schone stad, 'n kwestie van goede mentaliteit FOTO CINé LEIDSE AGENDA Weerbericht Het weer in Europa GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Marktberichten maandag 16 november 1964 de leids" c:;u;:ant Vereniging voor Pedagogiek, aid. Leiden Vooral de jeugd moet het leren VERENIGING VOOR PEDAGOGI Van de Vereniging voor Pedago giek, afdeling Leiden, ontvingen wij de volgende brief: Allerwegen gaan gemeentebestu ren in den lande paal en perk stel len aan de verregaande verontreini ging van hun stad. Gaarne wil het bestuur van de Ver. voor Pedagogiek aan een aspect, dat nog onvoldoende belicht is, aandacht besteden. Wij vrezen nl., dat men er niet uit- Zwanezangin (of: van?) de Leidse schouwburg Gisteravood zonid die AVRO- televisie via Nederland I een televisie-bewerking uit van 't korte stuk „Zwanezang" van de Russische schrijver Anton Tsjechow, waarin de acteur Ko van Dijk de hoofdrol ver vulde. De andere rollen wer den gespeeld door Pierre Muyin ende Leidse Schouwburg, waar het toneel stuk, dat ongeveer vijfentwin tig minuten duurde, nu bijna een half jaar geleden werd op genomen. Zelfs zonder publiek bleek de schouwburg een bij zonder steenrijke zaal te zijn, die ^en voortreffelijk decor bleek voor het toneelstuk van- Tsjechow. De titel van het stuk heeft ons wat betreft de toekomst van de schouwburg aan de Oude Vest, wel even aan het denken gezet komt, als uitsluitend aandacht gege ven wordt aan enige practische voor zieningen, zoals het al of niet vroeg tijdig plaatsen van een vuilnisem mer op de stoeprand. Er moet vooral wezenlijk iets ver anderen aan de mentaliteit van de inwoners van onze steden. De nonchalance, waarmee velen pópier, lege sigarettendoosjes, afval van fruit en snoep zonder meer op straat werpen, is verfoeilijk. De vervuiling van bussen, treinen, wachtruimten wordt steeds ernstiger het valt de buitenlanders steeds weer op. Helaas geven volwassenen in deze een zeer slecht voorbeeld aan de jeugd. Juist de jeugd is nog vatbaar voor een goede gewoontevorming. Het zal niet eenvoudig zijn bij ouderen iets aan de mentaliteit te veranderen. In Zwitserland heeft de politie de taak op verontreiniging toe te zien. De straten zijn er kraakhelder. Slordig. Met betrekking tot de jeugd me nen wij een beroep te mogen doen op allen, die leiding geven aan onze jongens en meisjes: leerkrachten, leiders van jeugd- en sportvereni gingen en anderen. Als we soms zien hoe gymnastieklokalen, honken en jeugd verblijven achtergelaten wor den, is een beroep op de leiding wel op z'n plaats. Er mag niet toegestaan worden, dat jongelui dergelijke ver blijven slordig achterlaten. Speciaal in en rondom de scholen stellen de leerkrachten strenge eisen. Het spreekt vanzelf, dat het eerste milieu het gezin de sterkste troeven in handen heeft om goede gewoonten tot ontwikkeling te bren gen. Ouders, let ook hier op uw saeck! Wij hebben hoop, dat op deze wij ze de jeugd tot een andere mentali teit kan worden opgevoed, dan nu vaak openbaar wordt. En misschien hebben wij dan over een aantal ja ren een schone stad. der, Den Haag. Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de volgende exa mens: Doct.ex. Ned. Recht: de heer N. W. de Kanter, Rotterdam, en mej. J. M. E Meijer, Den Haag; Groottentamen Godgeleerdheid: de heer J. Trapman, Voorburg; kand.ex. Klass. letteren: de heer B. J. Visser, Betgen op Zoom, en de heer J. A. Gruys (Zevenaar); doct.ex. Sociologie: de heer H. M. Borsboom, Den Haag; Semi-artsex.: de heer M. Helfferich, Den Haag; Artsex.: de heer R. B. Bergman, Den Haag, en de heer L. Ch. den Hollan- VERGEET NIET UW BEZOEK aan de FOTO-FILM SPECIAALZAAK Haarlemmerstr. 207 Opening morgenmiddag 3 uur VOOR MééR SERVICE TH. DICKHOFF BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De standen na de 6e zitting van de parencompetitie van de bridge club „Sans Atout" luiden (tussen haakjes scores 6e zitting): Groep A: 1 Goutier-v. d. Star 953 p. (172), 2 mej. v. d. Zeeuw-v. d. Zeeuw 924 (159, 3 echtp. Vissers 923 (178), 4 echtp. Aenmeij 884 (154), 5 Bonnet- v. Rhijn 883 (154), 6 Bousie-H- Ooij- endijk 882 (138), 7 Eling-Ooijendijk 880 (124), 8/9 dms. Tielkemeijer-v. d. Ende 873 (132), 8/9 Crama-v. d. Mark 873 (110), 10 echtp. v.d. Drift 839 (132), 11 G. de Graaff-v. Zanten jr. 825 (124), 12 Dubbelaar-Jonkers 822 (144), 13 La Lau-de Jong 777 (174), 14 de Nie-partner 758 (121). Groep B: 1 Rijnsburger-v. d. Oever 986 p. (175), 2 echtp. Bernard 982 (135), 3 Huls-Sijpesteyn 979 (169), 4 Kop-v. Berge Henegouwen 957 (147), 5 dms. Stikvoort-v. d. Zeeuw 928 (125), 6 Wendt-Meiboom 912 (196), 7 mevr. Crama-v. d. Heuvel 891 (148), 8 Klaver-Hart 890 (186), 9 v. Zwieten-v. Zanten sr. 841 (133), 10 mevr. Paes-Altink 830 (175), 11 echtp. Mollema 774 (103), 12 J. de Graaf-Roorda 762 (102), 13 dms. Al- tink-v. Zwieten 746 (109), 14 dms. v. Egmond-Groenewegen 618 (113). MAANDAG 16 NOVEMBER Kunstkring voor allen Recital van het Albeneri-trio, 8 uur, Stads gehoorzaal. DINSDAG 17 NOVEMBER Kath. Nat. Bond voor EHBO Aanvangscursus 7.45 uur, gebouw GG en GD, Roodenburgerstraat. Opening filiaal Houtkwartier Reu- vens en R.K. Biblotheek 4 uur n.m., Van Zweilandlaan 5. K en O Film: „A face in the crowd", 8 uur n.m., Filmzaal Univer siteit. ALPHEN AAN DEN RUN De Wandelkring Leiden en omstre ken van de KNBvLO, heeft zaterdag voor de achtste maal in Alphen een Sint-Nicolaastocht georganiseerd. Hieraan werd dooi 840 wandelaars deelgenomen, samen 39 groepen vor mende. Met het grootste aantal groepen de w.s.v. „Semper Avanti" uit Al- terdam, nl. zes. De speeltuinver. „De Waal", eveneens uit de Maasstad, tippelde met 4 groepen mee, evenals de ws.v. „Semper Avanti" uit Al phen. Drie groepen waren er van de chr. w.s.v. „N.A.S." uit Leimuiden, w.s.v. „Op Goede Voet", Alphen en de w.s.v. „H.W.V." uit Hoogvliet. Twee groepen van w.s.v. „D.V.O." uit Hillegom, w.s.v. „D.V.T." uit Aar- landerveen, w.s.v. „The Quick Steps" en w.s.v. „De Natuurvrienden" bei de uit Alphen. De laatstgenoemde is de jongste w.s.v. van Alphen; ze werd opgericht met 37 leden, onder voorzitterschap van de heer T. Kwak- kenbos; secretaresse is mevr. H. van Zwieten-van Dalven, Grijpesteinstr. 39. Met 1 groep waren tegenwoordig w.s.v. „Stap voor Stap" uit Hazers- woude, w.s.v. „Wilskracht" (van de r.k. sportver. „Wilskracht"), Alphen; de r.k. school Meije, Bodegraven; En- gelendaalschool uit Leiderdorp; Groep Swart, Alphen, Jeugdgroep 'Nieuwe-Vennep; w.s.v. „Kralingen" Rotterdam en w.s.v. „Molenbrug", Bodegraven. De organisatie berustte bij de heer J. P. Woordes, Eikenlaan 53, Alphen. De routes bedroegen resp. 20, 15, 10 en 5 km., door Alphen en omgeving. Men startte en finishte bij het IJs- olubgebouw. Leeuwen uit Nieuwveen die achter hem aan reed op de andere brom fietser. Beiden werden tegen het weg dek gesmeten. Hierbij liep van Veen een dubbele kaakfraktuur en een hersenschudding op, en ook v. d. Ploeg had een behoorlijke verwon ding aan zijn borst opgelopen, zo werd ons later medegedeeld. De duo- passagierster die bij Van Veen achter op zat, kwam met de schrik vrij. Het ongeluk speelde zich af in een flauwe bocht tegen over de woning van A. Heemskerk in Korteraar. Zondagavond kwart voor acht vond op de kruising Nieuwkoopse weg Dorpsstraat te Aarlanderveen een botsing plaats tussen een personen auto en "een bromfietser, de heer C. A. Wolswijk (17) uit Bodegraven, die een flinke snijwond aan zijn linker onderbeen en een snijwond aan het gelaat opliep. Dr. v. d. Ent Braat al daar heeft de wonden gehecht, waar na het slachtoffer per dienstauto van de politie naar zijn woning is overgebracht. De bromfiets werd zwaar beschadigd, de personenauto licht. De personenauto, bestuurd door de heer B. P. M. H., wonende te Nieuw koop reed over de Nieuwkoopseweg in de richting Oostkanaalweg. Toen de heer H. het kruispunt tè Aarlan derveen overstak naderde voor hem van rechts de genoemde bromfietser, die zonder het voor hem geldende stopverbond in acht te nemen, even eens het kruispunt wilde oversteken. Op dit moment werd hij gegrepen door de personenauto en tegen het wegdek gesmakt. Zijn bromfiets werd een tiental meters verderop de berm in geslingerd. TER AAR BROMFIETSEN IN BOTSING Zaterdagavond omstreeks twaalf uur vlogen een tweetal bromfietsers tegen elkaar op, waarvan de klap zo hard aankwam dat beide bromfiets- rijders naar een ziekenhuis in Lei den vervoerd moesten worden. De heer J. v. d. Ploeg uit Ter Aar had de inrit bij zijn huis te laat in de gaten, waardoor hij even later krachtig remde en in een slip ge raakte. Hierbij vloog hij dwars over de weg, en botste de heer A. van VLIEGTUIG VERMIST MET 28 PERSONEN. Sinds zon/dagavond wordt in Las Vegas (Nevada) een lijn vliegtuig met 28 personen aan boord vermist. Het verdween van het radarscherm toen het de Landing had ingezet bij het vliegveld McCairran, tijdens een sneeuwstorm. Het vliegtuig, 'n twee- motorige Fairchild turbo-prop van de Luchtvaartmaatschappij Bonanza, was op dat ogenblik ongeveer twaalf ki lometer van 't vliegveld verwijderd. Een ooggetuige heeft een tweemo- torig vliegtuig in de buurt van Arden over de boomtoppen zien scheren, op ongeveer 30 meter hoogte. Arden ligt in het gebied waarin het vermiste vliegtuig zich moet hebben bevonden toen het van het radarscherm ver dween. De ooggetuige zei, dat de landings- lichten niet aan waren en dat slechts een wied van het landingsgestel was neergeklapt. In het gebied ligt de sneeuw twin tig centimeter dik, wat het zoeken aanmerkelijk bemoeilijkt. 't, 'C Verwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig van maandag avond tot dinsdagavond, opge maakt te 11.15 uur AFNEMENDE WIND Veel bewolking met aanvankelijk op de meeste plaatsen regen, maar morgen mogelijk enkele opklaringen. Matige tot krach tige, in het noorden van 't land tijdelijk zwakke westelijke wind. Iets lagere temperaturen over- AANRIJDINGEN Zaterdag jl. hebben tijdens het bij zonder slechte weer in Leiden 21 aanrijdingen plaatsgevonden. De ge volgen bleven beperkt tot materiële schade. EEND MISHANDELD Gistermorgen heeft een Leidse po litieagent twee tienjarige jongens be trapt, toen zij aan het Steensechuur een eend letterlijk aan de haak had den geslagen. Zij hadden een aan een touw gebonden ijzeren haak in de keel van de in het water van het Steenschuur zwemmende eend ge worpen. De politieman bevrijdde de eend, en bracht de twee kwajongens naar het politiebureau aan de Zonne veldstraat. OLIESPOOR De NZH-bus, die gisteravond om kwart over twaalf van het Leidse Stationsplein vertrok naar Katwijk, liet bij iedere linkerbocht, die de bus maakte, een vet en glibberig olie- spoor achter, daar de olietank lek was. Op de Rünsburgerweg ter hoog te van de Joïian de Wittstraat, waar de bus eveneens een linkerbocht maakte, slipte een scooterberijder, die geen verwondingen opliep. De scooter werd licht beschadigd. Het Leids Politie Muziekgezelschap heeft zaterdag 14 november deelge nomen aan het federatie-concours te Hilvarenbeek. In de vaandelafdeling werd met 102 y2 punt de eerste prijs behaald. Het verplichte werk „Persi flages", opus 175, van G. Boudijn, leverde 54 punten op en het keuze- werk „De Jodrell-bank" van Peter York 48 D. Anderson had weer de leiding op dit succesvolle con cours. KATH. BOND VOOR EHBO, AFD. LEIDEN Donderdag zal, in plaats van de ge bruikelijke vervolgcursus, dokter Kui pers een lezing houden met als on derwerp „Stoornis algemene toe stand", aanvang 8 uur, EHBO-lokaal, gebouw GG en GD. Alle gediplomeer den worden verwacht. De kinderpostzegels en de dit jaar bijzonder mooie kaarten zijn vanaf dinsdag a.s. 9 uur v.m. ver krijgbaar in de hal van het postkan toor aan de Breestraat, als' ook de eerste-dag-enveloppen. Verder zal verkocht worden in de hal op woens dag tlm vrijdag 20 nov. van 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. Vertrokken personen tot 11 nov. J. Potters en fam., Bloemistenln 41, Leiderdorp, Hubrachtstr. 8. A. G. Dissevelt en fam., Lammenschansw. 5, Uganda. W. F. Scheepe en fam., en J. R. E. ScheepeMonfils, Boer- haavelaan 14, Zoeterwoude, J, van Banningstr. 7. R. J. Mulder en fam., Rapenburg 62, Den Haag, Ln v. Meer- dervoort 169. J. J. Lau en fam., Bree straat 97, Rotterdam, Evershagen 30. G. J. Krap en fam., Hogewoerd 118, Delft, Sasboutstr. 124. C. Volkers en fam., Borneostr. 16, Deil, Deilsedijk 61. A. de Rraaf en fam., Stadspolder- weg 6, Leiderdorp, Heemraadlaan 44 F. M. Bruggeman en fam., Bernhard- straat 59, Doetinchem, Surinamestr. 41. A. M. PhilippoBassaleur en fam., Utr. Jaagpad 87, Den Helder, Jan Verfailleweg 218. J. Postma en fam., Raamsteeg 43, Noordwijkerh., v. 't Haaffstr. 21. J. Tims en fam., Drie Octoberstr. 22a, R'dam, Hon- diusstr. lib. J. Hoogendoorn en fam., Kanaalweg 119. Leiderdorp, Heem raadlaan 26. J. Bras en fam., Hoflaan 10, Katwijk, Boerslaan 100. M. C. Schniedewind en fam., a/b Haarlem merweg, Hillegom, Kennemerbeek- weg 16. M. H. v. OsVerhoeven, Const. Huygensln 47, Heerde, Grote- weg 10. M. van Zij 11, Rijnsburgerw. 157, Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 5. M. C. A. LinnartzSchrier, Bree straat 152, en A. J. O. Linnartz, Kai- serstr. 38, Bodegraven, Piet Heinstr. 4. L. M. Mantz, Kort Rapenburg 2, Schiedam, Rotterdamsedijk 173. H. C. S. E. Rambonnet, Nieuwsteeg 31, Haarlem, Baan 27. H. M. Zweegman Oudshoorn, Oranjeboomstr. 2, Lei muiden, Bilderdam 23a. R. J. VTeer- bos, Meidoornstr. 35, Hong-kong. S. Zwiers, Zoeterw.singel 42, Gronin gen, Jacobstr. 30a. A. J. de Vries, Zoeterw.singel 102, Haarlem, Haze- paterslaan 5. E. P. Koervan der Valk, Boshuizerkade 42, A'dam, Me teorenweg 229. I. M. Loppé, Hoflaan 203, Den Haag, Kanaalweg 4. J. J. T. B. van Groningen, De Sitterlaan 79, Egmond-B., Hereweg 291. T. L. Pan, Pietersk.choorsteeg 26, Den Haag, Buitenhof 5. H. Bakker, Groenesteeg 48, Den Haag, Bentinckstr. 139. W. H. J. van der Meel, H. de Vriesstr. 55 Warmond, Jan Steenlaan 13. G. W. Koster, Lammenschansweg 32, Den Haag, A. Diepenbrockhof 58. P. La- man, Driftstr. 51, Papendrecht, P. Brueghelstr. 8. E. Hirschfeld, Merel straat 34, Canada. J. Timpv. Schaik v. Oldenbarneveltstr. 36, A'dam, Des- cartesstr. 37II. C. A. W. Klootwijk, Rijnsburgerweg 10, Ned. Antillen. T. Goslings, Rijnsburgerweg 42, Oegst geest, Julianalaan 3. J. van Reek, Morsweg 113, Al'kemade, Langeweg 16. H. S. E. v. Benten, R. Visscherstr. 32a, Den Haag, Leeuweriklaan 19. F. Ie Poole, Hogewoerd 4, Den Haag, v. Alkemadelaan 1. G-. E. Tack, Pie tersk.choorsteeg 12, Eindhoven, Leo- nardusstr. 80. P. Hockx, Langegracht 254, Sassenheim, Vrouwenpolderstr. la. A. J. M. van der Kaaij, B. Ballot straat 60, en M. A. A. van der Kaaij van Velsen, Uhlenbeckkade 17, Haarlem, Mathijsenstr. 54. W. J. J. Oorebeek, Rijnsburgerw. 10, Amers foort, Bekensteinselaan 8. A. M. J. T. van Dijk, Rijnsburgerweg 32, Oegst geest, Kamphuizenlaan 11. W. van Doorn, Warmonderweg 41, Den Haag Kraaienlaan 61. C. H. Bliekendaal, Hoflaan 179, Den Helder, Buitenha ven 5. V. Caldas Pena, Klikspaanw. 14, Frankrijk. A. E. M. Zwartjes, B. Ballotstr. 1, R'dam, Mathenesserln 44b. H. P. C. Fikenscher, Lingestr. 17, VSA. R. A. de Gans, Noordeinde 2a, Amersfoort, Kortenaerstr. 3c. E. Har lem, Klikspaanweg 18, Noorwegen. G. F. Hasekamp, Fagelstr. 32, Haar lem, Wilhelminastr. 46. D. Kranen burg, Rapenburg 12, A'dam, Willems- parkweg 40hs. C. M. P. v. Beek, He- rengrt 122, Arnhem, Parkstr. 175. G. W. van de Wiel, Janvossensteeg 5, Warmond, Scheepmakersdam 6. A. v. Roon, Drie Octoberstr. 41a, Voorburg Hoekenburglaan 34. P. J. M. Kerstens Kastanjekade 25, Zand voort, Halte- straat 9. W. C. Overduin, De Sitterln 33, Noordwijk, Golfbaan 6. D. Libot, Thorbeckestr. 51, Zweden. A. Perro- ne, Jul. v. Stolberghof 54, Italië. D. LimbergPrins, v. d. Brandelerkade 15, Enschede, Gronausestr. 124. F. J. Biemond, Houtlaan 55, Haarlemmer meer, Hoofdweg 2022. C. F. de Boer, Rijnsbui'gerweg 5, Wijngaarden no 4. H. C. A. v. Deelen, J. v. Goijenkade 9, Mexico. J. Sinteur, Ten Katestr. 2a, Katwijk, Buitensluisstr. 37. P. T. van Breugel, Klikspaanweg 14, Den Haag, v. Diemenstr. 152. W. de Nijs, Rijn en Schiekade 34, R'dam, Brede- rostr. 83a. M. A. T. Verhoef, Rijn en Schiekade 36, A'dam, Lijnbaansegrt 264. Gevestigde personen tot 11 nov. G. J. Vrielink en fam., weg- en wa- terb.kundige, Roodenburgerstr. 43. J. L. L. Jansen en fam., leraar, Stations plein 174. C. S. Boode en fam., ge meenteambtenaar, Stationsplein 152. A. S. Edelstein en fam., natuurkun dige, Mozartstr. 35. N. Blok en faim., hoogleraar, Stationsplein 38. J. H. M. v. d. Hulst, kruidenier, Sophiastr. 88. A. Zwaveling en fam., arts, Stations plein 44. J. Talens en fam., autobus chauffeur, Mahlerstr. 106. C. Wil brink en fam., Langebrug 26. J. F. M. Meijer en fam., Steenstr. 22. E. Meu ken en fam., autoplaatwérker, Mah- lerstraat 118. W. Ópechowski, physi- cus hoogleraar, Rijnsburgerweg 100. F. Lamme en fam., bloemist, Utr. Jaagpad 10. T. A. Dongelmans en fam., betonwerker, Voorstr. 53. J. G. H. Fengler en fam., med. fotograaf, Paramaribostr. 51. M. J. v. d. Loo en fam., Zaanstr. 147. A. de Regt, apo thekersassistente, Merelstr. 19. B. de Boer, transportarbeider, Tomgtenstr. 26. M. G. H. Buijs Ballot, Bilderdijk- §traat 3. S. Stuurman, Haarlemmer straat 247a. C. A. Tienstra, Corellistr.. 26. W. H. StikvoortVerheij, secre taresse, Paramaribostr. 59. J. G. C. M. de Regt, Hoge Rijndijk 192. H. J. M. van der Meer, verpleegster, He rengracht 132. R. C. P. A. v. Muijden, verpleegster, J. de Wittstr. 46. H. A. Westervoorde, adm. ambt., De Sitter laan 13a. M. A. B. Duyvesteijn, apo thekersassistente, De Genestetstr. 2. P. J. Claassen, W. Rozenstr. 26. F. D. senstraat 39. W. B. H. v. d. Brink, Rijn en Schiekade 11. J. G. Peere boom, verpleegster, Rijnsburgerweg 10. P. H. Vos, verpleegster, Houtlaan 55. B. J. M. Moritz, P. Paaltjenspad 6 M. S. T. Euwe, Zoeterw.singel 52. C. Melchior, Roodenburgerstr. 19. S. M. Leenhouts, Apothekersdijk 4. O. v. d- Schatte Olivier, Noordeinde 52. M. J. J. Lek, 1.1. verpleegster, Vivaldistr. 50. M. W. den Herder, Herengrt. 74. C. S. Bauer, Gerecht 10. A. M. Brand, 1.1. verpleegster, Hooigr. 15. J. B. L. R. v. Dijk en J. M. Schelle- kens, Papengracht 19. F. K. Spits, Merelstr. 38. E. Drenth, Witte Singel 69. M. E. Vischer, Nieuwstg 31. A. D. M. Zuyderwij k, De Ridderstr. 11. M. WassinkLamme, Molensteeg 23. A. L. Vos, Lammenschansweg 121. C. G. A. van Wijk, Herengracht 53. A. v. d. Laan-v. Gessel, verkoopster, Mahler- straat 82. M. J. Spronk, Witte Singel 27. S. P. Vanhorick, Stationsweg 31. M. W. Spoor, Witte Singel 75. J. Fondse, verpleegster, Kagerstr. 24. J. W. van den Broeke, Hoge Rijndijk 130. M. Verver, Timorstr. 48. F. W. Schram, Janvossensteeg 22. J. C. J. v. d. Gugten, v. Vollenhovenpln 45. K. L. van Lelyveld,- Papengrt 19. D. R. Kruijswijk, militair, Noordeinde 2a. A. M. ZaaijerEldridge, Sta tionsplein 46. W. J. van Oosten, de Sitterlaan 121. L. Y. G. v. Suijlekom, Bilderdijkstr. 3. P. Tamminga, Pa pengracht 19. K. WiertzFunken, Boerhaavelaan 12. M. de Wolfv. d. Meer, kantoorbediende, Lombokstr. 8. P. M. de Jong, onderwijzeres, Ho gewoerd 191. E. M. v. Bragt, onder wijzeres, Oude Singel 78.'M. D. v. d. Berg, redaktiemedewerkster, Leeu werikstraat 16. A. C. J. Meeuwissen, verpleegster, Hooigrt. 15. E. G. Bak ker, Kuiperssteeg 9. J. A. M. Ypma, Witte Singel 27. K. E. Poot, Witte Singel 81. C. van Geen, onderwijzer, P. J. Blokstraat 41.'"M, H. J. Verbeek, I.1. analyste, Roodenburgerstr. 51. J. M. Ginjaar, secretaresse, Utr. Veer 33a. W. C. D. Graafland, Klikspaan weg 17. J. I. Cruson, Leliestr. 22a. R. J. van Dam, monteur, Nic. Beefsstr. 27a. M. G. Spijkerman, med. analiste, Merelstr. 3. M. G. Popkes, fotograaf, Rijnsburgerweg 93. J. C. Lelieveldt, voorlichtingsambtenaar, Stationsplein 48. L. van Dam, arts, Stationspl. 76. BEURS0VERZ1CHT STEMMING VIEL TEGEN Amsterdam, 16 nov. Vergeleken met de koersen, die vanmorgen ge durende de niet-officiële beurs voor de hoofdfondsen werden betaald, is de stemming van middag voor deze groep van aandelen wat tegengeval len. Het verschil tussen de aande len Philips en die van Kon. Olie is vanmiddag de stemming geweest. Philips lag hoger in de markt op ca. f 160 (f 159) terwijl Kon. Olie bijna twee gulden inzakte tot f 162.10. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat Philips vrijdag in Wall Street hoger sloot en het feit, dat dit con cern donderdag 19 november de 3e kwartaalcijfers 1964 zal bekendma ken. Tenaanzien van deze cijfers is de beurs optimitisch. Kon. Olie sloot in Wall Street een halve dollar la ger. Dit werd vanmiddag dan ook duidelijk in de koers van oliewaar den tot uitdrukking gebracht. Het publiek, Zwitserland alsmede de beroepshandel namen de Philips- waarden uit de markt. De verkopen in de oliehoek kwamen hoofdzake lijk van publieke zijde. Unilever daal de van f 145.50 tot f 145.10 f 125.40). Na een prijshoudende opening op 487 zakte AKU in tot 486 1/4. De ad vies voor Hoogovens op 575, lag an derhalf punt beneden de gedane koers van vrijdag. De handel in de internationals was kalm. Wall Street sloot vrijdag aan de.flauwe kant op de stakingsdreiging bij Ford. Van die zijde ging dan ook vanmiddag op het Damrak geen enkele stimulans uit. Ook in de scheepvaartsector was de handel kalm met koersen die zich een weinig beneden het voorgaande slotniveau bewogen. Hetzelfde kan worden gezegd van de leidende cul- tuurwaardep. Van HVA bestond vrij goede belangstelling, terwijl Certifi caten Deli in een open hoek, zij het mondjesmaat, werden verhandeld. De staatsfondsenmarkt Was gemakkelij ker. De beurs spreekt over een op komst zijnde 5 3/4 pet lening a pari van de gasunie groot ca. f 300 min. Ook gaan geruchten over een spoedig te verwachten lening van de stad Rotterdam. De beurs is het bestuur van de Exploitatie Maatschappij Schevenin- gen erkentelijk voor het zeer uitge breide bericht over de eerste negen maanden van 1964. Men verdrong zich om kennis van dit lange bericht te nemen. Over de inhoud ervan wa ren de meningen verdeeld. De gepu bliceerde cijfers vereisen een studie, waarvoor men de tij moet nemen, aldus de beurs. De koers van de aandelen EMS werden op 250 gead viseerd, tegen 's-morgens als hoogste prijs 259 en vrijdag als officiële koers 245 gb. De aandelen Amsterdamse Ballast en die van Wilton Fijenoord werden hoger geadviseerd op de gro te order van een Iraanse oliemaat schappij. In de cultuursector werden de stukken van Wonolangon 25 pun ten hoger op 70 getaxeerd. De direc tie heeft bekend gemaakt dat deze maatschappij het dividend zal her vatten. Het laatste dividend werd in 1939 uitgekeerd en bedroeg 4 pro cent. HELSINKI geh. bew. 6 5 STOCKHOLM zw. bew. 8 5 OSLO onbew. 9 1 KOPENHAGEN zw. bew. 10 7 ABERDEEN geh. bew. 9 3 LONDEN geh. bew. 12 7 AMSTERDAM regen 11 7 BRUSSEL regen 11 6 LUXEMBURG regen 9 6 PARIJS regen 12 8 BORDEAUX onbew. 16 5 GRENOBLE 1. bew. 10 2 NICE zw. bew. 17 8 BERLIJN zw. bew. 12 5 FRANKFORT regen 12 6 MüNCHEN zw. bew. 14 6 ZüRICH geh. bew. 12 6 GENEVE zw. bew. 13 3 LOCARNO h. bew. 11 0 WENEN 1. bew. 14 6 INNSBRUCK h. bew. 12 -1 BELGRADO zw. bew. 14 4 ROME 1. bew. 17 10 BARCELONA onbew. 21 8 MADRID onbew. 16 3 MALLORCA h. bew. 23 8 LISSABON onbew. 19 10 PAUZE TREINMELODIE Treinen, eenmaal flink op gang en indien ze daar zelf plezier in heb ben, maken een zoemend, zijden, glijdend geluid, dat veel weg heeft van het snijden van een schip door een gladde zee. In een stille vroege- zondagmorgen-coupé dient dit wie gende ritme zich aan als de voort- suizende tijd. Het dringt zich'niet op, het dient zich bescheiden aan. Intus sen leest de reiziger een boek, drinkt een kopje koffie, wandelt naar het toiletje, rijdt perrons met starende mensen in en uit. Nog meer stations. In het groen-fluwelen kamertje van de coupé leeft de reiziger zijn eigen leventje. Hij rijdt mee met de tijd. Het landschap, de steden, de mensen glijden aan hem voorbij op die zach te N.S.-melodie, die eeuwig schijnt te zullen duren, tot de reiziger daar komt waar de tijd en de trein niet verder gaan. Met tegenzin stapt hij uit. Hij zat zo behaaglijk in de voor- glijdende tijd PUZZEL No. 507. Horizontaal: 1. knieholte (gewestelijk), 3. inwendig lichaams deel, 5. stok, 7. zeker bordspel met pions, 9. gebod, 11. witte suiker, 13. knaagdier, 15. deel van het oog, 16. zekere bouwstijl, 18. waterkering, 20. treurspel, 22. gem. in Gelderland, 23. wandeldreef, 24. ruk, haal. Vertikaal: 1. zekere dans, 2. tijd rekening, 3. het uitspansel, 4. bloei- wijze, 6. boom, 7. soort kachel, 8. meisjesnaam, 10. baan voor balspel, 12. meisjesnaam, 14. hoog bouwwerk, 16. papiermaat, 17. hoofddeksel, 19. vreemde munt, 21. voorzetsel. Oplossing morgenavond. PUTST Dat U naar een woning zoekt mij best, maar dan wat minder luid ruchtig! AMSTERDAM, 16 nov., vee Aanvoer 328 runderen en 132 var kens. Prijzen runderen 3.10-4.20; varkens 2.42-2.47. ROTTERDAM, 11 nov. Vee To tale aanvoer 1993, Vette koeien en Ossen 1322, Varkens 671; Prijzen resp. Ie, 2e en 3e kw,: Vette koeien en os sen 365—400, 320—355, 300—320; Varkens (lev. gewj 198, 196, 194; Vette koeien, groter, zeer kalm, ge drukt vooral bij afloop welke zeer lui verliep, prima's van f 4.tot f 4.10 per kg; Worstkoeien van 2.70 tot 2.90 per kg; Varkens (lev. gew.) iets meer, redelijk, hoger, prima vleesvarkens 1.982.02 per kg., Slachtzeugen 1.501.65 per kg.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3