Prof. dr. Lammers officieel „.,VOOR™_ te=m geïnstalleerd als hoogleraar Weerbericht Het weer in Europt AfdelingRijnstreek' van nieuwe boerenbond in Hazerswoude opgericht Burgerlijke Stand Leidse universiteit Boeiende causerie VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT 1 AÜINA Gratie over uiterlijke samenhang en bindings kracht der organisatie Prof. dr. C. J. Lammers heeft, ter gelegenheid van zijn benoeming tot gewoon hoogleraar in de organisatie van de sociologie aan de Leidse Uni versiteit. gistermiddag een rede uit gesproken over 't onderwerp „Uiter lijke samenhang en bindingskracht van de organisatie", in het Groot-Au ditorium van het Universiteitsgebouw aan het Rapenburg. Spreker maakte een onderscheid tussen uiterlijke samenhang (het for meel lid zijn en blijven van een orga nisatie, of wel het daadwerkelijk deelnemen aan de activiteiten van de organisatie in kwestie) en innerlijke samenhang of bindingskracht. Déze bindingskracht berust op de aantrekkelijkheid van de doeleinden, van de activiteiten of van het „soci aalklimaat" van de organisatie, voor de leden. Een organisatie kan een zekere uiterlijke samenhang vertonen niet slechts op grond van een dergelijke bindingskracht, maar ook op grond van dwang- en lokmiddelen. De sociologie van de organisatie nu tracht regelmatigheden op te sporen welke opgaan voor uiteenlopende ty pen organisatie Zo kan men in de ontwikkeling, in de oorzaken en de gevolgen van uiterlijke of innerlijke organisatie-samenhang bepaalde al gemeenheden ontwaren, die gelden voor allerlei soorten organisaties. Het is bijvoorbeeld opmerkelijk dat non-participatie niet alleen in ker ken, politieke verbanden en vakbon den, maar ook in de krijgsmacht, in bedrijven en in scholen verband houdt met het sociaal milieu van de organisatiegenoten. Over het geheel genomen geldt: hoe hoger het sociaal milieu, waartoe men behoort, hoe ac tiever men is ais kerklid en staats burger, hoe minder men „verzuimt" in bedrijf, school en leger, hoe meer men participeert in de vakbond. Zo ook blijkt in uiteenlopende organisa ties de ledenactiviteit terug te lopen naarmate de organisatie in kwestie groter is. Prof. Lammers besloot zijn rede mét enige beschouwingen over het nut van de organisatiesociologie. Hierbij wordt geaccentueerd dat het belang van de wetenschappelijke stu die van massale organisaties vooral gelegen is in het inzicht dat een der- gelijke studie vermag te bieden in tal van problemen waarmee de moderne samenleving zich geconfronteerd ziet. Onze tijd immers kenmerkt zich door een toenemende inkapseling van het maatschappelijk leven in organi satorische verbanden. De verwezen lijking van een aantal saillante waar den zoals vrijheid, gelijkberechtig- heid en democratie wordt volgens verschillende auteurs bedreigd door deze „verorganisering" van de samen leving. Met behulp van theoretische inzichten en het onderzoek van die tak van sociologie welke zich toelegt op de analyse van organisaties, kan worden nagegaan in welke mate en op welke punten deze beduchtheid gegrond is. Einthoven-voordracht door prof. H. Burger Prof. dr. H. C. Burger, sedert vorig jaar september emeritus-hoogleraar in de medische fysica te Utrecht, zal op 29, oktober 1964 te 4 uur in het Academiegebouw de „Einthoven voordracht" houden. Het is de eerste maal dat een Nederlander voor het houden van deze voordracht is uit genodigd. Prof. Burger is de eerste hoogle raar in de medische fysica in ons land geweest. In 1950 benoemd tot bijzonder hoogleraar te Utrecht, werd hij een jaar later gewoon hoogleraar in de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen en buitengewoon hoogleraar in de faculteit der ge neeskunde met dezelfde leeropdracht. Na verscheidene jaren het onder wijs in de fysica voor de medische studenten te hebben verzorgd, ging Prof. Burger zijn aandacht in het bijzonder ook richten op medische onderwerpen, welke arbeid voor de cardiologie van zeer grote betekenis was. Hier Egt dan ook de reden, dat Prof Burger, die eertijds een docto raal h.c. in de faculteit dier genees kunde aan de rooms-katholieke uni versiteit te Nijmegen heeft ontvan gen, als eerste Nederlander is uitge nodigd voor het houden van een „Einthoven-voordracht". Een en ander was des te meer aan gewezen omdat het werk van Prof. Burger en zijn medewerkers, in het bijzonder gericht op de grondslagen van verschillende methodieken die in de cardiologische diagnostiek wor den gebruikt, zijn grootste invloed had op het terrein van de electro- cardiiografie en de vectorcardiogra- fie; dat wil zeggen de gebieden waar op ook het levenswerk van de grote Leidse gedeerde betrekking had. ter nagedachtenis van wie de Einthoven- voor dracht en zijn ingesteld. Bridgen De uitslagen van de door de bridgeclub „Voorschoten" gespeelde tweede parenwedstrijd lui den voor wat betreft groep A (mees terklassesysteem) 1 Lamboo-Verhoef 65; 2 Huyskens- Jespers 58,5; 3 Auer-Rutten 57,5; 4 Goddijn-Wassenaar 53,5; 5 v. d. Meer- Verrips 52,5; 6 De Beer-Slieker 47,5; 7 Riksman-Klaassen 46,5; 8 De Lan- noy-Van Oosten 42,5; 9 v. d. Post- Bom 41,5; 10 Van Alphen-Korpers- hoek 35. Uitslagen groep B (Howell sys teem): 1 Van Heteren-Van Heter 58,33; 2 Schulp-Teske 57,64; 3 Brons geest-Bronsgeest 52,78; 4 Schulp- Klein 52,08; 5 Hameetman-Klein 50,69; 6 Van Someren-Van Someren 47,92; 7 Oosterbaan-Oosterbaan 44,44; 8 Doorenbos-Doorenbos 44,44; 9 Bronsgeest-Van Delft 41,67. Geboren: Gerrit Bart zn v. Frank v. Gessel en Marrigje JacobaDelwell; Petra Huiberdine Eline dr v. Piet Kolk en Elly Ine Boonstra; Anna Cornelia Sofia dr v. Adrianus Wil helmus Edelaar en Anna Cornelia v. d. Geest; Cornelia Margaretha Hendrika dr v. Adrianus Wilhelmus Hillenaar en Anna Geertruida Ho- gevorst; Michel Pierre Armand zn v. Renée Adorée Stephen Brender a Brandis en Ilse Ebeling; Deborah Francisca Caroline dr v. Berthold Geert Jacksteit en Hetty Neyman; Martina Hendrika dr v. Gerrit Hen drik van der Wal en Timia de Wilde; Lydia Johanna dr v. Jan Jacob Jes se en Trijntje Twigt; Ronaldus Pe trus Wilhelmus zn v/Dorotheus Ge- rardus Helenus v. Deursen en Pe-1 tronella Elisabeth Maria v. Steyn; Martinus Catharina zn v. Theodorus Petrus van Paassen en Magdalena Vermue; Johannes Adrianus zn v. Leendert Jacob Poldervaart en Hen drika Bons; Wytzia dr v. Jan Robert Soetenhorst en Jonkvrouw Jacque line de Savornin Lohman; Robertus Leonardus Nicolaas zn v. Leonardus Joseph Maria van Kins en Wilhel- mina Catharina Zonneveld; Maria Antonia dr v. Johannes Bartholo- meus Veens wijk en Maria Elisabeth Cornelia Splinter; Lucian zn v. Ge rard Thomas Schunselaar en Irene Beatrix de Cler; Ilona Suzanne dr v. Hendrik Willem Jens en Adrienne Madeleine Ligtermoet. - Gehuwd: Jan Alle Steg en Gerrit- jen Broeren; Theodorus van Bohe- men en Gerritje te Kamp; Wilhelmus Adrianus Maanders en Maria Clara Catharina Reijnen; Frederik Hen drik Engelberts en Louise Suzanne van Goor den Oosterlingh; Louis HERENSINGEL VERRE VAN SCHOON Leiden, 8 oktober Hierbij een vervolg op het inge zonden stuk in uw blad van donder dag „Maresingel verre van schoon". Met de schrijver daarvan ben ik ook van gedachten geweest „er wo nen hier in het noorden geen stads bestuurders of gemeenteraadsleden", dus waarom zou ik mij druk maken. Alles wat schrijver zegt over zijn singel geldt ook voor de Herensingel. Voor deze zijn echter nog wel enkele andere punten aan te geven. De struiken bij de Herensingelbrug- Maresingel belemmeren een vrij uit zicht. De klok op dezelfde hoek is vanaf beide singels door de opge groeide bomen bijna niet te zien. De vrij gehouden ruimte door de huizen afbraak aan de Julianastraat is be straat. Een flinke parkeer ruimte, waarom dan niet verplicht gesteld en de singels vrij gehouden bijv. door een tijdelijk (1 uur) parkeer verbod? Vooral nu de singels voor- ramgswegen zijn geworden. Heeft wei eens een stadsbestuurder of raadslid de verkeerschaos gezien die heerst vooral op de spitsuren bij hetzelfde kruispunt singels-stad-Julianastraat? Geen verkeerspersoneel daarvoor aanwezig? Wat moet dat worden als de donkere dagen komen? Bij het voormalige stationsgebouw huizen afgebroken. De rommel blijft maar liggen. Het stuk rangeer emplacement langs de waterkant, wie moet dat schoon houden? En dan de verlich ting der singels. Wanneer komt de vernieuwing? Als de donkere dagen voorbij zijn? Volgens een raadsver- slag liggen plannen en materiaal voor de verbetering al lang klaar. Een maximum snelheid schijnt ook op de singels niet te bestaan. Een Herensingel-bewoner Antonie van Meurs en Maria Jacoba van der Krogt; Jan Hendrik Jonker en Andrea Christina Gelijns; Hu- bertus Gijsbertus van Leeuwen en Adriana Antonia le Due; Johannes van Velden en Catharina Wilhelmi- na Alida Groeneweg; Willem Adri- aan van Berkesteijn en Maria Cla- zina de Rooij. Ondertrouwd: Jacobus Petrus Stra- man en Petronella Maria ter Haar. Overleden: Johannes v. d. Burg, 13 jaar; Wilhelmus Adrianus van Gent, 70 jaar; Machiel Adriaan Schouten, 80 jaar. TELEURSTELLENDE MARKT AMSTERDAM, 9-10. Het wilde met de zaken op de Amsterdamse effectenbeurs vanmiddag niet erg vlotten. Er heerste een lusteloze stemming en de meeste hoeken ver toonden een verlaten aanblik. Het verloop was dan ook min of meer teleurstellend. Een uitzondering moest wederom worden gemaakt voor Centrale Suiker, die zich ver der herstelde en verhandeld werd van 404 tot 406. Overigens blijft men met spanning uitzien waar het nu eigenlijk met de CSM heen gaat. Aangezien wel geruchten, maar geen concrete berichten omtrent de ven nootschap meer in omloop zijn, duurt de onzekerheid voort. Noch van Wallstreet, noch van de Europese beurzen ging enige uitwer king ten goede uit voor het Damrak. Philips was nauwelijks prijshoudend, AKU was iets in herstel. Hoogovens werd geadviseerd op 592, zodat de daling van gisteren tot stilstand is gekomen. Vergeleken met vorige week vrijdag blijkt voor de inter nationale concerns, dat de stemming onregelmatig is geweest. AKU trok zes punten aan, maar Hoogovens ging terug van 605 naar 592. Philips heeft zich anderhalve gulden verbeterd terwijl ook Unilever op circa een gulden hoger niveau kwam. Voor Kon. Olie is de week vrij voorspoe dig verlopen met een koersstijging van 3 K gulden. Cultuurfondsen bleven op het vo rige peil, scheepvaart was aan de zwakke kant vooral voor Kon. Boot en Scheepvaart - Unie. Nederlandse staatsfondsen waren aan de lage kant o.a. voor de 5 1/4 pet 'ening 1964 die 100 1/4 tot 100 3/8 noteerde. Tot slui ting van de markt toe behield de beurs haar ongeanimeerde karakter, terwijl ook in de lokale fondsen de stemming bijzonder kalm was. Voor REiM-aandelen wend een adviesprijs vernomen van 171/» 18 gulden. Medegedeeld door het KNMI, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. DEPRESSIEWEER Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later wisselende bewolking met nu en dan buien. Tijdelijk vrij krachtige wind, krimpend naar rich tingen tussen oost en noord. Weinig verandering in temperatuur. imooriiwuk F. LAGERWEY f Gisteren is na een kortstondige ziekte op 62-Jarige leeftijd vrfj plotse ling overleden de heer T. F. Lager- weij, alhier. De heer Lagerweij was sinds april 1954 penningmeester van het plaatselijk Wit-Gele Kruis, in welke functie hij deze iristelling on schatbare diensten heeft bewezen. Hij ruste in vrede. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN I ZURICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME BARCELONA MADRID MALLORCA LISSABON Geboren: Ilona dr van H. Smit en J. M. Witsenburg; Hendrika dr van J. C. Bosman en A. van Delft; Adria na Johanna dr van D. van der Holst en H. E. van Veen; Robert zn van P. G. A. Fleur en J. Hartman; Petra Margaretha Cornelia dr van P. Mid dendorp en M. C. Willigers; Catha rina Johanna Maria dr van J. Ver hoog en J. M. Vink; Gijsbertha dr van A. Ouwehand en M. J. Maat. Gehuwd: J. M. Pieterse en H. Cossee; R. M. van Ettinger en A, M. de Groot; P. A. J. Devilee en M. A. H. Nozeman; J. de Bruin en H. Boö- gerd; S. Makkinje en M. T. Schmidt A. G. van Leeuwen en J. Hannaart; A. Oorschot en R. Neutèboom; H. Snik en C. Wijling; R. Adèr en E. E. Just. Overleden: C. Duys, 82 jaar, man; C. M. Zwaans, 59 jaar, man; H. S. Machielse, 48 jaar, man. Leids Kamerkoor Dertig leden traden toe; J. Koot voorzitter onder Mizée voor NCRV-microfoon Het Leids Kamerkoor onder lei ding van Willem Mizée zal op woens dag 14 oktober aanstaande van 18.05 tot 18.30 uur voor de NCRV-micro- foon optreden, met medewerking van Leny Bouman en Mette Lise Bou- meester, piano. Uitgevoerd worden de Liebesliederwalzer opus 52 van Johannes Brahms. Een gezamenlijk concert is in voorbereiding met het Toonkunstconcert te Leiden. Het zal in de tweede helft van januari uit gevoerd worden. Voorts heeft het bestuur van het Leids Kamerkoor de besprekingen met orkest en solisten afgesloten voor de jaarlijkse uitvoeringen van Bachs Johannes Passion in Leiden en Wassenaar. De Nationale Boerenbond, die op 1 oktober In een zo bewogen vergade ring te Uithoorn werd opgericht, heeft zijn eerste afdeling. Donderdag avond is namelijk in restaurant „De Posthoorn" aan de Rijndijk te Hazers woude tot oprichting hiervan overgegaan In aanwezigheid van onder meer de landelijke initiatiefnemers, de heren J. C. Koot uit Leiderdorp en Jos C. Wesselingh uit Zoeterwoude, de rechtskundig adviseur van de Natio nale Boerenbond, mr. L. van Heiningen en een twintigtal belangstellen den, komende uit de gehele Rijnstreek. De aanwezigen (niet alle dertig leden waren present), hebben er donderdagavond geen gras over laten groeien: zij hebben in het bestuur gekozen de heren J. C. Koot uit Lei derdorp, L. Boer uit Bodegraven en Jac. Verkley, eveneens uit Leider dorp. Oorspronkelijk kozen de aanwezige boeren, onder wie onder andere ook de bekende veefokker C. van Wees uit Aalsmeer, ook de heer Th. Bos uit Zevenhoven, bekend doordat hij het rechtsgeding won Inzake de be taling van de heffingen aan het Landbouwschap. In het bestuur, maar van diens zittingneming werd ln laatste instantie weer afgezien, omdat men volgende week in zijn woonplaats Zevenhoven de tweede afdeling van de Nationale Boerenbond in ons land in het leven wil roepen. tijdens de Vergaderingen ook recht van spreken hebben. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: doct.- êx. Ned. Récht: mej. M. H. Döb- schutz, Rotterdam; de heer R. G. Klomp. Den Haag. en de heer B. J. H. Holties, DelfzlJL .V m Door de zware regenval tijdens het noodweer van de afgelopen nacht zijn er enige gaten in het wegdek van de Middelste Gracht, de Kap- teinstraat en de Havenstraat ont staan. Docos Dinsdagavond, 7.45 uur, Wordt de éérste klaverjaéavortd van het seizoen gehouden in de kantine van Docos in de Kikkerpólder. De contactcommissie verwacht 'n grote opkomst van de leden. Tijdens een stoeipartij, gister middag omstreeks 12 uur, is ae 12- jarige J. Wijtien van het tfottoir op de Herensingel op de rijbaan terecht gekomen. Hij werd geschept door 'n personenauto. De ËHD heeft hem met een ernstige verwonding aan 't been en een lichte verwonding aan het hoofd naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. van W. A. Tomey voor „Aquariumvrienden" In het kader van het voorlichtings programma, dat het actieve bestuur van de vereniging „De Leidse Aqua riumvrienden" de leden in het nieu we seizoen weer biedt, ging de grote belangstelling woensdagavond j.l. bi de recreatiezaal van de HOW. en NEM uit naar de causerie van de heer V'. A. Tomey, die sprak onder het mottoi „Van Aquariaan tot aqua- riaan". In zijn welkomstwoord sprak de Voorzitter, de heer M. van Dijk er onder meer zijn voldoening over uit, dat hij naast zovele trouwe bezoekers van de bijeenkomsten ook nu weer enige nieuwe leden kon begroeten. In zijn óaüserle vertelde dé heer Tomey tal van Interessante en vooral leerzame bijzonderheden over het vissen- en plantenleven 'n de aqua ria, waarbij hij er onder meer ook de aandacht op vestigde, dat niet alleen het Interieur doch ook het exterieur van het aquarium van groot belang is vöor eén zowel nuttig als artistiek geheel. Naast vele series fraaie kleuren dia's, zowel micro- als macró-öpha- meri, OVer planten projecteerde de heer Tömey ook tal van dia's, dae het vissènlêven tot onderwerp had den èn Waarbij vooral de micro- opnamen van het uitkomen van vi6- seneleren in verschillende stadia de aandacht trokken. Mede omdat de heer Tomey op alle tijdens zijn caüserie gestelde vragen een deskundig antwoord kon geven, was hét zowel voor de beginners als de „oude rottemin-het-vak" weer ëen leerzame avond. Dit bleek Wél uit het langdurig applaus, dat de heer Tomey aan het eind van de avond in ontvangst mocht nemen. „Geen cent voor het Landbouwschap" De als voorzitter optredende heer J. C. Koot. niet lang stilstaand bij het „drama Uithoorn", bracht in zijn openingswoord naar vofèn, dat de Nationale Boerenbond de belangen van de boer beter behartigd wil zien. „We willen nu wel eens gehoord worden", zó begon hij, „want de ex port van ons land maakt nog altijd dertig procent uit het boerenbedrijf in ons land uit! Dat moet maar eens beloond worden", zo ging spreker verder, „maar sinds 1945 is dat, in de welvaartsstaat! 1), nog steeds tnet het geval!" „Als bestuur 2ijn we van plan geen cent te betalen aan het Landbouw schap", zo verduidelijkte de heer Koot nog staande deze bijeenkomst. „Op rechtmatige wijze zullen wij dit trachten te staven en ik denk in dit verband aan het levende voorbeeld hier aanwezig, de heer Dirk Bos Uit Zevenhoven, die door het gerecht van betaling werd vrijgesteld!" De statuten van de Vereniging „Nationale Boerenbond", die tijdens de rumoerige vergadering van 1 ok tober in Uithoorn niet ter sprake kwamen, verkregen na enkele dis cussies de goedkeuring van de aan wezige leden. In deze statuten valt onder meer te lezen, dat het doel van de bond is de behartiging van de belangen van de Nederlandse land bouw, veeteelt, tuinbouw en bos bouw c.a. en van de belangen van degenen, die hun beroep hierin vin den. De bond tracht dit doel met alle wettige middelen te verwezen lijken, maar onverenigbaar met dit doel is het deelnemen aan een lichaam dat behoort aan een pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie als het Landbouwschap. Behalve boeren neemt de Nationale Boeren bond ook andere personen dan die werkzaam zijn in een bedrijf dat de landbouw, de veeteelt, de tuinbouw en bosbouw beoefent. Dit wofdên overigens buitengewone ledon, die „STANDSORGANISATIES ONBEWOONBAAR" Verscheidene sprekers voerden tij dens deze door de heer Koot strak geleide vergadering (Geen rel dus tussen boer Koekoek en de leider van de Bond, de heer Voortman) het woord. De heer Jos C. Wesselingh: „Onze Boerenbond moet zo spoedig mogelijk ln volle actie komen; de drie standsorganlsatles zijn Immers onbewoonbaar verklaardl" De heer W. van Dam, eertijds een vooraan staand lid van de CBTB-afdelihg in Hazerswoude-Kóudekerk: „Waarom is vroeger toch die splitsing ontstaan ln drie organisaties. Die versplin tering dient zo spoedig mogelijk weer in één gareel te worden ge trokken!" En daarop weer de heer Homan uit Zevenhoven: „Naar een heid moeten we werken; dus ook geen twist tussen boer Voortman en boer Koekoek!" En vervolgens weer de heer Th. Bos uit Zevenhoven: „In de Nederlandse dictatuurstaat moet de Nationale Boerenbond naar het recht streven en de mensen de ogen open wrijven!" VRAGEN Mr. L. van Heiningen uit Den Haag, zoals gezegd de rechtskundig adviseur, hield eveneens nog een korte inleiding, waarna gelegenheid tot vragen stellen bestond. Voordat het echter zover was nam hij de vraag „Waarom een Nationale Boe renbond?" onder de loep. Hij be steedde eveneens aandacht aan het vrij uit gaan van de heer Bos na een gerechtelijke zaak Omtrent het niet betalen van de hem opgelegde hef fingen. Uitgebreid werd hog van gedach ten gewisseld over de PBO ln ons land, die als enige in West-Europa absoluut onaanvaardbaar werd ge acht. Ëen onderwerp als „Op wie moet ik stemmen bij komende Ver kiezingen?" kwam ook nog om de hoek kijken en hét antwoord hierop was in deze voege ongeveer: „Aan die partij, die zich bereid verklaart met onze adviezen rekening te hou den!" De voorzitter presenteerde de aanwezigen vervolgens de befaam de brochure van boer Voortman uit Eéfde, die inmiddels naar alle leden van de Tweede Kamer is verzonden en ook binnenkort aan de geeste lijke overheid van welke richting ook ter hand zal worden gesteld. een hersenschudding en een gebro ken rechterbovenbeen op. Dr, K. Öill verleende de man ter plaatse de eérste medische hulp, waarna het slachtoffer per ambulan cewagen werd overgebracht naar het Academisch ziekenhuis te Lei den. HOOGMADE Reclasseringswerk A.s. zondag houdt de plaatselijke afdeling van .1f -«i 111n fJ de Landelijke R.K. Reclassering op het kerkplein na alle H.H. Missen haar jaarlijkse collecte. hazerswoude (er.) BOTSING BIJ INHALEN Flinke materiële Schade ontstond gisteren op de Hóge Rijndijk onder Hazerswoude, toen een bestelauto tijdens een inhaalmanoeuvre ln bot sing kwam met een personenauto, die uit tegenovergestelde richting kwam. Beide auto's werden bij de botsing ernstig beschadigd. De personenauto schoot bovendien nog van de rijbaan af en kwam tegen de pui van een woonhuis tot stilstand. Ook het ge troffen huis liep schade óp. - -- alphëin aan den rijn Marktberichten ONVOORZICHTIG DE WEG OVERGESTOKEN Toert de heer J. v. d. B., bewoner van een woonschip, dat tijdelijk te Alphen aan den Rijn is gemeerd, donderdagmorgen omstreeks 10 uür onvoorzichtig de rijbaan van de Steekterweg, ter hoogte van de fir ma Van 't Schip overstak, werd hi.i geschept door een personenauto, die bestuurd werd door de heer C. J. H. wonende te Bodegraven. De voet ganger liep een flinke hoofdwond, LEIDEN, 9 okt. Vee. Stieren 4, melkkoeien 90, 1060, 1275, 1479, rus tig; vette koeien 280; 3.30, 8.70. 4.10 tamelijk; vare koelen 40; 626, 960, 1360 matig; pinken 10; 500, 676 kalm; graskaiveren 8; 326—400 kalm, vette kalveren 137; 2.76—3,30—3.60 kalm; nuchtere kalveren 6; vette schapen 200, 90-105—116 stug; fokschapen 123, 136—100—175 kalm, vette lam meren 2088 120-130—140 kalm, zeu gen 28, drachtige zeugen 325—375— 425 slepend, schrammen 112, 90—100 zw. bew. geh. bew. regenbui geh. bew. h. bew. onbew. h. bew. h. bew. geh. bew. h. bew. zw. bew. regenbui onbew. regen zw. bew. regen zw. bew. regenbui 1. bew. regen sneeuw zw. bew. zw. bew. regen onbew. h. bew. 1. bew. 1. bew. PUZZEL Nr. 515. Hor.: 1 hoenderachtige vogel, 6 metaalsoort, 7 deel van de mond, 8 voorzetsel, 10 scheepsvloer, 12 wel aan, 13 plaats in Italië, 15 waterke tel, 16 droogoven tot het roosten van graankorrels, 17 zilt vocht, 19 beken de afkorting, 21 bedrog (barg), 22 ri vier in Italië, 23 voorzetsel, 25 schar nier van een hengel, 26 schaaldier- tje. Vert.: 1 hoenderachtige vogel, 2 meisjesnaam, 3 spleet, 4 oude lengte maat, 5 holte in een muur, 6 kwel ling, 8 geestelijke, 10 hinderen, 11 neep, 13 hoogste punt, 14 niet dicht opeen staande, 18 kloof. 20 laag scho ven op de dorsvloer, 22 staafje om een rad vast te stellen, 24 voorzetsel, 25 uitroep. OPLOSSING MORGENAVONÖ Oplossing no. 514. Hor.: 1 de, 3 voet, 7 Vere, 9 oor, 11 aat, 12 loet, 14 Eger, 18 ti. 18 Dlna. 20 doos. 22 An, 23 neep, 25 kast, 27 eer, 29 sta, 30 eend, 32 pers, 33 el. Vert.: 2 eva, 3 vr.. oele, 5 toe, 0 kr, 8 eten, 10 Otto, 11 Alda, 13 orde, 15 gans, 17 Iser, 19 Inkt, 21 open, 24 eter, 26 aap, 28 Ede. 29 si. 31 es. —105 slepend, biggen 540, 505560, geiten 20. Totale aanvoer 3682. LEIDEN, 9 okt. Kaas Aange voerd 12 partijen Goudse kaas en 2 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas extra kwal. tot 3.10, Leidse kaas extra kwal. tot 3.08. Han del stug. LEIDSCHENDAM, 9-10. Eieren Aangebracht op de veiling 86500 kip peneieren. Genoteerd werd voör04OO eieren no. 0 f 14.30*14.85, 120ÖÖ no. 1 13 40-14.25, 27200 no. 2 12.65-13.36, 17300 no. 3 11.75-12.25, 12400 no. 4 9.80-10.70, 5800 no. 5 7.20-8.33, 3000 no 6 6.50-7.25, 1500 kneus 6.00-8.46. R'VEEN, 8-10. Bloemen Free sla's 57-1.12, Irissen 55-1.60, Anemo nen 14-51, Eikenblad 26-43, Tros» chrysartthen: Raket 60-72, Golden Orfhy 40-67, White Hope 34-86, De- lightfüll 28-62, Shirley 38-60, Lilian Hoek 40-73, Grace 42-69, Davine 34- 85, Juweeltje 40-57, Horwood 38-60, Koene's Glorie 40-57, Beryl 68-74, Cotswold Flame 44-61, Tip Top 60- 64, Gemengd 43-80, p, bos, id. geplo zen: Jacob Maris 17-24, Bornholm 17- 34, Escorte 16-32, Breitner 14-31, Re galia 15-23, Medaillon 20-34, Migoli 17-22, Evelyn Bush 20-27, Alec fiet ser 19-21, Diplomaat 21-42, Am. An jers: Sim rose 17-27, Sim rood 18-33, Sim wit 17-3, Kokomo sim 25-27, Harvest Moon 20-22, Arthur Sim 20-23, Princes Ann 20-23, Carry Sim 20-28, Rozen 9-10 p. st. RIJNSBURG, 8-10. Bloemen Chrysanten: Shirley 75-80, Golden Orphy 80-85, Lilian Hoek 70-75. Koene's Glorie 75-80, Peter Pan 80-95 Dauphine 100-110, White Hope 110- 125, Bright Eye 85-90, Juweeltje 70- 80 p. bos, Am. Anjers: Elisabeth 1500- 1700, Sim wit 1800-2200, Sim rood 2200-2400, Sim rose 2000-2400, Arthur 2200-2300, Harvest Mono 2800-2900, Chrysanthen: Migolie 2000-2300, Re galia 3000-3300, Bruitner 2800-3000. Elite 5100-5400, Medaillon 4600-47Ó0, alles per 100.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4