alles n kan met cetafeir velpon Pril ontspant het water! DONDERDAG 19 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 KLEINBEELD CAMERA'S voor iedere beurs N.v.d. HORST doezastraat 22-24 LE t D EN tel. 20719-24702 b.g.g. 23098 (Advertentie) Koninklijke onderscheiding in Bodegraven In de kantine van het laboratorium van de firma Turkenburg heeft gis termiddag burgemeester J. J. Croles van Bodegraven, mevr. M. Both-v. d. Neut de zilveren medaille, verbon den aan de orde van Oranje Nassau, opgespeld. Deze onderscheiding is haar toegekend omdat zij veertig jaar lid is van de zangvereniging Zang- lust", waarvan verscheidene jaren leidster van de kinderkoren van de vereniging. Namens alle leden van de vereniging kreeg zij van de voor zitter een electrische klok aangebo den. Haar echtgenoot, die vijf jaar geleden ook een zilveren medaille kreeg, ontving een grote kist siga- Grens kinderbijslag kleine zelfstandigen naar 4400 gulden Bij.de Tweede Kamer is het wets ontwerp ingediend voor verhoging van de inkomensgrens voor kinder bijslag voor kleine zelfstandigen. Daarin wordt voorgesteld de grens, beneden welke kleine zelfstandigen kinderbijslag krijgen te brengen van 4000 op 4400 gulden. Deze inkomens grens zal meestijgen met het prijs index-cijfer. Oom sloeg 1-jarig neef ie dat bij hem logeerde De Amsterdamse politie heeft tegen de magazijnbediende W. de J. uit de hoofdstad proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling van zijn één jarig neefje Martin N. Deze logeerde tijdelijk bij hem met nog twee an dere kinderen van zijn zwager, in verband met de op handen zijnde bevalling van diens vrouw. De man heeft tegenover de pollitie toegegeven, dat hij de baby een paar tikken heeft gegeven omdat hij zo lastig was. Aanvankelijk had hij te gen de vader gezegd, dat het kind tegen een ledikantje was gevallen. In bewusteloze toestand moest de kleine in het Emma Kinderzieken huis worden opgenomen, waar het nu nog verblijft. Het letsel is echter minder ernstig dan zich aanvankelijk liet aanzien. D| ''ijversiimse juwelierszaak opgehelderd De Amsterdamse centrale recher che heeft gisteren in een café in de hoofdstad de 30-jarige kermisreiziger A, W. van M. aangehouden onder verdenking betrokken te zijn geweest bij de dinsdagochtend in een Hilver- sumse juwelierszaak gepleegde dief stal. Dinsdag heeft de Amsterdamse politie in verband daarmede reeds de 23-jarige venter J. Z. en de 25- jarige voeger S. E., beiden uit de hoofdstad, gearresteerd. De kermisreiziger, evenals de twee anderen een bekende van de politie, is reeds op transport gesteld naar Hilversum. Twee der mannen wor den verdacht betrokken te zijn ge weest bij twee recente autodiefstal len uit dé hoofdstad. Met een gestolen wagen werd de buit van de Hilver- sumse diiefstal vervoerd. Ook zou van een auto gebruik ge maakt zijn bij het zoeken naar ge schikte objecten om inbraken te ple gen. Voorts worden zij verdacht van twee inbraken in Amsterdam. En de Centrale Recherche heeft het vermoeden dat zij zich aan nog meer in Amsterdam schuldig hebben ge maakt. Dit wordt thans nagegaan. Op de foto: Burgemeester J. J. Croles speldt mevr. M. Both-van der Neut de zilveren medaille op. „Nijenrode" in financiële moeilijkheden Het Nederlandse opleidingsinsti tuut voor het buitenland „Nijenro- de" te Breukelen, verkeert in ern stige financiële moeilijkheden. „Het voortbestaan van „Nijenrode" is in gevaar en men denkt er zelfs aan dit instituut op te heffen". Dit stelde gistermiddag dr. J. G. H. Tans, lid van de Tweede Kamer (Arb.) in de (openbare) vergadering van de vas te commissie van onderwijs uit de Tweede Kamer. Ook andere leden van deze commissie, te weten mevr. H. v. Someren-Downer (WD) en de heer J. A. v. Bennekom (AR) schon ken in de bijeenkomst aandacht aan de huidige financiële moeilijkheden van „Nijenrode". Laatstgenoemde wees o.m. op de z.i. „zeer kritieke situatie", waarin het instituut verkeert en mevr. Van Someren noemde dit instituut uniek. De kamerleden drongen erop aan op een ruimere financiële tegemoetko ming" van de zijde der overheidrvoor „Nijenrode". De staatssecretaris zei bereid te zijn om na te gaan of in de verhou ding tussen personeelskosten en ma- terieelkosten een andere verdeelsleu tel kan worden gevonden. Het is niet uitgesloten, dat bin nen afzienbare tijd Amerikaanse les- films zullen worden gebruikt. Voor de Nederlandse schooltelevisie, zo heeft minister Bot (Onderwijs) gis termiddag aan de vaste commissie voor onderwijs uit de Tweede Ka mer meegedeeld. Een aantal films, die in Amerika bij het televisie-on derwijs worden gebruikt, is namelijk aangevraagd. Men zal bekijken of deze hulpmiddelen voor ons land ge schikt zijn en gebruikt kunnen wor den. Nieuw onderzoek in gifmoordzaak De openbare zitting van het Ge rechtshof in Leeuwarden is voor de zaak tegen Antje J. uit Veenoord voor onbepaalde tijd aangehouden. Antje V. is op 3 juli tot 16 jaar gevangenisstraf veroordeeld op be schuldiging van moord door middel van met parathion vergiftigde ker sen op haar eerste en tweede echt genoot. Waarschijnlijk is een nieuw onderzoek gelast. DE PÏËRPRIJS In opdracht van de officier van ju stitie te Den Haag is met betrekking tot de toegangsprijs van de pier in Scheveningen, die onlangs is ver hoogd van 0.50 tot f 1.— per per soon, een nieuw proces-verbaal op gemaakt terzake van voortgezette overtreding van de prijzenwet. Het ministerie van justitie deelt mee, dat er -thans niet opnieuw zal worden overgegaan tot het treffen van voorlopige maatregelen. Het openbaar ministerie meent voorshands met het opnieuw opge maakte proces-verbaal te kunnen vol staan. Dit betekent evenwel niet, dat in het inzicht van het openbaar mi nisterie omtrent de ernst van de voortgezette prijsovertreding wijzi ging is gekomen, aldus de mededeling van het ministerie van justitie. Dr. P. RÏJKENS BLIJFT PRESI DENT-COMMISSARIS EMS In de jaarvergadering van de Ex ploitatie Mij. Scheveningen (EMS) in mei 1964 werd medegedeeld dat de heren jhr. J. A. G. Sandfoerg en dr. P. Rij kens in de loop van dit jaar wegens gevorderde leeftijd als com missarissen zouden aftreden. In over eenstemming hiermede nam de heer Sandberg per 1 juli zijn ontslag. Op verzoek van zijn mede-com missarissen en van de raad van be stuur heeft de heer Rij kens zich be reid verklaard voorzitter van de raad van commissarissen te blijven tot de eerstvolgende jaarvergadering, aldus een communiqué van de EMS. Gemeentesecretaris van Ophemert aangehouden De 42-jarige gemeente-secretaris, tevens ontvanger van Ophemert is op last van de officier van Justitie te Arnhem aangehouden. Hij wordt ver dacht van onregelmatigheden. Door een uitgebreid onderzoek van het Centraal Verificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten is men het een en andier op het spoor gekomen. De gemeente-secretaris werd eerst naar Tiel overgebracht, waar hij op het politiebureau tijdelijk werd in gesloten. Vandaag is hij voor de of ficier van Justitie geleid. De Amsterdamse stadsreiniging heeft goede voorzorgsmaatregelen genomen voor het komende winterseizoen. Tijdens een persbijeenkomst woensdagochtend werden een aantal nieuwe sneeuwruimers getoond. De foto geeft een indruk van een der kolossen, dife van de winter het sneeuw-ongemak moet bestrijden. Het vlasbedrijf van de heer E. Saman te Sint Jansteen in Zeeuws- vlaanderen is gisteravond door brand verwoest. De schade wordt op 400.000 gulden geraamd. De oorzaak van de brand is niet bekend. Machi nes, een vrachtauto met aanhangwa gen en 900.000 kg vlas gingen verlo ren. De 36-jarige C. van Dijk uit Wa- denoyen is gisteravond op de weg Geldermalsem-Tiel door een perso nenauto aangereden. Hij is aan zijn verwondingen overleden. De bestuur der heeft verklaard de wielrijder niet gezien te hebben. Prinses Irene draagt funktie over aan Prinses Margriet In een persoonlijk schrijven heeft Prinses Irene het stichtingsbestuur van het Festival voor de Werkende Jeugd te Tilburg doen weten, dat het haar wegens verblijf in het bui tenland niet langer mogelijk is daad werkelijke belangstelling te tonen en dat zij derhalve het beschermvrouw schap neerlegt. In dezelfde brief spreekt zij haar vreugde uit over de bereidheid van haar zuster Prinses Margriet om het beschermvrouwschap te aanvaar den. Tweemaal, in 1962 en in 1963, bezocht Prinses Irene het Festival voor de Werkende Jeugd in Tilburg. Dit zal thans van 26 t.m. 30 mei 1965 voor de vierde maal worden gehou den. De zestienjarige hulpkok van een Tiilburgs bejaardentehuis, Wim van Dijk, is gisteren toen hij met zijn hand in een mengmachine was ge raakt met machine en al naar het ziekenhuis vervoerd. Toen men ook daar de hand er niet uit kon krijgen werd die huilp van de brandweer in geroepen. De hand werd zwaar be schadigd bevrijd, maar waarschijnlijk zal slechts één vinger stijf blijven. In een noodwoning in de Boener- straat in Venlo bewoond door het al leenwonende echtpaar L. Timmer mans heeft zich een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan. Toen de zoon vanmorgen zijn ouders wil de bezoeken, kreeg hij geen gehoor. Nadat hij zich toegang tot de woning had verschaft trof hij de ruim zes tigjarige vader dood aan. De echt genote van het slachtoffer moest in bewusteloze toestand naar het zie kenhuis worden overgebracht. Zeven-en-dertig varkens zijn gistermiddag omgekomen bij 'n boer derij brand in de Limburgse plaats Broekhuizen. De bedrijfsgebouwen van de landbouwer Kox gingen bij de brand geheel verloren. De plaat selijke brandweer kon het woonge deelte behouden. Ondeugdelijke erwtensoep in Kampen Een deel van de erwtensoep, die die melkslijters van Kampen gister morgen wilden verkopen ten bate van de actie voor een nieuw zwem bad is ondeugdelijk gebleken. Er was in de keukens van kazernes in 't Harde en in Kampen 21.000 liter erwtensoep gekookt. Bij de verkoop bleek echter al spoedig dat een deel van de erwtensoep niet deugde. Van de gehele voorraad bleek ruim 2600 liter niet te deugen. Ambtenaren van de Keuringsraad voor Waren te Zut- phen stellen een onderzoek in. Streng voor vuil en toch... mild voor uw handen. produkt

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9