ERHARDS PLAN LAUW ONTVANGEN HUIBERS GESLAAGDE UITVOERING VAN EXCELSIOR IN STADSGEHOORZAAL „Rhodos" laat contact met Rome over aan elke Kerk afzonderlijk Britten wit van schrik op pauselijke audiëntie ZATERDAG 14 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT Europa heeft geen keus BONDSKANSELIER ERHARD mag zich niet be klagen, dat zijn plannen voor een soort Europese politieke unie alom zo lauw zijn ontvangen. Die f>lannen voorzagen in een angzaam tasten en voe len naar een maar vaag omschreven doel en dat is nu net niet waarop het oude werelddeel zit te wachten. Die hele politie ke unie zelfs, hoezeer ook een stokpaardje van De Gaulle, is nu voor niemand erg. interessant. Van be lang zijn nu slechts twee zaken: de multilaterale kern vloot en de graanprij zen. En daarover had Er- hard niets te berde te bren gen. Uit Parijs klinken nu niet meer eisen over die politieke unie, maar over deze twee zaken. En als de Franse president zijn zin niet krijgt, zo heeft men in allerlei toonaarden gehoord, dan kan hij uit wraak wel de EEG lam- leggen en zich verder bui ten de NAVO houden. Het scherpst gaf premier Pompidou dit te kennen. Hij zei, dat een in de kern- vloot (de MLF) gemani festeerde eenheid Wash ington-Bonn onverenigbaar was met het Frans-Duitse verdrag. De Fransen tillen erg zwaar aan die multi laterale vloot en dat is lo gisch. Wanneer behalve zijzelf alle andere partners in de EEG in die onder neming betrokken raken, is het moeilijk te zien hoe de zes ooit nog één politie ke lijn kunnen trekken, want die MLF betekent inderdaad een zich vastleg gen op een soort buiten landse politiek, die lijn recht ingaat tegen de Franse opvattingen. UIT DE PAS HET NARE voor de ge neraal is daarbij, dat hij dan ook nergens meer de schijn kan wekken na mens Europa te spreken: die kernvloot veroordeelt Frankrijk tot een isole ment. Vandaar de rege ringsopvatting in Parijs dat de MLF tegen Frank rijk is gericht. Dat is na tuurlijk een redenering van: iedereen loopt uit de pas behalve ikzelf en men kan er om lachen. Maar al lachende moet men niet vergeten, dat hier toch een aardige transatlantische sa menwerking op verdedi- gingsgebied in de knel raakt. En het schijnt De Gaulle niet aan te praten te zijn dat zeker Bonn, maar eigenlijk allen inclusief Parijs, zich de luxe niet kunnen permitteren los van de V.S. te gaan staan: Europa is doodeenvoudig niet sterk genoeg, 'n feit waaraan ook een Frans kernwapentje niets veran dert. Als er voor Bonn een reële keus mogelijk was tussen Washington of Pa rijs, dan viel er over dit alles nog te praten, maar die keus- is er nu eenmaal niet. Dat is een in niet alle opzichten aangename waar heid waarbij men zich in de diverse hoofdsteden maar heeft neer te leggen, wat men ook in Parijs zou moeten doen. Maar De Gaulle is daarvoor 't type niet. Dat is overigens voor de anderen een maar licht wegend argument om zijn voorbeeld te volgen. BUILEN? WAT DE GRAANPRIJS betreft, heeft De Gaulle natuurlijk niet helemaal ongelijk. Het Duitse ver tragingsoffensief is erger lijk. Het moet er onder hand eens van komen en dan is het jammer dat het Erhards partij een paar stemmen moet kosten bij de komende verkiezingen, maar dat is een geringer belang dan de voortgang van de Euromarkt en de onderhandelingen voor de ronde van Kennedy. Maar het Franse gelijk gaat maar ten dele. De Gaulle zwijgt er over hoe hij voornemens is zich in dat gesprek over de Ken- nedy-ronde de onder linge verlaging van tarie ven tussen de industrie landen, vooral dus V.S. en EEG zal gedragen. Tot dusver is de verdenking gewettigd dat hij daar niet hard aan wil meewerken. En er zou iets reëels in zitten om een ruilt je te maken: de Franse hun zin bij de graanprijs, de ande ren bij de ronde van Ken nedy. GEEN SAMENWERKING DAAR is echter geen kans op. Parijs eist slechts, zon der zelf iets te willen be loven. Het eist wat zijn belang vergt, het geeft niet toe aan, dat der anderen. Een toestand die niet erg veel weg heeft van wat men onder samenwerking moet verstaan. En een Euromarkt, waar in het een gewoonte wordt, dat men Frankrijk zijn zin geeft en zelf maar afwacht of er ook eens een gunst retour wordt gedaan, is niet zo erg aanlokkelijk. Als men moet kiezen tus sen zoiets of een door De Gaulle wat bevroren EEG dan kan men nog beter 't laatste verkiezen, in af wachting van wie na hem komt. Er is voorlopig dan ook weinig reden om voor De Gaulle door de knieën te 'gaan. Een andere zaak is dat Erhard en de anderen zichzelf rustig mogen verwijten dat ze zich steeds in situaties laten manoeu vreren, waarin de Franse president zijn befaamde soort verkapte chantages kan ondernemen. ptk m f: 1 ftcDgieoze Kmithandel Haarlemmerstraat 123 Utfaa lé. 01710-22189 Flick-flacks, stuts, handstand-overslagen, kopkips, arabieren, radslagen, salto'sFlitsend volgden de sprongen elkaar op. Als uitgelaten jongens „dartelden" de keurturners van Excelsior over de lange, lichtblauwe mat. Overduidelijk kwam het gisteravond in de sfeervolle Stadsgehoorzaal weer naar voren; nadrukkelijk werd het tijdens die grandioze finale van de vijftigste uitvoering nog eens onderstreept: de lange mat is en blijft de troef van Excelsior. Zeker, ook enkele andere onderdelen stonden op be hoorlijk peil: het banklesje van de kleintjes, de vrije oefening en de lange mat van de A-adspiranten en het kastspringen van de senioren en de heren. Maar wanneer het oude gezegde „Eind goed, al goed" ook voor deze turndemonstratie zou gelden, dan had de gehele avond op zijn minst het predikaat uitstekend verdiend. Want de finale, die de ongeveer vierhon derd enthousiaste toeschouwers in de sfeervolle Stadsgehoorzaal te zien kregen aan het eind van het ruim drie uur durende programma, was wel het sprankelende hoogtepunt. DE WEG TERUG Excelsior is in Leiden niet meer toonaangevend. Althans niet meer zoals vroeger. Tijdens de vijftigste uitvoering in de met veel sfeer ge laden Stadsgehoorzaal is gisteravond echter wel gebleken, dat er bijzon der hard wordt gewerkt om het ver loren gegane terrein te heroveren. Onder de bekwame leiding van de „old-stars" Dammes Bergman, Arie de Vink, Arie Bom, Wlm Meyer en „last but not least" Joop Pommer Is men druk bezig op de weg terug. NIET VLEKKELOOS Toch was de uitvoering, in zijn ge heel genomen, niet vlekkeloos. En dat „Al goed", ondanks het voortref felijke einde, nog niet volledig op- Kostbaar boek was geen geschenk Wit van schrik zagen dezer dagen drie leden van de Britse Royal Shakespeare Company, die te Rome op audiëntie bij de Paus waren, dat een kost bare Shakespeare-uitgave die zij hadden willen laten zege nen door de H. Vader, door een prelaat werd meegenomen naar de Vaticaanse biblotheek. Paus Paulus had het boek, een eerste volledige uitgave van Shakespeare uit 1623 en 200.000 gulden waard uit vergissing opgevat als een ge schenk. De Paus nam het boek in ontvangst, maar in plaats van het te zegenen, overhandig de hij het aan de prelaat, die zich heenspoedde met het kunst werk. „Dit is een prachtige herinnering aan onze ontmoe ting en een belangrijke aan winst voor de Vaticaanse bi bliotheek", zo sprak de Paus tot de hevig ontstelde, maar zwijgende Britten De aartsbisschop van West minster, mgr. Heenan, die bij de audiëntie aanwezig was, at tendeerde later de Paus, toen deze zich eveneens verwijderd had, op het misverstand. De Paus had plezier in het voor val en gaf onmiddellijk op dracht het „geschenk" aan de Britten terug te geven. Het boek was met veel zorg naar Rome gebracht om luister bij te zetten aan een door Britse Katholieken georganiseerde Shakespeare-herdenking. Door alle consternatie is de zegening echter „Shakespeare" voorbij gegaan. gang doet, heeft verschillende oor zaken. De wijze waarop de soms zeer aardige oefenstof werd gebracht was niet helemaal af. Het kwam er meestal net niet uit. Verder deed ook de opbouw van de gehele avond wat ouderwets aan, terwijl men bijvoor beeld voor de kleuterklas het eens in een andere richting zal moeten gaan zoeken. Want met muzikale begelei ding was de verdienstelijke bankoefening toch zeker meer tot haar recht gekomen. Overigens moet gezegd worden, dat vanaf het eerste programma- nummer (bankoefening voor de kleintjes) tot en met de grote finale (lange mat voor de heren) met veel, zeer veel enthousiasme gewerkt werd. Het trampoline-springen, de vrije- en partneroefening (heren) en brug en paard (B-adspiranten) waren niet feilloos. Echter wel bijzonder ge schikt voor een avond als deze. En omdat verder het attractieve kast springen, dat een zeer grote groep senioren en heren de toeschouwers voorschotelden en de lange mat van de A-adspiranten boven de maat uit staken, was het voor de pauze toch een aantrekkelijk geheel. Temeer, omdat de dames van de Leidse keurploeg onder leiding van trainer Den Hertog aan de brug-ongelijk aardige oefeningen lieten zien. Na de pauze werd de spanning op gevoerd voor dé grote finale. De herenploeg van Excelsior stelde enigszins teleur aan het rek, terwij] de A-adspiranten tijdens hun vrije oefening op muziek bijzonder be hoorlijke dingen demonstreerden. Aan de brug revancheerde de heren- ploeg zich echter. De talentvolle Hennie Sieval toonde in een vlotte oefening, dat hij heel wat in zijn mars heeft en de anderen wilden kennelijk niet voor hem onderdoen. Al hadden sommigen een erg grote greep gedaan in de bak met moei lijke onderdelen. De dames van Concordia lieten de enthousiaste toeschouwers nog een maal genieten van de grandioze vrije oefening. Ondanks dat de met fijne balletachtige onderdelen door weefde turnshow gisteravond niet zo goed tot haar recht kwam ruimte en belichting oogstte het toch bij zonder veel bijval. Hetzelfde geldt voor de hoepel-oefening van de da- mesploeg van Nieuw-Brunhilde. On der leiding van mevrouw Metz werd weer een degelijke oefening gedraaid Maar de grootste finale, de lange mat door de keurturners van Excelsior, was ook dit jaar weer het spranke lende hoogtepunt. Het gezellige, traditionele bal besloot voeg in de morgen de geslaagde vijftigste uit voering van Excelsior. LEIDEN Engelse onderscheiding voor prof H. C. v.d. Hulst De Britse „Royal Society" (acade mie van wetenschappen), heeft vrij dag bekend gemaakt, dat zij aan de Nederlandse professor H. C. van der Hulst, professor in de astronomie aan de universiteit te Leiden, de Rum- ford-medaille heeft toegekend voor zijn werk op het gebied van proces sen in het interplanetaire medium en voor ander sterrenkundig onderzoek. PROF. SCHAPER: „Nederlanders verliezen politieke belangstelling" De democratie is op het ogenblik in ons land in een malaisetoestand. De jongere generaties hebben weinig politieke belangstelling. De verkie zingen vervallen tot een soort ritu eel, waarbij men noch de persoon op wie men stemt noch zijn politieke program kent. Aldus prof. dr. B. W. Schaper, de Leidse hoogleraar in de algemene geschiedenis, in een rede die de afsluiting vormde van de cur sus „Facetten der democratie". De ze cursus werd georganiseerd voor leden van de R.K. studentenvereni ging „Sanctus Augustinus". De lezing van prof. Schaper was getiteld: „De democratie in de wel vaartsstaat". Hij toonde aan, dat de democratie in onze samenleving op verschillende punten veel te wensen overlaat. Vele politieke beleidsvra gen zijn nog slechts voor enkele specialisten begrijpelijk. Dit geld met name voor het sociaal-economische beleid, zoals met betrekking tot de AOW, de betalingsbalans en de in flatie. Voor de gewone burger is dit een gesloten gebied, waardoor de vorming van een ongecontroleerde élite in de hand wordt gewerkt. Lusteloosheid bü de kiezers is er bovendien het gevolg van. Zo wordt de democratie van binnen uit met uitholling en verstarring bedreigd. Men zou dit een tragische paradox kunnen noemen: de democratie is immers gebouwd én gericht op de massa; thans zijn de leden van de maatschappij bezig hun belangstel ling in de staat te verliezen die juist in hun dien3t gesteld is. DIEFSTALLEN EN INSLUIPINGEN OPGEHELDERD De politie van Leiden heeft gister middag aangehouden een veertig jarige inwoonster uit Hazerswoude, die uit de geldkist van haar werk gever enige malen geld had wegge nomen in bedragen variërend van 50 tot 110 gulden. In totaal betreft het een bedrag van 300 tot 400 gul den. Voorts heeft de politie aange houden een 17-jarige pakhuisknecht uit Leiden en een 21-jarige grond werker uit Ter Aar, die verschillen de insluipingen met diefstal op hun kerfstok hadden. Zo hebben zij be kend de diefstal te hebben gepleegd op 3 november jl. in het gebouw van de WSL waar zjj ten nadele van een studente een portemonnee heb ben ontvreemd met een inhoud van 1500 gulden. TYFUS IN KEULEN 3 Inwoners van Keulen zijn met tyfus in een ziekenhuis opgenomen, aldus is van ambtelijke zijde giste ren meegedeeld. Om uitbreiding van de ziekte te voorkomen zijn verscheidene men sen onder quarantine gesteld. Ook dw adres voor Geboorte-aankondigingen Prawda kreeg toch nieuwe hoofdredacteur Pavel Satjoekov is als hoofdredac teur van de Prawda vervangen door Alexei Roemantsev, voormalig hoofd redacteur van „Kommunist". Deze wijziging is gisteren en feit gewor den. Ak hoofdredacteur van het par tijblad werkte Satjoekov nauw sa men met Chroesjtsjow. Zijn ontslag volgt op dat van A-dzjoebei, hoofd redacteur van Iswestia en Khania- mov, voorzitter vun het staatsoomité voor radio en tv. Satjoekov reageerde onlangs boos tegenover Westerse jurnalisten die zijn ontslag hadden gemeld. „U schaadt uw reputatie door zoiets te melden", zei hij toen. Bungalow voor Erhard De veelbesproken bungalow van Bondskanselier Erhard, prijs ruim 2 miljoen Mark, is gereed De minis ter voor economisch staatsbezit, Dol- iinger, overhandigde Erhard gisteren de sleutels. Het huis ligt in het park van het Schaumburgpaleis, biedt uitzicht op da Hjjn en bestaat uit een vleugel voor ontvangst, een woongedeelte en een huishoudelijk gedeelte. Er is ook een zwembad, hetgeen de Duitse belastingbetaler met lekker zit. De bungalow Is namelijk voor rekening van de achatktet, NOORD WIJK Aankoop van grond, aan de Bronck- horscstraat hoek Pickéstraat Door de afbraak van enkele krotwoningen op de hoek van de Bronckhorststraat en de Pickéstraat is de mogciykheid geschapen tot de noodzakelijke ver breding van de betreffende straat gedeelten. De eigenaar van de thans braakliggende grond, de heer P. Au- güstinus alhier, is bereid de daar voor nodige grond ter gezamenlijke grootte van pi.m. 104 m2 voor ƒ4.— per m2 aan de gemeente te verkopen. Vrijetijdwoningen Door 'n vier tal ingezetenen van Noordwijk is 'n plan ontwikkeld voor de bouw van een blokje van vier vrijetydswonin- gen aan de Gerberahof in het uit breidingsplan „Vinkeveld". Aangezien drie van de vier gega digden ervaren bouwvakarbeiders zijn, mag worden verwacht dat voor deze bouw uit het contingent vrije- tydswoningen aan onze gemeente 'n extra toewijzing zal worden verstrekt en hebben b. en w. ook de overtui ging dat de woningen goed zullen worden gebouwd. Het lijkt b en w. redelijk voor de grond dezelfde prijs te bedingen als voor enkele nabij gelegen per celen aan de deelnemers van de N V. Bouwfonds Ned. Gemeenten in re kening is gebracht, te weten een be drag van 5250.per woning. Verhuur pand Hoofdstraat 143-145. Op 31 december a.s. eindigen de over eenkomsten betreffende verhuring van het pand Hoofdstraat 143145. De bovenverdieping Hoofdstraat 143 is als woning verhuurd tegen een huurprijs van 14.15 per week of 61.40 per maand. De benedenver dieping Hoofdstraat 145 is verhuurd aan het Staatsbedrijf der PTT voor 1763,35 per jaar. Het is b. en w. bekend dat boven genoemd pand is aangekocht voor de aanleg van de ontworpen parallel- boulevard, doch de realisering daar van zal nog wel enige tijd vorderen. De centrale directite van het Staatsbedrijf der PTT heeft verzocht de benedenverdieping ook na 31 de cember 1964 te mogen blijven ge bruiken tot het nieuwe kantoor aan de Abraham van Royenstraat is ge reedgekomen. Aankoop van grond aan de Zwar- teweg. De heer Th. Paauw te Kat wijk aan Zee heeft zich bereid ver klaard aan de gemeente Noordwijk te verkopen een perceel teelland aan de Zwarteweg, groot 1.09.20 ha. Voor deze grond, die pachtvrij kan worden opgeleverd, wordt een prijs bedongen van ƒ6.per m2, met in begrip van de bedrijfsschade-ver goeding. Gelet op de nog te verrich ten aankopen ter realisering van de uitbreidingsplannen der gemeente achten b. en w. het van betekenis dat de gemeente beschikt over ver vangende grond, waarvoor dit per ceel door zijn ligging en grootte zeer geschikt is. De bedongen prijs achten zij met het oog hierop volkomen aan vaardbaar. B. en w. stellen daarom voor tot aankoop van genoemd perceel voor de bedongen prijs te besluiten. Het is te verwachten dat reeds op zeer korte termijn het voorstel kan worden gedaan de aan te kopen grond te ruilen met een in een der uitbreidngsplannen gelegen perceel grond dat zonder aanbieding van vervangende grond uiterst moeilijk in eigendom zou kunnen worden verkregen. De commissie voor openbare wer ken heeft zich met dit voorstel ver enigd. Na de conferentie van Orthodoxe Kerken op Rhodos is gisteren een slotcommuniqué uitgegeven waarin geen enkel besluit ten aanzien van onmiddellijk aangaan van een ge sprek met Rome wordt vermeld. Het commnuniqué verklaart, dat de con ferentie heeft besloten „aan de Or thodoxe Kerken elk inititaief over te laten om zelf, en niet uit naam van de gehele Orthodoxie, broe derlijke betrekkingen met de Rooms- Katholieke Kerk aan te knopen, in de overtuiging, dat de nu bestaande moeilijkheden geleidelijk zullen wor den opgelost". Aan de andere kant acht de con ferentie „het scheppen van voldoen de voorwaarden, dat het gesprek vrucht zal dragen" noodzakelijk. Daartoe wordt de wen* geuit dot „de Orthodoxe Kerken de bij zonderhe den van deze kwestie van Orthodox standpunt bestuderen en hun bevin dingen uitwisselen". Wat de betrekkingen met de An glicaanse en Oud-Katholieke Ker ken betreft heeft de conferentie be sloten onmiddellijk twee commissies te benoemen die alle Orthodoxe Ker ken vertegenwoordigen Voor de be sprekingen met de vertegenwoordi gers van de Anglikaanse Kerk heeft de oonferentie in principe een Hjéft vraagstukken aanvaard van Constan- tinopél. De commissie die met de Oud-Ka tholieke Kerk zal spreken moet de Orthodoxe standpunten systematisch opstellen, daarbij rekening houdend met de symbolische en liturgische teksten van de Oud-Katholieken. „EICHMANN-SCHAT" Volgens een Tsjechisch weekblad heeft een geheime Amerikaanse mis sie in 1946 de hand gelegd op de „Elchmanm schat", verborgen in een voormalig oefenterrein van de SS bij Stechovice in Bohemen. Deze schat, bestaande uit 22 kisten ver pakte edele metalen, juwelen en geld afkomstig van slachtoffers van Eich- mann, zou In Amerikaanse leger wagens zyn weggevoerd. De kisten werden later aan Tsjecho-Slowakije teruggegeven. Er zaten toen echter waardeloze documenten in, aldus het Tsjechisdhe blad. Wordt Hitler-verdedigcr gerechtelijk vervolgd De justitie in Hannover heeft gis teren meegedeeld, dat zij een onder* zoek instelt naar aanleiding van be schuldigingen tegen de advocaat Gerd Heinecke, volgens welke deze de misdaden van de nazi's in het open baar heeft goedgepraat en de Joden beeft beledigd. Heinecke zei, als bekend, de vori ge maand tijdens de verdediging van een voormalige Gestapofunctionaris in een proces te Hannover, dat Hitier de uitroeiing van de joden als een „heilige plicht" opvatte en daarom niet behandeld had uit lage motie ven. Hitler had niet gestraft kunnen worden wegens moord, zo verklaarde Heinecke voorts. Hij vergeleek hem met een profeet die doodde om een taak te volbrengen. Volgens de advo caat had Hitier zelfs niet eens het internationale recht geschonden. De centrale Joodse raad in Duits land protesteerde fel, evenals vele andere instanties. Naar de justitie in Hannover meedeelde hebben tal van mensen in West-Duitsland en daar buiten een aanklacht tegen Heinecke ingediend. 7NOORDWIJK GESLAAGDE FILMAVOND NKJB De NKJB organiseerde een film avond voor leden en niet-leden. De sekretaris van de NKJB de heer Koos Zonneveld opende deze zeer goed bezochte filmavond en heette de aanwezige dames en heren harte lijk welkom. In het bijzonder de aanmoezenier der KAJ diocees Rotterdam en twee distriktbestuurders van de KAJ-af deling Bollenstreek Hierna werd de dramatische speel film vertoond „Nonnen voor het vuurpeloton", een fascinerende film die alle aanwezigen van het begin tot aan het einde zo boeide, dat zij ontroerd en tevens voldaan waren. Na afloop van de film sprak de heer Zonneveld over de zeer geslaag de avond en sprak de wens uit dat, wanneer de NKJB iets anders orga niseert, hetzy kaarten, biljarten, ta feltennis en dansen er ook zoveel belangstelling zal zijn als tijdens de filmavond. Vooral het dansen Is een zeer be langrijk punt, daar de NKJB twee de Kerstdag zijn eerste dansavond geeft in het R.K. Juvenaat. Spreker hoopte, dat deze dans avond net zo moge slagen als deze prachtige filmavond. NIEUWKOOP TENTOONSTELLING PLUIMVEE EN KONIJNEN In de voormalige Christelijke school in de Dorpsstraat houdt de Pluimvee- en Konijnenfokkers ver. „Nieuwkoop en Omstreken" een tentoonstelling. Onder grote belangstelling heette de voorzitter Wij man speciaal welkom wethouder E. H. v. Dam, die de ten toonstelling opende met een toe spraak, waarin hij hulde bracht aan deze aktieve afdeling, die ook ver buiten Nieuwkoop bekendheid ge niet. Tevens zag hij deze hobby als een goede en nuttige vrijetijdsbeste ding. Voor dergelijke tentoonstellin gen zal de gemeente gratis lokaliteit ter beschikking stellen. De heer v. Dam reikte nu aan prijswinnaars diverse bekers uit. Door Belgische gasten van de heer A. Leli- veld was een beker beschikbaar ge steld, die door de heer C. Leliveld gewonnen werd voor het mooiste ko nijn. De beker voor de mooiste hoen der, door het personeel van 't Open baar slachthuis te Rotterdam be schikbaar gesteld, was voor de heer H v. Oosten. De heer De Mey kreeg de beker voor de mooiste sierduiven. Door de plaatselijke middenstand wa ren ook vele prijzen beschikbaar ge steld. Er waren niet minder dan 340 inzendingen en over de kwaliteit van de dieren had de jury alle lof. Verdere prijswinnaars: De beste haan, groot Welsumer, J Beukers uit Zegveld; Dwerghoen der Wyandotte, J. Schellingerhout, Hazerswoude; Trio Wyandotte, de zelfde. De beste sierduif: KruJduif, mej. De Mey uit Leiden; Oude Sier duif Poolse lynx, J. Beukers; Doffer, jong, Valenciar, A. de Mey. De bes te sierwatervogel: Ver. Combinatie Streven naar Beter te Zegveld. Het beste konijn: Franse Langoor, C. Le liveld; Ram, oud Franse Langoor, P. J Vermey; beker voor voedster oud, Poolse Roodoor, A. Blijleven; beker voor ram, jong, Franse Langoor, C. Leliveld; voedster, jong, Tan, W. Be leven, Leiden. Jeugdklasse konijnen: Franse Langoor, A. de Wit, Noorden; middenras Deilenaar, P. Vermey; kleine rassen, Tan, mevr. J. Vernaaij- Spek; dwerg, Poolse Roodoog, A. Blij leven; borstelharige Cavia, mevrouw Stelling. Alle genoemde winnaars kregen het predicaat: zeer goed. De tentoonstelling, die de moeite van het bezichtigen voor alle dieren vrienden zeer zeker waard is, is de hele zaterdagavond nog geopend. Het was voor de propaganda een goede gedachte de kinderen van de scho len onder geleide gratis gelegenheid te geven de tentoonstelling te be zichtigen. Er werd dan ook 'n dank baar en druk gebruik van gemaakt. Geboren: Petronella Maria, "Tv. P. J. Springintveld en P. M. Plomp; Huberta Wilhelmina Maria, d.v. A. G. Wansinck en W. H. v. d. Loo. Overleden: R. C. Kroon, 87 jaar, weduwe van A. van Leeuwen. Ondertrouwd: W. N. H. van Loo, 29 jaar en G. M. Leliveld, 24 jaar; A M. van der Weijden, 24 jaar en C M. Schutter, 21 jaar; H. J. Kujjf 25 jaar en M. J. van Egmond 22 jaar. WOUBRUGGE Aanrijding Vrijdagmorgen circa half tien geraakte op het kruispunt Herenweg-Kruisweg twee personen auto's met elkaar in botsing, waar door beide zwaar werden beschadigd. Een Haagse autobestuurder, komen de van Woubrugge verleende op het kruispunt aan een uit Alphen komen de Boskoopse autobestuurder geen voorrang. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. Nagekomen familiebericht Heden overleed, nog ge heel onverwacht, tot onze grote droefheid, onze lieve man en va der, behuwd- en groot vader JOHANNES GERARDUS VAN ROSSUM echtgenoot van A. M. Korpershoek eerder echtgenoot van Cornelia Baldina v. d. Hoek in de leeftijd van 72 jr. Fam. VAN ROSSUM Zoeterwoude, 13 novemiber 1964 Schenkelweg 95 De gezongen H. Mis v. Requiem zal gehouden worden op dinsdag a.s. te 's morgens 9 uur in de Aloysiuskapel aan de Schenkelweg, waar na de begrafenis op het r.k. kerkhof aan de Zuidbuurt. Rozenkransbidden: op zondag- en maandag avond om 8 uur aan het sterfhuis.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4