w Actieve tap IA Eerste woonschip gaat ligplaats aan Leidse Vaart verlaten i 1! EEN ELEKTRO-MONTEUR Nieuws van de Leidse ziekenschepen LEIDEN GAAT MAANDAG AL VUIL STORTEN IN ROOMB. PUT Lei A Burgerlijke stand Eerste Leidse rector magnificus was classicus, geneesheer en dichter Weerbericht Het weer in Europa ZATERDAG 17 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 LISSE WARMOND BEZINNINGSDAG ST. AGNES VERENIGING Bewoner kreeg huis op het land Voor die bezinningsdag van die St. Agmesverenigirag welke dit jaar in Drakenburgh t>e Baarn werd gehou den, bestond een zeer grote belang stelling. Br werd door 70 dames aan deelgenomen. Na aankomst in Drakenburgh werd Het woonschepenprobleem aan de Enmenhooptdanookvanharte.dat w Hnor w>n utaflid de Leidsevaart in Lisse wordt 'n tikje de gemeente genade voor recht zal ^^VMMf^wXjiTgSten kleiner. De heer J. Bel, eigenaar van laten gelden. Men hoopt ook, dat dat k^iTkoffie de een der huizen op het water, heeft spoedig zal zjjn, want de winter staat en hek ontstaan van de "Sph„, ^ef7orne.r aXn g.°n Z° V00r Volkshogeschool D^kenburgh uit- betrokken mogen worden, althans GEZAMENLIJK CONCERT e€"gQez,e^ - niet hier. De woonboot moet ver- VAN KOREN EN HARMONIEëN kf™ VOJgq* ag kocht en naar elders worden ge- Riding met als onderwerp.„Het reh- sleept. Op het moment liggen hier Er moet nog veel gebeuren en de ÏSÏLi ™?oo *,*1 acht boten te veel, nl. vijf voor en plannen zijn nog maar in een pril V^n T drie achter de brug. Dat wil zeggen: beginstadium. Maar het is niettemin vormen van voor zo ver het Lisse's grondgebied officieel, dat de twee harmoniege- £et dagelijks leven een plaats heb- betreft. Want net over de grens heb- zeischappen uit Lisse, „Trou moet gekregen in de dienst van God. ben zich weer enkele boten bij het Blijcken" en „Canite Tuba" straks Zym gedachten gingen to de eerste rijtje aangesloten. Dat is echter een samen een uitvoering zullen geven nf®1" het religieuze van zaak, die Lisse niet raakt, omdat het en dat beide Lissese koren „Looft iedere dag. De mens heeft een be- hier Noordwijkerhouts gebied geldt, den Heer" en „Excelsior" aan deze paald element in zich dat altijd reli- uitvoering eveneens medewerking gieus is. In het dagelijks leven is lang WATER EN LICHT zullen verlenen. voelbaar, doch een goede Plaats en datum zijn nog niet vast- daad kan reeds een gebed zijn. De De vijf woonschepen zonder vergun- gesteld, maar men mikt op een gun- ouderen hebben in deze tijd van ver- ning, die vóór de brug ligplaats heb- stige dag in maart, terwijl de hal anderinigen en omschakelingen in de ben gekozen, zijn inmiddels weer van een der bollenveilingen wel als eredienst het niet gemakkelijk. Toch aangesloten op het waterleidingnet concertzaal zal worden uitverkoren, moeten zij zich los maken van een en op de kabel, die het electriciteits- Onder wiens leiding straks deze ingewortelde traditie, die thans een bedrijf Hillegom-Lisse-Sassenheim uitvoering zal worden gegeven is nog vernieuwing ondergaat. „Wij moeten hier heeft gelegd. De drie schepen niet bekend. thans een overstapje nemen en de voorbij de brug echter niet. En dat - vinden de bewoners natuurlijk min- v„_ TOII[, der plezierig. Waarom, zo vraagt men gemeejn te katwijk. zich af, krijgen de vijf voor de brug, Bij de gemeentebedrijven kan worden geplaatst behelpen als zaten we in een of an der achterlijk gehucht? De kabel van Voorkeur wordt gegeven aan sollicitanten, die in het bezit zijn van het het electriciteitsnet ligt al voorbij de diploma V.E.V. sterkstroommonteur, brug en een kleine honderd meter buis voor de waterleiding kan zo'n Bezoldiging met machtneming van leeftijd en ervaring nader geweldige uitgave niet zijn. Het leg- overeen te komen. Aanstelling van vaklieden ouder dan 26 jaar gen van een zinker is naar de me- op een bruto maandsalaris van 567,04 of 612,04 is mogelijk, ning van de betrokken eigenaars der Verstrekkring van werkkleding, alsmede gereedschapstoelagè woonschepen niet nodig omdat men en rijwieltoelage. Vakantieuitkering 4 procent. A.O.W.-premie het gedeelte van de buis, dat langs wordt niet ingehouden, de brug bovengronds zou moeten lo pen, met betrekkelijk eenvoudige Nadere inlichtingen worden bij de gemeentebedrijven verstrekt, middelen wel zo kan isoleren, dat er Sollicitanten binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te richten aan van bevriezen geen sprake kan zijn. de directeur. Het gemeentebestuur heeft zelf toe- (Advertentie) gegeven dat de zaak wat uit de hand is gelopen, hoewel het recht formeel aan de kant van de gemeente blijft. Men meent dat het uit medisch en sociaal oogpunt niet verantwoord is, de situatie te laten zoals die nu is. Rdqieaze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 Leidea Td. 017I0-228I9 nieuwe tijd met zijn nieuwe vormen accepteren". De inleiding gaf in de pauze nogal wat stof tot gesprek. Na het diner wend een inleiding gehouden door de Zeereerwaarde heer A. Vreeburg. Zijn onderwerp luidde: „Vormen van het diageüijks leven in de godsdienst". Spr. stimuleerde in onderling kontakt met elkaar door te praten over het geloof en dieper te denken, dieper in te gaan in de vernieuwingen van de eredienst diie op God zijn inge steld. In vele vormen kunnen wij het religieuze ontdekken. Steeds vin den wij in ons dagelijks leven het geloofsleven terug. Na discussie over deze inleiding volgde het souper waarna de presi dente mevr. M. P. van der Zalm - Langezaal een dankwoord sprak tot de sprekers en tot de organisatoren van deze dag. Zij zei ervan overtuigd te zijn dat ieder weer geestelijk ver rijkt naar huis zou gaan. En met een opwekkend woord tot het bezoeken van de recoüeotieavonden werd de dag besloten. LISSE LELIJKE VALPARTIJ De bromfietsrijder M. A.' J. C. uit Lisse reed met zijn brommer op het rijwielpad in de richting Hiliegom. Vóór hem reed een wielrijder, die op het belsignaal naar rechts uitweek, doch juist toen de bromfietser hem passeerde een plas wilde ontwijken, met het gevolg dat de bromfietser weer naar links zwenkte om de wiel rijder te sparen. Hij raakte daarbij een paaltje langs de berm en kwam met zijn brommer te vallen. Hij liep verwondingen op en moest door dr. Van Dijk ter plaatse geholpen wor den, waarna hij naar zijn woning vervoerd kon worden. De wielrijder, een scholier, was zo onwellevend om zich van het geval niets aan te trek ken en reed door GEEN VOORRANG VERLEEND Op de Stationsweg bij de Van Lyn- denweg had vrijdagmorgen een auto- botsing plaats doordat geen voorrang werd verleend. De autobestuurder M. S M. uit Lisse kwam de Van Lynden- weg af, reed de Stationsweg op, doch gaf geen voorrang aan een naderende auto bestuurd door de heer L. W J. B uit Lisse. De beide auto's kwamen In flinke botsing hetgeen een aanzien lijke materiële schade veroorzaakte. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het gemeentebestuur van Zoeterwoude heeft aan Leiden toestemming ver leend tot het gebruik van een vuilstortput in de zo genaamde Roomburgerput. De hinderwet-vergunning is thans ook officieel af gekomen. Reeds maandag zal het eerste stadsvuil in de tiid-liike nut worden se«tnrt, aan de zuidkant van het Riin-Sehi»kanaal, sebum tegenover de To renflat. Ook uw adres voor" Gebuurte-aankondigingen (Advertentie) BEURS0VERZ1UHT FLINK AGIO VOOR NIEUWSTE STAATSLENING Er is vanmiddag in de staats- fondsenhoek gedurende het eerste beurshalfuur, echter ouderwets ge handeld met posten van f 50.000 tot 100.000. Dit naar aanleiding van de toewijzing op de nieuwste 5'4 pet. staatslening 1964/2, groot 200 min, waarop gisteren tegen 98'/z procent werd ingeschreven. Er wordt op de ze inschrijving voor 0,118 pet inge schreven. Hieruit blijkt dat voor cir ca 170 miljard gulden op deze le ning werd ingeschreven. Vanzelf sprekend kwamen alle banken en commissionaires stukken te kort. Die trachtte men zo voordelig mogelijk te verkrijgen. Gisteren nabeurs werd reeds gehandeld van 99 tot 99'/2 pet. Toen het toewijzingspercentage be kend werd liep de prijs op tot 100)4 Dit werd ook vanmorgen voor de stukken betaald, zij 't mondjesmaat. De officiële beurs opende vanmid dag op 100 1/16, waarna 100 1/8 werd gedaan. Iets beneden het hoog ste niveau van vanmorgen dus. Men bleef vanmiddag wat voorzichtig omdat men in kringen van de staats fondsen nog steeds ernstig rekening houdt met een verhoging van het officiële disconto. Dit zou eventueel koersdrukkend op de staatsfondsen werken. Ook de overige staatslenin gen lagen goed gedisponeerd in de markt. Op de gebeurtenissen un Rusland over het aftreden van premier Chroestsjow, reageerde de internatio nale waarden nauwelijks. Van enige nervositeit was absoluut geen sprake Mede in verband met het naderende weekeinde bleef de handel in de hoofdfondsen gering. Ook de koers fluctuaties op de deg waren aan de krappe kant. Philips, welk fonds gis teren in Wallstreet dollar lager sloot, verloor ten opzichte van het voorgaande slotniveau, circa 80 cent op 159.30. De overige hoofdfond sen schommelden rond het slotniveau van donderdag. Gisteravond gaven de internationale waarden een be hoorlijke koersdaling te zien als ge volg van de paniek in Wallstreet, alwaar 'n scherpe koersdaling plaats vond op de eerste berichten uit Mos kou. De koersdaling van donderdag avond werd vanmiddag weer geheel teniet gedaan. De verkiezingen in Engeland, waarvan de einduitslag nog steeds niet bekend was, hadden ook geen invloed op het koersverloop op het Damrak. Vergeleken met de slotkoersen van de vorige week boek te AKU deze beursweek een koers winst van circa vijf punten. Daaren tegen verloor Hoogovens een paar punten. Unilver daalde ruim één. Philips en Kon. Olie ieder ruim drie gulden. HENRY DUNANT De Roode-Kruisgasten zouden lie ver nog een weekje aan boord van de J. Henry Dunant blijven, maar aan alles komt. nu eenmaal een einde. Vanmorgen vertrok de Henry Du nant om half 9 uit Rotterdam en om 4 uur vanmorgen arriveerde men in Alphen a. d. Rijn. De Alphense gas ten verlieten om 7 uur vanmorgen 't schip; de Leidenaars gingen aan de kade bij de Touwfabrieken om half 9 van boord. De opvarenden ontvingen vanavond in Alphen zeer veel bezoek van fa milieleden en vrienden. Bovendien zong het interkerkelijk evangelisa tiekoor onder leiding van de heer Lemkens op alle zalen liederen. De Roode-Kruisafdeling bezorgde de pa tiënten plantjes en de dames van het Welf are werk deelde zakjes snoep uit. Door toedoen van een zakenman uit Dordrecht konden vier wollen de kens onder de patiënten worden ver loot. SOLGLYTT KEULEN, vrijdagavond. Na een voortreffelijke reis kwamen de ver pleegden van Solglytt aan boord van de „Rival" vanmiddag om kwart voor zes in Keulen aan. Het schip was 's morgens om half 8 uit Rüdes- heim vertrokken onder een bewolk te hemel, maar tijdens de vaart klaar de het weer op en ging de zon schij nen. In Keulen begon het echter flink te regenen. ALPHEIN AAN DEIN RIJN BEDRIJFSONGEVAL In het bedrijfsgebouw van de be- tonindustrie Duinker en Verruyt te Alphen a. d. Rijn vond vrijdagmor gen omstreeks 11 uur een bedrijfs ongeval plaats, waarbij de 38-ja- rige H. Oppelaar, wonende te Kou dekerk aan den Rijn ernstig aan zijn linkerpols gewond raakte. De heer Oppelaar verrichtte werk zaamheden met behulp van een elek trische slijpinstallatie. Nadat hij dit deel van zijn werk had beëindigd, de slijptol had neergelegd en de stroom voor de installatie had uit geschakeld, pakte hij met zijn lin ker hand een gereedschap, dat naast de slijpinstallatie lag. Hij hield er echter geen rekening mee, dat de amaril van de slijpinstallatie, nadat de stroom is uitgeschakeld, nog enige tijd pleegt door te draaien. Toen hij per ongeluk met zijn linker pols hiermee in aanraking kwam, liep hij ernstige verwondingen op aan dit lichaamsdeel. Dr. J. Pilon verleende de eerste medische hulp. ARM TUSSEN AFSLUITBOOM Ongeveer vier uur vrijdagmiddag geraakte het 8-jarige meisje Christa van der Bijl, wonende in de Van Lennepstraat, toen het uit school naar huis ging, met de rechter elle boog bekneld tussen de opgaande afsluitboom van de Alphense brug en de kast waar de boom insluit. Het armpje van het kind werd ernstig verwond en ontwricht. Dr. Cornet verleende de eerste medische hulp. Het meisje werd per taxi overge bracht naar het Academisch zieken huis te Leiden. Het ongeval is te wijten aan een onvoorzichtigheid van het kind. Het is nog steeds gezellig aan boord. De vereniging „Ontspanning op zijn tijd" (waarvan alle patiënten van Solglytt lid zijn) wordt voort durend bezongen in het lied, dat spreekt van „nocit verloren gaan". Vandaag at men eens iets anders dan anders: er werd een rijsttafel ge dekt. Dat viel zo in de smaak, dat sommigen zich wel viermaal op schepten. Ook wel een bewijs, dat men zich aan boord gezond voelt. Zaterdag hoopt men in Arnhem aan te komen. Daar blijft het schip een dag liggen, o.m. om de opvarenden gelegenheid te geven een kerkdienst te bezoeken. Maandag vaart men dan naar Rotterdam, van waaruit men 's avonds de laatste berichten hoopt door te geven. Een passagier katwijk aan den rijn Bridgeclub „De Brug" De uitslag van de in hotel „De Roskam" gespeel de onderlinge drive van de bridge club „De Brug" luidt als volgt: groep rood: 1 en 2 mej. M. P1uimgraaff mej. J. de Jong en S. VisserC. Duin dam 47 mp; 3 P. v. ParidonL. J. van Kempen 44 mp; 4 W. KlosM. L. Ha- ge 43 mp; 5 A. de RuiterE. J. van Leeuwen 37 mp; 6 C. OuwehandP. van Duijvenbode 22 mp: Groep groen: 1 en 2 mevrouw Van der ValkW. Agema en de heer en mevrouw D. Parlevliet 44 mp; 4 en 5 C. den Duik W. van Reelen en W GuijtP van der Plas 34 m.p; 6 en 7 de heer en mevrouw M. van den Anker en mevr. GroenveldB. de Bruijn 28 mp. sassenhetm Raadsvergadering De raad van Sassenheim is voor 22 oktober des avonds 8 uur in openbare vergade ring bijeengeroepen. Aan de agenda ontlenen wij o.m. Aangaan geLdleniing ad 750.000. (nr 75); Aanbieding begrotingen ge meente en bedrijven voor '65 (nr. 76); Vaststelling verordening vleeskeu- ringsrechten (nr. 77); Uitbreidings plan Sassenheim, herziening 1964 (nr. 78); Bouwrijp maken gronden uit breidingsplan „De Kooi" (nr. 79); Ruiling van grond met de fa. J. Dijk stra en Zn (nr. 80); Verkoop grond aan Kooilaan aan H. M. L. Herruer (nr. 81); Verkoop grond in plan Sportpark aan N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten (nr. 82). wassenaar Geslaagd Aan de Stichting kli nisch hoger onderwijs te Rotterdam is geslaagd voor het examen semi- arts de heer E. Reynierse. Een autobestuurder wilde vanuit die WilheLminastraat de Julianastraat inrijden richting Heereweg. Om aan dé overzijde geparkeerde auto's te ontwijken nam bij de draai te kort en kwam op het trottoir aan de rech terzijde van de weg terecht, waarbij hij een lichtmast verbrijzelde. Dat hij geen rijbewijs had aai hem dit ritje wel duur te staan komen ai.phen aan den rijn Geboren: Antonius zn v. Antonius P. A. van den Elshout en J E. L. Janssen; Ingrid dr v. Cornelis Zijl stra en W. P. de Jong; Joke dr v. Arend Buitelaar en N. J. van der Laan; Helena Cornelia Maria dr v. Theodorus Meijer en H. C. de Lange; André Marcel zn v. Willem C. Oos- teris en H. H. Hoogendoorn; Peter zn v. Pieter de Pater en A. D. Zou- tewelle; Jan Remco zn v. Gerrit J. den Ouden en G. H. Zandbergen; Freddie zn v. Koen van Hemert en A. Blouw; Akke Antje dr v. Jacobus W. Streefkerk en G. Rispens. Overleden: Teunis Dekker, 59 jr; Mannes Loedeman, 57 jr. Getrouwd: Cornelis Kurpershoek en Henriette A. van Namen; Marinus Wessel en Elizabeth T. Brouwer. Ondertrouwd: Matthijs van der Kruk en Maria W. van Egmond, Huig Schuitemaker en Alida C. W. van Wilgen; Franciscus A. Rozestraten en Johanna M. C. van der Kamp; Hendrik Pauw en Hillegonda ten Brink. Cp /ïcrpnnq ZATERDAG 17 OKTORFR Leidse Jeugd Actie Scapino Bal let in de Stadsgehoorzaal. Aanvang 14.30 uur. ZONDAG Sted. Kath. Vrouwenbeweging Maria-ochtend, 9 uur H. Mis Harte- brugkerk. Kath. Vrouwenbeweging Heren singel Maria-ochtend, 8.30 uur He rensingelkerk. R.K. Melkhandelaren „St. Pascha- lis" Soc. zondagmorgen, 9.45 uur H Mis Antoniuskerk. Daarna bijeen komst Het Hnok, Rooseveltstraat. Rijksmuseum voor Volkenkunde vertoning van films „Wij Surina- mers" en „Rijst" ingeleid door dr. G. D. van Wengen. Aanvang 3 uur. Geboren: Robin z. van G. R. v. d. Zwan en A. M. P. Breeveld. Adriana Antonia Margrieta d. v. T. A. M. v. d. Berg en M. M. Saarloos. Petra Ge- rardina Hendrika d. v. A. F. Kuijken en G. C. Wesseling. Peter z. v. D. A. de Kooter en J. W. W. de Jong. Marcel z. v. M. Keijzer en G. M. Gehuwd: P. H. J. Kruit en A. M. M. Deegens. Overleden: H. J. Hendriks 87 j. man. C. Zirkzee 80 jaar echtgen. H. Piekaar. J. C. van der Does 4 da gen zoon. M. A. Bik 44 jaar vrouw J. J. C. van Kampen 76 jaar echtgen. van J. J. de Jong. M. van Leeuwen 79 jaar echtgen. van R. E. Scheltin- ga. C. G. M. Bakker 9 jaar dochter. N. van Tilburg 48 jaar echtgen. van P. van Egmond. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild, t.o.v. not. J. C. v. Eek te Lei den: Huis aan de Leidseweg 570 te Voorschoten, gemijnd op f27.000.- door dhr. De Jong; winkel-woonhuis Diefsteeg 17, gemijnd op f 10.300.- door dhr. De Bock; beneden- en bo venhuis Hansenstraat 36/36a, gemijnd op f 8000.- door dhr. Van Schie. T.o.v. Not. J. A. Dil te Zoeterwou de woonhuis Weipoortseweg 71 te Zoeterwoude, gemijnd op f20.f" door Koeken q.q.; woonhuis Koning straat 27 te Leiderdorp, gemijnd op f 10.801.- door Veerman q.q.; woon huis Rijnegommestraat 23 te Zoeter woude, gemijnd op f5801 door Dries- sen; woonhuis Rijnegommestraat 25 te Zoeterwoude, gemijnd op f 6175.- door dhr. De Groot. In de St.-Geertruidakerk te Wor- kum is gistermiddag de 450ste ge boortedag van de geleerde en dich ter Tiara herdacht. Pater dr. S. Ga lama OFM wees er in zijn herden kingsrede op, dat Petrejus Tiara, ge boren te Workum op 15-7-1514 en overleden te Franeker op 9-2-1586, driemaal de eerste hoogleraar in het Grieks was aan een pas gestichte hogeschool, nl. te Douai in Frank rijk (1560), te Leiden (1575) en te Franeker (1585). In Leiden was hij bovendien de eerste rector-magnifieus van onze eerste hogeschool. Hij werd aange steld door Willem van Oranje zelf. Toch had hij eigenlijk in Leuven medicijnen gestudeerd en in feite heeft hij een geneeskundige praktijk gehad in Delft en in Franeker. DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Leiden Hoge honorering. Sollicitaties aan abonnementen-afdeling Papengracht 32, Telef. 20935 De drie authentieke faculteiten, theologie, rechten en medicijnen, la gen destijds nog niet zo ver uit el kaar als in onze tijd. Tiara verwis selde in elk geval heel gemakkelijk het doktersleven voor de Griekse ketheder en omgekeerd. Van Tiara's kwaliteiten als arts en professor weten wij weinig. De zin van deze herdenking wilde spreker dan ook ergens anders zoe ken, nl. in het feit dat op een tot nog toe minder bekend aspect het licht wordt geworpen: zijn dichter schap. Met de neo-Latijnse dichter Tiara kunnen wij nog altijd in con tact treden, aldus spreker. Nederland heeft een behoorlijk aantal van zulke poëten. Tiara was een van de besten. Zij vormen een tamelijk vergeten groep, want tot de Nederlandse letterkunde mogen zij niet gerekend worden en de klassici besteden het grootste gedeelte van hun aandacht aan de schrijvers van de klassiek-Latijnse tijd. Tiara her dichtte in het Latijn de gedichten van de Grieken Pythagoras, Phocy- clides en Theognis (zesde eeuw voor Chr.). Verder maakte hij twee oor spronkelijke gedichten van grotere omvang: over de oude militaire dis cipline van de Friezen en over de kentekenen van de ware adeldom Deze laatste twee gedichten las spreker in het Nederlands vertaald aan het slot van zijn rede voor. In het raadhuis van Workum wordt een tentoonstelling gehouden, gewijd aan het leven van Tiara. Geldig tot zondagavond MINDER BUIEN Veel bewolking en hier en daar op klaringen, afgewisseld met enkele buien. Matige wind uit westelijke richtingen. Dezelfde temperaturen of iets hogere. Koude nacht. HELSINKI motregen 9 7 STOCKHOLM regen 9 -fe OSLO regen 8 4 KOPENHAGEN zw. bew. 11 7 ABERDEEN zw. bew. 13 6 LONDEN 1. bew. 13 8 AMSTERDAM onweer 13 8 BRUSSEL h. bew. 11 6 LUXEMBURG geh. bew. 9 5 PARIJS zw. bew. 13 8 BORDEAUX zw. bew. 16 7 GRENOBLE zw. bew. 17 0 NICE onbew. 20 9 BERLIJN geh. bew. 12 7 FRANKFORT regen 12 8 MüNCHEN h. bew. 13 6 ZüRICH regen 13 7 GENèVE zw. bew. 12 4 LOCARNO h. bew. 15 2 WENEN h. bew. 16 5 INNSBRUCK h. bew. 14 0 BELGRADO 1. bew. 8 ATHENE onbew. 18 16 ROME regen 21 12 BARCELONA h. bew. 19 11 MADRID onbew. 19 3 MALLORCA onbew. 22 '9 LISSABON onbew. 23 13 PAL ZE Morgen: 21ste zondag na Pinkste ren. Mis: „Dit zegt de Heer: Mijn gedachten zijn vredesgedachten (uit de profeet Jeremias). DE WERELDPAROCHIE „Heel de wereld mijn parochie!'' is een uitroep, waarmede niet alle pastoors van harte zullen instem men. Indien het bij zo'n moderne uit-1 roep blijft, is hij ook niet meer dan wat de apostel Jacobus zou noemen „wolken zonder regen" een Oos terse zegswijze uit landstreken die om regen verlegen zitten. Van het natte der aarde krijgen zij te weinig wat wij te veel ontvangen. „Heel de wereld mijn parochie!" is een wolk zonder regen indien we niet daad werkelijk de zegen van Gods mens wording over geheel de aarde ver breiden. Ten eerste door zelf missio naris te worden. Ten tweede, zo de moed daartoe ontbreekt, door de moe digen onder ons te helpen met een gift, die dan niet krenterig maar óók moedig moet zijn. Geef op Missie zondag „aan God wat aan God toer komt". P L ZZEL Oplossing nr. 520 Horizontaal: 2 fabel, 6 ami, 8 olm, 10 nona, 12 aloë, 13 de, 14 pan, 16 st, 17 spade, 18 A.D., 20 ere. 21 a.p., 23 kaal, 25 laar, 27 eng, 29 ara, 30 Arles. Vertikaal: 1 mand, 2 Fin, 3 ba, 4 lol, 5 smet, 7 moe, 9 los, 11 appel, 12 Andel, 15 aar, 18 Aken. 19 Dan, 21 aar, 22 prat, 24 aga, 26 aas, 28 el. Marktberichten TER AAR, 16 okt., groente Kas- snijbonen 1.27-1.41, idem B 92-1.07, idem stek 65-76, stokprinsessenbo- nen 1.07, witte pronkbonen 47-53, postelein 23, groene kool 13-16, spruiten 20-41, witlof 1 1.22-1.45, idem B 83, idem stek 24, uien 15-17, idem afwijkend 3-5, alles per kilo. Tomaten binnenland: Ax. 1.65-2.75, idem B 1.50-3.10, idem Cx. 1.50-1.90, alles per bakje van zes kilo. Sla 4- 12, bloemkool A. 42, idem B. 20-23, idem C. 20, komkommers 10-41, alles per stuk. Boerenkool 60 per kist, bospeen 24, selderij 8-11 per bosje. Druiven 1.42. Peren: Legipont 21- 24 per kg. Export veiling: tomaten A., B. en C. 4.40-5.90 per bakje van zes kilo. Spruiten 56-64 per kg. LEIDSCHENDAM, 16 okt, eieren Aangevoerd waren 83100 kip eieren. Prijzen waren voor 5900 eieren no. 0 13.70-14.55; 11400 no. 1 12.85-14.00; 25400 no. 2 12.30-13.25- 15600 no. 3 11.35-11.90; 13700 no. 4 9.05-9.70; 6200 no. 5 7.10-7.50; 2800 no. 6 6.30-6.65; 400 kneus I 11.00- 11.70; 1700 II 4.70-8.10. KATWIJK a. d. RIJN, 16 okt. Groente. Waspeen (per kist): A- extra 5.30—5.60, A1 4.00—5.40, A2 3 00—5.60; B-extra 4.30, Bl 3.90—5.00, CI 2.102.80, C2 2.102.3; bospeen 41.0042.00; bloemkool (per 100 st.) 6 st. per bak: Al 26.00—62.00 A2 13.00 38.00; 8 stè per bak: Al 26 00 34.00, A2 12.00—15 00: andijvie 12.00 —16.00; spinazie 9.0011.00; prei 11.00—25.00; gele kool 8.0015.00; groene kool 9.00—12.—, rode kool 12.002.spitskool 11.prinses- sebonen I 110.00125.II 65 00 74.snijbonen 35.komkommers (per 100 st.) 16.0030.tomaten (per bakje van 6 kg) 3.905.20, spruiten 19.0059.bleekselderie 7 0016knolselderie (per 100 st.) 17.0023.selderie (per 100 bos) 6 0011.peterselie (per 100 bos) 7 0011.krulpeterselie (per 100 bos) 7.00; druiven (per kg.) 1.85— 1.90 Aanvoeren: waspeen 57.000 kg., bloemkool 5000 stuks.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4