31 ito -fJ il m Hif m /s- LP* Drie jaar geëist in de zaak van het „Schotse" huwelijk Wat doet een wever hij Hoogovens g\ HOOGOVENS IJMUIDEN Politie onderzoekt vergiftiging van paarden en koeien Hebt u in die wever ergens uzelf herkend Vrouw lichtte winkeliers voor duizenden op WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1964 DE LE1DSE COURANT PAGINA II '4 u (H.A. Dam, afvlammer in de blokwalserij) Op weg naar de conventie van het Concilie in Rome maakte kardinaal Alfrink dinsdag in de Sint Pieterskerk een praatje met een wel bijzonder klein uitgevallen lid van de Zwitserse garde. Er was natuurlijk een ver haaltje aan verbonden. De kleine wacht is de achtjarige Franco Sarcina uit Foggia, die dit kleurige pakje had aangetrokken voor een bezoek aan de Sint Pieter met de vriendjes uit zijn klas. Bijzonder listig werd het Schotse huwelijk voorbereid, meende giste ren de officier van Justitie, bij de Haagse Rechtbank, mr. C. Dyserinck. Hij vorderde wegens schaking van en ontucht met een minderjarig meisje tegen de 49-jarige Haagse cafetariahouder W. H. A. een gevan genisstraf van drie jaren met aftrek van de vijf en een halve maand voor arrest. Mr. Dyserinck vond het zelf een zware straf, maar zei hem op zijn plaats te achten om een oog punt van generale preventie. De raadsman van verdachte, mr. J. W. M. Aarts, vond die eis buiten proportie. De bijzondere list, waar mee zijn cliënt te werk was gegaan meendie hij voor een groot dieel te kunnen toeschrijven aan het zestien jarig meisje Wiliy O., dat handelde als een volwassen vrouw. Dat was gebleken, toen zij haar oudiers om de tuin leidde, hoewel dit gebeurde op instignatie van de cafe- tariahouder. Bovendien meende mr. Aarts, dait de ouderlijke macht over het meisje niet veel had te betekenen, er werd niet naar geïnformeerd hoe zij aan fraaie cadeaus kwam en er is nooit op gereageerd, als A ook op zondagen Willy kwam halen en de gehele dag met haar wegbleef. A. had een verhouding met Willy vóór zij bij hem kwam werken. Voor de president van de rechtbank, prof. mr. W. T. C. van Hatttum, verklaarde verdachte, dat zijn vrouw niet toe stemde in een scheiding. Toen de verhouding gevolgen kreeg had A. een cafetaria gekocht en ingericht speciaal voor Willy. ZAAK OP HAAR NAAM. Het huwelijk in Schotland was no dig om de zaak op haar naam te kunnen krijgen, zo meende A. Want als Willy was getrouwd, dan was ze meerderjarig. Hijzelf kon niet met haar huwen. Hij vond de 57-jarige chauffeur Ph. den O. bereid tegen betaling van 1000.- in Edinburgh met Willy te trouwen. Het huwelijk werd op zes maart van dit jaar ge- Dat is weer zo'n typisch Hoogoven-verhaal. Meneer Dam keek uit naar meer toekomstmogelijkheden en meer loon. Daarbij zocht hij een huis. Hoogovens kon op al zijn wensen „ja" geven. En dus werd het Hoogovens. Natuurlijk ging het allemaal niet vanzelf en zo gemak kelijk als het hier staat. Tenslotte was het een hele stap. Meneer Dam zegt daar zelf over: „Met die omschakeling en ook de aanpassing hebben meer nieuwkomers hier wel eens wat moeite, maar daar helpen ze je wel doorheen". En dat laatste hoort u vaak bij Hoogovens. „Ze" zijn de collega's en de mensen van personeelszaken, en die zien niets liever dan dat iedereen bij Hoogovens bereikt wat hij wil bereiken. Of dat nu smelter is of walser of afvlammer. Meneer Dam kan er enthousiast van meepraten. sloten. De Haagse Rechtbank ver klaarde het in mei nietig. De chauffeur, die ook wegens scha king was gedagvaard, was niet ver schenen. De Rechtbank beval, dat Den O. zal worden voorgeleid op 20 oktober tot welke datum de behan deling van zijn zaak werd aange houden. De rechtbank zal op 13 okto ber uitspraak doen in de zaak tegen de hoofdverdachte A. Mr. Aarts schilderde de omstandig heden, 'die leidden tot de strafbare feiten. Naar zijn mening was Willy, ofschoon pas zestien jaar, de baas in de zaak. „Zij bedisselde alles". Zijn cliënt was tot de onberaden stap gekomen, omdat deze ofschoon in telligent en ook wel wat lichtzinnig verliefd was geworden op Willy. Hij had zijn hoofd verloren bij zijn pogingen om Willy een bestaan te geven nu de verhouding gevolgen zou hebben. Hij concludeerde, dat een mildere straf op zijn plaats zou zijn en suggereerde een korte on voorwaardelijke en een langere voor waardelijke gevangenisstraf. De politie in Rotterdam gaat een onderzoek instellen naar de oorzaak van het ontsnappen van het insecti cide „telodrin" uit een reactievat op het terrein van de Shell op 23 augus tus j.l. Hierdoor vonden, na het eten van besmet gras, een drietal koeien en twee paarden vorige week de dood. Het onderzoek van de politie zal een antwoord moeten geven op de vraag waarom de Shell de autoritei ten niet heeft ingelicht, toen bekend was dat het insecticide, dat ontsnapt was, de omgeving van de Petroleum- weg had besmet. Een tweede doel van het onderzoek is of er inmiddels maatregelen zijn getroffen die waar borgen dat herhaling uitgesloten is. Het resultaat van dit onderzoek en de gegevens die bekend zullen wor den uit het chemisch onderzoek dat op het ogenblik gedaan wordt in de laboratoria van het Diergeneeskundig Instituut in Schiedam, zullen uitma- Advertentie) ken of er een rechtsvervolging zal hotel zal voorlopig uit twee verdie- worden ingesteld door de officier pingen bestaan en komt 81/» meter van Justitie, mr. J. M. van Leeuwen, boven ANP te liggen. Inmiddels heeft die de Shell de eigenaars van de gestorven paarden en koeien schadeloos gesteld. Het socialistische gemeenteraadslid, dr. J. H. Lamberts, heeft over deze zaax schriftelijke vragen gesteld aan B. en W. van Rotterdam. De Shell heeft als verklaring voor het niet waarschuwen vam de auto riteiten gegeven, de overtuiging te hebben gehad, dat men onmiddellijk na ontdekking van het gebeurde, alle besmette plaatsen afdoende gereinigd had met water. Delfzijl krijgt een hotel in zee Delfzijl krijgt een zeer bijzonder hotel. Nadat alle formaliteiten zijn vervuld, kan binnenkort begonnen worden met de bouw van een hotel, dat boven de zee zal verrijzen. Er zal een pier worden gebouwd van ongeveer veertig meter lang en aan het einde daarvan zal het hotel, dat op palen zal worden gebouwd. Het Initiatiefnemer is de Groningse landbouwer-industrieel A. W. Ritse- ma uit Holwerde, die in augustus 1965 klaar hoopt te zijn. De voorlo pige kosten van de bouw van het ho tel zijn geraamd op 700.000 gulden. Zonder escorte Zonder het traditionele escor te van acht gemotoriseerde ma rechaussees heeft gisteren am bassadeur Abdelmalik Bergaoui van Tunesië zijn geloofsbrie ven aan koningin Juliana over handigd. Men was vergeten de marechaussee van de plechtig heid op de hoogte te brengen. Volgens de Rijksvoorlichtings dienst was het de eerste keer, dat dit escorte niet aanwezig was. Niettemin heeft ambassa deur Abdelmalik Bergaoui de reis van het Haagse „Hotel des Indes" naar Soestdijk zonder moeilijkheden kunnen volbren gen. (H.A, Dam, afvlammer in de blokwalsery - zie ook elders op deze pagina) Bent u, net als hij indertijd, ook uit op meer mogelijkheden voor de toekomst? Met andere woordenhebt u ook het gevoel dat u meer kunt bereiken als u maar de kans krijgt? Misschien heeft deze wever u dan op een idee gebracht. Want de kans is heel groot dat u bij Hoogovens wèl helemaal uit de voeten komt zoals u dat eigenlij k al zo lang wilt. Hoogovens hééft doorzijn omvang en opbouw de mogelijkheden. En u zou allicht eens een visje kunnen uitgooien. Denk daar eens over na en praat er thuis eens over. Als u met vragen zit, kunt n altijd bellen, schrijven of even langskomen bij de afd. personeelszaken, ge bouw „Buitenhof", Staalstraat in Velsen-Noord. Elke maandag t/m vrijdag, van 8.30 tot 17.00 uur, bent u welkom. Telefoon: 02550-6611, toestel 1111. HOOGOVENS IJMUIDEN (Advertentie) ken uitspraak. Een onvoorwaardelijke terbescihik- kingistel'Minig vain die regering en daar naast een gevangenisstraf vam een jaar met aftrek eiste die officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank gisteren tegen de 28-jarige mevrouw G. H uit Utrecht wegens oplichting. In een periode van een jaar had zij in diverse zaken in Utrecht en Maarssen artikelen besteld en nooit betaald. In totaail verwierf zij op deze manier voor een waarde van om streeks 8.000.- Het was niet die eerste keer dat de jonge vrouw voor dergelijke delicten terecht stond. Sinds haar huwelijk lin 1957 was zij regelmatig met de Justitie in aanraking gekomen. Steeds ging het om dezelfde zaken: oplich ting, flessentrekkerij etc. De laatste keer dat zij werd veroordeeld be paalde de (Amsterdamse) rechter in zijn vonnis diast de vrouw voorwaar delijk ter beschikking van de rege ring moest worden gesteld. In de dagvaarding had de officier sledbts een deel van alle spullen op gesomd, die de vrouw zich deze keer zon-i'ir betaling had toegeëigend. Het ging onder meer om een kostbare (stereo-) radio met grammofoon en platen, een elektrische naaimachine, twee ringen, een bromfiets, huishou- dlelijke artikelen en levensmiddelen. Op de Rijksweg van Tilburg naar Breda bij de cafetaria ,,'t Vliegveld" is dinsdag een vrachtwagen uit Gro De rechtbank doet over twee we- ningen, geladen met balen papier, in de berm geraakt. De als een stormram werkende zware wagen vernielde ,n «m gedeelte van de cafetaria en ontwortelde ook nog een boom. Foto: een beeld van de niet geringe «vage

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11