REVALIDATIE VAN GEHANDICAPTEN IN DE BOLLENSTREEK De nieuwe maatregelen tegen vervuiling M Rijnstreek Onze Robbedoes wordt niet vergeten Een prachtig complet ZATERDAG 31 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Grote zorg wordt besteed aan arbeidsproces Aan de Hoofdstraat in Sassenheim staat een fonkelnieuw gebouw: mo dern en strak van lijn, een royale kantine en werkplaatsen met de mo dernste apparaten en machines. Hier vinden 95 gehandicapten uit de bol lenstreek werk. En dat is dan arbeid, die hun „ligt", die hun arbeids vreugde geeft, omdat zij nu weer volledig in het produktieproces zijn ongenomen. In deze „sociale werk plaats" zullen straks ook speciale af delingen voor vrouwen komen. Vier vrouwen zijn" al in dienst, maar bin nen niet al te lange tijd zal dat aan tal opgevoerd worden, zo vertelde ons de directeur van de sociale werk plaats, de heer Rodenburg. BOLLENSTREEK Deze gehandicapten komen uit alle delen van de bollenstreek. De werk plaats is gesticht dank zij interge meentelijke samenwerking van de dorpen uit de streek. De meeste werknemers worden per bus gehaald en gebracht, een deel moet per taxi naar de werkplaats komen. De over heid is bereid, dit mooie sociale werk te steunen en neemt ook de kosten van vervoer voor haar rekening. Deze bedragen pakweg 40.000 per jaar. LEIDEN Intree-rede te Leiden „De herkomst van de goddelijke ambachtsman" Prof. dr. B. Hartmann. benoemd tot gewoon hoogleraar in de geschie denis der antieke godsdiensten, heeft gistermidag in het Groot-Auditorium een rede uitgesproken bij de officiële aanvaarding van zijn ambt. Hij sprak over: De herkomst van de goddelijke ambachtsman in Oegarit en Grieken land. Op de nauwe betrekkingen tussen de Griekse goddelijke ambachtsman Hephaistos en zijn kanaanitische col lega Hij an is reeds spoedig na de ont dekking en de eerste ontcijfering van de mythologische spijkerschrifttek sten uit het Noord-Syrische Oegarit gewezen. Beiden, Hij an en Hephais tos, hebben in de Griekse en Oegari- tische literatuur vele /m ondubbel zinnige parallellen, zowel in hun functie als goddelijke smid en bouw meester als ook als bestrijder van de Chaos. Van drie kanten uit wordt het nu waarschijnlijk, dat beide godde lijke ambachtslieden, omdat zij ze ker niet oorspronkelijk Griekse of Oegaritische goden waren, hun bron in de Hethietische godenwereld had den. De dubbele bijl van Hephais tos, dit symbool van de hemel- en weergod, op de afbeelding van de ge boorte van Athene, leidt tot de jonge hethietische weergod Nerik, afge beeld in het rotsheiligdom van Aazi- iikaya. Voor de funktie als bestrijder van de Chaos, als draak of als zee of rivier voorgesteld, hebben wij in de hethietische mythos van de strijd te gen de draak Illuyankas een prachtig voorbeeld. De overwinnaar is ook hier de weergod van Nerik. Het va derland van Hij an is volgens Oegari tische bronnen Kaphtor en Hakpit, van wie de eerste, Kaphtor met Cil- licië en zijn achterland Cappado- cie gelijk gesteld wordt en de tweede misschien met Hakpis, een stad in de buurt van Nerik ir. het noorden van Cappadosië, geïdentificeerd kan worden. Vuilnisbak en overmacht Zó heet wordt soep niet gegeten Uit reacties is gebleken, dat enig misverstand bestaat t.a.v. de bepa lingen in de Politieverordening te Leiden, die betrekking hebben op het plaatsen van vuilnisemmers aan de openbare weg en het weghalen van de emmers na het ledigen. Artikel 9, lid c, bepaalt, dat het verboden is zonder noodzaak tussen 6.00 's morgens en 19.00 uur des avonds vuilnisemmers op de weg te plaatsen of geplaatst te hebben voordat een luidklinkende bel de komst van de Reinigingsdienst heeft aangekondigd. Artikel 9, lid d. bepaalt, dat het verboden is zonder noodzaak vuilnisemers op de weg te laten staan nadat ze geledigd zijn. De woorden „zonder noodzaak" zijn in de tekst van de verordening opgenomen om tegemoet te komen aan hevi die door overmacht niet in staat zijn aan de genoemde bepalin gen te voldoen. In de gevallen va:, duidelijke over macht behoeft dus geen vrees te be staan voor overtreding van deze be palingen. Kort samengevat kan men de re geling aldus weergeven: 1. Geen vuilnisbakken buiten zet ten vóór de vuilniswagen komt, ten zij men door overmacht gedwongen is de bakken eerder buiten te zetten. 2. Vuilnisbakken direct na het le digen weer binnen halen tenzij men door overmacht gedwongen is dit later te doen. Sinds kort is er in de bollenstreek ook een regionale adviescommissie voor de revalidatie. Deze commissie heeft tot taak het bespreken van de problemen van de gehandicapte personen in alle leeftijdsgroepen. Zij stelt verantwoorde revalidatieplan nen op en begeleidt ook het realise ren van die plannen. Het werkter rein van de commissie strekt zich uit over de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk, Noordwij- kerhout en Voorhout. COMMISSIE In de commissie hebben zitting 'n rits specialisten: de heer W. H. 't Hooft, ambtenaar voor bijzondere bemiddeling bij het Rijksarbeidsbu reau te Lisse, mej. zr. J. J. Lavooy, districtsverpleegster/maatschappelijk werkster bii de Stichting voor Reva lidatie in Zuid-Holland, dr. F. L. J. M. Haase, arts te Lisse en in dit ver band belast met het medisch toe zicht in de Sociale Werkplaats te Sassenheim, de heer C. v. d. Hucht, buitendienstambtenaar van de Ned. Vereniging AVO (sociale zorg voor gehandicapten), de heer G. F. B. Maas, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lisse, als deskun dige op het gebied van de arbeids bemiddeling, de heer G. v. d. Mei den, contactambtenaar van de afde ling Complementaire Sociale Voor zieningen van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, als deskundige voor de sociale werk voorziening, de heer A. C. Zaat, di recteur van de gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken te Hillegom, als deskundige op het gebied van het gemeentelijk maatschappelijk werk, pater F. J. van Tienen, moderator aan het Fioretti-college te Lisse, als deskundige op het gebied van het onderwijs en mej. C. W. Nederburgh, afdelingsarts van het Rijnlands Re validatiecentrum te Katwijk aan Zee. Als gespreksleider fungeert de heer F. R. Worisek, arts, verbonden aan de Stichting voor Revalidatie in Zuid-Holland. Tijdens een gisteren in de kantine van de sociale werkplaats gehouden bijeenkomst hebben bovengenoemde deskundigen een aantal facetten van de revalidatie problemen en moge lijkheden nader toegelicht. PROBLEMEN GEM. AANKONDIGING VERORDENING OP DE S TRA ATP OLITIE Thans blijkt, dat de betrokken onder neming zich min of meer onverwachts heeft teruggetrokken. Inmiddels heeft de heer J. A. van der Meij uit Sassenheim, grossier in vleeswaren, verzocht van het slacht huis gebruik te mogen maken tegen een vergoeding van f 50 per week. De slachthuisrechten en keurlonen moeten vóór het slachten zijn be taald. B. en w. stelden voor aan dit ver zoek te voldoen tot wederopzegging toe; hiertoe werd na ampele bespre king door de gemeenteraad besloten Wilt u iets weten Weer in vest. In mijn wit draion vest zit het „weer". Hoe kan ik dat er uit halen? vraagt mej. N. M. Antwóord: U kunt de weervlekjes wel verwijderen met een wolbleek middel of speciaal nylonbleekmiddel In een oplossing hiervan laat u het vest enige uren weken. Jacqueline Kennedy. Kunt u mij mededelen waar en wanneer Jacque line Kennedy werd geboren, en welke haar voornamen zijn? vraagt A. E. H. Antwoord: Jacqueline Kennedy, geboren Bouvier, werd op 28 juli 1929 in Manhattan geboren. Andere voor namen heeft zij niet. Iedere vrouw weet, dat haar vrouwelijkheid en charme het beste tot haar recht komen in een zeer mooie feestelijke avond japon. Het zogenaamde sterke geslacht, zoals de heren der schepping dch /legen te noemen, mag ^an vel eens vaak niet ten onrech te kritiek ïitoefenen >p ons financieel beleid .net betrekking tot ie aanschaf van kleding; het neren- deel zal het maar il te mooi vinden op een ^eest- avond met hun /rouwtje te pronken. Een gevoel van trots zal zich /an hen meester maken, wat meer zij bemerken dat ïun vrouw opvalt, .liet Jleen door haar charme, naar ook door haar met zorg en smaak gekozen kleding. Wij tonen hier net model „Carnegie Hall", een prachtig gala-complet De japon is vervaardigd van een bijzonder mooie ver edelde katoen. Alle aan dacht is besteed aan de vervaardiging van lijfje en rok. De rok met zijn iets geprononceerde heupen doet zeer apart aan, ter wijl het lijfje, dat bestikt is met glinsterende oranje lovertjes in palmblad vorm, ieders aandacht opeist. Kersen op alcohol. Een lezeres had graag een recept voor kersen op alcohol. Antwoord: Wij kunnen u aan het volgende recept helpen: 500 gram kersen, 250 a 300 gram suiker, >/a liter brandewijn, liter water en desgewenst een stukje ci troenschil of pijpkaneel. Maak de kersen schoon, haal de steeltjes er af. Breng water met sui ker en kaneel of citroenschil aan de kook en laat de kersen hierin 3 mi nuten zachtjes koken. Na afkoeling de kersen met het nat in de schoon gemaakte flessen gieten. Hierna de brandewijn toevoegen. Flessen op de bekende manier afsluiten. Ondersteuning. Een gescheiden vrouw van 63 jaar kreeg oorspronke lijk f 50 steun van de gemeente. Nu ontvangt zij nog slechts f 39 en de gemeente vindt dat zij die f 11 ver schil bij haar kinderen moet opeisen. Is het inderdaad waar dat in deze moderne tijd een moeder om geld bij haar kinderen moet aankloppen? Antwoord: De wederzijdse onder houdsplicht tussen ouders en kinde ren is nog niet vervallen. Zolang de ouders niet bejaard en hulpbehoe vend zijn, in een inrichting zijn op genomen of dergelijke, zijn de kinde ren inderdaad verplicht de ouder (s) geldelijk te steunen indien dit nood zakelijk en mogelijk is. De heer Worisek zei o.m. dat het aantal gehandicapten groot is. De in validiteit kan aangeboren zijn (één geval op de 300), het kan een gevolg zijn van ziekte of ongeval. Bejaarden zijn vaak min of meer gehandicapt, na het 85ste jaar 1 op 9, of wel 11%. Zuster Lavooy benadrukte de nood zaak om speciale aandacht te schen ken aan de gehandicapten bij wo ningbouw en bij woningtoewijzing. Iemand, die zeer moeilijk ter been is, mag nimmer ergens driehoog in een flat terechtkomen. De man of de vrouw zou voor de rest van zijn of haar leven onnodig aan huis zijn ge kluisterd. Dokter Nederburgh wees op het voortreffelijke werk dat in diverse inrichtingen wordt verricht door ge handicapten tijdens een bepaalde periode vast voor te bereiden op de taak die ze straks kunnen gaan ver vullen, terwijl dokter Haase stelde, dat het te werk stellen in een sociale werkplaats altijd min of meer het karakter van een proef moet dragen. Medische begeleiding en een voort durend observeren van de patiënten is noodzaak. Pater van Tienen som de enige onderwijsmogelijkheden voor gehandicapten op, de heer 't Hooft verstrekte cijfers aangaande het aantal gevallen dat de commissie bollenstreek heeft behandeld. Ver der werd nog een aantal onderdelen van dit veel omvattende werk be licht. Meegedeeld werd nog dat de so ciale werkplaats binnenkort ver moedelijk begin volgend jaar ook geestelijk minder begaafden te werk zal stellen. Men begint met een veer tigtal. Zij worden geplaatst in de dépendance van de werkplaats aan de Kerklaan. Met opzet worden de geestelijk gehandicapten gescheiden gehouden van hen die lichamelijke gebreken hebben. Dat wil niet zeg gen. dat het zonder meer een bezig houden van de geestelijk gestoorden zal worden. We streven er naar, al dus de heer Rodenburg, om ook hen aan bepaalde produktienormen te la ten voldoen. Mej. C. van der Kaay 40 jaar onderwijzeres Op 6 augustus jl. herdacht mej. C. v. d. Kaay, dat zij voor 40 jaar in dienst trad van het R.K. Lager On dierwijs. Een bijzonderheid is, dat zij gedurende die veertig jaar steeds verbonden is gebleven aan de scholen van het „Liefdewerk van de H. Cune- ra" en dus ook vele ouderen in onze stad bij deze „juffrouw" in de ban ken hebben gezeten. „In dienst" en „verbonden" zijn wel de juiste typering voor deze toe gewijde en werkzame onderwijzeres G-'en wonder, dat het schoolbestuur, Ouder-Comité en haar collega's en kinderen der St. Petrusschool dit bij zondere feit niet ongemerkt wilden laten voorbijgaan, ondanks haar be scheidenheid. Om verschillende redenen Is deze herdenking verschoven naar donder dag 5 november a.s. Ongetwijfeld zullen ook vele van haar oud-leer lingen en -collega's haar die dag wil len feliciteren, waartoe gelegenheid bestaat tussen half twaalf en half één in de St. Petrus-parochiezaal. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia dir v. H. J. Sie- bert en G. C. W. van der Pol; Ever- dèna Margaretha Daine dr v. A. van Dupij ven voorde en W. Westerink; Jacqueline dir v. L. J. van Wijk en D. Wolring; Jacob Willem zn v. J. J. van der Zwan en G. van Galen; So phia Johanna dr v. J. J. Gorlee en F. van Iterson; Mark Anthony zn v. J. E. Wennberg en A. Schaaf; Peter zn v. P. J. Pikaar en D. A. C. van Zui- dam; Louis Al bert us zn v. J. C. A. van der Heijde en P. H. Zwemer; Ni- colaas André zn v. G. J. Moraal en N. Levarht. Gehuwd: G. Blöte en G. A. Keu- ning. Overleden: H. A. van Abtswoude, 81 jaar, wed. v. A. Oudshoorn; R. Ha- nia, 67 jaar, echtg. v. P. Tilma. LEIDERDORP JAARVERGADERING „GROENE KRUIS" Op de deze week gehouden jaar vergadering van Het Groene Kruis zijn belangrijke mededelingen ge daan. In het openingswoord van de voorzitter mr. R. M. Gallas, zei deze dat hef bestuur met ongeduld naar deze vergadering had uitgezien. Het bestuur was n.L verheugd te kunnen mededelen dat er eindelijk een begin is gemaakt met de bouw van een se mipermanent wijkgebouw aan de Berkekade. De fundering is reeds ge reed en het bestuur hoopt binnen en kele maanden het gebouw in ge bruik te nemen. De voorzitter gaf ook in overweging om nauwer te gaan samenwerken met andere kruis verenigingen. Verder bracht hij dank aan de beide wijkzusters en de plaat selijke artsen voor hun medewerking. In het bijzonder noemde de voorzit- tei dokter H. Bakema, die in verband met zijn ziekte node werd gemist bij de voorbereidingen voor het nieuwe gebouw. Op voorstel van mr. Gallas zal hem een attentie gezonden wor den. Het ledental breidt zich, aldus het jaarverslag van de secretaresse mevr. Doorn-Blok gestadig uit en bedraagt nu pl.m. 1600. Uit het verslag bleek ook de onvoldoende accommodatie van het Dorpshuis als consultatiebu reau voor de babies en de kleuters. Het jaarverslag van de penningmees ter, de heer A. Verrips, meldde een kapitaaltoename van f 6000 maar de begroting voor 1964 evenwel een te kort van f 1981. In verband hiermede werd besloten de contributie te verho gen van f 10 tot f 12.50 per jaar. Als lid van de kascommisie bracht de heer Allaart een gunsitg verslag uit en adviseerde om, ter vereenvoudi ging van de administratie en verla ging van de incassokosten, inplaats van een maandelijkse, een driemaan delijkse inning van de contributie in te voeren. Voor de bouw van het nieuwe ge bouw is, dank zij een financiële actie van een damescomité, ruim 12.000 beschikbaar. Het was mevrouw R. de Bruyne jr. die hierover verslag uit bracht. Door het damescomité is op gehaald 5533,53. Bij de penning meester was aan giften binnen ge komen plus de opbrengst van mid denstand en industrie 4515.en nog 2000.voor giften in natura. To taal dus ruim 12.000. De aftredende bestuursleden, me vrouw Seret-Cruden en de heren mr. R M. Gallas en J. Peerenboom, wer den allen herkozen Tot slot werd 'n tweetal films vertoond. OEC.STGEEST Geboren: Maria Alida Cornelia dr v. J. Dofferhoff en M. E. Wouters; Robine Jeanette dr v. M. R. v. Gils en M. L. Blaisse; Aart Cornelis zn v. K. Alting en J. Potkamp. Ondertrouwd: W. F. Tordoir en M. M. Kreugel. Getrouwd: J. P. Schijf en P. M. B. Stokman; H. J. Glasbergen en E. van Kampenhout; G. den Heijer en J M. van Zuijlen; M. M. J. van Bal- gooij en H. Hoffman; P. J. Massee en C. C. Gons. Overleden: H. M. G. Schlichting wèv. W. A. Schrandt; J. M. A. Oo- mes; I. de Vink. HAARLEMMERMEER Geboren: Caroline Anna Maria dr v. P. A. M. Postma en T. A. G. Bö- ing; Eddy zn v. J. Snoek en B. R. Vermeer; Cornelis Willem zn v. W. Grauweiman en J. Smid; Jenneke Theodora dr v.'A. Meijer en K. Vre- denburg; Mario zn v. D. de Ruiter en E. van 't Hof; Francis dr v. T. H. J. Vermeer en M. C. Hoppenbrou wer; Ingrid Cristina Maria dr v. C. Sloove en J. M. Wiering; Monique Désirée dr v. L. Noort en A. Hon- coop; Pieter zn v. J. P. Bouterse en T Natzijl; Pieter Cornelis zn v. M. J Oldenburg en C. E. van Wirdum; Hendrina dr v. A. J. Everaarts en T. van der Wal; Claudia Yvonne dr v L. B. Hergarden en Y. N. Verheu- sele; Ronald zn v. H. Makkelie en S. Karten; Johannes Christiaan zn v. J. C. Gehrels en A. Knibbe; Jeltje dr v. G. Brouwer en A. Wedzinga; Huibert zn v. R. Mol en B. Blinxma. Ondertrouwd: Johannes Cornelis van der Maden en Cornelia de Voos; Christophorus Petrus Martinus Lam- merts en Rigina Maria Gijsbertha. Getrouwd: Frederik Korenwinder en Grietje van der Duin; Gerrit Ka mer en Maria van Tol; Johan Schel ling en Marjolijn Schogt; Piet Bak ker en Francisca Johanna Cornelia Hendriks; Arie van Bergen en Hen- drika Biesheuvel; Klaas Rooden- burg en Neeltje Middelkoop. Overleden: Gerrit Verbeek, 64 jaar, e.v. A. M. Noorman; Wilhelmi- na Petronella Lamboo, 67 jaar, e.v. J. Slingerland; Dirkje Raams, 49 jaar, e.v. J. van den Broek; Aaltje Veldhuisen, 67 jaar, e.v. C. van den Boogaard; Gerrit van den Bosch, 79 jaar, e.v. J. van Balen. De aandacht van het publiek wordt erop gevestigd, dat ingevolge het bepaalde in artikel 55 van de veror dening op de Straatpolitie dezer ge meente in het algemeen verboden is zich in de parken buiten de wegen en paden te bevinden. Van deze bepaling waren reeds lang uitgezonderd de tot speelweide bestemde en als zodanig aangeduide grasvlakten in de Leidse Hout. Thans is een dergelijke uitzonde ring ook vastgesteld ten aanzien van de voor recreatie ingerichte gedeel ten van het Sportpark-Noord, zoals de speelweide en de piasvijver met groenstrook. Voor de gedeelten van het park, welke kennelijk voor beplanting zijn ingericht blijft het genoemde verbod van kracht. (Advertentie) BOSKOOP Biljarten In de competitie van de Verenigde Biljartverenigingen Gouda en Omstreken wist het A- team van Boskoop voor de tweede maal in successie de grootst moge lijke zege te boeken. Ditmaal was het Goudse Donk met 0-8 het slacht offer. Ook het B-team kwam tot winst tegen Nieuwdorp, zij het met 6-2. Het D-team wist met grote moeite een 4-4 gelijk spel te behalen tegen HLV. Tafeltennis De eerste wedsrtij- den voor de competitie in 't district Gouda van de NTTB zijn weer ach ter de rug en het Boskoopse Rosalia startte met een 8-2 zege op K en K3. Ook Rosalia 2 wist een zege te be halen op Kahama 1 en wel met 6-4 terwijl Rosalia 3 met dezelfde cijfers van Kwiek won. Geboren: Theodora Hendrika dr v. G. Vesseur en H. Baane. Ondertrouwd: Hendrik Gerard us Swier en Neeltje Johanna den Dunne. Getrouwd: Joost Johannes de Bo de en Johanna Debora Maria Hout man; Jan Hoogendoorn en Willem- pje Moen. Overleden: Hermanus Hendrikus Verbeij, 75 jaar; Pieter Cornelis Hoogerdijk, 64 jaar. HOOGMADE KAV GING BLOEMSCHIKKEN De bijeenkomst van de plaatselijke afdeling van de KAV, de tweede in dit seizoen, welke in café v. d. Eng werd gehouden, is voor de leden zeer leerzaam geweest. Op deze avond waarbij enigszins van de gebruikelijke gang van zaken werd afgeweken, werden de aanwe zigen door de voorzitster, mevr. Lie- verse-v. d. Ploeg, welkom geheten. Nadat enkele huishoudelijke zaken behandeld waren, gaf de heer Rasser jr. uit Leiderdorp een demonstratie bloemschikken. Ter inleiding sprak de heer Rasser zeer uitvoerig over de behandeling van snijbloemen en toonde hierna hoe men met eenvoudige middelen zeer fraaie bloemstukken kan maken. Nadat verschillende manieren van opmaken waren getoond, kregen de aanwezigen gelegenheid te laten zien waartoe zij zelf in staat waren. In betrekkelijk korte tijd was de zaal door de leerlingschiksters, de een wat minder vlug dan de ander, omgeto verd in een ware bloemenwinkel. De twee bloemstukken opgemaakt door de heer Rasser zelf, werden bij loting gewonnen door mevr. Walvers- Borst en mevr. Neyman-v. d. Ing. Aan het einde van deze avond dankte de voorzitster de heer Rasser voor de demonstratie. Ieder der aan wezigen mocht haar zelfgemaakte bloemstuk mee naar huis nemen. NIEUWKOOP Receptie jubileum P. Oskam Dinsdag 3 november a.s. wordt het zilveren ambtsjubileum van de ge meentesecretaris P. Oskam gevierd in paviljoen „Plaszicht". Na een offi ciële huldiging door het gemeente bestuur, die om 4 uur namiddag be gint, is er voor de burgerij gelegen heid de jubilaris te feliciteren van 5.30 tot 6.15 uur. OUD-ADE Jong Ade Jong Ade speelt mor gen 3 uitwedstrijden. De senioren spelen om 14 uur uit tegen Wings 2 te Den Haag, Stokroosveld, bereik baar met lijn 12 vanaf Den Haag H.S. tot halte Laan van Meerdervoort, hk Goudenregenstraat. De opstelling: R. Heemskerk, A. v. d. Geest Pdr, Nel v. d. Poel, Corrie v. d. Geest Ldr, Laura v. d. Geest Pdr, Bep van Schie Carla v. d. Geest, Wil v. d. Geest, C. Olyerhoek, Cobi v. d. Geest, D. van Leeuwen. De junioren spelen uit tegen Wings om 15 uur. De opstelling: A. Olyer hoek, Wil v. d. Hulst, Joke Borst, L. Schakenbos, Ida Heemskerk, F. van Seggelen, Riet v. d. Geest, Lenie Heemsker, Klazien v. d. Geest. Ineke v. d. Geest, H. Uljee. De adspiranten spelen uit tegen WSB te Noordwijkerhout om 14 uur De opsetelling: R. -Hartog, W v. d. Geest Pdi, A. Borst, Ina v. d. Geest, Ria Olyerhoek, Ineke Olyerhoek, C. Tersteeg Vertrektijd om 11.30 u. vanaf het dorp. Gelegenheid tot contributie beta len a.s. zondag 1 november a.s. van 9.3010.30 uur in café 't Lage Land. HILLEGOM HET SLACHTHUIS Enige tijd geleden werd op voor stel van b. en w. van Hillegom be sloten het gemeentelijk slachthuis ter beschikking te stellen van een groot handel in vlees en slachtproducten. Jongens zijn over het al- gemeen echte robbedoezen. j Zij kijken niet op een gaatje meer of minder in hun lange broek. Schoenen worden aan de lopende band afgetrapt. Al waarschuw je ze honderd maal, even zo vrolijk komen zij de volgende dag weer met kaalgetrapte neuzen, winkel haken of kniegaten terug. Hier helpt geen lieve moeder aan. Sommige ouders grijpen wanhopig naar hun hoofd, de len straffen uit, met als re sultaat dat het misschien een paar dagen goed gaat maar dat het tenslotte toch weer mis is. Velen vergeten hun eigen jeugd, zelf kwamen zij ook ieder ogenblik met vuile of k< pctte kleding terug uit school, tot wanhoop van hun ouders. Het enige verschil met nu is, dat de kledingin dustrie er vroeger nog niet op berekend was, en dat er toen nog geen mooie materialen bestonden, die echt op het ra votten van kinderen waren afgestemd. Tegenwoordig behoeft men niet meer vertwijfeld te wor den als men kinderen ziet ra votten. De kledingindustrie gaat met haar tijd mee en heeft stevige pakjes kunnen vervaardigen die er tégen kunnen. Een prachtig voor beeld tonen wij u hier met die heerlijke dik ribfluwelen lange broek voor jongens, met extra dikke kniestukken. Dit is een broek die tegen een stootje of winkelhaakje bestand is. De flesgroene crylor trui met wit afgezet is oersterk j en kreukherstellend. Deze polo vormt een bijzonder aardig contrast met de degelijke grijze ribfluwelen strakke broek, die gemakkelijk in laaizen kan worden gedragen. Laat uw zoon zoiets aantrekken hij kan stoeien zoveel hy wil, en u zit niet ieder ogenblik met de narigheid van ver.:'ellen of stoppen. Deze mantel, met zijn driekwart wijduitlopende mouwen en zijn oranje palmblad bedrukking op een witte achtergrond, is in alle opzichten een lust voor het oog. Een heerlijk complet dat iedere vrouw gaarne wil dragen en dat de heren zeker zullen waarderen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6