Pril- vloeibaar voor ■Mik PM Boerenleenbank Spaarboekje maar er waren toch nog zaken af te handelen J. H. v. d. Ploeg 25 jaar raadslid Onderzoek naar moord op Jessie Gibson uit impasse PROF. SASSEN COMMANDEUR ORANJE NASSAU Beatle tot het uiterste I wet m 7'Prijs bij 2 dubbelgrote pakken en... Pril-vloeibaar gratis bij 2 Vierlingpakken Mi Adverteren betekent: BIJ blijven DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA GEMEENTERAAD VAN ZOE TERWOUDE VIERDE FEEST De gisteravond voltallig aanwezige gemeenteraad van Zoeterwoude heeft in een uur tijd een groot aantal zaken behandeld, waarvan de meeste onder de hamer konden doorgaan. Er bleek bovendien iets feestelijks in de lucht te hangen. De rookartikelen waren nog rijkelijker aanwezig dan anders; ook op de perstafel was de sigaar, die daar altijd al klaar ligt, thans uitgebreid tot een „uitvoerige" collectie. De oorzaak van dat alles kwam men spoedig te weten: de fractievoorzitter van de KVP, de heer J. H. van der Ploeg, vierde namelijk zijn 25-jarig lidmaatschap van de Zoeterwoudse raad. Hetgeen (natuurlijk) moest worden gevierd. De zaken des Raads tie in de pers. Lakoniek antwoordde de voorzitter: „De kranten willen niet betalen." red.) De heer Straver (Vr. Lijst) ten slotte wees op het ongerief van los lopende honden, waardoor reeds twee maal een ongeluk is voorgeko men. Bestaat in de gemeente een verordening tot het vasthouden van honden op straat? Zo niet, dan zou hij dat toch wel graag zien. Er zal nota van genomen worden, aldus de voorzitter. De raad ging vervolgens korte tijd in besloten zitting. Na herope- goed als verdwenen speeltuin. Het ning deelde de burgemeester mede, huidige bestuur zal het weer niet dat het krediet-efficiency onderzoek, meer op poten zetten. Als de wonin- waarom de raad had gevraagd, in- Burgemeester Detmers opende op gen da,ar in de buurt klaar zijn, zal middels heeft plaatsgevonden en dat E?gemeente er dan wat aan doen? naar aanleiding daarvan „stappen De speel tui vereniging is nog niet zullen worden gezet". ter ziele, aldus de burgemeester. B. Alle andere geconvoceerde pun- en W. zullen binnenkort echter wel ten gingen zonder slag of stoot on- met een voorstel komen om de zaak der de hamer door. over te nemen. Alvorens te sluiten werd de ver- De heer Vink wees er ook op dat gadering enige tijd geschorst om de tot wijziging van de algemene poli tieverordening sprak de heer L. v. Gee?t <KXP? ov,er te, weiniE po,U" én w"zuIlen"bi^enkort"ëchter* wei tietoezicht. Dat zal wel personeels tekort tot oorzaak hebben, maar hij zou toch wel graag zien, dat er wat aandacht werd besteed. De voorzit- ao ter moest toegeven, maar er zijn vele de burgerlijke stand van Zoeter- dames van de leden van b. en w. en dacht van moord op de Schotse was vrouw. Eind april van dit jaar werd na bij Grangemouth het lichaam van Jessie Gibson gevonden. Zij was door wurging om het leven gekomen. De Schotse recherche kwam er achter, dat de vrouw op de avond van de moord in gezelschap geweest was van twee zeelui, waaronder P. en kreeg later genoeg gegevens in han den om de Rotterdammer ernstig te verdenken. Toen P. in de Maasstad werd aangehouden voor enkele dief stallen, was het de Rotterdamse re cherche reeds bekend, dat hij van een ernstiger misdrijf in Schotland werd verdacht. Waarschijnlijk zal binnen niet al te lange tijd het vooronderzoek geheel zijn afgesloten. Tot zolang zit P. m het Rotterdamse huis van bewaring, formeel niet onder verdenking van de moord op Jessie Gibson, maar wel als de vermoedelijke dader van een serie diefstallen, die de laatste tijd in Rotterdam en omgeving zijn ge pleegd. Zoeterwoude H. R. Loterij „De Goede Herder" Een prijs van de loterij ten bate van „De Goede Herder" is nog niet afgehaald. De betreffende prijs viel op no. 453 rood. Op de tentoonstelling is ook een bos Lips-sleutels gevonden. De prijs en de vondst kunnen worden afgehaald door de winnaar, resp. de eigenaar. Westduitse archeologen hebben in een bos bij de stad Goch, niet ver van de Nederlandse grens, een laat- Romeinse vesting met een uit ver- scheide verdiepingen bestaande wachttoren blootgelegd, die vermoe delijk onder keizer Valentinianns d eerste (die van 364 tot 375 na Chris tus heeft geregeerd) is gebouwd. Ui1 die tijd waren tot dusver in het Rijn land geen Romeinse vestingen aange troffen. De Romeinen hadden zich korte tijd later (tussen 400 en 450) uit dit gebied teruggetrokken. Te Karanganir in de buurt van Djokjakarta op Midden-Java zijn de overblijfselen gevonden van onge veer twaalfhonderd voorhistorische dieren, zo meldt heit persbureau „Antara". De fossielen zouden een ouderdom hebben van 500.000 jaar. vacaturen en bovendien zijn de ta ken meer uitgebreid. Inderdaad woude nooit meer in de kranten van de raad in de raadzaal te kun- staat. Daar de bevolking zich daar nen ontvangen voor het feestelijk de politie te weinig op straat, maar echter voor interesseert, vroeg spr. deel van de vergadering, de huldi- we moeten niet vergeten dat de twee naar de mogelijkheid van publica- ging van de heer J. H. v. d. Ploeg, rijkswegen, die door de gemeente voeren, ook een woordje meespre ken. Na een kleine discussie over het systeem van afschrijving verleende de raad het gevraagde (ongenoem de) krediet voor de aanschaf van een nieuwe personenwagen. Tot leden van de woonruimtecom missie werden herbenoemd de heren J. P. van Dam, J. F. M. van Leeu wen, W. G. M. Kalkers, G. P. Koek en drs C. M. Westermann. De heer Paardekoper (KVP) vroeg enkele inlichtingen naar aan leiding van het voorstel tot het aan- ambtelijk-justitiële strubbelingen tus- gronden niet kon inwilligen -en aan gaan van een geldlening, groot sen Schotland en Nederland over de de Rotterdamse officier van justitie, f1.200.000,waarvan de helft be- uitlevering van de 28-jarige onge- mr. P. A. H. Bos, toegezegd dat het stemd is als consolidatie. Nadat de huwde Rotterdamse zeeman H. W. P. gerustgesdd die al geruime tijd in het Maasste- ging de raad ook hiermee zonder delijk huis van bewaring verblijft hand wordt gesteld. en de vermoedelijke dader is van d'e wurgmoord op de 34-jarige was vrouw Jessie Gibson uit Grange mouth (nabij Glasgow). De Schotse dels voldoende bewijsmateriaal Bij de rondvraag informeerde de justitie heeft thans het verzoek om zameld heeft om P. voor de Rotter- heer J. W. Vink (KVP) naar de zo uitlevering van P. gestaakt - een ver- damse rechtbank te brengen, ver- voorzitter hem had ging de raad ook stemming accoord. SPEELTUIN Schotten trekken verzoek in Er is een einde gekomen aan de zoek dat Nederland op juridische dossier inzake de moordzaak Jessie Bibson hen zo snel mogelijk ter BEWIJSMATERIAAL Mr. Bos verklaarde, dat hij inmid- Bij afscheid van de Onderwijsraad Tijdens een plenaire zitting van de Onderwijsraad in de grote verga derzaal van de Eerste Kamer heeft prof. dr. F. L. R. Sassen, oud-hoog leraar in Leiden, vanochtend afscheid genomen als voorzitter van de On derwijsraad. De scheidende functionaris, die op 13 augustus van dit jaar zijn zéven- tigste verjaardag vierde, is be noemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. Hij was sinds 1938 lid van de onderwijsraad. In 1948 werd hij voorzitter van de eer ste afdeling en in 1956 algemeen voorzitter. Het bezoek, dat de Beatles enkele maan den geleden aan Amsterdam brachten, heeft nog meer indruk gemaakt, dan zich aanvankelijk liet aanzien. Een zeer late uiting van aanhankelijkheid deed zich namelijk voor bij de 25-jarige Edgar Langereis, die nog zeer kort geleden werkzaam was in de buitendienst van de landmeetkundige afdeling van de ge meente Amsterdam. Maandagmorgen kwam de jongeman op zijn werk met een felle, blonde Beatlepruik. Er werden uiteraard wel wat opmerkingen gemaakt, maar hij ging toch gewoon aan de arbeid d.w.z. landmeetkundige werkzaamheden in de Amsterdamse straten. Aan het einde van deze dag weigerden zijn twee collega's pertihent om nog langer met hem te werken, omdat zij geweldige last hadden van het zich uitstékend vermakende publiek. De Beatlefan moest kiezen: de pruik eraf of andere werkzaamheden (binnen). Als ant woord bracht hij woensdag zijn landmetersspullen terug en vertrok na de mededeling gedaan te hebben, dat hij het geval zal voorleggen aan zijn bond, de Stichting Sociaal Voorzieningsfonds voor. Gemeen- tepersoneel om daar te laten uitmaken of hij nu ontslag genomen of gekregen heeft. „Ik ben een groot bewonderaar van de Beatles en van de Rolling Stones", zo vertelt hij. „Ik ben nu eenmaal excentriek en wilde op George Harrison lijken" is een andere uitspraak, die ondanks het veelbelovende eerste gedeelte toch een gebrek aan originaliteit bij de spreker doet vermoeden. „Bovendien wou mijn haar niet groeien" voegt hij er aan toe op de toon van iemand, die weet, dat het leven niet uitsluitend over rozen gaat. Toch zijn er ook voor hem prettiger facetten aan de zaak: „Mijn moeder", zo zegt hij, „weet, dat ik ex centriek ben en ze heeft zich er bij neergelegd". En dan nog het al lerfijnste: „Mijn vriendinnetje (16) vindt mijn pruik geweldig. Ze mag de Beatles heel graag en ze heeft trouwens zelf ook een Beatle- hoofd". Ja-ja-ja. 49 VOORDEEL voor de moderne vaatwas VW 1500 1964 VW de Luxe 1964 Opel Rek 1500 1964 [sar T 700 1964 VW Sitiaitiioncar 1963 VW de Luxe 1963 Opel Kadetit 1963 Glas 1204 1963 Isar T 700 1961 :i Isair Stationcar 1960 Goggomob. T 400 1959 VW Stationcar 1959 5 Goggomob. T 300 1958 Goggomob. T 300 1957 VW de Luxe 1956 VW de Luxe 1955 Inkoop Garantie Inruil Financiering Off. dealer Leiden e.o. Glas, Isar, Goggomob. K. Galgewater 14-16 Leiden Tel. 3 33 55 G? Wij zoeken voor ons bedrijf een aardig vlot meisje voor de winkel, 5- daagse werkweek. Banket bakkerij A. P. Kraaij, Oegstgeest, De Kempe- naerstraat 20. G? Gevraagd net meisje v. d7 huishouding voor hele dagen. Mevr. Aksmann, Hoge Rijndijk 118, Lei den. Telefoontjes worden dagelijks geplaatst ter grootte van 30 woorden De prijs bedraagt ƒ1.75 tegen contante betaling. G? Te koop aangeboden wegens overcompleet 2 Amerikaanse Fords '57 Ople bestelwagen. Brieven onder no. 7232 bur. v. d. blad. Kistenfabr. Guldemond vraagt nette werkneihers: omscholing goed mogelijk leeftijd 18 tot 35 jaar. Tel 01718 -2843. Heeft u iets op te ruimen Plaatst een Telefoontje «Kite. Voor het hele gezin De Boerenleenbank, de spaarbank voor lederéén, weet uit jarenlange ervaring dat sparen een kwestie is van persoonlijke omstandigheden. Zij heeft een serie spaarvormen die geheel aan de omstandigheden van iederéén zijn aangepast Wilt U meer weten over de spaarvormen? Bij elke Boerenleenbank liggen vele interessante gegevens voor U klaar. (Ie spaarbank voor iederéén Voorschoten: Bachlaan 2 Hoogmade: Kerkstraat 56 Boskoop: Reyerskoop 71 Aarlanderveen: Dorpsstr. 9 Ter Aar: Bloemenstraat 7 Leimuiden: Dorpstraat 53 Oegstgeest: Terweeweg 71 Hoge Morschweg 146

Leidse Courant | 1964 | | pagina 6