De ramp te Alphen aan den Rijn MAANDAG 28 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 (Vervolg van pag. 1) De bestuurder die de ontzettende ramp heeft overleefd ligt in het Aca demisch ziekenhuis te Leiden met zware verwondingen, doch naar het zich zondag liet aanzien is het levensgevaar bij hem geweken. Zijn toe stand is evenwel van dien aard, dat hij nog niet verhoord kon worden. Alle overledenen waren familie van elkaar. De familie Robbers en Woll- rabe was woonachtig te Haaksbergen, ten zuiden van Hengelo, nabij de Nederlands-Duitse grens. De familie Mommaert woonde aan de Vinke- buurt in het voormalig Zwammerdam. De familie was met een volkswa genbusje op bezoek bij de familie Mommaert Met i*n allen gingen zi) in het busje en een personenauto, die op enige afstand vooruit reed, op weg naar het winkelcentrum van Alphen aan den Rijn om daar enige inkopen te doen. Zover is het helaas niet gekomen; het plan werd wel zeer wreed verstoord, toen de bestuurder van het butje, de 25-jarige Bobby Wollrabe, die met grote snelheid moet hebben gereden, ter hoogte van het oude stationsgebouw van de vroegere spoorlijn Alphen aan den Rijn-Amster dam, plotseling met zijn wagen slipte en met een bijna oorverdovende klap nagenoeg frontaal tegen een tegenligger, een zware vrachtauto, op botste. SLAGVELD DE SLACHTOFFERS gang van de weg van bitumenweg- deelnemers aan het langzame ver dek naar klinkerbestrating bij zulke keer by dit ongeval werden betrok- hoge snelheid, de bestuurder naar al- ken, want gewoonlijk is het fiets- en le waarschijnlijkheid parten heeft ge- bromfietsverkeer er vrij frequent op speeld; de auto is bij bedoelde over- het rijwiel-tegelpad, gang gaan slippen en toen moet de De heer Kranenburg heeft bij dit bestuurder de macht over het stuur ongeval wel enige benauwde ogen- Het rampterrein geleek op een hebben verloren. Een en ander is blikken beleefd. Hoewel hij hevig ge- slagveld. Ziekenauto's reden aan en door ooggetuigen van de ramp in schrokken was, hield hy de tegen- af; ziekenverplegers in witte jassen deze geest ook bevestigd. woordigheid van geest om zichzelf werkten koortsachtig aan de zorg Hoe krachtig de botsing toen wel uit zijn cabine, waarin hij was inge- voor mensen, waarvan ze ai wisten, waS( toonde ook de zware vrachtwa- sloten te redden. In liggende hou- r» p^o! i,meer redden vielen. gen> die aan de voorzijde, het tref- ding is hij erin geslaagd het ont- ur. r. steehouwer en een juist pas- pUnt Van deze en de botsende bus, wrichte portier open te trappen en serende militaire arts uit Utrecht, geheel in elkaar gedrukt werd. Bo- hij liet zich toen tussen de beide i PfUrSmt' j r? u ,a v,an vendien vatte de cabine van deze wrakken door op de weg zakken. al dadelyk helaas slechts wagen na de botsing eveneens vlam. Daar verloor hij van schrik het be de dood constateren. De bestuurder van de vrachtauto, die wustzijn, maar toegeschoten helpers De eerstaankomende politieman- toebehoorde aan de zand- en grint- sleepten hem daarna snel uit zijn nen die onder leiding van hoofdin- handel De Koster te Zwammerdam, benarde positie, specteur N. G. Groothuyse doortas- <je heer Kranenburg te Alphen aan Hy heeft lichte uitwendige ver- tend de moeuyke reddingspoging den Rijn, treft niet de minste schuld, wondingen opgelopen. In het zieken- uitvoerden, hebben in eerste aanleg Door zijn wagen tot ver op het fiets- huis, waarheen hij voor nader on- met snel blussers getracht de vlam- pad rechts van de autobaan te stu- derzoek werd overgebracht, werd men te doven, vlammen die zowel de ren> trachtte hij nog een botsing te geen ernstig letsel geconstateerd, wel autobus als de vrachtwagen hebben voorkomen, maar de steeds scherper blijft hij voorlopig onder medische aangetast. Het was een ongelooflijk naar Units glijdende bus txof dkkr controle. moeilyk werk, waarby men met lede juist frontaal de vrachtauto. Het mag Hy zat alleen in de cabine, maar werken, maar voor twee ogen moeataanzi®&, dat er aan de een geluk worden genoemd, dat geen voordat hij op reis ging, was er wel hunner mocht de hulp niet meer ba- ™ensen ni«ts maer te redden viel. buiten even sprake van geweest dat hij zijn zoontje zou meenemen. DEELNEMING Nadat burgemeester Z. Bruins Slot zaterdagmiddag kort na de ramp al een condoleance-bezoek had gebracht aan de nabestaanden heeft burgemees ter mr J. H. J. Eenhuis, van Haaks bergen zondagmorgen dit voor beeld gevolgd en heeft voorts ook een bezoek aan Alphen aan den Rijn gebracht om persoonlijk de gevolgen van de catastrofe voor de familie te regelen. Hij heeft ook het rampterrein in ogenschouw geno men en de betrokken voertuigen aan schouwd. In de loop van vandaag zullen de inmiddels gekiste stoffelijke resten vanuit de aula van de Ooster begraafplaats, waar de slachtoffers voorlopig zijn opgebaard, voor zover de overledenen afkomstig zijn uit Haaksbergen, daarheen worden over gebracht. Tragisch bij dit ongeval is ook het feit, dat het echtpaar Mommaert Robbers zyn eerste kindje, een baby van vier maanden, als weesje achter laat. Het duurde tot laat in de avond ten. Slechts de be Xiurder, die wel- w^s een, onêeval van een om- van zaterdag eer de politie de iden- is waar aanvankelijk in levengsevaar- vang als ln deze gemeente zich nog tificatie van de onherkenbaar ver- lijke toestand naar een Lelds zieken- !^i£!Sewi'e voor2edaan- Zes slacht- koolde en verminkte slachtoffers, huis was overgebracht, maar wiens 6"étè biJ een verdrinksongeval, dat met zekerheid kon afsluiten. toestand zich in de loop van de za- Yan J^e wereld?(>r]og da- Tot de overledenen behoren Wil- terdag en zondag gaandewg verbeter- -eerui?ï? z*3 met.een aut0 in de ^yk lem Robbers (74 j.) en diens kinde- de, heeft de ramp overleefd. Dit heeft ae f u wa!er wftren gereden, ren Julius (15 j.), dochter Adelien hij ongetwijfeld mede te danken aan ^as w ergste van de laatste (6). zoon Herman (10), dochter Aroi- het kordate optreden, voornamelijk noële (bijna 4). Verder behoren tot van de heren G. A. van Ofwegen (24), Ook de brandweer had een derge- de slachtoffers twee kinderen van ambtenaar bij de gemeentelijke wa- lijkc brand-ramp nog nimmer hier te de bestuurder, de heer Bob; Woll- ter- en lichtbedrijven te Alphen aan bestrijden gekregen. Zij deed even- rabe, tw. Roy, het 4-jarige zoontje den Rijn en wonende aan de Steek- eens uit alle macht al het mogelijke, en Bettina (1); dit laatstgenoemd terweg en de 17-jarige metaalbewer- onder leiding van de heer A. J. Th. M. kindje overleed aan haar brandwon- ker Jacobus van Leeuwen, eveneens Korver, om de catastrofe tot de den enkele uren na het ongeval in van de Steekterweg, die met gevaar kleinst mogelijke omvang te beper- het Academisch Ziekenhuis te Lei- voor eigen leven bliksems nel en ken. Zij bestreed de vlammen o.m. den. Voorts behoren tot de veronge- doortastend optraden. Behalve de be- met een aantal nevelstralen. Zowel de lukten Willy Mommaert (27) en diens stuurder vermochten zij ook de naast politie als de brandweer waren met echtgenote Edith MommaertRob- hem zittende 15-jarige Julius Robbers volledige persoonlijke en materiële bers (25), dochter van voornoemde en zyn 1-jarig zusje Bettina, dat hij bezetting ter plaatse en opereerden heer Willem Robbers. De heer Willy op zijn schoot had, uit de brandende als ging het om hun eigen leven. Het Mommaert was beroepsmilitair in bus te trekken. De jongeman was is te meer troosteloos dat het zo dienst van de Kon. Marine waar hij toen echter al overleden, het kindje bitter weinig mocht baten, als ziekenverpleger dienst deed. leefde nog maar overleed later in Een niet geringe taak had de poli- Naar wij vernemen telden de drie het ziekenhuis. tie voorts om het verkeer in goede genoemde gezinnen nog meer leden, Bij het reddingswerk van de eerste banen te leiden. Het was, als ge- doch niet allen namen aan de tocht seconden waren ook betrokken de he- woonlijk, enorm druk op deze rijks deel, maar bleven bij de familie Mom- ren J. W. de Jong, rijwielhandelaar, weg. Aan beide zijden stonden kilo- maert in oud-Zwammerdam achter. Nicolaas Ververs, magazijnbediende meterslange file's auto's, alvorens de- Andere gezinsleden hadden plaatsge- en H. Vitters, pijpfitter, allen wonen- z® nadat de 2 verongelukte wagens nomen in de personenauto, die de de aan de Steekterweg. Zij hebben door middel van een takelwagen van volkswagenbus vooruit reed. De ver in samenwerking en individueel da rijbaan waren gehesen en op en in de omtrek hoorbare klap van de eigen levensgevaar met mannenmoed naast een opslagterrein waren neer botsing trok de aandacht van deze trotserend, door de vlammen heen gezet, in beweging kon komen. Hier- familieleden en toen zij omkeken, za- getracht inzittenden van de dood te bij kreeg de politie de assistentie van gen zij tot hun ontsteltenis de bus al redden, in lichterlaaie staan. Zij begaven zich - onmiddellijk naar de bus en wilden met vele anderen hulp bieden. He laas behoorde toen al enig succesrijk optreden tot de onmogelijkheden, om dat de verzengende hitte elke na dering van het ongeluksbusje belette. Partij voor Volkswil en Referendum mensen van de provinciale waterstaat, de rijkswaterstaat en van de wegen- wacht Zo boorde het busje zich in de cabine Ook burgemeester Z. Bruine van de vrachtauto waarna beide Slot bevond zich op het rampter- wagens 'n brand vlogen. rein en nam de werkzaam- REDDINGSPOGINGEN Gedurende de eerste seconden, na- Pa^ii Gisteren werd ta Den Haag dat de ramp zich had voorgedaan, wa- bekend gemaakt, dat er een Partij ren omstanders er wel in geslaagd drie inzittenden via een raam naar heden in ogenschouw. Hij kon niet anders dan woorden van troost rich ten tot de van de dood gespaarde Er ia weer een nieuwe politieke familieleden van de omgekomenen. PLASTIC-POPJE A etherklanken Leidse Bioscoopprogramma's HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Raaien maar!!, muzikaal spelletje. 15.10 Amerikaanse volksliedjes voor kinderen. 15.30 Als de dag van gis teren, klankbeeld. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Avondmis. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitz.: Toe komstplannen voor het onderwijs ln de Ned. Antillen, door Truus Eschau- zier. 18.00 Lichte gramm. muziek v. d. tieners. 18.20 Uitzending v. h. Ge reformeerd Politiek Verbond. Bezits vorming door vermogensaanwasde- ling? Tot U spreekt: de heer P. Groen van het Gereformeerd So- Juridische nasleep dodelijk ongeval op „Zandweg" De films ln de week van 24 t.e.m. 30 september zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: „De non valeur". (18 jaar) Dagelijks 2.30. 7 00 en 9 15 U Zondag 2 30. 4.45. 7.00 en 9 15 uur Lido: „Eddie gebruikt geweld". (14 jaar). Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Het ongevai> waarbij de 39-jarige Luxor: „Oproer in het Verre Oos- textielarbeider W. C. Lanslots uit Til- ten". burg, vader van acht kinderen woens- (14 jaar). dagavond het leven verloor, toen hij Dag 2 30, 7 00 en 9 15 uur met zijn bromfiets in het donker in Zond.: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 een diepe, voor het leggen van buis uur. leidingen gegraven sleuf reed, krijgt Studio: „Liefde kan moeilijk zijn", machten een Jnridieche nMleep. (18 iaar) De hcer k*11510*5 rCed over cen Dag 2 30. 7 00 en 9.15 uur zandpad, dat al tientallen jaren door Zond.: 2.30. 4 45, 7 00 en 9 15 '"«f?4®™ uur. Trianon: „Geen woorden maar da den". (14 jaar). Dag: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „The Gun Hawk". (14 jaar). Een bijzonder tragisch moment was voor Volkswil en Referendum is op- wel, toen enkele uren na het ver- gericht De stichter en voorzitter schrikkelijk ongeval, in de auto, diep - tj r> verscholen onder een der zitbanken vam de party is mr. drs. P. J. H. C. als jjad het het vuur wm€n ontlopen, V(MI w. Koot, directeur van het Algemeen het geheel verkoolde lichaampje werd 715 Advies- en Informatie-bureau. Bin- aainabiiheid vl^e^DiS' vroe£e mensen. 7.55 Overweging. 8.- ciaal- en Economisch Verband. 18.30 nen veertien dagen zal erkenning tif-popje, dat nog geheel gaaf is ge- Nieuws. 8.15 Lichte gramm.muziek. Licht instrumentaal trio. 18.50 En nu hipvpn 8-50 Voor de huisvrouw. 9.35 Water- mijn geval, vragenbeantwoording. van de party warden aangevraagd bleven. standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 v. d. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. GROTE SNELHEID kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 19.35 Ljpht instrumentaal trio. 20.00 10.25 Klassieke gramm.muziek. 11.00 Een leven geheel naar binnen ge- Als nadere bijzonderheid omtrent Voor de vrouw. 11.30 Lichte gramm.- keerd, stemmenspel. 21.00 Pianoreci- de toedracht van de ramp vernamen muziek. 11.50 Volaan. vooruit, tal: klassieke muziek. 21.30 Prome- wij zaterdagavond laat nog, dat de praatje. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte nade-orkest en zangsolisten: Italiaan bestuurder met een te grote snel- gramm.muziek. 12.30 Mededelingen se opera-fragmenten. 22.20 Actuali- heid, liggende tussen de 80 en de 100 t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor teiten of gramm.muziek. 22.25 Boek- km moet hebben gereden. Een voor- de boeren. 12.45 Platennieuws. 12.55 bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Lied- zichtige theorie, die de politie heeft Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 jes. 21.30 Lichte orkestmuziek. 23.55 opgebouwd, is voorts, dat de over- Metropole orkest: lichte muz. 14.00 -24.00 Nieuws. Fcn vervolgverhaal van Suske en Wiske ten wordt gebruikt, maar dat offi cieel niet als weg werd aangemerkt. Hadden er nu wel of geen waar- schuwingslichten moeten worden ge plaatst? De officier van justitie, mr. G. J. M. Temmink, uit Breda, is de situatie ter plaatse komen bekijken Hij meent, dat het pad door de jaren heen een zekere status heeft gekre gen en dat derhalve de sleuven door Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur lampen hadden moeten zyn aange- Zond.: 2.30, 4.45, 7 00 en 9.15 geven. Aangezien dit niet is gebeurd, uur wordt nu een onderzoek ingesteld Maand. t.e.m. woensdag: naar de aansprakelijkheid van hen, „De jacht op een moorde- die met het werk waren belast. Ver- naar". schillende mensen zijn al door de (18 jaar). politie gehoord. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte gramm.muz. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gramm.muziek. 9.00 Ochtendgymnastiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Gewijde muziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek bespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Licht instrumentaal kwintet. 12.20 Regeringsuitzending: voor de land bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Licht pianospel. 12.45 Dansmuz. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, event, actueel of gr. muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Stereofonische uitz.: Dansorkest en zangsolisten. 14.00 Voordracht. 14.15 Braliaanse volksliedjes 14.40 School radio. 15.00 Stereofonische uitz.: Alt en piano: Liederen van Engelse componisten. 15.20 Trouw met Teresa hoorspel. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo fonische ultz.: Kerkorgelconcert: klassieke en moderne muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York cal ling. 17.35 Lichte gramm.muziek v. d. tieners. 18.00 Nieuws. 18.15 Event, actueel. 18.20 Lichte orkestmuziek en trompet. 19.55 Gesoroken brief uit Parijs. 19.00 Stereofonisch uitz.: klassiek pianospel. 19.30 Amuse mentsmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Stereofonische uitz.: Promenade-or kest: amusementsmuziek. 20.40 Klas sieke kamermuziek (opn.) 21.40 Adel brieven van de sport, klankbeeld. 21.50 Stereofonische uitz.: Sopraan en piano: moderne liederen. 2?10 Zigeunerorkest. 22 30 Nieuws. ?2 40 Actualiteiten. 23.00 Londen- Filhar monisch orkest: Romantische Russi sche muz. (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VPRO: 19.30 Voorproef: overzicht programma's voor het komende sei zoen. 19.45 Actualiteiten. NTS: 20.00 Journaal. VPRO: 20.20 Antwoord '64: Kerkelijke actie. 20.30 Filmsterpor tret. 21.05 Zang, met begeleiding v. gitaar, piano en bas. 21.25 In één geest, documentair programma. 22 20 Ziek zijn beter worden, medische rubriek. NTS: 22.30-22.35 Journaal. IV Achter de seringen Het liep de volgende morgen reeds tegen twaalf uur, voordat Warwik aan zijn ontbijt zat. Hij had die mor gen geen paard gereden als gewoon lijk. Hij had zijn gewone gymnas tische oefeningen ook niet gedaan. „U niet goed bent, mijnheer?" vroeg zijn huisknecht bezorgd. „U soms ziek?" „Ik ben nooit ziek, Togo!" ver klaarde Warwik. „Pardon, mijnheer. Ik dacht u wel ziek." „Ik probeer ernstig te denken," zei Warwik. „Is dat geen wonder, Togo? Je hebt me er nog nooit op betrapt, dat ik nadacht, wel? Ik doe het zelden. Ga eens kijken, wie er zo hard schelt." De Japanner kwam even later met een brief terug. „Door de kruier gebracht, myn heer," zei Togo en ging weer aan zyn werk. Het was een onbedrukte envelop pe met een onbekende hand beschre ven. Vermoedelijk een uitnodiging tot een gevaarlijke speculatie. Maar daar kregen ze hem niet meer toe, dank zij de Spin! Hij scheurde de brief open. Mynheer Warwik, Nu u besloten bent, valt er geen tijd te verliezen. U bent uitgeno digd voor een bal bij mevrouw Dwight. Vanavond. De man van die dame heeft u voor duizenden bestolen. Vanavond zal mevrouw Dwight een prachtstel juwelen dragen, bekend als de „Drie Drie hoeken." Steel dat. Het ding kan voor dertigduizend dollar verkocht worden. Wees zo goed, dat als een bevel te beschouwen. U behoeft geen moeite te doen, dit schrijven te vernietigen, want binnen enige tijd is het schrift totaal verdwenen. Onder in een hoek stond een rood stempel, dat een spin voor stelde. „Nou, die laat er ook geen gras over groeien! Bevel? Ik zal dus die juwelen van mevrouw Dwight moeten stelen. Geen tijd tot voor bereidingen. Stelen en naar de Spin brengen! Daar is durf en sluw heid voor nodig, wat? Ik zou Ber- man wel willen zien razen, als hij bemerkt, dat die juwelen weg zijn. Hij bekeek de brief nogmaals Dat schrift zou verdwijnen? 'n Grapje van de Spin, anders niet!" Hij liep naar zijn slaapkamer om zich verder te kleden en legde de brief voor zich. Hij floot een deun tje en zei tegen Togo dat hy hem met rust moest laten, omdat hy nog aan het denken was. Hij be stelde zijn sportwagen en wilde de kamer verlaten. Toen dacht hij aan de brief en wilde hem veilig opber gen. Je kon zo'n Japannees nooit vertrouwen!.Hij nam de brief op en zijn mond viel open van ver bazing. Het was niet anders meer dan een stuk volkomen wit papier. Ieder spoor van schrift was ver dwenen! Handige ouwe schurk. Ik zal dus goed moeten letten, op wat hij me schrijft! Hij gooide papier en en veloppe in een lade en zag, dat ook het adres van de enveloppe ver dwenen was. Hij ging het huis uit en reed naar zijn athletiekclub. Daar bracht hy de middag door en keerde pas naar huis terug om zich voor het diner te kleden. Hij at in een bekend restaurant in de buurt en wandelde op zijn gemak naar de woning van Berman Dwight. Tijd in overvloed. Het was mooi weer om te wandelenen na te denken. Dit werd geen gevaar voor lijf en leven, maar voor vryheid en goede naam. Hij moest heel voorzichtig zijn. Hij mocht de eerste keer, geen fout begaan. Het grote huis was hel verlicht en auto's met gasten reden aan en af. Hy hoorde een orkest spelen. Hy wist, dat Berman dit feest, wat hem schatten kostte, alleen ter wille van zyn lichtzinnige vrouw gaf. Hoeveel van zijn eigen geld stak hierin, vroeg hij zich af. Het was nog vrij vroeg en hij had geen zin reeds naar binnen te gaan. Langzaam liep hij over het grote grasperk naar een bank, die hij wist té staan. Daar ging hij zitten. Hy haalde een sigaret te voorschijn maar in plaats van zijn aansteker- tje te doen ontvlammen, bleef hij aandachtig zitten luisteren. Dicht bij hem waren twee men sen in gesprek. Ze moesten achter een seringestruik staan en zijn nadering niet bemerkt hebben. Bukkend zag hij even een witte japon. „Je wordt toch niet bang?" vroeg een man smalend. „Je doet gewoon, wat ik je gezegd heb. Die juwelen pakken, dat is alles. Blijf bedaard, dan komt het best in or de. Je zorgt, bat je die Drie Drie hoeken in handen krijgt, anders zul je er spijt van hebben. Ga nu in huis terug." Warwik hield zijn adem in. Dat ging ook al over die juwelen! „Ik.ik zal mijn best doen," fluisterde het meisje. „Maar ik ben nog al zenuwachtig." „Waarvoor?" Niemand zal je tussen al die mensen in de gaten houden. En je hebt immers een introductie van een der bekende gasten? Zelfs een uitnodiging, nietwaar? Jij gapt dus die juwelen. Vooruit nou maar!" Warwik hoorde het meisje nog iets fluisteren en toen liep ze hem voorbij en ging over het grasveld naar binnen. Het licht in de ve randa viel vol op haar gelaat, zo dat Warwik haar goed kon opne men. Het was een meisje van on geveer vjjf en twintig jaar met bruine haren en vrij knap van uiterlijk. Maakte ze deel uit van een der dievenbenden, die hun slag bij dergelijke feesten trachten te slaan? Waarschijnlijk wel. In andere omstandigheden had Warwik gehoopt, dat de politie haar zou snappen, maar nu stond hij er anders voor. Hij had order zelf de juwelen te stelen. Het zou op zichzelf al lastig zijn geweest, doch nu moet hij niet alleen ste len, maar ook diefstal door ande ren voorkomen. Hij bleef wachten tot het meisje tussen de andere gasten de veranda was binnenge gaan. Toen bedacht hij zich, dat hij de man niet had zien weggaan Hij stond bedaard op en liep om de seringestruik heen. Daar zat 'n man op een andere bank. Hij droeg gewone kleren en zag er schooierachtig uit. Warwik nam hem even op en kwam daarna ge ruisloos naar hem toe. „Blyf stil zitten" zei hij plotse ling. „Ik heb je onder schot." Ondanks die waarschuwing draaide de man zich met een ruk om, maar stond niet van de bank op. Hij had zyn handen reeds om hoog gestoken.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2