O NIEUWE BRUG OVER DE ZIJL GEEFT NIEUWE MOGELIJKHEDEN Leidse gitaar combo speelt voor prinsessen Pastoor Vollaerts (Noordwijkerhout- St.-Victor) gaat rusten deelnemers aan de TROS vragen nog 150.000 REM-vrienden snel hun briefkaart in te zenden! WOENSDAG 25 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Professor Hammerstein (Warmond) zijn opvolger Pastoor A. VOLLAERTS De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, heeft op diens verzoek eervol ontslag verleend als pastoor van de parochie van de H. Victor te Noordwijkerhout aan de zeereerw. heer A. M. A. Vollaerts. Tot zijn op volger is benoemd de zeereerw. heer A. Hammerstein, professor aan het Tbeologicum te Warmond. Pastoor A. 3VL A. Vollaerts werd in 1899 te Haarlem geboren. Na zijn studie aan het Klein en Groot Se minarie wend hij op 14 juni 1924 priester gewijd. Ongeveer twee maanden later wend hij assistent te Weesp. Van 3 september 1927 tot 18 augustus was hij kapelaan in de pa rochie van het Allerheiligst Hart te Schiedam, waarna hij tot 1945 pas toor was te Velsen-Noord. Op 18 sep tember 1954 werd hij benoemd tot pastoor in de psnochie van de H. Pe trus te Leiden. Twee jaar later wend hij pastoor te Noordwijkerhout, waar' hij tot heden is gebleven. Pastoor Vollaerts heeft zich zowel te Leiden als te Noordwijkerhout de genegenheid en toewijding van zijn parochianen verworven. De pastoor gaat zich per 12 de cember a.s. vestigen in het huis van zijn onlangs overleden vader, te Heemstede, Valkenburgerlaan 8. LISSE Verkeerslichten op Kruispunt Kanaalstraat- Oranjelaan Vanwege het steeds drukker wor dende verkeer nabij het kruispunt Kanaalstraat-Gladiolenstraat-Oran- jelaan achten b. en w. het nu zeer noodzakelijk daar goede veiligheids maatregelen te nemen. Zij stellen aan de raad voor om op genoemd kruispunt een nieuwe verkeerslich teninstallatie aan te brengen met wijziging van de rijbanen van de tot dit kruispunt behorende wegen. Er komen verkeerslichten welke het verkeer vrij zullen geven van de Kanaalstraat naar de Haarlemmer meer, van de Kanaalstraat naar de richting centrum en het verkeer in Pastoor A. HAMMERSTEIN Zijn opvolger, prof. A. Hammer stein werd in 1917 te Rotterdam ge boren en op 17 juni 1941 priester ge wijd. Nadat hij van 23 augustus 1941 kapelaan was geweest te Stompwijk, werd hij op 17 Juli 1945 benoemd tot kapelaan te Lisse, in die parochie van de H.H. Engelbewaarders. Van 16 augustus 1947 tot heden is hij als professor verbonden geweest aan het Theologicum te Warmond. Prof. Hammerstein doceerde Ho- miletioa en Cathechetdek. Hij heeft een grote bijdrage geleverd aan het op gang brengen van de nieuwe stijl „verkondiging" onder de jonge pries ters. Hij was bovendien bibliothecaris en een graag aangezocht predikant bij feestelijke gelegenheden. Vorig jaar heeft hij de Lijdensmeditaties voor de radio gehouden. beide richtingen op de Gladiolen- straat en de Oranjelaan, terwijl ook voor de voetgangers verkeerslichten worden aangebracht welke een veilig oversteken mogelijk zullen maken. De nieuwe installatie wordt geadvi seerd door de ANWB. Op de Oranjelaan en Gladiolen- straat kómen de rijwielpaden te ver vallen en zullen „opstelvakken" aangebracht worden, nl. voor af slaand en doorgaand verkeer. Schrik niet, lezers, deze nieuwe verkeers- installatie met alle bijkomende be- stratingswerken komen op rond ƒ65.000.—!! JAARVERGADERING IJSCLUB „LISSERBROEK" Onder grote belangstelling is maan dagavond te Lisserbroek de jaarver gadering van de IJsclub „Lisserbroek" gehouden, waarbij ook de districts voorzitter, de heer H. van der Voet uit Warmond, aanwezig was. Na een bespreking van de voorbije evene menten (o.a. de uitstekend geslaag de juniorenkoppelwedstrijden) vroeg de voorzitter, de heer P. H. Timmers de aandacht voor de toestand, waarin de ijsbaan verkeert. De baan, die tot kort veel weg had van een ver giet, is zo veel mogelijk verbeterd, NOORDWIJKERHOUT Jan Puik kampioen tafeltennis van Noordwijkerhout Wederom heeft J. Puik beslag we ten te leggen op het kampioenschap tafeltennis van Noordwijkerhout, dat georganiseerd was door de ontspan ningscommissie van de afdeling ta feltennis VVSB. Om in de finale te komen moest hij in de voorronde alle zeilen bijzetten, daar hij hier geduch te tegenstand ondervond. In de kwartfinale'moest hij bijna in B. van Aken, die zeer goed partij gaf, zijn meerdere erkennen. De wedstrijd moest dan ook in drie games beslist worden. In de halve finale wist hij de goed tegenstand biedende Pari don uit te schakelen Smolders, die door benauwde overwinningen in de poule van niet-leden tot de finale was doorgedrongen, had veel moeite gehad van De Zwet,. Looyestein en Osborn aan zijn zegekar te binden. De heer Smolders was echter niet opgewassen tegen het technisch be tere spel van Puik. Niettemin ver overde hij de gouden medaille bij de niet-leden. Osborne en Looiestein wisten hier beslag te leggen op de zilveren en bronzen medaille. Bij de leden waren het Paridon en Van Aken, die op de tweede en derde plaats eindigden. Het duo Tettero-De Jong wist bij het dubbelspel leden tot het prachtige resultaat te komen. Zij versloegen in de finale het sterk spelende team Puik-C. Berg, waardoor zij in het bezit kwamen van de gouden me daille. Bij de niet-leden dubbel wisten Osborne en Smolders door goed sa menspel de eerste prijs te bemach tigen voor het duo Bakker-Van de Klugt. Bij het mixed dubbel kwamen in de finale de teams Berg-De Jong en Ruigrok-Warmerdam tegenover el kaar. Na de eerste game met het ge ringe verschil van 2119 op hun naam te brengen en in de tweede ft^j' aïz 44**' (Advertentie) game een achterstand van 2015 in een overwinning van 2220 om te zetten behaalde het team Berg-De Jong de eerste prijs. Vooral door Van de Zwet en Gerritsma en de overige deelnemers van het seminarie werd aantrekkelijk spel voorgeschoteld. De prijzen werden na een dank woordje van de voorzitter, de heer N. de Jong, aan de ontspannings commissie, uitgereikt door de geeste lijk adviseur van de vereniging, kap. Steverink. doch in verband met het feit, dat de baan in het nieuwe uitbreidingsplan ligt, zijn er geen al te grote kosten aan besteed. Secretaris H. Potman wees in zijn jaarverslag op het feit, dat door het gewest Zuid-Holland enkele kin deren vorig jaar naar Deventer zijn uitgezonden voor deelneming aan de landelijke wedstrijden. De penningmeester meldde een ba tig saldo van 133.90, zodat het kas- bezit van de vereniging nu 3368.13 bedraagt. In de vacature in de kas- commissie, ontstaan door het aftre den van de heer G. van der Wal, werd voorzien door de benoeming van de heer, J. van der Laan. In het financieel overzicht werden twee grote posten genoemd: de aan schaf van een eigen muziekinstal latie (ƒ824.35) en de huur van de baan (ƒ542.50). De heer Van der Voet prees in zijn toespraakje de activiteit van de Lis- serbroekse ijsclub. Hij wees op het belang van junioren- en schoolwed- strijden. Bij de. bestuursverkiezing werden de heren G. van der Ham, H. Pot man en C. Duivenvoorden herkozen; in de plaats van de heer A. van der Veek werd de heer J. van der Klauw benoemd. „THEORIE EN PR AC TIJK"- Dinsdagavond heeft prof. dr. ir. P. K. Schenk, directeur van het Bloem bollenlaboratorium te Lisse, voor „Theorie en Practijk" een lezing ge houden. Vooraf werd door voorzitter A. v. d. Schans een „woord vooraf' Sr. lier naar badplaatsen en plassengebied Binnenkort wordt een begin gemaakt met de bouw over de Zijl van een beweegbare brug. Deze oeververbinding wordt ge legd in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan te Leiden. Hiermee wordt aansluiting verkregen met de provinciale weg Lei denOude Wetering (no. 5). De brug komt in de plaats van de afgebroken trambrug over de Zijl van het voormalige „spoortje" LeidenHoofddorp. Ook Provinciale Staten zijn voornemens medewer king aan de bouw van deze brug te verlenen: de brug zal in het belang zijn voor de ontsluiting van Leiden Noord, maar pro vinciale belangen worden eveneens gediend. Thans is men vanuit Leiden voor verbinding met de provinciale weg aangewezen op de Lage Rijndijk en de Spanjaards- brug. De nieuwe brug zal daarnaast van belang zijn voor het recreatieverkeer naar het plassengebied, terwijl be woners van gebieden ten oosten en ten noord-oosten van Leiden via de nieuwe verbindingsweg gemakkelij ker naar Katwijk en Noordwijk kun nen komen. De Willem de Zwijger- 'aan zal in westelijke ':-h<tog wor ton doorgetrokken r over d '?mm,ei Ire1 t te t LEIDERDORP jji run nrnn rrrr fflff T€ VfiAÓJS# A AH T£ L&G&&0 USH HAAH fllWf ''J? AA» TC fQm Mo47nfi „Af( ivospopfijy 166: brug met aansluitende wegen naar Station Leiden en Oegstgeest. doorvaartwijdte van 10.5 meter en een doorvaarthoogte van 4.5 meter. Voor Leiderdorp zal deze brug bij zonder van belang zijn voor de be- Toners van de nieuwe woonwijk in 'e Zijllaan- en Meijepolder. De brug ardt 23 meter breed, heeft een Leiderdorp. De kosten worden door Leiden, Leiderdorp en de provincie gezamen lijk gedragen. Totale kosten met op ritten, onderdoorgang Zijldijk, rij wiel- en voetgangerstunnel worden op tenminste vijf miljoen gulden begroot gesproken. In het Laboratorium be zitten wij 'n stuk gereedschap in de wetenschappelijke begeleiding t.a.v. ons vak en hiervoor zijn wij dank baar. Wij hebben kader nodig, die meehelpen aan het uitwerken van ideeën en dit zal binnen ons vak moe ten gebeuren. Onze groepen hebben veel werk gedaan en zullen nog veel van zich laten horen. Wij hebben echter geld (f 5000.-) nodig om dit werk beter te kunnen funderen. Wij zullen een beroep op het bollenvak doen en vertrouwen dat allen zul len meehelpen ons deze f 5000.- te verstrekken, zodat wij deskundigen kunnen aantrekken en deze hulp kost geld! Help ons nu en. goed!" Prof. Schenk sprak over indruk ken van zijn reis naar Amerika. Hij zette uiteen welke betekenis de gla- diolenteelt daar heeft. In Amerika heeft men 250 miljoen gladiolenbloe- men nodig en ieder jaar moet men 50 miljoen gladiolenbollen hebben, waarvan uit ons land slechts 15 pet. geleverd wordt! Men is daar primair gericht op de bloemenproductie. Men plant en teelt van juli tot maart in opeenvolgende blokken voor de bloe menhandel. Prof. Schenk gaf ook weer met welke ziekten men in Amerika in de bloembollen te kampen heeft, niet alleen in de gladiolen, maar ook in de andere bloembollenrassen. Het gesprokene werd verduidelijkt door een serie dia's over de bloembollen teelt in Florida en andere streken van Amerika en Canada. Met grote aandacht werd spreker gevolgd. Autobotsing De heer v. N. reed met zijn Volkswagen in het dood lopende stuk van de Wagenstraat richting Heereweg. Een auto, be stuurd door C. A. uit Gouda, gaf hem geen voorrang, waardoor een botsing ontstond met veel materiële schade. Damclub „Lisse" won van N.D.G. Ter Aar. De belangrijke ontmoe ting tegen de koploper N.D.G. uit Ter Aar is door de Lissers in 'n 12-8 overwinning geëindigd. Dit houd in dat de Lissers de leading hebben geno men in de competitiewedstrijden. Het zag er in 't begin niet rooskleu rig uit; C. van der Voet moest al spoedig capituleren. Na 1V* uur spe ten kwam Van Dam tot winst, zodat de stand 22 werd. Na deze 2 par- tij en werd het benauwd voor de Los sers. Lemmers kon in gewonnen posi tie niet verder komen dan remise: 33. Spoedig hierna moest Imfhorn capituleren: 35. Ook Wijnhout moest met een remise in zijn partij door een foutieve zet opgeven: 37 voor NDG. De overige spellers, 5 in getal, gingen er extra voor zitten en met succes! C. Boogert wist weer met een mooie sLagzet te winnen: 57 dus. Daarna kwam Eigenibrood met een remise, 68. Nog 3 partijen resten ons, en: welk een partijen! J. van Hal wist door een paar prachtige tempozetten zijn tegen partij te overwinnen: 88. Toen kwam P. Boogerd met een zeer goed gespeelde partij. Vooral het eindspel blonk uit: 108. J. Algera wist in het middenspel ad een stuk winst te hallen. En wanneer dat gebeurd bij een speler van deze klase, is men reeds bij voorbaat verloren! Het werd 128 voor Lisse. GLADIOLENVEILING Er was wederom een zeer grote aanvoer van gladiolen. Het sorti ment was groot met goede kwalitei. Gladiolen (resp. 14/op en 12/14): Abu Hassan 8.25, 7.25; Allard Pier- 90n 3.20, 2.95; Aribian Night 5.50, 3.85; Benaris 4.20, 4.10; Bloemfontein 3.40, 3.75; Carmen 2.60, 2.20; Concor dia 2.25, 1.90; Dr. Fleming 6.35, 6.25; Fancy 2.05, 2.50; Flowersong 2.35, 1.60; Han van Meegeren 5.40, 4.60; Hopman's Glory 7.90, 6.25; Jo Wage- naar 3.60, 3.95; Johan Strauss 2.15, 2.55; Leeuwenhorst 2.10. 2.75; Man soer 4.30, 3.55; Morning Kiss 2.30, 1.85; Nieuw Europa 8.95, Picar- dy 4.85, 4.20; Ravel 9.10, 7.50; Red Signal 3.40, 3.25; Sans Souci 7.50, 6.75; Sneeuwprinses 2.10, 1.85. NOORDWIJK JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING Op de gisteravond in hotel De Beurs te Noordwijk gehouden jaar vergadering van de Oranje-Vereni ging Noor wij k-Binnen kon de voorzit ter, dr. H. Kruyt met vreugde vast stellen, dat niet alleen de vaste kern, maar ook vrij veel jongelui aanwezig waren. Uit de vergadering' werd de sug gestie gedaan om de jeugd in de Oranje-Vereniging nog eerder te be trekken door het instellen van een korps Oranjebrigadiertjes. Deze ge dachte zal het bestuur gaarne in over weging nemen. In het jaarverslag van de secretaris, de heer Landman, werd een overzicht gegeven van de uitstekend geslaagde volksvermaken bij de volksfeesten, waarbij dank werd gebracht werd gebracht aan allen, die hieraan heb ben meegewerkt. Het jaarverslag van de penning meester, de heer B. de Jong, gaf on danks de grote uitgaven nog een voordelig saldo aan. Hulde bracht hij aan de heer F. Groenewoud voor het goede incasseren van de contri buties en de ledenwerving, want dank zij diens activiteit wes het le dental met 45 toegenomen en geste gen tot 1231. Bij monde van de heer A. Bierman bracht de kascommissie een alleszins gunstig verslag uit van het boekonderzoek. Beide functiona rissen werden hierna dank gebracht voor hun accuraat en veelomvattend werk. De aftredende heren Dr H. Kruyt, J. Gravendaal en C. Heems kerk werden weer in het bestuur herkozen. Bij de nabeschouwing over de feesten van 1964 ontstond nog een uitgebreide gedachtenwisseling; een suggestie om de laagste prijzen bij het touwtrekken te verhogen werd door het bestuur overgenomen. Wat betreft vooraf opgeven voor deelneming aan de volksfeesten in de Wilhelmina- school, heeft men de ondervinding opgedaan dat dit weinig zin heeft, zodat hiervoor binnenkort andere maatregelen zullen worden aange kondigd. Tevens werd nog gesugge reerd om tijdens de volksfeesten 'n kortebaanweds trijd met paarden te BEVRIJDE NEDERLANDERS. Volgens een opgave van het minis terie van buitenlandse zaken zijn de volgende Nederlanders in Stanley- stad bevrijd en overgebracht naar Leopoldstad: het echtpaar Posthumus met baby, de heer A. Wissiruk uit Hui zen (N.H.), mevr. Franken, echtge note van de waarnemend consul in SbamLeystad, de heer Santman uit Wageningen, de heer Van Laar wo nend in Gent (België) en de geeste lijken van de Orde van het H. Hart: H. Neelemans, P. de Lepper, S. Basti- aanse, J. Geurts en J. Thaar. organiseren, doch hiertegen werden nogal bezdaren geopperd, zodat het bestuur zich eerst zal beraden alvo rens met een voorstel te komen een dergelijk evenement in te stellen. Met een verloting werd deze prettige bijeenkomst besloten. VOORHOUT RKJV Contact Aan leden en ouders van „Contact" is weer eens een gezellige avond bezorgd. Jan Vlasveld, de bekende regisseur, had met zijn spelers het kolderieke blijspel „Het begon met Eva" inge studeerd. Behalve enige niet rolvaste rollen, werd er goed gespeeld. Uit blinkers waren de dames Els Hooger- vorst en mèj. De Lange uit Noord- wijk, een speelster waar meer in zit. Ook de andere dames verdienen veel lof alsook de heren B. v. Werkhoven en Ben Veenhof. De spontane lach van een geboeid publiek was het be wijs, dat men met deze kolder mee leefde. Bouw premiewoningen. Vandaag zal de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten iin het gemeentehuis zit ting houden om degenen, die van de complexen van 12 tot 17 te bouwen premiewoningen een woning hebben verkregen, omtrent de financiering van de woning de nodige inlichtingen te verschaffen. V.V.D. afd. Voorhout. De afd. Voorhout van de Volkspartij voor Vrijheid en Demooratie heeft tot de finitief bestuur gekozen de heren J. H. de Gruijter, H. B. van Lochem, A. D. J. van Aaideren, A. van Gel- dermailsen en F. Rommelits. Voorzit ter is de heer De Gruijter. J- l mA The Devilish Strings, een guitaar. combo uit Leiden, zal dinsdag 28 nov. spelen op een verjaardagsfuif van de dochter van mr. R. Zinniicq Bergmann in Wassenaar, Duindigt. Het optreden is vermeldenswaard, omdat op dit bal ook een of meer prinsessen van Oranje tegenwoordig zullen zijn. Dit engagement bewijst, dat genoemde Leidse Combo in opgaande lijn is. De bekende Amerikaans-N edeiiandse impresario en arrangeur Mat. Mat- tews heeft combo ééns beluisterd en verklaard, dat de vijf jongelui het meest muzikale gitaar-ensemble vor men van Nederland in deze tijd. Geen wonder, dat de Leidse manager G. J Knappers, trots is op de prestaties van zijn combo. Een serie contracten voor radio, TV en grammofoonplaat heeft hij in zijn zak. Telefoontje, Met het optreden in Duindigt was het bijna fout gelopen. Op 28 no had deze combo, die ook dikwij speelt op „Instuifavonden" in de bol lenstreek een optreden vastgelegd ir het cultureel centrum in Voorsche ten. Een telefoontje van mr. R. Zin nicq Bergmann, die hofmaarschall is, en verbonden aan de Koninklijk' Hofhouding, met burgemeester D; Kool van Voorschoten deed wonde De datum van het optreden in Voor schoten werd verplaatst. De „Tht Develish Strings" zullen optreden op dit „sprookjesbal", samen met 't ball room-orkest van Frans Dehue, die al enige jaren „hofervaring" heeft. Op de foto de musici van de Leidse Combo: Jan de Os, sologitaar; Ton Eradus, slaggitaar; Bram Flippo, bas gitaar; Henk Doove jr., slagwerk en Rudy Vos, zang.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4