MAMMA ROMA, Twee militaire artsen reden de Rijn in bij Hazerswoude 14.90 Beroemde Vlaamse reus uit de pastorale tuin «2 G 20 NOVEMBER 1964 PAGINA 3 een boeiende aanklacht tegen de maatschappij STUDIO Italië en Duitsland produceren beide jaarlijks 'n groot aantal films. De Italia nen verrassen ons ech ter vaak met enkele uitstekende prenten. Het zijn echter wel al tijd dezelfde regisseurs die met nieuwe waar devolle prenten komen. Een Fellini, Visconti, Antonioni en Rosi zijn hiervan het voorbeeld. Na de tweede wereld oorlog overheerste de sociale film van de neo-realisten. De toe standen zijn inmiddels veranderd maar de so ciale film is gebleven. Het neo-realisme ook, maar de meeste Ita liaanse filmen blijven het stempel dragen van een sociale actualiteit. De Italianen, die even als de Fransen naar nieuwe wegen zoeken, vinden deze niet in de erotiek, zoals de laat- sten in de nouvelle vague. De Italiaanse film bljjft echter steeds een aanklacht tegen 'n maatschappij, die nooit veranderd is, vijfen twintig eeuwen bescha ving ten spijt. Pier Paolo Pasolini heeft in zijn film „Mam ma Roma" tot de kern kunnen doordringen. Ijlen Romeinse prosti tuee, Mamma Roma, probeert zich los te ma ken van het milieu. Zij haalt haar zestienjarige zoon Ettore van het platteland om hem als nog een goede opvoe ding te geven. De jon gen laat zich echter niet veel aan zijn moe der gelegen liggen en raakt door zijn vriend jes op het slechte pad. Leren kan hij niet en werken wil hij niet. Bij zijn eerste diefstal wordt hij betrapt, komt in de gevangenis te recht en sterft in een dwangbuis aan een longontsteking. Mamma Roma (Anna Magnani) is de Ro meinse volksvrouw vol pathetiek maar zonder overdrij- Op de foto: Een van de hoogtepunten ving die haar zoon en zichzelf tel- ujj fjjjjj. Mamma Roma". Mamma kens weer wil verheffen uit het mi- üeu, naar een beter leven. Maar wat Roma achterop de motorfiets, die zy TAFELKLEED "RENESSE" Frisse, heldere tinten in 4 kleurstellingen. Dit tafel kleed kost normaal ca 20.- Als Sterk Staaltje: 135x165 cm^ of 135 cm rond. Bijp. dressoirlopers, etc. Haarlemmerstraat 172174 MIDZA (Advertentie) aan haar zoon Ettore heeft gegeven. zij ook probeert, zij blijft als het ware vastgeketend en al haar pogin gen lópen op niets uit. Wanneer zij in een laatste poging om haar zoon te bêhouden hem een motorfiets rt, merkt zij al spoedig dat ook weer mislukt is. De film is zo suggestief omdat het geheel lang zaam maar zeker naar een climax toegroeit. Het hoogtepunt vormt het tafereel in de ziekenzaal van de gevangenis, t u vau 3MluclirouwTO„Ba,uv- prenevooXaa£e St* T Dm£ "dlXz^en °Te ^hfen^Een teD«ï«, Stompwijkse herder gooit ia=fdp*van 35 stukje goedkope oerwoud-romantiek Groningen, Leiden en Wageningen. moeder maar dit komt te laat. Te derhalye ingelast om de kapitein Ze vertrekken maandag a.s. uit laat om nog iets te kunnen verande- nog m de gdeg^md te s en ütrMht met zes bussen naar het „Pro Patria" neemt deel aan parade van de NAVO in Parijs Aan de parade ter gelegenheid van het derde lustrum van de NAVO op 25 november te Parijs, nemen 250 Nederlandse studenten deel. Het zijn leden van de studentenweerbaarhe- TER BESCHIKKING GESTELDE OP STATION GEVLUCHT Gistermiddag omstreeks half vijf is de ter beschikking van de rege ring gestelde 23-jarige C.P. die, in gezelschap van een groepsleider zijn zieke moeder mocht bezoeken, op een perron van het Centraal station in Amsterdam bij het overstappen in een andere trein aan zijn bewaker ontsnapt. C.P. was op weg naar Ei bergen, waar hij was ondergebracht in de reclasseringsinrichting „Olden- kotte". Donderdag is de politie van de groep Hazerswoude verscheidene ma len in actie moeten komen voor ver keersongevallen aan de Rijndijk. Won der boven wonder was hierbij in to taal slechts een persoon betrokken, die gewond raakte. Twee militaire artsen uit Leiden, die in de vroege morgenuren met hun auto in de Oude Rijn geraakten, slaagden erin zich uit hun benarde positie te redden. Toen een vrachtauto donderdagmorgen omstreeks zes uur ter hoogte van de Westvaartbrug links van de weg stopte en vervolgens achteruit het erf van een boerderij wilde oprij den, naderde juist een personenwa gen, bemand door twee militaire artsen uit Leiden. De chauffeur hiervan remde wel iswaar, maar kon toch niet voorko- „Qri Ho citiio+io" aan het avontuur een gelukkige toe- aan het hopeloze van de situatie. komst Qver tg houden AUes bijeen; Een film voor volwassenen wegens een realistische tekening van het f i leven aan de zelfkant. jaar. worden door liefhebbers boven 14 NAVO-kamp te Rocquencourt bij die gezien^ kan parijs, waar ze tot woensdag worden gehuisvest. DOMME BRIGITTE PROLOGATIES ambassadeur en 's avonds bezoeken ze op uitnodiging van het gemeente den huiswaarts. Ze worden begeleid door 48 man van het trompetterkorps van de ar- CAMERA Brigitte Bardot dit- TRIANON heeft de voortreffelijke tillerie. Na de parade gaan de stu- njaal in de rol van een echte Pari- Engelse schelmenfilm „Tom Jones" denten naar Fontainebleau, 't hoofd- sïenne. De drastisch verknipte versie nog een week gehandhaafd op het kwartier van de NAVO, waar ze wor- laat ons een nogal domme dochter programma. KFC keurde deze rol- ontvaneen door de Nederlandse van een Franse president zien, die prent goed voor achttien jaar en den ontvangen door ae weaerianase niet zeker is van' de liefde van haar ouder, eehtgenoot. Op allerlei manieren probeert zij zijn jalouzie op te wek- LIDO gaat de tweede week in met bestuUr van Parijs een galaballet. Op hen door het hof te maken aan een Mondo Cane 2. Niet bijzonder aan- bezoekend vorst. De opzet lukt en bevelenswaardig. KFC-keuring: vol- 27 november keren de weerbaarhe- de echtelijke liefde is gered. wassenen. Het is een van de vele films waar in BB verschijnt als een dom gansje, dat in alle mogelijke situaties haar charmes wil etaleren. Een vrij lang dradig verhaal, waarbij de regisseur de mogelijkheden om er een blijspel van te maken achterwege heeft ge laten. Het geheel in fraaie kleuren en buitenopname in Parijs en aan de Itivièra moeten het tekort aan spel- taient verbergen. Met streng voorbe houd voor volwassenen. STOERE INSPECTEUR REX Deze week een. niet on aardige, stevig knokkende inspec teur Coplan op het witte doek van het Haarlemmerstraat-theater. Voor een ieder die van het beproefde Ed dy Constantine-procédé nog niet ge- ïtf>eg heeft een aantrekkelijke film. KFC keurde veertien jaar. OERWOUD-ROMANTIEK LUXOR „Dreigende trommen" Is de titel van een matige avonturen film, die deze week in Luxor ver toond wordt. Veertig Amerikaanse militairen, onder aanvoering van een krijgshaftige kapitein (Cary Cooper) worden door een horde woedende en moordlustige Indianen nagejaagd door uitgestrekte moerasgebieden, nadat zij een fort, van waaruit de Indianen bewapend worden, in de lucht hebben laten vliegen. Het legertje wordt op de tocht door de moerassen bedreigd door vele ge varen. Op de eerste plaats de aan wezigheid van de vijandige India nen, daarnaast ook de gevaren van de jungle. Hoewel van de geweren een druk gebruik gemaakt moet worden, heeft de kapitein gelukkig hoge ogen op concours „Beste dier van de hele tentoon stelling". Dit was de kwalificatie, die de jury gisteravond gaf aan de baaskleurige Vlaamse Reus, die door pastoor C. Koning uit Stompwijk ge stuurd was naar de clubtentoonstel ling van „Rijnland" in het Padvin dershuis te Leiderdorp. Pastoor Ko ning had zes dieren van zijn kweek van dit jaar gestuurd, drie van deze groep kregen de aanduiding „Zeer Zeer Goed 1", hetgeen wel de hoog ste onderscheiding is, die wordt ge geven. Het was niet de eerste beker, die pastoor Koning voor de resulta ten van zijn hobby heeft gekregen. In januari nog bleek één van zijn dieren de beste haaskleurige Vlaam se Reus van geheel de grote lande lijke pluim veetentoonstelling in 's-Hertogenbosch. Met goede verwachtingen gaat de Stompwijkse herder in december dan ook naar provinciale tentoonstellin gen in Den Haag en in januari weer naar de landelijke tentoonstelling in Den Bosch. „Al te veel tdjd moet je aan deze liefhebberij niet besteden", zei ons de pastoor. Hij bepaalt zich dan ook tot het fokken van Haaskleurige Vlaam se Reuzen. Twee jaar geleden, na zijn benoe ming in Stompwijk, is de pastoor op nieuw begonnen met de hobby, die hij in zijn kinderjaren beoefende. Hij heeft in de landelijke pastorietuin de ruimte. In zijn vorige standplaats in een volkrijke Rotterdamse buiten wijk bestond die mogelijkheid niet. „Het beetje tijdverlies is verant woord, want je blijft je goede hu meur behouden met zo'n liefheb berij." Bovendien heeft de pastoor het ge luk, dat ook de koster een groot lief hebber is van het konijnenfokken en wel eens een handje bij het zwaardere werk wil uitsteken. Op de foto de pastoor met het kam pioenskonijn, dat 19 mei van dit jaar geboren is en tachtig centimeter lan£ is. Een echte Vlaamse Reus dus met zijn 12 pond. men, dat zijn voertuig flink begon te slippen en via het voetpad in de Oude Rijn terecht kwam. De beide artsen hadden de tegenwoordigheid van geest niettemin om in het wa ter uit hun sportauto te komen en vervolgens zwemmend de begane grond te bereiken, en dat zonder verwondingen. In de loop van de dag) is de auto, die juist ongeveer daar te water raakte, waar vorig jaar eveneens een auto terecht kwam (waarbij de chauffeur verdronk), op het droge getrokken. Eveneens aan de Rijndijk, en wel nabij koffiehuis „De Rijnstreek", waar overigens ook woensdagavond ail een aanrijding pilaats had (zonder zeer ernstige gevolgen overigens), bot ste donderdagmorgen een met olie gevulde tankwagen (oplegger met truck) tegen een auto, die na het parkeren, zonder op het verkeer te letten, plots in beweging kwam. De tankwagen, komend uit de richting Leiden en als chauffeur een Schie dammer hebbend, „tikte" de auto, waarna vervolgens eveneens twee an dere aan de andere kamt van de weg staande auto's werden „genomen". Het eind van de tankwagen lag in een ondiepe sloot De chauffeur hiervan liep enkele lichte verwondin gen op door glassplinters. Donderdagavond omstreeks zes uur schoot de bromfietser T. Veen uit Hazerswoude vlak voor Nieuw Werklust (werkgever van de 57-ja- rige man) oryier een auto, die uit de richting Alphen naderde. De man, die de auto waarschijnlijk niet heeft zien aankomen, liep hierbij een hersen schudding en een hoofdwonde op. De Rijkspolitie heeft zich woens dag en donderdag voorts nog ge confronteerd gezien met andere niet ernstige verkeersongevallen. DAGGELD NU 3Vi PROCENT Diverse factoren, met name de re cente verhoging van het straf depo sito en de onttrekking van middelen wegens de Sinterklaasinkopen, heb ben ertoe geleid tot een verdere ver- krapping van de geldmarkt. Dien tengevolge moest het tarief van -call money (daggeld) heden wederom verhoogd worden en wel van 3 tot 3V« procent. Doordat kinderen gistermorgen het paard van een Zoeterwoudse groen- tenhandelaar treiterden, sloeg het op hol, met de wagen met voorraad ach ter zich aan. Het dier raakte even wel het rechte pad kwijt en kon op een gegeven moment de wagen niet meer houden, waardoor het ge hele gevaarte in de langs het rij wielpad lopende sloot terecht kwam. Het paard kon, nadat de singels waren los gesneden, worden bevrijd. Van de groenten werd veel onver koopbaar, terwijl de wagen grote schade opliep. Geen huwelijk, wel 40 mille feen rechtbank in Melbourne heeft aan die 50-jarige uit Ne derland afkomstige mevrouw Anna Scholtens een schadever goeding van 40.000 gulden toe gewezen, die moeten worden betaald door haar ex-vriend omdat deze zijn belofte met haar te trouwen, niet is nage komen. Mevrouw Scholtens was in 1957 uit Nederland naar Austra lië geëmigreerd, waar ze in 1960 de 48-jarige Cornells de Waard leerde kennen. Zij trok met haar gezin bij hem in en haar dochter trouwde met de zoon van De Waard. Toen De Waard weigerde op de huwelijksvoorstedilen van mevrouw Scholtens in te gaan, keerde zij naar Nederland te rug. Gisteren verklaarde ze in Nederland verscheidene brie ven van De Waard te hebben ontvangen waarin deze haar ten huwelijk vroeg. Ze accep teerde het voorstel en keerde naar Australië terug, waar ze ontdekte dat De Waard haar toch niet wilde trouwen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3