RIJNSTREEK op de grens van 2 werelden De degelijke tussenweg SATERDAG 14 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 VLPHEN AAN DEN RIJ1V Eerste officiële jaar vergadering van KPJ Gouda-Rijnland Een groot gezelschap was te Al phen aan den Rijn bijeengekomen om de eerste officiële jaarvergade ring van de K.P.J. (Katholieke Plat telandsjongerenorganisatie) van het district Gouda/Rijnland van de Randstad Holland bij te wonen. De K.P.J. is de nieuwe organisatie die in de plaats is gekomen van de vroegere L.T.M. en de L.T.J. in de beide bisdommen Haarlem en Rot terdam. Aanwezig- waren o.a. de heren C. v.d. Aart, gewestelijk voorzitter van de KPJ voor Noord- en Zuid-Hol land en J. Tol, administrateur-se cretaris van de KPJ. De heer Aart Zuijdervliet uit Noor den, de eerste voorzitter, richtte in beschouwing de schijnwerper op de nieuwe wegen die de KPJ gaat be wandelen. De KPJ opent wat wijder dan haar voorgangsters, het venster op de grote wereld. Haar basis is verruimd, de mogelijkheden uitge breid en de voorwaarden voor het lidmaatschap bieden nu in de KPJ een plaats voor andere jongelui dan de zuiver agrarisch afkomstigen. De voorzitter deed een beroep op allen zijn best te doen één te zijn met de ander, zonder daarbij het agrarisch element prijs te geven. Financieel ook zijn de LTM en de ITJ overgegaan. Daaraan is het te danken, dat de KPJ niet „onbemid deld" haar nieuwe jeugd is inge gaan. Het eerste financiële overzicht dat door Jan Houdijk uit Reeuwijk in de vergadering is gebracht, sloot met een voordelig saldo van ruim 500.- Een belangrijke gebeurtenis, die be slissend zal zijn voor de ontplooiug van de KPJ gedurende het komende verenigingsjaar, was de bestuursver kiezing, die nu een definitief be stuur in de arena bracht. Voor zitter is weer geworden Aart Zuij dervliet uit Noorden, Gerda Ouds hoorn, Alphen aan den Rijn,, is vice-voorzitster, Cor Broekhuizen, uit Bodegraven, secr. en Jan Hou dijk uit Reeuwijk penningmeester. De overige bestuursleden zijn: Toos van Zoest uit Nieuwkoop, Hans Vis ser, Aarlanderveen, Joop van Die- men, Leimuiden, Jan de Goeij, Haas trecht, Ria v.d. Burg, Woerden. Er is intussen ook een aantrek kelijk winterprogramma, dat begint met een modeshow, van heUdistrict uiteraard, die 21 november a.s. in hotel „Centraal" te Alphen wordt gehouden; 5 januari verzorgt C.- van der Aart, de gewestelijk voorzitter, in het Patronaatsgebouw te Bode graven, met dia's en geluidsband het onderwerp „Ontstaan en ont wikkeling van 't Communisme"; 16 januari in „Treslong" te Hillegom, gewestelijke jaarvergadering voor alle leden; tegelijk feestdag met boe- renkoolfuif. De jaarlijkse carnavals dag is op 14 februari in Boskoop, in „Florida". Op 23 februari praat avond in „Centraal" te Alphen. Eveneens in „Centraal" is op 6 maart de voorselectie gewestelijke cultu rele dag in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Dan en daar zullen zich BOSKOOP Geboren: Marcel, z.v. D. Kruit en J. C. van Ekeren; Sietse, z.v. F. Kui pers en A. Buisman; Catharina Ma ria Jacqueline, d.v. G. N. Stolwijk en A. P. M. Houdijk; Jacob, z.v. D. van Klaveren en M. Huizer; Geer- truida, d.v. P. J. Spaarman en J. J. van Wijk; Johannes Cornelis, z.v. J. C. Heemrood en A. Geers. Ondertrouwd: Wilhelmus Johan nes Goedhart en Antonia Catharina Maria van der Zwet; Wilhelmus Martinus Philips en Gijsberta An- thonia van der Zon. Getrouwd: Hendrik Gerardus Swier en Neeltje Johanna den Dunne; Frederik Vierhout en Hermina de Weerd. Overleden: Pieter van Duiken, 85 jaar. BODEGRAVEN ONTVANGST ST.-NICOLAAS Op het eind van de volgende week hoopt Sint-Nicolaas zijn jaarlijks bezoek te brengen aan onze gemeen te, en dit op uitnodiging van de Bodegraafse winkelierscombinatie. De Sint zal per boot uit westelijke richting aankomen. Omstreeks kwart over twee zal hij bij de Korte Nieuw- straat aan wal gaan. Daar zullen drie muziekkorpsen, te zamen 80 man, de Sint met zijn knechten op wachten. Dit zijn het Boskoopse korps Excelsior en de beide Bode graafse korpsen Semper Avanti en de Tamboers. In een open landauer gaat het vervolgens naar het ge meentehuis, waar burgemeester Cro- les en de beide wethouders de goed heilig man zullen begroeten. Om half drie wordt er een tocht door de gemeente gemaakt. Deze ontvangst vindt plaats in het kader van de Sinterklaasactie, die de Winkelierscombinatie ook dit jaar zal houden en die a.s. woensdag van start zal gaan. Aan deze actie zijn aantrekkelijke prijzen verbon den. Niet minder dan 2500.- is be schikbaar aan geldprijzen. De Sint zal op de vijf trekkingsavonden te- genwqprdig zijn. De hoofdprijs 250 zal elke avond bij de winnaar wor den thuisbezorgd door St.-Nicolaas. De hoofdstraten zullen feestelijk verlicht worden. Het gemeentebe stuur zal zorgen voor de illuminatie van de Rijnbrug. Voor de gemeenten Waarder, Lange Ruige Weide en Driebruggen zal in de feestweek een autobusverbinding worden ingelast. ook de finales afspelen van de mo- deshowwedstrijd en de hobby wed strijd, tevens zal er een tentoon stelling zijn van de resultaten van het laatste. Op 20 en 21 maart in „Centraal" te Alphen districtsweekend, met za terdagavond de heer S. Waterreus uit Rotterdam als spreker, in de vorm van gespreksgroepen; zondag ochtend „rollenspel" (oudere en jongere generatie tegen elkaar in meningsuiting)zondagmiddag ont spanning. 6 april, een sportavond, in het Patronaat te Bodegraven. De slui- tingsavond vindt plaats in hotel „De Koker" te Nieuwkoop, muzikaal op geluisterd door de AD-RI-JO'S. De districtssportdag, een jaarlijks evenement, dat gewoonlijk in Woer den wordt gerealiseerd, wordt 25 mei ingeleid en voorbereid in hotel „Cen traal" te Alphen a.d. Rijn. Dan zijn er nog: 4 juli gewestelijke landdag en 15 augustus de sportdag. Als „Nog wat toe" wordt gepre senteerd de deelname aan het Euro- festival van de Mij are (4 dagen) te Stuttgart. Collecte Federatie Nazorg B.L.O. De collecte voor nazorg aan gees telijk gehandicapte kinderen is in het Rayon Alphen aan den Rijn een succes geworden. Er werden de vol gende bedragen bijeengebracht: ge meente Alp hen aan den Rijn 1900.44; Boskoop 1996.55; Wadidinxveen 553; Ter Aar 299.15: Zevenhoven ƒ241.32. Totaal ƒ4990.46. In het bedrag van Alphen aan den Rijn is begrepen een bedrag van 162.92 voor de vroegere gemeente Zwammerdam en 104,95 voor de ge meenschap Aarlianderveen. De organisatoren danken allien, die er aan hebben medegewerkt om dit prachtige bedrag, dat ruim 860. groter is dan vorig jaar, bijeen te krij gen. VOORLICHTING VEILIG VERKEER Alphen aan den Rijn zal dinsdag in het teken staan van een voor lichting over de bevordering van vei lig verkeer. De desbetreffende actie wordt ter plaatse georganiseerd en gepropageerd door de plaatselijke afdeling van het Verbond voor Vei lig Verkeer. De heren A. v. d. Veen Meeretad't, voorz., C. v. d. Horst, secr., ontvouwden het programma, in te genwoordigheid van de heren Bern. Knaapen, pemndmgm., en N. G. Groot- huijse, hoofd-inspecteur van gemeen tepolitie te Alphen aan den Rijn, in de commissiekamer van het raad huis. De heer Van der Veen Meerstadt noemde de actie tot bestrijding van de verkeersveiligheid de urgentste van alle denkbare acties voor le denwerving, collecte hiervoor en col lecte 'daarvoof, acties zoate het Ver bond ze ook kent. De cijfers die dezé acties als resultaat kunnen vormen, zinken in gewicht in het niet bij de ontstellende cijfers, die de verkeers onveiligheid produceert. Wetten, verordeningen, voorschrif ten noch bepalingen doen iets als de mentaliteit van de weggebruikers daarbij, niet verbetert, meende de heer Van der Veen Meerstadt. Im mers hoe vaak zien we het dat een verkeerde mentaliteit, een onverant woordelijke instelling van de ene weggebruiker jegens de andere, ten grondslag ligt aan ontelbare ver keersongevallen, die zo vaak een tragisch gevolg hebben voor men senlevens. Hierin kentering ten goede te brengen noemde spr. van het aller grootste belang, voor nu en voor de toekomst. Ten einde een steentje in die ken tering bij te dragen, zal de Alphense afdeling van het V.V.V. dinsdag voor het volgende zorgdragen: op het Thorbeckeplein zal van 9 uur des morgens tot 9 uur des avonds een testwagen kosteloos ter beschik king van iedere autobestuurder staan, waarin bekwame verkeers- deskundigen hun best zullen doen mogelijk sluimerende lichamelijke en geestelijke tekortkomingen van ge- zichts- en reactievermogen op te spo ren, waarvan men een officieel rap port ter beschikking krijgt. Door middel van een geluidswa gen zal het publiek op zijn verkeers- verantwoordelijkheid worden gewe zen. Ook op de scholen. Omdat de jeugd van nu in de toe komst wellicht de automobilist van straks zal zijn, zal men haar die dag in massaal verband via de scholen trachten te grijpen vor het ideaal dat het Verbond voor Veilig Ver keer voorstaat. Hiertoe zullen in het Nutsgebouw en in gebouw „Nabij", elk twee voormiddagfilmvoor®tellin- gen worden geboden aan scholieren van de derde tot en met de zesde klassen van alle lagere scholen; die dag des midags, wordt het program ma herhaald in het Nutsgebouw in oud-Zwammerdam en in het Dorps huis te Aarlanderveen. Ter dekking van de kosten wordt voor dit deel van het actie-programma van elk kind een kwartje als bijdrage gevraagd. De filmvoorstellingen zullen elk anderhalf uur duren. Naar schat ting zal men op deze wijze zo tus sen de 2700 en 3000 kinderen berei ken. Het spreekt vanzelf, dat wat de films in beeld zullen tonen, alles te maken heeft met de kern van de actie: gevaren van een onvei^» ver keer onder de aandacht brengen en een positieve les tot zijn beveiliging. Geboren: Franciscus Jozef, z.v. Anthonius Th. Verbeij en J. M. van Egmond; Robertus Christiaan, z.v. Johannes C. van Kampen en C. Vis ser; Marcel Maria Hendrikus, z.v. Gerardus M. M. Pont en M. Blouw; Hendrik Marcus Adrianus, z.v. Mar cus Hoogendoorn en H. van Elswijk; Johannes Franciscus, z.v. Johannes Mariens en S. P. Slootjes; Jeroen z.v. Jacob Mooij en A. Mooij; Ri chard John, z.v. Johnny van der Heijden en J. Hoogenboom; Antonet- ta, d.v. Jan van Dam en C. J. Hors man; Catharina, d.v. Jan van Dam en C. J. Horsman; Teuny Martina Elisabeth, d.v. Martien van der Vis en W. Bol; Jacqueline Willemina, d.v. Herman J. Spelt en E. C. Bek- ker; Rudolf, z.v. Coenraad G. l'Ami en A. W. Boere; Robert Arnoldus, z.v. Arnoldus C. J. Franken en A. C. van der Burg; Maria Cornelia, d.v. Paulus J. Manieu en W. C. van Vliet; Marion, d.v. Arie J. Onderstal en L. van Of wegen; Rita, d.v. Johan nes de Jong en L. J. Lam; Sander, z.v. Frederikus Kamphues en J. M. Bij. Overleden: Neeltje P. Sneeuw e.v. S. van Wieringen, 53 jaar; Bemardus J. van Leeuwen, 79 jaar; Cornelis G. van Oostende, 74 jaar. Gehuwd: Cornelis Wortel, 25 jaar en Maria C. de Heij, 20 jaar; Dirk Koetsier, 23 jaar en Elizabeth M. Rietveld, 19 jaar; Dirk Griffioen, 27 jaar en Gerda Peeneman, 22 jaar; Schalk Jongeneél, 25 jaar en Rosa M. Kouwenberg, 22 jaar. Ondertrouwd: Cornelis dé Vries, 24 jaar en Neeltje M. de Geus, 19 jaar: Klaas van der Steeg, 25 jaar en Annie C. Oskamp, 21 jaar. f"N Ook het komend seizoen zal de OOK VOOR JOU-redaktie haar kolommen openstellen voor publikatie van bijeen komsten, feestavonden enz., die door instuiven en andere jeugdverenigingen belegd wor den. Zoals bekend verschijnt de OOK VOOR JOU-pagina éénmaal per veertien dagen, en wel op zaterdag. De gege vens worden uiterlijk donder dagmorgen vóór de verschij ningsdatum ter redaktie, Pa pengracht 32 te Leiden, ver wacht. Nederlandse herfst en I ginter zijn vaak ontzettend r guur en nat. Dit brengt voor velen directe kleding- problemen met zich mee, vooral als het gaat om kleding voor kinderen. Ja. voor tieners is er keuze over en ook voor de vol wassenen zijn op dit gebied practisch geen problemen. Het lijkt echter wel of de kleuters van een jaar of 5, 6, 7 op dit gebied worden vergeten. Dit is echter hele maal het geval niet. Tieners en volwassenen be palen vaak zelf wat zij wil len dragen, en meestal kie zen zij ook de juiste kleding voor het juiste jaargetijde. De iets kleinere kinderen kunnen zelf nog niet kiezen, dit moet een oudere voor hen doen. De keuze van de goede kleding voor de kleu ter geeft vaak verschillende moeilijkheden. Men kan zo'n kind niet te warm aan kleden. omdat het zich dan niet gemakkelijk kan uit lever.. Aan de andere kant mag de kleding ook niet te dun zijn, omdat dan een grote kans bestaat dat het kind verkouden wordt, oor ontsteking of longontste king oploopt. In de kinderkledingindus trie wordt met al deze fac toren terdege rekening ge houden en doet men allerlei moeite de meest praktische kleding voor hen te ver vaardigen. Ons voorbeeld is er eentje van. Met dit model wordt duidelijk gedemonstreerd wat wij bedoelen. Het gaat hier om een heerlijk draion pakje voor meisjes, dat evengoed door jongens zou kunnen worden gedragen. Draion heeft het grote voordeel, dat het winddicht en waterafstotend is, ter- wel het warm maar toch ook weer niet té warm zit. Het jack is uitgevoerd met een lekkere capuchon, die strak om het hoofdje kan worden getrokken, zodat niet het minste zuchtje wind kans ziet direct in contact te komen met de gevoelige oren. De slui ting van de mouwen is elastisch, zodat ook hier de wind niet kan doordringen. Twee grote steekzakken, met ritssluiting zorgen er voor dat de kin deren de vele rommel die zij altijd meeslepen, kunnen bergen en niet kwijtraken. De pantalon in dezelfde kleur als het jack, kan gemakkelijk in laarsjes worden gedragen. Met zo'n pak kunt u uw douhter of zoon met een gerust hart de m'nder gunstige .vt:v;en ie sturen, zonder dat bang behoeft te zijn, dat uw kleuter koude zal lijden. Tussen kattevellen. wurmen en mensenvlees.. FirvrJo k-ot ic KiivrwrVw»<*ld pen hp- de verstedelijkte bantoe kan zich moeilijk los maken uit oude tradities en gewoonte HAARLEMMERMEER Geboren: Trijntje Wilhelmina dr van C. J. de Leeuw en W. S. Wilde- rom. Linda dr van G. Meijer en N. M. Hopman. Inge Maria dr van G. M. Oostenbrink en M. J. H. van Roijen. Josepha Paulina Anna dr van J. W. v. d. Meij en C. E. M. Bol. Ruiger Jo seph Louis dr van H. I. J. v. d. Grin ten en T. A. J. v. Basten Batenburg. Gunner Petrus Johannes zn van W. J. Dinkgreve en A. M. Wijngaard. Astrid dr van C. G. Markus en A. v. d. Bogaard. Adriaan Gerrit zn van A. C. Imanse en E. C. C. Oldenhage. An- tonius Jacobus zn van J. v. Eeen- naam en A. M. C. Oudshoorn. Jo hanna Maria Theodora dr van Boers- ma en J. M. de Jeu. Johanna Hen- drika dr van A. J. van Kool en E. W. Deen. Joan Theodoor zn van J. M. Hoffman en Z. E. den Hollander. Ivonne dr van T. J. M. Wassenaar en C. J. Kooloos. Ellen dr van D. de Boer en G. J. Baljet. Laurens Ro nald zn van M. A. Brands en K. Bo gaard. Theodoras Hermanus zn van T. H. v. d. Ham en E. H. Bax. Ma rianne Jannette Christine dr van G. H. van der Top en P. W. v. Beek. He lena Adriana Maria aardekooper en A. M. v. Winden. Jacobus zn van M. van Es en T. de Lange. Hillegonda dr van G. Imanse en P. Cardol. Eli sabeth dr van B. P. v. d. Peet en J. T. Selis. Caroline Editha Maria Melitta dr van E. W. Driessen en E. M. M. Brink. Alida Cornelia Agatha Maria dr van H. P. v. d. Raadt en A. A. Bakker. Cornelis zn van L. Horst en J. Overbeek. Ondertrouwd: Pieter Standaar 25 jr en Martina Emma Olga Witziers. Cornelis Jacobus Maria v. d. Vlugt 26 jr en Helena Maria Duwel 18 jr. Edouard de Lang 23 jr en Liesbeth Lienstje Koch 23 jr. Johan Bernard Timmer 26 jr en Johanna Poortvliet 23 jr. Abram Schreuders 27 jr en Trijntje Geertraida Klaassen 19 jr. Cornelis Bakker 23 jr en Trijntje Paulina van IJperen 21 jr. Gehuwd; Christophorus Petrus Martinus Lammerts en Regina Maria Gijsbertha Stalenhoef. Pieter Entho ven en Hendrika Kamstra. Eugène Francois Hubertus Cornelis van Dun en Irene van der Zwet. Jan Cornelis Vermeij en Hendrika Catharina Dijs. Johannes Cornelis v. d. Maden en Cornelia de Voos. Adrianus Cornelis Johannes Wesseling en Cornelia Wil helmina Geertraida Bakker. Overleden: Johanna van Zundert 53 jr e.v. J. S. Breedijk. Emma Klass 72 jr e.v. J. A. G. C. Nicolaï. Antonius Johannes Kabel 77 jr w.v. M. G. G. Thijs. Johannes Daniël Martinus Ma ria Goossens 10 mnd.; Gerrit Peter v. Helden 71 jr w.v. N. Tak. (van onze speciale verslaggever) Johannesburg (P&P) - Er wordt in Johannesburg een moderne snelweg voor het voortrazende verkeer gebouwd. Een snelweg, die geheel op pilaren steunt en zoals een brug door de stad loopt. En hiermede is Johannesburg een stad van grote contrasten geworden, want ongeveer twee en een halve kilometer buiten het stadscentrum loopt deze moderne weg langs een buurt die Mai-Mai bazaar wordt genoemd, de wijk der inheemsen. Hier grenst het atoomtijdperk aan de steentijd. Van de nieuwe autoweg af ziet men een gestroopte kat hangen en ruikt men de zoetige lucht van gedroogde mopaniwurmen tezamen met rookwolk jes van brandende kruiden en boombast. En wie dit ziet en ruikt zal begrijpen, dat velen spreken van de eigenaardige, stinkende oude heksenput van Mai-Mai bazaar. Weinig blanken komen hier in deze typische inheemsenwijk, maar het is beslist de moeite waard, want het is een echt brokje oud Afrika dat hier ligt in één van de modernste steden van Zuid- Afrika. Hier vindt men een stukje stamleven dat het verstedelijkings- proces van de Bantoes heeft overleefd. DE TOVERDOKTERS Uiterlijk is er niet veel aan Mai- Mai te zien. Het bestaat uit een aantal barakvormige gebouwtjes waarin kleine winkeltjes zijn gevestigd. Maar hier wonen en werken nog echte toverdokters, ofwel medicijnmannen. Hier hangt de arendsvleugel uit, wordt het schild van de schildpad bewerkt met magische tekens en vindt men een uitstalling van gestroop te dode katten, hun vellen, stuk jes darm en wat al niet meer dat als "medicijn" wordt beschouwd. Het merkwaardige is, dat in weerwil van het feit, dat de in heemse bevolking reeds zo lang met de blanken in aanraking is, dat grote aantallen van hen in van medicijnman of toverdokter de grote steden wonen, het chris tendom verbreid is, het beroep momenteel in Zuid-Afrika nog al tijd een florerend beroep is. Men hoort zelfs zeggen, dat niet alleen op het platteland, maar ook in de steden de macht van de toverdokters zich steeds ver der uitbreidt. Dat mag dan waar zijn, maar er is een belangr": feit dat we niet over het hoofd mogen zien, de moderne tover dokter van vandaag is niet meer zo'n gevaarlijke en kwaadaardige man als we die uit de oude ge- schiedenisbo "-jes kennen. ZIJN MEDICIJNKAST In de meeste gevallen is hij wat wij zouden noemen een kwakzal ver een kruiden- en medicijn dokter en de Europeaan die hem bezoekt, staat stom verbaasd wat voor kruiden en medicijnen hier bedoeld worden. Dode kat is bijvoorbeeld een be paald medicijn, waarmee men be paalde ziekten kan genezen, als men althans op bepaalde delen van deze kat kauwt. Ook leeuwevet kan helpen bij bepaalde ziekten. Mocht echter niets baten, dan zijn er tenslot te altijd nog krokod'tletanden en de huid van de civetkat, die men om de hals kan dragen om nog maar niet te spreken van andere wondermiddelen zoals wormen, verschillende soorten kevers en valkvleugels, die bijzondere ei genschappen bezitten. De medicijnkoffer van de tover dokter is onuitputtelijk en elke toverdokter heeft uiteraard zijn eigen speciale middeltjes, die wij "patentmiddelen" -ouden noemen. OOK MENSENVLEES Sommige dokters werken met grotendeels dierlijke zaken, an deren met plantaardige midde len. In sommige delen van Basce- toland heeft men wel eens moe ten optreden tegen doktoren, die mensenvlees als "medicijn" ge bruikten. Hoe meer alcohol of spiritus er aan het medicijn is toegevoegd, hoe sterker het zal werken, ge looft men. Voor kankergevallen kent de toverdokter verschil lende soorten boombast. Mai-Mai de plaats voor de Bantoe, waar hij zich nog ge heel kan geven aan de oude stam tradities en volop kan geloven in zijn toverdokters. Een jonge man kan hier terecht om een liefdesdrankje te kopen, dat zijn geliefde voor levenslang aan hem zal verbinden. In een ander winkeltje kan hij een assegaai (speer) en schild ko pen, zodat hij ondags met de anderen kan meedoen, wanneer ze weer geheel gekleed volgens de oude stamtradities op open ruimten hun wilde dansen uitvoe ren. Dow èe week werkt hfl w» kieren m de mijn of fai star zondags is bjj een ecb*e, oude Rantee. DE BERGING Ergens anders verkoopt men iets geheel nieuws, de "gezinskist", een kist, veelal vervaardigd uit oud hout van reclameborden of zoiets. Zo'n be eubel wordt mooi opgeschilderd met tradi tionele stamsymbolen en rijke lijk met fraaie rlantijntjes en dergelijke versierd. Binnenin vindt men gewoonlijk een ju welenkistje. Elke zondag wordt Mai-Mai o- verstroomd door de Bantoes, die in Johannesburg en naaste om geving werken, want hier is hun centrum en kunnen duizenden zich weer uitleven in de dansen en tradities van het oude stam leven. Ze dansen op de oude stam- muziek en luisteren naar de lof zangen van zangers uit Zoeloe- land of Vendaland. Langs de wijk raast het verkeer over de moderne snelweg, maar daar binnen, daar blijft het nog Afrika. Deze gang van zaken maakt het de Bantoes makkelijk in hun overschakeling van steen tijd naar atoomeeuw en het her innert Johannesburg met zijr kos mopolitisch karakter er aan, dat het een stad van Afrika is en blijft. (Nadruk verboden). Een medicqnman bewerkt het ▼el van een civetkat, een

Leidse Courant | 1964 | | pagina 15