Eerste paal nieuwe gymnastiekzaal teZoeterwoude-Dorp met één klap geslagen Boeiend concert van Albeneri Trio voor Leidsche Kunstkring Nieuwe uitgaven Afscheid voorzitter L. J. Wagenaar op jaarvergadering KVP-Leiderdorp Burgerlijke Stand DINSDAG 17 N MBER 1964 DE LEÏDSE COURANT PAGINA 3 i—im ten in het notengewaad van dit Trio, dat dateert van 1914. Transparant, de vormgeving, overtuigend, maar strak gespeeld. Na de pauze een knappe vertolking van Beethoven's Trio in Bes gr. t. op. 97 met veel élan geïnterpreteerd. Een grootse uitvoering van dit werk uit op. 97. Beethoven schreef voor deze bezetting uit ditzelfde opus vier trio's. Oprecht en waar hebben de Onder grote belangstelling, speci aal van de schooljeugd, is gister middag door burgemeester Detmers de eerste paal geslagen van de nieu we gymnastiekzaal aan de Schenkel- weg te Zoeterwoude. Om half vier hadden zich daartoe op het terrein verzameld: het schoolbestuur, de schoolhoofden, de architect J. Mol, de aannemers v. Bennekom-Rodewijk en, namens het gemeentebestuur, de bur gemeester, benevens een groot aan tal onderwijskrachten en leerlingen. De eerste paal was voor deze gele genheid feestelijk versierd door en kele jongens van de Aloysiusschool. Het regelmatige vallen van het heiblok werd op rythmische wijze be geleid door het hoera-geroep der jeugd, terwijl de laatste klap werd aangekondigd door het ontploffen van een doos klappertj es, die de hei baas stiekem op de kop van de paal had gelegd. Na afloop werd in café Landzicht nog een klein aperitief je gedronken om van de schrik van een en ander te bekomen, bij welke gelegenheid de burgemeester het schoolbestuur gelukwenste en de hoop uitsprak, dat de bouw voorspoedig zal mogen ver lopen. De heer Couwenberg dankte als voorzitter van het schoolbestuur de burgemeester voor zijn belang stelling en wees er op, dat de sober heid van deze plechtigheid beslist geen teken aan de wand is, dat de officiële opening van de gymzaal over 8 maanden ook zo sober zal verlopen. Het ene voortreffelijke trio volgt dacht vraagt, en de ongebroken a het andere in kort tijdsbestek op en sterke glans over het geheel. Zo was drie kunstenaars het werk benaderd, speelt in de Gehoorzaal. Onlangs t in Haydn s trio in C gr. t. no. 3, al- absoluut verzorgde reproductie was het het Guarneri trio voor de legro, andante finale, presto, waarin vfln ejk detail en jn de sfeer van leden van Toonkunst, nu lieeft gis- de steeds geestrijke in het gehoor Beethoven met animo, en de vrije teravond het Albeneri Trio in de liggende thema s de gedachten op- j latend aan emotie maar be- jubileumserie van de Kunstkring de wekkend elkander opvolgen in ver- V. pn mpt gewetensvolle toepas harten veroverd door de voortreffe- scheidenheid en zelfstandigheid van tegenstellingen Een uitvoe- lijke wijze van uitvoeren in een de stemmen. Na deze aanmoedigen- de Vele programma van Haydn, Ravel en de intrede werd overgegaan naar het toe^oorders deed opstaan met groots Beethoven. Trio a kl. t. van Ravel, waarin de buidebetoon, waarna men het voor- zo belangrijke klavierpartij. Het en- rafffHn eeSDeeld brokie De partyen waren als volgt sa- semble heeft in -gen opvatting, muziek uit de trfoijliteratuur als toe- mengesteld: Artur Balsam, piano, zeer strak gehouden, m homogene Gabriël Banat, viool en Eenar Hei- klank een magistraal bouwsel gege- fetz, cello. De medewerking van de ven, met grandioze ritmische effec- pianist Balsam herinneren wij ons als uitermate boeiend van interpre tatiekunst, evenals de muzikale ac tiviteiten van de violist en cellist. In het Trio C gr. t. no. 3 van Joseph Haydn werd men onmiddellijk ge frappeerd door de kwaliteiten van de drie kunstenaars: de toon van de violist in het hoge register wat dun en schraal, de cellist met poëtisch fundamentele toon en de spranke lende passages van de pianist, een geboren leider, die evenwel nooit overheerst. Dan hun volledig samen musiceren, in evenwichtige levendi ge voordracht, die in finesses de aan- gift te mogen beluisteren. J. KORTMANN Haagse rechtbank Cafetariabediénde lichtte Leidse Lichtfabrieken op Op de gisteravond in het Dorpshuis gehouden jaarvergadering van afd. Leiderdorp van de Kath. Volks partij was, zoals altijd veel belang stelling voor hetgeen er volgens de agenda te bespreken viel en ook nog voor wat niet op de agenda stond. Deze belangstelling voor alles wat er op zo'n avond kan worden besproken en werdt besproken, staat echter niet in verhouding met het aantal bezoe kers op de vergadering. Hoewel de opkomst zeker niet onbevredigend kan worden tfenoemd, geloven we dat, indien men kennis kon nemen van alles wat op een dergelijke ver gadering wordt behandeld, de op komst veel groter zou zijn. Steeds weer moest de voorz., de heer L. J. Wagenaar, aandringen zich te beper ken omdat, in verband met het slui tingsuur, men anders de agenda niet zou kunnen afwerken. Ofschoon de heer Wagenaar op deze vergadering aftrad als voorz. na gedurende acht jaar deze functie te hebben vervuld, heeft hij toch de gehele vergadering nog geleid, omdat de nieuw&*?kozen voorz., de heer A. L. Dirken, wegens zeer dringende omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Daar deze even wel de heer Wagenaar te kennen had gegeven bereid te zijn hem op te vol gen is de heer Dirken, daar geen te- gencandidaten waren gesteld, bij ac clamatie gekozen. Door het aftreden van de heer Wagenaar en het reeds eerder bedanken voor het lidmaat schap van het bestuurslid, de heer J. Koot, moesten er twee nieuwe be stuursleden gekozen worden. Tot voidoeaiing van het bestuur waren voor deze functie bereid ge vonden mevr. E. H. M. Stemten en de heer A. H. Ponjée, omdat hiermede aan een verlangen van de partij 'zo wel als van de afd. werd tegemoet gekomen n.l. een vrouwelijk lid in het bestuur en een candid a at uit de jongeren beneden de 30 jaar waaraan de heer Ponjée voldoet. Beide waren op bestuursvoordracht candidaat ge steld en daar door de leden voor de zen evenmin tegenkandidaten waren gesteld werden ook zij met applaus bij acclamatie gekozen. Voor mevr. Stenten waren bloemen als welkom in het bestuur. Nadat de voorz. beiden hartelijk welkom had geheten was hij het zelf die moest gaan luisteren naar wat tot hem werd gezegd want na deze ver kiezingen werd hem dank gebracht voor het vele werk, dat hij voor het katholieke volksdeel van Leiderdorp heeft gedaan. De vice-voorz., de heer De Gunst, vertolkte de dank van het bestuur en bood namens het bestuur een fraaie bureaulamp aan. Mevr. Wagenaar, die ook aanwezig was, werd eveneens dank gebracht en be dacht met een ruiker bloemen voor de vele keren dat zij gastvrijheid ver leende aan het bestuur. De heer Koeken, tevens bestuurs lid van de Kring, bracht de dank over van het Kringbestuur dat dit ook reeds schriftelijk had gedaan en waarin het Kringbestuur uiting had gegeven aan hun waardering voor de afd. Leiderdorp. Ook de heer Kleiss sprak een dankwoord namens de raadsfractie voor de steun en mede werking, van de heer' Wagenaar on dervonden. CONTRIBUTIEVERHOGING. Bij de aanvang der vergadering, kon de voorz. voor het eerst sinds lange tijd ook enige dames welkom heten en tevens de kringpropa^an- dist de heer E. M. Slingerland. Na 'n overzicht van de voorz. en het huis houdelijk gedeelte werd overgegaan tot een punt dat reeds meerdere ma len op de agenda is voorgekomen n.l. contributieverhoging. Noodgedwon gen moest het bestuur opnieuw met dit voorstel komen omdat de afdracht voor de partijkas opnieuw is ver hoogd. Met cijfers, verstrekt door de penningm., de heer Koeken, welke cijfers nog eens onderstreept werden door het lid .van de kascommissie, de heer Slierings, werd duidelijk ge maakt dat men niet aan een verho ging kon ontkomen. Derhalve werd het voorstel van 't bestuur 7.voor een lid en 6.— voor de echtgenote aanvaard. Hierbij kwam nog ter sprake het afschaffen van de differentiatie van de contri butie hetgeen in de toekomst vrijwel zeker het geval zal zijn, gezien het standpunt van de partij, maar dat men nu nog niet los wilde laten. Nadat de heer Koeken als rappor teur van de werkgroep daarover ver- slag had uitgebracht, was er gelegen heid tot het sbellen van vragen over de gemeente-politiek. De raadsleden hebben de vragen die op hen werden afgevuurd tot tevredenheid kunnen beantwoorden. FIETSEN EN BROMFIETSEN OP STATIONSPLEIN IN BESLAG GENOMEN Niet minder dan 44 fietsen en 4 bromfietsen heeft de Leidse politie gisteren in beslag genomen. Deze voertuigen stonden op plaatsen waar het parkeren van fietsen verboden is, in de directe omgeving van het station. Vooral forensen plaatsen dikwijls hun rijwiel nabij het station om snel de trein te kunnen halen en eventueel stallinggeld te ontduiken. Men trof ook enige wrakken aan, waarvan niet verwacht wordt, dat de eigenaars zich zullen melden. ROMANUSZAAL GESLOTEN De bijeenkomst van de Kaartclub Hartebrug gaat morgenavond niet door in verband met werkzaamheden aan de Romanuszaal. Om dezelfde reden kan ook de bij eenkomst van de bejaardensociëteit „Hartebrug", die morgenmiddag zou plaatsvinden, deze week niet door gaan. Afgelasting Meerburgtraining In verband met die uitzending van de voetbalwedstrijd op de T.V. gaat de jeugdtraindng op woensdagavond niet door. LEIDERDORP Geboren: Annette Johanna Chris tina dr v. N. Flinterman, 32 jaar de Jong, Frederik Hendrikplantsoen 28, Leiderdorp; Jacobus Johannes zn v J. J. van Atten en H. B. Hunting, Zijloordkade 31, Leiderdorp. Getrouwd: Sacharias Johannes van Kesteren en Helena Engelina Johan na de Jong; Bartholomeus Johannes Alphonsus Kitselaar en Theodora Geertruida Catharina van den Berg. Bouw Mathesisschool verloopt volgens plan De bouw van de nieuwe school aan de Kagerstraat vordert geheel vol gens het opgezette tijdschema. Het gebouw zal eind 1985 worden op geleverd De inrichting zal tiidig ge reed zijn om in seutember 1986 de nieuwe cursus in de nieuwe school te kunnen aan van ren. Het gebouw werd ontwomen door en wordt gebouwd onder leiding van het architectenbureau Tr. J. A. Lucas b.i. en Ir. H. E. Niemeiier b.i. te Voor burg. Hierbij wordt een nieuwe me thode toegepast. De constructie wordt namelijk niet uitgevoerd in beton, maar in staalconstructiebouw. Het is één van de eerste gebouwen welke in onbekleed staal worden uitgevoerd; d.w.z. de staalconstructie wordt niet in het bouwkundige gedeelte wegge werkt. Hierdoor ontstaat een belang rijke besparing in de bouwkosten. In verband met de moderne opvat tingen van de brandweer te Leiden was het mogelijk tot deze bouwwijze over te gaan. Het is nog interessant te vermelden d>at het gebouw geen eigen verwar mingsketels zal krijgen. De warmte zal worden geleverd door de Leidse Fabrieken van Gas en Electriciteit door een stroomleiding, welke vanuit de Lichtfabriek is gelegd om ver scheidene gebouwen van warmte te voorzien. Hierdoor kan gebruik wor den gemaakt van aftapstoom, welke de Lichtfabriek ter beschikking heeft. Het bouwkundige gedeelte wordt uitgevoerd door de Ned Bouw Maat schappij te Den Haag. De jjzercon- sfcructie wordt uitgevoerd door de Holliandische Constructie Werkplaat sen te Leiden. Geboren: Airie z.v. A. vam Zeist en H. vain Oosten; Erik Kuirt Nicolaas z.v. H. W. Schuchhard en J. Rietker ken; Robertus Frederik z.v. J. Klui vers en A. P. C. vam den Hoogen; Martinus Johannes z.v. M. L. Hogen- boom en J. G. van der Weijden; Ja cob ine Cel ia d.v. W. vam Os en H. Schaap; Antondus Petrus Ludwik z.v. L. Zajac en E. C. Wissenburg; An- thonie z.v. A. Remeijsen en J. C. Oost- wouder; Marco Leonardus Maria z.v. F. E. van der Drift en P. J. M. van Leeuwen; Miriam d.v. W. Simons en G. D. J. Koet; Robert Martinus Lo de wijk z.v. H. van der Weijden en K. van de Wetering; Antondus Al- bertus Maria z.v. J. P. van Kampen en J. P. van Es; Rudolf Hendrik z.v. R. B. Wijnants en G. Arends; Marjan d.v. J. A. van Heemskerk en J. Ni- cola; Cornelia d.v. A. van Duijn en C. van Delft; Johanna Maria Elisa beth d.v. B. de Vries en A. J. van den Bung; Miarcus Theodoras Daniël z.v. D. de Jonigh en H. G. M. Ahsmann; Anna Jeanne Maria d.v. A. H. Krie- ger en F. van den Berg; Jannetje d.v. J. Geskus en R. van Soeren; Cornelis Nicolaas z.v. C. N. Blase en D. K. de Mooij. Gehuwd: J. C. M. van der Ploeg en F. H. M. A. Dooijenburgh; P. J. van der Heijden en H. M. Koremam; J. W. Treur en A. Piket. VOORSCHOTEN 24 Woningwetwoningen overgedra gen Op 26 oktober jl. vond in het Cultureel Centrum ten overstaan van notaris G. J. Boom eigendomsover dracht plaats van de eerste 24 wo ningwetwoningen. B. en W. hebben gemeend deze gebeurtenis niet zon der meer voorbij te mogen laten gaan en hebben de nieuwe eigenaren daar om uitgenodigd voor een informele bijeenkomst op maandag 23 novem ber a.s. 's avonds om 8 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Ze vlogen als vogels door in de oorlog en de wederopbouw W. van Veenendaal Uitgave Verlucht met fraaie foto's. Een waar- A. Roelofs van Goor, Amers- de vol bezit. foort. Een fraai boekwerk van de beken- Feestreis door Nederland de KLM-piloot over de luchtvaart Tochten langs levende folklo- in vroeger jaren en nu. Interessant re. Door dr. J. M. Fuchs en om het nog eens mee te maken hoe W. J. Simons. Uitg. Broekman de vliegers vroeger zonder radio- en Meris n.v., Amsterdam verbinding en andere hedendaagse Het voortreffelijk geschreven boek- vindingen hun vluchten moesten uit- je geeft een goed overzicht van de voeren. De bekende Pelikaanvlucht nog in zwang zijnde volksgebruiken ontbreekt niet. Boeiend zijn beschre- en oude gewoonten in Nederland. Een 23-jarige cafetariabediende ven de moeilijke jaren van de KLM Daaronder rekenen de samenstellers uit Leiden had op 3e sept. het slot van boekje ook de Stille Om- van de lichtmeter in de zaak ver- gang te Amsterdam. Deze jaarlijkse broken en daaruit een bedrag van tant op. Nieuwe aanmeldingen zijn terugkerende religieuze manifesta- f 277 aettnlen ten nadele van de n°2 steeds welkom. (Telefoon 26550 tie te rekenen tot de Nederlandse Leidse Lichtfabrieken!^ Als gevolg van de heer L Lyklema, Mulderstr. folklore gaat o.i echter wat al te daarvan had hij zich nu voor de 45> Leiden). Ook kan men zaterdag ver. Overigens niets dan lof. Haagse rechtbank te verantwoorden. 21 november nog een collectebus ha- Verdachte bekende wel het feit, doch Jen m het Gereformeerd Jeugdhuis, beriep zich op allerlei moeilijkheden Breestraat 19. die hij had, o.a. gebrek aan geld. Geldelijke bijdragen kunnen gestort De officier van Justitie wees erop, worden op de girorekening van de dat het met verdachte al vaker mis Amsterdamsche Bank N.V., kantoor vingen, die meer wensen dan een is geweest en eiste daarom zes maan- Leiden, nr. 9200, onder vermelding reisverhaal is dit pi-acntig den gevangenisstraf met aftrek van van: „t.g.v. Prinses Beatrixfonds af- uitgegeven boek van Leuenburger het voorarrest en op grond van het deling Leiden". een goede aanwinst. Leuenburger be- Ssww vlnP deh™TringrbeSChik" Het be3tuur' waa™a o^-burge- ^"ten\tT dï^de^fextcaanse" De verdediger mr H. M. L. Wils meester Jbr' Mr- F'J1' Kinschot beschavingen en van de leefwijze kon zich wel verenigen met terbe- ere-voorzitter is, nodigt hierby alle en huidige gewoonten van de nog schikking stelling doch pleitte wat inwoners van de stad, waarin Pnn- levende nakomelingen der oude vol de«vangenbeseft te votstran ses Beatrix zolang gewoond heeft, ken en van een beschaving die door met de tijd in preventie doorgebracht. J11*' om daadwerkelijk steun te ver- de Spaanse conquistadores zo goed Uitspraak over 14 dagen. lenen' als geheel werd vernietigd. Zeer mooie illustraties maken dit boek tot een mooi bezit. De jacht en al haar vreugden. Door „Amateur". Uitg. L. J. Veen, Amsterdam. Onder het pseudoniem van „Ama- Mexico. Land links van de zon. Door Hans Leuenburger. Uitg. Hollandia, Baarn. Voor minnaars van reisbeschrij- COLLECTE PRINSES BEATRIXFONDS VOORSCHOTEN Tentoonstelling van Grafische kunst geopend Gisteravond om 19.30 MCl> «uuu.u^u. Van nu.<>- uur werd in het Cultureel Centrum teur» geeft een in zijn kring bekend Deze week collecteert het Prinses de tentoonstelling van grafische kunst jager en jachthistoricus een groot Beatrixfonds. afdeling Leiden in onze door wethouder G. Schrama, de wet- aanta] jachtavonturen aan de liefheb- Sleutelstad. Zoals bekend komen de houder van onderwijs en culturele bers van deze sport prijs. „Amateur" ingezamelde gelden ten goede aan zaken, geopend. Deze tentoonstel- doet dit op een wat onbevangen gebrekkige kinderen, zoals poliopa- ling, ajdus wethouder Schrama, is manjer en jn een bepaald eigen stijl, tiënties en spastische kinderen. mogelijk geworden door de samen- doch naar onze gevoelens stelt hij Met de baten van de collecte m werking van de Culturele Raad van z^jn sport wej »ns sympathieker voor Leiden worden in de eerste plaats Zuid Holland en de Ned. Kunststich- dan ze soms wel is. In dit verband Leidse kinderen geholpen en als het ting. Zij geeft een beeld van de di- moeten we hem met 't bekende kor- bestuur hier niet mee uitkomt, draagt verse stromingen m de grafische reitje Zout nemen en bovendien vele de landelijke kas financieel bij. kunst. Deze tentoonstelling is gratis uitlatingen laten voor wat ze zijn. te bezoeken. Zij is mogelijk gemaakt Van medische zijde kan men steeds door een bijdrage uit de opbrengst - meer voor verlamde kinderen doen, van de zomerzegelactie 1964. Zestien De Duitse fabrikant de heer H. maar een doeltreffende behandeling Zuidhollandse kunstenaars expose- H. Schmidt wonende in Den Haag is is zeer kostbaar. Vooral ook aan de ren hier hun werken. Men vindt in gisteren als gevolg van een verkeers- nabehandeling (revalidatie) moet de de collectie naast hout- en linoleum- ongeluk op Rijksweg 12 bij Ameron- grootste aandacht worden besteed en sneden, de lithografie en variaties gen om het leven gekomen Hij ver deze kan zich over jaren uitstrekken, van de ets-techniek. De tentoonstel- loor bij een plotselinge rukwind de Waar nodig en mogelijk helpt het ling duurt tot zaterdag a.s. Zij is ge- macht over het stuur en reed door Prinses Beatrixfonds, niet alleen met opend woensdag, donderdag en vrij- de middenberm De heer Schmidt liep gelden, maar ook met adviezen, het dag van 7 tot 22 uur en zaterdagmid- hierbij zo ernstige verwondingen op verstrekken van literatuur en het dag. In de zaal van het Cultureel dat hij korte tijd later in een zieken- stimuleren van het wetenschappe- Centrum staan de kunstproducten huis is overleden. Leidse Universiteit De 64-jarige H J Smit uit Den Haag is op de rijksweg bij Veenen daal dodelijk gewond toen zijn wa gen door zijwind in de middenberm terecht kwam. De wagen sloeg over de kop, waarbij de bestuurder uit de auto werd geslingerd. Met ernstige 0 Aan de Rijksuniversiteit is geslaagd verwondingen is hy naar het Julia- aan huis gehouden, terwijl zaterdag voor het examen: Kandidaatsex. Ge- naziekenhuis te Veenenrlaal overge- een straatcollecte plaats vindt. Tal- schiedenis de heer W. F. Ridder van bracht. Daar overleed hij korte tijd rijken gaven zich reeds als eollee- Rappamd C.L. (Haarlem). later. lijke onderzoek. Dit fonds verleent overzichtelijk opgesteld, steun aan de bouw van zwembaden, tehuizen,- beademingsafdelingen enz. voor invaliden. Het is vanzelfsprekend van het grootste belang dat allen meewerken aan het slagen van de collecte. Van de week wordt een inzameling huis S* St. Nicolaas cadeaux Voor spikes, basketbal- trainings- voetbal en bal letschoenen, trainingsDak- ken, schaatsbroeken. schaatspakken, schaats- mutsen, truien, sportjacks en Amerikaanse spijker broeken is en bliift Sport - huis van Delft, Steenstr 45, de zaak voor Leiden. 5T Woensdagmarkt. Pr. Italiaanse looppoppen, zeer leuk gekleed met stem en slaapogen lang 70 c.m.. Als verrassing leuk ameu blementje cadeau. Nu *5 gulden. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. Kijkbil Van Ziip. voor de ideale bii /erwar- ming: Butagaskachel v.a. f 114.1 kompleet met gas- vulline. Van Ziip. Bene- gasdealer. afdeliiu Haar den. Kachels. Haarlemmer straat 295-311. Leiden. G? Man, 58 jaar, zoekt rustig kosthuis, Leiden of omgeving. Br. onder no. 30 bur. v. d. blad. G? B.u. meisje voor de zaterdag, 15 jaar, in win kel of huishouding, v. d. Star, Klaverweijdenweg 6. Hoogmade, tel. 01712—364. y Woensdagmarkt. Hier is Japie. Wi' geven op al onze textielgoederen 10 Erocent echte korting. ange - .iderbroeken, vijf, zes en zeven 2.98. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. CHAUFFEUR GEVRAAGD voor AUSTIN diesel 6 tons vrachtwagen, bij W. C. SCHRIER en Zn. - Hazerswoude RIJNDIJK 115 Naaimachines. Electr. naaimachines in koffer, weinig gebruikt 125.-, 150.- 175.- (2 jaar garantie); handnaaimachine, in z.g. st. 35 - 55 -, 75 - enz. Ver koop onder garantie. He renstraat 23, Leiden, tel. 32027. <2* Heren, denk( niet lan ger. Koopt in één onz salons voor St.-Nicolaas een cadeaubon voor p .r- manent o' haarverzorging voor uw moeder, vrouw of verloofde Salons, Kore- vaarstraat 7a, tel. 236C3; Levend aal 104. tel. 23612- Rijksstraatweg 709, Was senaar, tel. 8316. G? Woensdagmarkt. Ge- moltonneerdc directoirs tot 54, wit e- rose 2.98; toenen onderjurken tot 50 3.98; dameshemden, kort mouwtje 2.98 En tien i o- cent echte korting Nieuwe Rijn over Kleine Burcht Japie. KUkb|j Van Zijp. Voor schaatsen n nog de beste merken i» alle ma ten voorradig. Nu kunt U kiezen uit 'n grote voor raad. Van Ziip Haarlem merstraat 295. Korevaar- straat 6. Leiden. <3T Woensdagmarkt. He renflanellen, dubbele borst nu 3.98; Noorse he rensokken nu 1.25; trap- Delzakken 1.98; kinder- pyama's ".a. 2.98 en 10% echte korting. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. ST Woensdagmarkt. He ren werktraien v.a. 12.9^ leuke wollen kindertraien v.a. 8.98; leuke damesvest- ies, zeer fijn, geborduurd: Noors, herentruien met kroontje 19.50. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. St. Nicolaas cadeaux Wintersport behoeft niet duur te zijn. want wij heb ben een enorme sortering en prijzen, die U elders niet vindt. Ja. he is te be grijpen. natuurlijk weer bij Sporthuis van Delft Steenstraat 45 Leiden. KUkbij Van ZUp 2e Net of Rem-antenne, v.a f 13.50 Maak zelf uw ap paraat geschikt voor 2e net ontvangst met een UHF-Convertor f 49.50 f 98-, f 99 50. Van Ziip. Haalemmerstraat 279, Lei den. fg Te koop gevraagd: een in goed.- staat verkerende auto, kleine klasse. Br. m. gegevens en prijs onder no. 1219 bur. v. d. blad. "S1 Goed tehuis gezocht voor mooie gecastr. kater en lief cyper. katje (±7 mnd Zo mogelijk samen. Telef. 24295. Ter overname gevr.: tweeling kinderwagen. W. Pijperstraat 1, Leiden ZW, tel. 33367. 3? Gevraagd: een net be schaafd meisje om in het herenm» devak te worden opgeleid. Aanmelden tus sen 6-8 uur. Herm. Tros- sel, Hogewoerd 109. N.V. Confectiefabriek Gebr. de Weerd. v. d. Werffstraat 7a. Leiden, tel. 30390 heeft op haar ja- ponnenateliers plaats voor ervaren en aank modinet- tes. Persoonlijke sollicita tie tot 's avonds 6.30 uur. C? Rijwielen vanaf 110.-: dames en heren compleet. Super sport rijwielen v.a. 125 - met 3 speed en dirail- leur Eroba Simplex BSA enz. Kinderrijwielen v a. 52.-, 79 - en 89 Fa, Du- soswa, Turfmarkt 1-2-3, tel 24409. l eiden. 5? KUk...„... bii Van Zijp. Voor een goede gebruikte bromfiets, door inruil ver kregen. Door vakmensen nagezien. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295. Leiden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3