Hillegoms gouden K.A.B. was niggegraat voor Bollenstreek-arbeiders Aai de kat niet in het donker KORTE GOLF GEVESTIGDE EN VERTROKKEN Willi iets weten PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Leidse universiteit SPORT WOENSDAG 4 NOVEMBER 1964 DE LEIDS" COURANT PAGINA 14 Zo zal dan zaterdag en zondag a.s. het gouden feest worden herdacht van de KAB te Hillegom. Als wij aan de katholieke arbeidersbeweging denken en bij dit jubileum een enkel woord ter herdenking schrijven dan komen onwillekeurig een tweetal na men naar voren die aan die bewe ging de eerste stoot hebben gegeven en wier namen bij iedere Hillegom- mer nog altijd bekend zijn gebleven. Dat zijn de beide Loerakkers. De ene is het latere Kamerlid, de idealist en vurige, maar hoffelijke strijder voor het belang van de arbeider. Loerakker, die breed genoeg van denken was dat hij ook voor anderen die niet minder een moeilijk bestaan hadden, op de bres stond. De andere was Ben Loerakker, wat anders van aard, maar evenals zijn broer, tot offeren bereid als het om de belan gen van de minderbedeelde man ging en vooral vechtende voor ver betering van de levensstandaard van de bloemist-arbeider, die vijftig jaar geleden een karig bestaan had. Hij was de man van St. Deusdedit, de bond van r.k. land- en tuinarbei- ders. Door velen verguisd en door talloze anderen als de leider erkend en aanvaard. Als onderdeel van de KAB was deze afdeling feitelijk de ruggegraat waarop de arbeidersbe weging in Hillegom moest drijven. Uit deze groep kwamen de eerste leiders voort en zij leverde de jaren door de best geschoolde bestuurders. De namen van Cor en Leen Seijsener, Antoon van Rooden en Bas Warmer dam en de eerste voorzitter A. Th. Murk en vele andere bekende Hille- gomse namen komen er voor in de notulenboeken der vereniging. Daarin is ook te lezen hoe moeilijk het is geweest in de crisisjaren, de werklozenplaag en ook hoeveel moei lijkheden zijn doorworsteld. De be stuurders van deze bond hebben al les gedaan om in die moeilijke da- Televisie-leed Nadat het jarenlang onge wenst werd geacht de kat in het donker te knijpen, heeft men thans ook ontdekt, dat het geen aanbeveling verdient het dier in het donker te aaien. Een deskundige van de PTT in Derby (Midlands), Engeland, beroept zich er n.l. op een mysterie te hebben opgelost over de oorzaak van storing bij televisieontvangst. De hulp van de deskundige in kwestie werd ingeroepen om een geval van ernstige storing te onderzoeken. Als oorzaak vond .hij een in de buurt wonende vrouw die haar kat aaide. Volgens de des kundige wordt door het geaai voldoende statische elektrici teit opgewekt om op een nabij- zjjnde televisie-ontvanger sto ring te veroorzaken. Hij zet thans zijn onderzoek voort om dat hij van mening is, dat an dere gevallen van storing even eens te wijten kunnen zijn aan kattenliefhebbers. De televisie fabrikanten zijn van mening, dat een dergelijke storing al leen daar kan optreden waar de televisie-ontvanger zodanig is opgesteld, dat zij een onvol doende sterk signaal ontvangt, of waar een kat zich in de on middellijke nabijheid van een televisietoestel bevindt. v- Delfts Madrigaalkoor wordt opgeheven Het bekende Dellfts Madrigaalkoor zal in mei 1965, wanneer dit seizoen is afgelopen worden opgeheven. Het besluit viel tijdens een vergadering van koorleden en bestuur. De oprich ter en dirigent Pierre van Haiuwe had hl. bekend gemaakt, dat hij wegens drukke werkzaamheden zich genood zaakt zag zij n taak als leider van het koor neer te lieggen. Het Madrigaalkoor heeft 19 jaar bestaan en in deze tijd ruim 600 con certen gegeven. Er zijn vijftien gram mofoonplaten uitgebracht en meer dan 300 radio-uitzendingen verzorgd. Ook in het buitenland heeft het koor grote successen geoogst. Een zestienjarig meisje uit Ooster beek was niet gesteld op de wijze van toenadering van een 21-jarige Italiaan. Zij voelde zich bedreigd en stak hem met een aardappelschilmes je in de borst. De Italiaan moest naar een ziekenhuis in Arnhem vervoerd worden. Canada zal zijn vrijwillige bur gerwacht inkrimpen van 47.000 tot 30.000 man, hetgeen een besparing zal opleveren van ruim dertig mil joen gulden 'sjaars. Koning Feisal van Saoedi-Arabië heeft alle ministers in hun huidige ambt gehandhaafd. Zelf zal de nieu we koning als premier optreden. Gistermiddag is de 54-jarige heer P. T. Dobbelstein uit Ambij in het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Dobbelstein, die op de bromfiets zat, heeft de auto, die hem van links naderde, waarschijn lijk niet opgemerkt. gen voor hun leden het leven zoveel mogelijk te verlichten. Onversaagd stonden zij gereed en klopten aan bij de openbare bestuursorganen om verlichting van lasten en de moge lijkheid om te blijven bestaan. Ook op cultureel terrein werd goed werk verricht. Muziek- en zang- en toneelverenigingen zijn er geweest en bestaan nog als onderafdelingen van de nu groot geworden afdeling. Er zijn kansen benut tot het bou wen van de bekende arbeidswet-wo ningen en wat zal men later vaak hebben gejammerd over het feit dat men daarvan niet meer gebruik heeft gemaakt. maar ja, zo is er nog wel meer. Na de verkoop van het eigen ge bouw aan de Hoofdstraat, zit onze KAB zonder huis en hoe lang zal dat nog duren? Ofschoon er vele leden zijn zou het aantal belangrijk groter kunnen en moeten zijn. De belangstelling in het programma van de bond, in de vergaderingen, in het belang van deze bond voor de wer kende mens, het is allemaal veel te gering. Er is nog veel te wensen over ge bleven en daarom zal het 50-jarig be staan van de KAB en na deze datum het NKV onvervaard moeten blijven en gesteund door allen die daarbij belang hebben, in staat moeten zijn in aller belang te werken. J. K. HILLEGOM Bridgeclub „De Bloembollenstreek" Uitslag van de eerste competitie wedstrijd van het seizoen 1964/'65 bij de bridgeclub „De Bloembollen streek: A-groep: 1 mej. Posthuma-A. van Zanten jr. 60.41, 2 familie Lieverse 52.08, 3/4 K. Telkamp-J. Posthuma en J. Kramer-v. d. Drift met 51.39, 5/6/7 familie Stoutenbeek, A. Griet- huizen-A. v. Zanten sr. en Vermeer- Klundert met 50.00, 8 J. Fabel-G. Kramer 47.94, 9 M. Manshande-Wes- seloo 46.53, 10 dames Fabel-v. Wijk 41.66. B-groep: 1 familie Kooiman 55.95, 2 mevr. Lommerse-v. Gennip 54.76, 4 dames Vernooy 52.50, 4 J. Dirkse de Lugt 51.78, 5 dames Koppert-v. d. Jagt 51.19, 6/7 dames v. d. Reep-Ver- degaal en C. BootijPartner met 47.50, 8 A. v. Eijk-Verdegaal 44.64, 9 A. de Groot-v. Kampen 37.50. Het is wel duidelijk dat behoudens enkele uitschieters, zowel naar bo ven als naar beneden, nu al vastge steld kan worden dat de krachten aardig uitgebalanceerd tegenover el kaar staan. Grondige wijzigingen lig gen daarom niet in de lijn der ver wachtingen. Ernstige schade bij botsing Bij een gecompliceerde botsing, waarbij vier auto's waren betrokken, wer den er drie ernstig beschadigd. De 23-jarige bestuurder H. v. W. uit Hei- loo kwam met zijn auto over de Wee- resteinstaat en passeerde daarbij een aan de rechterkant geparkeerde auto, eigendom van de 31-jarige heer B. P. Z. uit Hillegom. Hij kwam daar door op de middenbaan terecht. Uit de tegenovergestelde richting kwam juist een auto, bestuurd door de 34- jarige P. J. R. uit Den Haag, die juist een vrachtauto met aanhanger tracht te in te halen. De auto van H. v. W. botste tegen de geparkeerde auto en raakte vervolgens de auto van P. J. R. Toen reed deze auto tegen de vrachtauto met aanhangwagen en vervolgens tegen een hek. De vracht auto kwam er met de minste scha de af; de andere waren zwaar be schadigd. HILLEGOM Geboren: z.v. J. Blokker en J. D. van Beek; z.v. T. K. M. Meesters en H. T. Boxelaar; z.v. A .Warmerdam en W. M. van der Voort; z.v. D. K. de Wagt en J. van der Steen; z.v. J. Molenaar en A. N. de Graaf; d.v. W. C. Houtzager en F. van Dam; z.v. G. H. van Egmond en C. M. Touw; d.v. G. F. Wilhelmus en M. van der Velden. Getrouwd: J. P. van der Linden en M. M. de Vos; T. Mooijekind en C. C. M. Bersee. Overleden: J. A. Schoen, man 79 jaar; C. F. H. Meijer, weduwe van L. V. Nicolai, 77 jaar. Schaakclub „De Uil" In die vijfde ronde van de strij d om het kampioen schap van de schaakclub „De Uil" kwamen vele verrassende uitkomsten. De uitslagen waren: Groep A: J. v. d. WeijdenJ .Staats 10; W. Peet iH. H. Hulsman 01; J. Ph. van de BergM. Rood 01; Groep B: L. C. ZonneveldFL van de Berg V*Vt; B. WimkeHaarJ. van Lierop 01; D. BalkenendeH. Keijzer 1 0; J. v. d. BergTh. Jonkheer Vi»/2; Th. BranidsmaB. Hartman 10. Groep C: G. van HeusdienS. Mohl- mann 01; D. KapteinG. Dannijs 10; T. Tel'kampW. Clggelaar 1 0; J. SalierJ. die Vries 10; W. BrandsmaScbrama 01; J. van der WolfG. Pijnakker 10; J. Scheep- -W. Mohilmiann 10. Mej. C. VAN DER KAAY 40 JAAR ONDERWIJZERES WM$ÊÊ$ÊÈÊBÈM NOORHWIJK Schietnieuws van „Blijf voor 't Land" Bij de laatste schietwed strijd van „Blijf voor 't Land" te Noord wijk werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselmedaille: L. v. d. Meer, 45 punten 1 klasse; W. Caspers 50 punten 2e klasse (max.); N. G. de Ridder 46 punten 3e klasse. In de le klasse behaalde ook W. J. Wassing Lzn. 45 punten, doch het best geplaatste laagste schot besliste in het voordeel van Van der Meer. In de 3e klasse behaalde W. Was sing een gelijk aantal punten als de winnaar. Ook hier beliste het best geplaatste laagste schot. In de ontmoeting met het geweer (KSO) wonnen de volgende schut ters de medaille: P. Slingerland 56 punten, le klasse; E. Wassing 58 punten 2e klasse. In de eerste klasse behaalde ook W. J. Wassing Lzn. 56 puniten, doch zijn laagste schot was minder, zodat Slingerland de wisselplak veroverde. Filmclub De Noord wij kse Film club, die in hotel Zinger bijeen kwam telde weer enkele nieuwe gezichten op haar clubavond. Dit bleek uit het welkomstwoord van de voorzitter, de heer P. J. Kleywegt. Medegedeeld werd, dat de Noord wij kse Filmclub op verzoek van de Leidse Smalfilmliga op 18 december a.s. te Leiden een avond zal verzor gen met eigen filmpjes. De heren Hooijberg en Kleywegt, resp. secretaris en voorzitter van de NFC zullen de badplaats op 21 nov. a.s. te Utrecht vertegenwoordigen op de najaarsvergadering van de NOVA. Na de pauze gaf de heer Muller een korte inleiding op zijn te verto nen film over Hellas, een vakantie film opgenomen tijdens een reis door Griekenland. Het tweede deel bevatte een reis langs zeven eilanden, gelegen in de Egeïsche Zee. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Rijksuniversi teit in Utrecht is geslaagd voor het kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. M. R. Oosthoek. Mej. C. van der Kaay viert dezer dagen het feit, dat zij veertig jaar geleden in dienst trad van het R.K. Lager On derwijs te Leiden. Zij is in die veertig jaar steeds verbonden gebleven aan de scholen van de „Cunera-stichting". Vele Leidenaars hebben dus bij haar in de banken gezeten. Bijgaan de foto van de jongste gene ratie in de klas van mej. v. d. Kaay loopt vooruit aan de of ficiële viering, die donderdag a.s. plaats vindt onder meer om half elf met een huldiging door het schoolbestuur in het parochiehuis van de Petruspa rochie en van 2-5 uur in het St. Antoniusclubhuis met een feest voor de kinderen. Voor oud-leerlingen, collega's en ouders bestaat gelegenheid mej. v. d. Kaay te feliciteren van half twaalf tot half één donderdag in de parochiezaal. De 20-jarige Yvonne Crawshaw, secretaresse in de dierentuin van Man chester, heeft vriendschap gesloten met de Pythonslang „Charlie". Zij zoekt hem elke dag op. Om van te griezelen dames... Vertrokken van 21 t/m 28 okt. A. Lens en fam., Beatrixstr. 33, Kat wijk, Jan Tooropstr. 41. C. L. Piket en fam., Ch. de Bourbonhof 30, Lei derdorp, Jaagpad 4. P. J. J. Nagte- gaal en fam., Rijnzichtstr. 15, Delft, Nieuwelaan 3. H. F. Hollerman en fam., Beethovenlaan 145, Katwijk, Kon. Emmastr. 11. E. T. Salman en fam., Kaasmarkt 3, Alkmaar, Lange- straat 59. W. H. v. d. Luit en fam., Boerhaavelaan 31, Voorschoten, Rem- brandtlaan 158. R. Spruit en fam., v. Swietenstr. 45, Poortugaal, Margriet straat 3. F. W. J. Surink en fam., Spaarnestr. 16, Deventer, Oude Goed- straat 47. B. C. S. Goddijn en fam., Madoerastr. 29, Den Haag, P. Kru- gerln 246. H. P. Sibonde Laat en fam., Sumatrastr. 181, Almelo. Cle- matisstr. 8. D. Schlagwein en fam., Hoflaan 12, Noord wijk, Molensteeg 6. J. C. VerboonStoof, Ververstr. 21, Voorschoten, Rijndijk 248. B. A. M. LarosGuilliet, Gerecht 10, Noord- wijk, Golfbaan 14. I. F. M. Perquin, Plantsoen 53, Maastricht, Bethle- hemweg 2. W. F. Beurzev. d. Post, Aarstr. 17, Voorschoten, Rembrandt- laan 55. T. C. W. van RoijennGra- tama, Lammenschansweg 1, Arnhem Seijtlaan 82. M. J. van Esde Cler, Celebesstraat 9, Voorschoten, Val- kenburgseweg 72. T. L. M. Burg- meijer, Marnixstraat 75, Anna Pau- lowna, Spoorbuurt 1. I. Jongman, Rijnsburgerweg 10, Oegstgeest, Ka- rel Doormanlaan 9. J. Verhoef, v. 01- denb.str. 35, Oegstgeest, W. de Zwij gerlaan 32. I. I. Remmelzwaal, Rijns burgerweg 10, Rijnsburg, Burg. Meij- boomstr. 30. G. J. Mentink, G. Kas- teinstr. 37, Leiderdorp, Emmastr. 17. P. A. M. Meeuwisse, Witte Singel 90, R'dam, Boreelstr. 13a. P. Stellwagen, Zoeterw. singel 12, Wageningen, Plantsoen 6. A. J. M. van Eijl, Zoe- terw. singel 18, De Bilt U., Prof. dr. A. H. Lorentzweg 21. G. C. Walter, Madoerastr. 15, Bennebroek, Rijks straatweg 113. E. H. HeunKaak, Mauritsstr. 87, Duitsland. J. A. A. Moerel, Kagerstr. 18, Zwolle, Ter Pelkwijkstr. 13. A. H. Brunner, Rood- borststraat 19, Haren Gr. Westerse Drift 84. M. S. Visser, Rijnsburger weg 10, Dordrecht, Singel 283. F. Zeilstra, Rijnsburgerweg 10, Gronin gen, Blekerstr. 2a. J. van der Sande, Jan van Goijenkade 5, Delft, Aan 't Verlaat 28. A. S. Jansen, Witte Sin gel 65, Zevenbergen, Arembergstr. 25. H. M. J. Lahaye, Noordeinde 2a, Maastricht, Forcadentstr. 39. G. J. E. Deenen, Noordeinde 50, Nijmegen, Thesaurierweg 1. A. H. C. Post Hendriksen, De Goejestr. 79, Deven ter, Kwartelstr. 10. J. P. M. Oomens, H. de Vriesstr. 16, Almelo, Grotestr. straat 76. D. H. Hoogstraten, de L. de Kanterstr. 28a, Hengelo O., Heide weg 3. C. S. Kleinman, Leuvenstx. 52, Schipluiden, Gaagweg 9. H. J. In 't Veld, de M. van Streefkerkstr. 50, Leiderdorp, Wilhelminastr. 10. M. J. van Dam, Roodenburgerstr. 26, Roer mond, H. Luytenstr. 17. B. Weizen- bach, Doezastr. 6, Wassenaar, Achter weg 10a. E. van der HulstBlansjaar A. Paulownastr. 58a, Leidschendam, Burg. Velthuysenlaan 257. R. Dela- fomtaine, Vrouwensteeg 11, Katwijk, Boulevard 132. D. Nieuwenburg, Meerburgerkade 9, Lisse, v. d. Veld- straat 25. A. Vermeulenv. d. Meer, Zoeterw. singel 102, Haarlem, Haze- paterslaan 5. L. A. M. Pielaet, Kem- perstr. 3, Sassenheim, ab ws ligg. In dustriekade. J. v. d. Hoeven, ,Rood- borststr. 3, Groot Brittannië. C. B. Struijk, Groenhovenstr. 9, Maassluis, Crabethstr. 3. P. M. Compeerv. Zijl, Rossinistr. 15, Oegstgeest, Wasse naarlaan 1. M. C. Tordoir, Rapen burg 122, Den Haag, Surinamestr. 43. J. D. Visser, Lammenschansweg 70, A'dam, Jekersstr. 66II. J. Bijlsma, Marnixstr. 119, Oegstgeest, L. de Co- lignylaan 8. I. Meohelse, Timorstr. 52, Baarn, Wald. Pyrmontlaan 1. R. A. Read, P. Paaltjenspad 1, Gr. Brit tannië. B. C. Gebraad, Rijnsburger weg 10, Dordrecht, Singel 283. Gevestigd van 21 t/m 28 okt. M. A. W. Aigeravan der Schaaf en fam., ab ws t/o Herengrt 100. W. G. Bekooij en fam., autowasser, Lage Rijndijk 124a. J. Scheffer en fam., ass. RU, Witte Singel 27. G. A. de Beer en fam., militair, Marnixstr. 149 A. v. -Langevelde en fam., wetensch. ambt., Stationsplein 100. A. Rosheu- velCornelis en fam., Margrietstr. 15. J. G. Gobets en fam., kantoorbe diende, Paramaribostr. 3. E. P. An- dxeae, Kaiserstr. 34. L. Hartwissen, 1.1. ziek en verzorgster, Rijnsburger weg 10. A. J. M. Zuijdwijk, P. J. Blok straat 23. J. M. A. Daams, verpleeg ster, Hoge Rijndijk 146. R. W. M. Ja cobs, P. Paaltjenspad 1. P. A. J. Kor te, Klikspaanweg 10. B. W. V. Spen- ce, hulp in de huish., Lucas van Leij- denstr. 2a. M. A. HouwingKrauss, laborante, Hooigracht 67. W. Monfils, Meerburgerkade 10. E. J. L. Dazert, kantoorbediende, Vijf Meiplein 136. M. Overweg, Witte Singel 96. D. A. van Schagen, kopergieter, Janvos- sensteeg 55. J. v. d. Stelt, constructie- schilder, Lage Rijndijk 124a. H. P. A. van Berge Henegouwen, administra- eur, Aalmarkt 15a. Y. A. Vergne, ser veerster, Pres. Steinstr. 20. A. G. C. H. Dol, ober, De Genestetstr. 25. H. C. A. &Kramer, secretaresse, Stiel- tjesstr. 7. H. van Zwet, chemicus, Klikspaanweg 35. D. Souverijn, fabr. arbeider, Irenestr. 22. F. Sepmeijer, Noordeindeplein 4a. L. M. A. Stam, Plantsoen 11. J. C. Kool, Fr. van Mie- risstr. 6. E. Scholten, Oude Singel 2. M.. Evers, verpleegster, Morsweg 102a. J. N. H. Altmann, Druivenstr. 41. A. van Waning, Witte Singel 69. J. van der Sleen, matroos, Evertsen- straat 12. A. M. J. E. de Graaf, Lage Rijndijk 4. I. de Graaf, varensgezel Os en Paardenlaan 56. F. J. Veen- land, Groenhovenstr. 17. E. Pluij- mers, zieken verzorgster, Rijnsburger weg 10. D. Zuiderveld, Tib. Siegen- beekstr. 19. A. P. van Diggele, ïïoogl. Kerkgracht 39a. J. A. Klijn, Tessel- schadestr. 8a. C. A. Renes, militair, Noordeinde 2a. G. F. Herfst, Plant soen 69. A. A. M. Brummelhuis, Pa pengracht 28. W. G. M. Hullegie, huish. hulp, Kampensteeg 6. O. B. Onnes, Joh. de Wittstr. 55. T. van Duijn, 1.1. verpleegster, Houtlaan 55. H. B. Huitema, Pietersk.choorsteeg 32a. C. Loopuijt, Groenhovenstr. 13. W. K. A. Bronsgeest, Houtstr. 4. I. A. C. Pot, Witte Rozenstr. 18. C. P. M. Vergouwen, Boerhaavelaan 47. J. H. Ratsema, kapper, Joh. Verhulststr. 4. J. Aarts, militair, Noordeinde 2a. N. R. Stapel, M. A. J. van Kinderen, N C. Dijkhuis, P. J. Groenewegen, R. M. Vies, M. A. van Rees, C. van Gulik, N. M. Tulner, C. L. Vink, Y. Wierda en S. B. Döhrn, allen Hoge- woerd 87. E. E. AderJust, ab ligg. Roomburgerweg. G. Cerny, Witte Singel 27. F. Elion, Witte Singel 27. H. Befort, Plantsoen 1. I. E. Nitsche, verpleegster, Rijnsburgerweg 10. L. J. van der Poel—van Dijk, Stadhou derslaan 28. J. S. M. GoddijnLoves, Stationsplein 202. A. G. ten Have, arts, Spaarnestraat 12. Aan de Rijksuniversiteit te Lei den is geslaagd voor kandidaatsex. Engelse taal- en letterkunde, de heer T. Y. Tjia (Schiedam). PRIJSUITREIKING OPSTEL WEDSTRIJD OVER INDIA De echtgenote van ambassadeur Rajkumar Raghunaith Sinha van In dia heeft dinsdagavond in de resi dentie van de ambassadeur van In dia te Wassenaar de eerste, tweede en derde prijs uitgereikt aan de scho lieren die de opstelwedstrijd over India 19631964 voor tieners heb ben gewonnen. Eén vam de drie winnaars is de 13-jarige H. Boland te Oegstgeest. De prijzen bestonden uit voorwer pen van kunstnijverheid, reprodukties van schilderijen eii grammofoonpla ten, alles uit India. Wereldkampioenschappen. Kunt u mij de uitslagen mededelen van de wereldkampioenschappen op de baan te Parijs? vraagt J. v. d. B. Antwoord: Sprint profs: 3de Jos de Bakker (België); 4de Sterckx (Bel gië). Ploegenachtervolging: 2de Italië (Bertan, Mantovani, Roncati, Pensat- to); 3de Rusland (Moskuin, Kolum- bet, Belgart, Tereshcenkow)4de Frankrijk (Cuch, Poue, Varag, Bou- dringlin). Stayer voor profs: 3de Karl Heinz (Duitsland); 4de Robert Varnajo (Frankrijk). Stewardess. Graag had ik in lichtingen over het beroep van ste wardess op schip of reisleidster in een toeringcar. Aldus H. v. d. V. Antwoord: Voor de stewardessen opleiding gelden de volgende eisen: Bij voorkeur middelbare schoolop leiding, anders minstens mulo met praktische talen kennis. Goede om gangsvormen en ruime belangstel ling. Verzorgd uiterlijk. Leeftijd veel al tussen 2229 jaar. Contactuele functies en andere talen strekken tot aanbeveling. Wilt u stewardess wor den op een schip, informeert u dan eens bij een van de grote scheep vaartmaatschappijen, waarvan u het adres in het telefoonboek kunt vin den. Voor reisleidster in een toering car kunt u zich wenden tot één der reisverenigingen of groot reisbureau. Olympische Winterspelen. De best geplaatste Nederlanders in Inns bruck waren: Kunstrijden dames: 1. Sjoukje Dijk stra, pl. c. 9 2018,5 pnt; 5000 m: 8. R. Liebregts 7.50.9; 9. C. Verkerk 7.51.1; 34. Peter Nottet 8.26.1. 1500 m: 2. C. Verkerk 2.10.6; 10. R. Liebregts 2.12.8; 13. A. Schenk 2.13.4. 10.000 m: 4. R. Liebregts 16.08.6; 16. C. Verkerk 16.53.4. SCHAKEN VERRASSENDE ZEGE VAN LSG III Voor de eerste klasse van de Leid se Schaakbond werd gisteravond de uitgestelde wedstrijd tussen LSG III en Boskoop gespeeld. De Leidenaren verrasten hun gasten, die vorig jaar door een ongelukje het kampioen schap juist misten, volkomen en na men een 5l/a3lh voorsprong. De gedetailleerde uitslagen luiden: 1. J. Toorman (LSG III)ir. F. Schneider (Boskoop I) 10; R. Satt- lerS. A. van Gemexen 10; 3. G. J. BakkerJ. van Wijk Vs4. M. M. SegaatP. van Veen 01; 5. A. H. J. F. S. MunninghoffP. Kalk man 10; 6. L. E. J. B'oomsmaW. Trapman VsVs; 7. ir. M. Ellerbroek A. Bonefaas 01; 8. B. J. van der Net—N. Cok afg.; 9. A. C. Speel—N. J. van Gorselen VsV«; 10. P. de WekkerP. Vuijk 10. Totaal 5Vs 3'/s voorlopig. In dezelfde afdeling werd door ar bitrage de uitslag van de wedstrijd SassenheimAlphen bekend. De Sas- senheimers, die klaarblijkelijk grote dingen van plan,zijn, zetten hun 52 voorsprong om in een 7Vs—2Vi over winning. In de tweede klasse A behaalde Ha- zerswoude een overwinning op Phili- dor V. Door het uitspelen van twee partijen werd die stand (3Vs3Vs) om gezet in een beslissende 5'/s3Vz voor sprong voor Hazerswöude. In de derde klasse B. tenslotte kreeg LSV V twee punten in min dering wegens niet opkomen tegen Roelofarendsveen. Deze wedstrijd zal nu 10 november worden gespeeld.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 14