DE S „Werkgevers namen niet de minste moeite werkelijk te onderhandelen" Gouden jubileum van Hillegomse K.A.B. feestelijk gevierd „Nederlandse" Turken legden verlangens uit aan Turkse minister BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 10 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 uw kind goed beschermd tegen winterkou wollen dubbel-ribsteek kleuter- ondergoed warmte-isolerend, ijzersterk, naadloos. Ook verkrijgbaar in katoen. (Advertentie) NKV-secretaris over Stichting van de Arbeid gepresenteerd door het Theatercen trum „Carla Flink" uit Den Haag. Niet minder feestelijk zette de zon dag in. De dag die was vastgesteld als de dag van het gouden jubileum. „Reeds een half uur nadat de be- algemene looruronde vertaald en niet Om half negen werd er in de St. Mar- sprekingen in de Stichting van de een loonsverhoging als het vorig jaar tinuskerk een plechtige Hoogmis op- Arbeid tussen werkgevers en -nemers Drs. Coppes stelde nadrukkelijk, dat gedragen door de geestelijk adviseur waren begonnen, bleek al, dat de die werkgevers zich van het gesprek pater G. Heus SCJ, met assistentie werkgevers het liefst naar de regering met de regering niet te veel moeten van kapelaan G. van der Logt en wilden stappen om daar de verant- voorstellen. Ook al zou de regering pater J. Stroombergen. Onder deze woordelijkheid voor het loonbeleid het standpunt van de werkgevers hoogmis sprak pastoor A. J. H. Drost neer te leggen. Zij hebben niet de delen, dan betekent dat beslist niet een woord van gelukwens, minste moeite genomen om werkelijk dat dan -loonpolitiek te voeren is. De De Katholieke Arbeidersbeweging len welkom en in het bijzonder die vanaf heden in Hillegom de haar bondsbestuurder P. van Hout, die de toevertrouwde taak onder de naam verbondsvoorzitter verving, die van- Nederlands Katholiek Vakverbond" wege huiselijke omstandigheden ver- (NKV) zal gaan vervullen heeft haar hinderd was. Na het ontbijt hield de bestaan afgesloten met de viering van heer P. van Hout een feestrede, haar gouden jubileum. Dat het een De oud-voorzitter van de KABO afscheidsfeest was en een begin van de heer J. Heemskerk, sprak namens iets nieuws klonk door in alle toe- de oudere leden van de KAB. spraken en temperde de uitbundig- In de middag was er een openbare heid waarmede anders een dergelijk receptie in Treslong, waarvoor grote jubileum zou zijn gevierd. belangstelling bestond en waar ve- Feestelijk was de inzet. Zaterdag- n?« het woord hebben gevoerd, middag liet men de jeugd genieten Saterdag- ^en jondagavond^ wasser van de jeugd revue „Gouden Regen". M ™c JKaddin* DUET PETROLEUMKACHEL!. 198.- Een zeer krachtige kachel met veel mo- I gelijkheden! Wenst U véél warmte dan I staan twee krachtige branders ter be schikking. Weinig warmte gewenst? Dan één brander op laagstand! Kookmoge- lijkheid (plaats voor 2 pannen I) VEILIG.... ZUINIG.... DUURZAAM! (Advertentie) feest voor de leden in Treslong, waar in het theatercentrum „Carla Flink" „Variété in Topform" presenteerde. HAZERSWOUDE Hoe staat het met de woningbouw De Eindhovense kunstschilder Jac. Sleger heeft voor de tweede maal het koninklijke subsidie voor de vrije schilderkunst - een bedrag van 2500 ontvangen. Enige weken geleden had hij voor mededinging naar deze on derscheiding drie schilderijen en vfjf tekeningen onder nummer ingezon den naar Amsterdam waar een jury van negen personen de ingezonden werken beoordeelde. gen in de vrije sector aan de Rem- brandtlaan en 10 woningen in de vrije sector langs de Valeriusstraat. Dit is de balans van de totale woningbouw in Hazerswoude (waarbij dan buiten beschouwing blijft het klein aantal verspreid vrijstaande huizen voor re- De heer Hermans uit Sittard heeft kening van particulieren in aanbouw) Gestolen auto voor 4200 gulden terug Op het ogenblik zijn in Hazers- T-. - woude 71 woningen in aanbouw; 35 A of hprhlmt -- Daama volgde een gemeenschap- woningwetwoningen, met het. PTT- te onderhandelen en conformeerden vakbeweging zou dan ook niet graag peüJK ontbijt m de foyer van Tres- kantoor, langs de Potgieterlaan, 21 zich slechts aan de cijfers van het de verantwoordelijkheid willen dra- }ong- De heer A. Hageman, voorzit- flatwoningen in de premieverhuur' Centraal Planbureau die neerkomen gen voor een loonvorming op basis ter van de feestcommissie, heette al- sector in de Genestetstraat, 5 wonin op een loonsverhoging van drie pro- van de thans voorgestelde drie pro cent". cent. Dit verklaarde drs. Th. Coppes, al- Wij weten heel goed, aldus de gemeen secretaris van het Neder- heer Coppes, dat de bomen niet tot lands Katholiek Vakverbond, op een de hemel reiken, maar we zijn ook studiebijeenkomst van het NKV in realist genoeg om de moeilijkheden Oud-Leusden. Deze 3 procent, waar- die zouden kunnen optreden bij ho- van tenminste 1 pet reeds afgaat als norering van het voorstel van de 4200 moeten betalen voor de auto, in november 1964, een triest beeld, compensatie voor de verhoging van werkgevers te onderkennen. Het is die zijn rechtmatig eigendom was. aldus burgemeester en wethouders, AOW- en AWW-voorzieningen, intro- daarom, dat wij reeds nu voor deze Enige tijd geleden had hij zijn bijna vergelijking tot enkele jaren te- duceerden de werkgevers als alge- moeilijkheden willen waarschuwen, nieuwe Opel verhuurd aan de zich ruS* mene loonronde. Over een bedr:ifs- voor journaliste uitgevende Belgische Overiepn<? 7al in He loon van He7e taksgewijze differentiatie die het vo- Met betrekking tot het gesprek met Huguette B. Zij bracht de wagen ech- m^nd^noe kunnen worden beeon- rig jaar in het loonpolitieke systeem de regering, dat thans is aangevraagd, ter niet terug, maar verkocht hem npr, met jLt heien vnnr pen 5»rie werd betrokken wilde men niet we- merkte de heer Coppes nog op, dat door aan een handelaar in tweede- van 43 woningen in het kader van ten, terwijl men evenmin reageerde het jammer is, dat wanneer er toch hands auto's in Heerlen, die hem op de uitvoering van een plan dat een op de andere verlangens van de vak- een gesprek gevoerd wordt, dit eerst zijn beurt heeft verkocht aan eeri bouwteam bestaande uit de' gemeen- beweging. Het stond voor de werk- de volgende week zaterdag kan plaats Maastrichtse leraar. Juist toen deze te Hazerswoude, de gemeente Stol- gevers al vast, aldus drs. Coppes, dat vinden. „Een week duurt lang", zo hem wilde kopen, kwam de heer Her- wijk, de N.V. Eigen Dak te Gouda, de regering het maar moest zeggen. zei hfj, „wanneer bekend is. dat er mans tot de ontdekking dat de Maas- de N.V. Egbó, de Stichting Ratio-' Het leek hem een wel wat povere zaak geen overeenstemming is tussen trichtenaar op het punt stond zijn bouw en de architect J. Dekker, heeft om bij de regering te komen met de werkgevers en werknemers en ook auto te kopen. Prompt kocht hij voor ontwikkeld. Het plan voorziet'in de mededeling, dat partijen het welis- hekend is, dat werkgevers niet ver- 4200 zijn eigen auto terug. Hij kon bouw van totaal 288 woningen (oor waar niet eens zijn met elkaar, maar der willen gaan dan drie procent geen eigendomsrecht doen gelden, spronkelijk ging het uit van 594 wo- ook niet de minste poging hebben Men moet op die manier de onrust aangezien de auto te goeder trouw ningen) en hiervan zullen er 144 16.00 Jeugdland, progr. voor de jeugd. 17.15 Lichte gram. 17.30 Idem. 18.10 Knapenkoor gr.: volksliedjes. 18.30 Het Spektrum, lezing en meded. 18.45 Nieuwe gram. 19.00 Nws en weer- praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Le ger des Heilskwartier gr. 19.45 Op de man af, praatje. 19.50 Groot koor, koperkwartet en orgel: geestelijke liederen. 20.20 Goeds uit Nazareth, klankbeeld over veertig jaar cultuur rondom de NCRV. 21.50 Lichte gram. 22.30 Nws. 22,40 Avondoverdenking. 22.5.5 Mod. gram. 23.10 Het Tweede Vaticaanse Concilie, comm. uit Rome. 23.25 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. WOENSDAG 11 NOVEMBER 1964 HILVERSUM II. m. 1007 kc/s. gedaan om tot elkaar te komen. niet in de hand werken", BOMEN NIET TOT DE HEMEL De vakbeweging, zo zei hij, heeft duidelijk gesteld, dat men bereid is te praten. De gegevens voor dat ge sprek waren de werkgevers bekend, namelijk niet een loonsverhoging als verhandeld was. worden gebouwd in het uitbreidings plan Zuid; de andere 144 woningen zullen in Stolwijk worden gebouwd Op 9 oktober werd in Stolwijk de eerste paal geslagen voor de eerste serie van 48 woningen aldaar; in no vember zal het heien in Hazerswoude een aanvang nemen. 1 Wat de realisering van het plan iianiciijiv ccxi IWIBVCUIUBUW «1» Een ha,f uur ,anS heeft de Turkse loonzakje vinden dan ze officieel 111 I?azers^"ue betreft: °p, 1(? no" do or het# Centraal Planbureau be- mi«ister van Arbeid, de heer Bulent verdienen. Het hoe en wat van de vember wordt begonnen met de bouw r.-kend en door de werkgevers als Ecevit, die drie dagen in ons land sociale voorzieningen is voor veel heeft vertoefd, een kleine 150 in Turken een volslagen raadsel, het- aecejnber met die van -4 premie- Utrecht werkende Turken toegespro- geen geen wonder is, want veel Ne- w'omngen. In de loop van 1965 zal ken. Dat gebeurde in het onlangs ge- derlanders komen er zeil ook amper Z opende Turkse opvangcentrum In uit.nog 24 woningwetwoningen, 24 pre- ütrecht. De Turken luisterden zeer miewoiungen en 48 womngen in de aandachtig, maar bleken bij de dis Minister Ecevit heeft na zijn be- v"je sector. cussie die op de redevoering volgde, zoek aEm Nederland de indruk, dat In de womngbouwsector wachten zelf ook bijzonder goed van de tong- de Nederlandse werkgevers over het ™»°«2 riem gesneden te zijn. Ze legden algemeen zeer tevreden zijn over de °^een op n,ksgoedkeimng „hun" minister al hun grote en kleine prestaties en 't gedrag van de Turkse womngen °P njKsgoeoiceuring. moeilijkheden voor, soms met tien arbeidskrachten. De Turken zelf be- man tegelijk. valt het hier ook goed, al hebben Op een zebrapad is de 74-jarige vooral degenen die graag hun ge- mej. T. Wierenga uit Den Haag aan- Achteraf vertelde de heer Ecevit zinnen zouden laten overkomen, nog- gereden. Zij liep de oversteekplaats ons, dat de problemen die er zijn wat klachten over de huisvestings- op, terwijl auto's vlak bij waren, voornamelijk voortkomen uit de taal- moeilijkheden. Volgens de minister Een auto kon door krachtig remmen moeilijkheden: de werknemers kun- zouden velen van hen langer in Ne- nog tijdig stoppen. Een naast deze nen in fabriek of kosthuis geen vra- derland blijven werken als ook hun wagen rijdende auto reed de vrouw gen stellen of vertellen wat ze op 't vrouwen en kinderen hier konden aan. De vrouw kreeg ernstig hoofd- lAfiuorfoDHfli hart hebben en de werkgevers kunnen zÜn- letsel, waaraan zij overleden is. v 1 hun niet uitleggen jvaarom bepaalde maatregelen genomen zijn en waar om de Turken bijvoorbeeld (overi gens precies zo als hun Nederlandse collega's) minder guldens in hun HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws en herh. SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. gr. 8.30 Lichte gram. 8.50 Ned. volksliederenpotpourri gr. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstan den. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klass. gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klas sieke gram. 11.30 Licht ens.: muziek uit de twintiger jaren. 11.50 Twaalf uurtje, cabaretprogr. 12.00 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koorzang: volks liedjes. 12.53 Gram., evt. act. 13.00 Nws. 13.15 Jubileummeded. 13.20 Licht instrum. kwartet. 13.40 Lichte gram. 14.00 Boeren en burgers in Buitenveen, hoorspel (herh. van 5 nov. jl.). 14.25 Klass. liederen gr. 14.50 Werken van Ned. componisten gr. 15.45 Bijbelvertelling voor de jeugd. 15.55 Operatie Bus. reportage aankomst bussen voor Jeugdland. GANGETJE TEL. 23005 RED BAND ROOSENDAAL (Advertentie) De films in de week van 5-11 nov. door de KFC als volgt gekeurd: zy Rex: Goud voor de heersers. 14 j. Zondag 2.30 4.45 7 15 en 9 15 uur Dagelijks. 2.30, 7 15 en 9.15 uur Camera: Plantage Tamarinde, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 00 en 9.15 uur Lido: Geen alibi voor moord, 18 j. Dagelijks 2 30. 7 15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7.00 en 9 15 uur Luxor: Het Huwelijksleven, volw. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Studio: Marnie (volw.) geprol. Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag. 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Trianon: Eddie slaat alles, 14 j. Dagelijks. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9115 uur FEDERATIEVE SPOORWEGVAK VERENIGING VRAAGT HULP AAN TWEEDE KAMER De Federatieve Spoorwegvakver eniging heeft haar verzoek aan de leden van de Tweede Kamer er bij de minister van Verkeer en Water staat met de meeste klem op aan te dringen, dat hij alsnog stappen zal ondernemen om bij de directie van de Nederlandse Spoorwegen de er kenning van de Federatieve Spoor wegvakvereniging en bij de N.S. een democratisch overleg mogelijk te ma ken, toegelicht 'met een aantal bij lagen. Aan de hand daarvan maakt de F.S.V. (die thans 3000 leden telt) duidelijk, wat ze sinds april 1962 alle maal al heeft ondernomen om de zo gewenste erkenning te krijgen. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpagina, praat je). 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.15 Lichte gram. 8.50 Gymn. voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Mod. gram. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA 10.00 Romantische gram. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereof. uitz.: Mod. kamermuz. 12.00 Stereof. uitz.: Ritmisch strijkork. 12.25 Act. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Or gelspel en zangsol. 13.00 Nws. 13.15 Kalender. 13.20 Promenade-ork: amu- sementsmuz. 13.45 Gesproken por tret. 14.00 Kamerork.: mod. muz. 14.15 Utrechts Stedelijk ork., koor en sol.: klass. en mod. werken. 14.50 Kamer praat, toespraak. 15.00 Voor de jeugd. 16.50 Voor de zieken. 17.20 Wereld- radioweek: 30 jaar filmmuz. 17.50 Reg.uitz.: Filmen in de Ned. Antillen - I. Spreker: Raymundo Debrot. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitz. van de PSP: Meten met twee maten. 18.30 Stereof. uitz.: Dansork. en zangsol. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Stereof. uitz.: Meisjeskoor met piano. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Lichte gram. 20.35 De Storm, hoor spel. 22.30 Nws. 22.40 Stereof. uitz.: Dansmuz. 23.15 Jazzmagazine. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 17.00 De Verrekijker, inter nat. jeugdjournaal. KRO: 17.10-17.45 Voor de kinderen. AVRO: 19.30 Dick van Dyke Show. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Sport- panorama. 20.50 AVRO's Televizier. 21.05 De Verdedigers, TV-film NTS: 21.55 Aardgas, documentaire. 22.25- 22.30 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nws in het kort. KRO 20.01 Theater '64: interview. NTS- 20.20 Yanco, Mexicaanse film. KRO: 21.45-22.10 Onze man in Londen. TV-Noordzee heden- en morgenavond DINSDAG 10 NOVEMBER 18.30 Wilhelm Teil: Het afgelegen dorp; pl.m. 19 00 Mr. Magoo; pl.m 19.08 Club du piano II (cultureel); pl.m. 19.25 Bob Cummings show: Af spraak voor Margaret. Pauze. 22.00 Wagon train: The Larry Hanni- fy-story; pl.m. 23.00 Einde. WOENSDAG 11 NOVEMBER 18.30 Beavèr knapt het op: Loge ren by Beaver; pl.m. 18.59 Popey; pl.m. 19.08 Les grands seigneurs: La- mido (informatief). De Lamido van Rei-Bouba (Kameroen) is een van de laatste absolute heersers die de we reld nog kent; pl.m. 19.26 Star tor today:. Legerarts. Pauze. 22.00 The Saint: Passie voor parels; pl.m. 23.00 Einde. „Och, die Spin bemoeit zich im mers niet met onze zaakjes?" pro testeerde een der mannen. „Waar om dan zo'n kouwe drukte? Er zit heel wat anders achter." „En wat dan wel?" vroeg Curly. „Dat weet jij net zo goed als ik. De Spin met zijn* bende zoekt het meer onder de grote heren. Als hij wat gedaan heeft, krijgen wij de schuld". Curly sloeg weer met zijn vuist op tafel en de twee mannen kropen in hun schulp. „Laten we dat nou maar voor wat het is willen jullie doen wat ik zeg, of niet?" „Ja natuurlijk, Curly". „Jullie hebt niet veel te doen, maar 't moet goed en precies gedaan wor den. We moeten de Spin tot onder handelen zien te krijgen en daar zijn verschillende manieren voor. Hij heeft een nicht, weet je?" John Warwik verdubbelde zijn aan dacht toen hij dat hoorde. Het ging nu over Silvia, die in haar onschuld niets van het bedrijf van haar oom afwist. „Hij heeft een nichtje, dat zo on schuldig is, dat je er van zou staan kijken," vervolgde Curly. „Echt een onnozel kind. Daar zijn we zeker van. En dan heeft de Spin nog een zekere John Warwik, die voor hem werkt. Dat is 'n fijn heertje, maar hij heeft stevige knuisten aan zijn lijf en lef voor tien". „Ik wed, dat het dezelfde kerel is, die we vannacht tegen het lijf ge lopen zijn". „Hoe dat zo?" vroeg Curly. „Wel, we gingen een kraak je zet ten. En toen kwam die vent binnen en snapte me. Maar ik wist zijn pis tool af te pakken en er vandoor te gaan. En toen hij het huis uitkwam hebben we hem aangepakt en de buit afgenomen. En daarmee zijn we er vandoor gegaan". „Toch waar?" vroeg Curly sma lend. „Die kerel is anders drommels handig, wat ik je zeg. Wie weet, of hij ons op het ogenblik niet staat af te luisteren". „Geen denken aan! Hij kan hier toch niet in zijn avondpakje komen, wel? Vertel liever verder". Met grote belangstelling had War wik toegeluisterd. Dus de lui uit de onderwereld wisten, dat hij tot de bende behoorde? Och, wat kwam dat er eigenlijk op aan, zolang de lüi uit zijn kringen het maar niet te weten kwamen! Daardoor alleen zou hij zijn waarde voor de Spin verliezen. „Dat nichtje van de Spin heeft 'n oogje op die Warwik", vertelde Cur ly verder. „Daar zijn we ook al ach ter. Hij doet tegenover haar natuur lijk ook of haar oom een hoogst nette man is. Hij neemt haar in zijn auto mee uit rijden en zij is het enige op de wereld waar de Spin nog iets om geeft. En nu hebben we een planne tje". „En. dat is?" „We zullen dat meisje oppakken en ergens verstoppen. De Spin zal er razend over zijn, wat ik jullie brom. Hij zal de politie niet er bij durven halen en zijn eigen lui zullen dat meisje niet vinden. De meesten van zijn bende zijn deftige lui en die weten hier in de buurt de weg niet. En dan, vijf van ons weten er maar van af, dus dat komt wel in orde". „En hoe gaat het verder dan?" We houden dat meisje vast, snap je? We sturen de Spin een boodschap, dat hq de stad verlaten moet en er uit blijven. Voorgoed. Smeert hij 'm, dan brengen we dat meisje terug. We willen haar geen kwaad doen; als haar iets overkwam zou de Spin ons het vuur na aan de schenen leggen, al kwam hij zelf daardoor in de kast". „En wat hebben wij er aan te doen?" „Jullie moeten dat meisje bewa ken", zei Curly. „Geen denken aan!" riep een hun ner uit. „Zoiets wagen we niet tegen over de Spin! Nooit!" „Ik zeg, dat jullie dat meisje moe ten bewaken", schreeuwde Curly. „Jullie hebt te doen, wat ik zeg, niet waar?" De mammen knokten angstig van ja. Curly had hen blijkbaar geheel in zijn macht. „Maar hoe wil je dat meisje in handen krijgen en waar wil je haar verbergen?" „We hebben haar &L" Toen Warwik dit hoorde, schreeuw de hij het bijna uit, bij de gedach te aan de tengere, schuchtere Sil via Rodney in de handen van zul ke kerels. „We hebben het fijntjes bedacht'^ zei Curley. „Een onzer heeft haar gisteren opgebeld en gezegd, dat hij Warwik was. Hij sprak heel zachtjes, alsof de telefoon niet goed werkte, zodat ze niet kon horen, dat het een andere stem was. Hij vroeg of ze met hem op avon tuur wilde uitgaan. Hij wilde haar hulp ergens voor hebben, maar haar oom mocht het volstrekt niet te we ten komen. Hij zei haar dat ze ge woon naar bed moest gaan, maar tegen middernacht op de veranda moest komen en daar te kijken naar de Zuid Oostelijke hoek der ballu- strade. Daar zou een brief voor haar liggen, waarin stond, wat ze doem moest." ,En hoe ging het verder?" „Een van onze bende legde daar een briefje neer. We wisten papier uit de club van Warwik te krijgen. In die brief stond, dat ze naar Nati onal Avenue moest gaan, precies om één uur. Ze liep er natuurlijk in.Zo groen als gras is ze nog. Dat kind is verliefd op Warwik en gelooft alles wat hij zegt. Daar had den we een auto staan met een van onze jongens. Hij sprak haar bij haar naam aan en zei, dat hij haar naar Warwik moest brengen. Het was een aardige keurige jongen en het meisje rook geen onraad. Ze stapte in." „Hebben jullie haar toen bedwelmd?" „Helemaal niet. Ze vertrouwde hem zo, dat het niet nodig was. Hij is regelrecht naar hier gereden, waar ze Warwik zou ontmoeten". „Wat nou?" „Ze is al beneden of ze zal elk ogenblik komen. We zullen haar hier in de kamer brengen en daar moet ze blijven. De huisbaas weet er van en jullie moeten haar bewaken". „Maar ik niet!" zei de man op het bed. „Dat gaat niet! Ze zal een hels lawaai maken!" „Daar trek jij je niets van aan, Als ze, wanneer ze merkt, dat War wik hier niet is, te veel herrie schopt, houden "We haar zo lang als ze hier moet blijven onder morphine. Maar we mogen haar geen kwaad doen, denk daar wel om. De Spin moet geen reden hebben ons te vermoorden. Ze moet goed eten hebben en zo meer, denk daarom! Later vertel ik je nog wel meer." Curly stond op en ging naar de deur.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2