ONGERUST OVER RIOLERING LANGS DE SCHIPPERSVAART Weerbericht ff Bijeenkomst Bond van Oudstrijders ANTWOORD OP VRAGEN UIT DE RAAD Het weer in Europa WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT In de dinsdagavond onder voorzitterschap van burgemeester P. M. M. van der Weijden gehouden raadsvergadering van Noordwijkerhout, heeft de heer Blaauw (KVP) vragen gesteld waarin de ongerustheid van de kwe kers langs de Schippersvaartweg over de uitvoering van de riolerings werkzaamheden daar tot uiting kwam. De heer Blaauw had gehoord, dat de werkstrook waarin de riolering is gelegd, door puin zodanig is vervuild, dat het telen daarop onmogelijk is geworden. Daar komt nog bij, dat er grote ongerustheid bestaat over het niet-dichtzijn van het grote riool. Het werkt nu juist als een drainage, hetgeen de waterhuishouding nog meer in disorde brengt. Wethouder De Groot (KVP) ging op deze vragen diep in. Allereerst verzekerde hij, dat de werkstrook grondig schoongemaakt zal worden opgeleverd. Wat de dichtheid van de riolering betreft zei wethouder De Groot, dat vanaf het begin van het werk af er rekening mede is gehouden, dat de werkzaamheden moeten worden uit gevoerd in een gebied, dat omgeven wordt met bloembollenvelden. Dat stelt aan het werk bijzondere eisen. Een daarvan betreft de dichtheid van de riolering. Daarvoor is een methode gekozen, die absolute dicht heid geeft. Weliswaar doet het aan de leek voorkomen, alsof het riool lekt, maar iowel Ir. Kuyper als de opzichter en de aannemer ge ven ons de verzekering, dat het riool volkomen diehtkomt en dat het z.g. lekken van dit moment een normaal teken is in de methode van dichten. VERTROUWEN Van het vertrouwen in de werk wijze van de aannemer De Vries en Van Schie te Delft bleek uit het voor stel van burgemeester en wethouders steunend op een advies van de technische adviseurs der gemeente om dit aannemersbedrijf onder hands prijs te vragen voor de recon structie van de Schippersvaartweg. De heren Van der Sleet (Prot.- Chr.) en mr. Beekman (PvdA) be pleitten inschakeling van plaatse lijke aannemers, maar omdat het hier ging om continuïteit in de werk zaamheden, die van uitzonderlijk be lang is, zijn burgemeester en wet houders met dit voorstel gekomen. Met algemene stemmen ging de raad hiermede akkoord. TELEFOONCEL Bij de ingekomen stukken bevond zich een brief van het Telefoondis- trict Haarlem, waaruit bleek, dat binnen afzienbare tijd eindelijk de openbare telefooncel in het dorp ge plaatst zal worden. De brief was ge dateerd op 4 september 1964. De brief werd voor kennisgeving aangenomen. De cel is er nog niet. BOUWGROND Op voorstel van b. en w. besloot de raad tot vrij ingrijpende wijzi ging van de algemene voorwaarden voor de verkoop van percelen bouw terrein door de gemeente. In de praktijk is gebleken, dat de huidige voorwaarden nog stringen ter moeten worden toegepast en dat aanvullende voorwaarden nodig zijn waarmede de gemeente ten opzichte van de kopers van bouwterrein scherper kan optreden. De heer Beekman had alle waar dering, waar deze nieuwe voorwaar den pogen manipulaties met bouw percelen tegen te gaan, maar als leek kreeg hij de indruk, dat een eventueel risico wat erg ver is afge wenteld op de koper, in het bijzon der als het een kleine en eerlijk wil lende koper is. Burgemeester Van der Weijden zette uiteen, dat het uitvoeren van deze bepalingen het belangrijkste is. De gemeente moet echter over mid delen kunnen beschikken om in te grijpen als dit nodig blijkt. Na ampele discussie, waaraan ook de heren Schaap en Van der Ploeg deelnamen, besloot de raad tot aan vaarding van het voorstel. Eveneens na discussie wordt be sloten tot verkoop van 4 bouwper celen in het plan De Zilk II aan de heer A. A. de Groot, aannemer al daar. KROTTEN Bij het voorstel tot verlenging van de termijn, waarbinnen enige onbe woonbaar verklaarde woningen langs de Zilkerduinweg moeten zijn verruimd, deed de heer C. J. de Win ter een dringend beroep op alle ge meentelijke en andere overheidsin stanties om toch zo spoedig mogelijk de krotten daar te doen opruimen. Iedereen is er van overtuigd, dat dit inderdaad noodzakelijk is, maar dan moet er woonruimte komen om de ontruimde gezinnen in onder te brengen. En die is er nog niet. De sterke stijging van de kosten van de vleeskeuringsdienst Lisse, waartoe ook Noord wijkerhout be hoort noopt tot verhoging van dë keurlonen. Een daartoe strekkende verordening werd door de raad aan genomen. Eveneens werd aangenomen een uitgebreide wijziging van de veror dening houdende toekenning van een uitkering en een pensioen aan ge wezen wethouders en een voorstel tot het toekennen aan het daarvoor in aanmerking komend personeel der gemeente van een uitkering wegens opheffing van een achterstand bij de loonontwikkeling van het bedrijfs leven. Onder de hamer door ging ook het voorstel tot vaststelling van een ver ordening regelende de samenstelling van een kommissie ingevolge de Al gemene Bijstandswet. SPORTCOMPLEX DE ZILK Bij de rondvraag uitte de heer Van der Ploeg zijn bezorgdheid over de gang van zaken bij de sportvelden in De Zilk. Daarby komt nog, dat de daarvoor aangekochte grasmaaima- chine in het geheel niet voldoet. Wethouder De Groot zeide, dat wat de aankoop van de machine be treft de raad zelf in afwijking van het oorspronkelijke voorstel van bur gemeester en wethouders een kleine machine had willen hebben. Nu blijkt, dat deze machine op zich zelf goed voor dit werk onge schikt is. De heer Schaap zeide daarop, dat dan het advies van de Heide Maat schappij op dit punt niet goed was geweest. De Heide Maatschappij is op dit moment doende de velden opnieuw te bewerken en afgewacht moet wor den hoe de resultaten zullen uitval len. Op vragen van de heer Beekman omtrent organisatie en werkwijze van de Woningvereniging „Sint An- tonius van Padua" wist de heer Duivenvoorde, raadslid en tevens lid van het bestuur van de woning- vereniging, naar tevredenheid te antwoorden en ook hy was met de heer Beekman van mening, dat het gewenst zou zijn een rapport van het Verificatiebureau omtrent de finan ciën van de woningvereniging te doen uitbrengen. De heer Duiven voorde zeide, dat daaromtrent spoe dig meer inzicht zou komen. De riolering van de Herenweg, een probleem waarover de heren De Haas en Blaauw hun bezorgdheid uitten, zal niet zo heel snel kunnen worden gerealiseerd. Er zijn grote moeilijkheden met betrekking tot de rechttrekking van de Herenweg en de aanleg van de doortrekking van de Parallelweg. Tot slot bepleitte de heer Van Amersfoort een viaduct in de Ha venstraat met zeer ruime rij breedte. Krefeld eet hutspot in Leiden In het kader van de jaarlijkse sportuitwisseling tussen gemeente ambtenaren van Leiden en Krefeld zullen dit jaar, op uitnodiging van het Comité Internationale Uitwisse lingen, een 44-al ambtenaren uit Kre feld een 3-daags bezoek brengen aan Leiden. Op donderdag 1 oktober a.s. zullen de gasten des avonds te 18.30 tijdens een ontvangst op het stadhuis worden welkom geheten door de burgemees ter, waarna hum een traditioneel Leidse hutspot-maaltijd zal worden aangeboden in de burgerzaal. Op vrijdag 2 oktober vinden dan de sportontmoetingen plaats, waarbij badaninton, biljarten, schaken, tafel tennis en voetbal op het programma staan. De zaterdag zal geheel worden gewijd aan het bijwonen van de di verse 3 oktober-evenementen. Zondagmorgen vertrekken de deel nemers aan de uitwisseling weer naar Krefeld. Het is thans de vierde keer dat deze sportuitwisseling plaats vindt. In 196 lr en 1963 waren Leidse ambte naren de gast van Krefeld, terwijl Leiden in 1962 de ambtenaren van Krefeld ontving. Klaver jastoernooi Gilde van het Gouden Glaasje Onder auspiciën van het „Gilde van het (Jouden Glaasje" wordt dit jaar voor de derde maal in successie een nationaal klaverjastoernooi gehouden om het kampioenschap van Neder land. In de zaal van „De Amstelbron" (Korevaarstraat) hebben gisteravond ruim 60 koppels uit Leiden de onder linge strijd aangebonden om twee plaatsen in de halve finale, die eind november in Utrecht zal worden ge houden. Bij het bekend maken van de uit slagen door de heer S. Vlieger bleek, dat het koppel J. Sierat - M. Sierat zich met 144'/ï pt uiteindelijk het setrkst had getoond, gevolgd door het koppel C. de Boer - Th. Zwart met 128 punten. Beide koppels zullen Leiden vertegenwoordigen bij de halve fdmailestrijd im Utrecht. Vrouwengilde over spanning en ontspanning In de bovenzaal van restaurant Bernsen hield gisteravond het Katho liek Vrouwengilde de eerste contact avond van het nieuwe seizoen. Als spreekster was uitgenodigd mevrouw C. Boudens-van Heel, die vertelde over de spanningen en ontspannin gen in het gezin. De meeste mensen zijn zich niet bewust van de spannin gen, die ons leven beheersen. Maar waar spanning ontbreekt wordt het leven saai en oud. Er is dam ook geen plaats meer voor ont spanning. De veranderingen van deze tijd roepen nieuwe spanningen op in huwelijk en opvoeding. Wij ouders, aldus de spreekster, vragen ons altijd af: Moet ik of mag ik het toestaan? De tegenwoordige tijd geeft grotere vrijheden, maar weten wij wel raad met deze verworven vrijheden? Na de pauze kwam de discussie op gang, waarin dieper werd ingegaan op de problemen door mevr. Boudens- Van Heel gesteld im haar lezing. Genootschap tot Reclassering vergaderde Zaterdagmiddag hield het Neder lands Genootschap tot Reclassering in de Leidse Stadsgehoorzaal haar algemene vergadering. Ter gelegen heid van deze vergadering hield drs. F. Mispelbom Beyer een voordracht die de titel droeg „Psychologische aspecten van het reclasseringswerk". Tevoren hadden burgemeester Van Kinschot en mr. H. W. Overbeek uit Utrecht, voorzitter van het Genoot schap, reeds inleidingen gehouden. Haagse politierechter BEER VAN DE MELKBOER Er versoheen «ten dronken brocm- fietsberijder, een 55-jairige potten bakker uit Leiden, die op 30 mei over de Morsweg laveerde. Dat was het gevolg van de tien flesjes bier, die de bromfietser bij de melkboer had gekocht en nu was hij op weg de lege flesjes terug te brengen van wege het statiegeld. Of er dam volle flessen van zouden komen kwam niet ter sprake. De Officier wilde in dit geval, ge zien de moeilijke omstandigheden voor verdachte, volstaan met 40. boete, waar de rechter nog 10. afdeed, vanwege de reis- en verzudm- ko9ten, zoals verdachte bepleitte. ONSYMPATHIEK De Officier van justitie vond 't eng onsympathiek van een autobestuur der uit Leiden, die bij het wegrijden na parkeren, een andere geparkeerde auto had aangereden en er volgens snel vandoor was gegaan. De schade, die werd aangericht was weliswaar niet zo groot, doch de Officier eiste f 75.— boete, waartoe de rechter veroordeelde. De afdeling Leiden van de Ned. Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruis heeft gis teravond in de collegezaal van het Rijksmuseum van Volkenkunde het winterseizoen geopend. De vice-voor- zitter, dr. P. H. Pott voorzitter J. Peereboom vierde gisteren zijn 71ste verjaardag sprak een welkomst woord. Hierna volgde een kort huishou delijk gedeelte, waarin allereerst het voorstel tot een contributieverhoging met algemene stemmen werd aan genomen. De heer L. Favier, afde- lingsseoretajris, kon hierna tot zijn genoegen mededelen, dat die alge mene landelijke jaarvergadering in 1965 definitief in Leiden zal worden gehouden. Mede dank zij de activi teiten van de voorbereidings-com- missie, gevormd door die heren E. M. Laman, H. de Vogel, A. van Vliet, A. Bon en A. J. van Exter, kon spreker thans bekend maken, dat de lande lijke jaarvergadering op vrijdag 23 en zaterdag 24 april 1965 in het Pry- taneum (Rapenburg 6) wordt gehou den en de afdeling de afgevaardig den op vrijdag 23 april een feest avond zal aanbieden. Deze word ge houden in de recreatiezaal van de Doedenkazerne (koksschool) en zal worden opgeluisterd door Sempre Aventi's en „Jong en Jolig". Nadat nog enkele huishoudelijke punten in vlot tempo waren afge werkt bracht het gezelschap een uit gebreid bezoek aan de tentoonstel ling „Bisonjager en Bleekgezicht". L.P.S.V. HERMANDAD Na de zware nederlaag tegen het leidende S.V.K.M., heeft L.P.S.V. zich via een gedecideerde zege op het be zoekende Hermandad uit Rotterdam, goed hersteld. Reeds na 8 min. had L.P.S.V. door een hard schot van Henk Roest de lei ding. De Rotterdamse aanvallers wa ren niet in staat om de solide Leidse defensie met keeper Mooibroek aan het hoofd, te verontrusten. Voor de rust zorgden Helmink en Roest voor een 3-0 stand. Na de hervatting was het weer al les L.P.S.V. wat de klok sloeg. Doel punten van den Boef, Helmink en v. Dolder brachten de eindstand op 6-0 voor L.P.S.V. De Leidse politiemannen behou den hierdoor de tweede plaats. RECTIFICATIE. Ontheffing sluitingsuur winkels in verband met de 3-oktoberviering. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Leiden brengen ter open bare kennis, dat op vrijdag 2 en za terdag 3 oktober 1964 tot 24.00 uur winkels voor het publiek geopend mogen zijn en in de uitoefening van markthandel, straathandel en handel te water, waren te koop mogen wor den aangeboden of mogen worden verkocht LEIDEN: GEEN GEM. SUBSIDIE KERKENBOUW B. en w. van Leiden stellen de raad voor niet in te gaan op het ge zamenlijk verzoek van de Hervorm de Gemeente, de Gereformeerde Kerk, het Apostolische Genootschap en de Chr. Vereniging „Het Diaco- niessenhuis" d.d. 22 juni 1964 om een gemeentelijke subsidieregeling te treffen voor kerkgebouwen, die in de periode van 5 mei 1945 tot 1 maart 1961 zijn gebouwd. Deze zaak zal maandag a.s. in de Leidse raad worden behandeld. SUCCES VOOR „ST. LIDUINA" OP ZWEMWEDSTRIJDEN TE EINDHOVEN Men schrijft ons: Op 25, 26 en 27 september jl. werd er in het Sportfondsenbad in Eind hoven een zwemfeest georganiseerd voor gehandicapten. Vrijdagmiddag vertrokken 4 meisjes en 8 jongens, leden van de zwemschool in Leiden, naar Eindhoven om deel te nemen aan de wedstrijden aldaar. Zij lo geerden allen in het Prinses Irene- kamp, prachtig gelegen, in bunga lows. Na aankomst wachtte een voor treffelijk diner, waarna muziek van de harmonie van n.v. Philips. Zaterdag om 9.15 begonnen de zwemwedstrijden, er werd met veel vuur gezwommen door 150 gehandi capten uit heel Nederland. De Leidse zwemmers zijn uiteindelijk met een 4e groepsprijs uit de bus gekomen waar iedereen erg verrukt over was. Iedere deelnemer afzonderlijk kreeg ook nog een certificaat met de juiste zwemtijden en een prachtige foto van de groep. De afdelingsvoorzitter A. M. van Wijk en de zwemleraar broeder Gabriël waren speciaal uit Leiden gekomen om de wedstrijd bij te wonen. Zaterdagsavonds werd er nog een heel leuk cabaret gepresenteerd. Zondags was er om 1 uur een af scheidsdiner en om half vier vertrok ken de gehandicapten weer naar Lei den na eerst het Eindhovense be stuur hartelijk bedankt te hebben. KATWIJK NEDERLANDSE BRIDGEBOND De uitslagen van de eerste zitting van de districts-parenoompefciitie lui den: Hoofdklasse: echtp. Kaptein 108 p., echtp. Brakel 101 p., Staal-v. Wingen sr. 100 p., Wagenaar-Marcelis 97 p., Sohalks-de Be ij er 96 p., echtp. Van Wingen 94 p., v. Rhijn-v. d. Star 92 p., Elin-g-Ooijendijk 89 p., v. d. Burg- v. Ingen 89 p., de Jong-v. d. Plas 82 p. Eohtp. Kaptein, echtp. Brakel, de Jong-v. d. Plas en Eling-Ooijendijk 3 strafpunten in mindering. Ie klasse: dames Bekooij-Schuur- 'mans 114 p., Hage-Klos 109 p., mevr. Vrijenhoek-Rompes 106 p., mevr. Demmènie-Bekooij 103 p., dames Pauw-v. Leeuwen 101 p., v. Ommen- v. d. Weberioik 98 p., Dik-Versteeg 92 p., Baarda-Bos 87 p., dames Bosse- Hilligebekken 76 p., echtp. De Wilt 74 p. WASSENAAR 14-jarige pleegde diefstallen in het Sportfondsenbad Omdat er de laatste tijd steeds dief stallen en diefstalletjes gepleegd werden uit kleedhokjes van het Sportfondsenbad, heeft de Wasse- naarse recherche een extra oogje in het zeil gehouden. Zondagmiddag omstreeks kwart over 12, kort voor het sluiten van het zwembad, is de 14-jarige F. M. de G. 'lit Voorscho ten op heterdaad betrapt door een rechercheur, die zich verdekt- had opgesteld. I>e jongen kocht een kaar tje, ondanks 't feit, dat hij nog maar een kwartiertje zou kunnen zwem men. De juffrouw achter het loket wees hem daarop, maar hij vond dat geen bezwaar. Even later zag de re chercheur hem het ene hokje in en het andere uitgaan. Zyn buit was de ze keer maar gering: 2.Hoewel de jongen het heftig ontkende moet het toch niet uitgesloten geacht wor den, dat hij zich al vaker aan dit soort diefstalletjes heeft schuldig ge maakt. De recherche heeft hem aan de ouders overgedragen. STROPERS GEPAKT De politie heeft tijdens een sur veillance-tocht in de duinen twee mannen uit Scheveningen op heter daad betrapt bij het zetten van strik ken. Het waren C. de S. er A. Z., die ongeveer 40 strikken hadden uitge zet. Een ervan bevatte reeds een haas die de vrijheid herkreeg. Tegen de mannen werd proces-verbaal opge maakt. WOIIBRITGGE Op de raadszitting van maandag a.s. komen b. en w. o.m. met de vol gende voorstellen tea: tafel: Sportveld Woubrugge. Nu 't nieu we gemeentelijke sportveld aan de Bateweg in gebruik wordt genomen, zal de gemeene nog een extra-krediet gevraagd worden voor de aanleg van een hekwerk met toegangspoort bij de ingang, waarmede een bedrag van 1350.gemoeid is. Voorts nog feen bedrag van 1000.zijnde de helft van de kosten voor de afrastering van het speelveld. De rest betaalt de voetbal vereniging. Bouwrijp maken grond Hoogmade. Nu reeds een deel van de gemeente lijke grond ten oosten van het Noord einde voor de bouw van 32 woningen bouwrijp is gemaakt, vragen b. en w. de raad andermaal een krediet van 68 000 om ook de resterende grond te ontsluiten en bouwrijp te maken. De vraag van dir. J. Bergman over aankoop van de korenmolen aan de Valkenburgse weg wordt door B. en W. als volgt beantwoord: De onder handelingen omtrent de aankoop van de molen zijn aanvankelijk afgebro ken, omdat de standpunten van beide partijen zover uiteenlegen, dat over eenstemming niet mogelijk bleek. Thans is opnieuw overleg geopend. WACHTVERBOD De suggestie van de heer L. A Kreft om nabij het punt van samen komst van de Noordwijkerweg en de Rijnstraat een wachtverbod in te stellen hebben B. en W. voorgelegd aan de verkeerscommissie. HOGERE RENTE Ten aanzien van de vragen van de heer Nic. Parlevliet met betrekking tot de 82 eengezinswoningen in de Hoornespolder merken B. en W. op, dat aanvankelijk bij de voorlichting aan de gegadigden voor eventuele leningen een rentepercentage van 5'/2 is genoemd. Nadien is de rente voet zeer 9nel gestegen, zodat ook het Bouwfonds Ned. Gemeenten zich genoopt zag het rentepercentage voor latere aanvragen te verhogen tot 6l/2, hetgeen niet abnormaal kan worden geacht voor de rente van een hypo theekbank, waarmede het B.N.G. op dit punt min of meer vergeleken kan worden. In een nog later stadium schijnen voor de gegadigden, die op dat moment er nog niet in waren ge slaagd financiering te vinden, inder daad leningen te zijn aangeboden teger 6 wat zeker een te hoog percentage is. Overigens mag bij dit alles niet uit het oog worden verloren, dat de ge gadigden niet verplicht zijn gebruik te maken van de diensten van het bouwfonds met betrekking tot de fi nanciering. Het door de heer Parle vliet genoemde bedrag van 300.- dat is opgenomen in de stichtings- kosten, omvat o.m. de kosten wegens bemiddeling van het bouwfonds, als mede een bedrag wegens legeskosten. Het kan echter niet zo worden ge steld, dat de prijs van de woningen aanzienlijk hoger komt dan was voor zien. Uiteraard is de stijging van de rei tevoet een factor, welke B. en W noch een van de bij de bouw van deze woningen betrokken instellin gen in de hand hebben. Dat het bouw fonds een rentewinst zou maken van 1000.- per woning per,jaar is niet reëel. Immërs kan ook het bouwfonds de reeds gestorte aannemingssommen niet op latige termijn beleggen, zo dat de rente, die het bouwfonds ont vangt en die het vergoedt, geen groot verschil zal tonen. Het is inderdaad juist, dat vóór 1 oktober de volle bouwsom moet zijn gestort. Dat houdt echter ver band met het feit, dat de grond recht streeks aan de gegadigden wordt ver- kocht en getransporteerd. Aangezien door de verkoop en overdracht noch de aannemer, noch het bouwfonds een waarborg in handen houden voor de nakomingen van de verplichtin gen door de opdrachtgever, moest door het bouwfonds wel in deze rich ting een zekerheid worden gescha pen. Niettemin blijft het een soort „bankgarantie" van een Raiffeisen- bank of een Boerenleenbank, waar mede het bouwfonds te dezer zake een agreement heeft, mogelijk. Het zelfde geldt voor de Stichting Spaar bank der Gemeente Katwijk. Personalia Bij het bestuur der gemeente is ingekomen eer brief van die heer J. C. M. Schreurs waarin hij verzoekt hem, in verband met zijn vertrek uit de gemeente ontslag te verlenen als lid van het bestuur der Stichting Spaarbank der gemeente Katwijk. 4 LP HEN AAN DEN RIJN KOPEREN KRAAMVERZORGSTER Morgen, 1 oktober, zal het 12»/ï jaar geleden zijn, dat mej L. Vink, wonende te Alphen a. d. Rijn, als kraamverzorgster in dienst trad van het R.K. Kraamcentrum van 't Wit- Gele Kruis te Roelofarendsveen. Dit kraamcentrum strekt zijn werkzaam heden o.a. uit tot Alphen a. d. Rijn en zo vond mej. Vink haar werk zaamheden dan ook voor een belang- r-k deel in haar woonplaats, waar ze voor vele gezinnen uiteraard een goede bekende is. Hoewel het kraamcentrum niet al te royaal in haar kraamverzorgsters zit, is het zo geregeld, dat mej. Vink die ene dag van haar koperen feest in elk geval in huiselijke kring aan de Prins Hendrikstraat kan door brengen, waar met het bestuur een klein feestje wordt gemaakt. Het is in elk geval geen alledaags jubileum, overweegt het bestuur terecht. LEDEN T. EN P. MAAKTEN KENNIS MET OASIS PRODUKTEN Onder leiding van voorzitter H. Altona kwamen gisteravond de leden van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd Al- phen a. d. Rijn voor de eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen in hotel Toor t^^en. De voorzitter bracht dank aan de leden van de commissie, die de wa gen van de afdeling voor het Al- phense oorso zo voortreffelijk heb ben verzorgd. Vervolgens maakten de dames en heren kennis met een nieuw hulpmiddel bij het schikken van bloemstukken etc. Het betreft de z.g. Oasis-waterblokken. die een machtig hulpmiddel zijn. De heer Joh. Boers uit Den Haag hield voor Verwachting, meegedeeld door het KNMI, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. OOSTELIJKE WIND Droog weer met weinig bewolking en in de nacht en vroege ochtend op slechts enkele plaatsen mist. Zwakke tot matige oostelijke wind. Koude nacht met in het noordoosten van het land kans op nachtvorst. Mor genmiddag ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. HELSINKI regenbui 12 7 STOCKHOLM onbew. 15 6 OSLO onbew. 17 7 KOPENHAGEN onbew. 17 9 ABERDEEN onbew. 14 0 LONDEN mist 21 9 AMSTERDAM mist 19 7 BRUSSEL onbew. 20 9 LUXEMBURG mist 18 8 PARIJS onbew. 22 9 BORDEAUX regen 24 17 GRENOBLE mist 21 13 NICE zw. bew. 24 17 BERLIJN h. bew. 18 9 MüNCHEN mist 15 8 ZüRICH mist 19 10 GENèVE mist 21 11 LOCARNO mist 22 9 WENEN licht bew. 20 7 INNSBRUCK mist 23 4 ROME onbew. 27 11 BARCELONA onweer 25 18 MADRID half bew. 21 13 MALLORCA geh. bew. 29 21 LISSABON onbew. 16 het draaien van een bijzonder fraaie kleurenfilm 'n kort inleidend woord. Uit de daarna vertoonde film kon men zien hoe men met de water- blokken moet werken en welke re sultaten dan bereikt kunnen worden. Na de pauze hebben de dames en heren zelf hun gekweekte bloemen met behulp van de beschikbaar ge stelde waterblokken basis materiaal, hun bloemstukken kunnen opmaken. Uit de bereikte resultaten bleek wel duidelijk dat dit materiaal inderdaad uitstekend de z.g. moskluiten kan vervangen Het Oasis materiaal heeft bovendien het voordeel, dat het veel meer water in zich kan opnemen en ook langer vochtig blijft Over het algemeen was men dan ook enthou siast over de vinding. Geboren: Arie zv Jan P. Houtman en E. Oppatja; Cornelis Jozef zv Ge- rardus C. Ran en A. I. J. Koot; Chris tina Maria dv Gerardus C. Ran en A. I. J. Koot; Adriana dv Matthijs W. Rietveld en A. J. Boele; Jacque- lir.- Margretha dv Johannes T. Kern- pers en A. J. Deckers; Gijsbertus zv Herman C. van Leeuwen en L. R. van Geen; Dirk Marinus zv Dirk van Beusekom en C. van der Gaag; Mar tina dv Martinus van Dolder en A. van Eijk; Linda dv Gijsbertus Wiers- ma en G. H. Dekker; Agatha Simone Josina dv Marinus van Harskamp en A. van Leeuwen; Saskia dv Johan nes W. Engelkes en C. Veltenaar; ClaJena Cornelia dv Simon C. Rij laarsdam en M. Breedijk; Inge dv Jan C. W. Snel en M. Göbel; Cornelis zv Jan P. v. Winkel en J. A. C. Vrolijk; Elsje Johanna Sophia dv Jan Wij- benga en K. C. Mooij. Overlijden: Johanna J. Molkenboer w.v. J. C. van Graas, 80 jaar; Corne lia Timmer, 81 jaar. Huwelijken: Jan G. van Reenen, 31 jaar en Willemina F. Hajer, 28 Jr; Gerrit A. Vroege, 25 jaar en Elisa beth M. Goedhart, 22 jaar; Wilhel mus P. M Vergeer, 25 jaar en Alida G. M. de Ruijter, 21 jaar; Wilhelmus A. van der Velde, 33 jaar en Corne lia Th. van Frankfoort, 27 jaar. Huwelijksaangiften: Walter Bauer, 22 jaar, automonteur en Catharina C. Noordermeer, 19 jaar, zonder be roep; Maarten den Bleker, 24 jaar, detaillist en Johanna de Rooy, 27 jr, winkel j uffrou w. LEIMUÏDEN- R1JNSATERWOUDE Donderdag 1 oktober a.s. is het twaalf en een half jaar geleden dat dokter J. A. Brinkhorst zijn practyk te Leimuiden begon. Gezien de bij zondere plaats, die dokter Brinkhorst in de plaatselijke gemeenschappen inneemt, heeft een aantal patiënten het initiatief genomen om dit jubi leum niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Door practisch iedereen in Lei muiden en Rijnsaterwoude is een steentje bijgedragen om dokter Brinkhorst een passend geschenk aan te bieden. Dit zal donderdag avond om kwart voor zeven in de garage van Maarse en Kroon plaats vinden. Burgemeester Kammenga zal het geschenk aanbieden De ini tiatiefnemers hopen, dat vele inwo ners van Leimuiden en Rijnsater woude aanwezig zullen zyn bij de aanbieding van het geschenk. Aan sluitend hieraan is er in zaal Snee- boer gelegenheid dokter en mevrouw Brinkhorst persoonlijk geluk te wen sen. Ook voor de kinderen zal het jubileum niet ongemerkt voorbij gaan. Zij krijgen 's morgens in de garage van Maarse en Kroon een leuk programma aangeboden. AJs alles gaat zo als het comité zich dat voorstelt, zullen beide dorpen don derdag een feestelijke aanblik heb ben, want aan iedereen wordt ver zocht de vlag uit te steken.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4