Actieve bezorgers DE SPIN Nieuws uit de Katwijkse raadsstukken BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 27 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 dien is deze wegens uitbreiding van het materiaal veel te klein geworden. De kosten van een nieuwe opslag- De fa. W. Ouwehand Zn. vraagt herzieningsplan geprojecteerde wo- loods met een afmeting van 10.50 x 112 m2 grond te koop in de ningbouw, een bedrijfsbebouwing als 15.52 m2 in prefab-betonnen uitvoe- Hoornespolder voor de bouw van 4 die waar aanvrager het oog op heeft, ring worden geraamd op f20.200,-. garages. B. en w. stellen voor deze toe te laten: aan de straatzijde, op de Aan de Inspecteur der Domeinen is grond te verkopen a f1010.- per ga- begane grond een showroom met bereids toestemming voor de plaat rage, totaal dus f4040.-. Deze gara- doorgang naar de daarachter op te sing van de nieuwe loods gevraagd, ges zijn bestemd voor bewoners van richten garage-ruimte (werkplaats) de 82 thans in aanbouw zijnde een- en daarboven woningen. Indien b. gezinswoningen. en w. zich met deze gedachte kun- - nen verenigen, waren b. en w. uit schaffen van f82.000,- voor de re- biet aangaan van een dading met te nodigen om (in overleg met de constructie van de Tramstraat met de heer J. Kromhout betreft de stedebouwkundig-adviseur en de omgeving. Dit voor een verbinding ontruiming van een perceel grond commissie voor Openbare Werken) Tramstraat-Zeeweg-Boulevard via de aan de Schipperssteeg, welke grond te doen nagaan in hoeverre dit denk- Koningin Wilhelminastraat. Vervol- zodanig was afgezet, dat zulks de uit- beeld in het in voorbereiding zijnde gens moet plaats hebben de vaststel- l'anp van Hp hppr il Snioranhnro Via. t 1 gang van de heer G. Spierenburg be- herzieningsplan te verwerken is. lemmerde. Deze aangelegenheid is thans in der minne afgewerkt, maar De woningbouwver. „De Britten- de door de gemeente gemaakt» kos- burg" is in de gelegenheid ge- ten aan deurwaarder en de gerechts- steld in de Hoornespolder een bouw- ling van een regeling betreffende de samenstelling, taak en werkwüze van de Commissie van advies als bedoeld in art. 75 van de Alg. Bijstandswet. Hiervoor moet een commissie kosten komen voor rekening van de plan tot ontwikkeling te brengen van den benoemd bestaande uit 12 leden, heer Kromhout. 144 woningen in 6 blokken van 4 B en w. stellen als leden voor: K. _T ltll bouwlagen, somede 54 garages. De Mejjvogel, Meeuwenlaan 89; E. van Voor de bouw en inrichting van blokken lijn gesitueerd aan de Hoor- Tongeren, Lugusterstraat 20; W. R. twee ontvangststations voor aard- neslaan en aan de Kanaaldijk onder Lefeber, Kerkstraat 26; W. Ouwe- ps had de raad reeds eerder f 250.000 architectuur van E. F. Croosraan te hand, Duinroosstraat 13; L. Hellen- beschikbaar gesteld. Thans is bet mo- Rotterdam, Het volgende punt is de berg, Adrianastraat 6; D. Huber, gelijk gebleken met f 180.000.- te vol- verkoop van grond voor genoemde Nieuwe Duinweg 9; mevr. T. H. Spü- sta^PorMd moet dit nieuwe or»- 144 woningen, ink 4668 mS, tegen de ker-Moll, Lijsterbesstraat U; C. G. Kamerlingj Commandeurslaan 68. De TV-Noordzee heden- en morgenavond DINSDAG 27 OKTOBER 18.30 Wilhelm Teil („Wapens voor de vrijheid"); pl.m. 18.47 Popeye; pl.m. 19.06 Club du Piano; pl.m. 19.23 Bob Cummings Show. Pauze. 22.00 Wagon Train („The Cathy Eek- hart Story"); pl.m. 23.00 Einde. WOENSDAG 28 OKTOBER 18.30 Beaver knapt het op („Wally op Vrijersvoeten"); pl.m. 18.57 Mr. Magoo; pl.m. 19.04 Les grands seig neurs (Ontmoeting met de Yeng Di- Pertuan Agong van Maleisië; pl.m. 19.23 Star for today („Het mysterie van Caspar Hauser"). Pauze. 22.00 The Saint („De ongrijpbare Mr. Ellshaw"); pl.m. 23.00 Einde. ECHT WA AR -HET STAAT IN diet nog goedkeuren. Hetzelfde is 't geval ten behoeve van de verwar mingsinstallatie voor de gashouders van het gasbedrijf, waarvoor 'n reeds eerder verstrekt crediet met f 22.000.- kan worden verlaagd. prijs van (424.000,-. huuib14,iiB. vuuuiiHuucuiaiaaii uu. overige 4 leden worden uit de raad De Katwijkse Reddingsbrigade aangewezen en de Commissie van had vanaf de dertiger jaren de Sociale zakon adviseert daarvoor de beschikking over een oude schuur heren dr. J. Bergman, H. J. den Haan voor het opbergen en onderhoud van en dr. G. W. Overdijkink met als het reddingsmateriaal. Deze schuur voorzitter C. v. d. Plas, wethouder van Een ingewikkelde geschiedenis is verkeert thans in zodanige staat, dat Sociale zaken. het voorstel: beroep van de heer C. Francken tegen de afwijzende be schikking van b. en w. op zijn ver zoek om vergunning tot het verbou wen van het pand Buitensluisstraat 119. In een zeer uitvoerige beschou wing zetten b. en w. hun bezwaren tegen deze verbouwing uiteen. Ook de desbetreffende commissie is het roerend met b. en w. eens. Beide colleges adviseren de raad dan ook het beroep ongegrond te verklaren. Eenzelfde geval doet zich voor met de heer W. v. d. Oever, die aan de Turfmarkt te Katwijk a. d. Rijn een garage met bovenwoning wil bouwen naast het bestaande Bankgebouw en aan de Rijn. Het bestaande pand aldaar, voornamelijk bokkinghangen, moet pl.m. 165 jaar oud zijn. Als ge volg van de uitgevoerde werkzaam heden is dezer dagen het dak inge stort, maar b. en w. handhaven hun standpunt, dat het verzoek onge grond moet worden verklaard. De commissie van de Bouwverordening ziet echter nog een lichtpuntje. Naar PETROLEUM CONVECTOR f.98.- Geeft dag en nacht heerlijke warmte. Brandt veilig, zuinig en reukloos... 24 uur achtereen. Ideaal als bijverwarming In het vóór- en naseizoen. Gemakkelijk verplaatsbaar. VEILIG..., ZUINIG.... PUURZAAMI KATWIJK INTERNATIONAAL GEMEENTECONTACT plaatse voldoende ruim, zodat b. en w. menen, dat daarin op dit moment geen wijziging behoeft te worden ge bracht, haar oordeel ontmoet het rd geen u ^***1 aanleidinf ^et de raad omtrent de bouw van d« enkel iKnvaar. om od het Dunt waar be3Proken* ■maake het '6ggen vao veringsinstallatie hebben b. Omtrent de bouw van de rioolzui- en w. in- enkel bezwaar, om op het punt waar internationale het hier om gaat, naast de in het delen b. en w. med(, dat zJj met een dTfiKj VTn gemeente in het Nederlandstalig deel dit rapport zal thans een bealisiing van België een eerste oriënterend moeten worden genomen over de RITNSBIIRO schriftelijk overleg hebben gepleegd, vraag, of een „gewone" zuiverings- J Daar lp pelgiè op 11 oktober 1964 ge- installatie zal worden gebouwd, dan meenteraadsverkiezingen z\jn gehou- wel of een persleiding in zee moet Geboren: Marleen Cfrine dv J. de den, waardoor er op 1 januari 1965 worden aangelegd. Overigens deelt Mooy en A. van Delft; Marjan dv een'nieuw gemeentebestuur zal op- het college van Ven w.Ite mènSg M. Zwaan en J. A. van Duyn; Chris- treden, heeft het college van burge- tina Jacomina dv J. van den Eykel meester en schepen der Belgische ge en J. de Mooy; Maarten zv M, A. van meente het gewenst geacht, verder overjeg Wjt stellen tot na 1 januari RED BAND ROOSENDAAL (Advertentie) van de heer v. d. Does, dat de ver vuiling van de binnenwateren erger lijke vormen gaat aannemen. B. en w. delen de mening van de heer Nic. Parlevliet omtrent een be paalde mentaliteit van N V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten niet. Zü achten zich ontslagen van de plicht dit standpunt nader te moti. veren, nu de heer Parlevliet voor deze h.i. toch wel minder elegante aantijging geen argumenten heeft aangevoerd. Het college heeft geen reden bij een eventueel volgend pro ject af te zien van samenwerking met dit bouwfonds. Nog een antwoord aan de heer Parlevliet: Ook b. en w. hebben reeds aangedrongen op afwikkeling van de garantie aan de visserijtentoonstel ling, waarnaar de heer Parlevliet in formeerde. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgeclub „De Brug". De uit slag van de in hotel „De Roskam" gespeelde onderlinge drive van de bridgeclub „De Brug" luidt als volgt' groep rood: 1. W. Klos-M. D. Hage 86 m.p.; 2. S. Visser-C. Duindam 73 m.p.; 3. en 4. C. den Dulk-N. Parle vliet en W. Cuijt-P. van der Plas 68 m.p.; 5. A. de Ruiter-E. J, van Leeu wen 64 m.p.j 6. mevrouw Den Dulk- mevrouw Van den Anker 59 m.p.; 7. mevrouw Duindam-D. Parlevliet 45 m.p.; 8. A. P. Bozelie-M. van den Anker 41 m.p.; groep zwart: 1. mej. J. de Jong-mej. M. Pluimgraaff 77 m.p.; 2. C. Ouwehand-P. van Duij- venbode 76 m.p.; 3. B. de Bruin-A. de Lange 72 m.p,; 4. mevrouw Van der Valk-mevrouw Saeij 70 m,p,; 5. J. de Jong-D. van der Plas 61 m.p.; 6. L. J; van Kempen-W. van Beelen 52 m.p.; 7. W. H. Agema-O. E. A. Saeij 50 nip.; 8. mevrouw Parlevliet- T' van Duijvenvoorde 46 m.p. Aetherklanken WOENSDAG 28 OKTOBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Ge wade muz. gr. 8.30 Lichte gram. 8.50 Zang en gitaar gr. 9.00 Voor de zie ken. 9 35 Waterstanden. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Hongaars Filharmo nisch ork.: semi-klass. muz. 10.30 Protestantse kerkdienst. 11.30 Amus,- muz. gr. 11.45 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Gewijde muz. gr. 12.37 Herv. kerk dienst. 13.00 Nws. 13.15 Lichte ork.- muz. en zangsol. 13.35 Ierse liedjes gr 13.45 Zigeunermuz. gr. 14.00 Boe ren en Burgers in Buitenveen, hoor spel (3). 14.25 Klass. en mod. orkest werken gr. 15.50 Bijbelverhaal voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Egmond en F. H. H. van Muyen; Willem Jacobus zv W: J. Brugmans en M. Star. Getrouwd: T. Eikelboom en Ch. Nasveld. Overleden: F. C. C. Noest 77 jaar; Jannetje Niezen, 87 jaar; Neeltje v. Tilburg, 48 jaar, echtgenote van Pie- ter van Egmond. 1965. GEEN BEHOEFTE AAN ROUWKAMER Met betrekking tot het scheppen van een gelegenheid voor een rouw kamer by de algemene begraafplaats, delen b. en w. mede, dat blijkens in gewonnen inlichtingen er plaatselijk geen dringende behoefte bestaat aan een rouwkamer, Gezien het feit, dat een tijdelijke voorziening slechts tot het gereedkomen van de definitieve aula kan worden gebruikt, zijn b. en w. yan oordeel, dat het onverant woord is thans kosten voor een der gelijke ruimte te maken. In de nog te BIOSCOPEN Pe film. in de week ven 22_ 38 bouwen definitieve aula is ruimte oktober zijn door de Katholieke Fita v00r een rouwkamer gereserveerd. Centrale als volgt gekeurd: VRAAG EN ANTWOORD Camera: Elektra (14 jaar). Op de vraag aan de heren Van Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Duyn en Nic. Parlevliet antwoorden Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.16 uur. b. en w., dat het hun voorkomt dat de verdeling van de leerlingen der Ljdo: Mensen van Morgen (18 j.) Chr. HBS te Leiden over de ver- Prol. Amsterdam (A.l.) Prol. schillende dependances in eerste in- Dagelijks 2 30, 7.15 en 9.15 uur. stantie een zaak is, die het bestuur Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. van die school en de ouders raakt. Mede omdat blijkbaar nog naar een Luxor: De langste dag. (14 jaar). Ook zondag 2 en 8 ur. DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Leiden Hoge honorering. Sollicitaties aan abonnementen-afdeling Papengracht 32. Telef. 20935 Lichte gram, 18,10 Samenzang: gees telijke liederen. 18.30 Het Spektrum: Nws uit de prot. christelijke organi saties. 18.45 Nieuwe gram. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19,30 Muz. van Hef Leger des Heils gr. 19.45 Op de man af, praatje. 19-50 Amusementsmuz. opn. 20.25 Radio Filh. ork. en cello: Mod. muz, 21.15 Alledaags geloven: Leven en laten leven, lez. 21.30 Licht instrum. trio. 21.50 Kanttekeningen: actuele kro niek. 22.00 Geestelijke liederen. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA, 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpagina, praat je). 8.00 Nws en soc. strijdlied, 8.15 Lichte gram. 8.50 Gymn. voor de vrouw. 9.05 Kookpraatje. 9.10 Klass. gram. VPRO: 9.40 Schoolradio. 11,40 Fluit en piano: mod. muz. 12.00 Ste- reof. uitz.: Ritmisch strijkork- 12,25 Act. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Kalender. 13.20 Stereof. uitz.: Instrum. trio: semi-klass. en klass. muz. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Twee piano's mod. gewijde mug. 14.55 Toespraak. 15.05 Voor de jeugd. 16.50 Voor de zieken. 17.20 Stereof. uitz.: Theater- ork. en zangsol. 17.50 Regeringsuitz.: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. Regie: Hedda v. Gen nep; redactie: Rob Maas. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Uitzending van de PSP: Belastingverlaging? Spreker: Voetballend paard is tophit. Is een vrouw, die een mannen- pantalon draagt, hetzelfde als een burgemeester met een feestneus op? Wil uw zoon goochelaar worden? Wees dan blij, dat hij in Nederland woont. Bob Hayes leunt tegen de tien- sekondegrens. Hij is de snelste man op aarde. Een elfjarig meisje met een groot, warm hart krijgt Pano rama's eremedaille. Tien miljoen uit onze staats kas voor de N.S.P.F.W.? „Neen" ael de regering. Marilvn Monroe heeft een op volgster. Baby Doll is opge groeid. En hoe! Vrouwenbeen wordt 6teeds be zienswaardiger, zo boeiend in nu PANORAMA Week aan week staat Panorama van gekleurde voorplaat tot gekleurde achteromslag vol met de meest spannende, boeiende primeurs en exclusieve foto's in zwart en kleuren. Men ver zekert zich van de wekelijkse toezending van dit prachtige gezinsblad vol verhalen door naam en adres op een brief kaart te zenden aan PANORAMA POSTBUS 1 HAARLEM waarna men de eerstvolgende drie nummers gratis ontvangt. Panorama geeft véél meer kleur voor véél minder geld! V jü.j.1 i -m (Advertentig) Studio: Marnie (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2,30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. voor allen bevredigende oplossing wordt gezocht achten b. en w. dan ook geen termen aanwezig gevolg te geven aan het verzoek van genoem de heren om zich hierin te mengen. De heg op de hoek van de Piet Heinlaan en de Admiraal de Ruyter- Trianon: Veel liefs uit Moskou (18 j.) laan zal in de toekomst geheel ver- Dagelijks: 2,30, 7.00 en 9.15 uur. dwijnen in verband met de plannen Zondag: 2.15, 4.30, 7,00 en 9.15 uur- ter plaatse. Aan de bezwaren van de heer Overdijkink zou slechts tege- Rex: From here to eternity (vol- moet gekomen kunnen worden door wassenen). deze heg te verminken, hetgeen de Dagelijks: 2.30, 7 15 en 9.15 uur. situatie OP die plaat* niet zou ver- Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. fraaien. Anderzijds ia het uitzicht ter Mr. G. M. Slootemaker de Bruine, lid van de Tweede Kamer. 18.30 Ste reof, uitz.: Dansork. en zangsol. 19-00 Voor de kinderen. 19.10 Kinderkogr meft pianobegeleiding. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Omroep- ork.; omroepkoor en sol.: Iris, opera. 22.45 Nws. 22.55 Vocaal- en instrum. ens.: lichte muz. 23.15 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 17.00 De Verrekijker, intern, jeugdjournaal. AVRO: 17.10-17.45 Voor de kinderen. KRO/NCRV: 19.30 Barend de Beer, film voor kinderen. KRO: 19,35 De Flintstones, teken film. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht, KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Stadhuis op stelten, TV-spel. 21.20 Dansork. en dans-sol. 21.55 Wat zegt zo'n naam U nog, docum. progr. 22.20 Epiloog. NTS: 22.25-22.30 Jour naal. Nederland 2: NTS: 20.00 Nws in 't kort. AVRO: B.B. en de Papparpzi, filmrepui tage. 20.25 Confrontatie - Quint Cify USA, docum. 20.50-22.15 Lydia moet ster ven, TV-film. - 31 - De Spin hield zich anders niet bij zonder goed aan zijn belofte. War wik had helemaal geen hulp onder vonden. Hij had het teken vam de Spin niet gezien. Nogmaale deed hü een uitval en kon tot zijn blijdschap Brown zelf een flinke opstopper te gen zijn gezicht geven, Ditmaal ech ter trok hij zich niet snel genoeg in zijn hoek terug. Twee mannen van Brown waren hem voor. Die konden hem nu in de rug grijpen. Hij was omsingeld. Bij hield zich slechts met veel moeite op de been. Maar hij bleef doorvechten- Zijn armen voelden als lood aan. Zijn hoofd dui zelde. Hij voelde, dat het bijna ge daan was. En toen kreeg hij de gena deslag. Hij zakte tegen de grond on der het gewicht van een half dozijn vijanden. „Doorzoek gauw zijn aakken!" hoor de hij Brown ails heel uit de verte zeggen. „Hier is zijn jas" riep een ander. Toen werd het duister om John War wik heen. Togo speelt voor buldog Driemaal trachtte Togo het huis van Berklam op te bellen, nadat de butler hem verteld had, dat War wik in zijn auto uitgegaan was. To go was ar niet tevreden mee, en toen hij eindelijk van het telefoon' kantoor de boodschap kreeg, dat de lijn vermoedelijk gestoord was, vond Togo, dat de zaak er verdacht voor stond. Hy liep nog een hall uur door de kamers op en neer en kwam eindeBjk tot een besiuit. Hij trok haastig jas en schoenen aan sloot kamora achter zich en spoedde zich met de lift omlaag. Tien minuten later ?at Togo in een taxi en be loofde de chauffeur een grote fooi, als hij zo hard mogelijk naar zijn be stemming reed. Op een halve mijl afatands vam het huis van BerkLan liet hij de chauffeur bedaarder rij- Jon. Hij gelastte hem de inrijpoort voorbij te rijden en liot hem hon- iard meter verder langs de trottoir band stoppen. Het was Togo opge vallen, dat er geen licht brandde in de grote woning van BerkLan. „Hier is je geld. Draai je licht uit en blijf op me wachten," beval Togo. „Wat is dat voor een gedoe?" vroeg de chauffeur. „Ik meng me mtet graag in een onguur zaakje." „Nee, nee", zei Togo sussend, ,ik vraag allleen, dat je de wagen draait en de lichten uitdraait. Je krijgt veel geld. Br zit geen kwaad fn de zaak, Ik ben huisknecht bij mijn heer John Warwik." „Verdraaid, waarom zag ie dat niet eerder?" vroeg de chauffeur, „Dat maakt een grqpt verschil". in het licht van gijn koplampen staande maakt# de chauffeur het teken van de Spin em Togo keek verbouwereerd toe en maakt# het op gijn beurt. „Nu snappen w? elkaar beter," zei de chauffeur. „Misschien i'S het bet#r, dat ik de wagen hm laat staan en met je meega. De auto staat hier veilig. Ze gingen niet langs de oprijlaan, maar zochten een weg over de gras perken en toen ze bij hot huis kwa- men, hoorde ze herrie en zagen, dat er nergens licht brandde, zelfs niet indie garage. Voorbij de garage ge komen, bleven ze stil staan en keer den terug. Ze vonden de chauffeur gebonden met een prop in de mond in de garage liggen en bevrijdden hem snel. „Wat is er aan de hand?" vroeg hü. „Iemand heeft me een klap op m'n kop gegeven en „Denkelijk zijn het dieven,zej Togo, „Ik ben d# knecht van mijn heer Warwik en „Warwik is in huis en zijn wagen staat hier in de garage," zei de man, „Kom mee!" zei Togo. - Hij ging voorop naar het huis to# en naderde de serre van opzij. Z# hoorden het lawaai van de vecht- partü in de biblotheek en Togo wist zelf niet goed, of hij er op los zou gaan, of bedaard aan doen. Hij liet de anderen op de hoek van de serre achter en ging alleen verder. Voor de verbrijzelde ramen zag hij dri# m»n op wacht staan, maar wist hen t# vermijden, Eindelijk kon een blik in de biblotheek werpen. Hij zag Warwik juist tegen de grond gaan, Hij begreep dat het te Laat was en dat die mannon ook hem zouden overrompelen, als hij zich nu naar binnen waagde. Hij besloot het ver dere verloop af te wachten. Hij zag Warwik roerloos op de grond liggen en JohP Brown bezig, diens zakken te onderzoeken. „Hier heb ik het ding!" hoorde hij Brown schreeuwen. „Maken dat je wegkomt en alle# zo laten liggen als het ligt!" Togo hoorde Brown op een eigen aardige manier fluiten en zag hem met zijn mannen over het gras weg hollen, Togo volgde hem als een schaduw. Togo wist, dat er in huis mensen genoeg waren, die even goed voor Warwik konden zorgen, als hüzelf en vond dat er niets be langrijker was dan het terugkrij gen van die enveloppe. Hij bleef Brown volgen, omdat hü wist, dat deze de enveloppe bij zich had. Aan de straat stonden een limousine en twee andere auto's. Brown stapte in de limousine en de andere mannen in de twee open auto's. Brown bleef wachten,tot zijn mannen weg waren. Togo had gezien dat &r slechts één man naast Brown was ingestapt en dat er met de chauffeur mee slechts drie man in de wagen zaten. Hij sprong er lenig achterop bij het weg rijden, De wagen van Brown reed niet naar de stad. HÜ reed de kant der rivier op, waar enige dorpjes lagen. Hoewel de wagen met grote vaart reed, wist Togo zich toch in zijn gevaarlijke positie te handha ven, Hij was niet van zins Brown uit het oog te verliezen en wilde de enveloppe in handen krijgen die zich in het bezit van Brown bevond. De limousine naderde een hel ver licht café langs de weg en reed het erf op. Togo liet zich eraf glyden en ver school zich in een donkere hoek. Hij zag Brown met zijn makkers het gebouw binnengaan. De chauffeur reed de wagen naar een schuui' en begaf zich naar de wachtkamer voor chauffeurs aan de achterzude. Togo wachtte, tot Brown en zijn makker binnen waren. Togo aan het werk Bü zün terugkeer tot het bewust zijn lag Warwik tussen allerlei wrak stukken te middem van een kring belangstellenden. Het elektrische Licht brandde weer. De nieuwe butler was verdwenen. De dienstboden hielpen de flauw gevallen dames. De heren stonden opgewonden te praten. Alle vensters der serre wa pen stukgeschoten, de stoelen lagen ondersteboven, gordijnen waren afge trokken en Laden Lagen omgekeerd op de grond. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2