KREYMB0RG-TIP Leken spreken op Concilie over moderne vraagstukken POOLSE BISSCHOPPENVOORMALIGE DUITSE GEBIEDEN ZIJN POOLS Missionarissen in Kongo gered OVERHEMDEN 2 STUKS J975 Sartre weigerde Nobelprijs uit persoonlijke motieven Zes weken geëist voor schuld aan dodelijk ongeluk VRIJDAG 23 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 Het staat thans vast, dat wat enkele bisschoppen reeds openlijk hebben gevraagd ook leken na mens de 37 mannelijke en vrouwe lijke toehoorders in het Concilie het woord zullen voeren over de mate rie, welke thans aan de orde is: de verhouding Kerk en Wereld. Namens hen zal telkens een leek de opvatting verkondigen over de vraagstukken, welke aan de orde ko men. Het eerst zal iemand over de algemene beginselen het woord voe ren, daarna anderen bij de afzonder lijke hoofdstukken en bij punten van het vierde hoofdstuk. De desbetref fende interventies worden momen teel voorbereid. Ten aanzien van het gezin in de wereld van heden zal men zich refe reren aan het adres dat 152 leken aan de H. Vader en de Concilieva ders hebben gericht en dat is on dertekend door een groot aantal ge leerden van naam uit geheel de we reld voor een groot deel professo ren in de medicijnen, psychiatrie, rechten en sociologie. Onder hen vindt men de namen van dr. Th. Ariens en zijn vrouw, Sittard, van mr. Baas uit Amersfoort, H. Dresen Coenders uit Zeist, dr. B. Delfgaauw, dr. J. P. de Smet uit Heiloo, A. M. C. Padt Jansen uit Den Haag, prof. W. Pompe, G. Ruygers, Den Haag, dr. S. SchellekensLighthart, Amster dam, dr. B. A. Schmidtz van de KRO uit Laren, prof. Snijders uit Gronin gen, A. SnijdersOomen te Haren, dr. C. J. Trimbos te Utrecht en G. van den Boom en van de Nieuwe Li nie te Amsterdam. Plicht tot spreken In dit geschrift stellen de onder tekenaars, dat deze groep van chris telijke leken het zijn plicht acht te antwoorden op de oproep van de H. Vader hun stem in de dialoog bin nen de Kerk te doen horen. Met na me vinden zij het nodig, dat de Kerk spreekt over de vragen rond het gezin in het algemeen en rond de regeling der menselijke vruchtbaar heid in het algemeen. Vele mensen 20 zegt het ge schrift kampen met de moelijk- heid, dat zij geen goede harmonie weten te vinden tussen de drie doel einden van het huwelijk: voortbren ging, opvoeding en echtelijke liefde. Deze moeilijkheden hebben hun weerslag op velen die beroepshalve verantwoordelijkheid dragen zoals doctoren en sociologen, juist in ver band met de katholieke leer daar over. Zij vragen daarom een diep gaand onderzoek van de geldende leer, waarbij de hedendaagse wer kelijkheid betrokken wordt. IN KALM VAARWATER Tl/el volkomen verschillend van de destijds gevoerde veelvuldige, verhitte en politiek hoogst zwaar wichtige debatten over een eerste regeling van de „voetbaltoto" zijn dinsdag de discussies in de Tweede Kamer verlopen, waar regering en parlement te zamen in wonderlijke gemoedsrust een geheel nieuwe „Wet op de kansspelen" tot stand hebben gebracht. Er was nauwelijks enige spanning, noch strijdlust van beteke nis aan de lucht. Voor wie zich de toenmalige polemieken in en buiten de Kamers herinnert, de bijna thea trale standpuntbepalingen over en weer aan beide zijden van de rege ringstafel, de dreigende kabinetscri sis, het verwerpen van de eerste op zet door de Senaat, de opwinding van binnen- en buitenwacht, het gepraat over het leggen van tijdbommen on der het kabinet-de Quay, uitvoerige preken over „verdraagzaamheid" bij de tegenstanders van een wettelijke regeling etc., kon eergisteren nauwe lijks ogen en oren gêlöóen! Men kan er slechts verheugd over zijn. De nieuwe regeling is thans op basis van enkele goede compro missen tot stand gekomen. Minister Scholten gaf daarvan zelf een fraaie vertolking, toen hij te kennen gaf persoonlijk geen voorstander van „gokken" en „spelen" te zijn, zeker niet wanneer het om geld gaat, maar zijn standpunt niet tot een hindernis voor anderen te willen maken, zo lang de ontwikkeling binnen aan vaardbare grenzen blijft. Dat die grenzen niet worden overschreden door de nieuwe wettelijke regeling, oordeel van de overgrote Kamer meerderheid. Slechts een betrekke lijk kleine protestantse groep voor wie onzerzijds overigens alle begrip en respect toonde zich niet met de voorstellen te kunnen verenigen. /"\ver de door bedoelde Kamermeer- derheid in de nieuwe wetgeving neergelgde hoofdpunten (de détails leveren immers weinig stof tot be spreking) kan men uit een oogpunt van wetgevend beleid en met het oog op de zaak zelf, waarom het voor namelijk gaat (de voetbaltoto en de daaruit voor de sport-accommodaties te winnen opbrengsten) heel tevre den zijn. Het belangrijkste nieuwe punt is ongetwijfeld de nu bereikte werkelijke verdubbeling van de hoofdprijs, doordat deze niet alleen van 50.000 op 100.000 is gebracht, maar bovendien „schoon" mag wor den uitgekeerd, te weten: belasting vrij. Hetzelfde is tegelijkertijd voor de hoofdprijs van de Staatsloterij bepaald. De Kamer had gelijk met voor deze reële verdubbeling te plei ten, aangezien de toto wel een aan moediging kon verdragen; een injec tie tegenover de groeiende animo van de veel hogere prijzen gevende bui tenlandse lotto's, die de vaderlandse loterijen afromen. In de tweede plaats is ook de maxi mum-inzet per week op een wat meer aanvaardbaar niveau gebracht. Twee gulden en tachtig cent is nog geen gigantisch bedrag, zeker niet in het licht van de gestegen lonen en prijzen, maar vooralsnog zullen de deelnemers er wel mee uit de voeten kunnen. Over de derde wijziging zijn er eigenlijk wat minder enthousiast, al kunnen we begrip opbrengen voor de poging om bedreigingen van de wekelijkse toto tengevolge van even tueel niet-gespeelde wedstrijden weg te nemen. Voor zulke niet-gespeelde wedstrijden mogen nu immers hoog stens vijf fictief vastgestelde uitsla gen in de plaats worden gesteld, waarmee natuurlijk wel een wat vreemd element in de totnogtoe als maatstaf geldende sportieve beoor deling van de wedstrijdkansen is aan gebracht, maar waardoor anderzijds een veiligheidsklep tegen het weg vloeien van inkomsten is aangebracht. Het een heeft de Kamer-meerderheid tegen het ander afgewogen en be grijpelijk de nieuwigheid het zwaarst laten wegen. Men zal moeten afwach ten, hoe die nieuwigheid werkt in de praktijk, alvoren een definitief oor deel te vellen. De hiërarchie in Polen heeft giste ren verklaard, dat de Poolse bezet ting van voormalige Duitse gebieden, die na de tweede wereldoorlog bij Polen zijn gevoegd, „onherroepelijk en onbetwistbaar" is. Aartsbisschop Boleslaw Kominek, het waarnemend hoofd van het Poolse episcopaat, heeft in een verklaring gezegd, dat de westelijke gebieden thans even Pools zijn als Warschau en andere provin cies. In de kerkelijke verklaring heet het verder, dat acht miljoen Polen, diie in deze voormalige Duitse gebie den wonen ad hun krachten, geloof en hoop aan deze gebieden hebben gewijd en op deze gebieden hebben gesteld. In de verklaring wordt ge constateerd, dat de Polen, ongeacht hun godsdienstige of politieke over tuiging, het eens zijn over het vraag stuk van hun herwonnen gebieden. Reuter tekent hierbij aan, dat tot dusver het Vaticaan de politiek heelt gevolgd om volledige erkenning van de nieuwe Poolse grenzen rnet Duits land uit te stellen in afwachting van Om de eer van de familie Om „de eer van zijn familie te zuiveren" heeft een onder wijzer in de Siciliaanse plaats Catania een hoogleraar in de economie neergeschoten. Gae- tano Furnari, wiens 19-jarige dochter een baby verwacht, stapte een volle examenzaal binnen, begaf zich naar de ju--, rytafel waaraan de hoogleraar met twee collega's gezeten was $en schoot hem zonder een woord te zeggen neer. Het slachtoffer, gehuwd en vader van twee kinderen, overleed in het ziekenhuis. Furnari zei, dat de hoogle raar zyn dochter had verleid. „Ik heb gedaan wat iedere va der onder dergelijke omstan digheden zou hebben gedaan. Ik heb de eer van mijn dochter gezuiverd", aldus de vader. de ondertekening van een vredesver drag tussen de voormalige geallieer den tijdens de oorlog en Duitsland. De weigering van de Poolse Kerk om vaste bisschoppen te benoemen in de voormalige Duitse gebieden in overeenstemming met het Vati caanse beleid is een van de grond oorzaken geweest van spanning tus sen de kath. leiding in Polen en de Poolse overheid. Het communistische blad Trybuna Ludu heeft onlangs de Kerk opnieuw aangespoord loyaliteit met de staat te tonen. KARDINAAL BEA NAAR RHODOS Augustin kardinaal Bea S.J., de leider van het secretariaat voor de eenheid der christenen, zal als Va ticaans waarnemer de komende pan orthodoxe conventie op het eiland Rhodos, welke op 1 november be gint, bijwonen, aldus is uit kringen van de Grieks-Orthodoxe Kerk in Athene vernomen. Er worden een 150-tal prelaten en professoren van de Orthodoxe Kerken uit de gehele wereld op de conventie verwacht waarop met name gesproken zal wor den over een eventueel begin van een gesprek met de Kath. Kerk. Vrouw die man doodschoot door jury vrijgesproken McNamara: Chinezen met atoombom verder dan we dachten De Chinezen schijnen op het gebied van kernwapentechniek verder te zijn dan men aanvankelijk dacht, zo is gisteren door Amerikaanse func tionarissen verklaard. Hun mening vond voedsel in de bekendmaking van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, waarin werd gezegd, dat de Chinezen bij hun kernproef gebruik hadden gemaakt van urani um 235, terwijl aanvankelijk was aan genomen. dat plutonium was gebruikt voor de produktie waarvan slechts een kernreactor aanwezig moet zijn. Het is niet met zekerheid te zeg gen of de Sowjet-Unie China aan dit uranium heeft geholpen voor zij haar hulp aan Peking in 1960 stopzette. V.S. STERK GENOEG De Amerikaanse minister van de fensie, McNamara, zei op een pers conferentie, dat de Verenigde Staten sterk genoeg zijn om de grootst denk bare, verrassingsaanval te weerstaan en met zoveel kracht terug kunnen slaan, dat communistisch-China en de Sowjet-Unie tegelijk vernietigd worden. China zal gedurende een groot aantal jaren nog niet het punt bereiken, waarop het met kernwa pens verliezen zou kunnen toebren gen aan de Verenigde Staten en zijn bondgenoten. De Chinese kernproef vereist daarom geen wijzigingen in de Amerikaanse strategische strijd macht, aldus McNamara. Opslag voor koning Boudewijn? Bij het Belgisch Huis van Afge vaardigden is een wetsontwerp in gediend, waarin wordt voorgesteld de civiele lijst van koning Boudewijn en de toelage aan diens broer prins Albert in de toekomst te koppelen aan het kleinhandels-indexcijfer. Sinds zijn huwelijk met koningin Fabiola bedraagt de civiele lijst voor koning Boudewijn 42 miljoen Bel gische franks (ruim 3 miljoen gul den) en de toelage voor prins Albert 3,5 miljoen franks (ruim een kwart miljoen gulden). Nu wordt voorge steld deze bedragen te verhogen tot resp. 46,5 en 3,9 miljoen franks. In een ophefmakend moordprcces voor het hof van assisen van Bra bant in Brussel heeft de jury een vrouw vrijgesproken, die had bekend haar man met een karabijnschot te hebben gedood. Huguette Waltz had, naar zij ver klaarde, de karabijn gekocht om zich van het leven te beroven omdat haar man, een Brussels toneelspeler, haar ontrouw was. Bij een nachtelijke twist schoot zij haar echtgenoot neer. De jury had slechts anderhalf uur nodig om tot de vrijspraak te komen. De beklaagde werd niet schuldig ge acht aan moord: doodslag met de be doeling 1>e doden. De jury overwoog daarbij, dat zij werd gedreven „door een onweerstaanbare drang", waar door zij niet beschikte op het ogenblik van haar daad over haar vrije wil en vermogen tot zelfbeheer sing. Belastingverlaging door Bondsdag goedgekeurd Redemptorist schreef tegenhanger van „De plaatsbekleder" In New York heeft woensdagavond een katholiek toneelgezelschap de eerste opvoering gegeven van het stuk „The comforter" (De trooster), van de hand van de redemptorist Ed ward Molloy, dat is bedoeld als een antwoord op het veelomstreden werk van de Duitse toneelschrijver Rolf Hochuth „De plaatsbekleder", waarin kritiek wordt geleverd op de hou ding van paus Pius XH ten aanzien van de behandeling der Joden door de nazi's. In zijn stuk stelt pater Molloy, dat paus Pius bevreesd was voor vrese lijke vergeldingsmaatregelen, als hij zich openlijk tegen Hitler of Musso lini zou uitspreken. Voorts haalt hij verschillende voorbeelden aan, dat de paus heeft getracht het lijden van christenen en Joden te verzachten, zoals het openstellen van kloosters voor vluchtelingen en het uitoefenen van aandrang op de betrokken rege ringen. Blijkens de kritieken heeft „De trooster" echter niet die indruk kun nen maken als Hochuths „Plaatsbe kleder" heeft bereikt. De kunstcriti cus van de „New York Times" schreef dat „na de Trooster de gechiedschrij- vers nog steeds zullen moeten oor delen over de beweegredenen van een man die voor zulke ernstige pro blemen stond". Het Kongolese persagentschap DIA meldt uit Lolo en Yaligimba, dat daar het voltallige missiepersoneel door het nationale Kongolese leger is be vrijd. Daaronder bevinden zich 7 Ne derlandse missionarissen. Hun namen luiden: de paters Frans Tielen uit Nijmegen, Luddp h Rommens uit Etten, Victor van Roosmalen uit Mid- delbeers, J. van Gooi uit Goirle en de broeders S. van den Burght uit Schijndel en A. Koopmans uit Berk hout. Allen zijn van de Nobertijner orde. De enige lekemissionaris in dit ge zelschap is de heer Th. Vranken uit Maastricht, die werkzaam was in Yaligimba. De Norbertijnen waren al len werkzaam in Lolo. Pater Frans Tielen zal binnenkort naar Neder land terugkeren. JENKINS BRACHT VEILIGHEID NIET IN GEVAAR In een rapport aan president John son heeft de FBI gisteren meegedeeld, dat geen enkele inlichting inzake de affaire met Walter Jenkins er op wijst, dat de gewezen adviseur van de president de veiligheid of de be langen van de V.S. in gevaar heeft gebracht. Volgens de FBI had Jenkins ver klaard, dat er nooit een poging was gedaan om hem in opspraak te bren gen in verband met vroegere arres taties. In het rapport staat voorts, dat president Johnson niet op de hoogte was van Jenkins' arrestatie, in 1959, toen hij vorig jaar november het presidentschap aanvaardde. Beide incidenten vonden plaat gedurende periodes van uitzonderlijke spanning en fysieke uitputting van Jenkins, aldus het verslag, volgens hetwelk Jenkins „beperkte omgang had met enkele personen van wie wordt be weerd, of die hebben toegegeven, dat zjj een sexuele afwijking hebben" De jongste arrestatie vond plaats na een feestje en Jenkins verklaarde, dat beide feiten hadden plaatsgevon den na het gebruik van alcohol. Bel-O-Fast in pasteltinten. Ook in uni wit met boordmodel rondo of punt. Tricotnylon in uni en streepdessins. Diverse mouwlengten. Per stuk 11.90 2 st-^ieCTnu 19.75 STILLE RIJN tegenover de Hartebrugskerk (Advertentie Onderscheiding kan op lezers druk uitoefenen De Westduitse bonsdag heeft zich gisteren akkoord verklaard met de belasting wijzigingswet 1964, die voor al voor kleine en middelgrote inko mens een belastingverlaging inhoudt van gemiddeld zeven procent als mede een aantal andere tegemoetko mingen. De nieuwe wet die op 1 januari in werking treedt betekent, dat de gemiddelde belastig die in West-Duitsland wordt betaald van 24.2 tot 23.6 procent omlaag gaat. Dit gaat de bondsrepubliek 3.2 miljard mark kosten. Desonadnks zullen de belastinginkomsten vozend jaar met naar schatting zes miljard mark toe nemen. Eisenhower in ziekenhuis, Truman eruit Oud-president Eisenhower is gis teren in het Walter Reed-ziekenhuis in Washington opgenomen wegens ontsteking van de bronchiën en luchtpijp. Hij spreekt moeilijker en lijdt aan een pijnlijke hoest. Zijn al gemene toestand is echter bevredi gend, zo is van de zijde van het zie kenhuis meegedeeld. Eisenhower, die 74 jaar is, zal het ziekenhuis naar verwachting na een week weer ver laten. Oud-president Truman, die 13 ok tober in een ziekenhuis in Kansas City werd opgenomen na een val in zijn badkamer, is gisteren naar zijn woning teruggekeerd. De 80-jarige Truman had o.m. verwondingen aan het hoofd opgelopen. Twee ribben waren gebroken. Beroep in Belgische „rookbom-proces" De twee Belgische militairen, die de vorige week door de krijgsraad werden vrijgesproken in het „Rook bom-proces", zullen eind december terecht moeten staan voor 't krijgs- hof in Brussel. De auditeur-militair heeft tegen de vrijspraak beroep aan getekend. De twee militairen, een 36-jarige kapitein en een 20-jarige sergeant, worden verantwoordelijk gesteld voor de dood van drie Belgische soldaten. „GEDWONGEN TE DODEN" Toen in de buurt van Sao Paulo (Brazilië) een gevechtsscène wesrd opgenomen voor de wild-westfilm „Obliged to kill", waarbij uiteraard heftig werd geschoten, stortte de as sistent-regisseur Miartino Martini door een kogel dodelijk in de rug getrof fen ter aarde. De politie ziet zich voor de moeilijke taak geplaatst wie van de vele medewerkers de daad op zijn geweten heeft. Alle vuurwapens waren met losse patronen geladen. De trouwring van Maarten Luther, die sinds de eerste wereldoorlog ver dwenen was, is volgens een berichl van het Oostduitse persbureau ADN bij een familie in Rostock terugge vonden. Het kleinood zal nu in een historisch museum in Schoenberg, Mecklenburg, worden tentoongesteld. In een vraaggesprek met een Zweed se verslaggever motiveerde Sartre zijn weigering van de hem gisteren toegekende Nobelprijs met de verkla ring, dat hij steeds officiële onder scheidingen, zoals in 1945 het Franse Legioen van Eer, van de hand heeft Leids student werd bij botsing gedood Zes weken gevangenisstraf en ont zegging van de rijbevoegheid voor de tijd van een jaar heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag gisteren geëist tegen de 34-ja- rige kapper D. van B. uit Den Haag. Hij stond terecht voor het veroorza ken van dood door schuld. In de avond van 23 maart van dit jaar reed verdachte op de rijksweg bij Leidschendam met zijn auto te gen een voor hem rijdende scooter. De scooterrijder, een student uit Lei den en diens verloofde, kwamen in een sloot terecht. Het meisje kon vrij spoedig er uit komen, maar de stu dent was zó zwaar gewond, dat hij daarin niet slaagde. Hij verdronk. Verdachte verklaarde dat hij met een snelheid van plusminus honderd km had gereden. De scooter had hij niet tijdig kunnen zien, omdat deze geen achterlicht zou hebben gevoerd. Enkele getuigen verklaarden dat er die avond mistbanken waren ge weest en dat daarom de snelheid waarmee verdachte reed te groot was. De auto van de kapper sloeg na de aanrijding enkele malen over de kop, waarbij een meisje uit het voer tuig werd geslingerd en gewond. De officier van Justitie was van mening, dat verdachte in elk geval schuld heeft aan het ongeluk. Indien er mistbanken waren reed hij te snel, indien niet, dan had verdachte de scooter eerder moeten zien. Uitspraak op 5 november. Koningin Juliana naar Londen H. M. de Koningin is voornemens op woensdag 4 november in gezel schap van prinses Christina in Lon den een bezoek te brengen aan de tentoonstelling „The Orange and the Rose", die van 22 oktober tot 13 de cember in het Victoria and Albert- Museum wordt gehouden. De ten toonstelling geeft een beeld van de wederzijdse beïnvloeding van kunst en cultuur tussen Groot-Brittannië en Nederland tijdens de periode van 1600 tot 1750. Tijdens haar verblijf in Londen, dat enige dagen zal duren, zal de koningin samen met prinses Christi na logeren bij prinses Alice, gravin van Athlone. Gedwongen landing op ongastvrij Cuba Een Amerikaanse vlieger, die een vliegtuig van Jamaica naar Bogota moest overbrengen, is zondag j.l. ge dwongen een landing te maken op Cuba, waar hij werd gearresteerd. Hij deelde dat telefonisch aan zijn familie in Florida mee. Het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de Zwitserse ambassade in Havanna verzocht de vrijheid van de Amerikaan te bewerkstelligen. gewezen. Deze houding is gebaseerd op zijn opvatting over de taak van de schrijver. Een schrijver, die poli tiek, sociaal of literair een standpunt kiest, kan slechts handelen via zijn eig<en medium, het geschreven woord. Elke onderscheiding die hij ontvangt stelt zijn lezers aan een zijns inziens ongewenste druk bloot. „Het is niet gelijk of ik teken Jean-Paul Sartre of Jean-Paul Sartre, Nobelprijswin naar", zo zei hij. Hij betreurde, dat zijn besluit de vorm van een schandaal heeft aange nomen. „Toen ik vernam, dat ik waarschijnlijk voor de prijs in aan merking kwam dacht ik, dat het vol doende was de Zweedse academie te schrijven, dat ik er geen prijs op stel de en dat daarmee de zaak afgedaan was. Ik wist niet, dat de Nobelprijs wordt toegewezen zonder de kandi daat naar zijn mening te vragen." De Franse filosoof zette nog uit een, dat hij niets tegen de Nobelprijs zelf heeft, doch dat hij om louter persoonlijke redenen heeft geweigerd. Mijn sympathie voor de Venezolaan se opstandelingen raakt bijv. uitslui tend mijzelf; maar wanneer Nobel prijswinnaar Sartre zich aan de zijde van dit verzet schaart, zou hij de No belprijs als instituut erbij betrekkken, zo zei hij. Dit hield geen kritiek op andere Nobelprijswinnaars in. Derde weigering. In de 63 jaren, dat de Nobelprijs voor de literatuur wordt toegekend, is het slechts tweemaal voorgekomen, dat hij werd geweigerd. De eerste maal geschiedde dit in 1925, toen Bernard Shaw de prijs werd toege kend, ondanks zijn weigering, en de tweede maal in 1958 door de Russi sche schrijver Boris Pasternak. Tweede Kamer over anti-conceptie-pil Minister Scholten (Justitie) acht 't niet juist, reeds thans over te gaan tot een wijziging van de z.i. vrij mil de bepalingen inzake de anticoncep tiemiddelen en methoden. De zaak is thans in ontwikkeling en in bewe ging, er is een publieke discussie gaande, aldus de minister, die meen de dat zich over deze kwestie eerst een publieke mening moet vormen. Overigens, aldus minister Scholten, kunnen we met de huidige bepalin gen „nog uit de voeten komen". Bij de openbare vergadering van de vaste commissie voor Justitie uit de Tweede Kamer, die gisteravond werd gehouden, had o.m. de afge vaardigde Berkhouwer (WD) aan gedrongen op een wijziging van de betreffende slotbepalingen. Hij wees er o.m. op dat „de pil" een maat schappelijk verschijnsel is geworden. De heer Berkhouwer stelde de vraag of de wetgeving terzake wel gelijke tred met de ontwikkeling heeft ge houden. Minister Bogaers voelt niets voor staatssecretaris Minister Bogaers (Volkshuisvesting en Bouwnijverheid) voelt niets voor de benoeming van een staatssecretaris aan zijn departement, die speciaal belast zou moeten worden met de behartiging van de zaken, de ruimte lijke ordening betreffende. Een dergelijke suggestie wees hij. tijdens de voortgezette openbare ver gadering van de vaste commissie voor Volkshuisvesting en Bouwnijverheid uit de Tweede Kamer, gistermiddag van de hand. Naar zijn mening zou een staatssecretaris voor de ruimte lijke ordening een coördinerende functie tussen een aantal departe menten moeten bekleden en dat zou. aldus minister Bogaers de zaak van de ruimtelijke ordening beslist geen goed doen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13