Ontvoerde Franse spelend langs weg kinderen gevonden IEMC0 n.v. Franse veeboeren worden onder zware druk gezet Geëist losgeld van zeven ton werd niet betaald VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1964 54e JAARGANG No. 16.335 VAGE BESCHRIJVING VAN ONTVOERDERS De Franse politie had gisteren een nieuwe brief onderschept die de ontvoerders van drie kinderen in Poitiers naar de ouders hadden ge zonden. In deze brief, die geschre ven is in hetzelfde handschrift als de beide vorige (een vond men in de schooltas van een der kinderen en de tweede werd donderdagoch tend bij de ouders van twee der ontvoerde kinderen besteld) eisten de kinderrovers betaling van het losgeld van ongeveer 700.000 gulden vóór vrijdagavond zeven uur. Het geld zou door vijf rijke za kenlieden bijeengebracht dienen te worden, doch enkele van de door de ontvoerders als kandidaat aange wezenen bezitten geen cent. Men maakt daaruit op, dat de ontvoer ders niet met de plaatselijke toe standen bekend waren. Een hande laar uit Poitiers heeft verklaard, dat hij door een onbekende was opge beld die hem gelastte zijn aandeel onverwijld te voldoen. De eis werd gesteld in een brief, die donderdag ten huize van de ou ders van Patrick en Christine Guil- lon werd besteld. In de door „de verantwoordelijke" ondertekende brief werd voorts gezegd, dat de kinderen zouden worden gedood, in dien het gevraagde losgeld niet werd betaald. De ontvoerders wilden er door een radiobericht van in kennis worden gesteld, wanneer het losgeld aan de heer en mevrouw Guillon ter hand was gesteld. Men meent in Poitiers, dat de ont voerders niet uit deze stad of haar Voor volautomatische WASMACHINES A.E.G. - IGNES - INDESIT ERRES - SIEMENS - BICO (Advertentie) omgeving afkomstig zijn. Men leidt dit af uit het feit, dat op de lijst van „welgestelde kooplieden" in Poitiers, die het losgeld bijeen zou den moeten brengen, de namen van verscheidene failliet verklaarde za kenlieden voorkomen. Bovenaan de brieven was, als in het eerste briefje, een doodshoofd met twee gekruiste doodsbeenderen getekend. De .brieven begonnen met excuses voor de ontvoering van de vijfjarige Joel Biet. „Hij werd per ongeluk meegenomen, omdat hij sa men liep met de twee waar het om ging", zo heette het. Die twee zijn de zesjarige Christine Guillon en haar vijfjarige broertje Patrick. Treinramp in Libanon: 14 doden Bij een botsing tussen een goede rentrein en een autobus op een spoor wegovergang in de weg Beiroet-Tri- poli zijn donderdag 14 mensen om het leven gekomen en 19 gewond, van wie 15 ernstig. Pleegde Engelse jongen wanhoopsdaad Een woordvoerder van het zieken huis in Salisbury, in het Engelse graafschap Wiltshire, heeft meege deeld, diat beide benen zijn afgezet van de zeventienjarige Britse school jongen Stephen Hargreaves, die woensdag op een spoorbaan was vastgebonden, waardoor hem zijn twee voeten worden afgereden. De jongen was sinds maandagavond ver mist. De inspecteur van politie Herbert Green heeft Stephen Hargreaves in het ziekenhuis ondervraagd. Vervol gens is door het hoofd der politie van Dorset de volgende verklaring uit gegeven: „Het onderzoek der politie in deze zaak is thans beëindigd. Er is vastgesteld, dat hier geen sprake is geweest van een misdaad." Hier uit mag worden opgemaakt, dat het hier een wanhoopsdaad 'van de jon gen betrof. VANDAAG EERSTE MELK NAAR PARIJS De Franse regering heeft om het verzet van de stakende melkprodu centen te breken een drietal maat regelen genomen, die er toe moeten leiden, dat de boeren hun verse melk niet meer kunnen verkopen. Zij be sloot namelijk gisteren 15.000 tob bo ter uit voorraad vrij te geven, 5.000 ton melkpoeder, die bestemd was voor het vetmesten van kalveren, op de markt te brengen en de uitvoer van melkprodukten stop te zetten. Op deze manier wil de Franse regering het kopen van melk, normaal be stemd voor de consumptie, door melk inrichtingen en fabrieken, die melk produkten maken, zoveel mogelijk verhinderen. Het vrijgeven van grote hoeveel heden boter betekent, dat de rege ring nieuwe voorraden van de boter- fabrieken zou kunnen weigeren. Aan de levering van boter aan de rege ring zijn echter belangrijke subsidies verbonden en de fabrieken zouden, wanneer zij hun produkt niet kunnen verkopen, gedwongen zijn, de inkoop van verse melk van de veeboeren stop te zetten. De veeboeren zouden dan hun melk helemaal niet kunnen verkopen en daardoor gedwongen zijn de regering -te gehoorzamen. In Franse regeringskringen liet men gisteren doorschemeren, dat niet geschroomd zal worden nog scherpere maatregelen te nemen om de vee boeren tot andere gedachten te bren gen. Gedacht wordt b.v. aan vorde ring. Vandaag kan het eerste Nederland se melktransport met 75.000 kg naar Frankrijk gaan. Het is echter nog on zeker, of de industrie genoeg geïnte resseerden! deze hoeveelheid (waar schijnlijk voor het grootste gedeelte verpakte melk) te exporteren en bo vendien, of er voldoende chauffeurs bereid worden gevonden de volgens velen hachelijke tocht door Noord- Frankrijk te ondernemen. In het begin van de middag gaf het Produktschap voor Zuivel uit voervergunningen af om tweemaal 75.000 kg. melk, dus voor vandaag en morgen, naar Frankrijk te expor teren. Het bedrijfsleven heeft dus voor deze twee dagen volledig van de geboden gelegenheid gebruik ge maakt. Al deze melk gaat in klein-, waarschijnlijk, papierverpakking. Over de wijze van vervoer werd niets meegedeeld. Donderdagochtend is in de Berlijnse muur, nabij grenspost Oberbaum- bruecke de doorlaat in de muur weer opengesteld voor West-Berlijners, die familieleden in het ooostelijk stadsdeel willen bezoeken. Grote bosbrand in Californië Vijf arrestaties bij museumdiefstal Het onderzoek naar de diefstal van antieke wapens uit 't Grols museum te Groenio, waarover wij gisteren berichtten, heeft geleid tot de arres tatie van vijf man. Onder hen be vindt zich ook de eigenaar van de (Amsterdamse) zaak, waar de ge stolen goederen werden gevonden. In het Witte Huis in Washington is het rapport, dat de commissie-Warren heeft opgesteld over de moord op president Kennedy donderdag overhandigd aan presid ent Lyndon Johnson. Het rapport zal op 27 september openbaar gemaakt worden. Opper-rechter Earl Warren, voorzitter van de naar hem genoemde commissie, over handigt het lijvige boekwerk met de bevindingen aan president Johnson. Bompakketjes voor Duitsers in Egypte De Egyptische geheime dienst heeft de afgelopen dagen verscheidene „bompakketjes" ontdekt, die over de post aan in Egypte werkende Duitse geleerden werden gezonden, zo meldt het gezaghebbende blad „Al Ahram". Een van die pakketten was op een postkantoor ontploft. Daarbij was een postbeambte gewond geraakt. Al Ah ram beschuldigt Israel van een nieu we terreur-campagne tegen de Duit se geleerden in Egypte. Brutale roofoverval op bankloper in Genève Enkele mannen hebben gisteren in de zakenwijk van Genève een bank loper beroofd van een tas met onge veer tweehonderdduizend gulden. Zij forceerden met hun auto een aan rijding met de fietsende bankbedien de. Terwijl de man op straat lag greep iemand de tas, stapte in de auto die snel verdween. Een motor rijder, die de achtervolging inzette, gaf dit op toen hij vanuit de auto onder vuur werd genomen. Bij eèn kantoor van dezelfde bank werd een maand geleden ruim honderdtwintig duizend gulden geroofd. Kasteel-schuilkelder generaal De Gaulle Volgens berichten in de Franse pers zullen militairen het ver vallen, uit de 18e eeuw date rende, kasteel Pignerolles, dat 250 km ten zuidwesten van Pa rijs staat, verbouwen tot schuil kelder tegen kernaanvallen voor president De Gaulle. Een ondergrondse tunnel verbindt het kasteel met een groten deels onder de grond liggende bunker, die in de tweede we reldoorlog werd gebruikt door de Duitse admiraal Doenitz. Van officiële zijde leverde men op deze berichten geen com mentaar. Meer dan zestig huizen, waaronder de 20-kamerwoning van de president van het internationaal Olympisch Comité Avery Brundage, zijn ten prooi gevallen aan de enorme bos brand die de Californische stad Santa Barbara bedreigt. De door brand verwoeste huizen stonden in de buitenwijk Monitectio. Toen Avery Brundage in dit luxueuze stadsdeel aankwam ontdekte hij, dat zijn woning in een ashoop veranderd was. Een verzameling Olympische TYFOON WILDA TROF JAPAN De tyfoon Wilda heeft in Japan aan 23 mensen het leven gekost. 131 Personen liepen kwetsuren op. Voor namelijk het zuiden en westen van het land werden getroffen. Twee vrachtschepen, een Noor van tienduizend ton en een Indiër raak ten bij Kobe aan de grond. Een In donesische vrachtboot sloeg om. Tweeduizend huizen werden ver nield en 21.800 woningen kwamen in het water te staan. trofeeën die Brundage in zijn lange loopbaan had aangelegd ging verlo ren evenals 'n aantal oosterse kunst voorwerpen. Volgens een officiële mededeling hebben ruim 5.000 mensen hun hui zen tijdelijk verlaten. Zij zijn onder gebracht in hotels, motels en in een ontspanningsoord. EEN DODE Tot dusver is één van de brandbe- sürijders om het leven gekomen en zijn er 19 gewond geraakt. De schade aan eigendommen wordt geraamd op ongeveer 3V2 min dollar. Zoekt U moderne of klassieke modellen GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Constant - Love - Anjer Juwelier v. d. WATER, Haar lemmerstraat 207 heeft ze Zeer grote keuze. Op het graveren kunt U wachten en zonder kos tenverhoging. Levenslange ser vice. Zijn Beatles tien Dit nuinmer bes'334 20 pagina'» miljoen dollar waard Weinig verandering Een impresariaat in New York on der leiding van kolonel Morley Brot- man heeft de Londense impresario van de Beatles tien miljoen dollar geboden voor het contract met de vier zangers uit Liverpool. De Londense impresario, Brian Ep stein, verklaarde geen interesse te hebben. Hij was niet van plan zijn belangen in de Beatles geheel of ge deeltelijk te verkopen. Een woordvoerder van de Ameri kaanse groep die het bod heeft ge daan, verklaarde, dat men de Beatles voor enkele jaren naar de V.S. wilde brengen voor tournees en voor het maken van films. Censuur in Bolivia In Bolivia is gisteren censuur' op pers en radio ingesteld. Zij geldt ech ter niet voor buitenlandse corres pondenten, die hun nieuws vrijelijk kunnen verzenden. Als protest tegen deze maatregel hebben de Boliviaanse journalisten een staking van 24 uur afgekondigd. Gisteren is de oliepijpleiding tus sen de steden Orugo en Göchobamba met dynamiet gesaboteerd. Ongeveer 300.000 liter olie is weggevloeid, zo meldt het Boliviaanse blad „La Pa- tria". De schade wordt geraamd op 80.000 dollar. in temperatuur Na het passeren van een zwak front, behorende bij een depressie welke langs Ierland naar het noor den trok is de luchtdruk in West- Europa weer gestegen. Er strekt zich nu een gordel van hoge luchtdruk uit van Midden-Rusland via Duits land, Frankrijk en de Golf van Bis- caje tot bij de Azoren. Een volgend zwak front nadert zuidwest-Enge- land. Verwacht wordt, dat dit, even als het vorige, in ons land alleen aanleiding zal geven tot enige wol kenvelden maar niet tot noemens waardige regen. Bij zwakke tot ma tige winden tussen zuid en zuid west zal er weinig verandering in het temperatuurverloop komen. ZON. EN MAANSTANDEN 1 26 Sept.: zon op 6.32, onder 18.29; maan op 20.59, onder 12.19. H oogwaterstanden 26 Sept.: v.m. 5.48; n.m. 18.06. KORRELTJE Regen en storm zijn nodig in een mensenleven. Ze werken verfrissend en maken alles weer nieuw en mooi. BUREAU PAPENGRACHT 92 KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Directeur J. F. J. M. KOENS Hoofdredacteur L. C. J. ROOZEN Telef. 2.09.35 - Red. 2.00.15, 2.55.94 - Advert. 2.08.26 - Klachten bezorging 3.38.39 (tussen 17.30 en 19.00 u.) - Giro 10.30.03 - Abonn. 0,78 p,w., 3,35 p. mnd., 10,05 p.kw. Franco p.p. 10,55. Adv. 20 ct p. mm. Telefoontjes 1,75 ZWEDEN SMOKKELDEN UIT GOEDHEID WEER EEN GAT IN DE MUUR De drie uit het Franse dorp Mamay bij Poitiers ontvoerde kinde ren zijn te Carbon-Blanc, een dorp bij Bordeaux, gevonden. Een jonge vrouw vond hen vanochtend vroeg aan de kant van de weg. Zij herkende hen en heeft hen naar de gendarmerie gebracht. De drie kinderen, de 5-jarige Patrick Guillon, zijn 6-jarig zusje Chris tine en de 5-jarige Noel Biet, waren ongedeerd. Zij werden deze week ontvoerd op weg van school naar huis. De ontvoerders had den een losgeld van 700.000 gulden geëist. De kinderen speelden aan de kant van de weg. Zij zeiden, dat zij door een man en een vrouw in een auto waren afgezet. De plaatselijke gendarmerie heeft hen naar Bordeaux gebracht. Het drietal zag er goed ver zorgd uit. De politie vermoedt dat de ontvoerders door angst ge dreven zich van de kinderen hebben ontdaan. Voor zover bekend, is geen losgeld gegeven. TANTE VRIJ De tante van de twee kinderen Guillon is na twee dagen verhoord te zijn, vrijgelaten. Zij werd er niet van verdacht meer van de ontvoe ring te weten, maar het werd niet onmogelijk geacht dat onder wereldfiguren waar zij mee omging de kinderen hadden ontvoerd om vat op haar te krijgen. Vandaar dat de politie hoopte via de tante op een spoor te komen. Dat is echter niet gelukt. De kinderen konden vanmorgen slechts een vage beschrijving geven van de man en de vrouw in de auto. Het was een blauwe wagen, de chauffeur droeg een zwarte pet en hij noemde de vrouw Nicole. Chris tine vertelde, dat zij sinds hun ont voering in de auto hebben gegeten en geslapen. Zij werden onder de kens verborgen als men een dorp of stad passeerde. Toen de kinderen werden gevonden, zeiden zij, dat zij op „tante Nicole" wachtten. Zij had den de man en de vrouw nooit eer der gezien. HONDERDDUIZEND MAN GEMOBILISEERD Het Franse ministerie van binnen landse zaken heeft meer dan hon derdduizend man politie en gendar merie gemobiliseerd om de ontvoer ders op te sporen. Op alle wegen wordt gecontroleerd. Scherpe regeringsmaatregelen

Leidse Courant | 1964 | | pagina 1