Scheepsberichten de ambassadeurs van EERSTE DAG van de ORANJEFEESTEN GEVIERD IN STRALEND ZOMERWEER Lampe Modehuis DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 BODEGRAVEN Alamak, 29 240 W. Horta n. Bey routh; Alcor 29 te Amsterdam; Alkes 29 v. Marseille n. New York; As- terope pes. 28 Kp. Verdische Eilan den n. Port Alfred.; Bovenkerk 29 430 nno St. Helena n. Kaapstad, Ca- lamares 30 te Aruga verw.; Castor 30 te Lattakia; Eerbeek 30 te Kotka; Garoet 28 te Cochin, verm. 1-10 v. Cochin n. Madras; Katsedijk 29 900 wzw. Landsend n. Le Havre; Kloos- terdijk 29 te Tampa; Ladon 29 350 zw Azoren n. Amsterdam; Maasha ven 30 te Apapa verw.; Medon 30 te Pto Plata verw.; Memnon pas. 29 Mona Passage n. Curragao; Nashira 25 v. Port Louis dus Rhone n. Im peria; Nieuw Amsterdam 30 te New York verw.; Overijsel 29 te Amster dam; Sarpedon 29 v. Lattakia n. Is- kenderun; Schelde Lloyd 28 790 9 Marquesas eilanden n. Tahiti; Sirrah 29 v. Curasao n. Panama-Kanaal; Ulyssees 29 1050 zw Azoren n. Pta del Gada; Willem Ruys 29 v. New. York n. Bermuda; Wonosari 30 te Valen cia; Zafra 29 te Singapore. ALPHEN AAN DEN RIJN Bijna 1800 diploma's werden dit seizoen uitgereikt in zwembad „De Hoorn", waarvan 1017 schoolzwem- diploma's waren, te weten: 440 di- ploi ïa's A, 366 diploma's B, 211 di ploma's C. Daarnaast werden 769 KNZB zwemdiploma's uitgereikt ver deeld als volgt: 345 diploma's A, 180 diploma's B, 124 diploma's C, 98 di ploma's D, 20 diploma's E en 2 di ploma's F. DUITS KOOR KOMT OP BEZOEK Enige weken geleden bracht het kerkkoor van de St. Willibrordus- parochie een vriendschapsbezoek aan het Duitse stadje Bocholt, waar zang en gezelligheid werden uitgewisseld met het koor ter plaatse. Er werden afspraken gemaakt over een tegen bezoek. Dit zal nu plaats vinden tij dens het komende weekeinde. Zater dag circa 4 uur zal het Duitse gezel schap hier arriveren. In het paro chiehuis worden de gasten welkom geheten (met zang) en onthaald.. Daarna worden zij bij de verschillen de kerkzangers ingekwartierd. Des avonds is er een gezellige avond. Des zondags om 10 uur verzorgen zy de Singmesse van Schubert, waarna zij weer in het parochiehuis zullen wor den opgevangen. Na een gezellige middag vertrekt het gezelschap tegen de avond weer naar Bocholt. Deze bouclé mantel met rijke persianer kraag toont de nieuwe licht getailleerde lijn van het Parijse Mode huis Cardin. In vier mode-kleuren. Ma ten 36-44. nieuwkoop Geboren: Monique, dr van G. Cle ment en W. van Wilgenburg. Ondertrouwd: A. Berk, 27 jr uit Wilnis en C. T M. Vink, 25 jr. Overleden: J. A. van Schie, 78 jr., e. v. C. J. Koot. voorhout Dit zeer jeugdige, slanke Italiaanse model heeft een fluwelen kraag. De nieuwe stof is bicolor wollen natté in 4 combinatietinten. ten 34-42. fris-jong-jeugdig geselecteerd uit alle mode-centra perfect in afwerking, scherp geprijsd vrij kiezen en de service die u wenst bij ruil contant geld terug. Deze kwaliteits-verklaring geeft u de zekerheid dat alle kleding van Lampe Modehuis tenvolle de prijs waard is die u ervoor betaalt. LEIDEN, Breestraat 161 De eerste dag van de Oranjefees ten in Sassenheim begon woensdag morgen om negen uur bij stralend weer met een optocht van de sport verenigingen en de operettevereni ging „Beatrix", waarbij de Harmonie „Crescendo" muzikale medewerking verleende. In de optocht viel bijzon der op, de oud-Hollandse bruiloft van de operettever. „Beatrix" die bui ten mededinging deelnam. Als besluit was er een vlaggenparade van de deelnemende verenigingen in het sportprak, die naast vele belangstel lenden ook werd bijgewoond door het bestuur van de Oranjevereniging, die gezeten in open rijtuigen, aan dit ceremonieel vooraf in de optocht wa ren meegereden. VOETBAL Het was half elf toen op de voetbal velden van het sportpark, een adspi- ranten-elftal van Teijlingen de strijd aanbond tegen een dito elftal van Ter Leede en van beide verenigingen op dezelfde tijd het A-junioren-elf- tal in een wedstrijd om de eer gin gen strijden. Bij deze laatste wed strijd ontbrak de spanning niet en de uitslag werd hier 2-1 voor Ter Leede. Bij de adspiranten was het Teijlin gen, die met een monsterzege van 8-0 de tegenstanders naar de kleed kamer stuurde. Beide winnaars kre gen een splinternieuwe bal als prijs. Op de Gladiolenstraat begon men op deze morgen met ringsteken voor jongens en meisjes van 10-14 jaar, op versierde fietsen. 34 Deelnemers traden in het strijdperk en het was tenslotte Wim Zandbergen die de eerste prijs voor zich opeiste, 2 Toos Hogeveen, 3 Joke Bisschop, 4 Els Dijkstra, 5 Rynhard de Jong, en 6 Engelien Ravelli. De prijzen voor de deelnemende verenigingen aan de optocht waren voor: Dos, le prijs f 75.-; 2de Wieler sportver. S. en O. f50.-; 3de Wandel sportver. Hou Koers f 25.- en eer volle vermelding Het Gouden Hoofd f 10.-. PUZZELRIT De automobilisten die deelnamen aan de puzzelrit begonnen om 1 uur 's middags aan een weg vol voet angels en klemmen, uitgezet in en de mooiste plekjes in de omtrek. De Twentsche Bankwisselbeker werd uiteindelijk gewonnen door: P. en R. Bergman met 223 strafpunten, 2 Poldervaart met 166 str.p., 3 F. van Andel 173 str.p. De Oranje wisselbeker kreeg G. Kuiper met 443 str.p., 2 mevr. D. v. Biezen/M. v. Zanen 478 str.p., 3 J. Dreef 514 str.p. Bij het ringrijden voor paren op bromfietsen was veel hilariteit te be leven in de Gladiolenstraat. Hier ging de eerste prijs naar het paar G. Griffioen/S. Stoute, 2 T. Eikeboom/ C. Kruik, 3 P. Koning/J. Faber. Ruiter te paard voor jongens en meisjes was het laatste onderdeel van deze zonnige dag. Ook hier viel veel te genieten en nog meer te la chen om de dolle situaties. De eerste prijs viel tenslotte ten deel aan het duo T. de Boer/F. v. d. Wiel, 2 H. Schaap/A. v. Bakkum, 3 M. Verha- ge/P. Vollemans. De hoofdschotel viel op deze dag ten deel aan het wiel erf estijn in de Oranjebuurt alwaar de Ronde van Sassenheim werd verreden. Over dit gebeuren leest men elders in dit blad. Vermeld zij nog, dat het openlucht concert op het muziekpodium, door de Accordeonvereniging DSVP, dat op dinsdagavond om half negen plaats vond, als zeer geslaagd kan worden beschouwd en zeker voor herhaling vatbaar is. Er was veel belangstelling en de uitgevoerde wer ken onder leiding van de heer G. de Zwart, waren van goede kwaliteit. noorhwijkerhout Wijziging Busroutes Met het gereedkomen van het via duct in de Viaduct weg is niet alleen die gedeeltelijke sluiting voor alle verkeer opgeheven, maar hebben tevens de busroutes van de NZHVM een wijziging ondergaan. Vanaf maandag 5 oktober rijden de bussen naar Haarlem (via De Glip) en naar Leiden rechtstreeks van de Dorpsstraat via de Viaduct- weg naar de Kerkstraat. De busroute van lijn 20 (Haarlem- Den Haag) over de Zilk v.v. gaat nu in beide richtingen over de Kerk straat rijden. Vanaf Noordwijk rijdt de bus naar Haarlem over de Goo- weg, LangeLaan, 's-Gravendamseweg en Kerkstraat naar de Havenstraat en 't dorpscentrum en vanaf De Zilk rijden de bussen via de Herenweg, Dorpsstraat, Viaduct weg en Kerk straat naar de 's-Gravendamseweg In verband hiermede zijn de bus halten bij de kruising Gooweg/ Schulpweg aan beide zijden verval len alsmede de bushalte naast de bloemenzaak van Berg-Smit. Op de 's-Gravendamseweg zullen bij de tuinbouwschool voor lijn 20 bushal tes worden opgericht. LISSE BEZINNINGSDAG BEJAARDEN Het wiivterprogramma van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden afd. Lisse wordt ingezet met een bezinningsdag, welke gehouden zal worden op woensdag 7 okt a s. Om 9.30 uur wordt door pater Poe1., de geestelijk adviseur, een H. Mis opgedragen in de St Agathakerk, waarna een gemeenschappelijk ont bijt in het KAB-gebouw. Een dames koor zal zingen en des middags om 3 uur wordt deze bezinningsdag af gesloten met lof en predikatie van pater Van Tienen, eveneens in de St. Agathakerk. SASSENHEIM Geboren: Ronald Pim z.v. Jan Dirk Heijs en Hendrika Klazina van 't Wout; Antoinette Wilhelm ina dv. Nikolaas Bellaar van de Fliert en Annie Klijnstra; Jurjen z.v. Jan Cor nells van der Meij en Lena Trijntje van der Neut; Frederika d.v. Gerrit Vis en Catharina Braam. Ondertrouwd: Petrus Bon, 27 jaar te Lisse en Hendirika Theodora van Velzen, 25 jaar; Coraelis van Dijk, 3-0 jaar te Dldebroek en Johanna An na Berg 32 jaar; Leonardus Wilhel mus van Grieken, 25 jaar te War mond en Wilhelmina Catharina Lan- göLaan 26 jaar; Leon Arthur Marie Pielaet 23 jaar te Leiden en Gerarda Maria van der Ploeg 23 jaar; Johan nes van den Nouland 26 jaar en So phia Hendrika Maria van der Zon 25 jaar te Lisse; Max Richard Frans Kloer 38 jaar en Elisabeth Berendina van Roon 28 jaar te 's-Gravenhage. Gehuwd: Frangois Robert Smits 22 jaar te Leiden en Agatha Antonia Martina Kortekaas 18 jaar. Overleden: Wilhelmus Johannes van der Meij, oud 2 jaar. HILLEGOM Spreekuren De burgemeester van Hillegom, de heer J. Ch. I. van Niekerk, is gedurende de maand ok tober verhinderd zijn spreekuur te houden. Zijn eerstvolgende spreek uur wordt gehouden op 5 november. Wethouder P. van de Boer is ver hinderd zijn spreekuur te houden op vrydag 2 oktober a.«. LISSE CONCIERGE VERENIGINGSGEBOUW Na een lange reeks van jaren als concierge van het Verenigingsge bouw in De Engel gediend te heb ben heeft de heer A. P. Hogervorst deze functie neergelegd en neemt de heer W. van Dorp, de koster van de kerk aan de Beekbrug, deze functie over. De trouwe arbeid van de fam. Hogervorst in het belang van de En- gel-gemeenschap zal bij velen dank baar blijven voortleven. Men wenst de heer Hogervorst en zijn familie een goede rust toe. Geboren: Jacob zn van J. Kroon en C. J. Helmus; Elica Maria dr van Erica Maria dr van Th. J. Rooijak- kers en J. M. A. Leijen; Antonius Marinus Albertus zn van A. C. van der Poll en M. C. Trompert; Marina dr van K. de Groot en S. Kuipers; Alida Godelieva Maria dr van J. C. M. Beijersbergen en G. A. M. Brusch- ke; Edwin Boudewijn Camiel zn van P. Mens en C. H. A. Verhoeven; Frederik zn van J. Hazelaar en C. Schoenmaker; Berend zn van B. Kulk en C. Tulen; Ingrid Elisabeth dr van P. A. Kerkvliet en E. P. M. Mulder. Ondertrouwd: Johannes van den Nouland, wonende te Sassenheim en Sophia H. M. van der Zon; Bauke Weizenbach, wonende te Leiden en Wilhelmina Gort; Paulus A. J. Meijer en Anna M. Korsuize. Gehuwd: Martinus de Graaf en Petronella J. J. Crezée; Arie Mid delkoop en Wilhelmina van der Hulst; Nicolaas F. Baars en Ester M. Reitsma; Cornelis H. L. van Gerven en Elisabeth Mens; Wilhelmus Th. Verhart en Lena Dorothea Alida Bon. Overleden: Catharina M. Verhoe ven, gehuwd met A. Taverne, oud 76 jaren; Petrus J. Schoone, oud 78 jaren, gehuwd geweest met E. Steen voorden. Geboren: Maria Helena d.v. W. G. C. Huijts en H. M. J. Duivenvoorde; Adrianus Hermanus z.v. A. M. Vink en J. A. v. Amsterdam; Jacobus Mat thias z.v. R. A. J. v. d. Zon en A. M. J. Langeveld; Meivin Steven z.v. E. G. Kappel en M. E. Naloop; Catha rina Petronella F. d.v. G. M. v. Kem pen en P. C. Th. Koomen; Simon Petrus Maria z.v. N. Heemskerk en E. M. Aanhane; Désiré Emerentia M. d.v. B. G. A. M. Went en J. J. Mul der; Willem z.v. J. v. Altena en P. Schieffelers; Johanna Elisabeth M. d.v. P. A. Welboren en M. C. J. Smits; Maria Geretruida M. d.v. D. C. Berkhout en M. A. Hoogweg; Geer- truida Johanna d.v. G. A. Meeuwis- sen en G. C. M. Warmerdam; Chris- tianus Adrianus C. z.v. K. v. d. Ploeg en M. C. P. v. d. Geer; Frederikus Mechlina M. z.v. K. v. d. Ploeg en M. C. P. v. d. Geer; Paulus Wilhel mus z.v. J. W. v. d. Ploeg en M. J. Hermans; Petrus Bernardus z.v. J. H. Edelaar en C. C. v. Werkhoven; Alfred Johannes z.v. J. Th. v.-Kam pen en C. C. v. d. Nouland; Geertrui- da Wilhelmnia H. d.v. H. G. W. Jans- ze en M. Hoogendoorn; Hendricus Bartholomeus J. z.v. B. S. Witteman en M. S. S. v. d. Holst; John Gerar- dus z.v. G. Roest en W. Havenaar; Pieter z.v. J. Quist en T. Heemskerk; Johannes Theodorus C. z.v. C. C. v.d. Ploeg en Q. J. Th. v. d. Meer; Rutger Louis z.v. H. v. Os en I. M. Roede; Franciscus Petrus M. z.v. G. P. v. d. Berg en J. C. Wijnands; Yvonne Ca roline d.v. H. A. Baas en Th. M. M. Gastel; Theresia Margaretha d.v. H. A Baas en Th. M. M. Gastel. Overleden: J. Renee w.v. S. M. A. Poeliejoe 74 j.; C. A. Warmerdam e.v. G. L. Hartveld 50 j.; A. v. Vel zen w.v. J. C. v.d. Geest 88j.A. J. W Welters e.v. P. Leeuwenburg 39 j.; G. Ruigrok e.v. P. A. v. Werk hoven 77 j.; G. C. Tieman e.v. Q. Piek 84 j. Gehuwd: L. N. Duindam 23 j. en F. v.d. Graaf 24j.; W. C. v. Bem- melen 29 j., te Leidschendam, en D P. W. M. v. d. Berg; L. A. v. d. Lans 25 j. en M. G. v. Kempen; H. M. Goldwaldt 48 j, te 's-Gravenhage, en G E. W. v. Aalten 54 j.; C. E. Bak ker 26 j.t te Noord wij kerhout, en A C L. M. Turnhout; Th. M. v. Schie 24 j. en A. J. Koster; H. C. v. d. Horst 25j., te Leiden, en C. A. v.d. Werf. Ondertrouwd: J L. Caspers 25 j en Th. D. Bierman 23 j.J. P. de Groot 26 j. en M. E. A. Veldhuizen 25 j., te Leiden; B. J. v. Kempen 24 j. en M. C. W. Turenhout 24 j.; A. C. Zwetsloot 31 j. en C. M. v. Schooten 27 j.; D. W. Eijmaal 22 j. en V. F. R. Schrandt 21 j. RIJNSBURG Geslaagd Aan de economische hogeschool te Rotterdam is ge slaagd voor het prop. herexamen econ. wetenschappen de heer B. W. N. Polane. In Florence en Berlijn, in Parijs en New Yorkin alle mode-centra heeft Lampe ambassadeurs. Voor u I Gm er de nieuwste mode aan de bron te vangen. Daarom vindt u bij ons zoveel exclusieve modellen. Gegarandeerd door een unieke Kwaliteits Verklaring. Daaromga eerst kijken bij

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13