KORTEBAANDHAVERU van WARMOND GEHEEL „IN HET W ATER GEVALLEN" Opvallende come back van Treffers tegen Smash Ellen Joacim-Ort Nederlands kampioene vijf kamp Nieuwe Dojo van De Vries geopend iMAAKDA£<28>iSEPTEMBERJ9« DE LEIDSE COURANT PAÜiNAJJ De aanhoudende regen heeft veel afbreuk gedaan aan het bezoek van de door de Warmondse harddraverijcommissie georganiseerde honderdste korte baandraverij, waaraan tevens het kampioenschap voor paarden op de korte baan verbonden was. De draverij werd muzikaal opgeluisterd door een samenvoeging van muzikanten van de muziekvereniging St. Matthias en de Warmondse Fanfare, maar ook zij waren niet in staat aan het gebeuren een meer feestelijk karakter te geven. Kort en bondig, de draverij is letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Toch waren er zeer interessante ritten, die het aanzien volkomen waard waren. De uit slag was als volgt: le prijs X Hannover, eigenaar J. W. Mellema, rijder J. Wagenaar Jr., 2e prijs Xylophoon, eigenaar J. H. Kemperink, rijder H. J. Pools, 3e prijs Alex Spencer, eigenaar en rijder C. Swart. De 4e, 5e en 6e prijs werd opgedeeld tussen Bram Williams, eigenaar en rijder N. S. Schouten, Yasmihir, eigenaar N. Oosting, rijder Th. Konijnenburg en Ar mada Marijke, eigenaar Gebr. Konijnenburg, rijder H. C. ten Hage. Met een toepasselijk woord werden de prijzen door de burgemeester uitge reikt. rh. R. de Vroomen werd uitgebreid gehuldigd Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de harddraverij en van het feit, dat de heer Th. R. de Vroo men afscheid heeft genomen als voor zitter van de stichting tot viering van Warmonds feesten en van de uitvoe ringsorganen werd een door het ge meentebestuur georganiseerde recep tie gehouden. Onder de aanwezigen waren o.m. het college van burge meester en wethouders, diverse raads leden, dr. H. A. G. M. Walenkamp en echtgenote, notaris K. Gunther, de heer F. M. Smolders, burgemeester van Voorhout met echtgenote en af gevaardigden van diverse organisa ties en verenigingen. De burgemeester sprak er zijn vreugde over uit dat zovelen gevolg hadden gegeven aan de uitnodiging het honderdjarig bestaan van de hard draverij vereniging op enigszins fees telijke wijze mee te komen vieren. In korte trekken schetste spreker het ontstaan en het verloop van de orga nisatie. De grote promotor van dit alles, de heer Th. R. de Vroomen, voorzitter van het overkoepelend or gaan, heeft thans gemeend als zoda nig afscheid te moeten nemen, om zijn taak aan jongeren over te dra gen. „De raad heeft mij gemachtigd om u mede te delen, dat zij aan u de eremedaille in zilver van de gemeente Warmond heeft toegekend, een on derscheiding die slechts zeer spora disch wordt toegekend en dan alleen aan hen, die zich voor de gemeen schap grote verdiensten hebben ver worven", aldus spreker. VELE SPREKERS Hierna werd het woord gevoerd door de heer Bakker, voorzitter van de harddraverij commissie te Meden- blik, door de heer Smit, voorzitter van de harddraverij te Hillegom en door de heer Sanders, voorzitter van de Zaandamse harddraverij. Zij allen brachten de heer De Vroomen dank voor het vele werk, dat hij in het be lang van de paardensport heeft ge daan. Sprekers zeiden bij geruchten vernomen te hebben dat dit de laat ste harddraverij is geweest die in de gemeente Warmond is gehouden. Zij zeiden dit niet te kunnen geloven. Zij deden een dringend en ernstig be roep op hen,, die over een eventuele opheffing een besluit moeten nemen, om alles te doen om deze harddrave rij in stand te houden. De heer De Vroomen bracht in de eerste plaats dank aan het gemeente bestuur voor de aan hem toegekende onderscheiding, die hij op zeer hoge prijs stelt. Aan allen bracht hij harte lijk dank. „Men moet niet denken, dat de harddraverij niet meer zal plaats vinden omdat hiervoor geen belangstelling meer zou bestaan, in tegendeel, die belangstelling is nog steeds zeer groot en zal wel ook groot blijven", aldus spreker. Dank bracht spreker aan de vele vriendelijke woorden tot hem ge richt waarin hij tevens een hulde meende te mogen zien aan de com missie in zijn geheel. Nadat de hard draverijcommissie bij monde van wet houder Vergeer in geestige woorden de heer De Vroomen dank had ge bracht voor alles, wat hij in het be lang van de paardensport had ge daan, werd deze officiële huldiging beëindigd. Tijdens de huldiging ont ving de heer De Vroomen nog vele telegrafische en schriftelijke geluk wensen waaronder ook een telegra fische gelukwens van de oud-burge meester dezer gemeente, Jhr. L. von Fisenne, thans burgemeester van Hen gelo. Ook mevr. De Vroomen werd niet vergeten en werd letterlijk in de bloemetjes gezet. Ellen Ort (midden) in actie op de 80 meter horden. Op de voorgrond Liberta Lansink en op de achtergrond M. Thomas. De Treffers heeft zaterdag in de eerste competitiewedstrijd een verrassend resultaat bereikt. Na vorig jaar in het slop van de Ereklas te hebben ge ploeterd en op het kantje de relatief hoge plaats als dorpsvereniging te hebben geprolongeerd, startten de Veenders deze competitie met een pun tenverdeling tegen Smash. Ondanks alle sombere voorspellingen welke deze week gedaan werden, schijnt het De Treffers-team op een hogere plaats te gaan mikken, als hen in deze prognoses werd toebedeeld. Voor al de huidige vorm van het Smashteam in aanmerking nemende, kan de uitslag van deze eerste wedstrijd veelbelovend genoemd worden. Met daarbij nog een groot aantal jeugdige en talentvolle spelers, kunnen De Treffers zonder angst in het competitierad gaan meedraaien. Hoog spelpeil In deze wedstrijd verraste vooral Jacques van Ruiten met een mate loos spannende partij tegen Henny Habes, die de avond tevoren op het AMVJ-toernooi Frans Schoofs had uitgeschakeld. In de in een enorm hoog tempo gespeelde partij bewees Jacques nog steeds tot prestaties in staat te zijn, zijn geregeld en se rieus trainen kan hem dit jaar een goede plaats opleveren. Wout Heemskerk en Ton l'Ami spelen ongetwijfeld beter als in het vorige seizoen, maar kunnen in een betere conditie tot betere resultaten komen. Deze is waarschijnlijk de oorzaak geweest, dat de aanvanke lijke 52 voorsprong niet in volle dige winst werd omgezet. Een enor me verbetering in de Ereklas is het verschijnen van NTTB scheidsrech ters, die dit jaar voor het eerst de wedstrijden zijn gaan leiden. W edstrijdverloop Jacques van Ruiten opende met een overwinning op Mascini (ex- PSV), welke echter door overwin ningen van Habes en Deken op resp. Heemskerk en l'Ami in een 21 achterstand werd omgezet. Door een fantastisch sterk gespeeld dubbel van Heemskerk en v. Ruiten werd de stand gelijk. Direkt hierop be haalde v. Ruiten in een prachtige partij winst op Habes, welke door l'Ami (op Mascini) en Heemskerk (op Deken) vergroot werd tot een 52 voorsprong. De op dreef zijnde Habes verkleinde de achterstand door een ruime overwinning tegen l'Ami en Deken zag zijn kans om 54 te scooren toen het bij Van Ruiten even haperde. De onder een enorme spanning gespeelde wed strijd Mascini-Heemskerk, werd na een ruime zege in de eerste game voor De Treffers-speler, en een schier eindeloze 2e en 3e game een „prikoverwinning" voor de Amster dammer, tevens de gelijkscoré. Maasbree thuis Mede door deze wedstrijd wordt thans de zaterdag a.s. te spelen thuis wedstrijd tegen Maasbree met be langstelling tegemoet gezien. De Lim burgers hebben versterking gezocht (en gevonden) in Bert Onnes, die samen met Harry Vaessen en Ver spa de strijd heeft aangebonden. Een gelijkspel moet nu tot de mogelijk heden geacht worden. In de over gangsklasse hebben De Treffers 2 verloren van VOZ 1. Bijzonder op vallend was het debuut, dat Dick van der Meer hier maakte, door on geslagen te blijven. Het feit dat Ton Hogenboom slechts eenmaal tot winst kwam en Jos v. d. Meer drie maal verloor, maakt zijn hattrick tot een bijzondere prestatie. Bekernieuws. De Treffers A is in de damesklas door een 81 overwinning in de halve finale aangeland. Zij spelen dinsdag a.s. thuis tegen Wibo A, een der sterkste le klas teams. Ook in de herenklas werden prestaties ge boekt. De Treffers 1 won met 52 van hoofdklasser Wibo 3. De ver- liespartijen waren van Ton l'Ami, echter debet aan zijn verloving, waarmede hartelijk gefeliciteerd. De Treffers 2 won in Leiden van „ex perimenteel" Docos 1, desondanks een goede prestatie. De Treffers 3 won na een 41 achterstand met 54 van TOV 2. In de juniorenklas kwamen meisjes A, jongens A, C en D door hun poule. Het meisjes B- team speelt dinsdag de laatste wed strijd. Leids Atletieknieuivs Voor de nationale jeugdmeerkam- pen welke 3 en 4 oktober te Delft plaats vinden is voor het District Zuid-Holland bij de meisjes aange wezen Wijnanda Taekema van het Leidse Nw.-Brunhilde. Leids rekord voor Theo Staal (Holland). Tijdens de Regionale van V. L. kwam de oranje broeker met een verrassende 43.46 meter voor de dag, daarmee René de Water's rekord 42.19 meter verre speerworp als Leids rekord omverkegelde. M. Bouwmees ter (S. en L.) won kogelstoten D met 11.29 m. en Wim v. d. Tuyn AAV '36 liep een goede 300 m in 37.6 sec. Jac. Kraan (Bataven) won de 5000 m in 16.14.2 min., Broer Bart werd 3e in 16.31.6,neef Henk 6e in 16.45.6 Peter Brugman eveneens Bataven 7e in 16.50 min. Huib Verdegaal kwam uit op de 800 m en maakte een tijd van 2.03.6 min. Atletiek. Het Nederlands jeugd atletiekteam (jongens eri meisjes) zegevierde zondag in Utrecht met 183 punten over Niederrhein (174) en België (149). Het Nederlandse team dankte de zege aan de grote voor sprong van de meisjes (99 tegen 70 voor Niederrhein en 42 voor België), waardoor de nederlaag van de jon gens geheel werd tenietgedaan. Voetbal. Het Engelse amateur elftal versloeg zaterdagmiddag in Romford het team van Noord-Ier- land met 21. Voor iedereen in het sportpark „De Vijf Sluizen" in Vlaardingen was het zondag tijdens 't Ned. kampioen schap Vijfkamp duidelijk: Ellen JoacimOrt, de Haarlemse onder wijzeres, zou dik boven de 4500 pnt. komen, een grens die zij reeds drie maal dicht benaderde. Na vier num mers 11.7 over 80 m. horden, 10.62 m. kogel, 1.57 m hoog en 6.03 m. bij het vèrspringen had zij 3600 punt. ver zameld en wanneer zij de 200 m. in 25.3 zou lopen dan zou zij deze grens hebben overschreden. Het liep echter allemaal anders. Ellen Joacim, die reeds 24.7 sec. ach ter haar naam heeft staan en regelma tig onder de 25.sec. kwam, noteer de nu 25.7 sec. en eindigde achter Corrie Bakker die met 24.9 sec. met kop en schouders boven haar uitstak. Na de 4412 pnt. in Brussel, de 4493 in Haarlem en de 4498 tijdens de Bene lux wedstrijd had Ellen Joacim ook met haar vierde aanloop naar de zo begeerde limiet geen succes. Zij won de 80 m. horden voor Libeta Lansink, die dezelfde tijd noteerde in 1.7 esc. en het hoogspringen voor Marian Thomas die volkomen faalde met 1.57 m. Zij werd tweede bij het ko gelstoten en tweede bij vèrspringen met een magnifieke sprong van 6.03 m. zodat deze slechts 200 m. wel zeer teleurstellend was. KOFFERS PAKKEN Corrie Bakker voor het eerst van haar leven in een vijfkamp, dus ook voor de eerste maal een 80 m. hor den en een 200 m. eindigde op de tweede plaats met 4381 pnt, waarmee zij Liberta Lansink (4137 pnt) ver sloeg. Hoogtepunt in haar serie pres taties was zonder twijfel de 6.09 m. bij het vèrspringen. Lia Hinten, onze beste vijf kampster, liet vlak voor de afreis naar Tokio verstek gaan. Zij was op het moment dat Ellen Joacim, Corrie Bakker en Liberta Lansink om haar titel streden, de kof fers aan het pakken. De Rotterdamse Ada Blok nam met 3959 pnt het Zuidhollands record van Til van Houten over. De uitslag luidt: 1. Ellen Jiacim (Atmodes) 4469 p. (80 m. h.: 11.7; kogel: 10.62 m.; hoog: 1.57 m.; ver: 6.03 m., 200 m.: 25.7 sec.). 2. Corrie Bakker (Atletha) 4381 pnt. (12.—, 9.75, 1.51, 6.09, 24.9). 3. Liber ta Lansink (Memphis 4137 p.) 4. Ada Blok Hollandia) 3959 pnt. 5. Tilly v. Houten (Meeuwen) 3905 p. 6. Ans Pennarts (Atmodes) 3869 p. Biljarten In Den Bosch zal van 29 sept. tgm 2 okt. een internationaal biljart-toernooi Anker Kader 47/2 om de „Soupe de Roode Leeuw" plaats vinden. Deelnemers zijn: Clement v. Hassel (Belg.), Raymond Ceulemans (Belg.), Spielmann (W.-Dld.) en de Nederlanders Tini Wijnen, Henk Scholte en Lambert van Leur. Wij nen verdedigt de beker. In een sfeer van begrijpelijke ge spannenheid hebben de teams van sportschooll De Vries en judoclub De Eendracht uit Leiden bezit genomen van de nieuwe dojo van sportschool De Vries aan de Uiiterstegracbt. Ondanks het feit, dat judoclub De Eendracht versterkt met haar nieu we aanwinst de Leidse middemge- wichtkampioen Springer (sportsch. Luiten) tegen het team van sport school De Vries aantrad hebben zij de zege van laatstgenoemde niet in gevaar kunnen brengen. Sportschool De Vries zegevierde met 70-15. Een uitslag dus die er niet om loog. Aan deze teamwedstrijd was een voortreffelijke demonstratie Nage- no-kata voorafgegaan door mej. K. Liotard met Leo de Vries. Na de pauze volgde de tweede teamwedstrijd waarin de judoka's van sportschool De Vries aantraden tegen sportschool Van Leeuwen uit Katwijk. In deze wedstrijd moesten de Leidenaars met gering verschil de overwinning aan de Katwijkers laten 20 tegen 22. Hierna werden de talrijke toeschou wers verrast op een boksdemonstra- tie van grote klasse door de Rijswijk- se boksleraar Jan Nicolaas en zijn pupil Lody Koolmees. Jan Nicolaas, de „grootmeester in het vuist scher men" zoals hij in zijn jonge jaren ge noemd werd toonde een staaltje wel haast wetenschappelijk baksen, dat niet snel zijn weerga zal vinden. Aan het einde van deze demonstratie be wees de Leidse judoleraar Leo de Vries zijn veelzijdigheid door in een bokswedstrijd over drie ronden de Haagse amateur De Dunne op punten te verslaan. HANDBAL C.W.P.—FOREHOLTE Onder prachtige weersomstandig heden speelde Foreholte de vierde competitiewedstrij d in de tweede klasse. Voor de rust was de voor hoede goed op dreef en bouwde re gelmatig een 40 voorsprong op. Na rust had CWP het voordeel van de weersomstandigheden, maar toen Foreholte het vijfde doelpunt liet aantekenen Met CWP de moed een beetje zakken. De overmacht van Foreholte werd zo groot, dat de midlhalf van achteraf de hele CWP-defensie omspeelde en de bal in de uitsterste bovenhoek liet verdwijnen. Toen Foreholte nog 70 had gemaakt, lieten zij de teu gels wat vieren, waardoor CWP nog tot een paar felle tegenaanvallen kon komen. Nu echter toonde Foreholte- keepster, die het nog niet moeilijk had, gehad, ook over de nodige ta lenten te beschikken. Junioren: Veto 2Foreholte 216; Wik 2Foreholte 2 23. KON. NED. HOCKEYBOND Dames. Westen. Eerste klasse. Al- lianee-BDHC 14, Be Fair-RBC 30, Gooi-Kieviten 0—1, HDM-Amster dam 10. Tweede klasse A. Asvion-Ring Pass 28, Leoniidas-Rijswijk 12, Kieviten 2-MRHC 51, Aeolus-Togo 2 1—0. Tweede klasse B. Rood W. 2-BDHC 2 31, Leiden-HBS 2 41, Hudito- Ever Swift 3—0, HDM 2-Groen G. 2 1—1. Heren. Westen. Overg.klasse A. RBC-Kieviiten 02, Hurley-Be Fair 10, Amsterdam 2-Togo 2 31. Promotieklasse B. Ring Pass-Leo- nidas 2—0, HDS-Leiden 2 2—0, HGC 2-Viotoria 2 11, Hillegersberg-Aeo- lus 13. Tweede klasse C. DSHC 4-Tempo '34 2—4, HDS 3-Leiden 3 0—1, HLC- Victoria 4 12, Togo 4-Groen Geel 2 1—2. Tweede klasse D. Rood Wit-BMHC 4 1—5, HHIJC 3-Leiden 4 1—1, Te Werve-Kieviten 2 11, HBS 2-Rijs- w^jk 10. KON. NED. KORFBALBOND Hoofdklasse. Deetos-Rohda 410, Ons Bibernest-Spangen 74, Wester - kwartier-ZKC 62, Blauw Wit-Ar- chdipel 5—5, LUTO-HKV 104, Het Zuiden-Samis 5—3. Overgangsklasse B. Regen boog- HKV 2 9—8, Die Haghe-PSV 10—3, Deto-Groen Geel 51. Roda-Sport- lust 134, Swift-Vicus Oriëntis 54. Schaken De ex-wereldkampi oen schaken, de Rus Smyslov en de Oostduitse grootmeester Uhlmann zijn op de eerste plaats geëindigd in het te Havanna gehouden internatio nale schaaktoernooi. Beiden bleven ongeslagen met elk elf overwinnin gen en tien remises. Smid je Verholen en de sport- computer 25. Brigadier Piet, smid je Verholen en dr. Yokito liepen de deur van het fraaie herenhuis op de Keizersgracht uit. „Wat gek, dat die twee schur ken niet meer in de onderaardse gang lagen, toen we kwamen kijken," zei snüdje Verholen. „Zouden ze nou tóch nog ontkomen zijn?" „Ze kon den alleen vluchten in de richting van het huisje van Platvink-Jantje," antwoordde brigadier Piet. „Maar daar lopen ze natuurlijk in de armen van het overvalcommando, dat ik heb gewaarschuwd. Nee jongens, er is geen vuiltje aan de lucht! Wij slui ten de deur hier netjes af en dan gaan we op weg naar het bureau om proces-verbaal van de hele geschie denis op te maken." De brigadier trok de huisdeur in het slot en maak te zich gereed om zo'n speciaal poli- tiezegel op de deurpost aan te bren gen. Doch toen sloop een merkwaar dige, sportieve figuur op dikke spek- zolen lenig naderbij. Hij nam beleefd zijn geruite sportpet af en vroeg min zaam: „Paitasj, agentje! Isse miskien mainier Kille Biel te spreek?" „Die zal nu wel in het huis van bewaring zitten," antwoordde Piet sarcastisch. „Eenmaal in de maand mag U hem daar opzoeken. Op vrijdagmiddag van twee tot half drie. Als U hem spreken wilt, zult U zich dus bij de gevangenis moeten vervoegen." „Paitasj! Welke grote en zeer diepe verdriet!!" jammerde de man. „Hoe kan iek nu maak een winnende voet- balelfentalü" Volkomen gebroken stapte hij er vandoor en smidje Ver holen vroeg verwonderd: „Wie is dat, die knaap met zijn duffelcoat?" „Ken je die niet?" antwoordde bri gadier Piet. „Dat is toch zeker Ulec Schwartec, de Hongaarse trainer van het nationale voetbalelftal! Ik vraag me af wat hij hier moest doen?" (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13