drugabel drugabel algasconvectoren É3 gebouwd met 35 jaar Ij Twee doden en 2 ernstig gewonden bij auto-ongeluk SATURNE IS HAZARDSPEL Studenten weten nog niet of zij verder kunnen studeren DUET NYLONS RECHTSTREEKS RADIO-VERSLAG LIT TIRANA gasojar-ervaring BIOSCOPEN TE LEIDEN 2ó uKiUtitiK ISJ64 nw TnTT^ci^ nryttt> a *IT PAGINA 2 De 37-jarige mevrouw A. Roze- boom-Kijzerswaard uit Markelo en de 73-jarige G. van den Berg uit Rijssen zijn gistermiddag by 'n ver keersongeluk op de weg Rijssen-Wier den om het leven gekomen. De heer Van den Berg werd door de auto van mevrouw Rozeboom aangereden-, toen hij plotseling met zijn fiets naar links reed. De man kwam op de motorkap terecht en ontnam zo het uitzicht aan de bestuurster die tegen een boom reed. Twee inwoonsters van Rijssen, resp. 50 en 63 jaar, die ook in de auto zaten, zijn ernstig gewond in een Ziekenhuis te Almelo opgenomen. (Advertentie) OFFICIER VINDT Minister Luns via Dean Rusk naar Antillen Trage afwikkeling beurzen VOORSCHOTEN NOVIB-collecte In het kader van de wereldcampagne tegen de honger, wordt landelijk door de NOVIB, de Nederlandse organisatie voor internationale bijstand, een col lecte gehouden. Voor dit doel wordt in de periode van 26 t/m 31 oktober alhier huis aan huis gecollecteerd. Het plaatselijk Novib-comité, be staande uit burgemeester L. de Kool, pastoor J. A. Blonk, mr. M. C. de Die, H. J. v. Eerde, drs. J. R. Eysink Smeets, pastoor G. J. de Greeve, ds. W. G. Meijering, ds. D. J. Modderaar, De heer W. H. Vermooten, lid van pastoor M. M. Out, dr. P. S. Pels, ds. de Tweede Kamer voor de Partij van E. Saraber, ds. K. Smit, dr. M. C. de Arbeid, zal in de openbare ver- Tideman, mevr. G. Stam-v. Leeuwen gadering der kamer op 27 oktober de en mevr. J. E. Wiertsema-v. d. Boom, minister van Onderwijs, Kunsten en doet een dringend beroep op de bur- Mr J Wiarde die gistermiddag de Minister Luns zal vandaag of mor- ^elle^over^het f^^dat'o^di^offen" gerij om de wereldcampagne te steu- iviarae, aie gistermuuiag de zondae van New fn over net reit, flat op üit ogen nen door op royale wijze de plaatse met vakantie zijnde officier van jus- SIS nKMaiX ^„^«vTrd.l^nen JÏÏUÏÏ! 1^°"^* bedenkenBüdn,gen Uti«, mr. G. W. F. ran der Valk Bou- Antillen, Washington een onder- Ztot Jptun veSortTS T0020O tl^name "n de man waarnam, heet, in de raak voer Haarlemse rechtbank over de S gSen WJ 21?„ vert"k VaD d" ,aar' n0g n,et 18 gereageerd. vraag of het sinds 1 augustus in het naar New York op Schiphol mede. Het kamerlid wil weten wat de spaar plezierig met met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart Zondag zal in het radioprogramma van de AVRO van 13.15 tot 15.45 uur verslaggever Frans Hemrichs een di recte reportage brengen uit Tirana van de voetbalwedstrijd Albanië Nederland, die wordt gespeeld in het toernooi om het wereldkampioen schap. In dit wereldkampioenschap voet bal, dat op 24 mei van dit jaar van start ging en waarvan de eindbeurten in 1966 in Engeland worden gehou den, eindigde de eerste ontmoeting van het toernooi te Rotterdam tus sen Nederland en Albanië met een 20 overwinning voor Oranje. DODE EN VIER GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING Op de Musselweg in Mussel is gis- Badhotel te Zandvoort gespeelde sa- Europese en Atlantische kwesties oorzaken zijn van deze volgens hem zullen de onderwerpen van dit ge- Wel zeer onbevredigende toestand. turnespel behendigheid of hazardspel sprek zijn, waarbij uiteraard met Ook vraagt hij of de bewindsman is, lich eens verklaard met zijn name de veranderde situatie in En- bereid is op het departement dus- ambtgenoot dat saturne tot hazard geland onder de loep wordt geno" danige maatregelen te treffen, dat amoigenoot oat saiurne tot hazard- men- dg uiterlijk in septem- spel gerekend dient t- worden. Daar- Begin volgende week leidt minis- ber, dus voor het begin van het aca- om persisteerde hij bij de eis van ter Luns op Bonaire de jaarlijkse demisch studiejaar, bekend -is wie 25.boet. die op 24 september ge- conferentie van Nederlandse am- voor rijksstudietoelage in aanmer- bassadeurs uit de Caribische landen. King xomx. steld werd toen de 55-jarige directeur Begin november brengt hij een of- van het hotel, J. J. Pas, zich te ver- ficieel tegenbezoek van drie dagen antwoorden had wegens overtreding ^an Pre.mier Williams van Trinidad. die 2 jaar geleden Nederland be- van artikel 254 bis, het gelegenheid zocht, waarna hij op 4 november te- geven tot hazardspel. rugkeert om daar een week later de beginfase der jaarlijkse algemene teravond omstreeks acht uur een er- Vorige week vrijdag heeft de Haar- vergadering van de V.N. bij te wo- sonenauto met zes inzittenden tegen lemse rechtbank een deel van een nen> indien de opening daarvan ten- een geparkeerde vrachtauto met asn- spelavond in het Badhotel bijgewoond minste niet wordt uitgesteld. hanger gereden. en gistermiddag zette zij de behande- Bij dit ongeluk werd de vijftien- ling der zaak, in de Haarlemse Twee zeugen, dertig biggen en jarige Catharina Kok uit Musselka- rechtszaal, voort. Als getuigen-des- zeven kalveren kwamen om toen gis- naai, die naast de bestuurder zat, op kundigen werden gehoord ir F. van termorgen een veeschuur van de slag gedood. Ernstig gewond werden der Walle, directeur van een advies- landbouwer Harbers in de buurt- de bestuurder van de auto, de twin- bureau uit Amsterdam, die een rup- schap Lievelde, gemeente Lichten- tigjarige Albert Kok, zijn moeder, port over het sped had opgesteld, en voorde door brand werd verwoest, mevrouw Kok-Wiechers, zijn elfjarig prof. dr. ir. J. Cohen, uit Den Haag, De schade wordt op circa f 50.000 broertje Roelof en zijn zesjarig zusje hoogleraar aan de Technische Hoge- geschat. Maria Aaltje. school te Delft. Beiden kwamen tot de conclusie dat het na bestudering van het spel mogelijk is een getal te kiezen dat winst oplevert, zodat er vain een behendigheidsspel sprake is en dat voor de gemiddelde waarne mer in het deelnemen aan het spel winst zit. De raadsman, mr. Maarsen uit Amsterdam, had eveneens betoogd, dat saturnespel een behendigheids spel genoemd moet worden. Hij vroeg afwijzing van de vordering van de of ficier van justitie en concludeerde tot vrijspraak. De rechtbank zal op vrijdagavond 30 oktober uitspraak doen. (Advertentie) spori Nws, goedkope motor mot laag ben- Snallo, comfortabele familiewagen ruimte. Felle rinoverbruik. Veilige voorwielaan drijving. InspectlBDsurtei 10.000 km. Veel ruimte vc sonem Alr-conditlonlng, mlng en defrooters. Tochtrultjes, zonneklep en vele andere snufjes. Gesynchroniseerde 4-versnel lingsbak. Stuurschakeling. Sublie me wegligging.' MAAK 'N ONTDEKKINGSRIT BIJ: Automobielbedrijf GEBR. HUISMAN Levendaal 80, Tel. 22962—34000. LEIDEN (Advertentie) (Advertentie) HILLEGOM GEMEENTERAAD De gemeen teraad van Hillegom vergadert dins dag 27 oktober om 8 uur des avonds. De agenda bevat o.m.: Vaststelling verordeningen met betrekking tot de ^De Limburgse mijnen hebben een wethouderspensioenen. Aanschaf- Mijnen kampen met personeelstekort Aether klanken ZATERDAG 24 OKTOBER 1964 Marktberichten. 13.18 Voor de jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten: Man nenkoor. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Lichte orkestrrmz. en zangsolisteri. 15.30 Voor de jeugd. 15.45 Karakteristiek, een programma van weinig woorden en veel muziek. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende 16.00 Lichte gram. 17.00 Lichte Woord. 7.15 Klas. gram. 7.45 Gewij- gram. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 nieuw dieptepunt in de ondergrondse fing boekhoudmachine voor de de muz. (opn). 7.55 Overweging. 8.00 Licht ensemble. 18.20 Jazzmuziek. - (Advertentie). nuari 1961 Is het aantal ondergronds- grond in „Elsbroek" aan het bestuur programma's onderbroken worden lezing. 19.00 Nws. 19.10 Actualitei- arbeiders gedaald met 3200 man en Van de Lagere Technische School voor een rechtstreekse uitz. uit To- ten. 19.35 Stereof. uitz.: klas. muz. sinds begin 1961 zelfs met 6500, het- St. Paulus. Straataanleg in „Els- kio: rep. van de sluiting van de 18e (gr). 20.00 Hoogtepunten van de ach- geen iets meer is dan 20 procent. broek" voor de bouw van een com- Olympische Spelen in Tokio). 8.15 ter ons liggende 18e Olympische Het tekort aan werkers aan het plex „Tien woningen eigen". Voor- progr. 12.00 Angelus. 12.04 Olymp. Zomerspelen in Tokio. 20.30 Rielek- kolenfront is er de oorzaak van dat bereidingscrediet voor de aanleg van Voor de jeugd. 8.20 Djinn, gevar. sen...., gevar. prögr. 21.36 Licht in de produktie ten opzichte van 1963 een rioolzuiveringsinstallatie. Inge- journaal. 12.30 Mededel. t.b.v. land- strumentaal ënsemble met zangso- met 2,4 procent achterblijft. Aller- bruikgeving gedeelte van het slacht- en tuinbouw. 12.33 Licht instr. kwar- listen. 22.00 Roulette, een spelletje wegen worden door de gezamelijke huis aan J. A. van der Meij. Krediet tot met zangsoliste. 12.50 Regerings- met grammofoonplaten. 22.15 We- mijnen arbeidskrachten geworven, voorbereidende werkzaamheden om- uitz.: Werk en welzijn. Vraaggespr. reldoorlog 1, documentair progr. 22.30 Men heeft reeds 1200 Marokkanen en schakeling op aardgas. Krediet voor van Claude Belïoni met dokter L. Ph. Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruispunt: binnenkort komen er 500 Joegosla- aanschaffing van nieuwe brand- Schreinemachers, geneesheer-direk- gesprek over Christen-zijn in Kerk ven, waarvan het eerste contingent slangen. Machtiging tot het aangaan teur Rijks Phychiatrische inrichting en Wereld van vandaag. 23.15 NoU- dag j.l. arriveerde, van geldleninger- groot f 500.000. te Eindhoven. 13.00 Nieuws. 13.15 veauté's: nieuwe klas. grammöfoon- van 81 man maandag j.l De films in de week van 2228 oktober zijn door de Katholieke Film Centrale als vólgt gekeurd: Camera: Elektra (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Mensen van Morgen (18 j.) Prol. Amsterdam (A.l.) Prol. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De langste dag. (14 jaar). Ook zondag 2 en 8 ur. Studio: Marnie (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Trianon: Veel liefs uit Moskou (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: From here to eternity (Vol wassenen). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4,45, 7.15 en 9.15 uur. platen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 M. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ocht. gymn. 7.20 Social, sfrijdl. 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws en social, strijdl. 8.18 Amu- sementsmuz. (gr). 8.40 Orgelspel. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Klas. pianoconcert (gr), VPRO: 9.40 Richtlijnen, lezing over de tien gebo den in onze tijd. 9.55 Gezin en wel vaart IV. Armoede is er nog, praatje. VARA. '10.00 Buitenl. weekoverzicht. 10.15 Z.O. 135, gevar. progr. (Om 11.00 Nws.) 12.30 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Actueel ortnws. 12.55 VARA-Varia. 13.00 13.15 Opnamen nachtconcert van 17 oktober jl.lichte muz. 13.50 Uitlaat, progr. voor de twintigers. 14.25 Radio jazzclub. 14.50 Reporta ge 70-jarig jubileum Nederl. Vege- tariërsbond. 15.00 De oude Nederl. Opera 1900-1925 (gr). 16.00 Nieuws. 16.02 Boekbespr. 16.20 Stereof. uitz.: Lichte orkestmuz. 16.45 Stereof. uitz.: Licht instrumentaal kwintet. 17.05 Stereof. uitz.: Lichte orkestmuziek. 17.30 Weekjournaal. 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Tijd voor teen agers. 19.10 Je neemt er wat van mee, hobby-quiz. 20.00 Nws. 20.05 Britse volksliederen (gr). 20.15 Dag van de Verenigde Naties: Londens Symfo nieorkest en solist: mod. en klas. muz. Na afloop toespraak door Se cretaris Generaal van de Ver. Naties (opn.). 21.00 Socialistisch commem- 21.15 Trammelant in Loeren a. d. Hor, licht progr. 22.10 Licht instru mentaal trio. 22.30 Nws. 22.40 Me- tropole-show: Metropole-orkest, koor en solisten. 23.10 Even napraten, licht progr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I. NTS: 15.00 Weekjournaal. 15.25 Hardy's logboek, TV-film (dl. 2). KRO: 16.00 Intermezzo, een filmim pressie over het Spaanse land. 16.15 Huisje, boompje, beestje. 17.00-17.35 Voor de kinderen. NTS: 18.15 Olym pische Spelen. KRO/NCRV: 19.30 Barend de beer. KRO: 19.35 Sir Lan celot, TV-film (dl. 3). NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Vier maten van nu, licht progr. 21.3P; Bonanza, TV-film (dl. 10). 22.20 Concilie» journaal. NTS: 22.25 Journaal. 22,30- 23.30 Olympische Spelen. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.10 Zoo Zoo, maandelijks dierenprogr, 20.30 Combo, maandel. tienerinstuif. 20.55 De Dick van Dyke Show (djï. 25). NTS: 21.20-22.10 Hoe maakt U het?, maandel. programma. TV-Noordzee beden- en morgenavond VRIJDAG 23 OKTOBER (Wijzigingen voorbehouden) 18.30 Mijn drie zonen („Verden king"); pl.m. 19.00 Popye (teken film); pl.m. 19.08 „La Grande Aven- ture" („De monsters van de Stille Zuidzee"); pl.m. 19.24 Hollywood Star Playhouse („Papa zei Nee"). Pauze. 21.00 Bringing up baby („Babysitters''); pl.m. 22.30 Einde. ZATERDAG 24 OKTOBER 18.30 Charly Chaplin Festival; pl.m. 18.59 Mr. Magoo; pl.m. 19.05 Lastige gevallen (Joop Geesinks Starfilm); pl.m. 19.17 Blue Jeans en Kimono's Pauze. 22.00 Citizen Kane; pl.m 23.30 Einde. aangenomen, omdat hij naar mening zo deftig en aristocratisch keek," zei Berkkn lachend. „Je moet wel een indigestie hebben, John!" „Ik mag die kerel niet lijden! Daar heb ik mijn reden voor", zei War wik. „Nou zeg dan eens, wat je meent. Daar zit natuurlijk meer achter," zei Berklan, zich over het bureau heenbuigend. „Is hij soms onbe schoft tegen je geweest?" „Hij leeft nog", antwoordde War wik, als was dit bewijs genoeg van de onjuistheid van dit vermoeden. „Waarom denk je, dat hij niet deugt?" „Zit er iets van waarde in dat bu reau?" vroeg Warwik opeens. „Ik.ik ja, misschien heb ik er wel ieta van waarde in," zei Ber klan, „In de linker lade?" „Hé? Wat bedoel je, John? Goeie genade!" „Kalmpjes aan, beste vriend. Naar mljfl beste weten Is er niets wegge nomen. Maar toen lk hief binnen kwam, vond ik de butler met bij zondere belangstelling aan het mor relen aan die lade en toen ik kuchte en hij my zag, was hij, óp z'n minst genomen, verschrokken." Berklan werd angstig. Hij haalde een sleutelbos uit zijn zak, maakte de lade open en loosde een zucht van verlichting, toen hij een grote gele enveloppe zag liggen. „Het zijn slechts enkele papieren," verklaarde hij tegen Warwik. „Maar er zijn enkele personen die er heel wat geld voor over zouden hebben. Dénk je dat die nieuwe butler. „Natuurlijk, dat ligt voor de hand," aai Warwik. „Wel, dan zal ik die schurk aan de politie overleveren." „Hij heeft in werkelijkheid nog niets gedaan, denk daarom." „Dan zal ik hem wegjagen en op staande voet mijn huis uittrappen. „Och, kom nou! Stuif niet zo op," zei Warwik. Laat die kerel vanavond gewoon zijn werk doen. Waarom zou je al je gasten overstuur maken? Nu hij eenmaal verdacht is, kun je im mers een oogje op hem houden en zorgen, dat hij die stomme papieren niet weggapt? Misschien Was het hem niet eens daarom te doen; misschien zocht hij alleen maar na&r geld of dingen van waarde. Dat pakje pa pier lijkt me ndet zo aantrekkelijk." „Daarin heb je het nu juist mis, John," zei Berklan. „In die envelop pe zit een sxel beëdigde verklarin gen, die vier of vijf mensen van groot aanzien in de gevangenis zou den kunnen helpen." „Waarom doe je die rotte dingen dan niet Weg?" „Zaken. Ik heb zie nodig.voor een bepaald doel." „Stop het zaakje dan in een brand kast en laat geen boeven meer in je huis toe, die er naar komen zoeken". „Ik denk, dat ik morgenochtend je raad dadelijk opvolg. Maar van nacht moet ik ze toch nog hier be waren." „Verstop ze dan in een schoor steen of in een theepot," opperde Warwik. „Je moet er geen grapjes mee ma ken, John. Het is een heel ernstige zaak. Als je precies wist, wat er in die enve. „Man, val me daarmee niet lastig! ik zou er niet van kunnen slapen! Op mijn woord niet!" „John, jij bent een athleet en een stoere kerel. Als jij die enveloppe eenS in je zak stak en voor me be waarde tot morgenochtend!" Warwik verloor ditmaal bijna zijn zelfbeheersing. Maar t' dwong zich spoedig. „Meen je dat ernstig? En als ie mand me dat ding nu eens rolde?" „Je bent mijn vriend, John, en ik vraag je dit als een gunst," zei Ber- klali. Warwik had hem bijna een klap in zijn gezicht gegeven, want hij wist, dat hij een valse vriend was, die hem van duizenden beroofd had. „Ik kan er niet aan beginnen je te vertellen, hoe belangrijk die papie ren bij je te steken en ten minste tot de avond voorbij is, voor me te bewaren. Mochten er lui zijn, die ze eh.die ze willen stelen, dan zullen ze nooit op het idee komen, ze bij jou te zoeken. Deden ze het, dan kun je hen wel van je lijf hou den. Na wat je me van die butler verteld hebt, durf ik ze niet goed meer in die lade te laten liggen. En ik weet ook geen andere plek, waar ik ze veilig zou kunnen bergen. Hier, John, help me nu maar!" Hij bood hem de enveloppe aan. „En als er nu eens iets gebeurt en ze ontstelen me dat ding toch, wat dan?" „Ik ben er van overtuigd, dat zo iets niet zal gebeuren. Maar.in dien het gebeuren zou, dan weet ik, dat jij je best gedaan hebt, John en zullen we ons er bij neer leggen." Warwik nam de enveloppe aan en stak hem in zijn binnenzak. Daarna stond hy op met de verklaring, dat hij zich genoeg opgeknapt gevóelde, om mee te gaan kaarten. „Je weet niet, hoe 'n opluchting het voor me is",*- zei Berklan. „En we zullen die butler in de gaten houden. Ik zou die vent graag aan de politie overleveren." Warwik kon een grijnslachje nau welijks bedwingen, toen hij zijn gast heer door de hal volgde. Het was ook zo interessant, ergens heen te gaan om iets te stelen en het dan van de eigenaar zelf aangeboden te krij gen! Ook de misdaad had wel eens zijn geestige zijden! Door de openstaande deur had de butler in de gang gezien, hoe Ber klan de enveloppe aan Warwik over handigde. Onmiddellijk beantwoord de hij een telefoontje en hoorde een stem met een beslist Japans accent vragen om met mijnheer Warwik te kunnen spreken. De butler was goed op de hoogte. Hij begreep, dat dit Togo was. En hij vertelde tegen Togo, dat mijnheer Warwik nog geen tien minuten geleden met een jonge dame in zijn roadstar weggereden was. Daarna ging de butler onver stoorbaar aan zijn bezigheden, maar hield Warwik zoveel mogelijk in het oog. Intussen liep Togo de kamers vah Warwik op en neer, ontstemd om dat zijn meester niet kon te spréken krijgen om hem te vertellen van de ontsnapping der gevangenen. Hij hoopte dat Warwik zijn vijanden het spoor bijster had gemaakt. En ten slotte ging Togo in een hoekje zit ten om over het geval na te denken. Een uur later, toen de gasten van huize Berklan zaten te kaarten, sloop de butler door de serre naar buiten, en kwam achter een bosje samen met een man, die hem daar gehurkt in het donker zat op te wach ten. Die man was James Brown. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2