Wat doet een eendenversorger bij Hoogovens Groene Kruis brengt rijdend consultatiebureau in Leiden S\ HOOGOVENS IJMUIDEN Hebt u in die eendenversorger ergens uself herkend v<. V\..v-!JAG 28 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT Zilveren Erica gevierd bij VVSL (H. Mons, bandschaarman Het was vanmiddag feest op het Rapenburg. De lichtblauwe-witte Clubvlag van de Vereniging voor Vrouwelijke Studenten te Leiden wapperde naast de Nederlandse drie kleur. Een menigte hossende en zin gende VVSL-leden haalden op draai- orgelmuziek en het deuntje: „Van je hoempa, hoempa, hoempa, Erica" hun „zilveren" medestudente Erica Terpstra in, die glunderend onder In het midden met krans de gevierde Erica Terpstra met de leden van de feestcommissie. een fraai versierde boog waaraan het Olympische embleem hing, het Club gebouw van de VVSL binnenstapte waar haar een feestelijke „Olympi sche" lunch wachtte onder grote be langstelling van vele studievriendin nen. Het is allemaal begonnen met een oom die al bij Hoogovens werkte. Nieuwsgierig geworden door diens enthousiaste •verhalen stapte eendenverzorger Mons eens naar een voor lichtingsavond in Amersfoort. En toen was het zo gebeurd. „Als je het me nu vraagt", zegt meneer Mons, „heb ik spijt als haren op m'n hoofd dat ik het niet al drie jaar eerder gedaan heb. Veel beter loon nu, de kans om mezelf op te werken en natuurlijk altijd vast werk". Dat meneer Mons het niet bij woorden laat, vertelt zijn loopbaan. Hij kwam bij Hoogovens als algemeen arbeider en binnen korte tijd was hij - na een praktijkopleiding - bandschaarman. Met weer nieuwe perspectieven overigens. En dat ook Hoogovens zelf het niet alleen bij woorden laat, vertelt dit' verhaal van de eendenverzorger die in IJmuiden werk vond waar hij zich prettig bij voelt en goed verdient. Leiden krijgt een rijdend consulta tiebureau. Op initiatief van het Leid- se Groene Kruis zal dit bureau op maandagmiddag een standplaats in gaan nemen Respectievelijk op het Schuttersveld en in de Mozartlaan. Het bestuur van het Groene Kruis verwacht, dat 't rijdend bureau in de loop van november in gebruik kan worden genomen. Andere plannen of liever „werken in uitvoering" van het Leidse Groene Kruis zijn de inrichting van een tweetal nieuwe consultatiebureaus en de verbouwing van een pand aan de Marislaan. De nieuwe consultatiebureaus ko men in Leiderdorp en in de Profes- sorenbuurt. In Leiderdorp wordt 'n nieuw gebouwtje opgetrokken, waar van in overleg met het Leiderdorpse Groene Kruis ook door Leiden ge bruik gemaakt kan worden. In de in aanbouw zijnde Vredeskerk op de hoek van de Burggravenlaan en de De Sitterlaan komt een ruimte ter beschikking van het Groene Kruis en het pand in de Marislaan wacht alleen nog op rijksgoedkeuring voor de verbouwing. OVERLEG MET WIT-GELE KRUIS Deze uitbreiding van de aktivitei- ten van het Groene Kruis en de stij ging van kosten en lasten maken 'n contributieverhoging onvermijdelijk. Op de begroting van 't Groene Kruis over 1964 komt al een aanzienlijk tekort voor. In een gisteravond ge houden tussentijdse ledenvergadering heeft het bestuur besloten de con tributie te brengen van 8 op 12 gul den. Een aanzienlijke verhoging. Maar daarbij dient men te bedenken, dat dit de eerste contributieverho ging is in zes jaar. In die zes jaar zijn alle salarissen omhoog gegaan, de prijzen stegen en het onderhoud van de gebouwen werd duurder. De verwezenlijking van de genoemde plannen vereist ook aanzienlijke be dragen. Het voorstel van voorzitter C. G. J. van Alphen werd dan ook met algemene stemmen aanvaard. De contributieverhoging geschiedt in overleg met het Leidse Wit-Gele Kruis en het Oranje-Groene Kruis. Ook deze verenigingen zien zich ge noodzaakt de contributie te verhogen. Het aantal leden van het Groene Kruis in Leiden bedraagt op het ogenblik ruim 10.000. Het aantal con sultatiebureaus is gestegen tot tien waarbij inbegrepen het gebouwtje in Leiderdorp en het rijdende bureau, de „babybus". Deze bus heeft een lengte van 13 meter, een breed ie van 2.40 meter en bevat naast 'n wacht kamer en een dokterskamer acht boxen. De bus wordt op zaterdagmid dag 14 november door de Zuidhol landse Ver. „Het Groene Kruis" aan het bestuur van de afdeling Leiden getoond. Burgerlijke Stand GEM. AANKONDIGING (II. Mons. bandschaarman - zie ook elders op deze pagina) Bent u, net als hij indertijd, ook uit op meer mogelijkheden voor de toekomst? Met andere woorden: hebt u ook het gevoel dat u meer kunt bereiken als u maar de kans krijgt? Misschien heeft deze eendenverzorger u dan op een idee gebracht. Want de kans is heel groot dat u bij Hoogovens wèl helemaal uit de voeten komt zoals u dat eigenlijk al zo lang wilt. Hoogovens hèèft doorzijn omvang en opbouw de mogelijkheden. En u zou allicht eens een visje kunnen uitgooien. Denk daar eens over na en praat er thuis eens over. Als u met vragen zit, kunt u altijd bellen, schrijven of even langskomen bij de afd. personeelszaken, ge bouw „Buitenhof, Staalstraat in Velsen-Noord. Elke maandag t/m vrijdag, van 8.30 tot 17.00 uur, bent u welkom. Telefoon: 02550-6611, toestel 1111. HOOGOVENS IJMUIDEN Geboren: Erik z.v. P. Bastiaan en J. W. Holverda; Peggy Pamela d.v. L. de Jong en M. van Waveren; John Arno z.v. J. C. van Kuilenburg en J. E. van Pelt; Hermanus Philippus z.v. W. C. Pouw en M. van Putten; Jacobus Ernestes z.v. J. de Jong en B. Kroon; Astrid Clémence z.v. F. H. Velzel en P. J. Bekkering. Gehuwd: D. Nieuwenburg en M. J. Wassenaar. Overleden: W. Siera, 84 jaar, man; C. C. van der Weele, 56 jaar, echtg. van J. M. Stoutjesdijk; N. Valk, 37 jaar, man; H. J. Tappel, 81 jaar, echtg. van P. de Koning; J. C. A. Mens, 14 jaar, zoon. ORCHIDEEëN IN LEIDSE HORTUS Vrijdag 30 èn zaterdag 31 oktober wordt in enkele kassen van de Hor tus Botanicus de na j a arst e ntoo nstel - ling gehouden van de Nederlandse Orchideeën Vereniging. De door de leden van deze vereniging ingezon den planten zullen door de vaste keurdngscommissöe van de Koninklij ke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde worden be oordeeld. Hoewel deze tentoonstelling geor ganiseerd wordt dóór en vóór de le den van genoemde vereniging, is er voor de orchideeën-liefhebbers uit Leiden ook gelegenheid de kweek- produkten van deze amateurs te be zichtigen. De kassen zijn open: vrij dagmiddag van 14.00 - 17.00 en zater dagmorgen van 9.00 - 12.00. Toegangs prijs normaal 0.10 per persoon. VOORSCHOTEN SCHOLENBOUW IN „VLIETWIJK" De inspecteur van het kleuteron-"' derwijs heeft inzake het definitieve bouwplan van een tweeklassige Chr. kleuterschool een gunstig advies ver- Wijziging verordening op de straatpolitie Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie dier gemeente, kamer 125, ter lezing voor een ieder gedurende drie maanden zijn neder- gelegd een tweetal door de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 25 mei 1964, vastgestelde verorde ningen, houdende wijziging van de verordening van ,2 mei 1912 (Ge meenteblad no. 17) op de Straat politie: De eerste wijziging betreft: 1. het tegengaan' van verontreini ging van de openbare weg nabij winkels, hallen, kramen e.d., waar eet- en/of drinkwaren worden verkocht en in het al gemeen nabij bedrijven, die aan leiding geven tot verontreini ging van de openbare weg; 2. het zich ontdoen van as, vuilnis en aval; 3. a. Het los laten lopen of los hebben van honden op de open bare weg of in openbare parken en plantsoenen; b. De verplichting van houders of eigenaars van honden er op toe te zien dat het door hen ge leide dier zich niet van uitwerp selen ontdoet op voetpaden. De tweede wijziging heeft betrekking op: 1. het zich buiten de paden bevin den in het Sportpark-Noord; 2. het zich ophouden in openbare waterplaatsen. Deze wijzigingen treden in werking op 31 oktober 1964. (Advertentie). Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten: a. bij wijze van proef voor de duur van één jaar het hieronder ver melde gedeelte van de gemeente aan te wijzen als gebied waar het eige naars of houders van honden is toe gestaan deze los te hebben of los te laten lopen. Het betreft hier een ge deelte van de gemeente gelegen aan de buitenzijde van de singelwegen. Morssingel, Rijnsburgersingel, Mare- singel, Herensingel, Zijlsingel, Zoe- terwoudsesingel en Witte Singel, met uitzondering echter van het park Roomburg, het Sportpark-Noord, het Bospark in de Kikkerpolder en de plantsoenen aan de Zoeterwoudse- singel tegenover de van Disselbrug. b. in te trekken alle eerder geno men besluiten tot aanwijzing van parken en plantsoenen, waarin het aan houders of eigenaars van hon den verboden is deze los te laten lo pen. Dit besluit treedt in werking op 31 oktober 1964. (Advertentie). strekt tot een bedrag van 222 977.-. Voor de bouw van een 6-klassige lagere school voor prot. chr. lager onderwijs heeft de inspecteur van de inspectie Delft een goedkeurend advies verstrekt tot een totale bouw som van ƒ290.000. 8 Juli 1960 verleende de raad me dewerking voor de stichting van een 4-klassige r.k. kleuterschool aan de Curielaan in de Vlietwijk. In ver band met het feit, dat een dezer da gen de rijksgoedkeuring voor de bouw van een tweeklassige kleuter school zal worden verleend, werd op 24 september jl. tot openbare aan- besteling overgegaan. Nii de aan- neemsom bekend is kunnen de bouw kosten inclusief de kosten van een centrale verwarming en architec tenhonorarium nader worden ge raamd. Benodigd is een bedrag van 201.400.Geraamd is f 142 200. Eerstbedoeld bedrag werd door de inspecteur inmiddels goedgekeurd. B. en w. geven dan ook in over weging een aanvullend krediet 59.200.ten behoeve van de bouw beschikbaar te stellen, alsmede de vorengenoemde kredieten. AANVULLEND KREDIET INSTRUCT1EBAD In verband met de snelle ontwik keling op het gebied van de aardgas- voorziening is het naar de mening van b. en w. van belang reeds thans de betreffende voorzieningen in het in aanbouw zijnde instructiebad. gymnastieklokaal, badhuis en dienst woning aan te brengen. De kosten hieraan verbonden vergen een uit gave van 2.175,- Tevens is het ge wenst ten behoeve van het instruc tiebad een krediet van 4.600,- te voteren voor de aanschaffing van een desinfectie - installatie Daarom stel len b. en w. de raad voor een aan vullend krediet ad 6.775,- beschik baar te stellen. Bridgen. De uitslagen van de vijfde ronde parenwedstrijd, gehou den door de bridgeclub „Voorschoten" luiden voor wat betreft groep A: v. d. MeerVerrips 31.94 pet., Auer— Rutten 45.14 pet., v. d. PostBom 55.56 pet., De Lannooy—Van Oosten 55.56 pet.. WassenaarGoddijn 58.33 pet., HuijskensJaspers 65.97 pet., LamböoVerhoef 47.22 pet., Van Al phenKorpershoek 42.36 pet., Riks manKlaassen 47.92 pet., en De Boer- Slieker 65.97 pet. Groep B: Doornbos Doornbos 53.97 pet., Hameetman Klein 46.83 pet., Schulp—Teske 52.38 pet., BronsgeestVan Delft 46.83 pet., SchulpKlein 45.24 pet., Van SomerenVan Someren 67.46 pet., OosterbaanOosterbaan 33.33 pet., en BronsgeestBronsgeest 53.97 pet. LEIDERDORP MEVROUW GALLAS REIKTE PRIJZEN FOTO-WEDSTRIJD UIT Maandagavond heeft mevrouw Gal las in het Dorpshuis de prijzen uit gereikt aan de bekroonde inzendin gen van de fotowedstrijd, gehouden ter gelegenheid van de opening van de nieuwe brüg. Tevens werd aan de winnaars van de kindertekenwedstrijd de prijs uitgereikt en werd ook aan alle deelnemers een doos kleurpotlo den en een schetsboek overhandigd. De fotowedstrijd stond onder leiding van de amateur-fotografenvereniging „Daguerre" en het was de voorzitter, de heer P. v. d. Sterre, die de aan wezigen verwelkomde en het betreur de dat er slechts acht inzendingen van niet-leden waren ingekomen. De voorzitter van de Oranjevereni ging, de heer W. v. d. Wijngaard, bracht dank aan „Daguerre" voor de medewerking en ook aan mevr. v. d. Sterre-Kat, die als jurylid had gefun geerd voor de tekeningen. Nadat deze de prijzen had uitgereikt deed mevr. Gallas dit aan de prijswinnaars van de fotowedstrijd. De uitslag was: niet-clubleden: mevr. Van der Reyden met 30 p. Voor de clubleden was dit als volgt: beginners: 1 C. de Haas 32 p., 2 J. Ph. v. d. Bosch 29 p Gevorderden: 1 J. Bloemendaal 37 p., 2 A. F. de Nijs 32 p. Na de pauze gaf de heer Van der Horst uit Leiden een toelichting bij de ingezonden foto's. Geboren: Franciska, dr van G. van Luik en N. C. van der Wekken, Jan, zn van D. C. Zandstra en H J. Bave- laar, Ingeborg, dr van R. H. Dragt en J. M. van Oosten, Maria Elisabeth, dr van R. H. Lauwaarts en E. T. Ruijsch van Dugteren, Elisabeth, dr van W. Blom en E. W. F. Hoogeboom. Ondertrouwd: Bartholomeus Jo hannes Alphonsus Ritselaar, 27 jaar, chef levensmiddelenbedrijf, wonende te Leiden en Theodora Geertruida Catharina v. d. Berg, 21 jr. zonder beroep. Getrouwd: Philippus Bernardus Stikvoort, 27 jr, bedrijfsadministra- teur, wonende te Leiden en Willy Helena Verheij, 22 jaar, Douglas Jo- han Henri Theodoor Versteegen, 22 jr, woninginrichter, wonende te Voor schoten en Femmetje Wilhelmina Verra, 23 jr, onderwijzeres, wonende te Zoeterwoude. LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Grote veranderingen hebben zich vorige week niet voorgedaan, zodat wij nu alleen de stand na de 8ste ronde vermelden, welke luidt: 1 Tijssen-Klein 514'/s, 2 Jans-Pouw 488, 3 Zwanenburg-van Kins 48 Vit, 4 dames Jans-v Zonneveld 472'/», 5 echtp. v. Klaveren jr. 470'/», 6 dames De Jong-v. Gelder 453l/t, 7 echtp. v. d. Pool 452'/*, 8-9 Witkamp-v. Leeuwen en echtp. Wessels 450, 10 echtp. Van Klaveren sr. 442, 11 de Kening-van Zonneveld 422, 12 dames Zawnen- burg-Zwarts 419, 13 echtp. Schutte 4121/», 14 Kruidenier-de Winter 412, 15 Brummelkamp sr-Brummelkamp jr 405, 16 echtp. v. Achterbergh 393, 17 echtp. Stokhuizen 3801/», 18 echtp. Vrinten 379, 19 Veldhuyzen-v. Vliet 377, 20 echtp. v. d. Bijl 365.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4