Mooie najaarsweer lokt vele zeilers naar na-Braassem tor aal Nederlands JOURNALIST TEN STRIJDE TEGEN FOUTEN BIJ „ANTI-VIVISECTIE" ANWB TEGEN WEGGELD Bas van der Bom won op geraffineerde wijze Henk Scholte leed verrassende nederlaag Discussie over vuurwapens bij de politie PLAN VOOR KABELBAAN NAAR SCHIPHOL Kind gedood door vallend muurtje Beambten van Werkspoor zijn ontstemd over „Patriarchaal optreden leiding" Nog dit jaar spelen om geld in Den Haag Automobielbedrij f tóch failliet 1 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT Seth Gaaikema geslaagd, voor doe- Het mooie najaarsweer is ongetwij feld van invloed geweest op de in schrijvingen voor de Na-Braassem- wedstrijden, weike op 3 en 4 oktober op het Braassemermeer zullen wor den gehouden. Van meer dan dertig verenigingen in den lande zullen deel nemers voor de laatste maal in na tionale wedstrijden de strijd tegen elkaar aanbinden en als we de lijst van inschrijvingen bezien, dan zal het in vrijwel alle klassen weer geducht gaan spannen. De laatste loodjes wegen het zwaarst, dat kunnen we ook van deze wedstrijden zeggen, temeer omdat in enkele klassen de beslissing om de wisselprijzen tot uiterste krachtsin spanning zal voeren. In die Regenboogklasse bv., waar elf deelnemers zijn ingeschreven, gaat het om de Bas van der Meer-prijs, aangeboden door Oskar Nathan. Voor deze prijs gelden de wedstrijden van de Braassemweek en de Na-Braas sem en vorig jaar legde ir. G. A. Bakker hierop beslag. Nu dingen nog vijf candidaten sterk mee naar het bezit van deze fraaie wisselprijs, want de stand aan de kop is momenteel: L. de Wit 3949 pnt., C. W. Yist 2927 pnt., ir. G. A. Bakker 2854 pnt., Bouw van Wijk 2551 pnt., J. C. v. d. Velde 2171 pnt. Van de lager geplaatsten kan evenwel 'n verrassing verwacht wor den, zodat de einduitslag nog lang niet zeker is. In de Pampusklasse gaat de strijd KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen vam de draverijen en rennen luiden: Vondelprijs, 1520 m. 1 Derlim' Jill (B. de Vries) 2.15.9 1.29.4, 2 Dhartna Magowan, 3 Donald van Hiddum. Tot. win. 11, pl. 4.20 2.50 4.40, gek. 24.70, oov. 5.90. Mulbatuli-prijs 2100 m. 1 Youki Axkit, J. Wagenaar jr 3.00.2 1.25.8, 2 Bento Hollandia, 3 Be Happy. Tot. win. 7.70, pl. 2.30 1.90 1.80, gek. 5.90, oov. 6.20, trio 107.60. Brederoprijs 2140 m. 1 Cuumena, P. M. Smit 3.14.6 1.30.9, 2 Akron H, 3 Bingen Magowan. Tot. win. 10.70, pl. 4.10 45 11.30, gek. 25.20, cov. 37. Huygensprijs 2140 m. 1 Zealot Hol- landiia, C. P. G. Wortel, 3.07.1 1.27.4, 2 Adonis Silk B, 3 Benfce Victoria. Tot winn. 5.60, pl. 1.60 1.50 1.50 gek. 6.30, cov. 4. Stairiing-prijs 2120 m. 1 Taiky Ere bus, S. J. van Leeuwen, 2.58 7 1.23.5, 2 .Zoon van Kievit, 3 X Bond. Tot. winn. 15.50. pl. 2.60 2.30 .'2.20, gek. 26.90, oov. 8.50. Langendijkprijs, 2000 m. met auto start. 1 Calumet Bulwark, W Leeu wenkamp 3.03.4 1.31.7. 2 Cura», S Cisca Ria. Tot. win. 11.10, pl. 4.20 12.30 3.10, gek. 14.70, cov. 29.10. Potsietérprys 2100 m„ voor leer ling pikeurs en rijders met een B- vérgunminjg. 1 Crony v. d. Lente, J. Scholten, 3.03.4 1.27.3, 2 Blido, 3 (dead heat) Bijou van 's-Gravenhof, Y Rosemarijn. Tot. win. 3, pl. 2 2.30 2.50 2.50. gek. 5.60, cov. 6.20. Rennen. Qualissaprijs. 1800 m. 1 Cambronne (H. Swikker) 2.02.7, 2 Kartou's Last, 3 Sapristi. Tot. win. 3.30. pl. 1.20 1.10. gek. 5.40, cov. 3.30. Espoir-prijs 1350 m. 1 Pawnee, Th. M. McGarrity. 1.26, 2 Beautiful Girl, 3 Cherokee. Tot. win. 2.60, pl. 1.50 3.30 2.50. gek. 40.30, cov. 13.40. Victrix-prijs 1900 m. 1 Marina, A. K^mmerzelt, 2.02, 2 Flying Peter S, 3 Poitou. Tot. winn. 7.40, pl. 1.90 1.30 1.70. gek. 9.40, cov. 3.20, trio 153.70. Totadisaitor-omZet f 146.316.50. Dag der toekomst op Duindigt Men zou het gisteren de dag van de jeugd kunnen noemen want de koersen op Duindigt hadden vooral volle velden waar het de jonge dra vers betrof. Voor de ware liefhebber is daar evenveel aan te genieten als aan een dag met het accent op de eerste klas- sers. In de jonge klassen kon men namelijk hele filosofiën opbouwen over de Toekomst. Darlin Jill bijvoorbeeld heeft zeker op den duur veel te vertellen. Tot nu toe had haar eigenaar- pikeur Buddy de Vries het nog niet tot grote dingen gebracht met haar. Nu liep zij een betrouwbaar koers je. Ze liet Dharma Magowan rustig weg- sprinten, maar toen die twee werd was Jill ter plaatse en met het rechte stuk op volle toeren haalde zij de eerste prijs binnen. De vierde koers was ook een ex- pirement van de verrassingen die er bij de jeugd zo vaak in zitten: de favorieten faalden en Cunera won keurig. Dit was nog niet zo gek. Wel bijzonder was, dat Akron H nu eens de fouten achterwege liet en tweede werd. Dit werd gehonoreerd met f 45 voor de plaats! Zealot Hollandia blykt aan be trouwbaarheid gewonnen te hebben. Hij won nu vlot zijn koers ondanks tegen het slot een hoog tempo van Adonis Silk en Bente Victoria. Applaus was er voor de zeer trou we Taky Erebus die na veel keren dichtbij de winst te zijn geweest nu in een mooie eindstrijd X Bond en Zoon van Kievit versloeg. Russische dravers naar Nederland Evenals twee jaar geleden zal een uit vijf paarden bestaande Russdsche draverequipe naar cms land komen. Op zondag 11 okrtobar starten 4) op in de eerste plaats om het bezit van de wisselprijs van de heer E. A. La- bouchère, welke in de Na-Braassem verzeild wordt en die in 1962 werd gewonnen door de heer H. Greeve- link en vorig jaar door de heer G. K. PaulL Twintig deelnemers zullen de strijd tegen elkaar aanbinden. Voorts zal op verzoek van de Hol land Hornet Association op deze Na- Braassem de wisselprijs van de H.H.A. worden uitgereikt. In deze klasse komen tien deelnemers aan de start. De deelname in vrijwel alle klassen is overigens verrassend groot te noe men. Er komen bv. niet minder dan 26 Flying Dutchmen aan de start, 13 Sharpies, 32 Valken, 32 16 M2 klas- sers, verdeeld in A en B, 37 Vrijheid- jes, 16 Schakels, 30 Sterns, 33 Fin jol len, 19 Olympiajollen, 28 Solo's, en tenslotte nog negen 12 Voetsjollen. Er zullen drie starts plaats hebben, zaterdagmiddag te 1 uur beginnend en zondag te half tien en te 1 uur. Voor het doctoraalexamen Neder landse taal- en letterkunde is gister middag aan de Rijksuniversiteit te Groningen „met veel genoegen" ge slaagd Seth R. Gaaikema, die in stjn studententijd ln de afgelopen jaren ln de wereld van het cabaret bekend heid heeft verworven. Familieleden en vele bekenden en belangstellen den, onder wie vele medewerkers aan de musical „Carnival" die ter ge legenheid van het 350-jarig bestaan van de Rijksuniversiteit te Gronin gen ls opgevoerd, wachtten hem op om hem te complimenteren. Seth Gaaikema verzorgde teksten en liedjes in diverse cabaretprogram ma's van Wim Kan en voor diens oudej aarsa vondconf erences. Ook vertaalde hij musicals als „My Fair Lady", „Oliver", „Kiss me Kate". Dit, voorjaar trad hy voor het voet licht met een eigen cabaretprogram ma „Een avondje Nederland", met als begeleider de pianist Roelof Stal knecht. BOETE VAN 500 De politierechter te Arnhem, mr. dr. M. P. J. A. Cremers. heeft giste ren de 33-jarige journalist A. K. A. te Wageningen een boete opgelegd van 500 gulden of vijf dagen omdat hij zich in het openbaar bij geschrift beledigend zou hebben uitgelaten over W. G., pers- en publiciteitschef van de wereldcoalitie tegen de vivi sectie. ORANJE-RONDE VAN SASSENHEIM Teleurgesteld liet Nol Kloosterman zich maar uitrijden: ook in de Ronde van Sassenheim was het de sterke Swiftrenner weer niet gelukt. Goed, de Leidenaar had de hele course voorin gezeten, hij had eigenlijk een stempel op de gehele wedstrijd gedrukt door eerst een eenzame vluchter als Van Piere te achterhalen om even later met Van der Bom en De Har- tog aan zijn wiel het „gat" met de drie koplopers te dichten, maar ook in Sassenheim bleef de beloning gistermiddag uit. Want in de snelle eind sprint van dat zestal was het de rustig tussen de wieltjes gebleven Bas van der Bom die vóór Henie van Piere, Henk Peters en Henk Schouten de bloemen voor zich opeiste. En voor de moegestreden Nol Kloosterman was er niet meer weggelegd dan een zesde plaats. AFWISSELEND Geen ogenblik heeft de ruim tach tig kilometer lange Ronde van Sas senheim gistermiddag eigenlijk stil gelegen. Hennie van Piere ging al onmiddellijk na de start verwoed op de pedalen saan en zo draaide het vijftig man sterke rennersveld lustig de kilometers onder de ranke wielen door. Van Piere bleef met de in het voaruitziebt gestelde leidersprijs hard doorgaan, maar toen de sterke Swift- renner Jan van Biemen na 'n knappe achtervolging kans zag het gait te dichten en door wilde zetten, liet Van Piere het afweten. Van Biemen moest door een klein valpartijtje de strijd staken, maar in het peloton was men onder tussen wakker geworden Met Nol Kloosterman aan kop be woog de bongekleurde meute zich even als een wild sissende slang over het bochtige Sassenheimse parcours en toen was het ook met de vluchter uit Uithoorn gebeurd. De course viel „dood". Maar dat was maar voor kort. Want met een flitsende demarrage gooiden Schou ten, Peers en weer Van Piere de lont in het kruitvat. Toen de rook was opgetrokken hadden de drie vluch ters .Bl een paar honderd meter voor sprong. De grote slag leek gevallen. SLIM Maar terwijl achteraan de uitval lers „massaal" afstapten en de kop- Na twee ronden van het Interna tionale Blljarttoernooi Kader 47/2 om de „Coupe Roode Leeuw" in Den Bosch zijn alleen de Westduitse kam pioen Siegfried Spielmann en de Belg Raymond Ceulemans nog ongeslagen. De Eindhovenaar Henk Scholte leed woensdag een verrassende nederlaag tegen de Belg Clement van Hassel. Bekerhouder Tind Wij men werd dioor een nederlaag, nu in negen beurten tegen Ceulemans, definitief voor de trofee uitgeschakeld. De uit slagen van de 2e ronde luiden: Van Leur 164 6 72 27.33 Spielmann (D.) 400 6 197 66.66 Ceulemans (B) 400 9 95 44.44 Wyroen 240 9 65 26.66 Van Hassel (B) 400 7 132 57.14 Scholten 175 7 73 25.00 De tsiand na 2 ronden luidt: 1. Spielmann 4 pnt, aLg. gem. 47.05; 2 Ceulemans 4 pnt, 42.10; 3 Scholte 2 pnt, 52.27; 4 Van Hassel 2 pnt, 36.35 5 Wijnen 0 pnt, 28.45; 6 Van Leur 0 pnt, 21.10. de renbaan Duindigt in een 2600 m. lange draverij en op zondag 18 okt. op de nieuwe baan in het stadspark te Groningen in een heatdraverij over 1700 meter, waarin de beslissing pas valt na twee heats. De Russen hebben een bijzonder sterke ploeg samengesteld. Het zijn de zesjarige bruine hengst Legion (ree. 1 min. 17.4), de zesjarige bruine hengst Garem (ree. 1 min. 19.5), de vijfjarige voshengst Lazoetjik (ree. 1 min. 19.1), de vijfjarige bruine hengat Brokaznik (ree. 1 min. 17.7) en de vijfjarige schimmelhengst Goesjok (ree. 1 min. 18.3). In de eerste ontmoeting op Duin- diigit zullen de Russen de Nederlandse dravers Zanto, Walter Hollandia, Anaconda, Ylie Rose, Winston Spen cer, Young Six en Z the Saint ais tegenstander® hebben. groep steeds verder uitliep, wilde Nol Kloosterman het kennelijk nog één keer proberen. Op het lange stuk voor de wind demarreerde de sterke Leidenaar uit alle macht. Met het grote verzet werd een gat geslagen en alleen de slimme Bas van der Bom en de Utrechtenaar Hans de Hartog zagen kans om zijn wiel te pakken. Na een lange achtervolging wist Kloosterman de vluchtelingen te achterhalen. Tot aan de streep gebeurde er daar na nog maar weinig. Goed, Frank Ouwerkerk, Pie-t Deenen, Jacques Schouten, Bart Osandorp en Jan Timmer probeerden nog wel de ach terstand te verkleinen, maar de zes op kop lieten het tempo geen ogen blik zakken. Scherpe tusseneprintjes van Hennie v. Piere en Henk Schou ten om de leidersprys hielden de gang erin. Slingerend over de weg rolde dat groepje op de finish af En toen greep de 9limme Bas van der Bom zijn kans: terwijl Schouten en Van Piere elkaar zaten te beloeren en ook Peters niet wist wie de sprint zou aantrekken, sprong de rustig tus sen de wieltjes geheven Van der Bom weg. Van Piere revancheerde zich door Schouten, die op het laatste ogenblik de prestatieprijs voor zijn neus had weggekaapt, achter zich te laten en als tweede te eindigen. Kloosterman finishte teneergeslagen als zesde. Bij de ad spirant en zegevierde Jan Janbroens in een fraaie eindsprint voor Van der Moot en Buis. Adspiranten: 1. J. Janbroers (Am sterdam) de 25 km in 39 minuten en 12 seconden; 2. H. van der Boot (Am sterdam); 3. J. Buis (Zwanenburg); 4. H. van Leeuwen (Haarlem); 5. K. van der Knaap (De Kwakel); 6. J. Peetoom (Vijfhuizen); 7. H. Zuid- wijk (Koudekerk); 8. J. Snijders (Amsterdam); 9. L. van Velzen (Zoe- terwoude); 10. F. Huisman (Koog a. d. Zaan). Amateurs: 1. B. van der Bom ('s-Gravendeel) de 85 km in 2 uur en 34 seconden; 2. H. van Pierre (Uit hoorn); 3. H. Peters (Heemstede); 4. H. Schouten (Badhoevedorp); 5. H. de Hartog (Utrecht); 6. A. Kloos terman (Leiden): 8. J. Zonneveld (Den Haag); 8. J. Timmer; 10. F. Ouwerkerk (Rotterdam); 11. J. Schouten (Wognum); 12. P. Deenen (Vlijmen). De ANWB wijst het heffen van weggeld ten stelligste af. Een woord voerder van de bond heeft verklaard, dat de ANWB het zeer onbillijk acht, dat de kosten van het bouwen van een verantwoord autosnelwegennet worden afgewenteld op het wegver keer, dat reeds bijna een miljard gulden per jaar aan speciale belas tingen opbrengt. Het wegverkeer is een onmisbare schakel in de nationale economie en financiering van wegen moet dan ook geschieden uit de al gemene middelen en niet via een ouderwetse tolheffing in welke vorm dan ook, zo luidt het standpunt van de ANWB. De toedistenbond beraadt zich op het ogenblik in hoeverre hij zijn in vloed kan aanwenden om de regering alsnog af te brengen van haar in het wetsontwerp neergelegde voorne men weggelden te gaan heffen. Tydens een bijeenkomst van de ka tholieke politiebond „St. Michaël" in Tilburg heeft het hoofdbestuurslid van die bond, de heer G. J. van Ba- vel, heftig stelling genomen tegen een betoog van dr. J. P. D. Banning, burgemeester van Geleen. Dr. Ban ning schreef o.m., dat het voor hem een moeilijk aanvaardbaar feit is, dat in een land waar de doodstraf is afge schaft en door een zeer grote meer derheid niet wordt terugverlangd, rechterlijk oordeel mogelijk is. Hij wees daarbij op een mogelijk wat tendentieuze formulering, maar stel de daartegenover, met nadruk, dat hij slechts feiten constateerde, welke zich bij incidenten hebben voorge daan. De heer Van Bavel betoogde daar entegen, dat de politieman zeker geen vuurwapens draagt om iemand te do den. Hij gebruikt dit wapen voor de handhaving van het gezag, ter be scherming van de mens en voor eigen veiligheid en concludeerde dat in dit verband moeilijke sprake kan zijn van de dood als sanctie. Hij be treurde het ten zeerste, dat een auto riteit als dr. Banning zich tot een dergelijke uitspraak had laten verlei den. De Utrechtse mg. C. A. de Bas. directeur van het ingenieursbureau I.B.U., diie al eerder kabelbaanplan nen zag stranden (onder meer die over de boulevard van Schevenin- gen naar Kijkduin), heeft enkele maanden geleden het gemeentebe stuur van Amsterdam gevraagd me dewerking te verlenen bij het bou wen van een kabelbaan vanaf het Leidsebosje in Amsterdam, via het Vondelpark en het Stadionplein naar Schiphol. Het traject, dat ongeveer 6,5 kilometer lang is, zou in ongeveer 10 minuten kunnen worden afgelegd. Op de autoweg ten zuiden van Rijssel, Frankrijk, zijn dinsdag vier doden en twaalf gewonden gevallen bij een kettingbotsing tussen acht vracht- en personenauto's, als gevolg van dichte mist. Het verkeer was daardoor zes uur lang gestremd. In een publikatie in het weekblad „De Spiegel" had verdachte in Ja nuari „een kruisridder ontmaskerd" en „wij aarzelen niet hem een fan tast en een demagoog te noemen". De officier van justitie, had 2000 gulden boete geëist. Uit het verhoor bleek, dat het de bedoeling van de ver dachte was een artikel te schrijven over het leed van proefdieren. Men verwees hem naar de heer G. in zijn kwaliteit van pers- en publiciteits chef van de zogenaamde wereldcoa litie tegen de vivisectie. Al spoedig werd het verdachte echter duidelijk, dat de heer G. de zaak van de anti vivisectie allerminst diende. Hij goochelde in zijn folders, aldus ver dachte, met niet bewijsbaar cijfer materiaal en zijn argumentatie be rustte op z.i. gevaarlijke fantasieën. Om zijn waarschuwend woord te onderstrepen had hij in het alge meen belang de gewraakte uitdruk kingen gebruikt. Onderling verband. De politierechter wilde de ge wraakte aantijgingen zien in een on derling verband. De tegenstelling tus sen de hoge functie in een ideële or- ganisati e en de kwalificatie „ge vaarlijke fantasie" en „demagoog" wordt beledigend, omdat hier iemand wordt aangewreven dat hij het met normen niet nauw neemt. De politierechter meende echter dat, zakelijk gezien, kritiek zeer wel mogelijk zou zijn geweest zonder be ledigende kwalificaties Prof. dr. P. Muntendam, de schei dende directeur - generaal van de Volksgezondheid, is benoemd tot com mandeur in de orde van Oranje- Nassau. Dit deelde de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dir. G. J. M. Veldkamp mee tijdens de officiële afscheidsbijeenkomst van prof. Muntendam, die gistermiddag op het departement werd gehouden. Met ingang van 1 oktober is h(j ge woon hoogleraar in de sociale ge neeskunde aan dé rijksuniversiteit te Leiden. Tevens zal hij ale advi seur van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid aan het ministerie verbonden blijven. De vierjarige Paül Herman is gis termorgen op het terrein van een steenfabriek aan het Spaarne te Haarlem onder een vallend muurtje geraakt en zo ernstig gewond, dat hij later is overleden. Ter plaatse staat een heisteLlömg voor het maken van een dam wand in het Spaarne. Een van de staaldraden van de stel ling is op het terrein van de steen fabriek verankerd. Deze draad loopt over de weg. Bij het lossen van een wagen met stenen raakte de wagen de draad, die 't muurtje omverdrukte. Arbeiders hadden de Jongen al weg gestuurd, maar hy was teruggeko men. De beambten bij Werkspoor in Utrecht zijn ontstemd over het per soneelsbeleid dat de directie voor deze groep van ongeveer 900 werk nemers voert. De leden van de Ka tholieke Federatie van Beambten- bonden voor industriële en aanver wante Bedrijven (KFBI), aangeslo ten bij het NKV. en de Nederlandse Bond van Middelbare Technici (NBT) hebben in een vergadering reeds hun misnoegen uitgesproken over „het patriarchale personeelsbeleid van de directie van Werkspoor". De ontstemming is o.m. ontstaan door de vier procent loondifferentia- tie wel aan de handarbeiders, maar niet aan de beambten toe te ken nen. Voorts zijn de beambten van beide bonden het niet eens met de zonder overleg ingevoerde vier we- ken-loonbetaling en de aanwezig heidscontrole. Jayne Mansfield heeft dinsdag in New York aan de pers haar derde echtgenoot, de regisseur Matt Cim- ber, met wie zij zondag in Mexico in het huwelijk is getreden, voorgesteld. Dit is het eerste huwelijk van Matt Cimber, die eigenlijk Thomas Vitale Ottaviano heet. „Wat de uitspraak van de Haar lemse rechtbank in de kwestie „Sa- turne" ook zal zijn, nog dit jaar zal ergens in de Haagse agglomeratie worden gespeeld". De uitvinder van „sept boules", de heer J. J. Weissmann uit Den Haag, deelde dit mee. Behendigheidsspel. De heer Weissmann wacht tot een eerste uitspraak is gedaan in het proces tegen de exploitant van „Sa- turne", dat in Zandvoort wordt ge speeld. Daarna zal hij het reglement voor „sept boules" definitief op stellen, opdat zijn spel een louter beheidigheidsspel zal zijn. Hij voor ziet, dat slechts geoefende spelers middels „sept boules" om geld kun nen spelen. De nodige behendigheid kan wor den opgedaan op bepaalde uren te gen betaling te oefenen. De spel- leiding zal beoordelen of een vol doende graad van behendigheid is verkregen. Daarna kan de speler worden ingeschreven. ,Sept boules" kan dan alleen worden gespeeld ih een besloten club. In Den Haag zoü zonder vergunning niet in een open bare gelegenheid kunnen worden ge speeld. in Wassenaar wel, meent de heer Weissmann. Ondanks inspanning van werknemers Het automobiel- en garagebedrijf gebroeders Kegge met vijf vestigin gen in Den Haag, Scheveningen en Wassenaar, failleert. Het overzicht, dat deskundigen en economische ad viseurs hebben gekregen, leidde tot de conclusie, dat het niet gerecht vaardigd is geld in de onderneming te steken. Het bedrijf is, volgens de bedrijfseconoom mr. L. M. Baruch, op ondeskundige wijze opgezet en heeft zich op dezelfde wijze vertakt. Tegen de faillisementsaanvrage, waarop de Haagse rechtbank morp«n beslist, zal het bedrijf zich niet ver weren. Hot 70 man tellende personeel vam het bedrijf werd vorige week ont slagen op advies van het bankiers kantoor Landry en Van Till. Twiintig personeelsleden bleven evenwel vrij willig doorwerken uit sympathie voor de directie, de drie gebroeders Kegge. Van de zijde van het bedrijfs leven im Scheveningen werd een hulpactie opgezet. Een aantal schuld eisers bleek bereid hun vorderingen uit te stellen Een en ander gaf de hoop dait het bedrijf niet geheel be hoefde te sluiten. Een onderzoek dat de bedrijfseconoom, mr. L. M. Ba ruch, tevens voorzitter van de stich ting Haags Beroepsgoederenvervoerr, instelde, leverde een negatief resul taat op. Mr. Baruch constateerde, dat het bedrijf niet slechts ondeskundig is opgezet, maar dat het zijn klanten ook een veel te grote service ver leende, waardoor de ongunstige ver houding tussen eigen kapitaal en ge leend geld nog verslechterde. De per soneelsleden, die na het ontslag aam het werk bleven, zullen hun recht op uitkering krachtens de werkeloos- heidswet over de periode, waarin zij toch werkten, waarschijnlijk niet hebben verspeeld. ALBERT VAN DALSUM NEEMT AFSCHEID VAN HET TONEEL Albert van Dalsum, die kortgeleden 75 jaar is geworden, heeft besloten om het toneel vaarwel te zeggen. Voor Nederland in het algemeen en speciaal voor de Haagsche Co- medde, waaraan deze kunstenaar se dert 1954 is verbonden, is dit af scheid van grote betekenis. Smid je Verholen en de sport- computer 28 Nu bleek, dat dr. Yokito degene was, die de bom uit Wladimir Kot- sofs vingers had weggehaald. Voor zichtig knipte hij het knetterende lont er af en hij zei: „Arreen de onwijze gebruikt een bom. De wijze gebruikt zijn verstand„Net wat ik dacht, broer," zei toen Kid Sucker. „Je verstand moet je ge bruiken. Dan kom je ver in je vak. Collega Wladimir is een geheime agent van niks. Hij gooit met bom men en da'» mij te lawaaiig. Boven dien geeft het een massa vieze boel. Nee nee, dan ben ik héél anders! Ik blaas de boel niet op met dynamiet. Ik maak me meester van wie ik heb ben moet zonder ze te beschadigen. Daarom, beste Yokito! Steek de poot jes maar omhoog, en dan gauw mee!" „Jij lelijke stinkersk!" brulde Wladimir. „Ik geloof jou niet! Jij hebt een knalijzer om Yokito de lamp uit te blaaski!" „Je bent mis, kameraad," zei Kid. „Als ik al iemand de lamp uit blaas, dan is dat die knaap met die stekelkuif hier! Her ken Je hem niet? Die sloeg ons van morgen met de koppen tegen elkaar, toen we rustig ir de lobby 'n krantje zaten te* lezen!" „Ahaaa! Dat moet gewroken worden! Een inwoner van Barroesja laat zich niet ongestraft met zijn kop tegen de holle schedel van ene Dollarmeniër slaan!" brulde Wladimir. En in een flitsende bewe ging trok hij de sierdolk, zoals die altijd gedragen wordt in de binnen zak van Barroesjaanse officieren-in burger Smidje Verholen had echter lak aan sierdolken en ook aan officieren in burger. Dus greep hij de kleine Wladimir van de grond en diende hem een flink pak voor zijn broek toe. „Als je zo groot was als ik, gingen we op de vuist," lachte de smid. „Maar nu volstaat dit, dunkt me Knalrood van woede bun gelde Wladimir in de sterke vuist van de sterke smid en hij voelde zich dodelijk beledigd Intussen probeerde Kid Sucker zich meester te maken van dr. Yokito. Maar deze lispelde: „Dat kan ik niet toestaan En met behulp van het dubbele schouderrad verwijderde hy Kid Sucker van het terras

Leidse Courant | 1964 | | pagina 18