Leidse Wit-Gele Kruis gaat contributie fors verhogen K O-Filmkring vertoonde „De jeugd van Iwan' BOTWEG 100 H. Mis in volkstaal vanaf 29 november Marktberichten Weerbericht Het weer in Europa WOENSDAG 28 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Sociale Raad Leiden maakte excursie naar het Diaconessenhuis van de vergadering bracht de voor zitter een bijzonder woord van dank aan de heer J. van Zanten, die als administrateur alleen de gehele le denadministratie en boekhouding verzorgt. Een luid applaus vertolk te de dank van de vergadering. In de rondvraag kwam o.m. een voorstel van het kraamcentrum ter 0 sprake om een avondspreekuur in Het bestuur van de Sociale Raad In het wljkgebouw aan de Lam- omdat zelfs met behulp van de ver- tie stellen dat graag werd aanvaard; Leiden hield gisteren een excur- menschansweg hield „Het Wit Gele- schillende subsidies het niet meer de regeling hiervan wordt aan het ®ie, h®* Diaconessenhuis. De Kruis" haar Jaarvergadering, welke mogelijk zou zijn de verenigingen centrum overgelaten en de leden zul- bedoeling hiervan was, om op zo met een welkomstwoord door de op een gezonde financieële basis te len hierover nog bericht ontvangen, breed mogelijke basis, allen, die op voorzitter de hr. W, Doeven geopend laten werken. Het voorstel lag op Na het slotwoord van de voorzit- enigerlei wijze werkzaam zijn op het werd. In plaats van teleurgesteld te tafel om de jaarlijkse contributie te ter bleef men onder een gezellig maatschappelijk terrein in Leiden zijn over het geringe ledenbezoek bij brengen van 8 op 12, waarmede kopje koffie het wel en wee van de kennis te «oen nemen van de bouw- deze vergadering, meende spreker Leiden toch nog belangrijk onder het vereniging nog enige tend bespreken, indeling, Inrichting en exploitatie hierin meer een tevredenheldsbetui- landelijk gemiddelde zou blijven. Na van het ziekenhuis. Bij aankomst ging te moeten zien van de leden en het bezwaar van een mogelijke leden tevens een aansporing om op de ln- vlucht te hebben besproken, keurde geslagen weg voort te gaan. de vergadering met algemene stem- Mevr. H. J. Lindenhoff-Hop gaf men het voorstel goed. De verhoogde als secretaresse een, in prettige stijl contributie zal per 1 januari 1905 ln- vervat, jaarverslag, dat optimistische gaan. geluiden weergaf over het afgelopen ja-ar. Uit het jaarverslag de volgende BESTUURSVERKIEZING gegevens: in totaal 28285 huisbezoe- werden de deelnemers ontvangen door de Medisch Directeur van het Diaconessenhuis dr. P. A. Coumou. Deze gaf een duidelijke uiteenzet ting over de totstandkoming van het nieuwe ziekenhuis, de bouwkosten Het accordeon-orkest „De Accor- en dè werkwijze in het ziekenhuis, diana's uit Leiden, o.l.v. Joop Lan- Dr. Coumou vertelde de aanwezigen, cel, zal zaterdag 31 oktober optre- dat gebroken Is met de verpleging in „ACCORDEANA'S" VOOR DE VARA kep (op zondagen en andere dagen, De bestuursverkiezing, waarbij C. den voor de VARA in de uitzending groot verband en dat hoogstens zes gemiddeld elf bezoeken per dag per van Ditzkruyzen en mevr. H. J. Lin- „Amateur, de microfoon voor U". patiënten op een kamer worden on- verpleegster)11222-consulten gege- denhoff-Hof aftredend waren verliep ven in de wijkgebouwen, dit betekent bijzonder vlot daar beiden bh accla- De uitzending zal plaatsvinden tus- weer 4,5 consult per dag per ver- matie werden herkozen. Aan net slot sen 16.25-16.50 uur. pleegster; in totaal 9 cursussen van - 10 lessen elk met -68 cursisten. Daarbij had men nog te kampen met personeelsgebrek, hegeen echter in ruime mate werd gecompenseerd door de groeiende ijver van de ver pleegsters. Geen wonder dan ook dat de voorzitter na een dankwoord aan de secretaresse de wijkverpleeg sters speciaal in het zonnetje zette voor hun towijding niet alleen voor de leden maar ook voor de belangen van het Wit-Gele Kruis en de bij zonder prettige samenwerking met het bescuur. GROTE TEKORTEN De heer C. J. M. Stolwijk bracht brokstukken aaneengesmeed tot een hechte, boeiende eenheid dergebraoht. De gehele verzorging in het zie kenhuis is er op gericht, dat iedere patiënt de nodige persoonlijke aan dacht krijgt. Ook het verkeer tussen allen die werkzaam zijn in het zie kenhuis is er op gericht, dat er tus sen „hoog en laag" een goede en vertrouwelijke omgang mogelijk is. hetgeen de patiënt ook weer ten goede komt. Gestreefd wordt om in de toekomst een maatschappelijke werkster aan te stellen, gelet op het psycho-somatisch aspect van vele ziektebeelden. Na de inleiding volgde een rond leiding is groepen door het zieken huis, waarbij ieder der aanwezigen De heer U. J. ivi. sioiwijk Dracm Ken nunenu en verontwaardigd massa. „De jeugd van Iwan", die de ^^"opzet van het^ekenhufs Een hierna het financieel jaarverslag uit, jongetje dat vastbesloten zegt dat filmkring van de Leidse volksuni- bezoek gebracht aan de met waaruit bleek dat de vereniging met hij toeh wegloopt als hij zijn zin versiteit K O als eerste film in moderne t geoutilleerde grote nadelige saldi werkt Dit is niet krijgt is een normaal verschijn- dit seizoen aan haar leden vertoon- keuken waaru« ODVjei da+ met erote ook geen wonder als men bedenkt, sel. Het zich door middel van fanta- de, kreeg tijdens een filmfestival m gewaakt. wordt dat iedere na dat het bedrag van de salarissen in sieën wanen in een wereld van oor- Venetië de hoogste onderscheiding. dagelijks de juiste voeding ont tien jaar tijd verdrievoudigd, de logsgeweld waarin naar hartelust de vangt welke wordt voorgeschreven- incassoionen vervijfvoudigd enz., ter- 101 van de heldhaftige soldaat kan AANDACHT VOOR DE TAAL voorts werd o a een kijkje genomen wijl daarbij de contributies op het- worden gespeeld is voor een jongen in het laboratorium, steri'lisatie-afde- zelfde peil gebleven zijn. Na een Van 12 jaar ook niet ongebruikelijk. Andrej Tarkomsky, de regisseur, wasserij, centrale beddenafde- woord van dank aan de penningmees- Maar wat gebeurt er wanneer de heeft het zich zeker niet gemakke- Ung enz, ter greep de voorzitter bij het volgen- fantasiewereld van zo'n jnogetje wer- lijk gemaakt met de uitwerking van Namens het bestuur van de Sociale de agendapunt: „de contributie-ver- kelijkheid wordt en zijn tranen en het thema. Binnen en vanuit het ge- Raad bracht mr. Ph. J. -de Ruyter de hoging" direct terug naar de grote verzet betrekking hebben op 't niet zichtsveld van het geschokte en ver- Wildt, voorzitter van de Sociale tekorten op de balans. mee mogen vechten? Wanneer heel bitterde jongetje Iwan dat maar één Raad, de dank van de aanwezigen Daarom haden de drie Kruisver- dat onbezorgde wereldje van kin- ding wil: meevechten om wraak te over aan dr. Coumou voor de pret- enigingen gezamenlijk besloten om derspelletjes, fantasieën en oneindig nemen op zijn vermoorde kennissen tige ontvangst en hij sprak de wens de contributie drastisch te verhogen, -*-«1-"--■ •- ---•- -- HAND BEKLEMD schijnende zonneschijn wegvalt voor en vriendjes, laat hij het oorlogsge- uit, dat dit bezoek zal mogen leiden de sombere dreiging van oorlog en beuren zich afspelen. Daardoor en tot een nog beter begrip, dat nodig vernietiging van menselijke veilig- door het overschakelen van actuele is, om de uit het ziekenhuis ontsla- heid? gebeurtenissen op herinneringen uit gen mens wederom op te vangen in Iwans jeugd krijgt de toeschouwer het maatschappelijke leven. Er zijn niet zoveel Russische films een wat chaotische indruk van frag- die ons land bereiken. Films echter mentarische beelden, die pas achter- DEFENSIE MOET LEIDS INGENIEUR LATEN GAAN De centrale raad van beroep heeft zonden", „Als de kraanvogels over- lende gebeurtenissen vertonen. On- Om tien over half vier gistermid- vliegen", „De ballade van een sol- danks de vaagheid is een en ander dag raakte in de fabriek van v. Wijk daat" en „De een-en veertigste" heb- echter zo knap verfilmd, met een en Co aan het Levendaal de 58-jarige ben zich onderscheiden als grootse grote aandacht voor het detail waar- vandaag de minister van defensie op mêleerder J. A. Heuzen uit Leiden filmprestaties waarin de regisseur d00r het nietige en onvrije van een ane punten in het ongelijk gesteld in met zijn linkerhand beklemd tussen een onverwachte vrijheid van han- mens in een van alle kanten drei- de naaldkammen van de kammachi- delen openbaart en een concentratie gende omgeving schrijnend tot uiting "e zaak van ïr. J. Hollenbeek uit ne. De naalden doorboorden geheel op de psychologische ontleding van komt, dat men graag de moeite neemt Leiden. De ingenieur, die in 1962 een de hand van het slachtoffer. Het het individu in plaats van op de concentratie, die deze film vraagt, duurde vijftien minuten voor men op te brengen. contract was aangegaan met defensie de kammen van de machine had ge demonteerd. (hij had zich voor een periode van acht jaar verbonden) wilde de dienst verlaten, omdat hij niet dat werk Poëtische invallen van licht en i van 'n kreeg waarvoor hij was aangesteld. j, 4. laiAAo u uuxcau vnu uwv praciiuge, uewegenue visueie schoon- Defensie weigerde het ontslag, maar voor hl? fatale momenT ien van de 5±,s,^j!.ieiden' de "»btel«ka BEURS0VERZ1CHT Amsterdam 28-10 De vaste stem ming voor de aandelen Koon. Olie heeft vanmiddag ook de prijzen voor Philips en Unilver omhoog gebracht. AKU en Hoogovens lagen bij de opening prijshoudend in de markt op re3p. 485 en 578. Oat de aandelen Kon. Olie vandaag op het Damrak vast zouden zijn wist men dinsdag avond reeds, toen deze aandelen op de New Yorkse beurs op 1,25 dollar hoger sloten .Het Damrak gaf van middag als eerste koers voor ge noemde olie-aandelen een prijs te zien van 167,80, tegen gisteren als slotprijs 166.30. Later op de mid? dag liep de koers op tot 168.10. Phi lips steeg bijna een gulden tot S 159.30. Unilever avanceerde ca. 70 cent tot 148.10. De omzetten in de meeste hoofdfondsen waren ogen schijnlijk groter dan dit de voorgaan de dagen het geval is geweest. Later op de middag daalde Hoogovens van 579 tot 576. Van de scheepvaartaandelen la gen die van Van Nievelt Goudriaan flauw in de markt. Na een opening op 90,75 daalde de koers tot 94,75, tegen gisteren 98. Deze daling was 't gevolg van de eis van Union Oil van 9 miljoen van Van Nievelt we gens de botsing van de tanker Sir rah met de olieboot in charter van Union Oil de Sancta Maria. De ove rige scheepvaartaandelen waren eer der iets gemakkelijker. Van de lei dende cultures werden certificaten Deli hoger geadviseerd. De staats- fondsenmarkt gaf een verder herstel te zien. In de lokale afdelingen werd op verzoek van het beursbestuur geen notering opgemaakt in de aandelen en 4,75 pet. converteerbare obliga ties Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij. Dit op de komende samen werking tussen deze vennootschap en de meelfabriek „De Sleutels" v.h. De Koster en Co. in Leiden. Overwogen wordt het gehele belang van Sleutels om te ruilen tegen certificaten „Me neba". Hiermede zou een bedrag zijn gemoeid van nom. 7,5 min. AMEV kom binnenkort met een aandelenemissie a pari groot f 4 min. met claimrecht in de verhouding een op twee. Het oordeel van de beurs over deze emissie is gunstig. Aande len Arch werden vijf punten lager op 75 laten geadviseerd, de 4,75 pet, converteerbare obligaties op 78 (82). De aandelen van de Export Papier fabriek lagen hoger in de markt. De directie van deze maatschappij ver wacht 'n hogere exploitatie-uitkomst voor het lopende boekjaar ten op zichte van het lopende jaar. De N.V. Beleggingsfonds voor Ned. Interna tionale waarden „Dutch Internatio nals Fund", komt binnenkort naar de beurs. Op vrijdag 6 november kan worden ingeschreven pp 1.575,000 aandelen Tapijtenfabriek Desseaux tegen 175 procent met claimrecht; De claimhande! begint vrijdag 30 okto ber. (Ongecorrigeerd) J. STURM VERLAAT KADASTER AANDACHT VOOR DETAIL Door het bereiken van de pen- Hij moest naar het Academisch sioenSerechtigde leeftijd gaat de heer donker, speelse droombeelden heer Heuzen regelde m de machine j j sturmi chef de bureau van het prachti'gePbewegende visuele s, leiaae kadaster te Leiden, de ambtelijke heid waarbij de natuur in eei dienst verlaten. gestieve dieptewerking vaak een rol draden in de richting van de kam. Hij is in zijn 45 dienstjaren werk- speelt, duiden op Iwans jeugd dié, trale raad van beroep bepaald ver- Gisternacht is inzebroken in het ?aam S?weest teI> kantore van de plotseling afgebroken door de over- lenen, houten gebouwtje vmi de Provinciale f Sf M DUitSCTS' 'S' v Waterstaat aan het Delftse Jaagpad. r^ef'en^ieid om Afscheid te ne ziin noodgedwongen en versnelde De ïnigemenr kreeg als beroeps- Onbekenden zijn binnengekomen heerT I StSrS zal olaate Sroei naar de volwassenheid is een offtcier m het geheel geen werk te door een glazen deur te vernielen Sa sSm 30^b« 1M4 steeds terugkerend thema in deze doen, dat bil z«n mgerueursfuncUe aan de achterzijde en deze deur aan van 10 30 12 80 uur ten hypotheek film' In de harde' meedogenloze en paste. Het bleek dat men totaal geen de binnenzijde te openen met behulp kaptore te I^iden BrI«tSt l8 zonloze wereld van striid e.n dc?od t"hoene ■h?<1 aa" "ttenieure, reden van de sleutel die nog in het slot 1 stak. Zij hebben het gehele kantoor doorzocht en overhoop gehaald. Uit E.H.B.O.-EXAMENS Lei('se Agenda klemt het verbitterde en koppige waarom hij weer naar de burger jongetje Iwan zich vast aan de wens maatschappij terug wilde. Voordat hij partisaan te mogen zijn. Deze wens het contract met defensie tekende, nm^ououon^ die hij na veel ervaringen in vervul- was hem te kennen gegeven, dat hij ,2 vnnr ling ziet gaan eindigt met zijn te- bij een eventuele voortijdige beëin- rechtstelling, hetgeen de kijker in- diging van de verbintenis geen moei- direct wordt medegedeeld door het lijkheden zou ondervinden. Toen het AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN dames en heren geëxamineerd voor het diploma EHBO: Dit examen werd afgenomen door dr. J. Bazuin van de Geneeskundige Dienst uit Leiden met assistentie van dr. D, Held uit Oegstgeest. Aan het eind van de avond kon vinden van Iwans dossier. echter zover was, weigerde men hem eervol ontslag te verlenen. Ir, H. ging in beroep, maar zag ziek in het ongelijk gesteld. De Cen trale Raad heeft dit besluit nu ver nietigd en verklaarde verder het be- De Zwitserse regering heeft be- dr. Bazuin aan allen mededelen dat sloten tot de uitwijzing van Mohamed hun arbeid bekroond werd, want dat Chider, de Algerijnse oppositieleider, - Van zaterdag 23 oktober tot en met zy allen geslaagd waren, al wees hij die door de Algerijnse regering wordt sluit, waarby afwijzend werd beschikt vrijdag 30 oktober 1964, geopend voor hen er op dat zij nu niet m0esten beschuldigd van verduistering van °P het verzoek om eervol ontslag, spoedeisende gevallen apotheek Tot denken dat zü volleerde Eerste Hul- 60 miljoen Zwitserse francs ten na- eveneens nietig. Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. pers(sters) waren, maar dat gedu- dele van Algerije. Chider krijgt ech- De Raad bepaalde tenslotte in zijn tel. 21060. rig oefenen geboden blijft. ter een vrijgeleide om eventueel uitspraak, dat defensie m overleg De dienst van apotheek R. van De geslaagden z\jn: de dames: M. naar Zwitserland terug te kunnen met Ir. H. een datum moet vastste.- Breest Smallenburg te Leiderdorp g. Schijf, Th. Diemei, J. v. Beek, keren indien de Geneefse justitie len waarop het (eervol) ontslag zal wordt eveneens waargenomen door j jonk, M. Jonk, A. Dapper, S. Die- hem oproept. ingaan. apotheek Tot Hulp der Menschheid mel, H. Diemei, en A. v. d. Maat; en De Oegstgeestse Apotheek en Apo de heren: N. Aukes, A. Jirka, L. v. theek Voorschoten zijn geopend. Beek en M. Zwetsloot. WOENSDAG 28 OKTOBER Wijk N.K.V. parochi* Herensingel Openingsavond winterseizoen: INSCHRIJVING Bij de inschrijving voor het zgn. Klaverblad (kruispunt) Oude Rijn 9? 7.30 uur Avondmis, daarna bijeen- was N.V. Gebr. Schouls te Leiden komst zaal Maria Gijzensteeg. met f8.345.000,- gisteren de laagste. Kokschool 8 uur nam Operette Stadsgehoorzaal. DONDERDAG 29 OKTOBER Minjon Talentenjacht 8 uur, De Kleine Burcht. AANVRAGE OM BIJSTAND UIT EUROPEES ORIëNTATIE- EN GARANTIEFONDS protestactie van studenten tegen hogere collegegelden Met ingang van 29 november, de eerste zondag van de Advent, zullen in de Nederlandse kerkprovincie tal rijke wijzigingen worden ingevoerd in de H. Mis en de toediening van de Sacramenten. Het Nederlands Epis copaat heeft daartoe besloten. De wijzigingen hebben zowel betrekking op de volkstaal, die overal gebruikt zal worden (behalve in de Canon' gebeden) als op structurele veran deringen, welke volgens de laatste instructies uit Rome officieel pas vol gend jaar maart kunnen worden in gevoerd. De Bisschopsconferentie kreeg echter de nodige vrijheid wat deze datum betreft. De veranderingen kunnen worden toegepast in die parochies, waar zulks na een goede voorbereiding mogelijk is, aldus deelt de Neder landse Commissie voor de Liturgie mede. De volkstaal wordt in de gelezen H Mis en de gezongen H. Mis op Nederlandse teksten gebruikt vanaf het begin van de H. Mis tot en met de Voorbeden (bij de Offerande), het Orate Fratres, Secreta en Sanc- tus en vanaf het Pater Noster tot het einde van de H. Mis. Het Laatste Evangelie komt dus te'vervallen. De latijnse Hoogmis, zoals die in Nederland een vaste plaats verwor ven heeft, blijft mogelijk en aanbe volen naast een feestelijk viering, waarin de volkstaal gebruikt wordt Een spreiding van deze twee typen van viering wordt aanbevolen. In de studentenwereld heerst gro- ding, gezondheidszorg, baccalaureaat te beroering, veroorzaakt door het en huisvesting. Dit laatste zal te Lei voornemen van minister Bot 't col- den aan de orde worden gesteld op De minister van landbouw en vis- legegeld, dat nu f 200 bedraagt, te een vergadering die zal vallen tus- Afscheid burgemeester van Leiden mr. b. W. Biesheuvel, heeft in verhogen tot f400. Alle studenten sen 18 en 25 november. van het gemeentepersoneel uur, Burgerzaal Stadhuis. Inspectiedag L.O. Stadsgehoor zaal, aanvang 9.30 uur n.m. „GEHEIME WAPENS" VRIJDAG 30 OKTOBER een brief aan de voorzitter van de van ons land worden opgeroepen Tweede Kamer meegedeeld, dat hij mee te doen aan een algemene actie, een aantal aanvragen om bijstand die gevoerd zal worden onder de uit het oriëntatie- en garantiefonds leuze: „Bot-weg 100 pet". Aldus een „Student" kondigt aan, dat er „nu voor het begrotingsjaar 1965 met 'n bericht in het tweede nummer van nog geheime wapens in de strijd ge- gunstig advies bij de Europese com- het nationale studentennieuwsblad worpen zullen worden". Ter afslui- K en O Filmlezing „Slopen en miggie heeft ingediend. Onder de aan- „Student". ting van de actie komt de Neder- bergen over de gehele wereld", 8 vragen komt o.a. voor een project Een landelijk comité zal de plaat- landse Studenten Raad omstreeks 15 uur n.m., Foyer. van de gemeente Leiden voor een selijke acties stimuleren en coördi- december in een buitengewone ver- Buitengewone raadsvergadering bij veemarkt van rond f9 min. neren. In dit comité hebben o.a. zit- gadering bijeen. In de Tweede Ka- het afscheid van de burgemeester ting de Leidse studenten F. A. A. mer zal het punt van de collegegeld- 2 -uur, Stadhuis. TENTOONSTELLING VERLENGD Duynstee (president van de Neder- verhoging behandeld worden bij de Personeelsbijeenkomst H.C.W. landse Studenten Raad) en K. G. begroting van O. K. en W., rond 21 Cantine H.C.W., i.v.m. 50-jarig be- De tentoonstelling „Homo homini Verhoeven (bestuurslid Leidse grond- december. staan. Huldiging jubilarissen, 16.30 lupus?" Onderdrukking en Ver- raad). Momenteel voert de NSR overleg uur. zet 1940-1945, in het Rijksmuseum Van 12 november tot 12 decern- met de onderwijsdeskundigen van voor Volkenkunde, die 21 oktober ber zullen in alle steden waar een de verschillende politieke partijen. ZATERDAG 31 OKTOBER ji. werd geopend, sluit niet zoals universiteit of hogeschool is geves- Reeds nu staat vast dat de PvdA en Afscheid burgemeester Receptie oorspronkelijk de bedoeling was op tigd buitengewone openbare vergade- de PSP zeker tegen het wetsontwerp voor de burgerij, 10.30-12.00 uur, i november, maar zal in verband ringen van de grondraad worden ge- zullen stemmen. Bovendien zijn er Burgerzaal Stadhuis. met de grote belangstelling worden houden, waarop verschillende spre- besprekingen gaande met de drie Défilé voor Stadhuis 4.30 uur verlengd t/m zaterdag 7 november kers het woord zullen voeren over grote vakbonden: NVV, NKV en n.m. a.s. Tot die datum is ook dagelijks het onderwerp „Verhoging college- CNV. Het is mogelijk, dat de rege- Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. (behalve zondag 1 november) om geld?". Tijdens deze bijeenkomsten ringspartijen, wier standpunt wei- Leiden' Jeugd EHBO cursus, 3.30 3.00 uur de documentaire film „To- worden bovendien forums gehouden licht ook afwijzend is, om politieke uur gebouw G G. en G.D., Rooden- deslager Sachsenhausen" te zien in over een urgent studentenprobleem, redenen toch voor het wetsontwerp burgerstraat de filmzaal van het museum. zoals volledige studiekostenvergoe- van de minister zullen stemmen. DE SPORTTOTO TWEE GEGADIGDEN VOOR DE EERSTE PRIJS Aan de sporttoto van het afgelopen weekeinde namen 560.244 personen deel. Een bedrag van 213.209 werd aan prijzen beschikbaar gesteld. Voor de eerste .prijs 117.264,95) meldden zich twee gegadigden, die ieder bruto 58.632,48 zullen ontvangen. Voor de tweede pry's 63.962,70) kwamen 54 deelnemers met 12 pun ten in aanmerking. Zij zullen per goed ingevulde kolom bruto f 1184,60 krij gen. Voor de prijs van „de eerste acht" 31.981,35) kwamen 411 mel dingen binnen. Per goed ingevulde kolom wordit netto 78.- uitgekeerd. WOERDEN, 28-10. Kaas Aan voer 75 partijen. Prijzen: le kw. 3.05- 3.10, 2e kw. 2.95-3.04, extra kw. tot 3.38. Handel kalm. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) RUSTIG WEER Aanvankelijk veel bewolking met hier en daar wat motregen, later enkele verspreid voorko mende opklaringen. Zwakke tot matig© wind uit oostelijke rich tingen. Weinig verandering in temperatuur. HELSINKI geh. bew. 9 1 STOCKHOLM mist 9 0 OSLO motregen 1 —2 KOPENHAGEN zw. bew. 9 5 ABERDEEN z w. bew. 16 9 LONDEN geh. bew. 13 4 AMSTERDAM motregen 8 6 BRUSSEL mist 7 4 LUXEMBURG geh. bew. 5 3 PARIJS geh. bew. 8 5 BORDEAUX zw. bew. 11 5 GRENOBLE geh. bew. 11 6 NICE regen 18 13 BERLIJN geh. bew. 7 7 FRANKFORT geh. bew. 7 5 MüNCHEN mist 7 3 ZURICH geh. bew. 7 6 GENèVE geh. bew. 8 6 LOCARNO zw. bew. 12 5 WENEN mist 11 5 INNSBRUCK mist 9 -1 ATHENE onbew. 25 -8 ROME regen 19 11 BARCELONA zw. bew. 11 10 MADRID geh. bew. 17 0 MALLORCA zw. bew. 19 LISSABON onbew. 2 12 PAUZE LEIDEN IN DE SCHEMER Wie gelooftwijf eitjes heeft (dat overkomt iedereen op z'n tijd) raden wij een slentering aan door onze trouwe stad Leiden in de avondsche mering. Zo raar als de stad er dan uit ziet! Vaal en doodsbleek, met in een grauwe steeg een verlicht raam en daarachter een rommelig bedje met een ziek kind. De twijfel slen tert mee en kan twee kanten uit: óf ondergaan in vertwijfeling óf over gaan in de berusting van het geloof. In eerste aanleg is het geloof: berus ting, een zich kalm overgeven aan de ondoorgrondelijke Macht die wij niet begrijpen en niet begrijpen kunnen,, De vertwijfeling loopt uit op Sartre, en dat is een troosteloze wijsgeer! De berusting ligt in het goedkope kruis beeld, dat in de kamer van het zieke kind aan de muur hing. God! We be grijpen het niet. Het is geen wijsbe geerte. Het is de levende God in eigen, grauwe verlatenheid. PUZZEL Nr. 530. Horizontaal: 1 wevers klos, 6 oude lap, 7 opening, 8 spitse bek van een vogel, 9 meisjesnaam, 10 kruipend dier. Vertikaal: 2 gelijkenis, 3 gem. in N Brab., 4 toon, 5 oogziekte. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 528 Horizontaal: 1 mark, 5 tres, 8 markies, 11 maand, 13 knaap, 15 eva, 17 k.o., 18 nel, 20 er, 21 ent, 23 laken, 2(» Rolde, 27 be neden, 29 mees, 30 Eris. Vertikaal: 2 A.M., 3 Rama, 4 kraan, 5 tin, 6 rede, 7 es, 9 Kapelle, 10 ak ker, 12 Marne, 14 non, 16 vee, 19 ladde, 22 tree, 24 keer, 26 ons, 27 be, 28 Ni. PUNT Hou nou eindelijk 'ns je mond, dan kan ik horen wat er rammelt! VEUR, 27 okt. 1964, GROENTE Tomaten extra Al 540570; BI 600; Cl 380390; CC 220; staandglas kom kommers (67) 65—66, 58—61; (50) 5356; kromme komkommers 60; sda I 1923; II 1718; C 69; andijvie 913; stoofsla 21; alicante 149; prei 1400; selderij 1520.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3