Katholieke Middenstandsvereniging te Alphen gaat gouden bestaansfeest vieren Burgemeester Bruins Slot over verleden, heden en toekomst van Alphen ■remnBEi Weerbericht -4 O.. 19Ö4 DE LEIDSE COURA f werd. Wij moeten ook herinneren aan de in september 1961 gehouden middenstandstentoonstelling, die qua inrichting, qua resultaat en naar het feestelijk karakter ervan gerekend, met kop en schouders uitstak boven Tir j haar voorgangers. Woensdag zal het 50 jaar gel eden taris, J. J. M. Ponsioen (zoon van de De federatie van katholieke mid- zyn, dat de Alpheuse afdeling van oprichter C. Y. Ponsioen), tweede denstandsverenigingen in de Rijn- de diocesane katholieke midden- secretaris, W. Hoogerwerf, eerste pen- streek, waarvan de heer Th. Roze- standsvereniging werd opgericht. De ningmeester, C. Krumpelman, en A. ouderen onder ons zullen het zich J. Markx. Deken E. - - - nog wel herinneren, dat toendertijd geestelijk adviseur. deze vereniging in haar naam toevoeging „De Hanze" had staan en in de wandeling zonder meer >rDe Hanze" werd genoemd. De Alpheuse katholieke middenstanders waren daarmee hun tijd vooruitwant pas Het ledental is in de loop der vijf tig jaren gegroeid tot 75. SAMENWERKING straten de leiding had, leverde op Paap is het terrein van de onderlinge samen werking vruchtdragende resultaten op. VIERING Het gouden jubileum wordt mor- In haar vruchtbare thans gouden gen, zondag 25 oktober, ingezet met een kerkelijke viering. Deken E. A. zal om 8.30 uur een plechtig later loerd de overkoepelende, dioce- bestaan heeft de katholieke midden- sane katholieke middenstandsbond standsvereniging, individueel en in ,uU1, opgericht Op 28 oktober 1914 kwam samenwerking met de christelijke en gezongen H. Mis tot intentie van de men tot de officiële oprichting van de de algemene zusterorganisaties, tal levende en overleden leden der ver- Alphense „Hanze en koos men een van activiteiten ontplooid, waarvan eniging opdragen. definitief bestuur. Voorzitter werd wij zeker niet onvermeld mogen la de heer J. P Bes, vice-voorzitter de ten de gezamenlijke winkelweken in heer B. G. Bahlmann, eerste secre taris de heer A. D. van Vliet, tweede secretaris de heer C. Y. Ponsioen en penningmeester de heer L. N. Ent- De Hanze een eigen reclamecampag- hoven. Van ait team heeft er niet een ne in de vorm van zegels, onder de het gouden jubileum van hun Hanze titel „Ama", dat een enorm succes overleefd. De heer Ponsioen is 36 jaar lang voorzitter van de Hanze ge weest; hij volgde nl weldra de heer Bes op; h\j was ook lid van het dio cesaan bestuur Haarlem; ook deze functie vervulde hij tot kort voor zijn dood in 1951. De eerste geestelijke adviseur ioas kapelaan S. Duijn. Dinsdag 27 oktober recipieert het de voorlogse jaren, die een periodiek jubilerende bestuur in restaurant gebeuren waren en die feest brach- „Toor" van 2.304.00 uur. De vie- ten in heel de streek. In 1937 voerde ring van het gouden jubileum zal be sloten worden met een feestavond in Avifauna, gevolgd door een soireée dansant. GEDAANTEVERWISSELING In 1936 vond een sterke gedaante wisseling plaats van het bestuur. In de vergadering van 26 maart van dat jaar werd de heer C. J. Winningshoff, de huidige voorzitter, in het bestuur gekozen. Hij volgde toen de heer A. D. van Vliet op als secretaris. Ook Wordt Aarlanderveen tuinbouwgebied de heer N. J. Verkleij deed toen zijn serie uitstekende kleurendia's ge- intrede in het bestuur, samen met de sproken over het verleden, het heden heren W. Seijsener en Th. B. J. Ro- en de toekomst van Alphen a. d. Rijn. zestraten alsmede de heer C. J. van Uitermate belangrijk was de uit- den Bosch. bouw nu eenmaal niet anders kan dan ten koste van landbouwgronden. Aan de hand van een serie dia's liet burgemeester Bruins Slot zien hoe Alphen zich in de na-oorlogse jaren Tijdens een in hotel Toor gehouden heeft ontwikkeld en de woningbouw vergadering van de afdeling Alphen nu na jaren van betrekkelijke stil- a. d. Rijn van de Chr Boeren- en stand goed op gang is gekomen, waar- Tuindersbond heeft burgemeester door Alphen bezig is geheel van ge- Bruins Slot aan de hand van een zicht te veranderen •>- Sprekende over het uitbreidings- De heren Seijsener en spraak van Alphens burgervader op gaan bouwen. plan Alphen-Noord wees hij er op, dat het voorlopig niet de bedoeling is ook in de Vierambachtspolder te Er zullen wel flatgebouwen komen van acht, negen of tien woonlagen. Er komt 40 pet laagbouw en 60 pet Rozestraten werden toen gekozen een vraag van een der aanwezigen omdat men uitbreiding van het aan- inzake de toekomst van Aarlander- tal bestuursleden van 5 tot 7 nood- veen, dat het gi nbeentebestuur en zakelijk achtte door de ledengroei en de gehele raad achter het plan van hoogbouw in Alphen-Noord, de sterk toenemende werkzaamhe- de gemeente staan om in Aarlander- Qp een vraag uit de vergadering den. Het volledige bestuur zag er toen veen een tuinderscentrum te stichten wat de piannen voor Aarlanderveen als volgt uit: C. Y. Ponsioen, eerste van voorlopig minstens 100 ha. In zijn deelde de burgemeester mee, dat voorzitter, C. M. Deerenberg, tweede hoeverre deze plannen zullen slagen het gemeentebestuur er graag een voorzitter, C. J. Winningshoff, eerste hangt af, aldus de burgemeester, van tuinbouwcentrum wil creëren. Dat secretaris, N. J. Verkleij, tweede se- de instemming van Ged. Staten. zou voor Aarlanderveen stellig een cretaris, S. J. Breukel, penningmees- uitkomst zijn. Men zag in dit streven ter, Th. Rozestraten, tweede penning- Burgemeester Bruins Slot begon van het gemeentebestuur goede voor- meester en W. Seijsener, commissaris, zijn inleiding met op te merken, dat uitzjchten voor Aarlanderveen maar Van dezen zijn op de drie laatstge- uitbreiding van industrie en woning- Qok v£)or de Landbouwschool in Al- noemden na, allen nog in het bestuur. phen die dan wellicht veranderd kan Kort na het overlijden van de heer Ponsioen, werd de heer H. van Deu ren voorzitter, zodra hij tot bestuurs lid was gekozen. Hij zwaaide de scep ter niet lang. Hij stapte enkele jaren later uit het middenstandsleven, am bieerde een andere functie in het HAZERSWOITDF worden in een Land- en Tuinbouw school. SUCCES VOOR SLAGVAARDIG Het tweede herenteam van de ta feltennisvereniging „Slagvaardig" dat tot de bekerfinale was doorge- Geboren: Adriaan zn v. Arie van Donk en C. A. van den Akker; Gijs- bertus zn v. Hermanus Tromps en M. Kroon; Erik Johannes zn v. Hen drik T. Peters en P. M. Roelofs; Si- "V" "aai nci uuui. ,flnnicKrvnH afH non HaaP moest in mon Cornelis zn v. Willem Rijlaars- Toen werd de heer Winninghoff wjLÏS er- dn» en R. G. Oosthoek; Elisabeth Johannes van Oord maatschappelijk leven en verhuisde b« wedstrijden "are" met zijn gezin naar het Gooi. uitgeschreven dwoor de Ned. Tafel- zijn laatste wedstrijd de meerdere er kennen in het Haagse T.S.B. Slag- Fabiola dr voorzitter van de afdeling en volgde hij de heer Ponsioen op in het dage- Ker®fn m f101 van der Vlies en A. van Popering; Ijjks bestuur van de diocesane bond. nunten werden door Slag- Jacqueline dr v. Rijk G. Dissel en Thans ziet het bestuur er als volgt I uit: C. J. Winninghoff, voorzitter, M. Deerenberg, tweede voorzitter, P. C. van den Bosch, eerste secre- vaardig behaald door H. Bos (lx), H. Fianein (lx) en D. van Wetten (lx). Verkade; Erik zn v. Adrianus van dei Spek en I. A. Buursink; Maria Alida Catharina Titiana dr v. Hen- ricus J. W. Koelman en A. M. Stam; rt j a j j i ricus J. wixocimdn en a. ivi. oLain 5Z 1! Albertus Bernardus zn v. Wilhelmus prijs behaald, een medaille. Bij de komende competitie zal Slagvaardig met de volgende teams uitkomen: twee herenteams in de derde klasse en een in de vierde klasse. Een da- OUDEKERK a. d. RIJN Theemiddag voor bejaarden Op woensdag 28 oktober zal door de plaatselijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen in het ver- enigingsgebouw 'n theemiddag voor Jon°ens 611 meLS-) bejaarden worden georganiseerd. Op deze middag zal de bekende natuur kenner de heer Strijbos aan de hand van dia's- vertellen over Nieuw-Zee land. Deze middag is niet alleen toe gankelijk voor de bejaarden die regelmatig de bejaardensociëteit be zoeken, maar allen die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt zijn harte lijk welkom. Peters en M. E. Blom; Geertruida dr v. Harm Sterken en W. van der Weide; Marcel zn v. Pieter Boef en N van der Louw. Overleden: Willem D. van Dam, mesteam in de derde klasse en twee 5? jaarY HÜibert de Vogel, 74 jaar; tweede klasse wilhelmina Scheffers w. v. G. van de Laar, 59 jaar; Johanna A. Ver geer. 3 dagen; Frederik W. Melchert, 77 jaar. Getrouwd: Leonardus P. J. Pen- nings en Margarita M. J. Oostdam; Willem G. van Wijk en Hendrika G J. Bommel jé. Ondertrouwd: Reint G. Meeuwen- junioreniteams in de BOSKOOP Geboren: Paulus Antonius z.v. G. H. Kerksbergen en A. G. Blom; Mar- cellinus Michaël z.v. L. M. van den Nieuwendijk en C. M. de Jong; Eli- sabeth Desirée d.v. H. Kolster en B. berg en Ria j. Koelewijn; Jacob M. H. Domburg; Antje .d.v. K. Pols en vink en Wimmy C. Eijsker; Corne- A Vermulm; Johannes Maria z.v. J. ns b. Rietkerk en Neeltje J. J. van A v. Fulpen en M. C. v. Veen.; Nelly Ginhoven; Cornelis Wortel en Maria d.v. A. v. d. Lecq en M. Marchand; c de Heij. Maria Geertruida Louisa d.v. J. G. v. d. Hoek en M. L. v. d. Wolf. Getrouwd: Pieter Cornelis Bakhuij- zen en Elizabeth v. Prooyen. LEFMUIDEN GEMEENTELIJKE SPORTFILMAVOND Ondanks het slechte weer was er nog een behoorlijke belangstelling miocrMi tn voor de eerste gezamenlijke sport- WASSETNAAK filmavond van de gymnastiekvereni- Afscheid van Groene-Kruis-zusters - ging m de^zaal van het „Wapen van Twee wijkzusters zullen binnenkort Leunuiden ..het Groene-Kru.is in Wassenaar ver- Voorzitter J. W de Ren begroette jatgn: zuster R. Kramer op 1 novem- de afgevaardigden van de wandel- ber en zus[er E Holtkamp qp 1 de- sportveremging SAS, de r.k. gym- cember a.s. Voor beiden geldt een nastiekveremging ODY en de tafel- verheugende reden beide zusters zul- tennisvereniging RTC en hoopte op len in het huwelijk treden. Zuster „,rQT, nog meerdere contacten tussen de Kramer heeft 10 jaar in Wassenaar raven' sportverenigingen. ajs wijkverpleegster gewerkt, zuster Het filmprogramma verliep vlot. Holtkamp 4 jaar. Op zaterdag 24 ok- Men kon gemeten van damesturnen, tober >s middags van half 5 tot half 6 waar Russische topturnsters demon- er jn het wijkgebouw aan de He- streerden aan evenwichtsbalk, bok en renweg gelegenheid zijn afscheid te brug. Ook in „Van ping-pong tot ta- nemen, feitennis" kon men prominenten in aktie zien. De film van de ijssterren- EHBO-cursus Onder auspiciën van A. J. Meerburg, parade oogstte zeer veel succes met de plaatselijke afdeling van de Kath. onder andere Sjoukje Dijkstra, Ma- Nationale Bond voor EHBO is in het WARMONT) rika Kilius en Hans Jurgen Baumler. Wit-Gele Kruisgebouw onder leiding Aan het slot was er een film van van dokter Slegtenhorst een nieuwe 's wereld beste turners en turnsters cursus EHBO begonnen, waarvoor be- D. 4-__ tijdens de wereldkampioenschappen langstellenden zich alsnog kunnen 1962 in Praag en van de Elfsteden- aanmelden. De cursus heeft op don- 5 P Mm tocht 1963, „een barre strijd tijdens derdagavonden plaats. Inlichtingen JfJt tÜ a een barre winter". worden verstrekt aan het Wit-Gele ten •Hm'- In waarderende woorden Kruisgebouw aan de Lange Kerkdam. werd zij toegesproken door de heer Menten, die wees op haar grote ver- Z"1- f.KM I'.r.K Geboren: Anne M. dr v. S. Burger antwoordelijkheid, haar trouw en Geslaagd Aan de Technische en E. H. Bos; Henrica E. dr v. D. H. plichtsbetrachting. Het bleef met al- Hoogeschool te Delft is geslaagd voor f. de Kievit en M. A. Naglé; Petro- leen by woord'en want haar werden het ingenieursexamen natuurk. ing., nella A. dr v. H. M. Bunnik en F. M. de heer A. M. v. d. Kraan. van Nes. Brei-aktie KAV Onder grote Ondertrouwd: W. H. Doove en M. belangstelling is de Zoetermeerse E. Schrama; A. G. Poot en M. G. KAV begonnen met de brei-aktie ten Geers; J. A. Lausberg en G. M. F. Bos; bate van de Medische Missie Aktie. W. L. Paardekooper en E. C. M. Nadat mevr. Smits-Gouweleeuw de Boers; N. C. Schouten en G. A. van sau. werd toegekend, welke mede vergadering geopend had, werden Hertum; M. Authier en A. G. M. van deling hij vergezeld het gaan van eerst de komende activiteiten be- den Beden. enige hartelijke woorden van geluk kend gemaakt. A.s. zondag zal er Getrouwd: P. R. C. Noordoven en wens. door de KAV een collecte gehouden W. A. Korenhof; H. J. Schoonbeek Raadsagenda De raad van War- worden, de z.g. Christus Koning-col- en E. C. Raaphorst. mond komt dinsdag a.s. des nanud- lecte ten bate van de rustbehoeven- Overleden: Elias v. d. Veen, 61 jr, dags 8 uur in openbare vergadering de moeders. Tegen Kerstmis zal er Wed. S. van der Meijde-van der Jagt, bijeen. Van het Wit-Gele Kruiscen- een kerstavond gehouden worden en 79 jr; Jan van Heijenoort, 48 jr; Leen- trum voor Kraamhulp te Leiden en bovendien zullen in die tijd de ge- dert C. Vlieland. 21 jr. het Kraamcentrum van het Groene maakte kleertjes tentoongesteld wor- Kruis te Leiden is een verzoek bin den alvorens ze naar de Memisa- Geslaagd Aan de Nederl. Econ. nengekomen om verhoging van het centrale verzonden zulen worden. Hogeschool te Rotterdam is geslaagd gemeentelijk subsidie per verzor- Na deze inleiding begonnen de da- voor het kand.ex. econ. wetenschap- gingsdag. In behandeling komt een mes te breienpen, de heer H. D. A. Haks. verzoekschrift van de heer J. J. Sik- SASSENHEFV1 Nieuwe notaris in Sassenheim Tot opvolger van wijlen notaris D. Houtzagers is bij K.B. benoemd tot notaris met als standplaats de ge meente Sassenheim de heer J. Noord- heden kandidaat-notaris wonende te Bloemendaal. KATWIJK Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het ing. examen natuurk. ing. de heer 40 JAAR IN DE HUISHOUDING In intieme kring werd het feit her- ook stoffelijke blijken van waarde ring aangeboden. Burgemeester Lan- gemeijer zeide de verheugende me dedeling te kunnen doen dat aan de jubliaresse de zilveren medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nas- HELLEGOM GEBREK AAN MEDEWERKING BIJ HET VERKRIJGEN VAN PARKEERRUIMTE In een bijeenkomst van de Hille- gomse Winkeliersvereniging werd de komende St. Nicolaas-aktie bespro ken, die van zaterdag 21 november tot en met zaterdag 5 december zal duren. Vermoedelijk zal er weer een bus lopen, die de bewoners van de Zilk van en naar Hillegom zal vervoeren. Aan het gemeentebstuur zal wor den verzocht zebrapaden aan te leg gen in de Prins Bernhardstraat en vanaf de Hoftuin naar de tuin naast het politiebureau. Terzake de aanleg van een straat in centrum 1, tussen de Van den En delaan en de Hoofdstraat blijkt dat deze uitbreiding tot meer parkeer ruimte wordt tegengehouden door dat enkele eigenaren geen mede werking wensen te geven. „TIEN WONINGEN De woningbouwcombinatie „Tien eigen woningen" te Hillegom, wenst tot realisering van het plan tot de bouw van tien eigen woningen op het bij besluit van de raad van 6 februari 1964 aan haar verkochte bouwperceel in het uitbreidingsplan „Elsbroek" over te gaan. Daarmede in verband is het nood zakelijk dat tot aanleg van wegen en het leggen van riolen en andere lei dingen besloten en b. en w. stellen de raad voor daarvoor een crediet van ƒ42.700,- ter beschikking te stellen. RIOOLZUIVERINGSINSTALLATIE WORDT VOORBEREID Naar aanleiding van het besluit tot begrotingswijziging om in het uitbreidingsplan „Bakkurr en Meer en Dorp III" een bedrag vast te stel len benodigd voor het bouwrijp ma ken van de daarin gelegen gronden, hebben gedeputeerde staten van Zuid-Holland opgemerkt, dat in de ze kosten een aandeel in de kosten van een zuiveringsinstallatie dient te worden opgenomen. Zij wensen ook te worden geïnfor meerd omtrent het stadium waarin zich de plannen 'ot het bouwen van een rioolzuiveringsinstallatie en de financiëring daarvan bevinden. In verband daarmede menen b. en w. dat het ontwerpen van een plan tot deze bouw niet langer kan wachten en stellen de raad voor om daartoe een krediet van 5000,- ter beschik king te stellen. Slachthuismisère Ofschoon in dertijd onderhandelingen tot ver huur van het gemeentelijk slacht huis in een vergevorderd stadium verkeerden, heeft de hierbij betrok ken firma zich teruggetrokken. In middels heeft de heer J. A. van der Meij, grossier in vleeswaren, zich bereid verklaart een deel van het slachthuis te huren voor 50,- per week. B. en w. stellen voor hiertoe te besluiten. VERKOOP VAN GROND VOOR R.K.LJT.S. Reeds in 1960 werd aan de stich ting r.k. Technische School voor Hillegom en omgeving een perceel grond verkocht voor de bouw van een lagere technische school nabij de Elsbroekerlaan. Deze grond schynt ontoereikend te zijn voor de bouw van genoemde school en daar om vraagt het bestur nog een per ceel grond te mogen kopen, gren zende aan het ^eeds gekochte per ceel, groot 1900 m2. B. en w. stellen voor dit perceel te verkopen tegen een prijs van 36,60 pei m2. Het bestuur van genoemde school verwacht echter nog grotere uitbrei ding van de school en verzocht voor de bouw van een tweede gymlokaal voorlopig voor één jaar optie op een perceel grond groot 1100 m2. De prijs van dit perceel bedraagt momenteel 32.- per m2, maar dit bedrag zal hoger worden naar gelang de aan koop langer op zich zal laten wach ten. Daarom geven b. en w. de ver koop op korte termijn" de voorkeur boven het verlenen van optie. Of de bouw van de r.k. LTS in het voor uitzicht ligt, is nog niet te zeggen. Men wacht nog steeds op de daartoe nodige vergunning uit Den Haag. Geldlening van 500.000,- Voor de fnanciëring van de volgende objec ten is het nodig een geldlening aan te gaan, nadat de machtiging daartoe van gedeputeerde staten zal zijn ver kregen: voorbereiding Centrum I: f 25.000,-; werken in „Meer en Dorp III": 150.000,-; voorzieningen in ambts woning burgemeester: 6.000,-; voor zieningen woning Van den Endelaan 69: 22.000,-; afbouw gymnastieklo kaal: 68.470,-; voorschot verbetering van 40 woningen van „Patrimonium": 181.394,-; warmtewisselaar in bad huis: 11.000,-; voorzieningen zwem bad: 16.000,-; meubilair in raadhuis: 16.672,-; diverse kleine objecten: 3.464,-. Totaal f 500.000,-. king om vergunning tot verkoop van vuurwerk voor enkele dagen per jaar rond de jaarwisseling. B. en w. stel len voor de heer Sikking in zijn ver zoek niet ontvankelijk te verklaren daar de gemeenteraad terzake van het verlenen van ontheffing van het verbod tot het afleveren van vuur werk geen bevoegdheid heeft. Voor gesteld wordt medewerking te ver lenen aan de vervanging van de be staande gasverwarming door 'n cen trale verwarming met oliestook in de kath. meisjesschool St. Ursula. Voor gesteld wordt over te gaan tot aan koop van grond t.b.v. het aanleggen van een trottoir aan de oostzijde van de Jan Steenlaan. In het genomen besluit tot onteigening van grond in het belang van de volkshuisvesting (verbinding beide gedeelten Norre- meerstraat) is, wat de oppervlakte betreft, inbegrepen een smetstrook. Daar echter gebleken is dat de Kroon onteigening hiervoor niet goedkeurt setllen b. en w. voor, deze smetstrook uit het desbetreffend besluit te ne- helpen direct tegen brandend fZM maagzuur (Advertentie) Marktberichten KATWIJK a.d. RIJN, 23 okt. Groen te. Waspeen (per kist): A-extra 3.40—5.00; Al 3.50—4.40; A2 3.90— 7.00; B-extra 3.30—3.90; BI 2.00— 3.70; B2 1.90; Cl 1.80—2.50; C2 1.40— 2.10; breekpeen (per kist) 1.003.30; bospeen (per 100 bos) 44.00; bloem kool (per 100 st.): Al 29.00—60.00; A2 12.00—37.00; andijvie 8.00—12.00; spinazie 6.011.00; prei 22.00! gene kool 7.0011.00; boerenkool 6.00 11.00; spruiten 53.0058.00; prinsesse- bonen 107.00109.00; uien (per kist) 3.104.70; tomaten (per bakje 6 kg) 2.005.50; bleekselderie 4.00 15.00; knoLselderie (per 100 st.) 11.00 18.00; selderie (per 100 bos) 8.00; peterselie (per 100 bos) 7.00; krul- peterselie (per 100 bos) 6.00. Aan voeren: waspeen 76.000 kg; bloem kool 5.000 stuks. SCHOEN RE PAR ATI E ATJEH&TRAAT 73 8ACW&T R AAT 3 Advertentie) LISSE K.V.O.B. CENTRUM BLOEMBOLLENSTREEK Het Centrum Bloembollenstreek van de Kath. Vereniging van Onder nemers in het Bloembollenvak (KVOB) kwam donderdagavond in rest. „De Nachtegaal" te Lisse bijeen onder voorzitterschap van de heer W. C. Witteman van Hillegom. Deze sprak een beknopt openingswoord waarin hij in grote lijnen de situatie in het bloembollenvak schetste. Door de afdeling werden op voorstel van het bestuur kandidaat gesteld: in de hoofdbestuursvacature-G. Hooger- vorst, de heer C. Freriks te Hillegom en in de vac.-C. Hoogervorst, de heer C. Faase, te Noordwijk. Voorts kwam de hoofdschotel voor deze avond aan de orde, nl. het vol gende voorstel: „Het hoofdbestuur van de KVOB verzoekt het bestuur van het Surplusfonds bloembollen uit het surplusfonds te allen tijde be schikbaar te stellen aan 't CBC voor grootscheepse reclamedoel einde, op voorwaarde, dat 't CBC (Centraal Bloembollen Comité) met deze bollen de handel niet benadeelt". De voorzitter gaf een nadere toelich ting en zeide, dat we nu zóveel hya cinthen voor de molen hebben om tot veevoeder vermalen te worden, dat deze beter voor een gedeelte be nut kunnen worden voor reclame, beschikbaar te stellen door het CBC en de Commissie voor onpersoonlij ke reclame. Zij kunnen zuiver voor reclame-object dienen. De voorzitter deelde mede, dat er een grote voorraad onverkoopbare hyacinthen klaar staat om tot vee voeder vermalen te worden tot een bedrag van f 1.666.000.-, waartegen over staat een opbrengst als veevoe der van f46.000.-! Men ging met het bestuursvoorstel voor de Alg. Verg. akkoord met te genstem van de heer Lefeber uit Lisse. „Volksbelang" wil 58 w.w. woningen en 12 garages bouwen Het ligt in de bedoeling om op het braakliggende terrein aan de Van Speykstraat ten noorden van de Tas manstraat 58 woningen in hoogbouw te zetten, met daarin opgenomen 12 garages. De bouw zal geschieden in de woningwetsector door de woning bouwvereniging „Volksbelang". De grondkosten hebben b. en w. becijferd op f 265.075,-, terwijl de to tale bouwkoster! voorlopig zijn ge raamd op f 1.267.455,-. Blijkt t.z.t. de ze raming juist, dan zal de gemid delde huurprijs f24,05 per week be dragen, exclusief ongeveer f 4,- voor een garage. In verband met deze plannen stel len b. en ,w. voor aan de woning bouwvereniging „Volksbelang" te verkopen een perceel grond ter groot te van pl.m. 8000 m2 voor een prijs van f 33,- per m2. PHILATELISTEN WAREN BIJEEN De postzegelverzamelaars uit Lisse en omstreken hebben met genoegen kunnen luisteren naar mevr. v. Ham- me, die op uitnodiging van het be stuur der afdeling een causerie hield over de verschillende soorten zegels, welke op de markt zijn. Zij wist haar causerie aantrekkelijk te maken door aardige staaltjes te memomeren uit het praktijk verzamelen in de ver schillende branches van zegels. Door voorzitter C. A. Gehrels werd het overleden hoofdbestuurslid, de heer D. O. Kirchnei herdacht, die zeer veel heeft gedaan voor de phila- telie. Naar de Alg. Vergadering te Utrecht Geldig tot zondagavond. MORGEN OPKLARINGEN Matige tot krachtige wind uit westelijke richtingen. Van avond en vannacht in het Westen nog regenbuien, mor gen meer opklaringen. Koud weer. In het binnenland nacht vorst. Het weer in Europa HELSINKI zw. bew. 9 7 STOCKHOLM regenbui 9 8 OSLO regen 8 7 KOPENHAGEN h. bew. 9 6 ABERDEEN 1. bew. 4 1 LONDEN onbew. 9 1 AMSTERDAM h. bew. 8 2 BRUSSEL regen 7 3 LUXEMBURG sneeuw 6 PARIJS 1. bew. 10 0 BORDEAUX regenbui 13 6 GRENOBLE regen 10 4 NICE 1. bew. 14 8 BERLIJN geh. bew. 10 4 FRANKFORT zw. bew. 8 0 MUNCHEN geh. bew. 9 3 ZURICH geh. bew. 11 2 GENEVE zw. bew. 10 2 LOCARNO regen 10 6 WENEN regen 15 6 INNSBRUCK sneeuw 12 0 BELGRADO zw. bew. 8 ATHENE onbew. 15 ROME onweer 20 14 BARCELONA 1. bew. 18 8 MADRID onbew. 14 1 MALORCA zw. bew. 18 14 LISSABON onbew. 19 13 P 411 ZE MORGEN: FEEST VAN CHRISTUS KONING IN DE LEER BIJ WIJZE MANNEN Als bijdrage in het gesprek over de afschaffing van de katechismus zijn we in de leer gegaan bij de wijze mannen, die aan onze voorvaderen het geloof hebben gebracht, Willi- brord, Winfried, Ludger, Liafwin, Ewald en vele anderen. De lijn van hun betogen is bekend en wijkt (uiteraard!) niet af van hetgeen ons, hun nazaten, wordt verkondigd. De inhoud van hun prediking was een voudig. Uit het hoofd leren van de katechismus was er niet bij. Het boekje bestond niet en bovendien, de toehoorders konden niet lezen. Wan neer iemand de levensboodschap van Christus volop aanneemt - en „het geloof is uit het aanhoren" - zal hij vanzelf zich daarin meer willen ver diepen, overeenkomstig eigen aard en ontwikkeling. Het resultaat van deze methode is bij de Franken, Frie zen en Saksen bevredigend geweest. We zijn benieuwd, of dat ook bij hun nakomelingen het geval zal zijn. PUZZEL Oplossing nr. 527. Horizontaal: I Wales, 5 hop, 7 en, 8 Lena, 10 Odin, II mi, 12 spen, 13 roe, 14 eten, 15 room, 16 een, 17 noor, 18 L.K. 19 hees, 21 leus, 22 de, 23 ent, 24 strop. Vertikaal: 1 wel, 2 An, 3 Elden, 4 sein, 5 ha, 6 priem, 9 nn, 10 open, 11 moor, 12 stek, 13 roos, 14 Eelde, 15 roest, 17 neus, 19 hé, 20 mep, 21 Lt, 22 do. PUNT werden benoemd de heer1 C. A. Geh rels en G. Segers. In de a.s. winter zal het 2e lustrum gevierd worden in een speciale bij eenkomst met een feestelijk karak ter. De gehouden veiling van kavels had veel aftrek. Ondertrouwd: A. P. v. Oosten, te Haarlemmermeer, en J. W. M. de Kuiper; C. Trommel en S. P. Kamp huis, te Haarlem; B. J. W. v. d. Wa ter, te Leiden, en C. H. T. M, Groe nen; A. P. J. de Goeij, te Sassenheim, en A. M. C. v. Steijn. Gehuwd: J. W. v. d. Klugt en H. A. Romijn; B. Weizenbach en W. Gort; A. Boendermaker en B. I. Veld huizen van Zanten; F. Rietveld en C. J. Driessen; J. v. d. Nouland en S H. M. v.d. Zon. Geslaagd Voor het diploma apo thekersassistente zijn geslaagd de da mes H. Algera en H. Schrama. Ze werden opgeleid door drs. S. C. van Overbeek te Lisse.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4