever erkende het spijtig te vinden, dat zijn beidie werknemers waren weggegaan, doch een schuld kon de officier bij hen toch niet vin den en daarom eiste hij vrijspraak. De rechter besliste dienovereen komstig. PUROL (Advertentie) voor Ron Clarke De Australische atleet Ron Clar ke heeft tijdens wedstrijden in het Olympisch Stadion te Melbourne een nieuw wereldrecord gevestigd op de 3 mijl. Clarke liep de afstand in 13 min. 7.6 sec. en bleef hiermee 2.4 sec. onder het op naam van de Nieuwzeelander Murray Halberg staande wereldrecord, dat dateert van 25 juli 1961 en werd gevestigd in Stockholm. De onttroonde wereldrecordhouder Halberg, eindigde met grote achter stand in een tijd van 13 min. 31 sec. op de tweede plaats. De tweevou dige Olympische kampioen van To kio, de Nieuwzeelander Peter Snell. zegevierde op de mijl in 3 min. 57.6 sec. AUTOMOBILISME AMERIKAANS COUREUR OVERLEDEN De Amerikaanse coureur Bobby Marshman is donderdag in een zie kenhuis te San Antonio bezweken aan de brandwonden, die hij 27 no vember j.l. had opgelopen bij een ongeval. Op een circuit te Phoenix raakte hij toen tijdens een bandentest met een Ford Lotus een muur, waardoor zijn wagen in brand vloog. Volleybal Het Nederlandse mi litaire volleybalteam heeft donder dag in Brussel met 13 van de Bel gische militairen gewonnen. De setstanden waren 1512, 715, 10 15 en 515. Zwart: 1, 6, 7, 10, 11, 13, 16, 18, 20, 25, 35. Wit: 21, 22, 27, 28, 31, 32, 34, 39, 40, 42, 46. Arie v. d. Stoep laat de oplossers ge nieten van een heel fraai vraagstuk, een mooie aanvangstand en de mooie dwangzetten, die de slag naar 6 voor bereiden zijn heel fraai. Auteur A. v. d. Stoep, Poortugaal le publikatie 170 Zwart: 11, 12, 13, 17, 18, 23, 26, 28, 29, 34, 41. Wit: 21, 25, 37, 38, 40, 42, 43, 45, 46, 48, 50. OPLOSSINGEN 162. 36-31, 16x9, 46-41, 44-40, 42-38, 24x2, 20x9, 2x36. 163. 25-20, 20x9, 4x13, 26-21, 17x28, 43-38, 29x40, 45x34, 48x6. 164. 26-21, 37-31, 32x41, 48-42, 33-29, 15x2 2x4. 165. 48-43, ~50x37, 35-30, 18x29, 12-8, Z.K.H. Prins Bernhard zal op 17 december om vier uur 's middags in de Ridderzaal de expositie „World press photo 1964" die in het Gemeen temuseum in Den Haag wordt ge houden, officieel openen en de hoofd prijs en de wisselprijs voor de Ne derlandse inzending uitreiken. De tentoonstelling in het Haags Gemeentemuseum omvat 2100 foto's uit vijftig landen. De expositie duurt tot eind januari, waarna zij naar Hamburg gaat. Bij de stichting World Press Photo zijn verzoeken binnen gekomen om de expositie ook te hou den in Spanje en in België. Bouwvakkers krijgen voorrang Amsterdamse bouwvakarbeiders kunnen binnen een jaar een passen de woning krijgen. B. en w. van Am sterdam hebben deze mogelijkheid geopend in overeenstemming met 't beleid dat minister Bogaers voor staat. De minister zal daarvoor een ex tra contingent woningwetwoningen toewijzen. De regeling is 20 novem ber vastgesteld. Als een bouwvakarbeider van deze regeling gebruik wil maken, moet hij tenminste twee jaar regelmatig in de woningbouw in Amsterdail hebben gewerkt, of hij moet ver klaren twee jaar in de woningbouw te zullen werken na het tijdstip dat hij zich laat inschrijven. De vice-premier, mr. B. W. Bies heuvel, zal op 6 januari naar Para maribo reizen voor dienstbesprekin- gen met de Surinaamse premier Pen- gel. Op zijn terugreis naar Neder land zal mr. Biesheuvel ook een kort bezoek brengen aan Willemstad voor een bespreking met de Antilliaanse regering. Matt Busby, de manager van Man chester United, heeft tijdens een bij zondere bijeenkomst in Manchester, waarbij vele prominenten uit de En gelse en buitenlandse voetbalwereld aanwezig waren, het voetbal-ere- zwaard in ontvangst mogen nemen. Busby is de eerste houder van dit zwaard, dat werd uitgereikt wegens zijn buitengewone verdiensten voor het Britse en internationale voetbal. Inwoner van Koudekerk verdronken Gisteravond omstreeks kwart voor zeven is de 65-jarige Adrian us van Velzen bij het water scheppen achter zyn woning door onbekende oorzaak in de Rijn geraakt en verdronken. Toen de heer Van Velzen na enige tijd vermist werd is hij in het water gevonden, maar medische hulp mocht niet meer baten. Nederlandse rozen doen 't goed in Engeland De Engelse afgevaardigde van de conservatieve partij in het Lagerhuis voor het kwekersdistrict East-Berk- shire, de heer Van Straubzee, heeft in het Lagerhuis op bijzondere wijze de loftrompet gestoken over de Ne derlandse bollen- en bloemkwekers. Hij wilde dat de regering de bollen en de rozestruiken als grondstof ge- klassificeerd zien, waardoor de vijf tien procent invoerrechten zouden komen te vervallen. Een geïmpor teerde rozenstruik moet eerst nog vijftien maanden in de grond voordat het struikje verder verkocht kan worden. De minister antwoordde dat het niet reëel was om zaden, bollen en struiken als onbewerkte grondstof te beschouwen. De heer Van Straubenzee verklaar de nog, dat bijna alle rozen in Enge land uit het buitenland afkomstig zijn, en wel voornamelijk uit Neder land. Scheepsberichten Acmaea 1 te Port Said: Alamak 2 540 ozo New York n. New York; Alcor 2 v. Lorenzo Marques n. Dur ban; Alkes 2 v. Djeddah n. Umm- said; Aludra 30 te Buenos Aires; Ar ea 2 100 zw Bombay n. Cochin; Aste- rope 4 te Three Rivers verw.; Bo venkerk 2 10 z Kreta n. Genua; Cas tor 2 v. Volos n. Kavalla; Eerbeek 3 te Kotka; Garoet 3 v. Aden n. Port Sudan; Jagersfontein 1 v. Port Eliza beth n. Kaapstad; Katsedijk 2 350 w Landsend n. Boston; Kermia 2 v. Pta Cardon n. Cura/ao; Kloosterdijk 2 te Tampico; Koratia 2 425 ono Zanzibar n. Durban; Korendijk 2 v. New York n. Boston; Ladon 2 v. Antwerpen, 3 te Amsterdam verw.; Maasdam 3 te Le Havre; Maashaven 2 50 w IJmui- den n. Londen; Overijsel 2 te Zanzi bar; Rotterdam 2 te St. Thomas; Sar- pedon 2 840 zw Flores n. Amsterdam; Sirrah 1 te Pta. Cardon; Sumbawa 1 v. Melbourne n. Adelaide; Ulysses 2 t.a. rede Pto Barrios; Willem Ruys 3 te Callao verw. 3x21, 14x3, 3x37, 21-27, 22x31, 6-11, 16x7. 166. 19-14, 33-29, 38x29, 37-31, 29-24, 23x21, 22x33, 28x6. 167. 12-7, 22-17, 32-27, 42-37, 43-38, 48x8, 45-40, 25x34, 20x9, 15x4, 19-23, 4x29, 40-44, 50x39, 45-50, 49-44, 50-45, 29-1. Goede oplossingen kunnen worden ingezonden aan bovenstaand adres.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8