DIPLOMA-UITREIKING NA CURSUS VAKOPLEIDING AANNEMER Uit de (oude) „Leydsche Courant" Leiderdorpse ballon in Roemenië Directie DAF voor economische rechter ZATERDAG 24 OKTOBER 1964 DE LEIDEE COURANT vertelt van toen Door de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer werd van 24 t.m. 31 augustus 1908 op het Pieterskerkhof een wat men tegenwoordig noemt „Braderie" gehouden. De dames en heren, die de verschillende établisse menten bedienden, waren allen in oud-Hollandse kle derdracht gestoken. In het gebouw der St. Jos. Gez. Ver. aan het Rapenburg, van welke vereniging ik lid ben geweest vanaf het jaar 1900 tot de op last van de Duitse overheid in 1943 bevolen opheffing en waar ik en zeer velen met mij, een aangename en vruchtbare tijd heb doorgebracht en welk gebouw een achteruit gang had aan het Pieterskerkhof, werden de dames en heren in de gelegenheid gesteld zich te verkleden vooraleer zij hun plaatsen in de verschillende stands innamen. Momenteel is dit gebouw afgebroken, uit gezonderd de voorgevel. Wat de bestemming van het nieuw te bouwen pand zal zijn, is mij niet bekend. Zoals op bijgaande foto's is te zien, waren de stands ook in oud-Hollandse stijl opgetrokken en was er van •lies en nog wat te koop, gelijk dat bij dergelijke eve nementen het geval is. J. A. VREEBURG Zoeterwoudse Singel 20 Leidse Agenda Wüson wil gesPrek met Z.-Rhodesische premier De nieuwe Britse premier, Harold Wilson, heeft premier Ian Smith van Zuid-Rhodesië verzocht, begin vol gende week naar Londen te komen. Inmiddels werd uit de Zuidrhode- sische hoofdstad Salisbury gemeld, dat de stamhoofden die daar bijeen zijn om een oordeel te vellen over het onafhankelijk worden van Zuid- Rhodesië onder de huidige grondwet (met regering van een blanke min derheid) hun beslissing, die gisteren verwacht werd, hebben uitgesteld. Premier Smith heeft zijn aanhangers laten weten, dat zijn regering vast besloten op onafhankelijkheid aan stuurt, of Groot-Brittannië nu waar nemers naar zijn land zendt of niet. De Britse regering wenst overleg op hoog niveau om te trachten een breuk tussen de twee landen te voorkomen. De betrekkingen zijn op het ogenblik bijzonder gespannen. Afscheid van directeur Bruschke Blijkbaar niet geïntimideerd door de huidige woelingen in de Amster damse bouwvakwereld hebben gister avond in „De Burcht" 20 deelnemers aan de Leidse cursus vakopleiding aannemer glunderend hun vakdiplo ma uit handen van de heer J. J. M. Bruschke, oud-directeur van de cur sus mogen ontvangen, echter niet na dat de huidige directeur van de cur sus, de heer W. J. Zijp, en de wethou ders van openbare werken, de heer C. J. Piena, hen op de noden en de problemen in de bouwvakwereld hadden gewezen. De heer W. J. van Zijp wees de geslaagden van nu en de aannemers ZATERDAG 24 OKTOBER Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. Jeugd-EHBO-cursus 3.30 uur gebouw G.G. - G.D., Roodenburger- stnaat la. ZONDAG 25 OKTOBER Rijksmuseum voor Volkenkunde. - Vertoning van de film „Bewoners van Arnhemland, Australië", ingeleid door dr. S. Kooijman. Aanvang 3 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van zaterdag 23 oktober tot en met vrijdag 30 oktober 1964. geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest SmaLlenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn geopend. MAANDAG 26 OKTOBER Ontvangst Karstens en Zoet te Leiden. 7 uur Stadhuis, 8 uur Stads gehoorzaal, Gemeenteraad van Leiden 2 üur nam. Stadhuis. St. Aug. Vereniging (onderwij zers) Pater Pisa s.j. over de kate- chismus. 7.30 uur Ant. Clubhuis. DINSDAG 27 OKTOBER K. en O Filmkring 8 uur Film zaal Universiteit „De Jeugd van Iwan". WOENSDAG 28 OKTOBER Wijk N.K.V. parochie Herensingel Openingsavond winterseizoen: 7.30 uur Avondmis, daarna bijeen komst zaal Maria Gijzensteeg. Kokschool 8 uur nam. Operette Stadsgehoorzaal. BENT U OOK Zó NEDERLANDS??? de reden is echter eenvoudig, dat ik een echte goede Nederlander ben: d.i. iemand, die met goede voor nemens steeds bezield is, maar die zolang mogelijk wacht met de uit voering ervan". Deze ontboezeming komt van de hand van de oude heer Smits, die in 1854 zijn „Brieven en Uitboezemin- gen" publiceerde. Op een andere plaats zegt hij als ik dus over een concert schrijf, zal men het mij niet euvel duiden, dat ik voorname lijk van mensen spreek, die er heen gaan, en dat zal men mij te eerder vergeven, daar de concerten, die ik „frequenteer" gewoonlijk zo druk be zocht zijn, dat de zaal stampend vol Van het passagiersschip „Rotter dam" van de Holland-Amerika-lijn is een man over boord gevallen. Vol gens een radiomelding bevond het schip zich op ongeveer zeven mijl ten zuidwesten van Kaap Grisnez. Schepen in de omgeving zijn ver zocht naar de drenkeling uit te zien. Het schip, diat met ruim 500 pas sagiers onderwerg is van New York naar Rotterdam, is tegen zeven uur vanochtend in de thuishaven aange komen; het zoeken had men gestaakt. 'n Schilderij van Picasso, „Spaan se vrouw", dat enkele dagen geleden in Zürich werd gestolen, is terecht en de dief gearresteerd. De 31-jarige Roger Armand Duding heeft, weten de, dat hij het doek toch niet ver kopen kon, zich vergenoegd met het incasseren van de beloning (van een Zurichs blad) van 5000 frank. Zijn arrestatie volgde nadat hij het be drag in ontvangst genomen had bij overhandiging van het gestolen doek. is en er natuurlijk weinig ruimte voor de muziek overblijft". Wanneer u uw goede voornemen echt Nederlands op de lange baan blijft schuiven concerteert 't ALMA MATERKOOR op 3 november a.s. echt niet in een stampend volle zaal, maar, als het even kan, zouden wij graag „weinig ruimte voor de mu ziek" over laten blijven! De kaartverkoop gaat onvermin derd door bij de fa. van Deene, Bree- straat 12 en bij de fa. Bender, Hoge- woerd 90. Alleen op dit laatste adres is plaatsbespreking mogelijk. De provisioneel gesubstitueerde Strandvonders te Katwyk aan Zee, zijn volgens autorisatie, van mening op Woensdag den 23 October 1816, des morgens ten elf uren, aldaar publiek, ad opus jus heben- tium', te verkoopen: Het op den 2 October 1.1. tusschen Katwyk en Noordwyk gestrande naamloos Galjootscheepje, mitsgaders de Zeijl- agie, Ankers, Kabels, ligt Touwwerk, Boot, enz., zo als hetzelve ten dage der Verkoping, door een ieder zal kunnen worden bezigtigd. CATWYK AAN ZEE, den 28 October 1801 Heden is alhier gearri veerd Stuurman Kryn Hus, met zyn Visschers-Pink-Schuit uit Diep water, meedebrengende Zestig-Duizend versche Haring, welke tot Bokking gerookt werdt, en waar van dadelijk aan eenige Leden van het Gouvernement eenige geschenken zyn afgezonden. LEYDEN, 30 October 1801 Te koop een Groote Laken-Pers met drie Spillen, met hun Planken .Boomen en Toebehooren: Te bevraa- gen by J. Teulinghs, Mr. Timmerman op de Oude Vest te Leyden. De restauratie van het Huis te Warmond, begonnen in mei 1962, is thans voltooid. Aan de voldoening daarover van de eigenaresse, de Stichting „Huis te Warmond", werd gisteren uiting gegeven door een ont vangst in het kasteel, waarop velen aanwezig waren, waaronder het ge meentebestuur van Warmond. De voorzitter van het curatorium der Stichting, mr. J. W. Tabingh Suermondt hield een korte rede. Een dezer dagen hopen wij op een en ander uitvoerig terug te komen. NOORDW1JK FILMCLUB De Noordwijkse Filmclub opende het nieuwe seizoen met een propa- ganda-avond in het badhotel „Zee- rust". Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer P. J. Kleywegt, hield de heer B. C. Hooijberg een inleiding over „Amateurisme". Ve len zien amateurisme als een soort tweede-rangs gepruts, wat dan door het publiek met een zekere welwil lendheid wordt bekeken. Niets is echter minder waar. .Vele amateurs hebben zich met zoveel liefde en toewijding op him hobby geworpen, dat zij vaak resultaten bereiken, waar een vakman nog iets van le ren kan. In de vorm van een aantal filmpjes liet de heer Hooijberg deze resultaten zien, welke met geringe kosten waren verkregen. Achtereen volgens zag men een speelfilmpje, een kinderfilmpje en een eenvou dige reportage. Daarna gaf een ver tegenwoordiger van de stichting tot bevordering van de amateurfoto grafie een uiteenzetting van het werk van deze stichting. Na de pauze behandelde men twee experimentele- en twee pop- penfilms. Vooral de experimentele films lokten een interessante dis cussie uit. Vervolgens vertelde de heer R. Mulder een en ander van het Benelux-Amateur Filmfestival. Tenslotte vertoonde hij de door hem vervaardigde wedstrijdfilm „De jacht op de Camera-vos", die voor een bekroning in aanmerking was fekomen. De heer Mulder ontving een hartelijk applaus voor zijn werk. Tafeltennis De tafeltennisver eniging TOV besprak de competitie, waaraan zullen deelnemen 1 dames team, 6 herenteams eh 2 junioren teams. Bij de besprekingen werden de volgende besluiten genomen. De aanvoerders van de teams dragen er zorg voor, dat de wedstrijdformulie ren dezelfde avond nog in het bezit zijn van de wedstrijdsecretaris. Deze maatregel is noodzakelijk om boeten te voorkomen. Wordt deze maatre gel niet nagekomen en zouden boe ten hieruit voortvloeien, dan zullen deze door het betrokken team moe ten worden betaald. Aangaande de invallers bij uitwedstrijden werd het volgende vastgesteld: de afzegger zal het reisgeld van de invaller moe ten betalen. Afzeggen is alleen mo gelijk bij de wedstrijdsecretaris, de heer J. Hermans, Achterzeeweg 25. Aangaande de competitie het volgen de: het le team heeft geen kans ge zien van DDC 2 te winnen en moest genoegen nemen met een gelijk spel. Wij verwachten echter, dat dit team zijn uiterste best zal doen om de verloren plaats in de derde klasse te heroveren. De competitie voor de overige teams beginnen deze week. Het programma is als volgt: vrijdag 23 okt.: dames TOV 1-Treffers 2, heren Phoenix 2-TOV 3, TOV 4- Netbal 6, VVSB 2-TOV 5, TOV 6- Den Burcht 5, zaterdag 24 okt. VOZ 1-TOV 1. Voor de junioren begint de compe titie over twee weken. Jongens in de leeftijd van 10 tot 16 jaar die belang stelling voor tafeltennis hebben, kun nen zich alsnog opgeven bij de heer P. v. d. Ploeg, v. Limburg Stirum- straat 44a of zaterdagmiddag in de gymzaal aan de Bronckhorststraat. Kerkeveiling Het grootste jaar lijkse evenement van de parochie van St. Jeroen, „de kerkeveiling" zal dit jaar plaats vinden a.s. maan dag 26 oktober 's avonds te 7.30 uur in restaurant Flora. De commissis is er weer in geslaagd een groot aan tal aantrekkelijke „koopjes", voor elk wat wils, ter veiling te kunnen aanbieden. Wij verwachten, dat het aan belangstelling niet zal ontbreken op deze gezellige parochie-avond. Competitie „Nooitgedacht" De Noordwijkse klaverjasver. „Nooit gedacht" speelde in „Ons Gebouw" een competitiewedstrijd. De uitslag luidde: 1. D. Hoek 5194 p; 2. H. Mourits 5175 p; 3. L. van Beelen 5115 p; 4. H. Hoogeveen 5106 p; 5. M. van der Niet 5089 p; 6. J. Baksteen 5085 p; 7. P. van 't Wout 4965 p; 8. J. Vlie land 4918 p; J. van 't Wout 4913 p; 10. D. Vink 4900 p. Alg. Bejaardenbond Daar voor de sociëteit en de ledenvergadering geen gebruik meer kan worden ge maakt van „Die Ossewa", hetgeen zeer werd betreurd, was het bestuur genoodzaakt naar een andere gele genheid om te zien. Verschillende mogelijkheden werden tijdens een vergadering besproken, waarna bij stemming werd beslist voortaan in „Ons Gebouw" aan de Abr. van Royenstraat bijeen te komen. LEIDERDORP Van de ca. 800 balonnen, die op 18 september jl. bij de opening van de nieuwe Leiderdorpse Brug wer den opgelaten zijn' 130 kaarten te rugontvangen. Hiervan kwam onge veer 1/3 deel uit ons eigen land, ter wijl de rest terecht kwam in West- Duitsland en in landen achter het IJzeren Gordijn. Hiervan waren 6 uitschieters en hoewel het aantal prijzen eerst op minder gesteld werd, werd besloten deze 6 met een prijs te belonen. De prijswinnaars zijn, in volgorde van de ballonnen, die het verste kwa men: 1 Elly de Jong, Rijnstraat 38 (ballon kwam terecht in Roemenië); 2 Kitty Vintges, Hubrechtstraat 13 (Hongarije); 3 Marja Boelee, Bloem hofstraat 22 (Joegoslavië); 4 Ronald Kerpershoek, Pr. Bernhardstraat 8 (Polen)5 Johnny v. d. Giessen, Fr. Hendrikplantsoen 13 (Oostenrijk); 6 Kees v. Kleef, A. v. Saksensenstr. 26 (Tsjecho-Slowakije). Een extra prijs werd verleend aan Nelleke de Graaf, Ockenrode 14, wier kaart reeds op 19 september binnen kwam uit Zutphen. De prijswinnaars hebben de prijzen reeds ontvangen. De ballonkaarten die we terug ont vingen zullen allen aan de kinderen die de ballonnen oplieten terugge zonden worden. Hiermee zal echter wel enkele weken heen gaan, want diegenen die de ballonkaarten retour neerden zullen een fotokaart van Leiderdorp ontvangen. Dit als tegen prestatie voor het feit dat er bij de terugontvangen kaarten soms leuke VOORSCHOTEN Geboren: Jeroen z.v. C. J. Hopman en W. Heistra; Monique Jeannette Elise d.v. R. P. B. Fanoy en R. L. Hemsing; Cornelis Antonius z.v. H. A de Boer en M. Mooten; Sandrina Yvette d.v. R. J. A. v. Ooijen en J. Th. Mobach; Wilhelmus Petrus z.v. S. Miezenbeek en E. M. Kuiper; An- nelore Désirée d.v. G. Kranenburg en A. J. v. Egmond; Cornelis Jan z.v. C. J. Mol en J. R. Zuijderduin; Ro nald Carolus z.v. F. J. J. Koek en J. P Aarts; Miranda Helena Johanna d.v. F. J. J. Koek en J. P. Aarts. Ondertrouwd: J. J. v. d. Meijden 33 j., te 's-Gravenhage, en C. M. A. v. d. Meijden 20 j. Gehuwd: J. P. Berbee, te Lisse, en A. J. Doeswijk, toek. adr.: Lisse, Nas- saustraat 2; J. P. Straman, te Lei derdorp, en P. M. ter Haar, toek. adr.: Leiderdorp, Poelgeestlaan 33; H H. P. Mak, te Schiedam, en F. P. v. d. Hoek; toek. adr.: Vlaardingen; C H. ten Bokkel en A. H. v. Klave ren, toek. adr.:, Donklaan 25. Overleden: A. Middelkoop 61 j. EETDEN NATIONAAL KLAVERJASTOERNOOI Op 27 okt., 8 uur, zal in café De Kroon, Nieuwe Rijn 5 te Leiden een wedstrijd worden gespeeld in het kader van het Nationaal Klaverjas- toernooi dat wordt gehouden onder auspiciën van het Gilde van het Gou den Glaasje. Alle klaverjassers uit Leiden en omgeving kunnen aan deze wedstrijd deelnemen mits zij zich tijdig bij het genoemde adres opgeven. Er wordt gespeeld volgens een pa ren-systeem en aan het toernooi zijn grote geldprijzen verbonden, terwijl er bovendien voor iedere deelnemer een aardige attentie wordt verzorgd. De inzet van het toernooi is het Kla verj as-kampioenschap voor Neder land. De prijzen variëren in de halve finales en finale van f 50 tot f 500. FUSIE MINJON De twee Leidse Minjon-afdeling- en, „Sleutelstad" en „Leiden-Zuid- west", zullen voortaan samen g"aan. Dit hebben de leden van beide af delingen vrijdagavond in een geza- melijke vergadering besloten. De bij eenkomst werd gehouden in de Min- jon-studio in de Hartesteeg. Beide afdelingen hebben hiertoe besloten, omdat „Sleutelstad" niet over voldoende technische uitrusting beschikt en het „Leiden-Zuid-West" ontbrak aan voldoende leden en fi nanciën. De afdelingen gaan samen onder de naam „Sleutelstad" programma's ma ken. Consul van de nieuwe afdeling is B. C. Tiddens, Oude Hoefstraat 57, Leiden, terwijl de consul van „Lei- den-Zuid-West", leider van de af deling techniek wordt. De program- m as baf blijft ongewijzigd. Aan de be staande afdelingen gesproken woord, reportage, muziek en techniek wordt een nieuwe afdeling cabaret toege voegd. De eerste gemeenschappelijke ac tiviteit van die nieuwe afdeling is de talentenjacht op donderdag 29 okto ber in „De Kleine Burcht", die door de voormalige afdeling „Sleutelstad" is voorbereid GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ver kocht t.o.v. notaris W. F. Karstens te Leiden. Beneden en bovenhuis Hoge Rijndijk 162/162a uit de hand ver kocht; beneden en bovenhuis Plant soen 35/35a op 30.500,- door dhr Frowein; huis Rijnkade 2 op 15.100,- door dhr Laken; garage met boven woning Voldersgracht 2/2a uit de hand verkocht; huis Morsstraat 60/60a op 17.500,- door dhr Marks; huis Kaiserstraat 34 en huis Kaiserstraat 36 samen op 35.103,- door dhr De Bolster; huis Duinzichtstraat 4, Oegsl- geesf op 9.100,- door dhr v. d. Drift q.q. briefjes of kaartjes bijgevoegd wa ren. Wellicht willen de kinderen die de ballonnen oplieten de terugzenders ook zelf nog wel bedanken. Foto- en tekenwedstrijd brugfees ten 1964 Maandag 26 oktober a.s. des avonds om 8.15 zullen de prijs winnaars van de fotowedstrijd be kend gemaakt worden in het Dorps huis. Deze wedstrijd werd georgani seerd door de .fotoclub „Daguerre", welke ook de inzendingen beoordeel de. Onderscheid werd gemaakt voor leden der fotoclub en niet-leden. De inzendingen zullen alle aldaar wor den tentoongesteld. De prijzen van de kinder-teken- wedstrijd zullen ook op hetzelfde tijdstip worden uitgereikt. Alle kin deren die een tekening inzonden worden verzocht ook om 8.15 aanwe zig te zijn in het Dorpshuis. De tekeningen zullen ook voor het publiek worden tentoongesteld. van morgen op de verandering in structuur van het bouwbedrijf. De wethouder van openbare wer ken, de heer C. J. Piena, onder streepte vervolgens het belang van het contact tussen het gemeentebe stuur en de aannemers. Hij illustreer de dit door te wijzen op de 5700 wo ningzoekenden in Leiden en de pro blemen van sanering en doorbraak waarmee het Leidse gemeentebestuur heeft te kampen. Nadat de oud-directeur van de cur sus, de heer J. J. M. Bruschke, aan de laatste groep geslaagden die on der zijn directoraat de volledige cur sus hadden beëindigd, de diploma's had uitgereikt, wees de heer E. P. Bakels, voorzitter van de raad van bestuur van het bouwbedrijf op de noodzaak van een lotsverbondenheid bij de aannemers om in een gezamen lijke krachtinspanning aan de weg te kunnen timmeren omtrent de positie van het bouwbedrijf die vaak wordt bedreigd door de publieke opinie. GROOT PAEDAGOOG De heer Bruschke werd door de heer Bakels gekenschetst als een groot paedagoog die er slag van had om met zijn le rlingen om te gaan. Als blijk van waardering voor het vele werk van de oud-directeur bood de heer Bakels hem een couvert en een bos rozen aan. Nadat de voorzit ter van de Samenwerkende Patroons- Bond de heer Bruschke een omvang rijke fruitmand had aangeboden wees de afgevaardigde van de Ned. Alg. Patroonsbond op het nut van aansluiting bij een vakorganisatie en noemde de staking van de 3000 bouw vakkers in Amsterdam een uitwas. „Men moet geen onderhandelingen vrezen maar ook niet vrezen te on derhandelen" adviseerde de heer Du- prie. Afgevaardigden van leerlingen en oud-leerlingen overhandigden de scheidende directeur, de heer J. J. M. Bruschke, een boekenbon en zette hem nog meer in de bloemetjes met een plantenbak. i De hieronder vermelde cursisten zagen hun inspanning en werkkracht beloond met het diploma: J. J. M. van Bennekom; G. Boer; F. J. A. V. van Beukeringen; W. P. J. Beyersbergen; C. F. Daudey; N. v. Duin; J. G. Duynisveld; P. Dijs; J. Pilippo; W. E. M. Lelieveld; L. van Leeuwen; W. H. G. Niersman; J. Massaar; J. N. Ouwerkerk; J. Q: van der Poel; A. L. M. Remmerswaal; J. J. van Rijn; F. L. A. Sliedregt; B. v. d. Wiel; J. N. M. Wilsenburg. De directie van Van Doorne's auto mobielfabrieken (DAF) te Eindho ven moet vrijdagmorgen 13 novem ber voor de economische politierech ter in Den Bosch, mr. Wissmann, verschijnen wegens het betalen van hogere compensaties voor de pensi oen- en ziekengeldpremie dan vol gens de c.a.o. is toegestaan. De DAF- directie kan tegen de dagvaarding nog een bezwaarschrift indienen. De ministers van Onderwijs van volkshuisvesting willen het kasteel Zuilen met de aangrenzende dorps bebouwing van oud-Zuilen als be schermd dorpsgezicht aanwijzen. B. en W. van Utrecht hebben de ge meenteraad voorgesteld daarmee in te stemmen. KLEUTER UIT RAAM GEVALEN Vrijdagmiddag is het 3>/2-jarige zoontje van de familie Wallet uit de Davidstraat te Veenendaal uit een raam van de bovenverdieping van zijn ouderlijke woning gevallen. Hij werd in ernstige toestand naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal overgebracht, maar bleek bij aan komst reeds te zijn overleden. De directeur van de rijksdienst voor het wegverkeer ir. J. W. Filz heeft in het Nederlands Instituut voor Nijverheid en Techniek te Am sterdam de autozaal geopend. Deze nieuwe afdeling geeft een indruk van de constructie, fabricage, onderhoud en reparatie van auto's en tweewie- Iers. De schoolgaande jeugd, voor wie het instituut in de eerste plaats is bestemd, kan in de autozaal o.m. kennis maken met het grondprincipe van de motor, het mechanisme van een benzinepomp, een chassis en een instrumentenbord. Voorts is aan dacht geschonken aan een beroepen- voorlichting in de autobranche. De nieuwe afdeling werd ingericht met medewerking van de RAI, Bovag en de stichting VAM. JONGETJE BJJ SPEL DODELIJK GEWOND De elfjarige H. M. Schelten is don derdag in zijn ouderlijke woning in Barendrecht aan een hersenbloeding overleden. Deze verwonding had hij woensdag opgelopen toen hij, spelen de met een negenjarig vriendje, met het hoofd tegen een lantaarnpaal was gehold. Op de Kennemerstraatweg te Heiloo is gistermorgen de zestienja rige telegrambesteller Matthijs Groot uit Alkmaar, toen hij bij slecht weer met zijn bromfiets de weg overstak in botsing gekomen met een bus uit Egmond. Hij kwam met zijn hoofd tegen de bumper van de bus terecht Hoewel hij een helm droeg werd hjj zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is hij overleden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 14