JACQUELINE KENNEDY: „IK HAD HEM OMLAAG KUNNEN TREKKEN" Overlijdens-advertenties in avondbladen DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 uw kind goed i beschermd tegen ivinterkou „Ik keek juist een an dere kant op toen ik die vreselijke geluiden hoor de, U weet wat ik bedoel. Mijn man gaf geen geluid. Ik draaide mij om en alles wat ik mij herinner is mijn echtgenoot, een raadsel achtige trek op zijn gelaat alsof hij een lichte hoofd- pijs had. Zijn linkerhand was omhoog geheven. Ik sag een gedeelte van zijn schedel en herinner me, dat dit vleeskleurig was". Mevr. Jacqueline Kenne dy, de weduwe van de vo rig jaar in Dallas vermoor de president, heeft dit ver klaard tegenover de (War ren)-commissie van onder soek naar de dood van Kennedy. Mevr. Kennedy zei, dat de president de hand naar het hoofd bracht en toen op haar schoot viel. „Ik schreeuwde: „Mijn God, zij hebben op mijn man ge schoten" en „Ik houd van je Jack". We lagen bene den in de auto met zijn hoofd op mijn schoot; het scheen een eeuwigheid. Ik heb vaak gedacht: Als ik maar naar rechts had ge keken zou ik hebben ge zien, dat hij door het eer ste schot werd getroffen; dan had ik hem omlaag kunnen trekken, zodat het tweede schot hem niet zou hebben getroffen. Ik hoor de echter gouverneur Co- nally schreeuwen waardoor ik mij omdraaide en toen ik mij naar rechts wend de deed mijn man dit (een gebaar naar de nek). Hij werd toen voor de tweede maal getroffen." Mevr. Kennedy verklaarde, dat zij slechts twee schoten had gehoord. President Johnson ver klaarde in zijn getuigenis, dat hij in het ziekenhuis door rechercheurs in een kamer werd gesleurd waar van zij de gordijnen sloten en die hij niet mocht ver laten. Zijn reactie op het overlijden van Kennedy was: „Ik kon nauwelijks geloven dat dit gebeurd was. Het scheen allemaal onwerkelijk, ongelofelijk." Mevr. Johnson verklaar de, dat Jacqueline Kenne dy in het vliegtuig waar mee het stoffelijk over schot naar Washington werd teruggebracht, ge weigerd had haar bevlekte kleding te verwisselen. Haar japon en haar rech ter handschoen waren met het bloed van haar man doordrenkt. Gouverneur Conally van Texas verklaarde, dat hij het eerste schot had ge hoord en onmiddellijk dacht: „Dit is een aanslag". Ik draaide mij om tenein de over mijn schouder te kijken doch ik kwam niet ver. Ik voelde, dat mijn rug werd geraakt en viel voorover op de schoot van mijn echtgenote. Terwijl ik daar lag, volledig bij be wustzijn en met mijn ogen open, klonk het derde schot. Ik hoorde, dat het hem (de president) trof. Op mijn kleding en op de bekleding van de auto zag ik stukjes hersenweefsel". Ook Conally zei, dat de president geen enkel ge luid had gegeven. (Advertentie) Amateursconcours te Langeraar leed onder overdaad van geluid In het parochiehuis van Langeraar werd het jaarlijkse amateursconcours gehouden, dat georganiseerd werd do«r de St. Bavogroep van de ver kenners. Zoals alle jaren bestond er ook nu weer veel belangstelling voor deze avond, zowel van de zijde van de deelnemers als van het publiek. De grote zaal van het parochiehuis was dan ook eivol. De zaal had voor deze gelegenheid een extra feestver siering in de vorm van kleurige slin gers en lampions. De avond werd geopend met een welkomstwoord, gesproken door oubaas J. Hoogervorst. Bijzonder ver welkomde hij de heren Koren, De Vries en Van der Stoel, die de jury vormden en derhalve een moeilijke taak hadden. Daarna werd begonnen met de af werking van het programma. Het be gon voor The Rocking Girls- uit Al phen a. d. Rijn niet zo prettig, want tijdens hun optreden "vertoonde de geluidsinstallatie enige nukken, die to<?h wel nadelig werkte op de pres tatie. Gelukkig was het euvel later verholpen. Het programma werd ook deze avond weer tot een geheel gemaakt door Henk Borst, die met enige as sistentie optrad en veel succes oogst te. Hij maakte gebruik van het play- backsysteem om op te treden in Fra ter Venantius en Dorus. Het ligt hem bijzonder en de aanwezigen hebben ervan genoten. Over de prestaties van de deelne mende clubjes of groepen moeten we constateren, dat het peil van verleden jaar niet werd gehaald. We konden het met de voorzitter van de jury, de heer Koren, volledig eens zijn, dat het geheel een indruk gaf van onvol doende voorbereiding. Met succes deelnemen vergt intense studie en het was soms toch wel erg moeilijk daar in te geloven. Verder werd er heel vaak veel te hard gespeeld. Er werd een overdaad aan geluid geprodu ceerd. Dit kan mogelijk verdragen worden in een Amsterdams R.A.I.-ge- bouw of een Irenezaal in Utrecht, voor de zaal van het parochiehuis waren het ettelijke decibels geluid te veel. Ook de zang kwam vaak niet tot zijn recht door veel te sterke be- tuurlijk is dit een algemene op- geLriding. Natuur; merking. Er waren ook gelukkige uit zonderingen. Zo hebben we bepaald genoten van The Vendelly's die een zeer beschaafde prestatie leverde. Vooral genoten we van hun tweede nummer. Bravo. Ook Rob Hooger vorst, een Leidse pianist leverde een goede prestatie. Jammer dat men in de zaal hiervoor zo weinig waarde ring toonde. Vermelding verdient ook het optre den van de goochelaar A. N. van Berkel uit Leiden, en het optreden van Magda Berg, die met de gitaar zichzelf begeleidde en tot een goede prestatie kwam. Waar we ook wel bezwaar tegen hadden was het hinderlijke geloop in de zaal zelfs tijdens het optreden. We vonden dit erg hinderlijk en het is toch wel te voorkomen. Deze opmer kingen zijn goed bedoeld om het peil van dergelijke wedstrijden te verho gen. De uitslagen werden door de heer Koren bekend gemaakt die de deel nemers tevens een welgemeende goe de raad mee gaf. Tegelijkertijd over handigde de Oubaas de prijzen. De uitslagen waren als volgt: 1 The Vendelly's te Beverwijk 25 pun ten. Dit gezelschap komt voor dit jaar in het bezit van de wisselbeker; 2 Rob Hoogervorst, Leiden 23,6 pnt.; 3 The R.J.L.'s te Alphen a. d. Rijn 22.2 pnt.; 4 Magda Berg, Mijdrecht 22.1 pnt.; 5 en 6 The Yellow Strangers en LISSE PLANTGOEDVEILING Voor de tijd van het jaar komt er nog veel plantgoed aan de veiling. Voor best bewaard goed en goede handelssoorten is nog wel belang stelling en deze partijen brengen een goede prijs op. TULPEN PER HL: Golden Measure 75; Apeldoorn 135; Clara Burt 60; Golden Harvest 95; The First 125; Kleurenpracht 60; Olaf zaad 80; Dierama 60; Golden Victory 80; Preminence, zaad, 190; Edith Eddy 85; Krelages Triumph 90; Lefeber's Favourite 90; White Trium- phater 80; Palestrina 140; Rijnland 110; Gretha Benkemper 120; Fuse lier 225; Paul Richter, zaad, 160; Bel- lena, zaad, 110; Gen. de Wett 170; Elmus 85. Lugubere grap in Rotterdam hi verschiUende Rotterdamse kran ten stond vorige week vrijdag het overlijdensbericht van Hendricus Theodoras Roelof August van der Aa, De heer Henny van der Aa zit echter springlevend thuis bij zijn ouders aan de Schiedamseweg in Rot terdam. De advertenties zijn een lu gubere „grap" geweest van een on bekende, die de betrokkenen en zijn familie veor veel moeilijkheden heeft gekaatst. De stroom van deelneming en condoléance - brieven hield niet op. Op de dag van de „begrafenis" Scheepsberichten Acmaea 21 v. Tobruk n. Bengazi; Alkes 23 te Beyrouth; Aludra 20 v. Rio de Janeiro n. Paranagua; Area 21 200 m zo Abadan n. Kandia; Aste- rope 21 te Trinidad; Bovenkerk 21 v. Mombasa n. Aden; Breezand 20 200 m ono Bermuda n. Savannah; Castor 23 v. Alexandrie n. Beyrouth; Colytto 22 te Duluth; Eerbeek p 22 Brunsbut- tel n. Calais; Jagersfontein 22 v. Lor Marques n. Durban; Katsedijk 20 te Hamburg; Kennemerland 2V 165 m w. Kp. Blanc n. Santos; Kloosterdijk p 21 Miami n. Vera Cruz; Korendijk p 22 Vlissingen n. New York; Kore- nia 21 v. Pulo Bukom n. Balik Pa pan; Ladon 22 te Le Havre; Lopper- sum 22 v. Amsterdam n. Houston; Maasdam 22 te Montreal; Medon 22 te Amsterdam; Memmon 21 620 m wtz Fayal n. Curacao; Nw. Amster dam 25 te Cobh verw.; Parkhaven 23 v. Hamburg n. Rotterdam; Rotter dam 21 660 m o Kp. Race n. New York; Sarpedon 22 v. Jacmel n. Port au Prince; ULusses 23 v. Kingston n. Belize; Willem Ruys 22 920 m otn Wellington n. Callao; Wonosobo 21 200 m o. Malta n. Rotterdam; Wono- tari 22 te Port Elizabeth. meldden zich verschillende relaties bij de begraafplaats Crooswijk waar het stoffelijk overschot volgens de advertentie ter aarde zou worden besteld. De vader van de 19-jarige jongen heeft de zaak aangegeven bij de po litie, staat voor een moeilijk oplosbare zaak staat. Bij een van de avondbla den heeft men kunnen achterhalen, dat de advertentie is opgegeven door iemand die een verzonnen naam en een verzonnen adres aan de Schie damseweg had opgegeven. Boven dien weet men bij de politie niet op welke strafrechtelijke gronden 'men een eventuele dader zou kunnen aan grijpen. De wet voorziet n.l. niet in dergelijke misdragingen. Wel kan de vader van de jongen in een civiel proces de schuldige financieel aan spreken voor het ongenoegen, dat is veroorzaakt. STRAATROOF IN GRONINGEN In het rustige Zuiderpark in Gro ningen heeft een onbekende jonge man de 63-jarige pianolerares mej. T. van 't Land van haar handtas met 25 gulden inhoud beroofd. De onbekende trok onverwacht een handdoek over haar hoofd en trachtte haar tegen de grond te trek ken. Zij verweerde zich echter heftig met haar paraplu. De jongen ontruk te haar toen de tas en ging er als een haas vandoor Een uur daarna werd in een gangetje aan de Oosterstraat de achttienjarige voeger R. van Leeuwen aangevallen. Hij werd be wusteloos geslagen. Toen hij weer bij kennis kwam bleek dat uit zijn por tefeuille een bedrag van 26 gulden was verdwenen. Johnny and his Yellow Strangers bei den te Nieuw Vennep ieder 22 pnt.; 7 The Rangers, Leimuiden 21.7 pnt.; 8 A N. van Berkel te Leiden 21.2 pnt.; 9 Ellen and the Sprat Belly's te Roe- lofarendsveen 20.4 pnt.; 10 The Coas ters te Leiden 20.1 pnt.; 11 The Roc king Girls te Alphen a. d. Rijn 18 punten; 12 The Tarantula's te Rijs wijk 17.5 pnt.; 13 The Leila's te Lan geraar 17,4 pnt.; 14 Laretto te Lei den 14.6 pnt. De wisselbeker die nu gegaan is naar The Vendelly's te Beverwijk, was in bezit van The R.J.L.'s te Al phen a. d. Rijn. De beker kan men voor goed in bezit krijgen door hem driemaal te winnen. Dit behoeft echter niet drie maal achtereen te zijn. Aan het slot van de avond heeft oubaas J. Hoo gervorst dank gebracht voor de zeer gewaardeerde medewerking, die kos teloos was. Als blijk van dankbaar heid kregen allen een herinnering aan dit concours aangeboden. Met de wens, tot volgend jaar, werd de avond besloten. Discontoverhoging in V.S. en Canada Het Federal Reserve System heeft gisteren een verhoging goedgekeurd van de discontotarieven van Ameri kaanse banken van 3Vs procent tot vier' procent, met ingang van 24 no vember. De verandering van het disconto is de eerste sedert juli 1963, toen een verhoging van drie procent tot 31/» procent plaaitsvond. De verhoging van het disconto in de veranderingen der rentetarieven werden ingevoerd, zo werd medege deeld, „tot handhaving van de inter nationale kracht van de dollar". Na de disconto verhoging in Enge land en de Ver. Staten heeft nu ook de bank van Canada haar disconto verhoogd en wel van 4 tot 4% pro cent. Deze verhoging gaat onmiddel lijk in. Het Canadese bankdisconito stond van augustus 1963 af op vier procent. Spectaculaire ontsnapping uit gevangenis in V.S. Uit de strafinrichting van Wall a Walla, in de Amerikaanse staat Washington, zijn zondagavond zeven geinterneerden ontsnapt door een met geïmproviseerde schepjes gegra ven tunnel. Drie van de voortvluch- tigen waren tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld wegens moord. Allen waren zij bij vroegere ont snappingspogingen betrokken. Zij worden beschouwd ailis gevaarlijke recidivisten. De leiding van de gevangenis is van mening, dat het graven van de tunnel ten minste zes maanden in be slag moet hebben genomen. De gevan genis van Walla Walila wondit tot de best bewaakte van de Verenigde Sta ten gerekend. Er wordt op grote schaal naar de ontsnapten gespeurd. Zwitserland en West-Duitsland hebben maandag overeenstemming bereikt over acht kleine grenscorrec ties, waarover in de vorige eeuw door de toenmalige autoriteiten al onder handelingen waren geopend. In een afvalput waarin onge veer anderhalve meter water stond, in Tuinhoven, een wijk van Rotter dam-Zuid bij Rijksweg 16, is gister morgen het 4-jarige jongetje Jilles van Hulst, verdronken. Andere kin deren waarschuwden gistermiddag, rond 3 uur, een bouwvakarbeider dat er twee kinderen in deze put zouden zijn gevallen, een jongetje en een meisje. Op het grote alarm rukte de brandweer uit, die de put heeft leeg gezogen. Een meisje is niet gevon den; dit moet alleen in de fantasie van de kinderen hebben bestaan. In een bakkerij in Tilburg is maandagmiddag de 36-jarige bakker H. A. v. Velthoven uit Moergestel tussen een deegmachine geraakt en daarbij gedood. .De machine moest worden gedemonteerd om het slacht offer te kunnen bevrijden. Er wordt door politie en arbeidsinspectie een onderzoek ingesteld. De 21-jarige Oostenrijkse zweefvliegkampioene Herta Reiter is zondag met haar toestel verongelukt. Het zweefvliegtuig stortte van een hoogte van honderd meter neer. JAN FABRICIUS OVERLEDEN De bekende Nederlandse schrijver Jan Fabricius is maandagnacht op de leeftijd van 93 jaar te Broadstone, in Dorset, Engeland, overleden. Hij bezat sinds 1950 de Britse natio naliteit. Fabricius, die op tienjarige leeftijd de schoolbanken verliet, is loopjongen, kruidenier en timmer man geweest, voordat hij journalist en vervolgens schrijver werd. Wijziging in verkeersreglement Geen lifters meer op snelweg Een wijziging in het verkeersregle ment moet bewerken, dat een eind komt aan het liften langs de auto snelwegen. Slechts in enkele gevallen kan de Rijkspolitie op grond van 't bestaan de liftverbod optreden. Het is vol gens de huidige bepalingen verboden op de snelweg te lopen. Maar de lifters, die worden aange houden, zeggen meestal tot de agen ten, dat ze uit een andere auto zijn Maandagmiddag is H.K.H. prinses Beatrix op Schiphol teruggekeerd van een privé-bezoek aan parijs. De prinses werd op Schiphol afgehaald door een hofwagen; links haar vriendin, die de reis meemaakte, jonkvrouw Harinxma Thoe Slooten. Daairm.ee komt de overtreding op een snelweg lopen te vervallen. In voorbereiding is thans een wijziging, waarin het lopen wordt gewijzigd in „het zich bevinden op" snelwegen. Lifters bevinden zich dikwijls op ge vaarlijke punten, zoals op afritten van snelwegen en op verkeersplei nen. Het is voor het verkeer als wel voor de lifters beter dat maatregelen worden genomen. VERKIEZINGEN IN ITALIë De uitslagen van de verkiezingen in Italië voor provinciale en gemeen teraden, met tachtig procent van de stemmen geteld, geven verliezen te zien voor de partijen van de rege- rings-coalitie van centrum-links christen-democraten, socialisten, so- cial-democraten en republikeinen), lichte winst voor de communisten, winst ook voor de liberalen en ach teruitgang voor de neo-fascisten. De „proletarische coalisten", afgeschei den van de linkervleugel van de so cialistische partij, hebben volgens de voorlopige cijfers 2.9 procent van de stemmen gekregen, geheel ten koste van de socialisten. ADZJOEBE1 NU BIJ MAANDBLAD Alexis Adzjoebei, de vroegere hoofdredacteur van de „Izvestja", is benoemd tot afdelingschef bij het maandblad „De Sowjet-Unie", dat in 17 talen te Moskou verschijnt. Adzjoebei werd uit zijn vorige funotie ontheven toen zijn schoon vader, Nikita Chroesjtsjow, gedwon gen werd af te treden. Minister Schroder ziek De Westduitse minister van bui tenlandse zaken, dr.. Gerhard Schro der, trok zich gisteravond met hoge koorts in zijn hotelkamer in Wash ington terug, na 's middags bespre kingen gevoerd te hebben met zijn Amerikaanse ambtgenoot Dean Rusk. Twee artsen werden ontboden, die la ter de Westduitse ambasade konden meedelen, dat de toestand van de minister geen zorgen baart. Mogelijk ondervindt hij hinder van een inen ting tegen pokken, die hij kort voor zijn reis naar Washington heeft ge kregen. Alle afspraken van de mi nister voor vandaag zijn afgezegd. Door vulkaan bedreigd eiland ontruimd Het ongeveer duizend kilometer ten noorden van Nieuw-Zeeland gele gen eiland Raoul, dat een belangrijke schakel is in een keten van weerkun dige stations, is gisteren ontruimd, mogelijk voor altijd. Het eiland wordt bedreigd door vulkanische activiteit. Het zogenaam de „groene meer" van Raoul, dat de voornaamste bron was voor de water voorziening van het eiland, is door een krachtige ontploffing getroffen. Er stroomt nu heet water in het blauwe water van het grote meer. In de afgelopen week werden da gelijks een twintigtal aardschokken op het eiland gevoeld. PRIJS BACONVARKENS VERHOOGD In verband met een stijging in de varkensprijzen heeft het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees besloten de prijs voor baconvarkens ingaande 23 november 1964 met vijf cent per kilogram te verhogen. Dientengevolge geldt met ingang Zuidafrikaanse belangstelling voor Nederland De autoriteiten in de Zuidafri- van deze datum voor baconvarkens kaanse hoofdstad hechten grote waar in de kwaliteitsklassen 1 t/m 4 een de aan het tweedaagse bezoek, dat prijs van respectievelijk f 2.58, f 2.46, de Zuidafrikaanse minister van bui- f 2.41 en f 2.36 per kg koud geslacht tenlandse zaken, dr. H. Müller, van gewicht. af gisteren aan Nederland brengt. Dr. Müller zal tijdens zijn bezoek be sprekingen voeren met de Nederland- \,se minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns. Men noemt in dit verband drie re denen waarom de besprekingen in In opgewekte stemming is prinses D®n *Jaag belangrijk zijn: 1. De helft van de blanke bevol king in Zuid-Afrika is van Neder landse afkomst, de traditionele ban- Prinses Beatrix terug uit Parijs Beatrix gistermiddag teruggekeerd van het lange weekeinde dat zij in Frankrijk heeft doorgebracht. Zij ar- riveerde om 16 uur uit Parijs in een jen ZIJn belangrijk en Pretoria mag lijntoestel van de KLM op Schiphol, daarom bijzonder begrip in Den waar een hof auto gereed stond om Haag verwachten, haar naar Soestdijk te brengen. Nederland zou zich in principe Naar de Rijks Voorlichtings Dienst ber,ei<* verklaard hebben het vraag- vorige week meedeelde, was onze stuk Zuld-Afrika uit een nieuw ge- kroonprinses donderdagavond van de zichtspunt te benaderen en een ge- vliegbasis Soesterberg in gezelschap sPrek te b?gin"?.ndoor bet zenden van twee vriendinnen voor 'n privé- p8"tne^n met"offlciele missie naar bezoek naar Parijs vertrokken. Bei- q AT den keerden samen met de prinses hinni^kn^ ïiH 5an Ho naar TsToHorionW ♦or,,« binnenkort lid van de Veiligheids raad der Verenigde Naties wordt, waar de Zuidafrikaanse kwestie de komende maanden wel aan de 'orde zal worden gesteld. Morgen gesprek tussen werkgevers en ministers des middags om zal het door werkgevers naar Nederland terug. „Rij-examen bij de minister" is ook niet alles Departement zet dom per op enthousiasme Ook voor het „hoger beroep" van Woon «Hp- het rij-examen: het „examen doen „al Dit ^y Zvr7rje77e vergeUMng LtveeTminder dan TT" economische zaken dr. dat ZZTroLnTstaaT W D" *es»rek'Swedeng^voeïd™ oo°' kwivL?w"h i. w de ministers Andriessen, Veldkamp, Kandidaten die het by de minister witteveen en mogelijk ook door de proberen hebben dikwijls al tien tot mjnjsters Biesheuvel en Toxopeus. !LXTieLlirT' De naam van de minister Bogaerts is Zg hopen m dit hoger beroep een nie( „noemd betere kans te hebben. Het ministe- Zoals van dP k-anf van Ho nor.™ rie van Verkeer en Waterstaat twii ^oais van ae kant van de repre- rie van venteer en waterstaat twij sentanten van werkgevers vorige feit echter aan dat optimisme. Veel week na afloop van het overleg in mensen kloppen ook bij de minister het bestuur van de Stichting van de hlhJZt «n"™ onrechtvaardl« Arbeid is meegedeeld, stellen werk- behandeld te zijn. gevers er prijs op dat afgevaardigden Menhoudf met hun klacht reke- van werknemersorganisaties bij dat rung. Het ministerie van Verkeer en gesDrek tegenwoordig zjjn. Waterstaat heeft kennelpk de dom- Een uur nadat dit gesprek zal zijn per op het optimisme gezet, omdat begonnen, zal het beraad in het be- onlangs in de Kamer de mogelijkheid stuur van de Stichting van de Arbeid van dit examen ter sprake is geko- worden voortgezet men. Naar aanleiding hiervan is er bij het ministerie een stroom van aanvragen binnengekomen. HUISARTSEN NIET GRAAG VIJF HOOG De huisartsen van Deventer heb ben de gemeenteraad in een adres, dat voor pre-advies in handen van b en w. gesteld is, laten weten dat zij er niets voor voelen om steeds meer trappen te moeten lopen. Zij verzochten de plaatselijke bouwver ordening, die op dit punt een lacune vertoont, zodanig te wijzigen dat in flatgebouwen met meer dan vier woonlagen een lift verplicht is. In het adres, dat uitgaat van de Huisartsenvereniging Deventer en Omstreken (voorzitter dokter K. Vaandrager en secretaris dokter G. J. Eggink jr.) wordt gewezen op de flatgebouwen, die in de Rivierenwijk zijn verrezen. Deze hebben vijf woon lagen, maar geen lift. Hondje belangrijker De politie van Delft werd zaterdagavond laat gebeld door een ongeruste mevrouw, die haar hondje miste. „Of de poli tie het alstublieft maar wilde opsporen". Nu heeft de politie wel iets anders te doen dan weggelopen hondjes te zoeken, maar de agent die de ongeruste Delftse aan de telefoon had, wilde haar toch niet zonder meer afschepen. Hij vroeg naar het signalement van het hond je, of het beestje alleen was uit gegaan enzovoort. Toen hij ver nam, dat het hondje met zijn baas was gaan wandelen, kon hij mevrouw meedelen, dat de baas in een cel op het politie bureau „een roes lag uit te sla pen". Deze mededeling kon me vrouw echter geen belang in boezemen. Zij was alleen maar ongerust over haar hondje.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3