INTERESSANTE VONDSTEN BU OPGRAVING „HUIZE LOCKHORST" SLACHTOFFERS VERKEERSONGELUK TE ALPHEN a. d. RIJN BEGRAVEN NEEFJE GOOIDE BABY IN SLOOT DONDrr.rizi In het keizerlijk paleis in Tokio is volgens de Sjinto-ritus de 28-jarige prins Josji, de jongste zoon van keizer Hirohito, in het huwelijk getreden met de 24-jarige Hanako Tsoegaroe, dochter van een voormalige graaf. Om te protesteren tegen de z.g. „tariefstop" in de bouw hebben bouwvakarbeiders in Amsterdam woensdag middag een demonstratieve tocht gehouden van het Kwakersplein naar het gebouw van de Nederland Ka tholieke Aannemers- en patroonsbond in de Oranje Nassaulaan. De foto toont de bouwvakkers op de Vondel brug, waar zij met hun spandoeken veel bekijks trokken. Foto: Bij het massagraf op de be graafplaats voerde ds. F. Hartman het woord Onder zeer grote belangstelling zijn woensdagmiddag op de algeme ne begraafplaats te Haaksbergen ze ven van de negen slachtoffers be graven van het verkeersongeval van jl. zaterdag te Alphen a. d. Rijn. Van alle openbare gebouwen in Haaks bergen hing de vlag halfstok. Voor het begin van de kerkdienst in de Nederlands Hervormde Kerk, verza melden de naaste familieleden zich in de rouwkapel waar de stoffelijke overschotten waren opgebaard. Hier werd o.m. het woord gevoerd door de burgemeester van Haaksbergen, mr. J. H. J. Eenhuis, aan wie door de koningin verzocht was een rouw beklag aan de familie over te bren gen. In Mediciyekov, Turkije, zijn zes meisjes omgekomen door het ver schuiven, als gevolg van zware re genval, van een grote steenkolen- hoop. De uit arme gezinnen afkom stige slachtoffers waren bezig met het veriameien van kolengruis toen het ongeluk gebeurde. In een tot de uiterste hoeken ge vulde kerk ging dominee Hartman voor. Het stoffelijk overschot van de heer Robbers werd per lijkwagen vervoerd, de lijkkisten van Julius, Herman, Adeline, Aronoelle Robbers en van Roy en Bertina Wollrabe werden per platte boerenwagen naar het kerkhof vervoerd. Zeer velen volgden de lijkwagen, voorafgegaan door het voltallige col lege van b. en w., en de heer Beymer als vertegenwoordiger van de minis ter van maatschappelijk werk. Daar achter volgden katholieke en pro testantse geestelijken, diverse lera ren en klasgenoten van de kinderen Robbers, een groot aantal landgeno ten van de Indisch-Nederlandse fa milies en tenslotte de buurtgenoten en verdere belangstellenden. De li chamen van de slachtoffers werd in een gezamenlijk graf begraven. Dinsdagmiddag zijn in Alphen a. d. Rijn de heer Mommaert (27) en zijn twee jaar jongere vrouw begraven. Onder de vele belangstellenden wa.« een afvaardiging van de gemeen tepolitie van Alphen a. d. Rijn. Een vijf weken oude baby van de familie De Krey te Giessenburg is gisteren op het nippertje aan de dood ontsnapt, toen de baby, die in de kinderwagen in de tuin lag, door een 2 ys-jarig neefje in een sloot was gegooid. De moeder, die de dekentjes in de wagen vreemd verward vond liggen, kwam naar buiten en miste 't kind. Toen het neefje had verteld, dat hij de baby in de sloot had gewi?rpen zag zij het kind op de bodem liggen. In de sloot stond een meter water. Direct paste de moeder mond op mond beademing toe, zoals zij onlangs op de televisie had gezien. De baby was reeds bewusteloos, maar door 't beademingssysteem kon zij het kind weer bijbrengen. Het kind maakt het goed. NABIJ GRAVENSTEEN TE LEIDEN Bij de opgravingen naar resten van het voormalige „Huize Look horst" te Leiden op de plaats waar thans de oude „gemeente-ULO" wordt afgebroken, zijn de laatste da gen bijzonder belangwekkende vond sten gedaan. Dinsdag stootte de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bo demonderzoek, die daar in samen werking met de dienst Openbare Werken van Leiden de opgravingen verricht, op een oude afvalput, waar in een zeer groot aantal scherven, soms ook gave voorwerpen werd ge vonden, vermoedelijk afkomstig van een bewoning uit de eerste helft van de zeventiende eeuw. Zo zijn er drie kamerpo's gevonden, vrijwel intact, die men vermoedelijk bij het legen in de put heeft laten vallen. Verder zijn enkele zalfpotjes, pijpen en an der steengoed uit de put te voor schijn gekomen. Twee „Keulse pot jes" (Siegburg-steengoed) zijn nog vrijwel, één geheel gaaf. Dinsdagavond heeft men de put ge vonden. Gisteren is men begonnen met het blootleggen van de gehele put en zijn inhoud. De put, die een diameter heeft van ongeveer 1.80 meter, is gevonden aan de buitenzijde van de zuidelijke muur van het voormalige kasteeltje, dat vroeger dienst heeft gedaan als verblijf voor de als rechter het ge west rondreizende graven van Hol land. Ter gelegenheid van de nationale A-Forddag heeft de A-Fordclub Nederland woensdagmiddag op paleis Soest- dtyk een knetterend défilé gehouden voor Z.K.H. Prins Bernhard. Foto: met kennelijk genoegen sloeg de print vanaf het bordes het voorbijtrekken van de stoere oudjes gade.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11